Voľbou Korčoka volíte vojnu! Nevoľte za prezidenta vojnového štváča, ktorý by neváhal vyslať vašich mužov, otcov a synov na smrť do ukrajinských zákopov!

Užívanie hormónov štítnej žľazy spôsobuje rakovinu prsníka (príčiny, ktoré vás prekvapia!)


Print Friendly, PDF & Email

Užívanie hormónov štítnej žľazy spôsobuje rakovinu prsníka (príčiny vás prekvapia!)

Americká tyreoidologická spoločnosť uvádza, že 20 miliónov Američanov trpí nejakou poruchou štítnej žľazy, pričom až 60% o tom možno ani nevie.

Výskyt Hashimotovej tyreoiditídy, hypotyreózy (znížená funkcia štítnej žľazy), hypertyreózy (zvýšená funkcia štítnej žľazy, Graves-Basedowova choroba), rakoviny štítnej žľazy a mnohých ďalších chorôb, ktoré ohrozujú túto dôležitú žľazu, v posledných rokoch prudko stúpol.

Väčšina pacientov, ktorým diagnostikujú hypotyreózu alebo Hashimotovu chorobu, dostane na predpis buď syntetické hormóny štítnej žľazy ako Synthroid či Levoxil, alebo ich prírodnú alternatívu ako Nature-Throid.

Niekomu môže krátkodobá substitučná liečba hormónov štítnej žľazy zachrániť život. Ale milióny ľudí sú diagnostikované nesprávne, čo má hrozivé následky na ich zdravie.

Telo potrebuje jód

Jód je pre telo základný minerál. Podľa niektorých údajov však 70% svetovej populácie trpí jeho nedostatkom.

Jód je nevyhnutný nielen pre správnu funkciu štítnej žľazy, ale aj mozgu, obličiek, pečene, kože a srdca.

Výskum zistil, že rakovina prsníka súvisí s nízkou hladinou jódu v tele. Prsné žľazy „odchytávajú“ jód podobne ako štítna žľaza. Je to akoby tieto žľazy spolu o zásobu jódu bojovali.

Čím menej jódu sa v tele nachádza, tým menej jódu je k dispozícii pre celkovú distribúciu hormónov v tele – jak v oblasti prsných žliaz, tak aj štítnej žľazy.

Podľa niektorých štúdií jód preukázal aj ochranné účinky pred rakovinou: dokáže vyvolať apoptózu (smrť rakovinových buniek), chráni pred karcinogénnymi látkami, vyplavuje z tela škodlivé ťažké kovy a napomáha k rovnováhe tráviaceho systému.

Do roku 1960 sa v USA pridával jód bežne do chlebového cesta. Krátko po tom, čo sa výrobcovia rozhodli pridávať do svojich produktov bromid, ktorý jód blokuje, výskyt hypotyreózy, Hashimotovej choroby a rakoviny prsníka výrazne stúpol.

Je to len náhoda? Mnohí odborníci tvrdia, že určite nie.

Súvis liekov na choroby štítnej žľazy s rakovinou prsníka

„V dôsledku nedostatku jódu dochádza k zvýšenému riziku rakoviny prsníka u žien, ktoré užívajú lieky podporujúce funkciu štítnej žľazy,“ hovorí obhajca jódu a vedec doktor David Brownstein.

„Lieky na podporu funkcie štítnej žľazy zvyšujú metabolické potreby tela a s tým stúpa aj potreba jódu. Ak má niekto nedostatok jódu a dostane naordinované užívanie hormónov štítnej žľazy, problém s nedostatkom jódu sa ešte zhorší.“

Nemocnica Ferdinand-Sauerbrucha vo Wuppertal v Nemecku vypracovala pred takmer 30 rokmi štúdiu, ktorá zistila, že u žien užívajúcich lieky na štítnu žľazu 15 a viac rokov bola 2x vyššia pravdepodobnosť vzniku rakoviny prsníka ako u tých, ktoré syntetickú liečbu neužívali.

Okrem toho, že syntetické lieky na štítnu žľazu môžu zanechať na ľudskom zdraví obrovské stopy pre svoje veľké množstvo nežiaducich účinkov, k súvislosti medzi hormónmi na liečbu štítnej žľazy a rakovinou prsníka dochádza vo veľkej miere z dôvodu nedbanlivosti zo strany konvenčného zdravotníctva.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Namiesto riešenia podstaty problému používajú „náplasť“ vo forme syntetickej náhrady hormónov štítnej žľazy, ktorá nijako nerieši skutočné dôvody epidémie hypotyreózy.

Hashimotova choroba: Keď telo ničí to, čo potrebuje

Hashimotova tyreoiditída trápi veľké percento ľudí oboch pohlaví, ktorým bolo diagnostikované ochorenie štítnej žľazy. V súčasnej dobe trpí Hashimotovou tyreoiditídou 14 miliónov pacientov.

Hashimotova choroba sa od ostatných ochorení štítnej žľazy líši predovšetkým tým, že ide o autoimunitné ochorenie.

V podstate to znamená, že imunitný systém buď napáda potrebné látky a mechanizmy v tele, pretože je zmätený, alebo sa snaží dostať telo do pôvodného stavu, ktorý bol potlačený vírusovým ochorením, ako napríklad Epstein-Barr vírusom.

Je vedecky dokázané, že pri Hashimotovej tyreoiditíde napádajú protilátky imunitného systému kľúčové látky, ktoré sú predchodcami produkcie hormónov štítnej žľazy.

Stále však hovoríme o tom istom. Predpisovanie hormónu štítnej žľazy problém nevyrieši. V tomto prípade si telo vyžaduje celkovú liečbu a detoxikáciu, aby mohol imunitný systém začať správne fungovať.

Pri liečbe Hashimotovej choroby sa nesmie zabúdať na jód. Avšak mnoho odborníkov sa zhoduje v tom, že zavádzanie jódu musí byť postupné, pretože telo sa uzdravuje a autoimunitné reakcie sa znižujú.

Pre pacientov s Hashimotovou tyreoiditídou je veľmi dôležité zavádzanie doplnku jódu súčasne s ďalšími dôležitými minerálmi, ktoré napomáhajú jeho vstrebávaniu (napríklad selén).

Prvý krok: Dajte si otestovať množstvo jódu, bromidov a fluoridov v tele

Ak máte problémy so štítnou žľazou, alebo máte podozrenie, že vám chýba jód, v prvom rade si skontrolujte hladinu jódu, bromidov a fluoridov v tele. Vysoká hladina brómu a fluóru bráni vstrebávaniu jódu.

Ak si dáte urobiť tieto testy a preberiete si výsledky s odborníkom, zistíte, koľko jódu môžete brať, aby to bolo pre vás bezpečné, a zároveň sa môžete poradiť, aké kroky vám treba podniknúť pre úplnú detoxikáciu.

Bežné odbery krvi a rozbor slín, bohužiaľ, nezaručia presné výsledky hladiny jódu v krvi, preto odporúčame, aby ste si dali urobiť test tolerancie, ktorý sa robí rozborom moču.

Určite existujú špecializované laboratóriá, ktoré vám ho urobia, alebo vám dajú test na domáce použitie.

Liečba štítnej žľazy môže byť pomerne zložitá, pretože názory odborníkov sa líšia už pri kľúčových otázkach, akou je napríklad potrebné množstvo jódu!

Faktom ostáva, že množstvo jódu, správne fungujúca štítna žľaza a prevencia rakoviny prsníka spolu úzko súvisia.

Či už ste pacient s ochorením štítnej žľazy alebo nie, dbajte na dostatočný príjem tohto životne dôležitého minerálu.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Věra Schneiderová

    Dobrý den, zajímal by mne názor, jestli když je štítná žláza s Hašimotovou strumou celá odstraněná a beru syntetické hormony Euthyrox, už se ca prsu nemusím obávat. Přesněji:když neléčím štítnou žlázu, protože už ji nemám, ale beru synt.hormony.Děkuji.V.Sch.

  2. Dobrý deň,som po operácií štítnej žľazy a dvadsať rokov užívam euthyrox, nemám totálku,kúsok štítnej žľazy mi nechali a produkuje hormón,niekedy aj veľa.poradíte čo s tým,vyradiť liek???

  3. V roce 2000 mi byla stitna zlaza odstraněna radiojodem, vlastně zlikvidována,a od té doby jsem na euthyroxu. Mám se obávat?

  4. Jana Doležálková

    Dobrý den,prosím o radu…byla mi odstraněna levá štítná žláza,a denně beru 1tbl Letrox 100.Měla bych se obávat? Děkuji za odpověď.Jana

Pridajte komentár

*