Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

V Kyjeve sú všetci na nože. Keď Ukrajina prehrá vojnu, jej elity sa navzájom požerú zaživa


Print Friendly, PDF & Email

V Kyjeve sú všetci na nože. Keď Ukrajina prehrá vojnu, jej elity sa navzájom požerú zaživa

(Natural News) Dlho tlejúci konflikt medzi dvoma najdôležitejšími osobnosťami Ukrajiny – prezidentom Vladimírom Zelenským a vrchným vojenským veliteľom generálom Valerijom Zalužným – eskaluje.

Zvyčajné popierania znejú nedôveryhodnejšie ako kedykoľvek predtým, najmä obvyklé pokusy zo všetkého obviňovať Rusov alebo Putina.

Zelenský prehovoril o svojom „pracovnom vzťahu“ so svojím najvyšším generálom, no nevyjadril sa k ich vzájomným konfliktom a neustálym rečiam o blížiacom sa prepustení Zalužného, ​​pretože by to „pomohlo nepriateľovi.“

V politickej reči je to ekvivalent priznania, že vaše manželstvo je pripravené na rozvod a udržiavané len preto, aby ste nekŕmili klebety susedov.

Ak by Churchill niekedy zažartoval, že sovietska vysoká politika pripomína buldogov bojujúcich pod kobercom, zistil by, že kyjevské vojensko-civilné hádky sú pútavo zbavené akejkoľvek zásterky.

Len pred niekoľkými týždňami sa Zalužný a Zelenský verejne stretli po tom, čo generál priznal, že vojna proti Rusku sa stala „patovou“.  V skutočnosti to bolo slabé slovo, ale na vrcholového predstaviteľa to bolo až príliš realistické.

Odpočúvanie najvyššieho ukrajinského veliteľa Zalužného

Najnovším znakom toho, akými intenzívnymi sa stali boje medzi týmito dvoma, je škandál s odpočúvaním. Dňa 17. decembra 2023 sa zistilo, že jedna z kancelárií Zalužného bola odpočúvaná.

Podľa ukrajinských úradov zariadenie nefungovalo a jeho pôvod nebolo možné identifikovať, čo sú politicky vhodné vyhlásenia. V kanceláriách ukrajinského generálneho štábu objavili ďalšie odpočúvacie zariadenia.

Ukrajinské médiá pozoruhodne nereagovali tak, že by jednomyseľne obvinili ruskú špionáž. Namiesto toho ponúkajú bežné špekulácie o vnútorných bojoch o moc, vrátane podozrení, že odpočúvanie malo slúžiť len ako predohra k budúcim falzifikátom Zalužného hlasu vygenerovaným umelou inteligenciou.

Áno, až taká dôvera panuje v ukrajinskej vrcholovej politickej sfére.

Iní komentátori spájajú pokus o odpočúvanie s nedávnou nejasnou aférou, ktorá zahŕňala náhlu smrť majora Gennadija Chastyakova, významného pomocníka Zalužného. Chastyakovov bizarný koniec, oficiálne označený za nehodu, zahŕňal narodeninový darček fľašu whisky a živé ručné granáty, čo dáva väčší zmysel ako atentát.

Niektorí sa domnievajú, že odpočúvanie bolo pokusom Zelenského tímu zdiskreditovať Zalužného a generálny štáb – napríklad naznačovaním, že protiofenzíva zlyhala kvôli únikom informácií z velenia ozbrojených síl.

Iní zase vidia armádu a možno aj jej spravodajskú službu pod vedením zlovestného generálporučíka Kirilla Budanova za operáciou pod falošnou vlajkou s cieľom pošpiniť prezidenta a jeho mužov.

Kto vie? Ide o to, že tento typ špekulácií je teraz na Ukrajine prirodzený.

Ukrajinská elita sa nachádza pod stále väčším tlakom

Nie je ťažké uhádnuť pozadie tohto škandálu: ukrajinská elita je pod čoraz väčším tlakom. Vo vojne s Ruskom sa črtá porážka. Zelenský, ako aj Alexej Danilov, tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany, priznali zlyhanie letnej protiofenzívy.

Medzitým na Západe dokonca aj denník Washington Post, hlásna trúba zahraničnopolitickej militantnosti USA, nedávno prehovoril triezvym tónom. Podrobná reportáž odhalila, že fiasko protiofenzívy skutočne pozostávalo nie z jedného, ​​ale z dvoch strategických zlyhaní.

Po prvé, taktická príručka NATO, vnútená Ukrajine Západom, sa ukázala ako nefunkčná. Počas dlhého obdobia pomalého, brúsneho decimovania sa ukrajinský pokus nahradiť fantázie NATO svojimi vlastnými, doslova nikam nedostal.

Vojna si zachováva svoj prvok Clausewitzovej náhody a nepredvídateľnosti – smrtiacu hru, v ktorej sa nehraje, slovami starého majstra, šach ani ruleta, ale karty – no a Kyjev má teraz v rukách slabšie karty ako kedykoľvek predtým.

Po druhé, takzvaní priatelia Ukrajiny sa zároveň chystajú minimalizovať vlastné straty. Je pravda, že Zelenský práve dostal do značnej miery symbolickú polievku formálneho začiatku rokovaní o vstupe do EÚ.

No a v závislosti od toho, ako budú (alebo nebudú) fungovať rôzne protihodnoty – medzi Bielym domom a republikánmi v USA a medzi maďarským premiérom Viktorom Orbánom a zvyškom EÚ – môže Kyjev dostať ešte jedno veľké kolo pomoci.

Aj teraz sa však niektorí lídri EÚ už poisťujú. Ír Leo Varadkar sa nemohol dočkať, ako zdôrazní, že Ukrajina nebude tak skoro plnohodnotným členom EÚ. Ak vôbec niekedy, treba dodať.

Finančná pomoc Ukrajine definitívne končí

Čo sa týka peňazí, na čom skutočne záleží, je fakt, že tok pomoci je teraz predmetom tvrdej konkurencie. Pomoc Ukrajine už nie je posvätnou záležitosťou. Na pozadí komplexného zlyhania protiofenzívy sa investícia západnej zástupnej vojny skončí tak či onak, a ak nie skoro, tak nie oveľa neskôr.

Jazyk amerického prezidenta Joea Bidena sa posunul z pomáhania „tak dlho, ako to bude potrebné“ na „tak dlho, ako budeme môcť“. To je pre Bidena pozoruhodne úprimné. Hra o pomoc skončila, ak nie dnes, tak zajtra.

A pamätáte si, o čo tu išlo, o členstvo v NATO? Zelenský teraz už pripúšťa, že by to bola pekná vec, ale neudeje sa to. „Nepozývajú nás.“

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zelenský konečne pochopil všetky „signály“, ako sú „nemožné“,  „niekde, niekedy“ a „nič  konkrétne“. Odmietol tiež zvláštne nedávne špekulácie o pripojení k NATO len „časti“ Ukrajiny (pretože Kyjev a Západ v dohľadnej dobe neuznajú územia nárokované a kontrolované Ruskom ako ruské).

Skrátka, dnes Zelenský už znie presne rovnako ako ľudia, ktorým sa len včera vysmieval ako ruským bábkam.

A aký je to odkaz pre rodiny státisícov mŕtvych Ukrajincov po tom, čo Zelenského režim nechcel uznať ukrajinskú neutralitu pred februárom 2022 alebo v marci alebo apríli toho roku? Aká cena bola zaplatená za to, že narcistický komik sa učí?

Toto je naozaj veľký „služobník ľudu“ (ako sa označoval vo filme, kde hral prezidenta predtým, než sa prezidentom skutočne stal).

Bez zahraničnej pomoci čaká Ukrajinu kolaps

Západná pomoc je pre Kyjev absolútne nevyhnutná. Keď bude väčšina z nej stiahnutá, Ukrajina bude musieť uzavrieť mier za ruských podmienok alebo utrpí ešte horšiu porážku.

Ukrajinská vláda môže skutočne čeliť kolapsu alebo rebélii – Ukrajina je napokon krajinou Majdanov – a štát môže stratiť základné kapacity ako napríklad platenú byrokraciu, nehovoriac o ambicióznejších programoch.

V tomto kontexte nie je narastajúce napätie medzi generálmi a politikmi prekvapením.

Niekto musí byť obvinený zo zlyhania a zbytočných strát protiofenzívy, z toho, že Kyjev dôveroval „priateľom“, ktorí – veľmi predvídateľne – použili Ukrajinu ako pešiaka na svojej veľkej geopolitickej šachovnici, a v neposlednom rade aj za to, že mier nebol uzavretý, keď bol na dosah ruky na jar v roku 2022.

Nehovoriac o premeškaných príležitostiach úplne sa vyhnúť vojne.

Zelenský nie je žiadny zelenáč v hre na vzájomné obviňovanie sa. Ostro poznamenal, že Zalužný „musí zodpovedať za výsledky na fronte“, zatiaľ čo od armády očakáva „riešenia“ a „veľmi konkrétne veci na bojisku“. Ako keby vojna bola vecou „zlej služby“ vojakov.

Avšak aj Zelenského súperi a budúci nástupcovia môžu oplácať obvineniami rovnako dobre. Skončili časy, keď bola pomoc pre Ukrajinu na Západe posvätná a skončilo sa aj postavenie Zelenského ako nedotknuteľného vojnového vodcu doma.

Bývalý boxerský šampión a teraz starosta Kyjeva Vitalij Kličko cíti prichádzajúci kolaps a verejne obvinil prezidenta z  autoritárstva a neúspechov vo vojne. Zdôraznil tiež, že po skončení bojov sa budú musieť všetci, vrátane prezidenta, zodpovedať za svoje chyby. Dosť zlá perspektíva, najmä, keď je to prehratá vojna.

Churchill, s ktorým je výkon Zelenského absurdne porovnávaný, prehral voľby aj po víťazstve v Druhej svetovej vojne. Je jasné, že vo vode ukrajinskej domácej politiky je krv a žraloky už krúžia.

Zalužný medzitým tiež prešiel do ofenzívy. Nie proti Rusom, ale proti vlastnému prezidentovi. Generál nenašiel odvahu spomenúť, že celkom nesúhlasil so Zelenského čistkou vojensko-mobilizačných predstaviteľov v auguste.

Teraz Zalužnyj hovorí, že títo ľudia boli „profesionálmi“, ktorí poznali svoju prácu. Snáď naznačuje, že prezident, ktorý ich vyhodil, profesionálom nie je?!

Za týmto hrubým úderom na svojho šéfa otvára hlavný veliteľ vážny problém. Mobilizácia, podobne ako pomoc zo zahraničia, je Achillovou pätou Ukrajiny pod extrémnym napätím. Mobilizácia sa dramaticky spomaľuje, čo uznal napríklad aj Sergej Rachmanin, vplyvný novinár, ktorý je aj členom parlamentu a jeho Výboru pre záležitosti národnej bezpečnosti, obrany a spravodajských služieb.

Vojna do posledného Ukrajinca

Medzitým armáda žiada ďalších 450 až 500 tisíc čerstvých regrútov. Ako nájdu ekvivalent približne 12 miliárd eur na financovanie tohto nového kola mobilizácie, ak k nej naozaj dôjde, nie je známe.

Zelenský ubezpečuje verejnosť, že nepodpíše zákon na mobilizáciu žien, ale že je otvorený zníženiu veku pre mobilizáciu mužov (z 27 na 25 rokov). To, čo najvplyvnejší ukrajinský týždenník Zerkalo Nedeli nazýva najdôležitejšími otázkami, teda demobilizáciou a odchodom, zostáva nezodpovedané.

Čo sťažuje nábor čerstvej potravy pre delá (kanonenfutter), je skutočnosť, že dve veci sa stávajú zrejmými, bez ohľadu na to, čo ukrajinské dôkladne kontrolované médiá urobia, aby ich zakryli.

Vojna je prehratá a obetovanie čoraz väčšieho počtu mužov a žien je nielen zbytočné, ale v skutočnosti aj vlastizradné (a genocídne), pretože to neslúži budúcim záujmom Ukrajiny.

Mier áno – a najlepšie taký, ktorý by sa bol uzavrel pred viac ako rokom.

Ďalšia mobilizácia predstavuje rituálnu obetu, ktorá slúži stratégiám amerických neoconov a ich európskych nasledovníkov. A navyše tieto stratégie zlyhávajú.

Záver

Kyjevské elity si momentálne vyberajú pozície pre koncovku (End Game). Nie vo vojne proti Rusku, ale proti sebe navzájom, keď sa boje skončia trpkým ľudovým sklamaním.

Ich bezohľadná hašterivosť nie je žiadnou novinkou, je to len návrat k normálu. Nezávislá Ukrajina však nikdy nezažila to, čo pravdepodobne čoskoro príde – dokonalú búrku rozsiahlych porážok, opustenia „spojencami“, ktorí krajinu vykrvácali, a masovej nespokojnosti obyvateľov ako nikdy predtým.

Majdan tentoraz už nemusí stačiť.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Narazil som na zaujímavý dokument o Prigožinovi. Sám sa otvorene priznal, že v roku 2024 chcel kandidovať na post prezidenta Ukrajiny. Padli tam otázky, kto financoval jeho výzbroj, keďže on svoje miliardy nemíňal.
  Смерть-наш бизнес…Документальный спецпроект (15.07.2023)
  https://odysee.com/@Terrorist:6/%D0%A1%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%82%D1%8C—%D0%BD%D0%B0%D1%88-%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%81…%D0%94%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B9-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%86%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82-(15.07.2023):4

  Ženský batalión – prečo sa ničoho neboja.
  Женский батальон — Документальный спецпроект (08.03.2023)
  https://odysee.com/@Terrorist:6/%D0%96%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D0%BD-%E2%80%94-%D0%94%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B9-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%86%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82-(08.03.2023)-(-480-X-856-):2

 2. Marek Košice

  https://aeronet.news/americky-turista-natocil-sokujici-video-jak-policie-v-praze-evakuovala-studenty-na-palachovo-namesti-pred-budovu-ff-uk-a-to-primo-do-palebneho-pole-davida-kozaka-ten-zahajil-palbu/

  Čo sa to deje s „VK“ & redaktorom AERONETu, že STÁLE bezvýhradne považuje Davida Kozáka za strelca na budove, A PRITOM NEEXISTUJE FOTKA ANI VIDEO, kde by bolo možné IDENTIFIKOVAŤ osobu na budove? Akurát sa z toho dá poznať, že ide o bieleho štíhleho muža, NIČ VIAC!!!

  NIEČO TU SMRDÍ…To už nejde o snahu „Vedúceho Kolotoču“ priniesť report o masakri v ten istý deň keď sa stal, a tak sa dopúšťať viacerých možných chýb v texte reportu (lebo je tu ešte „X“ neznámych)… Od masakru už prešlo 10 dní, a „VK“, ktorý je inak brutálne podozrievavý a nedôveruje takmer ničomu, ZRAZU nemá najmenší problém s istotou priradiť totožnosť strelcovi, aj keď je (ako som už písal) NEMOŽNÉ z fotky a videa určiť, že je to David Kozák. ABSOLÚTNE NEMOŽNÉ.

  „VK“ u mňa SKONČIL, pretože sa zbláznil… Alebo sa v tomto prípade „zapredal“…

  • Marek Košice

   K*RVA, „VK“, ktorý mal už X článkov na Aeronete kde rozoberal FALOŠNOSŤ rôznych videí, a ……teraz nemá pri videu s rozlíšením 320×240 a braným z diaľky žiadnu pochybnosť vrámci totožnosti muža v ňom…… TO JE NIEČO NEUVERITEĽNÉ…. 😀 😀 😀

   • Objektívne

    Možno má lepšie rozlíšenie k dispozícii, alebo mu to povedala UI. Opýtaj sa ho slušne na jeho webe vo forume ako to môže na takej machule spoznať.

    • Marek Košice

     Som tam zabanovaný, pretože som mu v minulosti vytýkal jeho bezbrehú dôveru vo „vesmírny program“ (NASA a podobne) a v Zemeguľu. Začína mi to pripadať, že „VK“ je riadenou opozíciou voči mainstreamu…

 3. A pozieranie sa zrejme zacne coskoro aj v cirkvi, kedze je rozbita na dve casti…
  https://christianitas.sk/madarska-biskupska-konferencia-vcera-odmietla-pozehnavanie-homoparov-a-co-kbs/ !

 4. Egyptský novinář nalezen mrtvý po odhalení luxusní vily patřící Zelenského rodině

  https://aktax.cz/egyptsky-novinar-nalezen-mrtvy/

 5. Tak odporná, beztvará, nevedomo – vedomá melasa nízkych energií, podlosťou a zradcovstvom naplnená špinavá nádoba, z ktorej ten hnusný žlto-zelený rozkladný kal vyteká von a nedá sa nijako skryť či zamaskovať – ani výložkami ani propagandou ani jeho falošnými hereckými pózami pri ktorých sa musí premáhať – a premáha sa len preto, že očakáva od panička bonbónik. Ale keby náhle prišiel iný silnejší páníček tak tomu doterajšiemu okamžite s radosťou podreže krk.
  Tak toto čo som napísal vidím – cítim keď sa pozriem na zalužného – na fotografie – toho obojživelného tvora z ktorého nevanie ani atom ľudskosti ale len očakávanie výhod a bezhraničná ctiziadostivososť. Už nech je s ním koniec! Ale najlepšie keď bude sedieť spolu so zelenskym pred súdom.

  • mariankosnac

   Zalužnyj v tričku so slovenskou húfnicou
   https://dennikn.sk/minuta/3524526/

   • Taká pliaga ako zalužnij na Zemi nemá iné uplatnenie, dokáže len škodiť.
    Ak by ho niekto donútil aby sa v base živil nejakou prácou – a bol by od nej existenčne závislý tak by radšej skapal – hodil by si to keby videl, že sa odtiaľ nedostane.
    Sú zmdri ktorí by sa vedeli pod tlakom prispôsobiť a sekať nasilu latinu ale táto beztvará existencia by sa toho nijako neujala pretože nemá ako – nemá k ničomu vzťah, dokáže len škodiť a parazitovať – rovnako ako kvantá ďalších benderovcov.

 6. Dnes je to už jedno. Ukrajina válku prohraje i s podporou západu, ergo NATO prohraje s Ruskem vždy a nejen na Ukrajině.

 7. Zelenský musí byť už zrejme vo veľmi katastrofálnom vojenskom stave, keď dal pokyn, aby prostredníctvom bezhotovostného nákupu, upozorňovali Ukrajincov-civilov (pozn.: mužov i ženy) na účtenke z elektronickej registračnej pokladnice, aby sa do 48 hodín dostavili do najbližšieho odvodového vojenského centra a následne do vojny – nechať sa zabiť – za záujmy – globálnych US žido- sionistov.

  Odkaz:

  https://sun9-56.userapi.com/impg/bov7QrZ-LoblXLRX0q_Kyv5YMR2SW0AVZ1Y0bA/EXtXmJl5WRc.jpg?size=1068×1264&quality=95&sign=631fe52c0ac5bfc0a756be311e34252d&type=album

  P.S: 1 – No, a teraz – zrušme si hotovosť a „spoľahnime sa“ na – ICH – faši-digitálny koncentrák!

  P.S: 2 – Týmto „pozdravujem“ všetkých nadšených slovenských plátcov za tovar – kartou, mobilčekom, hodinečkami..

  • Marek Kosice

   Ajsa, aj keby 90% slovakov zrazu neplatilo kartou ale v hotovosti, myslis, ze by tymto hodili vidle do zavadzania bezhotovostnej spolocnosti? Ked v lete 2024 povedia ze od 1.1. 2025 nebude hotovost platna, tak nebude aj keby nou platilo 99% ludi. Maximalne co by sa udialo by boli protesty… a tie by nic nevyriesili ani ako vo Francuzsku, ked tam protestovali za nezvysovanie veku potrebneho na odchod do dochodku.
   Nalejme si cisteho vina a netvarme sa, ze je to mozne zvratit inak, nez krvavou revoluciou (nenavadzam na nu, vobec sa k nej nevyjadrujem).

   • Treba vychádzať z informácie, že celá EU má potraviny na 8 dní – LEBO GLOBÁLNY POHYB. Teda – treba byť zásobený na minimálne 10 dní! A potom urobiť totálny bojkot reťazcov. No a potom to znárodniť a vytvoriť nové dodávateľské zmluvy s DODÁVATELMI!

   • ale navádzaš a začni, dostaneš hodnosť generála, …

   • Marek, veľmi dobre rozumiem Tvojmu uvažovaniu. A nepopieram, že k tej DIGI-mene a k úpornému presadzovaniu AI, v EÚ kľudne môže o pár rokov (čiastkovo, pretože nie všetko vieš nahradiť robotom..) dôjsť.
    Ale napriek tomu, že súčasné globálne elity budú chcieť modelovať tzv. digitálny svet, ako ďalší možný vývoj Sveta, si treba uvedomiť, že NIKDY nenahradí – Svet reálny.

    Známe príslovie hovorí: „Peniaze vládnu svetom!“ Avšak ak prídeme na to, kto vládne peniazom, potom budeme vedieť aj to, kto vládne svetu.
    Ľudia kedysi peniaze k životu nepotrebovali, všetko prebiehalo na základe výmeny tovaru, čo už niekde v komunitách sa opäť začína zavádzať do praxe. K uľahčeniu tejto výmeny začali slúžiť vzácne šperky, perly, mušle, či tabak.. Až neskôr striebro a po ňom zlato. Chcem tým povedať, že človek je tvor podnikavý a tvorivý (z tohto pohľadu by som ho neprirovnávala, ako Ty – k zvieraťu, i keď sa tak – veľa krát správa..) a ak by zakázali cash, tak by sa ľudia aklimatizovali na nové podmienky, ktoré by vytvárali pragmatické, pričom – obojstranne prospešné – obchodné vzťahy k prežitiu. Zistili by (možno – nie všetci), že základom novej spoločnosti, by nemalo byť hromadenie majetku materiálneho alebo finančného (ako je tomu v t.č.), ale duchovná akumulácia Poznatkov a Vedomostí. Stále je na stole otázka – Zmyslu života každého Človeka. Je účelom nášho života snaha mať stále viac a viac hmotného, alebo viac chápať, poznať Seba, poznať Svet, Spoločnosť, Prírodu a nájsť si v ňom svoje vlastné miesto (pričom nemyslím tým, ako Ty – miesto niekde v divokej džungli pri potoku – bez lyžice a „ešusu“ – ak vôbec vieš, čo to je..).

    P.S.1 – Väčšina z nás, čo sme tu (možno okrem Teba..), cíti, že sa nachádzame v bode Zlomu, že NIEČO veľké je pred nami. Ale nevieme to presne zadefinovať, pomenovať (možno-čistička Zrna od Plevy), nevieme, Odkiaľ „TO“ príde, nevieme, ako sa na „TO“ pripraviť, vlastne – len niečo intuitívne tušíme, ale prakticky – rozumovo – nevieme NIČ konkrétne povedať.
    A aj tí, ktorí stoja za peniazmi, ktoré vládnu v t.č. svetom, tie globálne sion- „entity“ , tak, rovnako ako MY (90%-ný zvyšok Sveta) budú rovnako podliehať týmto pripravovaným vesmírnym duchovným čistiacim Zmenám.
    A „oni“ to vedia, oni si to veľmi dobre uvedomujú s tým, že ak majú „padnúť“ oni, tak budú chcieť so sebou zobrať „dolu“ – maximum ľudí, preto, lebo to majú v tej ich žido-sionistickej krvi (viď covid, vakcináciu, vojna na UA, Izrael/Gaza a neviem – len tuším, čo bude nasledovať ďalej).

    A nakoniec – tá „ICH“ tzv. Zlatá miliarda, čo tu na Zemi zostane, môžu byť práve Človekovia, ktorí úspešne prejdú skúškou duchovnej Očisty – ĎALEJ, a posunú sa do „Prostredia 5D“. Všetko je very, very – open!
    Všetko záleží na Človekoch, na ich konštruktívno vs. deštruktívnych vnútorných zámeroch, myšlienkách, slovách, činoch! Svetlo vs. Tma! A to už nebude hra o gorotky, to nie..

    P.S: 2 – Cítim, že si myslíš, že Ti tu píšem sci-fi.. Každý má svoje vnútorné myslenie, na ktoré má právo. A ver, že ja nemám žiadnu vôľu Ťa tu o ničom presviedčať. Reagujem, lebo Ty si prvotne reagoval na môj koment. Inak by som Ti to nepísala.
    Môžeš si, samozrejme – žiť ďalej v tej svojej Bubline, s bezorgazmickou sexualitou, ktorou podľa Teba – zachraňuješ Svet, ak Ti je tam „pocitovo“ fajn. Ale skús sa dívať na veci – už nie veľmi lineárne, pretože Vesmír tak nefunguje..
    Tak – len toľko! Vďaka za pochopenie!

    • Miroslav Čižmár

     Ako si predstavujete prostredie 5D?

     • V podstate to isté ako teraz 3D, plus vnímate okolo seba aj jemnohmotné štruktúry a bytosti (démonov, anjelov a plno iných, dobrých, zlých aj neutrálnych). Dnes ľudia, ktorí vnímajú aj tieto dimenzie sú často označovaní za schizofrenikov, čo „počujú hlasy“ a sú im podávané psychofarmaká, aby sa utlmili tieto ich mimozmyslové vnemy. Písmeno „D“ v 3D, 4D, 5D sa často interpretuje ako „dimenzia“, ale vhodnejšie je skôr „hustota“.

      Ak si chcete otvoriť toto pole vnímania, pracujte na svojej piatej, teda hrdelnej čakre. Bežne to však ani jogíni neodporúčajú, lebo keď sa vám toto pole vnímania otvorí a nie ste na to pripravení, môže to mať aj neblahé následky. Ak vsúpite do tej sféry, všimnú si vás aj tamojšie bytosti a nie všetky sú priateľské. Ak neviete, ako správne na nich reagovať, môže z toho človeku aj „prepnúť“ a zblázniť sa. Môže to mať aj fyzické následky, napríklad ak sa na vás prisaje nejaký energetický parazit. Preto opatrne s tým.

     • Miroslav Čižmár

      Hustota prostredia sa dá chápať ako miera zakrivenosti časopriestoru. Má vplyv na pomer objemovej a povrchovej zložky informácie. V menej hustom prostredí medzigalaktického priestoru by sme možno dokázali vnímať jemnejšiu štruktúru hmoty. Podlá čoho však bola stanovená číselná hodnota 5D? Prečo práve 5?

     • Tie dimenzie idú zaradom 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,… Každá vyššia úroveň je jemnejšia a bližšia k jednotnému zdroju (Jednote). 4D sa berie ako astrál, 5D je ešte vyššia sféra, ktorá zahŕňa širšie poznanie existencie. Keď sa hovorí dnes o 5D, zahŕňa to aj 4D.

     • redakcia : ještě tam můžete zařadit epileptiky….

     • Objektívne

      V duchovne si každý vymyslí dimenzie ako to vidí on. V každej duchovnej literatúre je to chápané inak. Ra materiál hovorí o šiestich, AllatRa 36, Amenti 15, Levašov odvodzuje dimenzie od PI, Plejáďania B.Marciniak 9, Rudolf Steiner 7, František Bardon 4…

     • ku komentu: jirik – 31/12/2023 at 18:40

      „redakcia : ještě tam můžete zařadit epileptiky….“

      doplním: + všetkých autistov..

     • Miroslav Čižmár

      Viem si to predstaviť tak, že v prostredí Zeme vnímame tri na seba kolmé rozmery priestoru. V menej hustom prostredí by tie tri rozmery prestali byť na seba kolmé vplyvom menšieho zakrivenia časopriestoru, a do sféry by sa ich zmestilo viac. Priestor by bol stále trojrozmerný, ale pozemským vnímaním by sme vnímali viac na seba kolmých rozmerov.

     • Objektívne

      Dovolil by som si načrtnúť, že poznanie existencie je len malou časťou vývojového stupňa civilizácie. Ďaľší vývojový stupeň od toho dnešného je v ovládaní parapsychologických javov ako telepatia, paraoptika, psychometria, prútkarenie, jasnovidectvo, vizualizácia, fotografická mnysel, okamžitá matematika, psychokinéza, liečenie atď. Je pravdepodobné, že v dávnej minulosti to ľudia ovládali. Tieto schopnosti sa stratili zrejme po páde nebeskej klenby. Ak by sme uvažovali, že sa blížime k rovnakej udalosti, tak sa dá povedať, že za tých 12,000 rokov sme sa dostatočne nevyvinuli aby sme ovládali to, čo bolo dávno bežné. Ako by inak postavili pyramídy? Pravdepodobne vedeli pohybovať tými kameňmi svojou myslou i keď existujú hmatateľné dôkazy, že tie bloky rezali pílami.

    • Krásne napísané.presne takto by som sa aj ja vyjadril,keby sa mi chcelo tak toho vela písať.Hovoríte mi z duše.

 8. Ukrajina vojnu prehra to je isté

 9. Ukraina neprehra. Prehra kremlovska svora, ktora nenavidi rusky, a zvlast slovansky narod, a ktora nasilu vyvazala deti z vychodu Ukrainy, vakcinovala a rozmiestnovala medzi moskanske rodiny. Vsetko sa vyvinie tak, ako sa mnohym ani nesnivalo.

  • Na okupovanych uzemiach ludom nasilu vnucuju ruske pasy, pretoze inac mozu prist o byvanie, kedze nie su z ruskeho sveta, a muzom rovno s tym davaju do ruk povolavacie rozkazy, aby za putlera polozili zivot.

   • Moment, ty myslíš tou kremlovskou svorou tú podradnú zberbu v Rusku ktorá chce Rusko a jeho mnohonárodnostný národ položiť k nohám západného panička? Ak myslíš tých zmetkov tak máš pravdu. Ono v podstate kvôli nim viazne špeciálna vojenská operácia ktorá bez ich vzdoru s nenávisti k Rusku – keby aspoň nebránili – by ľahko zmietla nacistickú pliagu z Ruského územia – okrajiny. To oni majú na svedomí všetkých tých mŕtvych na okrajine.
    Západ by si v podstate ani necucol ak by riadiace štruktúry v Rusku, oligarchovia s centrálna Banka podporovali Rusko – Ruský národ – Ruský svet a nie západný fašizmus obalený v modro-žltej handre.

   • ty si na pi.u citatel, vojna je už prehratá , teda bež tam, odkial sa ser.e.

 10. Nie v putinskej rosii je buducnost, a v Novej Rosii, ktora s tou terajsou maloco ma spolocne, vlastne skoro nic.

  • Marek Kosice

   Buducnost nie je prakticky ziadna. O par rokov pride RESET, a ludstvo zacne znovu „od piky“ ako zver….

 11. Vysledky roku 2023 s Michailom Podoljakom na Freedom TV. Analyza dolezitych udalosti:
  https://www.youtube.com/watch?v=YGFpxcokG2Y

 12. mariankosnac

  Zelenskyj pácha genocídu Ukrajincov. Zalužnyj s tým asi nesúhlasil, lebo vojakov radšej stiahol než ich poslal na smrť. Zalužnyj tiež uviedol, že ruskí vojaci môžu do „dvoch až troch mesiacov“ uspieť aj v dobytí mesta Avdijivka, severne od Donecka. Dá sa očakávať že Zalužnyj bude prepustený prípadne ho postihne nehoda.

  • Absolútne nepochopenie – čo sa týka zalužného.
   On nevie veliť ničomu a nikomu a ani veliť nemôže – on len plní rozkazy. Teraz pre fašistov na okrajine nadzchazda fáza prešľapovania na mieste a vyčkávania než centrálna Banka Ruska uskutoční štátny prevrat v Rusku. A robí všetko čo môže – dvíha úrokovú sadzbu do neba a likviduje ruskú ekonomiku aby sa položila – najlepšie než budú prezidentské voľby.
   Tam z okrajiny teraz z poslednou nádejou hľadia k vlasovcom a benderovcom škodiacim Rusku z Moskovských kancelárií.

  • máš to smkaču pomýlené, genocidu pácha Zelenskj a …..

 13. Q) The Storm Rider: Zprávy ze dne 31.12.2023

  https://aktax.cz/q-the-storm-rider-zpravy-ze-dne-3112-2023/

 14. Jednoduchá

  …vďaka za rôz.infor. …mám otázku – Máte niekto skúsenosť s tým, že chceli ste zaplatiť urč.čiastku za podávané infor.z 1 stránky a naraz tam bolo úplne iné č.účtu?…
  Čo si o tom myslíte ? Ďakujem vopred.
  Prajem Požehnaný Nový rok, hlavne veľa zdravia, lásky a pozitívneho myslenia….

Pridajte komentár

*