Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Štúdia odhalila, že pľúca väčšiny ľudí sú zanesené mikroplastami z rúšok a respirátorov


Print Friendly, PDF & Email

Štúdia odhalila, že pľúca väčšiny ľudí sú zanesené mikroplastami z rúšok a respirátorov

(Baxter Dmitrij, Natural News) Šokujúca nová štúdia odhalila, že väčšina ľudí má vo všetkých častiach pľúc mikroplasty, ktoré sa bežne vyskytujú v jednorazových rúškach a respirátoroch.

Nielenže sú tieto prekrývky dýchacích ciest nepohodlné, sťažujú dýchanie a sú v podstate zbytočné, ale ich časté nosenie počas pandémie môže mať oveľa nezdravší účinok, ako sme si všetci mysleli.

Podľa novej štúdie publikovanej vo vedeckom časopise Science of the Total Environment boli mikroplasty bežne používané v chirurgických rúškach a respirátoroch objavené v pľúcach väčšiny ľudí.

Podľa pľúcneho chirurga Dr. Osita Onugha je prítomnosť mikroplastov v pľúcach časovanou bombou pre verejné zdravie, ktorá môže v nadchádzajúcich rokoch spôsobiť explóziu prípadov rakoviny pľúc.

Vedci z Veľkej Británie skúmali pľúcne tkanivo získané od účastníkov štúdie a našli mikroplasty vo všetkých oblastiach pľúc, vrátane ich hlbších častí. Podľa štúdie je to prvýkrát, čo sa mikroplasty našli vo vzorkách ľudského pľúcneho tkaniva pomocou μFTIR spektroskopie.

Hoci vedci nepotvrdili zdroj mikroplastickej kontaminácie, plastové vlákna nachádzajúce sa v pľúcach sa najčastejšie nachádzajú práve v chirurgických maskách a respirátoroch.

Portál TFTP uvádza:

„Výskumníci identifikovali 39 mikroplastov v 11 z 13 vzoriek pľúcneho tkaniva, s priemerom 3 mikroplastov na vzorku.“

Medzi 4 mikroplasty prítomné v najvýznamnejších množstvách patria aj nasledovné:

 • polypropylén (PP): nachádza sa v kobercoch, odevoch, automobilových plastoch a chirurgických rúškach
 • polyetyléntereftalát (PET): prítomný v odevoch, nádobách na nápoje a potraviny
 • živica: zložka ochranného náteru a farieb
 • polyetylén (PE): súčasť obalov na potraviny, nádob na mlieko, hračiek a fliaš od čistiacich prostriedkov

Vyše 2 roky každý deň ľudia vdychovali do pľúc mikrovlákna z plastu

V roku 2020 sa množstvo jednorazových rúšok vyhodených do životného prostredia zvýšilo o neuveriteľných 9000%.

Stop Candida

Miliardy ľudí si každý deň počas dvoch rokov nasadzovali polypropylénové rúška a respirátory na tvár a nasávali vzduch cez plastové vlákna 8 alebo aj viac hodín denne. Neobjaviť tento plast v pľúcach by bolo prekvapujúce.

Potvrdenie mikroplastov v pľúcach dáva za pravdu aj štúdii vykonanej v roku 2020, ktorá predpovedala riziko vdychovania a kontaminácie pľúc mikroplastami z tvárových masiek.

Podľa výskumníkov v tejto štúdii bolo riziko vdýchnutia kontaminantov, ktoré predstavujú sférické a vláknité mikroplasty, pri nosení rúšok vysoké. Bohužiaľ, výskumníci v tejto štúdii naďalej odporúčali používanie plastových rúšok aj napriek uvedenému riziku.

Dr. Osita Onugha, pľúcny chirurg a odborný asistent hrudnej chirurgie v Saint John’s Cancer Institute pri Providence Saint John’s Health Center v Santa Monice v Kalifornii povedal pre portál Medical News Today, že zdravotné následky mikroplastov v pľúcach nie sú známe vzhľadom na naše súčasné poznatky o tomto type kontaminácie, ale nemôže to byť nič dobré.

„Skutočnou otázkou je, čo robí niečo v tele? Telo nemá rado veci, ktoré spôsobujú zápaly a veci, ktoré sú telu cudzie (ako napríklad plasty). Takže, ak to vedie k chronickému zápalu, potom to môže spôsobiť choroby, ktoré sa v tele vyvíjajú roky,“ povedal Onugha.

Dr. Onugha ďalej uviedol, že následná štúdia by sa mala zaoberať tým, či mikroplasty v pľúcach môžu viesť k zápalovému ochoreniu pľúc alebo rakovine. Tiež dodal, že by sa to malo uskutočniť u významnej časti populácie, aby sa určila „príčina a následok“.

Záver

Keď výskumníci konečne určia zdroj kontaminácie, nebude potrebný žiadny génius, ktorý by zistili, že priviazanie obrovskej zásobárne mikroplastov (rúšok a respirátorov) k vstupu do pľúc zvyšuje vašu šancu vdýchnuť ich.

Štátne úrady, ktoré naďalej nútia nosiť rúška a respirátory, hoci len v zdravotníckych zariadeniach (haló, Mikas!), by urobili dobre, keby si uvedomili potenciálne katastrofálne zdravotné dopady, ktoré majú ich nariadenia na nič netušiace, nevinné životy ľudí a hlavne detí!

Stop Candida

Autor: Baxter Dmitrij, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Alternativna medicina pozna tvrdenie, ze toxiny, ktore su rozpustne vo vode, mozu prejst cez steny traviaceho traktu a vstupit do krvneho obehu, nasledne sa prenasaju do pecene, kde su neutralizovane a vylucene von z tela.

  Alernativna medicina taktiez pozna tvrdenie, ze sa toxiny, ktore su rozpustne v tukoch, mozu vstrebavat cez lymfu a odtial su prenesene do pluc, az nasledne do krvneho obehu, do pecene, kde su metabolizovane a vylucene.

  Tento prenos toxinov nemusi byt uplne presny, moze sa lisit v zavislosti od typu toxinu a individualnych faktorov osoby.

  Jedna sa o jeden z mechanizmov rozvoja respiracnych ochoreni.

 2. Na inú, nie menej dôležitú tému. Vypočujte si rozhovor s českým generálom (aspoň posl. 15 minút): https://protiproud.info/politika/7180-hovory-s-nepodvolenymi-v-primem-prenosu-ostre-otazniky-doby-vymknute-z-kloubu-pred-kamerami-ti-ktere-ct-urcite-nepozve-odvazni-a-odhodlani-jdou-nam-po-krku-ale-plati-zadny-plan-nikdy-nevyjde-a-dokud-dycham-doufam.htm (RAND corporation zverejnila podobné analýzy – 2022-2023 sú posledné roky kedy sa môžu USA postaviť Rusku) a dajte si to do súvislosti s náhlou demisiou vlády a týmto: https://skspravy.sk/slovensko/vlada/vlada-na-sliaci-ma-vzniknut-nove-stojisko-pre-takticke-lietadla/ ! A nezabdnite na najväčšie vojenské cvičenie NATO taktických lietadiel myslím v júni 2023 (s jadrovými nosičmi) ! Nejako to príliž všetko do seba zapadá… snáď z toho nevyjde to najhoršie…

  • Vojna nebude,rusovi stačí pár rakiet na velké europske mestá a je po vojne.Američan bez Europy nebude bojovať,nás potrebuje ako štít.

 3. Když už jsme u té války a máme výročí osvobození, dávám na plac jiný pohled na události .
  https://www.tartaria.sk/tisova-legendaa/

  • Už teraz chápem, prečo máte tak uletené názory, keď navštevujete tak uletené stránky, úplne mimo realitu! Dali ste si niekedy jednoduchú otázku, aký je zmysel vášho života a kam vlastne kráčate? Bojíte sa smrti a toho, čo po nej príde? Alebo ste nihilistkou? Odpovedajte len sebe, nič nepíšte… jednoducho človek, kt nevie kam kráča a nemá pevný zmysel života sa v tomto živote úplne stráca a podstata mu stále uniká. ;o)

   • Len ju nechaj, možno jej časom dôjde, čo je výmysel, ilúzia a manipulácia naozaj… Dnes mnohí ľudia neriešia čo bude zajtra, nehovoriac už po smrti, tak ďaleko žiaľ ešte nedošli v tomto EGO konzumnom svete… ;o)

    • Vy dvaja sejtéri ste sa dlho hľadali.

     Sťa zaslepení dokonale od-duchovnelým kresťanstvom, si tu idete honiť.

     • …kreténi, nie sejtéri..
      Mmch, potrebujem vyčistiť topánky, tak šup šup!

  • Ovečky chcú zostať ovečkami, Magdaléna, tak čo s nimi🤷‍♂️

   Za mňa máte veľmi dobrý vkus a prajem krásny deň!

   • Daj sa liečiť, ty nihilistický truhlík !Argumenty žiadne, len kydy…
    Pre ostatných – mysliacich mozgom niečo zaujímavé na čítanie:
    https://zvedavec.news/komentare/2023/05/9631-globalni-britanie-a-velky-reset-krale-iii.htm !

    • Myslíš tvoju podporu druhej ovečke pri hádzaní bobkov na Magdalenu?

     Tvoj program je úplne rovnako hlboký, jak všetkých, ktorými opovrhuješ.
     Neznesieš predstavu, že sa do morku kostí mýliš.
     Tvoj program je už zastaraný a celý mylný.

     To by nevadilo, keby si si to na začiatok aspoň pripustil.

     • Ale já se jako k Bohu obracím do svého srdce.Nehledám ho na obláčku.

     • Super, u toho by som rád ostal.

      Trochu sa bojím túto konverzáciu rozvádzať ďalej, aby som sa neutvrdil, že tento vzácny okamih porozumenia je len fatamorgana..😅

     • Nebojte začala jsem učením Květoslava Minaříka a ne nějakým Wicca kultem.

     • Skôr som na začiatku myslel, že ste kresťanka. Som rád, že som sa mýlil.

      Minařík mi nič nehovorí, tuším som s ním kedysi videl len pár minút..
      Každý si na to prídeme svojou cestou..😉

      Pekný večer!

   • Hledám jen své kořeny ,odkaz předků Slovanů, naše písmo, kulturu ,svátky , zvyky. Ano Slované si nechali svou kulturu uletět tak chodím na uletěné stránky, než nám ty informace „setřou“ úplně a budu je šířit .Proč nám to zatajovali a nastrčili nám cizí písmo ,jazyk, víru ,svátky, kostely aby nás postupně ,potupně zničili naši kulturu,náš národ ? Naštěstí lidi podvědomě stále dodržují některé prastaré zvyky a ani o tom ani neví že jsou naše prastaré. Co nám Slovanům skutečně přinesli tihle vierozvestové etanol a metanol ? Může si na mně psát kdo chce co chce jdu za svým vnitřním hlasem a srdcem . Slované mají své ochranné svastiky . Kdo je zná a dobře se dívá křížková technika výšivky na lidových krojích ,ubrusech, výrobcích je zobrazuje staletí rukama našich babiček, prababiček ,našich předků . Národ který pustí k sobě cizáky zahyne. Já mám Boha v srdci ,nepotřebuji ho hledat v kostele ani v bibli . Žiju podle svého vědomí a svědomí, nepotřebuji aby mně někdo strašil peklem .Peklo dělají lidi sami sobě i navzájem, proto jsou nešťastní, proto jsou nemocní .

    • Etanol a metanol😂

     Takéto veci (šamani, DMT, kvantová fyzika, …, „slovanstvo“) sledujem asi jedenástym rokom. Moja žena nie, napriek tomu to má v sebe. To, kam sa ja chcem priblížiť.
     Máte pravdu, dajte na svoju intuíciu.
     I Tesla dal i väčšina tých, ktorí „nám ukázali“..

     Už je tu konečne naša doba, ale že to trvalo…

     • Vasa doba?

      Vasa doba nikdy nebola a ani nebude. Vy ste uz davno porazeni, len o tom neviete. Dlho Vam trvalo pochopit o Putinovi, kym on je, tak Vam dlho potrva aj pochopit, kde sa nachadzate.

      Nikde.

      Pre Vas som parazit, pre mna ste nepotrebny organizmus, ktory si nezasluzi uctu.

      Ste Slovak? Co ste urobili pre to, aby ste nezabili zubrov? VObec Vas netrapia, hlavne, ze mate svoj byt. Pozrite sa do chladnicky, kolko tam mate potravin, v ktorych su konzervanty, aspon jeden.

      Pozrite sa, co denne jete a uvidite, ze ste len otrok, ktory sa uz nemoze ani kvalitne najest.

      Ano, je to Vasa doba.

     • Věřím v Boha ,kterého mám za zdroj nekonečné lásky a naděje.K němu se obracím o pomoc,aby mi ukázal cestu.Ale někoho vede třeba prozřetelnost.
      Protože se dost zajímám o lidové léčitelstvi,tak se občas o něco magického otřu.

     • Na boha pozor, Pohoda. Boh dokáže byť pekný Satan.

      Všetko máte v sebe, vôbec nič Vám nechýba.
      Aj tú vašu lásku a nádej.
      Nepotrebujete sprostredkovanie.

      Mne zas moc nehovorí mágia. Neviem, na čo by som ju používal.

      Učím sa komunikovať sám so sebou. Či skôr sa stíšiť.
      Tak, jak to myslel Tesla, keď vyslovil, že nič nevymyslel. Že všetko si stiahol z éteru..

    • Magdaléna! Aj Slovania – pôvodní obyvatelia Zeme po čase začali duchovne upadať a preto im boli Zhora pre ich záchranu zoslaní vyslanci – duchovní učitelia. Namiesto pôvodného uctievania jediného Stvoriteľa Slovania postupne začali svoj duchovný pohľad smerovať do nižšej úrovne predstaviteľov Bytostných prírodných síl – živlov – a tých potom začali uctievať ako bohov namiesto jediného Stvoriteľa – prestávali mať duchovné spojenie z vyššími duchovnými svetmi a teda aj so Stvoriteľom. Bolo ich treba vrátiť na cestu ku Svetlu. Po dlhých vekoch kedy na Zem prichádzali duchovní vyslanci to bol aj syn Boží – ako najvyšší možný vyslanec Svetla aby ľudstvu ukázal cestu naspäť ku Svetlu – k Bohu. Ako dopadol? – bol zavraždený.
     A kým? Temnou svetskou mocou – infiltrovanými temnými dušami vo všetkých mocenských štruktúrach tej doby. Neprišiel na Zem zomrieť aby vykúpil ľudstvo svojou smrťou ale zomrel kvôli ľudským hriechom. Bola to chladnokrvná až vypočítavá vražda zo strany ľudstva.
     Tajomstvo vykúpenia ľudstva z hriechov teda nespočíva v jeho smrti (ktorú si sám samozrejme neprial) ale v tom, že ľudstvu priniesol Pravdu – ktorú každý môže použiť na svoju záchranu.
     Svojou fyzickou smrťou nevykúpil ani jedného človeka. To len temní ľudia v cirkvi vymysleli tento podvod.
     Na Jeho osobe vybudovali temní infiltrovaní predstavitelia cirkví a svetskej moci falošnú vieru, prekrútili Jeho slová a skutky aby pokiaľ možno úplne vymazali Jeho odkaz ľudstvu do budúcnosti. Cieľom bolo aby sa každý človek už pri počutí slov ako sú cirkev, duch, duša, duchovný, kňaz či syn Boží len znechutene od nich odvrátil. Temní jednoducho celé veky likvidovali duchovných vyslancov zoslaných z vyšších svetov aby nemohli vrátiť Slovanov späť na pravú cestu ku Svetlu – Pravde – Bohu. A robia to dodnes.

     Slovanstvo – áno ale to prapôvodné, nepokrivené, ktoré oslavuje jediného Boha a nie to, ktoré duchovne pokleslo a namiesto Boha uctieva predstaviteľov prírodnej ríše – a na tento duchovný pád Slovanov sú z čistej nevedomosti mnohí ešte hrdí – na pohanstvo.

     • Achna – JA som boh!
      A pochybujem, že jediný!

     • Cituji „Aj Slovania – pôvodní obyvatelia Zeme po čase začali duchovne upadať a preto im boli Zhora pre ich záchranu zoslaní vyslanci – duchovní učitelia. “
      Co mi to jen říká z nedávných dob . My to víme líp, jsme odborníci studovaní …. Je to pro vaše blaho a dobro …. očkujte se …nebuď egoista ber ohled na ostatní ,nos roušku, nenekaž ostatní. S touhle filozofíí mně nikdo neoblbne . Každý má Boha v sobě ,nepotřebuje žádné spasitele ,metoděje, papeže, vůdce, učence, vědce ,ministry, zákony, nařízení atď. jak má žít .Každý má Svobodnou vůli a podle ní ať koná ,nikdo nemá právo vzít mu ji násilím .Do uren svůj hlas odevzdáváte dobrovolně ,dobrovolně lidi nechali na sobě dělat zvěrstva a pokusy ať se pak nikdo nestěžuje . To že si většina nechala vzít z nevědomosti svou SVOBODNOU VÚLI je o jiném.

     • Magdaléna, žiadny človek nemá Boha v sebe – to je naprosto nemožné. Duch Boha je kvalitatívne odlišný od ľudského ducha. Ľudský duch vznikol až neskôr z určitej časti vyžarovania Ducha Boha. Úplne chápem Váš pohľad nakoľko bez pochopenia stavby Stvorenia je možné si namýšlať o človeku alebo Bohu čokoľvek – a všetko to človeku môže dávať logiku. Ale nebezpečie takého nevedomia je v tom, že potom človek naletí na rôzne bludné koncepty – napríklad ten, že Slovania žiadneho Boha nepotrebovali – že ho mali v sebe a že im svetská moc vnutila ideu jedného Boha. Svetská moc im vnútila svoje zvrátené, prekrútené a účelové vysvetlenia o Bohu aby ich už navždy odrezala od Boha!

      Už som hore napísal, že práve temné cirkevné a svetské autority vždy bránili Pravde zachrániť duchovne zblúdilé ľudstvo pred temnom.
      Keď nedokázali úplne vymazať odkaz vyšších duchovných poslov zo sŕd a myslí ľudí tých dôb tak ho museli prekrútiť a znetvoriť aby bol pre ďalšie generácie nestráviteľný, neživý, odpudzujúci alebo až odstrašujúci nakoľko sa cirkev a svetská moc pod vplyvom temna v mene Boha dopúšťala tých najstrašnejších zločinov na ľuďoch.
      A tak počas mnoho storočí sa temným autoritám podarilo sformovať z človeka hľadajúceho Boha človeka bojujúceho proti Bohu. Je to ako s tým tisícročným projektom Globálnej elity – s okrajinou – kde za tisíc rokov sformovali z časti ruského obyvateľstva antirusov nenávidiacich a bojujúcich proti vlastnému Ruskému národu. Tí tiež popierajú príslušnosť k Rusku – rovnako ako dnešný „Slovan“ popiera Boha Stvoriteľa.

     • S Bohem se komunikuje skrz srdce.Nyní je velmi moderní šamanismus.Pro neznalé osoby je zde velké riziko,že se napojí na něco nevhodného.A většinou je zde něco za něco.Skutečným šamanem se nemůže stát každý.Ale i dobrý šaman může být zlý,kdežto hluboce že srdce věřící člověk ne.Nepleťme si to s fanatismem,kdy se ve jménu Boha zabíjelo.
      Pro věřícího člověka je chrámem příroda a láska ke všemu projevenému.
      Nemyslím si ,že třeba různé formy slovanských znaků či některé zvyky hraničící s bílou magií mohou být nebezpečné,pokud se člověk o ně zajímá a nezneužívá je-nepokouší se čarovat.
      Škoda že už neexistují ty pověstné posvátné dubové háje.Komu ty staleté stromy překážely?

     • A veríte čomu, Pohoda?
      Že ste ovečka pasená pastierom?

      Nieje vám to málo?

      Že sa vôbec pýtam, však?

  • Niečo o Tartárii je tiež na KOB fóre:

   https://kob-forum.eu/2023/05/04/cela-pravda-o-tartarii/

   • Kobáci ňou začali (no, začali s Levašovom), potom sa od nej odvrátili. Pre mňa jednoznačný dôkaz, že je to bludná vetva a s ich Mŕtvou vodou (čo Živá voda? Nič?)..
    Čo Slovieni? Nič?
    Putin Boh? Naozaj? (dlho i mne trvalo, než som ho dal dolu. Kovid a druhý rok vojny – GŠ v Moskve – mi pomohli)

 4. ..a proto má ta pí*ča na úvodním obrázku masku a drží snímek plic.. 😀
  =TOHLE ZJIŠTĚNÍ JE SNAD UŽ JASNÉ KAŽDÉMU SKORO OD ZAČÁTKU, TO BYL SNAD JEDEN Z DŮVODŮ, PROČ JSME TO NECHTĚLI SNAD NOSIT, U NÁS DOMA TEDY URČITĚ, STEJNĚ JAKO JSME NEVĚŘILI NA HOAX TYPU KOVID=

 5. Tie tvrdohlavé ovce s respirátormi aj dnes už nezobudí ani rakovina pľúc. Nechajte ich zomrieť, ak si to želajú.

 6. Objektívne

  Svetová zdravotnícka organizácia teraz spustila ďalší veľký útok na ľudstvo, pričom ich osnovy sexuálnej výchovy sa presadzujú v školách po celom svete. Vzdelávacie orgány dostávajú pokyny, aby agresívne sexualizovali aj tie najmenšie deti, a to tým, že učia batoľatá masturbovať, nútia ich k homosexuálnym vzťahom, indoktrinujú naše bezbranné deti ničivým transrodovým šialenstvom a povzbudzujú deti, aby používali online pornografiu.

  Ich „ospravedlnenie“ je, že deti akéhokoľvek veku, počnúc narodením, sú sexuálne bytosti, ktoré majú „ľudské právo“ mať s*x.

  Organizácia Spojených národov posilňuje toto šialenstvo tvrdením, že cieľom sexuálnej výchovy je zabezpečiť, aby deti mali sexuálnych partnerov a začali so s*x čo najskôr.

  Spolu s OSN a WHO vydal Medzinárodný výbor pre spravodlivosť dokumenty všetkým sudcom na celom svete, v ktorých žiada legalizáciu sexuálneho správania medzi dospelými a deťmi.

  Medzitým médiá a politické strany vyzývajú na prijatie pedofílie ako „normálnej sexuálnej orientácie“.

  Rodičia a deti na celom svete kričia v osobných videách o hrôzach, ktoré to rozpútava v ich školách, kde sa malé deti učia všetko o orálnom sexe a sú povzbudzované, aby nadväzovali homosexuálne vzťahy so svojimi spolužiakmi. V niektorých školách sa deti učia masturbovať jeden druhého, sú vystavené nahým dospelým, hrajú všetky druhy sexuálnych hier a učia sa mať pohlavný styk.

  Z reportu: https://stopworldcontrol.com/children/

  ✔︎ Deti od 0 do 4 rokov sa musia naučiť masturbácii a rozvíjať záujem o svoje telo a telo iných.

  ✔︎ Deti vo veku od 4 do 6 rokov sa musia naučiť o masturbácii a musia byť povzbudzované, aby vyjadrili svoje sexuálne potreby a želania.

  ✔︎ Deti od 6 do 9 rokov sa musia naučiť o pohlavnom styku, online pornografii, tajnej láske a sebastimulácii.

  ✔︎ Deti vo veku od 9 do 12 rokov by mali zažiť prvú sexuálnu skúsenosť a naučiť sa používať online pornografiu.

  Dávajú jasne najavo, že premena ľudského života zasiahne každého jedného človeka na svete: Keď sa vydávame na túto spoločnú cestu, sľubujeme, že nikto nezostane pozadu. Ide o univerzálne ciele a ciele, ktoré zahŕňajú celý svet, rozvinuté aj rozvojové krajiny.

  • A dali ste si otázku, kto stojí za Svetovou zdravotníckou organizáciou? Kto stojí za Organizáciou Spojených národov? Skúste hľadať a pochopíte pravdu. Stále v kruhu tí istí paraziti.

Pridajte komentár

*