Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Prevratná štúdia preukázala účinnosť konope pri liečbe Crohnovej choroby


Print Friendly, PDF & Email

Úžasná štúdia preukázala účinnosť konope pri liečbe Crohnovej choroby

Počet ľudí, ktorých trápia bolestivé a neželané príznaky zápalového ochorenia čriev (IBD), je alarmujúci.

Lekári pod termín zápalové ochorenia čriev zastrešujú všetky zápalové stavy čriev, ako sú Crohnova choroba, kolitída i syndróm dráždivého čreva (IBS).

Odhadované množstvo dospelých ľudí s IBD v USA za august 2017 hovorí o približne 3 miliónoch. Toto číslo však zahŕňa len ľudí nad 18 rokov s diagnostikovanou Crohnovou chorobou alebo ulceratívnou kolitídou.

To znamená, že odhadovaný počet 3 milióny s IBD môže byť v skutočnosti oveľa väčšie číslo. Zo všetkých prípadov IBD sa do centra pozornosti dostáva najviac práve Crohnova choroba, najmä preto, že jej príčiny nie sú známe.

Podľa výsledkov nedávnej štúdie sa však vedci domnievajú, že našli potenciálny liek na liečbu Crohnovej choroby.

Stručné zhrnutie liečby Crohnovej choroby, jej symptómov a pod.

Čo spôsobuje Crohnovu chorobu? To v skutočnosti nik nevie. Lekári tvrdia, že to môže byť autoimunitné ochorenie.

Crohnov výskum naznačuje, že chorobu spúšťa imunitný systém napádaním neškodných baktérií alebo potravín v črevách spôsobujúc zápal (a prípadne aj poškodenie) čreva.

Isté je, že Crohnova choroba nepostihuje len črevá, ale aj kĺby, oči, ústa a kožu, a to práve chronickou zápalovou aktivitou príznačnou pre IBD.

V marci 2016 Health Union uskutočnila významný národný prieskum pacientov s Crohnovou chorobou, ktorý odhalil:

„Kým im diagnostikovali Crohnovu chorobu, pacienti bežne navštívili viacerých špecialistov, absolvovali početné vyšetrenia a podstúpili niekoľko diagnostických testovaní.

Následky tejto choroby majú dopad nielen na schopnosť pracovať či cvičiť, ale odzrkadľujú sa aj na celkovej kvalite života a sociálnych aktivitách.

Respondenti si želali, aby ľudia bližšie spoznali túto chorobu a jej dopad na život.”

Symptómy Crohnovej choroby

Najčastejšie symptómy sú:

 • chronická hnačka
 • krvácanie z konečníka
 • úbytok hmotnosti
 • horúčka
 • únava
 • bolesť a citlivosť v oblasti brucha
 • kŕče a nadúvanie

Liečba Crohnovej choroby

Bohužiaľ, pri liečbe Crohnovej choroby vyzerajú byť stratení nielen pacienti, ale aj lekári. Nájsť efektívnu liečbu na Crohnovu chorobu je veľkou výzvou, pretože IBD môže postihovať rozmanité časti tráviaceho traktu.

Gastroenterológ z Mayo Clinic, Edward V. Loftus uvádza, že „symptómy pacientov sa líšia“, čo naznačuje, že pacienti s IBD majú rôzne druhy liekov na zníženie zápalu, posilnenie kostí a odstránenie škodlivých baktérií v črevách:

 • protizápalové lieky (kortikosteroidy a perorálne 5-aminosalicyláty)
 • supresory imunitného systému (azatioprín, merkaptopurín, infliximab, metotrexát a natalizumab)
 • antibiotiká (ciprofloxacín and metronidazol)
 • iné lieky (lieky proti hnačke, lieky od bolesti, železo, vitamín D a B12, vápnik)

Nedávna štúdia však možno poukazuje na novú možnosť liečby Crohnovej choroby a pacientov s ďalšími IBD!

Liečba osteoporózy

Konope vyvoláva klinickú odozvu u pacientov s Crohnovou chorobou: prospektívna placebom kontrolovaná štúdia

V októbri 2013 časopis Clinical Gastroenterology and Hepatology publikoval štúdiu o účinkoch marihuany Cannabis sativa na symptómy Crohnovej choroby a ďalších IBD.

Bola to prvá kontrolovaná štúdia svojho druhu, ktorá skúmala prínos konope pri IBD.

Štúdie sa zúčastnilo 21 pacientov s Crohnovou chorobou (13 mužov a 8 žien). Priemerný vek účastníkov bol 40 rokov.

Všetci zúčastnení sa predtým pokúsili liečiť IBD steroidmi, imunomodulátormi alebo protinádorovými látkami, ale bezvýsledne.

Výskumníci rozdelili pacientov náhodne do 2 skupín a začalo sa 10-týždňové skúšanie (8 týždňov liečby a 2 týždne kontrolnej fázy).

11 pacientov dostalo fajčiť 2x denne joint (šúľanú marihuanu) obsahujúci 115 mg THC. Ostatní pacienti v placebo skupine dostali to isté, ale bez THC.

Konope a liečba Crohnovej choroby: Zistenia

Výskumníci zhrnuli výsledky štúdie nasledovne:

 • Úplná remisia (prechodné vymiznutie príznakov choroby) u 5 z 11 účastníkov v skupine užívajúcej konope s THC
 • Klinická odozva u 10 z 11 účastníkov v skupine užívajúcej konope s THC (napr. ich index aktivity Crohnovej choroby sa znížil z >200 na >100)
 • 3 z 11 účastníkov v skupine užívajúcej konope s THC prestalo byť závislých od steroidov
 • Všetci účastníci v skupine užívajúcej konope s THC hlásili zlepšenie spánku a chuti do jedla (bez výrazných nežiaducich účinkov)

Výskumníci si však kladú dôležitú otázku, či účinky konope pri zmiernení príznakov Crohnovej choroby a Crohnových vzplanutí len nezastierajú hlavnú príčinu, ktorá doposiaľ nie je známa.

Dôvodom účinnosti konope môže byť aj skutočnosť, že pacienti s Crohnovou chorobou produkujú menej endokanabinoidov, t. j. vlastného prirodzeného THC.

Takže dodaním kanabinoidov receptorom v tele sa pomáha tlmiť zápal, ktorý môže spôsobovať akúkoľvek kombináciu spomínaných symptómov Crohnovej choroby.

Konope na liečbu Crohnovej choroby

Účinky konope sa uplatňujú aj pri liečbe Crohnovej choroby. Ak pre vás alebo vašich známych môže byť táto liečba prínosnou, uvádzame zopár vecí, ktoré by ste mali urobiť, prv než konope užijete.

1. Navštívte vášho lekára, oboznámte ho s vašimi symptómami a otvorene sa s ním porozprávajte o liečbe Crohnovej choroby pomocou konope.

2. Ak je to vo vašej krajine legálne a lekár sa domnieva, že by pre vás táto liečba mohla byť prospešná, dajte si liečebné konope predpísať.

Čo vyskúšať, ak vo vašej krajine nie je liečebné konope dostupné

Hoci je príčina Crohnovej choroby neznáma, nie je nemožné túto chorobu zvrátiť.

Ak liečebné konope nie je vo vašej krajine dostupné, určite môžete zmierniť svoje príznaky úpravou stravy a eliminovaním spúšťačov choroby.

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Sudruzka,mozte napisat sem
  priciny vzniku? Mozeme to konfrontovat.

 2. Osobné skúsenosti s Crohnom.
  Doktori vás naháňajú z vyšetrenia na vyšetrenie a osoh z toho nie je. Liečba klasická, stav choroby sa nezlepšuje, preto človek skúša všetko možné.
  Zásadne platí, že zápal čreva niečo musí vyvolávať a to niečo môže byť len strava. Tak som sa dostal k Čínskej štúdii, Campbell, a Makrobiotikou ke skutečnému zdraví, Kushi.
  Obaja autori sú zameraní na civilizačné ochorenia, obezita, cukrovka, srdcovo cievne ochorenia, rakovina. Campbell poskytuje dôkazy vyše sto rokov výskumu, Kushi dáva presný návod stravovania.
  Existujú dva hlavné spôsoby výživy, chudobný ázijský, je zdravý, prakticky bez civilizačných ochorení. A Západný, USA a Európa, s výskytom civilizačných ochorení 20 – 30 % v populácii a stále rastú, chorejú aj malé deti, lieky neliečia, štatistika vyliečených neexistuje, lebo vyliečenie per primam je nemožné! Spotreba liekov narastá, počet úmrtí na civilizačné choroby neklesá, ale rastie.

  Medicína prestala fungovať!

  Po nasadení makrobiotiky sa stav od prvého dňa zlepšuje, pocit úľavy, potom pomalé zlepšovanie trávenia, až po roku sa trávenie dostalo do výborného stavu, stolica perfektná, prírastok na váhe aj pri pravidelnom behaní.
  Prestalo denné pôsobenie zápalových potravín, sliznica čreva sa regeneruje, trvá to mesiace až rok, aj viac. Trávenie naberá na stabilite, nezlomia ho ani malé prehrešky proti makrobiotike.

  Krvný rozbor, biochémia, minerály, vitamíny, ukazuje na všetky výsledky v norme! Kto dodrží zásady Kushiho, ten nejde do rizika! Používam potraviny dostupné v miernom pásme, doma, špeciality z Japonska si odpustím. Základom sú celozrnné obiloviny, zelenina koreňová aj listová a strukoviny.

  Nechcel som tomu veriť, ale telo bez tukov, olejov, cukrov funguje perfektne. Najväčší zabijak je biela múka a mlieko a mliečne výrobky, včítane jogurtov, je to len a len korporátny biznis. Mlieko patrí do výživy mláďat v prvých mesiacoch života a dosť, nikdy viac! Aj to len mlieko vlastného druhu, nikdy nie mlieko iného druhu!!! Zdravá strava robí prebytok laktobacilov v čreve, nepotrebujete ich dopĺňať podvodmi z jogurtov. Ak veľmi chcete, urobte si doma!!! vlastnú kyslú kapustu. Chlieb zásadne domáci, kváskový, po mesiaci vypľujete obchodný chlieb ako nechutný.

  Ak nefunguje trávenie, tak to postihne celý organizmus, imunitu, zásobenie tela živinami, záplava tela toxínmi, ich ukladanie v tele, prejavy rôznych chorôb na všetkých orgánoch.

  Potvrdilo sa mi, že Crohn je ochorením nesprávnej výživy a nie imunity. Doktori mi odporúčali jesť mäso, syry, mliečne výrobky, biele pečivo, všetko bez vlákniny a kázali nejesť vlákninu, zeleninu, celozrnné obiloviny… Urobil som presný opak, celý život mi prax dokazuje, že črevo bez vlákniny nefunguje, teda ani imunita a končí sa to rakovinou!

  Telo sa lieči samo. Lieky neliečia, len potláčajú príznaky ochorení. Makrobiotika navodí v tele stav, keď ono má podmienky na regeneráciu, regeneruje celé telo, všetky orgány!!! Okrem iného omladnete o 20 rokov, mozog funguje výborne, fyzická a duševná únava sú neznáme pojmy, dokonca konštatujem väčšiu fyzickú silu, ako pri Západnej strave, svalová horúčka nenastúpi, kyselina mliečna sa tvorí minimálne, metabolizmus funguje na úplne inom princípe.
  Pohyb je veľmi žiadúci stimul, núti telo k optimálnej a všestrannej regenerácii.

  Konope som skúšal tiež, subjektívne som mal pocit úľavy, ale zlepšenie stolice nenastalo, lebo Crohn je vyvolaný potravou, ktorá spôsobuje zápal čreva a konope túto potravu kvalitatívne nemení.

  Každá potrava vyvoláva známky zápalu čreva, preto je najzdravšie nejesť, aj preto som mal pri hladovke výborný pocit. Ale kto chce žiť, ten musí jesť a s makrobitikou je to iba radosť!

  • Michio Kushi je špičkový odborník na klasifikáciu a liečbu chorôb (najmä tých chronických, ktoré sme si vyprodukovali my sami, našou nesprávnou životosprávou). Jeho cca dvestostranová brožúra CUKR A SŮL – DVA BÍLÉ JEDY je asi tá najprofesionálnejšia kniha, aká sa mi kedy dostala do rúk; asi chápem, prečo ďalšie dve časti tejto unikátnej publikácie bolo zakázané vydať…
   Jediné, čo mi na makrobiotike – teda pre našinca – „nesedí“, je zloženie jedálnička: až polovica varených zŕn (prevažne pšenice) denne + tepelná úprava ďalších potravín, dokonca aj zeleniny. Teda veľa priveľa lepku a málo živej stravy. No so všetkým ostatným s Kushim (aj s autorom komentára) absolútne súhlasím.

Pridajte komentár

*