Štúdia ukázala, že avokádové listy dokážu zregenerovať poškodenia viacerých orgánov


Print Friendly, PDF & Email

Štúdia ukázala, že avokádové listy dokážu zregenerovať poškodenia viacerých orgánov

(Zoey Sky, Natural News) Viaceré štúdie ukázali, že listy avokáda sú plné prospešných živín.

Výskum tiež naznačuje, že avokádové listy sú sľubnou prírodnou terapeutickou alternatívou na obnovu tkanív viacerých poškodených orgánov.

Extrakt z listov avokáda a fenolové zlúčeniny

V nedávnej štúdii vedci zistili, že výťažky z listov avokáda pomohli opraviť poškodenia srdca, obličiek a pečene. Podrobnosti o štúdii boli publikované v žurnále International Journal of Phytomedicine and Phytotherapy.

V štúdii vedci rozdrvili na vzduchu sušené listy avokáda na prášok a tri dni ho vylúhovalii v 80% etanole. Potom lyofilizovali (sušenie mrazom pri nízkej teplote a tlaku) zmes obsahujúcu extrakt z listov avokáda.

Vedci následne pozorovali 40 potkanov, ktoré boli náhodne rozdelené do ôsmich skupín. Počas dvoch týždňov dostali skupiny potkanov rôzne liečby:

 • Skupiny jedna a dve dostali vodu.
 • Skupiny tri a štyri dostali extrakt z listov avokáda.
 • Skupina päť dostávala silymarín, extrakt z pestreca mariánskeho, ktorý je často používaný ako podporná liečba pri problémoch so žlčníkom a pečeňou.
 • Skupine šiestej bol podávaný rifampicín, liek používaný na liečbu infekcií krvi, lepry a tuberkulózy.
 • Skupiny sedem a osem dostali rifampicín (antibiotikum) a extrakt z listov avokáda.

Štúdia odhalila, že extrakt z listov avokáda dosahoval priaznivé výsledky v porovnaní s komerčne dostupnými liekmi používanými na liečbu chorôb srdca, obličiek a pečene.

Výskumníci tiež uviedli, že extrakt z listov avokáda vykazoval menej vedľajších účinkov v porovnaní s rifampicínom, ktorý spôsobil významný oxidačný stres na tkanivá v srdci a pečeni.

Vedci sa domnievajú, že za svoju účinnosť vďačia listy avokáda fenolovým zlúčeninám a flavonoidom s protirakovinovými, protizápalovými a antivírusovými vlastnosťami, ktoré potláčajú choroby.

Štúdia naznačuje, že listy avokáda sú potenciálnym alternatívnym liekom na zvládanie porúch postihujúcich niekoľko hlavných orgánov.

Prírodný liek na otravu olovom

V ďalšej štúdii vedci zistili, že listy avokáda môžu pomôcť pri liečbe otravy olovom v mozgu a podporiť regeneráciu tkanív v mozočku (zadná časť mozgu zodpovedná za rovnováhu).

Výskumníci pozorovali zvieratá a zistili, že po vystavení octanu olovnatému vykazovali potkany príznaky agresivity, zápalov a podráždenosti.

Po podaní extraktu z listov avokáda sa však ich proces liečby výrazne zlepšil. Lokálna aplikácia extraktu na rany pomohla urýchliť hojenie, čo malo za následok úplné zahojenie po šiestich dňoch.

Extrakt z listov avokáda tiež pomáha chrániť pred toxicitou octanu olovnatého v mozočku.

Prírodná liečba osteoartritídy

Pomocou mikroskopického skúmania vzoriek tkaniva vedci zistili, že octan olovnatý spôsobil značné zmeny v štruktúre mozočka, ale extrakt z listov avokáda pomáhal regenerovať poškodené tkanivá.

Antidiabetické vlastnosti listov avokáda

Nedávna štúdia uvádza, že listy avokáda môžu mať aj terapeutický potenciál proti cukrovke 2. typu.

Vedci zistili, že listy avokáda podporujú regeneráciu pankreatických buniek a potláčajú aktivitu enzýmov počas metabolizmu sacharidov, čo sú antidiabetické vlastnosti. Listy avokáda obsahujú podstatne viac fenolových zlúčenín inhibujúcich choroby v porovnaní s plodmi avokáda, čo z nich robí cennú možnosť prirodzenej liečby cukrovky .

Avokádo obsahuje ekvivalent kyseliny galovej v množstve 145 miligramov fenolových zlúčenín na gram (mg GAE/g), zatiaľ čo listy avokáda obsahujú 178,95 mg GAE/g.

Samostatná štúdia tiež zistila, že listy avokáda môžu pomôcť znížiť vysoký krvný tlak. Vedci uviedli, že je to spôsobené prítomnosťou flavonoidu kvercetínu, ktorý je tiež silným prírodným antioxidantom.

Ak máte cukrovku aj vysoký krvný tlak, potom čelíte až štvornásobnému riziku vzniku srdcových chorôb v porovnaní s niekým, kto nemá žiadne z uvedených zdravotných problémov. Niekoľko štúdií na potkanoch s hypertenziou ukázalo, že kvercetín má diuretický účinok a zvyšuje objem moču, čo pomáha znižovať krvný tlak.

Zdravé spôsoby, ako si vychutnať avokádo a listy avokáda

Aby ste si užili ich zdravotné prínosy, odborníci odporúčajú piť čaj vyrobený z bio listov avokáda.

Ak chcete pripraviť avokádový čaj, uvarte listy a nechajte ich chvíľu lúhovať vo vode. Pred pitím môžete pridať prírodné sladidlá a koreniny podľa vlastného výberu. Bio avokádový čaj sa dá kúpiť v niektorých obchodoch so zdravou výživou alebo v internetových obchodoch.

Ak nezoženiete listy avokáda alebo avokádový čaj, tu je niekoľko zdravých a chutných spôsobov, ako pridať plod avokáda do rôznych jedál a nápojov:

 • Avokádo podávajte posypané soľou a korením. Môžete použiť aj ochucovadlá ako balzamikový ocot, kajenské korenie, citrónovú šťavu alebo papriku.
 • Počas varenia praženice pridajte do nej na kocky nakrájané avokádo. Avokádo pridajte, kým sú vajcia do polovice uvarené, aby sa nespálilo.
 • Maslo nahraďte avokádovým pyré a podávajte ho na hrianke.
 • Ak nemáte majonézu, použite avokádo ako spojivo do vajcového, kuracieho alebo tuniakového šalátu.
 • Pridajte avokádo do šalátu, aby bol sýtejší.
 • Použite avokádo na prípravu polievky alebo pridajte kúsky avokáda do iných polievok.
 • Na prípravu zeleného smoothie použite avokádo. Skombinujte avokádo s listovou zelenou zeleninou, ako je kel a ovocím, ako je banán, bobuľové ovocie alebo ananás. Ak chcete pripraviť smoothie plné bielkovín, pridajte proteínový prášok, grécky jogurt alebo kefír.

Pre posilnenie zdravia srdca dodržujte vyváženú stravu a pite avokádový čaj.

Záver

Pozrite si video nižšie o zdravotných výhodách avokádového oleja a ľanového oleja:

Autor: Zoey Sky

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jaroslav Vladimirovic

  Avokadovy olej do salatu s oregano feta ovci syr
  Avokadova majonesa a take natreni tela po opalovani super

 2. Operate si celozrnny chleb
  Cesnek s avokadovou pomazankpu v oleji
  Pak platek paprika neb Jen posypat polopalivou cervenou paprika s kukumrou

 3. Pripomenulo mi Kórejskú pecku – Jewel in the Palace (2003)
  https://mydramalist.com/263-jewel-in-the-palace

 4. Franta Záruba

  Avokádo v našich zeměpisných šířkách nepěstují,tak co stím? Spíše něco odborného jak dostat z otečovaných grafen. A že jich mezi námi je dost.

  • grafen z těla lze dostat nejlépe pomocí křenu selského. Jiní používají MMS, CDS, žlutou vodu,…
   přípravků je hodně – vysoké dávky vitamínu C, chilli papričky, cayenský pepř, kurkuma,….
   quercetin – quinoa, cibule, česnek, rajčata,…

 5. Avokádo = propagácia vegánstva? Môj výskum ukázal, že na regeneráciu tela je dobrý rezeň, pivo a oddych

  • Rezeň na bravčovej masti a ešte fajka k tomu. Už si začíname rozumieť! Máš na to? ja žijem farmárskou záhaľkou. Je to lacnejšie.

 6. Človek má jesť to čo mu vyrastie na záhrade a v blízkom okolí, papriku, paradajky, zeler, chren, cesnak, cibuľu, jablká, hrušky, hrozno, slivky, včelí med. Nie exotické kraviny ako avokádo, olivy, banány, pomaranče a pod.

  1. Je na to prispôsobená naša genetická výbava
  2. Podporujete miestnych farmárov a nie cudzích dotovaných špekulantov

 7. Kovid Eris sa začína šíriť z Maďarska, asi sa odsťahujem na inú planétu! Na planétu, kde žije menej debilov!
  https://www.cas.sk/clanok/2830185/znepokojive-slova-experta-covid-sa-opat-ozval-eris-sa-moze-rozsirit-po-celej-europe/
  ———————————-
  A zase nejaký expert – tentoraz nie Sabaka – a my budeme sledovať nejakých expertov! Áno – je to skúška inteligencie! Ale treba ich začať zabíjať! Ku.va do pi.e – už to musíme začať zabíjať!

  • Maroši, zase přejmenovali některé druhy chřipky…
   jednodue řečeno – my odborníci do vás ty vakcíny dostaneme ať chcete nebo nechcete…

   Už více než 800 tisíc lidí se ve Velké Británii nakazilo novou variantou koronaviru. A epidemiologové jsou přesvědčení, že číslo dál poroste. Imunita z prodělání nemoci a očkování se z populace postupně vytrácí, navíc je chladné léto.
   Eris se projevuje desítkou hlavních příznaků, zejména bolestmi v krku, rýmou, ucpaným nosem, kýcháním, suchým kašlem a bolestmi hlavy. Objevit se může i vlhký kašel, potíže s hlasivkami, bolesti svalů nebo oslabení či ztráta čichu.
   Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/517173-britanie-se-boji-noveho-koronaviru-zasahne-800-tisic-lidi-ma-10-priznaku?campaignsrc=tn_clipboard

  • Ako myslíš —

  • Občas mi to tu připadá jako na zelené jarní louce, — veškeré virózy jsou jenom plašení stáda — a kdo se bojí nesmí do lesa.
   Jedinou cestou jak z toho ven, je budovat si funkční imunitní systém, ten pak každý nežádoucí virus vyloučí s organizmu.
   Není viru – není problém.
   Podotýkám, že funkční IS nelze získat chemickou cestou.

   • imunitní systém, ten pak každý nežádoucí exozóm = to, čo spriaznené baktérie nedokážu stráviť – vyloučí z organizmu

 8. Jedna z důležitých zásad: Mikrokosmos musí být v rovnováze s makrokosmem.
  Tudíž je třeba konzumovat potraviny se svého blízkého okolí. Chemizmus organizmu pak je v rovnováze z chemizmem okolní přírody. Tato zásada je však cíleně a řízeně obcházena, takzvanou poptávkou a nabídkou spojenou s cílenou likvidací veškeré konkurence.
  Další neméně důležitou věcí je vnitřní stabilita, to jest rovnovážný stav vnitřního chemizmu organizmu – poměr kyselina / zásada. Odborné studie, tímto problémem se zabývající hovoří jasnou řečí – překyselený organizmus je otevřenou branou pro veškerou infekci — tedy veškeré infekční choroby a to včetně rakoviny — a má to přímou souvislost s poškozením trávícího traktu včetně jater a ledvin.

  • Ahoj. Ak si neštudoval chémiu, tak sa nevyjadruj k veciam ktorým nerozumieš.

   pH organizmu je skoro neutrálne a je tak udržované rôznymi stabilizujúcimi zlúčeninami a mechanizmami. Ak by bolo pH kyslé alebo zásadité, znamelalo by to smrť.

   Čo sa týka energeticko-informačných úrovní organizmu, snažia sa udržať život. Neviem čo si myslel rovnováhou.

   • Hovoríte o pH krvi. pH v iných častiach tela sa môže líšiť a byť v porovnaní s krvou mierne kyslejšie alebo mierne zásaditejšie. A práve to rozhoduje o rozvoji rôznych chorôb.

    • v podstate máte pravdu pan redakcia°°°°°°°°

    • Kyslosť aj zásaditosť krvi je hlavne vecou oxidácie – v mozgu pod aj nad ovplyvňuje tzv. predhypnotický stav, čo sa používa v manipulácii – v cirkvách rituály a spev, v armáde dril a strnulosť, na súdoch vstávanie, sadanie. Podľa mňa škodí aj fitnes – Edita Šipeky zomrela na rakovinu. A vieme, že aj otvorenie nádoru – oxidácia môže spôsobiť metastázy.

 9. Židomédiá zase začínajú!
  Znepokojivé slová experta: Covid sa opäť ozval, Eris sa môže rozšíriť po celej Európe
  https://www.cas.sk/clanok/2830185/znepokojive-slova-experta-covid-sa-opat-ozval-eris-sa-moze-rozsirit-po-celej-europe/
  ——————————–
  Treba ísť za tým kokotom a streliť mu do hlavy!

 10. Jednoduchá

  …vďaka za všetky infor.,,,,

Pridajte komentár

*