Ako zvrátiť akékoľvek autoimunitné ochorenie bez liekov


Print Friendly, PDF & Email

autoimunitne-choroby

Ak náhodou trpíte na nejaké autoimunitné ochorenie, potom zrejme váš lekár trvá na tom, že musíte užívať nejaký liek na predpis, ktorý zastaví progresiu ochorenia.

Tieto lieky sú však vždy veľmi drahé a prinášajú so sebou celú paletu neželených vedľajších účinkov.

Tu je príklad desiatich najčastejšie predpisovaných liekov v USA v rokoch 2013-2014, ich celkový ročný predaj v dolároch a popis ochorenia, ktoré majú liečiť:

 1. Abilify, 7,2 miliárd dolárov, antipsychotikum
 2. Humira, 6,3 miliárd dolárov, biologická autoimunita
 3. Nexium 6,3 miliárd dolárov, znižovanie žalúdočnej kyseliny
 4. Crestor, 5,6 miliárd dolárov, znižovanie cholesterolu
 5. Enbrel, 5 miliárd dolárov, biologická autoimunita
 6. Advair Diskus, 5 miliárd dolárov, astma / autoimunita
 7. Sovaldi, 4,4 miliardy dolárov, antivirotikum, hepatitída C
 8. Remicade, 4,3 miliardy dolárov, biologická autoimunita
 9. Lantus Solostar, 3,8 miliardy dolárov, cukrovka
 10. Neulasta, 3,6 miliardy dolárov, zvyšovanie hladiny bielych krviniek po chemoterapii

Tri z týchto najlepšie sa predávajúcich liekov majú silné biologické účinky, ktoré sa používajú pri liečbe autoimunity na prerušenie patogénnych procesov.

Sú však extrémne drahé, suma ich ročnej dávky sa pre pacienta neraz vyšplhá na neuveriteňých 45.000 až 100.000 dolárov.

Skutočné dôsledky farmaceutických liekov

Vysoká cena týchto liekov je jedným z faktorom, ktoré zvyšujú náklady na zdravotnú starostlivosť.

Bez ohľadu na to, či tieto náklady znáša štát, poisťovne alebo ľudia, nakoniec je to vždy celá spoločnosť, ktorá ich musí absorbovať.

Okrem lieku proti hepatitíde C sa všetky ostatné lieky musia užívať do konca života. Je pravdou, že dokážu pomerne dobre kontrolovať prejavy ochorenia, avšak len po krátku dobu.

Napríklad v tejto štúdii sa skúmalo, ako dlho dokážu lieky na reumatoidnú artritídu potláčať jej prejavy. Výsledkom bolo, že pre vyše polovicu pacientov to bolo kratšie než 1 rok. Len 14% pacientov zostali v remisii dlhšie ako 2 roky.

Napokon však žiaden z týchto liekov chorobu nelieči, iba potláča jej príznaky.

Odhaduje sa, že každý štvrtý človek trpí nejakým druhom chronickej bolesti, únavy, psychických problémov alebo autoimunitou, niekedy aj viacerými naraz.

Počas posledných 300 rokov, od kedy lekári začali diagnostikovať autoimunitné ochorenia, ich výskyt neustále rástol a stále viac a viac chorôb sa považuje za autoimunitné.

Ide o stav, kedy imunitné bunky tela sú zmätené a napádajú zdravé tkanivá. To potom vedie k viacerým druhom ochorení, ako napríklad:

 • syndróm zapálených čriev
 • reumatoidná artritída
 • systemický lupus
 • astma
 • skleróza multiplex

Väčšina špecialistov sa pri ich liečbe spolieha na potláčanie imunitného systému, aby sa zastavili neželané útoky. Problém je, že sa tým dosahujú len krátkodobé účinky.

Oveľa lepším spôsobom je, ak sa snažíte odhaliť možnú príčinu a potom sa zameriate na ňu namiesto spoliehania sa na drahé lieky, ktoré potláčajú imunitu. Práve o tomto prístupe k liečbe si dnes povieme viac.

Skúsenosť čitateľky

Jedna čitateľka trpela na istý druh autoimunitného ochorenia – sekundárnu progresívnu sklerózu multiplex, ktorá ju dostala na invalidný vozík do 3 rokov od prvotného stanovenia diagnózy.

Liečili ju najlepší špecialisti na toto ochorenie, užívala najmodernejšie lieky, no počas ďalších 7 rokoch sa jej stav naďalej postupne zhoršoval.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Počas tej doby začala sama svoje ochorenie viac študovať a experimentovať na sebe. Objavila napríklad výskum o epigenetike a o tom, ako strava a životný štýl dokážu ovplyvňovať gény ich zapínaním a vypínaním.

Naučila sa viac o meditácii, cvičení, elektrických stimuláciách svalov a tiež veľa o výžive a mikrobióme (baktériách žijúcich v celom ľudskom tele, nie iba v črevách).

V roku 2007 bola už príliš slabá na to, aby sedela na stoličke. Dokázala prejsť s barlami nie viac ako 20 metrov, bola neustále unavená a mala zahmlené myslenie.

Potom však začala so zmenou stravy a nastúpila na program zmeny životných návykov špeciálne zameraný na jej mozog a psychiku.

Do 3 mesiacoch zahmlenie mysle ustúpilo, rovnako ako aj únava. Po 6 mesiacoch už dokázala chodiť bez bariel či palice a po 1 roku od zahájenia zmien sa zúčastnila na 25 km pretekoch na bicykli so svojou rodinou.

Prírodná liečba autoimunitných ochorení

Myslenie tejto čitateľky a jej pochopenie chorôb sa odvtedy dramaticky zmenilo.

Dnes sa plne sústredí na pomáhanie iným ľuďom pri využívaní stravy a programu životného štýlu na liečenie autoimunitných, neurologických aj psychiatrických ochorení. To všetko s pozoruhodnými výsledkami.

Zahŕňa to ochorenia ako:

 • skleróza multiplex
 • artritída
 • lupus
 • psoriáza
 • astma
 • fibromyalgia
 • neuropatia
 • cukrovka
 • chronické bolesti
 • úrazové poranenia mozgu
 • psychické problémy
 • únava
 • zahmlená myseľ
 • výpadky pamäte

Nezabúdajte na to, že lekár vám takmer nikdy nepovie, že ústup prejavov ochorenia za pomoci syntetických liekov je vždy len dočasný.

Obchod s týmito liekmi je obrovský biznis, ktorý ich výrobcom zabezpečuje miliardové zisky. Avšak tieto lieky aj tak neliečia príčiny, že prečo imunitné bunky vlastne napádajú zdravé orgány.

Váš lekár vám tiež nepovie, že zmena stravovania je často omnoho silnejšia na zastavenie choroby než uvedené lieky. Zvyčajne už po pár týždňoch od vykonania zmien vo svojom živote a stravovaní pacienti hlásia menej bolesti a viac energie.

Ste ochotní podstúpiť takéto zmeny na mesiac, aby ste zistili, čo to pre vás dokáže urobiť?

Ak sa chcete naučiť viac o stravovaní a potrebných zmenách životného štýlu, na našej stránke sa nachádza množstvo článkov, ktoré sa tejto problematike venuje.

Nájdete ich v kategórii Strava a zdravie a tiež pod značkou Autoimunitné choroby.

Záver

Takže, ak trpíte na niektoré z ochorení spomínaných v tomto článku, tak neváhajte a dajte sa do ďalšieho čítania.

O mesiac či dva z vás už môžu byť úplne noví ľudia. Bez bolestí, plní energie a elánu do života.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Autoimunitne ochorenia maju vzdy viac faktorov , ktore su akoze spustace tohto ochorenia. Idu tu hlavne o stravu, toxiny, stres a hormony, crevna flora /dysbioza alebo syndrom priepustneho creva/ a infekcie a nedostatok mikrozivin. Odporucujem knihu sice je len v anglictine alebo v nemcine Dr. Susan Blum Autoimmunerkrankungen erfolgreich behandeln. Nedam na nu dopustit.

  • Monika nemozete dať komentar na tú knihu neviem cudzí jazyk. Ďakujem

   • Danka,
    komentátorka Monica sa po dva a pol roku od zverejnenia svojho komentára k Vašej požiadavke už asi nedostala… no aj tak – napísať obsahovo uspokojujúci komentár (skôr zrejme „výcuc“) na tomto portáli by zrejme bolo priestorovo nereálne. No poteším Vás – nepotrebujete nevyhnutne gro odporúčanej knihy; stačí sa chytiť toho, čo Monica vymenovala v svojej druhej vete. To všetko spätne nájdete aj v doterajších príspevkoch od Bádateľa, tiež v ajurvéde, v makrobiotike… (pozor však – odporúčania autorov vzdialenejších oblastí treba prispôsobiť našim domácim podmienkam – niektoré nimi navrhované potraviny a doplnky výživy nemusia byť pre našinca vhodné). Odporúčam Vám dostupnejšiu knihu, od spoluautorov, ktorí vychádzajú z poznatkov špičkového japonského bádateľa Michia Kushiho:
    Jarmila Průchová a Jaroslav Průcha – Jistota, jak řešit neřešitelné a léčit neléčitelné.
    Verím, že kniha Vám pomôže zorientovať sa v problematike našej ľudskej, nahlavupostavenej „výžive“, s ktorou ruka v ruke pribúdajú choroby, o akých vtáky, srnky či medvede ani len nesnívajú…
    P.S.: Uprednostňujte prirodzené, surové potraviny vhodné pre Váš metabolický typ a byliny rastúce vôkol Vás.

 2. Tlamka Jozef

  Je mi ľúto, ale doterajšia predražená terapia je symtomatická, nerieši príčiny uvedených chorôb ….
  Moja hypotéza 80 r.človeka po klinickej smrti 3. stupňa
  s hybridným vesmírno-pozemským podvedomím, je
  taká ,že primárna príčina je v systémovom duálnom kvantovom vzťahu epifýza a Jacobsonov orgán resp.integrálne s funkciou sleziny….kvantová systémová synchronicita a podmienenosť….
  Niečo o tom viem, ale je to na dlhšiu reč…..mám to
  spracované aj písomne….čakám však na odbornú
  diskusiu …mailovo a následne osobne ……..Jozef

 3. Jolana PUSTAIOVA

  Mam autoimunitnu chorobu 35rokov kym pridu na to lekari trva vyse 30 rokov nemame odbornych lekaroch to je chyba

Pridajte komentár

*