Všetko je to vo vašej dlani: Stláčajte body podľa toho, kde vás bolí


Print Friendly, PDF & Email

body na dlani

Niekedy má človek pocit, akoby mal celý svet na dlani. Môže to znieť trocha povznesene, no dá sa povedať, že sami seba v tej dlani aj naozaj máte.

Konkrétne body, ktoré sa na nej nachádzajú, dokážu totiž zmierniť bolesti v iných častiach tela.

Tuto je návod, čo potrebujete urobiť:

1. Zatlačte príslušný bod na dlani, palci alebo prste počas 5 sekúnd.

2. Uvoľnite na 3 sekundy.

3. Stlačte bod znova.

4. Opakujte tento proces počas niekoľkých minút.

5. Opakujte celú procedúru niekoľko krát za deň

Na nasledujúcom obrázku je znázornené podrobné rozmiestnenie jednotlivých bodov na dlani.

body na dlani

Procedúru je možné vykonávať bez časového obmedzenia počtu dní za sebou, kedykoľvek budete potrebovať uľaviť od nejakých bolestí.

Zdroj: It’s All In The Palm Of Your Hand – Press These Points For Wherever You Hurt

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Poprosím Vás – treba to na obidvoch rukách či len na ľavej ?? dakujem.

 2. Toto zrejme platí pre číňanov nie pre nás Európanov čo máme inú stravu a gény…atd.

  • omyl, funguje to pekne aj na Európanov. Skúste si pozrieť niečo o reflexnej terapii napr. od J.Janču. Zóny podľa jeho prístupu sú s tými čínskymi veľmi podobné.
   Čo však je celkom zaujímavé je existencia povedzme metódy sujok, ktorá na rozdiel od Janču premieta telo na jednu ruku namiesto dvoch. A čuduj sa svete tiež funguje – podobne ako asi aj táto z článku.

  • Podla vlastnej skusenosti viem, ze to urcite funguje aj na europanov a myslim ze urcite aj na cernochov a ine rasy. Za tie roky, co to sam na sebe akupresuru praktizujem sa mi casto sami tie body akoby „ozyvaju“ a nie iba na rukach, ale aj na nohach. Rozhodne odporucam skusit a pocuvat svoje telo. Neskusal som akupunkturu, ktovie mozno to je este lepsie.

 3. Chcela by som vedieť kde treba stláčať na štítnu žľazu???Ďakujem,

  • Na palcu

  • Mária, na zníženú činnosť štítnej žľazy okrem akupresúry užívaj KELP prípravok z morských rias 1x denne 1/2 hod pred jedlom, SELÉN 1 tabletku 1/2 hod pred jedlom,ZINOK 1 tabletku 1/2 hod pred jedlom,VITAMÍN C -400 mg 1/2 hod pred jedlom a MSM (metylsulfonylmetán) 400 mg 1/2 hod pred jedlom. Všetko môžeš brať naraz a 1/2 hod pred jedlom je treba rešpektovať.
   Po cca 3-och týždňoch ber Kelp,zinok a selén každý 2. deň a Céčko a MSM ber stále denne. Céčko a MSM si môžeš kúpiť v prášku a sú najmenej 10x lacnejšie.
   Zo stravy je treba vyhodiť všetko vyprážané,pečené,údené a škodlivé mastnoty,cukor a jeho produkty obmedziť ako sa len dá a tiež jedla z bielej múky a pridať na rozmanitej zelenine a ovocí a papať viac dary mora.
   Skoré uzdravenie.

   • Tak načo užívať tie umeliny ktoré organizmus ani nezpracuje, keď stačí upraviť jedálniček? To jediné vylieči z mnohých neduhov a nie vyhadzovanie peňazí za chémiu. Ale ako biznis dobré. Fajn pokus.

 4. janlacko648

  TO SA MI PACI

 5. Jak to může fungovat? Musí se to plést se Su-Jok a tradiční akumpresurou…

 6. eva kalafusova

  vyskúšajte

 7. maria rímska

  má to niečo do seba

 8. Viem,že to funguje,lebo jeden ruský lekár – neviem meno, to používa bežne . Tuším bol aj v STV a ukazoval aj jeho metódy. Treba len vyskúšať ! Ahoj jan

 9. Čím stláčať?Palcom,ukazovákom,prostredníkom…..?

 10. terezkaterka

  Domino, podľa tvojej rady nemusí pani ani nič iné jesť. Toľko jej odporúčaš jediva.

 11. Dobry den. Ktery bod stlacovat pri dusnosti? Typove astmaticka reakce.
  Dekuji

 12. Dobry den potrebovala by som radu co robit pri strume. Mam uzol na stitnej zlaze je uz velky 26x39mm vyplna skoro cely lavy lalok. Chcu mi vyrezat cely lalok nechcem si to dat urobit prosim o pomoc a o radu

Pridajte komentár

*