S týmto tonikom obnovíte správnu funkciu štítnej žľazy do 3 týždňov


Print Friendly, PDF & Email

tonikum-na-stitnu-zlazu

Na svete je veľa potravín, ktoré prispievajú k zdravému fungovaniu štítnej žľazy.

Ak sa stanú pravidelnou súčasťou vašej stravy, dokážete časom jej činnosť výrazne zlepšiť a dokonca možno aj vysadiť predpísané lieky.

V tomto článku vám prezradíme recept na jedno vynikajúce tonikum, ktoré funguje tak na zníženú, ako aj na zvýšenú činnosť štítnej žľazy.

Zároveň vám pripomenieme zopár ďalších dôležitých vecí, ktoré je nutné dodržiavať, keď sa chcete problémom so štítnou žľazou úspešne vyvarovať.

Ingrediencie

Na výrobu nášho tonika budete potrebovať nasledovné suroviny:

 • 1 zväzok reďkoviek
 • 1/2 uhorky
 • 2 stonky nakrájaného zeleru
 • 1 mrkva
 • 1 celý citrón (bez kôry)
 • štipku (1/5 čajovej lyžičky) práškového kelpu

Príprava a užívanie

Všetky ingrediencie vložte do mixéra a rozmixujte. Ak by to bolo príliš husté, môžete to zriediť s trochu vody.

Lepšou možnosťou je použitie odšťavovača. V takom prípade kelp nasypte už do hotovej šťavy a následne zamiešajte.

Užíva sa 1 tonik denne, ideálne medzi jedlami. Skonzumovať ho môžete buď naraz alebo si ho rozdeľte do viacerých dávok v priebehu dňa.

Prvé pozitívne výsledky kúry by sa mali dostaviť už v priebehu 2 až 3 týždňoch. Je ale vhodné v terapii pokračovať dlhodobo.

Frekvenciu užívania tonika môžete časom znížiť na pár dní v týždni.

Ako účinkujú jeho zložky

Reďkovka je na štítnu žľazu obzvlášť nápomocná. Ide predovšetkým o jej sírnaté zlúčeniny, ktoré regulujú tyroxínkalcitonín (peptidový hormón).

Keď sa v krvnom obehu nachádza dostatok sírnatých zlúčenín, štítna žľaza je potom menej náchylná na nadmernú alebo nedostatočnú produkciu pomínaných hormónov.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Kelp je sušená morská riasa, ktorá je najlepším prírodným zdrojom jódu a svete. Ako isto viete, jód je absolútne nevyhnutný prvok pre tvorbu hormónov štítnej žľazy.

Mrkva, zeler, uhorka a citrón obsahujú veľké množstvo vitamínov a minerálov, ktoré sú potrebné pre správnu funkciu štítnej žľazy a celkový telesný metabolizmus.

Ďalšie dôležité odporúčania pre zdravie štítnej žľazy

Ak si chcete dlhodobo udržať zdravú a dobre fungujúcu štítnu žľazu, je dôležité dodržiavať viacero zásad.

Tu sú najdôležitejšie z nich:

1. Konzumácia potravín bohatých na jód – morské riasy, ryby a vajcia.

2. Cvičenie – stimuluje sekréciu hormónov štítnej žľazy a zvyšuje senzitivitu tkanív na hormóny.

3. Obmedzte vystavenie sa fluóru a ortuti – pri rybách uprednostnite menšie ryby, používajte zubné pasty bez fluóru, dajte si vybrať amalgámové zubné plomby.

4. Vyhýbajte sa goitrogénom (potravinám, ktoré bránia absorpcii jódu) – kvaka, kapusta, horčica, maniok, arašidy a sója. Po vymiznutí ťažkostí so štítnou žľazou ich konzumujte len príležitostne a v obmedzenom množstve.

5. Konzumujte len zdravé tuky – kokosový olej, panenský olivový olej, maslo. Absolútny zákaz margarínov a sójového oleja.

6. Dbajte na dôležité vitamíny a minerály – selén, zinok, vitamíny skupiny B, vitamíny A, E a C. Takmer všetky by sa už mali nachádzať v našom toniku. Akurát selén je vhodné užívať aj vo forme doplnku alebo jesť para orechy, v ktorých ho je pomerne veľa.

7. Vylúčte alebo obmedzte nezdravé potraviny – biela múka, cukor, kofeín a alkohol.

Stop Candida

Zdroj: Easy and Effective Tonic for the Thyroid

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Opravte si preklad: 2 stonky nakrájaného zeleru nema zmysel. Ma to byt 2 nakrájané stonky zeleru.

 2. František Tunega

  Srdečně všetkých zdravím,ale ja mám problémy zo štítnou žlázou toho formátu,že som bol priotrávený jodom(bral som RIVODARON)od roku 1996.Je možné mi poradiť,ako obnoviť činnosť štítnej žlázy?Děkujem.

 3. Chcela by som vediet, ci tie redkovky tam ozaj maju byt. Lebo pocula som, ze ak ma niekto problemy so SZ, mal by sa vyhybat uhorkam.

 4. Marta Capiková

  Mám zvýšenú činnosť štitnej žlazy,dosť často som pila jodovanú mineralnú vodu,
  ale moja lekárka/endokriolog/ mi zakázala,nakoľko mám zvýšenú činnosť.
  Vhoruvedenom článku čítam,že pri správnej činnosti š.z.treba užívať potraviny bohatú na jod.

 5. Článok vôbec nespomína organické a anorganické formy jódu. Ľudom s hyper- i hypofunkciou štítnej žľazy by som radila opatrnosť, Je dôležité vedieť, že nadbytočný príjem anorganických jodidov (napr. jodidovaná soľ, morské ryby, morske riasy) je nebezpečný aj škodlivý. Nadbytočný príjem anorganických foriem jódu jednak môže utlmiť funkciu štítnej žľazy – najhlavnejšieho funkčného riaditeľa stavebných, energetických, imunologických, reparačných a upratujúcich procesov v organizme človeka a jednak môže spôsobiť obrovskú stimuláciu hormonálnej výroby čo vedie k nebezpečnej hyperfunkcii štítnej žľazy (vypúlené oči, energetická strata až do vyčerpania a zániku organizmu). Východiskom z toho je používanie organickej formy jódu. V prospech toho hovoria výsledky vedeckých výskumov, že organicky viazaná forma jódu nezávisle od hormónov štítnej žľazy stimuluje zapojenie voľných aminokyselín výživy do biosyntézy bielkovín, ale čo je najdôležitejšie, že je schopná regulovať zníženú aj zvýšenú funkciu štítnej žľazy. Pretože odbúravanie a uvoľňovanie jódu sa odohráva v súvislosti s aktivitou organizmu.

  • Dobry den,ta organicka forma yodu je kde?Jeste bych se rada zeptala,protoze vidim,ze mate prehled.Kamaradce se udelal uzlik na stitne zlaze ve velikosti asi 4cm,je benigni.Co by mohlo byt pricinou?Je stihla a sportovkyne, 4roky veganka,tak zacala brat yod v kapslich(200mg denne).Doktor pricinu nezna..Dekuji.

   • Každý vegetarián raz príde na to, že nejesť mäso je nebezpečné. Niekedy pomôže dať si pod jazyk tabletku metylkobalamínu (B12), opaľovať sa v lete cez obed bez krému, alebo jesť kelp. Bez riadneho vyšetrenia a zistenia príčiny sa ťažko niekto vylieči, hlavne ak nevie nič o stravovaní. Niekedy môže pomôcť dokonca aj sója, alebo zinok spolu s meďou. Držím palce.

Pridajte komentár

*