Ako sa detoxikovať po chemoterapii: To rozhodne či prežijete alebo nie


Print Friendly, PDF & Email

Ako sa detoxikovať po chemoterapii: To rozhodne či prežijete alebo nie

Konvenčné metódy liečby rakoviny generujú ročne približne 200 miliárd dolárov, a to je len v USA. To je vyše 2 krát viac ako ročný hrubý domáci produkt Slovenska!

Väčšina z týchto peňazí smeruje farmaceutickým firmám na úhradu predražených chemoterapeutických liekov.

Chemoterapia je súčasťou liečebných metód s názvom „veľká trojka“ podporujúcich alopatickú medicínu: chemoterapia, ožarovanie a operácia. Využívajú ich milióny onkologických pacientov každý rok.

Ak sa vy alebo niekto, koho milujete, rozhodne absolvovať túto chemickú liečbu ako súčasť celkového protokolu liečby rakoviny, potom sa uistite sa, že o nej poznáte všetky fakty.

No a najdôležitejšie je vedieť, čo môžete urobiť, aby ste detoxikovali svoje telo hneď po skončení chemoterapie.

Ako chemoterapia funguje

Pokiaľ ide o negatívne dôsledky chemoterapie na pacientov, najmä pacientky s rakovinou prsníka, tak nový výskum zistil, že táto chemická liečba môže spôsobiť obrovskú ujmu na zdraví.

Približne 30% pacientiek s rakovinou prsníka podstúpi určitú formu chemoterapie. V súčasnej dobe už onkológovia si sú vedomí toho, že chemoterapia do značnej miery ovplyvňuje nielen samotnú rakovinu, ale aj imunitný systém človeka.

Donedávna však nikto nevedel, do akej veľkej miery k tomu dochádza.

Britská štúdia, ktorú vypracovala Univerzita v Leeds a ktorá bola publikovaná v januári 2016 redakciou Breast Cancer Researcher, sa zaoberala tým, ako chemoterapia ovplyvnila zdravie imunitného systému u 88 pacientov s rakovinou prsníka.

Výsledky boli šokujúce…

Vplyv chemoterapie na imunitu

Vedci z Univerzity v Leeds zistili, že chemoterapia pri liečbe rakoviny prsníka je spojená s „dlhodobými zmenami v imunitných parametroch, o ktorých by sa malo uvažovať už počas plánovania liečebného protokolu.“

Tieto zmeny sa týkajú drastického zníženia počtu T a B lymfocytov1 už po dvoch týždňoch od zahájenia chemoterapeutickej liečby.

Štúdia tiež zistila, že počet niektorých buniek imunitného systému, vrátane T lymfocytov, ostal výrazne nižší aj po 9 mesiacoch od ukončenia liečby.

Najdôležitejšie zistenie však bolo, že obnovená populácia T a B lymfocytov prejavila významné zmeny pri porovnaní s ich predchodcami pred chemoterapiou. To naznačuje, že základné genetické mutácie môžu prechádzať do buniek budúcich generácií dlho po skončení chemoterapie.

Rovnako ako v prípade ožarovania či operácie, je dôležité uvedomiť si, že aj keď chemoterapia dokáže zmenšiť viditeľné nádory, neovplyvní cirkuláciu kmeňových rakovinových buniek v tele.

No a kmeňové rakovinové bunky sú práve tie najviac nebezpečné.

Zdravé kmeňové bunky sú potrebné na vytvorenie všetkého, od T buniek, až po väzivo. To isté platí o kmeňových rakovinových bunkách – na rozdiel od zdravých však vytvárajú tkanivá rakovinové.

Najväčším problémom kmeňových rakovinových buniek je, že sú zvyčajne odolné proti akejkoľvek chemoterapii či ožarovaniu a bez plne funkčného imunitného systému sa stávajú pre pacientov smrteľnou hrozbou.

Po počiatočnom ústupe rakoviny dochádza k jej znovu prepuknutiu, tentoraz však už na chemoterapiu nereaguje a pacient čoskoro zomiera.

5 prírodných terapií, ktoré detoxikujú telo po chemoterapii a obnovujú imunitu

Nasledujúce prírodné látky a metódy vám pomôžu prečistiť sa od chemoterapeutických liekov a znovu obnoviť váš imunitný systém.

Všetky uvedené prírodné látky a protokoly vám tak pomôžu predísť recidíve rakoviny.

1. Brokolicové klíčky

Obsahujú obrovské množstvo látky s názvom sulforafán, ktorá ničí rakovinu a posilňuje imunitný systém.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Sulforafán2 sa ukázal byť silným inhibítorom rakoviny, najmä rakoviny prsníka. Spôsobuje apoptózu (smrť rakovinových buniek) a tiež posilňuje aktivitu prirodzeného usmrcovania rakovinových buniek.

Túto látku môžete konzumovať aj vo forme výživových doplnkov.

2. Beta-glukány

Kvalitné výživové doplnky obsahujú beta-glukán extrahovaný buď z kvasiniek (silnejší) alebo liečivých húb. Beta-glukany predstavujú veľmi účinný spôsob, ako celkovo posilniť imunitný systém.

Zvyšujú totiž schopnosť imunitných buniek napádať a „vyjedať“ rakovinové bunky. Podľa štúdie z Univerzity v Kentucky môžu mať vplyv aj na expresiu (aktiváciu) génu rakoviny prsníka.

3. Kurkumín

Do dnešného dňa evidujeme viac ako 200 zdokumentovaných štúdií, ktoré sa zaoberajú účinkami kurkumínu najmä na rakovinu prsníka.

Existujú doslova tisícky pozitívnych účinkov tejto zložky indického korenia na imunitný systém.

Kurkumín znižuje rast nádoru a indukuje apoptózu (samovraždu rakovinových buniek), dokonca znižuje rezistenciu rakovinových buniek na viaceré lieky proti rakovine prsníka.

Predstavuje tiež silný protizápalový prostriedok a drasticky zlepšuje funkciu imunitného systému3.

Jedna štúdia publikovaná v časopise Nutričnej biochémie uviedla, že kurkumín strojnásobil produkciu bielkoviny, ktorej úlohou je bojovať proti baktériám, vírusom a hubám.

Kvalitný kurkumín s pridaným piperínom (látkou z čierneho korenia, ktorá znásobuje jeho účinok) zoženiete na Slovensku TU a v Česku TU.

4. Chlorella

Je veľmi známa svojou detoxikačnou schopnosťou voči ťažkým kovom. Je tiež účinným chelátorom (viazačom) iných toxínov ako sú napríklad zvyšky z chemoterapie.

Navyše, výrazne posilňuje imunitný systém. Je aj bohatým zdrojom vitamínu B12. Telu dokonca poskytuje až 10 krát väčšie množstvo betakaroténu než mrkva.

Obsahuje tiež polysacharidy, o ktorých sa preukázalo, že zlepšujú schopnosť buniek imunitného systému navzájom komunikovať v prípadoch, keď sú ohrozené patogénmi.

Má veľké množstvo chlorofylu, ktorý zvyšuje okysličovanie krvi. Chlorella je známa aj zvyšovaním hladiny veľmi silného antioxidantu glatatiónu, ktorý si telo dokáže samo vytvárať.

5. Hypertermia

Ide o využívanie tepla na detoxikáciu a liečbu tela. Zvyčajne zahŕňa infračervené sauny, horúce terapeutické kúpele, technológiu BioMat, helio protokoly (na báze slnka), ako aj iné spôsoby zamerané na teplo.

Podľa Národného inštitútu pre rakovinu „vysoké teploty dokážu poškodiť a usmrtiť rakovinové bunky, zvyčajne s minimálnym poškodením normálneho tkaniva“.

Zdravé bunky totiž majú na rozdiel od rakovinových lepšiu tepelnú reguláciu. Vysoká teplota im tak neublíži, no rakovinové bunky doslova zahubí.

A podľa výskumu, ktorý previedol Dr. Nobuhiro Yoshimizu, autor knihy The Fourth Treatment for Medical Refugees, zvýšenie telesnej teploty len o 1 °C môže posilniť váš imunitný systém až o 40%.

Ďalšie odporúčania na záver

Nakoniec, okrem vyššie uvedených látok, ak sa liečite na rakovinu prsníka, zvážte aj kontrolu vašej hladiny vitamínu D, jódu a melatonínu v krvi. Adekvátne si ich doplňte podľa odporúčaní vášho lekára.

Po absolvovaní chemoterapie je vaše telo plné toxínov. Niektoré z týchto toxínov v ňom ostanú a ak nie sú proaktívne z tela odstránené, naďalej vášmu organizmu spôsobujú zmätok.

Na to, aby sme znovu získali pevné zdravie a udržali rakovinu v ústraní, musíme odstrániť zvyšky toxínov z chemoterapie a obnoviť si imunitu.

Môžete to dosiahnuť práve pomocou prírodných rastlinných látok a jednoduchých holistických protokolov navrhnutých pre šetrné obnovenie dobrej fyzickej kondície vášho tela popísaných v tomto článku.

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Otcovmu priateľovi, ktorý má onkologicky chorú manželku, poradil doktor medzi štyrmi očami, aby sa po chemoterapii veľa potila, že nepríde o vlasy. Ja som ju síce nevidela, ale môj otec tvrdil, že ju stretol po dlhšej dobe a vlasy mala. Môže byť na tom niečo pravdy?

  2. Prepáčte, ale blbosť! Ja sa teda hodne potím a vlasy mi do 2 týždňov odišli, všetky :-(. Myslím, že všetko závisí od druhu CHT, sú slabšie, ale aj agresívne.

  3. ja som sa tak strasne potil…aj 4x za noc ale to postel bola kompletne mokra a o vlasy som prisla…

Pridajte komentár

*