Tento muž zhodil 80 kíl za menej než 1 rok pomocou týchto 3 krokov


Print Friendly, PDF & Email

Tento muž zhodil 80 kíl za menej než 1 rok pomocou týchto 3 krokov

Žijeme v hyper-digitálnej dobe, v ktorej sme denne zaplavení obrázkami vypracovaných fyzických tiel. Esteticky dokonalé telo je niečo, do čoho sa zamilujú mnohí z nás. Samozrejme, neexistuje na tom nič zlé.

Na čo však zabúdame, je nesmierna mentálna sila, ktorú si musíme vybudovať, aby sme sa dostali do formy a takéto telo nielen raz dosiahli, ale si ho aj dlhodobo udržali.

Sila jednoducho nestačí na to, aby sme zmenili svoje telo. Vpred nás pohýna dôvod, motív a cieľ, ktorý sme si stanovili na to, aby sme zmenili svoj životný štýl.

Andy Albertson z amerického mesta Wichita Falls v Texase si to uvedomil a zmenil svoje myslenie, ktoré mu umožnilo priam rozprávkovo schudnúť a získať späť krásu svojho fyzického tela.

Príbeh Andyho Albertsona

144 kg – to je odstrašujúce číslo, na ktoré sa musíte pozerať, najmä vtedy, ak sa chcete v hĺbke duše zmeniť. Pravdou je, že Andy nevážil vždy toľko.

Jeho detstvo sa točilo okolo športov, ako sú baseball, futbal a basketbal. Ale v piatom ročníku si jeho strava vyžiadala svoju daň a začal rýchlo priberať na váhe.

Na prvých ročníkoch na strednej škole ho spolužiaci prezývali „Andyopolis“, čím narážali na to, že je veľký ako toto veľké mesto. Mal dokonca učiteľku, ktorá deťom rozdávala cukríky.

„Andy, skutočne chceš cukrík? Myslela som, že sa pokúšaš schudnúť.“ Nemusela mať zlé úmysly, ale môžete si predstaviť aké to malo negatívne účinky na detskú sebaúctu.

Šikanovanie pokračovalo aj v ďalších ročníkoch strednej školy, kedy Andy vážil už 109 kíl, pričom len 1,62 m vysoký. Kombinácia šikanovania a obezity viedla Andyho k tomu, aby hľadal útechu v jedle.

„Ste v jednom kolobehu.“ hovorí Andy. „Máte depresiu, tak jete, aby ste sa cítili lepšie, a keď dojete, cítite sa zle znovu a preto jete opäť.“

Ešte aj na vysokej škole sa snažil skoro vkĺznuť do triedy a vytratiť sa z nej, aby sa vyhol tomu, aby ho niekto videl. Andy sa chcel byť sám so sebou.

„Je mi jedno, čo si ľudia myslia. Nevadí mi to. Ale nenávidel som to, ako som sa cítil a vyzeral.“

Andyho cesta k schudnutiu

Začalo to v januári 2015. Andy začal cvičiť v posilňovni jednu hodinu denne a jediné čo robil, bolo cvičenie na eliptickom trenažéri.

Okamžite si začal overovať výsledky svojej snahy. Po prvom mesiaci usilovného cvičenia zhodil 9 kíl a časom zhodil ďalších 23 kíl.

Mentálny blok 1

Keď Andy schudol 27 kíl, zasiahol ho mentálny blok, ktorý zastavil jeho ďalšie napredovanie. Vedel však, že musí urobiť niečo, aby získal svoju vytúženú váhu späť.

Andy vedel, čo chce (vážil 102 kíl) a ako to dosiahnuť. Na svojom cieli pracoval spolu s trénerom Jerrym Hughesom. Ten však neliečil len jeho telo, ale aj smutnú náladu.

Andy pristúpil na prísny cvičebný plán, ktorý si vyžadoval ťažké cvičenia tri dni v týždni a kardio každý deň.

Aké boli výsledky po prvom mesiaci? 9 kíl a viac ako 60 cm z pása dole.

Mentálny blok 2

Andy pokročil natoľko, že zhodil už 64 kg z jeho 77 kg cieľa. Z nejakého dôvodu ho opäť zasiahol mentálny blok, ktorý nedokázal prekonať. Nachádzal si výhovorky, aby to mohol vzdať.

Prírodná liečba osteoartritídy

Ale Hughes ho povzbudil. Prísne, ale láskavo napomenul Andymu, ako ďaleko sa dostal. „Ak ste to skutočne dokázali, nemali by ste na mňa pozerať so slzami v očiach.“

Môžete sa staviť, že ak by sa Andy stále pokúšal schudnúť sám, tak by presvedčil samého seba, že to ukončí.

Toto zdôrazňuje dôležitosť mať niekoho pri sebe alebo niečo, čo vás udrží motivovaných, zodpovedných a pripomenie vám váš potenciál.

Ak si chcete vytvoriť lepšiu predstavu o tom, ako dlho Andymu trvalo zmeniť sa nielen fyzicky, ale aj mentálne, pozrite sa na jeho Facebookový profil (takto vyzerá len niečo vyše dvoch rokov, odkedy prvýkrát vstúpil do posilňovne).

„29. januára zabehol 5 km maratón. Bol to čas v mojom živote, kedy by ma nikdy nenapadlo, že by som mohol dokončiť beh akéhokoľvek druhu. Toto je len ďalší krok na mojej ceste. Ste pripravení začať vašu cestu?“

Perfektné je na tom to, že to aj dokončíte. Ste pripravení? Andy to urobil a vy ste to toho boli svedkom.

Zaiste narazíte na viac mentálnych blokov na vašej ceste za ideálnou váhou. Ale určite sa nevzdáte na prvý alebo druhýkrát. S pomocou svojho podporného systému budete vedieť, že svoj cieľ dosiahnete.

Andyho 3 kroky k úspechu

Čo je úžasné na jeho radách je to, že ich nemusíte použiť len na chudnutie. Predstavujú všestranný skvelý prístup k životu:

1. Urobte si prieskum

Nemusíte sa vyhýbať návštev v reštaurácii, či už keď idete sami alebo s rodinou.

Najlepšie je, ak si preštudujete obedňajšie menu a zvolíte si to najlepšie jedlo pre vás. „Len som si kúpil telefón a skontroloval výživové hodnoty čohokoľvek, čo som si objednal.“, povedal Andy pre denník Today.

2. Majte vedľa seba kamaráta

Veľa vecí v živote je oveľa zábavnejšie robiť s niekým, o koho sa staráte a kto sa stará o vás.

Jeho matka Mary zmenila svoje stravovacie a cvičebné návyky, keď Andy začal svoju cestu. To preto, aby mu preukázala svoju podporu a udržala ho zodpovedným.

3. Skúste to

Nikdy naozaj nezistíte, ako sa vy alebo váš názor na niečo zmení, pokým to neskúsite. Je to jednoducho tak.

Akcia vám vždy prinesie do života veľkú zmenu. Majte odvahu to vyskúšať.

„Choďte do posilňovne a začnite meniť spôsob, ako sa stravujete.“ odporúča Andy. „Uvidieť výsledky vás bude motivovať.“

Praktické rady na chudnutie

Spoznať svoje telo je kľúčové pre váš cvičebný plán. Tu je návod, ako odhalíte svoje telo, aby ste z tréningu získali čo najviac.

Ak ste len práve začali (alebo chcete začať), môžete skúsiť tento desaťtýždňový cvičebný plán v pohodlí svojho domova.

Iným veľmi efektívnym spôsobom na vyformovanie tela je špeciálne cvičenie bez pohybu nazývané plunk, ktoré vás zbaví extra váhy a zároveň spevní vaše telo.

Tak a teraz už dosť slov a prejdime radšej k činom. Veľa zdaru!

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: theheartysoul.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*