Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

20 varovných príznakov rakoviny, ktoré väčšina žien prehliada


Print Friendly, PDF & Email

priznaky-smrtelnej-rakoviny

Ako isto mnohí z vás už viete, jedným z najdôležitejších faktorov úspešnej liečby rakoviny je jej včasná diagnostika.

Napriek tomu mnohí ľudia prichádzajú k lekárovi príliš neskoro, kedy je šanca na úplné vyliečenie ak nie nemožná, tak minimálne výrazne nižšia.

Na konečnú diagnostiku rakoviny sú samozrejme potrebné odborné testy a vyšetrenia. Väčšinu druhov rakovín však dokážete včas odhaliť aj sami, pretože rakovina sa takmer vždy nejako prejavuje.

Dnes vám preto prezradíme 20 najčastejších príznakov smrteľnej rakoviny.

Ak ich na sebe spozorujete, samozrejme to hneď neznamená, že máte rakovinu. Nemali by ste ich však zbytočne prehliadať a radšej sa dať pre istotu riadne vyšetriť.

1. Bolesti chrbta a v spodnej pravej strane chrbta. Veľa onkologických pacientov sa na toto sťažovalo predtým, než im bola zistená rakovina pečene. Podobné prejavy môže mať aj rakovina prsníka, pretože nádor tlačí na chrbát, hrudník či chrbticu.

2. Zmeny na nechtoch. Zmeny na nechtoch môžu indikovať viacero druhov rakovín. Napríklad hnedé alebo čierne prúžky pod nechtami môžu byť príznakom rakoviny kože. Naproti tomu čerstvé zväčšenia končekov prstov so zahnutými a zarastajúcimi nechtami smerom dole môžu naznačovať rakovinu pľúc. Biele nechty zasa poukazujú na potenciálnu rakovinu pečene.

3. Opuchnutá tvár. Mnohí pacienti s rakovinou pľúc majú opuchnutú alebo začervenanú tvár kvôli tomu, že nádor na pľúcach blokuje alebo tlačí na cievy privádzajúce krv do tváre.

4. Boľavé hrčky a znamienka na pokožke. Skontrolujte si každé znamienko a hrčku na pokožke. Ak bolia alebo krvácajú, môže to ukazovať na rakovinu kože a to buď bazalióm, alebo nebezpečný melanóm.

5. Začervenané, opuchnuté alebo boľavé prsníky. Tie často bývajú predzvesťou rakoviny prsníka.

6. Zmeny na bradavkách. Ide jednu z najbežnejších zmien predtým, než je stanovená konečná diagnóza rakoviny pŕs. Bradavky môžu byť ploché, vpadnuté dovnútra alebo odstávajúce do bokov.

7. Bolestivé či nezvyčajné menštruácie alebo obdobia medzi nimi. Môže to byť príznak rakoviny močového mechúra, maternice alebo vaječníkov. Nechajte si urobiť ultrazvuk týchto orgánov.

8. Dýchavičnosť, chrapčanie. Ide o časté príznaky rakoviny pľúc.

Liečba osteoporózy

9. Chronický kašeľ alebo bolesti v hrudi. Tie bývajú prejavmi viacerých druhov rakoviny. Napríklad rakoviny pľúc sprevádzanej bolesťami hrude, ktorá vystreľuje do ruky, prípade leukémie sprevádzanej kašľom.

10. Horúčky a infekcie. Časté horúčky a infekcie môžu indikovať leukémiu, pri ktorej infekcia (najčastejšie plesne) v krvi znižujú obranyschopnosť tela.

11. Opuchy uzlín na krku, podpazuší a v okolí slabín. Zväčšené uzliny sú častým príznakom lymfómov (rakoviny lymfatických uzlín).

12. Ťažkosti s prehĺtaním. Tento problém môže byť znakom rakoviny hrdla, pažeráka alebo pľúc.

13. Rany a krvácania, ktoré sa nehoja. Ide o častý príznak leukémie, ktorá sa prejavuje zvýšeným množstvom bielych krviniek na úkor červených krviniek a krvných doštičiek. To potom ovplyvňuje okysličenie a zrážanlivosť krvi.

14. Slabosť a únava. Celková slabosť a únava môžu byť príznakom mnohých typov rakovín. V tomto prípade sa radšej poraďte s lekárom, aby ste vylúčili iné príčiny vyčerpanosti. Tou môže byť často aj obyčajný nedostatok spánku, preto nemusíte hneď panikáriť.

15. Nadúvanie a bolesti v oblasti brucha. Ženy, ktoré postihla rakovina vaječníkov, často udávajú nevysvetliteľné nadúvanie, ktoré sa pravidelne počas dlhšieho časového obdobia náhle objaví a potom zasa odíde.

16. Nechuť do jedla. Nechutenstvo je častým príznakom rakoviny vaječníkov. Mnohé pacientky majú vtedy nižšiu chuť do jedla než zvyčajne.

17. Bolesti v oblasti panvy. Panvové bolesti, kŕče a nadúvanie môžu byť tiež príznakom leukémie alebo rakoviny pohlavných orgánov. Často sa ak tomu pridružuje aj zväčšená slezina.

18. Podráždené alebo boľavé brucho. Ide o pomerne frekventovaný príznak rakoviny hrubého čreva.

19. Nevysvetliteľné chudnutie. Tento príznak obyčajne naznačuje rakovinu hrubého čreva alebo rakoviny iných tráviacich orgánov. Môže ísť tiež o príznak rakoviny, ktorá sa rozšírila do pečene, čo ovplyvňuje chuť do jedla a schopnosť tela zbavovať sa toxínov.

20. Krv v stolici alebo krvácanie z konečníka. Ide o pomerne častý príznak kolorektálnej rakoviny. V prípade krvi v stolici je vždy nutné vyhľadať radu lekára.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Bledá Tvář

  3. Alkohol
  Kromě piva. Svijanské pivo nikoliv, to patří pod bod 1!
  V článku je chyba s červeným vínem! Jeho výzkum zfalšoval jeden americká profesór, když se na to přišlo, vyhodili jej. Bohužel se v kšeftu s ním točí miliardy a tak se tato lež uvádí pořád !!!

  • Bledá Tvář

   Já jsem ten komentář dal k špatnému článku.
   Patří k článku z rubriky: Podobné články
   16 najviac rizikových potravín, ktoré dokázateľne spôsobujú rakovinu
   Sorry

 2. Bledá Tvář

  Já jsem ten komentář dal k špatnému článku.
  Patří k článku z rubriky: Podobné články
  16 najviac rizikových potravín, ktoré dokázateľne spôsobujú rakovinu
  Sorry

 3. Janka Kristnka

  Bola som vycerpana, mala som bolestive naduvanie hnacky sa striedali so zapchou, ziadna mentruacia, bolesti hlavy, tazke dychanie, nechutenstvo az pocity na zvracanie, svrbenie celeho tela, oci a jazyka, busenie srdca a slabost – toto su priznaky nizkej hladiny enzynu DAO a zvysenej hladiny Histaminu. V detstve som mala slabosti az mldoby, vracala som, mala som hnacky a silne horucky a silne bolesti hlavy robili mi testy a chybali mi minerali a bola som dehydratovana a vystresovava a velmi moc som schudla.

Pridajte komentár

*