Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Prečo vegán a nie vegetarián? Odpovedá vietnamský mních Thich Nhat Hanh


Print Friendly, PDF & Email

Prečo vegán a nie vegetarián? Na otázku odpovedá vietnamský mních Thich Nhat Hanh

To najsrdcervúcejšie je ísť a byť svedkom toho, ako sú mučené a ako trpia nevinné, dobromyseľné zvieratá. To je realita dnešnej konzumácie živočíšnych produktov.

Každý rok sú na porážku chované miliardy zvierat a drvivá väčšina z nich prechádza strašnými a desivými zážitkami. Je ťažké predstaviť si, že by ktokoľvek mohol jesť mäso alebo nosiť odev z chorých zvierat, keby vedel, čím si prešli.

Tiež je ťažké uveriť, že by niekto, kto konzumuje či predáva výrobky, ktoré vo svojom výrobnom procese použili zvieratá, sám tento druh „práce“ robil.

Pravdou je, že mnohí ľudia stále nevedia, čím si tieto bytosti prechádzajú. Je to absolútne srdcervúce, nemorálne a neetické.

Ľudia nie sú jediné tvory, ktoré cítia

Morálka, empatia a láska sú všetko emócie, ktoré treba planéte Zem vracať, a to sa nemôže stať, kým máme množstvo priemyselných odvetví, ktoré zneužívajú zvieratá.

Ak si nie ste vedomí toho, čím tieto zvieratá každodenne prechádzajú, nedávne vyšetrovanie PETA dvoch najväčších svetových exportérov kašmíru odhalilo nesmiernu krutosť, vrátane surového zabíjania kašmírskych kôz.

Ak vás to zaujíma, viac o tom si môžete prečítať a pozrieť nejaké videá TU.

Ďalšie príklady si môžete pozrieť v trajleri „Buddhova misa“, pripravovanom dokumentárnom filme o osobnostiach a niektorých najvplyvnejších a najuznávanejších duchovných lídroch z celého sveta, ktoré vyjadrujú svoj názor na vegánstvo.

Obsahuje aj názory samotného Buddhu a duchovných lídrov minulosti i súčasnosti, celkom 30 rozhovorov o právach zvierat, problémoch životného prostredia a zdraví.

Jedným z ľudí v tom dokumentárnom filme je aj vietnamský mních Thich Nhat Hanh, uznávaný svetový duchovný líder, básnik a mierový aktivista.

Nižšie uvedené video (v angličtine) nie je súčasťou toho vyššie spomínaného, je z interview, ktoré sa konalo niekoľko rokov pred konferenciou.

 

Sme vôbec stavaní k tomu, aby sme jedli mäso?

Je nepochybné, že náš svet sa stáva precitnutejším, vedomejším a súcitnejším. Milióny ľudí na celom svete prechádzajú na rastlinnú stravu.

Tá predstavuje druh súcitu a empatie, akého náš svet potrebuje viac a táto strava môže ľudskému zdraviu, planéte a zvieratám len prospieť.

Liečba osteoporózy

Nie je žiadnym tajomstvom, že konzumácia mäsa a živočíšnych produktov ničí Zem, keďže klčovanie porastov kvôli paseniu zvierat a ich porážke je jedna z hlavných príčin odlesňovania a továrenské farmy sú environmentálnou katastrofou.

Viac ľudí si tiež začína byť vedomých rastlinnej stravy a jej zdravotných prínosov.

Nedávna štúdia vykonaná vedcami v Kalifornii a Francúzsku zistila, že mäsová bielkovina sa spája s veľmi prudko zvýšeným rizikom srdcovej choroby, zatiaľ čo bielkovina z orechov a semienok je v skutočnosti pre ľudské srdce prospešná.

Štúdia má názov „Modely príjmu rastlinných a živočíšnych bielkovín majú silný súvis s úmrtnosťou na kardiovaskulárne ochorenia: Adventistická zdravotná kohortová štúdia-2“.

Je jednou z mnohých štúdií, ktoré sa objavili v priebehu rokov dokazujúcich benefity rastlinnej stravy a jej schopnosti zvrátiť ochorenia.

Naopak, mnohé publikované štúdie dokázali, že presne opačný účinok má konzumácia mäsa.

Nižšie uvedený klip je z nedávneho dielu CETV, v ktorom ide zakladateľ portálu CE (Collective Evolution) Joe Martin v diskusii trochu viac do hĺbky, s konkrétnym zameraním sa na rastlinné bielkoviny v porovnaní s tými mäsovými.

Ak máte záujem, celý diel si môžete pozrieť TU prihlásením sa k bezplatnej ukážke. CETV je platforma, ktorá bola vytvorená pre boj s cenzúrou, ktorú v posledných rokoch zažívame.

Tomuto druhu diskusie, ak máte záujem si ju prečítať, sa venujem aj vo svojom nedávno uverejnenom článku „Ďalšia štúdia naznačuje, že ľudia nie sú stavaní jesť mäso“ (v angličtine).

Záver

Ľudské bytosti sa rodia so súcitom a empatiou. To, čo dnes robíme zvieratám na našej planéte, a to, ako to mnohí stále ignorujú a nijako sa ich to nedotýka, je dôsledok masového vymývania mozgov a marketingu veľkých potravinárskych korporácií.

Pravdou je, že nás učili ignorovať to, veriť, že je to v poriadku a že je naším právom robiť to iným, s ktorými sa delíme o našu planétu.

Niečo také by nikdy neznieslo žiadne dieťa, keby k tomu nebolo učené. Je to rovnaké ako s rasizmom, nerodíme sa s ním, sme k nemu učení.

Nabádam tých, ktorí čítajú tieto riadky, aby si sami zistili, odkiaľ pochádza veľká väčšina našej potravy a oblečenia, aby si pozreli, čím tieto zvieratá prechádzajú, pozreli sa im do očí a pocítili, čo cítia ony.

Schopnosť cítiť a chápať emócie iných, zvierat či ľudí, je OBROVSKÝ a VEĽMI DÔLEŽITÝ krok k vytvoreniu lepšieho sveta a celkovo lepšieho ľudského života.

Stop Candida

Zdroj: collective-evolution.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Téma veganství je součástí pestrého balíčku na likvidaci původně křesťanské civilizace. Nechť si každý podle svého přesvědčení jí vegetariánsky nebo vegansky, ale viděli jste snad, že by zastánce těchto levicových názorů současně měl lítost s potracenými dětmi, trhanými zaživa na kousky? Ne, takový neexistuje. Určitě ne na „liberálním“ vyprázdněném Západě. Poukazuji na to, protože je to ukázka paradoxu, kdy boj za údajnou svobodu žádný soucit nebere v úvahu. Aby všechno krásně ladilo, musíme se ještě nechat poučovat věrozvěsty orientálních duchovních nauk. Také samozřejmě obsahují mnohá moudra, ale vůbec jim nevadilo praktikování otroctví a mrzačení lidí až do druhé poloviny minulého století, jejich kolektivistický despotismus se na Východě uplatňuje dodnes. Protože nám někdo falšuje vlastní historii, nechávají se mnozí lákat narůžovo nabarveným příkladem z Orientu. Krutosti „průmyslového“ chovu zvířat se nezastávám, jenže to je produkt materialistického kapitalismu. Do čeho se ale vrhají jeho levicoví odpůrci? Nic hlubokého ani duchovního to není. Je to pořád ode zdi ke zdi.

  • Tak nevím .
   Hledat ve veganství nepřátelskou, možná globální ideologii vůči evropskému životnímu stylu by mne tedy nenapadlo .
   Asi 25 let jsem vegetariánem, nyní vlastně veganem, k čemuž mne dovedla jednoduchá „ideologie“:
   zdravější výživa, odpor k průmyslovému chovu a zpracování zvířat, i čistě racionální povědomí o vysokých nákladech na průmyslový chov a s tím související ekologickou zátěž – likvidace lesů, náročnost na vodu a znečišťování planety odpadními produkty živočišné výroby (např. metan, coby vedlejší produkt je podstatně skleníkovějším plynem než v Zelených kampaních stále oblíbený CO2 . Tedy žádná levičácká ideologie .
   Dělením potravin a nápojů na pravicové a levicové kdysi proslul emeritní president republiky
   V. Klaus . Jeho zařazení mladých turistů s batohem a plastovou lahví pitné vody jednoznačně k levici mne tehdy zaujalo ale připadlo mi příliš povrchní a nepřesvědčivé .
   Sebe nepovažuji za levičáka a volím pravicové strany .
   Asi jsem Váš příspěvek zcela nepochopil …

   • No vidíte, uvádíte metan jako skleníkový plyn a zmiňujete i oblíbený CO2, jak levicový program! Aby můj komentář nebyl příliš dlouhý a neodkláněl se od tématu článku, současné šílenství s klimaalarmismem jsem ani nezmínil. Průmyslníci a jejich média strašili krátce po začátku průmyslové těžby uhlí, že brzy dojde. Strašení se stále dokola opakuje, ale paměť veřejnosti je krátká. Dejte si práci a projděte si, jak se vyvíjely představy o budoucím klimatu za posledních cca 70 let. Pravici můžete volit velmi obtížně, žádná není. U nás se zaměňují směšně antikomunistické strany za pravici, jenže jsou to komunisté dneška, přebarvení na zeleno. Nedávno se naše paní primátorka z ODS (Brno) sešla s potrhlým za klima hladovkujícím studentem a dohodli se na spolupráci… Pravice jako Brno!
    Ale ještě poznámka k tématu, znám Čínskou studii (ve prospěch vegetariánství), ale proti tomu velmi srozumitelnou teorii paleostravy. Druhé je pro mně více přesvědčivé. Ale jak jsem psal, svobodně, ať se každý rozhoduje jak chce, jenže dnešní medializované veganství je součástí balíčku ultralevicové ideologie.

    • Souhlasím. To z čověka chtějí stvořit býložravce. Útočí a budou se podle nich pěstovat rostliny a náklady budou stejné ne-li větší. A co ostatní zvířata – masožravci, měly by se nám přispůsobit, protože i jejich kořist trpí. Důležitá je rovnováha sil v přírodě, jenže ta konzumní brojlery nezajímá.

 2. Dr.Dusan Belacik

  Vsetky civilizacie minulosti a pritomnosti practizovali a boli zalozene na practikach da sa to sveobecne povedat ktore siahali od Boha az k Diablu.Predstav me si kolko zvierat existovalo na svete /v cetne ludi/ a nepredstvitelne mnozstvo si vytrpelo toho tolka ze keby sme o tom vsetkom vedeli,dostali by sme z toho pozazku.Aste naviac veda zistuje ze i rasliny maju svoj do sa povedat cit ci komunikaaciu ami ssa zaoberame iba so sucitom malej skupiny dnesnych zivocichov ku ktorym prejavujeme sucit alutost,ale pritom si neuvedomujeme to ze prave preto ze ich nicime sme sa rozsirili na biliony ludstva po celom svete a nova technologia nas nuti rozsirovat sa i po vesmire,prave tym ze zijeme z inych bytosti ci su to restliny,zivocisi alebo i ludia menej vyspelejsi.

  • K 1. vete – príkladom nám bol práve sám Boh – on ako prvý požadoval prinášať nevinné obete – od baránkov až po vrabce… Filozofiu boha som s námahou, no predsa rokmi hádam už nejako pochopila – ale kto je to ten „Diabol“??
   Zvyšok textu – No Comment.

 3. Ľudia pôvodne boli všežravci – jedli tak rastliny i živočíchov, teda aj hmyz – všetko čo pred nimi nestačilo uniknúť. V záujme prežiť, jedol všetko čo bolo na zjedenie. Teraz, keď si človek môže vybrať, treba mu tu slobodu ponechať. A nakoniec: Bol by človek prežil v dobe ľadovej keby sa rozhodol byť vegetariánom? Alebo, môže žiť človek v polárnych oblastiach aj v súčasnej dobe bez živočíšnej potravy? A nechcem rozvíjať tému vedeckých poznatkov o pozitívnom vplyve konzumácie mäsa na vývoj ľudského mozgu.

 4. Snaží se z nás udělat ubohé oběti lhaní všeho druhu, elity zasvěcené zlu před námi skrývají možnosti léčby i těch nejhorších nemocí a likvidují skutečné objevitele – např. dr. Rife i dr. Reich by mohli vyprávět. Po celé planetě na souši i na dně moří lze nalézt stopy dávných civilizací, slovanská epopej začala před více než sto tisíci lety. Ti, co nás – bytosti s duší, svědomím a kreativním myšlením – chtějí zničit, jsou ne-lidé, naprogramovaní bioroboti, ubohé chamtivé napohled humanoidní, ale ve skutečnosti reptiloidní nuly. Je třeba přestat se bát, nevěřit všem propagandistickým ekopatologickým nesmyslům, vše si ověřovat. Díky, Bádateli, že přinášíš světlo poznání.

Pridajte komentár

*