Centrálne banky sú hlavným zdrojom nestability vo svete. Ich kolaps je žiaduci


Print Friendly, PDF & Email

Centrálne banky sú hlavným zdrojom nestability vo svete. Ich kolaps je žiaduci

(Arsenio Toledo, Natural News) Centrálne banky štátov, ktoré majú schopnosť ovládať svet financií, sú hlavným zdrojom nestability na svetových trhoch. Tvrdí to finančný expert Charles Hugh Smith z Berkeley univerzity v Kalifornii, ktorý píše na svojom blogu „Of Two Minds“.

Smith poznamenal, že svet musí prísť na to, ako obmedziť schopnosť centrálnych bánk voľne poskytovať peniaze „finančníkom a kamarátom“.

Napísal, že toto je prvý krok k zosadeniu bankových financií z pozície dominantnej sily na globálnych trhoch. (Súvisiace: Centrálne banky pokračujú v pridávaní zlata do svojich rezerv, pretože sa zvyšujú obavy z kolapsu globálnych mien.)

„Buď sa centrálnym bankám odoberie moc, alebo obrovská majetková nerovnosť, ktorá je výsledkom ich dominancie, rozloží celý systém,“ napísal.

Ako dôkaz uviedol, že nerovnosť rastie nielen v Spojených štátoch, ale aj na celom svete.

V USA vlastní vrchných 10% ľudí takmer 71% všetkého bohatstva v krajine. V celosvetovom meradle vlastní 10% najbohatších ľudí na svete bohatstvo vo výške 85,6 bilióna dolárov, ďalších 40% vlastní menej ako polovicu z toho – 34,8 bilióna dolárov, no a spodných 50% obyvateľov sveta vlastní len zlomok – 2,5 bilióna dolárov.

„Veľká nerovnosť je všade normou, pretože systém centrálnych bánk je všade,“ napísal Smith.

Centrálne banky už kolabujú

Niektoré z najväčších svetových centrálnych bánk už vykazujú známky kolapsu.

V septembri bolo oznámené, že Austrálska rezervná banka odpísala značný majetok kvôli stratám, ktoré utrpela v dôsledku nákupu dlhopisov.

Od novembra 2020 do februára 2022 banka nazhromaždila dlhopisy v hodnote 44,9 miliardy austrálskych dolárov (29,02 miliardy amerických dolárov). Hodnota týchto dlhopisov bola takmer celá vymazaná.

Straty zatienili základný zisk banky v hodnote 8,2 miliardy AUD (5,3 miliardy USD). Banka tak utrpela účtovnú stratu 36,7 miliardy AUD (23,72 miliardy USD).

Jediný dôvod, prečo sa banka ešte nedostala do platobnej neschopnosti, uviedli vládny predstavitelia, je jej schopnosť tlačiť nové peniaze. Túto schopnosť však majú len centrálne banky, u každého iného sa to nazýva falšovanie peňazí.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Vo Veľkej Británii musela Bank of England nedávno zasiahnuť, aby zachránila dôchodkové systémy v hodnote miliárd libier. Vyplácanie dôchodkov totiž záviselo od toho, či si britský trh s dlhopismi udrží dostatočnú hodnotu.

Zatiaľ nie je jasné, koľko peňazí Bank of England naliala do systému pre to, aby si tieto dlhopisy udržali hodnotu, ale investičný trh krajiny, do ktorého vkladá svoje peniaze väčšina dôchodkových systémov, má hodnotu približne 1,6 bilióna libier (1,82 bilióna dolárov).

Tuomas Malinen, generálny riaditeľ a hlavný ekonóm fínskej makroekonomickej poradenskej spoločnosti GnS Economics, poznamenal, že penzijné fondy sú často považované za veľmi nudné investície kvôli ich profilu averzie voči riziku.

Ak sú ohrozené tieto relatívne bezpečné investície, môže sa to stať aj ktorejkoľvek inej finančnej inštitúcii.

Éra centrálnych bánk končí

Ako poznamenal Smith, mnohé problémy, ktoré centrálne banky po celom svete zažívajú, sú dôkazom toho, že zlyhávajú a čoskoro budú nahradené.

„Éra všemocných centrálnych bánk sa skončila z jednoduchého dôvodu: zlyhali,“ napísal.

„Sklamali svojich občanov, svoje národy a sklamali svet. Ich politika posunula nerovnosť bohatstva a príjmov do extrémov, ktoré destabilizovali sociálnu, politickú, ekonomickú a environmentálnu sféru planéty.“

Záver

Viac informácií o blížiacej sa finančnej katastrofe nájdete na stránke MarketCrash.news.

Tiež si pozrite túto nedávnu epizódu relácie „Health Ranger Report“, kde Mike Adams zo stránky Natural News, hovorí o tom, ako sa americký Federálny rezervný systém aktívne pokúša zrútiť Európsku centrálnu banku:

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Arsenio Toledo, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Aj podla tohto https://apologie.info/20220526_rm_arc_vigano_who_a_wef_pripravuji_puc/ sa skutocne mame na co „tešiť“ !!!

  • Najväčšia prdel je, že peniaze sa vyrábajú ako dlh! A teraz – ak nám ich chcú všetky ukradnúť – kto bude ten „slušný“, ktorý nám ich bude znovu požičiavať? Kurva! Za slušné chudobné Slovensko debili! Lebo chudobný, ktorý nemá nič – môže za seba ponúknuť aspoň slušnosť! Nažerte sa slušnosti – zakúrte si slušnosťou! Ešte že máte tie „periny“ IKEA! Sofistikovaná slušná chudoba! Ste chudobní na duchu! Dobrovoľní žobráci! Ako životný štýl! Sociálna eutanázia! Vždy som sa bál vojny – ale samovražda národa?! A pritom stačí len zavrieť hranice a zlikvidovať tento organizovaný zločin!
   Debili sa bojíte, že budete neslušní?!

   • Slušný moment koment

   • Jo a proto aby to nekrachlo a vše pokračovalo dál tak se zavede digitální měna, viz článek na aeronetu…

   • Peniaze sú určené na výmenu tovarov, nezávisle na tom kto ich vytlačil. Vyrábanie peňazí navyše je krádež alebo lúpež. Nazvime to daň pre USA, ktoré inak nemôže financovať tisíce vojenských základní po svete.

    • Preto treba mať alternatívne formy peňazí pre uskutočňovanie výmeny. Vytvorenie si vlastných súkromných peňazí štáty nedovoľujú, držia si v tomto smere monopol. Ale dá sa to prekonať. Napríklad používanie malých zlatých a strieborných mincí alebo odliatkov zakázať nemôžu. Ak by to urobili, stále existujú iné možnosti, dnes napríklad kryptomeny. Posledná možnosť sú komoditné peniaze – alkohol, cigarety, káva, semená a podobné trvácne komodity.

     • „Ale dá sa to prekonať. Napríklad používanie malých zlatých a strieborných mincí alebo odliatkov zakázať nemôžu. Ak by to urobili, stále existujú iné možnosti, dnes napríklad kryptomeny. Posledná možnosť sú komoditné peniaze – alkohol, cigarety, káva, semená a podobné trvácne komodity.“

      No iste – keď budete mať mincovňu aj pálenicu aj muničný sklad vo Vatikáne. Sex for Gas u Klarisiek.

 2. KOVIDBARÓN!

  ,,,,a čo si myslíte,že napríklad čaká také slovensko,lebo slovenský vodcovia už slovensko dávno predali,,,,a to je čo za tvorba ziskov-nakupovanie dlhopisov a iné umelé triky tzv.dobrých ťahov ako napríklad kupovanie dlhov štátov atd,,,, nebezpečnou záťažou slovenska je hlad zamestnaných po vysokých platoch a dôchodcov po dôchodkoch,či vysoké náklady na zťp a materské či odstupné,,,,nebezpečná nerovnosť medzi občanmi,kde štát nekontroluje finančnú záťaž skupín obyvateľstva a v kľude im dovoľuje sa neustále púšťať vždy do nových pôžičiek a dlžôb a pritom sú skupiny obyvateľstva hoci malé,ktoré sa nechcú zadlžovať a vodcom štátu je to je to ako keby jedno-či dokonca nie dobré,,,,zhrnuté-štát nevynakladá prostriedky medzi občanov spravodlivo a rovnomerne a sám sa pričiňuje o to,aby sa tu vytvárali skupiny obyvateľstva ťažiace z takéhoto prístupu a ten zostatok naopak na toto dopláca a ekonomicky upadá do chudoby,hoci sa domnievam,že práve o takýto jav systému ide,,,,v tomto štáte kontrolovanom systémom z pozadia nieje možné žiť a prežívať podľa vlastných potrieb a predstáv,pretože je to sebalikvidačné,,,,štat príjima z vonku rôzné bezhotovostné dotácie,avšak prerozdeľuje je ich v hojnosti nakazencom a slabomyselníkom-nenažrancom ku tvorbe zbytočností a nezmyslov a ku tvorbe vždy vyššieho dlhu na každého občana rovnako-čiže to je ako keby nič neprijímať,ale pritom stále dlhovať,čiže štáty takto proti vôli skupín občanov ich nútene dostávajú do pozície dlžníkov v nezvládnuteľnej výške dlhu,,,,štát riadený temným systémom je nebezpečná kombinácia,,,,je preto správne ak sa odkrijú karty a systém dotovania a podporovanie nenažraných skolabuje a nastane pre takýchto nemysliacich obdobie-či doba chudoby doprevádzaná kovidom s vysokou úmrtnosťou,nekonečnými výpadkami zdrojov či ich úplnym nedostatkom,tak aby sa svet postupne zrevitalizoval a zbavil parazitov,,,,

 3. Aj exopolitika patrí k téme stabiliy.

  Zo záhadnej misie vo vesmíru sa po 908 dňoch vrátil naspäť na našu planétu americký raketoplán. USA tají skutočný dôvod jeho poslania
  https://www.infovojna.bz/article/zo-zahadnej-misie-vo-vesmiru-sa-po-908-dnoch-vratil-naspat-na-nasu-planetu-americky-raketoplan-usa-taji-skutocny-dovod-jeho-poslania
  —————————————–
  Ide o to, že pozemšťania majú zaracha na návštevu Mesiaca, takže to nie je len technický probém. Challenger, ktorý amíkom vybuchol – údajne zostrelli 2 UFá nakrútené pod ním. Posádku, ktorá údajne zahynula – našli prieskumníci internetu podľa tvárí v rôznych inštitúciách a so zmenenou identitou. Rusi o tomto samozejme mlčia – tam hore neprebieha žiadna súťaž – tá je len pre oči daňových poplatníkov. Ale jastrabi na oboch stranách sú nekonceptuálni idioti a mohli by spôsobiť veľké škody.

 4. – heslu „Rozdeľ a panuj“ sa musia podriadiť všetky vlády na celom svete; Čaputovej sa nijako nezastávam, ale keby nariadenie vrchnosti neuposlúchla, už by jej nebolo. Viď vodcovia v Afrike – jeden po druhom…kde sú?
  …je to takto nastavené „odpočiatku“ a my pešiaci nemáme šancu ani len štipinku niečo na tom beztrestne zmeniť

  • Jedným slovom presnejšie držat hubu a krok .

  • Nastavené je to ako „večné“ dobrovoľné otroctvo PAX ROMANUM/ Pax americana = prijmi korupciu a podiel na moci – „ako občianske práva a výhody“ – môžeš vlastniť otrokov – alebo dostaneš ranu mečom – guľku!

   Otázka znie – prečo má mať obyčajný vojak – pod hrozbou meča-guľky povinnosť trestu za zbabelosť, dezerciu, atď. – ale vrchný veliteľ ozbrojených síl má mať privilégium zrádzať?! A prečo táto osoba „chce“ za takýchto podmienok byť prezidentkou?! Keby jej to skutočne hrozilo – určite by nechcela! Ona prijala status korupcie /širší status bonusov/, podielu na moci a ochranu nepriateľa.

   Akože „prepáčte – chceme riadiť tento štát ale nepreberáme zodpovednosť“? Nech títo zmrdi riadia Ameriku! Tam vlastizradu nepoznajú?!

   Je to pohľad založený na národných štátoch a ich záujmoch – aj keď ide stále len o záujem parazitujúcich kozmopolitných „elít“. Tento rozpor má zruší NWO s „jediným ľudstvom a jedinou svetovládou“. Tak to chcú mať nastavené. Historické odbočenie – ťaženie Húnov zlikvidovalo totálnu moc Ríma a umožnilo emancipáciu národov. Ťaženie Húnov vyvolala expanzia Číny. Vždy existuje v každom historickom divadle „duch, ktorý vyskočí zo stroja“ a úplne zmení dejstvo! Deux machina.

   Hlavne si nepliesť hercov s osobnosťami!

   • Marek Košice

    Ja sa bojím len jediného, Maroš… Že v dohľadnej dobe (najbližších pár málo rokov) nás všetkých, ktorí odmietnú žiť „na úteku po horách“ násilne napichajú vakcínami… Tak veľmi si prajem mýliť sa.

    • Stačilo by pár odhodlaných, ktorí by boli ochotní vrámci protiočkovacieho vzdoru aj položiť svoj život a globalistov by podobné chúťky rýchlo prešli.

     • To převedli s nahnanými dětmi a stadión na covidovku a 6? jih bylo on line ex. A co stalo?
      Včera jsem v radiu slyšel jak báječná je mRNA vakcína a ten entuziasmus a nadšení proviera může strhnout kdekoho a jako pomíjivou kritiku (proti všem „kladům, teda já jsem žádné neregistroval kromě písničky) ano sdělil že proti nákaze kovidem tedy nechrání, COŽE?!?! 🙂 No nevím jestli lidé dají na emoce nebo i sdělený fakt že tedy mohou nemoc dostat, no to je …au.

     • Najprv si treba ujasniť, kto vlastní energie a odvodené fraktály a ako im to zhabať a prerozdeliť spravodlivo. Takto to zhabali a prerozdelili komunisti – všetkým a zároveň nikomu! hlavne že každý na planéte má mať svoje ID a sumár „majetku“ – nič nevlastniť a byť šťastný. Ale tu nikdy nešlo o „vlastníctvo“, ale o kontrolu zdrojov!

     • ked sa zapalil palach,hrdina alebo zname meno na to obdobie,v prahe pred vladou samovrazda vieme za aky ucel a ako to dopadlo,kuciak,nedavna strelba a dvaja mrtvi,najnovsie utoky so sekerou,david icke-zakaz vstupu do 26 statov na dva roky znamy a nikto alebo len malo jeho podporcov vyjadrilo lutost.m.jackson-tiez sa postavil a co sa mu prihodilo.cas bezi rychlo a este rychlejsie ludia registruju urcite udalosti ale nezaujimaju stanoviska.az potom,ked väcsina vsetko bude mat pred svojim nosom ,potom sa im rozvidni.pred nedavnom g20,vystupil svab,nejaky sikmooky a prem.z noveho zel. to co sypali zo seba-to su kreaturi.ale nevadi .zem sa vyvija aj inou formou a ta nam prichadza v ustrety. a moze mat aj takyto scenar,ktory som nasiel na nejakej stranke::Lidi nemají ani tušení, kde jsme a co se tady děje cyklicky. Život je moc krátký, protože jeden rok, je jeden kompletní puls toho kde žijeme a není to žádný letící rotující nesmysl. Máme to prostřednictvím symbolizmu pořád na očích. Většina je samozřejmě o elektromagnetismu, jak toto místo funguje a jak vybudovat znovu civilizaci po resetu.

      Všecky mytologie a náboženství jsou pravda, ale ne doslovná. Je to celé o kolapsu em. Pole a pravé formě našeho slunce, která nás na týden navštíví. Samozřejmě naše slunce je ježíš, ano to ohnisko uprostřed nasi oblohy je světlo světa a zivot, bez toho není život možný. To ohnisko není pravá forma našeho slunce, plasma, elektřina ano. Spirála plasmy tvoří naše ohnisko, je to jako optika, vody a led dělají čočku. Války bohů, návrat Ježíše atd. Jsou alegorie a metafory na změnu polarity a růstový proces toho kde jsme. Zdroj všeho je magnetismus – svatý gral – magnetická mísa s dírou uprostřed, pod tím krásně můžete vidět nucleus, jadro aka satana. Podívejte se na vajry, naše koruna je 4 boda vajra(neuron). Z jádra vychází spirála plasmy středem každé sekce a taky Em. Kopule (proto rohy). Takze zdroj je magnetizmus, boha nikdy nikdo neviděl. Jeho syn, nebo hybrid je elektřina, plasma. Bez satana, jádra by nemohlo být slunce. Žádný dude nepřiletí, navštíví nás plasma (pravý ježíš – nebo meduza z recke mytologie – jedno a to samé). Plasma se naváže během resetu na infrastrukturu měst, kovy, elektřina atd. Ty budou kompletně usmažený, jako už mnohokrát před náma a plasma, syn boží se stane zase architektem, vzniknou nové skalní útvary atd. Není tam doslovný stvořitel, vše je zivot, mikro a makro, genetická informace a elektromagnetismus. Vše biologické je elektromagnetické na podobu boha, už chápete.

    • Marek, v zmysle dnešného (21.11.2022) článku redakcie vyššie; aby to nebolo za pár rokov o tom, že nás – práve -nevakcinovaných – s čistou krvou – budú odchytávať – „v horách“, že nám budú chcieť vziať túto krv – napr. pre – rodinného príslušníka (dieťa..) – nejakého multi-milionára, ktoré by bez nej – zomrelo..
     Takže i to je pohľad z – opačnej strany..

 5. Ak by satanáši – zaviedli bezhotovostný platobný styk, ev. digitálnu menu, tak by tým – zrejme – „zlegalizovali“ – svoje miliardové kšefty za drogy, „nákupy“ otrokov, detičiek pre – zvrhlých – pedofilov, adrenochróm, prostitúciu a ďalšie svinstvá, ako je – najímanie vrahov, teroristov, financovanie nelegálnej migrácie tmavších atď..
  Alebo si – vytvoria fiktívne účty, cez ktoré to budú prepierať?!

 6. …sergej, ja som zasa naopak po dlhš.dobe počúvala anketu v tv, a väčšina ľudí NECHCÚ vakcíny, sú zásadne proti…stále verím tomu, že si to ľudia UVEDOMIA a tieto vakc.tak budú úplne ODMIETAŤ…. tiež stále verím tomu, že plán globalistov bude ZMARENÝ, samozrejme treba sa o to aj ,,usilovať“….

 7. …dobrý postreh Ajša, tak predsa len aj ich plán má ,,trhliny“…nebude to tak ako chcú ,,ľudia z 1 miestnosti“, ale tak, ako to chceme my ostatní…. resp.ako to je dobré pre väčšinu ľudí…

Pridajte komentár

*