Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Nová štúdia odhalila, že mikroplasty môžu prenikať do tela cez pokožku a akumulovať sa v orgánoch


Print Friendly, PDF & Email

Nová štúdia odhalila, že mikroplasty môžu prenikať do tela cez pokožku a akumulovať sa v orgánoch

(Laura Harrisová, Natural News) Nedávna štúdia vykonaná na britskej Univerzite v Birminghame zistila, že chemické prísady nachádzajúce sa v mikroplastoch môžu preniknúť do ľudského tela aj prostredníctvom potu cez pokožku.

Mikroplasty, drobné častice s hmotnosťou milióntiny gramu, sú prítomné prakticky vo všetkom, čo ľudia konzumujú – od balenej vody až po mäso a rastlinné potraviny.

Tieto drobné čiastočky sa môžu dostať do tela konzumáciou potravín, ktoré sa dostali do kontaktu s plastovými obalmi alebo kontaktom s inými výrobkami, ktoré obsahujú plasty, prípadne sú z nich vyrobené.

Nová štúdia tiež naznačuje, že mikroplasty sa môžu dostať do tela cez pot. Ide o štúdiu publikovanú v odbornom časopise Environment International, ktorá sa zamerala na polybrómované difenylétery (PBDE), bežne používané ako spomaľovače horenia v rôznych plastových výrobkoch, vrátane nábytkových penových výplní, izolácií drôtov a skríň pre elektroniku.

Vedci pod vedením Ovokeroye Abafe, odborníka na chémiu, použili 3D modely ľudskej kože, ktoré vystavili mikroplastom obsahujúcim PBDE. Abafe a jeho tím zistili, že pokožka dokáže absorbovať až 8% PBDE, pričom vyššie hladiny absorbuje pokožka, ktorá sa potí intenzívnejšie.

„Mikroplasty sú všade v životnom prostredí, napriek tomu stále vieme relatívne málo o zdravotných problémoch, ktoré môžu spôsobiť,“ uviedol Abafe v tlačovej správe.

„Náš výskum ukazuje, že mikroplasty zohrávajú úlohu ako „nosiče“ škodlivých chemikálií, ktoré sa môžu cez kožu dostať do nášho krvného obehu.“

Americká Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) tvrdí, že PBDE zatiaľ neboli klasifikované ako karcinogény, teda látky schopné spôsobiť rakovinu. Dostatok dôkazov však už ukazuje, že tieto chemikálie majú potenciál byť karcinogénne.

„Tieto chemikálie sú perzistentné, takže pri nepretržitom alebo pravidelnom vystavení sa dôjde k ich postupnému hromadeniu až do bodu, kedy začnú spôsobovať škody,“ povedal Abafe.

Štúdie ukazujú, že mikroplasty sa môžu hromadiť v mozgu a iných vnútorných orgánoch

Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) tvrdí, že zdravotné účinky PBDE na ľudí ešte nie sú dobre známe.

Štúdie na zvieratách však naznačujú, že PBDE môžu spôsobiť značné poškodenie štítnej žľazy, pečene a vývoja mozgu. Predstavujú aj potenciálne karcinogénne riziko. Štúdie na ľuďoch spájajú expozíciu PBDE u detí s kognitívnymi a motorickými poruchami a problémami so správaním.

Štúdia, ktorú uskutočnil Jaime Ross, profesor z Univerzity Rhodovho ostrova (USA), analyzovala neurobehaviorálne účinky a zápalovú reakciu po vystavení tela mikroplastom, ako aj akumuláciu mikroplastov v rôznych tkanivách, vrátane mozgu.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Štúdia, ktorá vystavovala mladé a staršie myši rôznym koncentráciám mikroplastov prostredníctvom pitnej vody počas troch týždňov, zistila, že vystavenie mikroplastom viedlo k posunom v správaní a imunitných markeroch v tkanivách pečene a mozgu.

Vedci po expozícii mikroplastom pozorovali u myší zmenený pohyb a správanie, ktoré pripomínali symptómy spojené s demenciou u ľudí. Okrem toho Ross poznamenal, že aj pri relatívne nízkych dávkach vyvolala expozícia mikroplastom značné zmeny už v krátkom časovom rámci.

Na pochopenie fyziologických mechanizmov pozorovaných pri zmenách správania u myší výskumníci analyzovali rozsah vystavenia mikroplastom v rôznych hlavných tkanivách vrátane mozgu, gastrointestinálneho traktu, srdca, obličiek, pečene, pľúc a sleziny.

(Súvisiace: Invázia mikroplastov: Výskumníci našli mikroplasty v ľudskom srdcovom tkanive.)

Vyšetrovanie prekvapivo odhalilo rozsiahlu bioakumuláciu častíc v každom skúmanom orgáne, vrátane mozgu a dokonca aj v telesných výlučkoch. Vzhľadom na to, že mikroplasty sa dostali do tiel zvierat prostredníctvom pitnej vody, vedci predpokladajú, že ich nájdu v gastrointestinálnom trakte, pečeni a obličkách.

Ross poznamenal, že prítomnosť mikroplastov v srdci a pľúcach ukazuje, že sa šíria aj mimo tráviaceho systému a potenciálne podliehajú celotelovej cirkulácii. To je nebezpečné, pretože hematoencefalická bariéra, teda „ochranný mechanizmus mozgu proti vírusom, baktériám a iným patogénom“, má byť ťažko priepustná.

Častice mikroplastov sa však našli hlboko v mozgovom tkanive. Infiltrácia mozgu mikroplastami môže spôsobiť zníženie gliálneho fibrilárneho kyslého proteínu (GFAP), ktorý podporuje mnohé bunkové procesy v mozgu.

Vedci varovali, že pokles GFAP súvisí so skorými štádiami niektorých neurodegeneratívnych ochorení, ako je Alzheimerova choroba a depresia.

Záver

Navštívte stránku Microplastics.news, kde nájdete ďalšie články o rozšírení mikroplastov v prostredí a ich účinkoch na ľudské zdravie.

Pozrite si tiež nasledovné video (v angličtine) o objave mikroplastov v ľudskom tele:

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Laura Harrisová, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ja mám hrošiu kožu, takže sorry jako.

 2. KONEC LIDSTVA – jak ho plánují globální vůdci (CZ DABING)
  https://odysee.com/@otevrisvoumysl:7/konec-lidstva-jak-ho-planuji-globalni-vudci-cz-dabing:b
  ————————
  Dokument o transhumanizácii

 3. Výsledky vojny na Ukrajine:
  – milióny mŕtvych
  – upevnenie totalitných režimov
  – vyzbrojenie mešít
  – odzbrojenie Európy

  Mikroplasty sú súčasť vojny.

  • Hlavne ide o to, že tisíce muslimov žiadajú vyhlásenie EU islámskeho kalifátu /v Nemecku/, pretože celá západná Európa už je moslimským obyvateľstvom PREČÍSLENÁ! TAK TOMU HOVORÍM ku.va!
   https://otevrisvoumysl.cz/zakazana-pravda-nahlas-rizena-vymena-obyvatelstva-v-evrope/

   https://spolok-archa.info › nemecko-moslimovia-presadzujuci-zavedenie-kalifatu-pod-pravom-saria-sa-infiltrovali-do-vysielacej-rady-verejnopravnych-medii
   Nemecko: Moslimovia presadzujúci zavedenie kalifátu pod právom šaría …
   pred 4 dňamiNež půjdeme k tomuto případu, který jasně potvrzuje, že Evropa má být islamizována, na čemž se již roky pilně pracuje, na chvíli se vrátíme k demonstraci muslimů v Hamburku, kde požadovali přeměnu Německa v chalífát pod právem šaría. To by samozřejmě znamenalo něco ve stylu saúdskoarabského režimu, či možná spíš toho, co předváděl ISIS, neboť

   • Ešte malý technický problém – chcem vracať do Luciinho zadku – len nedása!

    • Marek Košice

     „chcem vracať do Luciinho zadku“……. Rozmýšľam nakoľko poškodený mozog musíš mať, keď si schopný vypľuť takúto vetu……

     • Ježiši – vy ste tak obmedzení! Hodiť šabľu do luciinho zadku je nenormálne? Tak ju hoď do postele ty idiot! Takže mám poškodený mozog tak, že kľudne oblvám pi.u svojej milenky, a ona ma bude stále milovať – prečo?

    • Bola už polnoc , ked to písal takže bol už povracaný °°bé

  • holistický prístup

   „Zelenský“ sa zaviazal vyčistiť územie „ukrajiny“ pre chazarskú „ríšu“ (už je v ich „vlastníctve“!!!). Všetci „generáli“ „RF“ sú jewreji – rovnako tak všetci dôstojníci operujúci v tzv. „špeciálnej operácii“ na „ukrajine“ – to je dôvod strát „ruských“ vojakov v tejto „operácii“ – je to akási „tichá“ (prikázaná) dohoda“.

   A ako je to v celom „svete“?!? – nech si každý sám hľadá – všetko je viditeľné.

   Tzv. „PUTIN“ bol prinútený robiť v plánoch „zmeny“.

  • Very correct

 4. V posledných rokoch skutočne do enormných rozmerov narastá hrozba mikroplastov, ktoré sú obsiahnuté vo väčšine prvkov prírodného a teda aj ľudského prostredia. Výskumy ukazujú, že mikroplasty sa nachádzajú dokonca už aj v materskom mlieku, v rastlinách a v živočíchoch.

  Vôbec nevieme povedať, ako mikroplasty pôsobia na zmenu štruktúry DNA, na produkciu proteínov ribozómami, alebo akým spôsobom môže dochádzať k epigenetickému prenosu zmien genetickej štruktúry.

  Vieme len, že mikroplasty predstavujú veľké potenciálne hrozby pre vývoj ľudského druhu a sú produktom ľudskej civilizácie s dopadom na prírodné prostredie.

  Takže – áno, i mikroplasty sú súčasťou Vojny proti obyvateľom!

  P.S. A začalo to obrovským „objavom“ v KoZa a to – plastovými fľašami na minerálnu vodu..

  https://cdn.xsd.cz/original/1cfe8ea390003fce8091c3b84db20e05.jpg

  • Marek Košice

   Teoreticky by mohol pomôcť DERIVAČNÝ KÚPEĽ (nie je to kúpanie sa), ktorý umožňuje z tela vylučovať chémiu prostredníctvom prostredníctvom „veľkej potreby“….. Ale otázne je či to stojí za to (s celou prípravou pred a po to trvá takých 30 minút denne…)…. Pretože čo z takého života, kde 99,99% ľudí v našom okolí bude mať DNA zmenené mikroplastmi a ja by som bol výnimkou? To by bola ďalšia oblasť, v ktorej by som sa líšil od 99,99% ľudí… A čo by som z toho mal? V takom prípade by som „závidel mŕtvym“ ako sa hovorí…

 5. Ku.va – kde sú Slovenské zámky – myslím tie historické!

  • holistický prístup

   Hmmm … a kde sú tie niekoľko storočí staré cintoríny našich predkov (od vraždenia temným duom Cyrilom a Metodom) – a ešte staršie – prejdi sa po cintorínoch – všetko je nové!!! – jedine jewrejské sú staršie, ochraňované, …, – BIBLICKÝ projekt! Ničenie minulosti a jej prepisovanie. Nuž boli by ste nielen prekvapkaní, ale aj šokovaní a zdesení z toho, koľko liet žili na „Zemi“ naši predkovia.

   • Koľko rokov tu žili naši predkovia a ako sa to dá zistiť?

    • holistický prístup

     Jeden kruh života (našich predkov a teda aj nás) je 144 (16 x 9) rokov a tých kruhov života bolo najmenej 7 – (7-míľové čižmy, 7 základných tónov, 7 základných farieb svetelného spektra, …) tak si to zisti, koľko.

     • To sú rozprávky, nie je to dôkaz.

     • holistický prístup

      Rumcajz,

      temní sa postarali a“uložili“ všetky dôkazy do katakomb pod „vatikánom“ a do rôznych „trezorov“ – tam hľadaj.

      Rozprávky (najmä staré, pôvodné) – rozpravy – pravdy – nie sú určené na zaspávanie detí, ale na prebudenie dospelých! Dieťa im prirodzene rozumie.

   • Jojo,, akurát, že tí naši predkovia tiež mali svoje muchy …a nie malé..a keď ich niekto prišiel Zhora upozorniť tak bol z toho oheň na streche tak jak u tých našich predkov tak aj u tých v zákulisí čo po nich šli….a tak Paraziti všetko vsadili na jednu kartu – otrávili pravú vieru prinášajú Zhora po tisícročia cez vyslancov Svetla – tá dvojzložková“ podstata biblického projektu zabezpečuje, že jej nepochopením sa dnes vylieva dieťa (pravá viera prinesená Zhora) aj s vaničkou (Židovstvom).
    Ale kto chce hádzať Boha a všetkých vyslancov Svetla so Židovskom do koša nech to robí ďalej… až ju svojmu osudu.
    Parazitii si jednoducho došliapli na tých, ktorí prišli priniesť Svetlo Pravdy nasim predkom, ktorí časom zablúdili. Biblický projekt ukrýva viac než sa môže zdať.
    Ale to sa človek musí inak namáhať aby to začal čo i len tušiť, že to zlo nášho sveta nie je len i Parazitoch ale aj o inom.

    • holistický prístup

     Si potomok Cyrila a Metoda so svojim „dvojčaťom“ a buď ste obaja tak hlúpi, nevedomí, alebo … ste vedomí strážcovia a šíritelia temna – presne sťa vaši predkovia.

     • Israismael

      Ty si veľmi drzí slavien HP ..a zas ako vždy iba súdiš a súdiš …Dokedy chces ešte súdiť človeka,bez toho aby si poznal súvislosti s poznaním absolutnej Pravdy ? ..Neskutočne ako si ty dovolíš súdiť ..Ty sa vážne nebojis Boha,že súdiš za neho ,a že si toto vôbec dovolíš súdiť kohosi a bez pardonu odsúdis ani ho nepoznáš a ani jeho ducha a vnútro ?

     • holistický prístup

      Israismael,

      ja nie som slavien ani HP a nikdy nikoho nesúdim – súdiš sa sám vo svojej hlave – Ty ani nerozoznáš páchnuci prd od pravdy – poznáš len tú svoju „pravdu OTROKA“ – dobytka. Z Tvojho ničomného „boha“ sa smejem – vidím vás pred sebou – sami maľujete svoje OB-RAZy

     • Smiech ti nepomôže keď príde trest boží.

     • holistický prístup

      Rumcajz,

      vidím, že sa trasieš strachom a riadne ho prikrmuješ – smejem sa aj z Teba.

     • Israismael

      Holisticky prístup ty si vážne ten nešťastník (ľudia vedia koho myslím) lebo celý čas tu nie je dnes ale ty ho ,,zastupujes“ týmto svojim druhým nickom..Si neuveriteľne oskliva kreatúra človeka ,a s tebou doslova šije duch diabla ..Darmo sa budeš pokúšať o to, že mňa alebo Achnatona tu budeš zaraďovať a súdiť niekde k temným a pod…Ešte raz ti vravím : Nesud lebo budeš súdený a o to tvrdšie ako súdiš ty ako pozemské nič ..

     • holistický prístup

      Israismael,

      ako sa vieš viac odhaliť, ako svojimi príspevkami – to je predsa také milé, jemné, láskavé, … to Tvoje:

      „Holisticky prístup ty si vážne ten nešťastník (ľudia vedia koho myslím) lebo celý čas tu nie je dnes ale ty ho ,,zastupujes“ týmto svojim druhým nickom..Si neuveriteľne oskliva kreatúra človeka ,a s tebou doslova šije duch diabla ..Darmo sa budeš pokúšať o to, že mňa alebo Achnatona tu budeš zaraďovať a súdiť niekde k temným a pod…Ešte raz ti vravím : Nesud lebo budeš súdený a o to tvrdšie ako súdiš ty ako pozemské nič ..“

      Sám súdiš aj so svojim druhým nickom – si aj Cyril aj Metod v jednom – potrebuješ sa prezentovať – aj toho temného odporného „boha“ pomsty – si nič, nikto je aj Tvoj boh – ste len súčasťou 12-rozmernej HRY – ani jeden z vás nedokáže nikdy vystúpiť vyššie – Ty máš stále tú možnosť – Tvoj“boh“ NIKDY!

      Nože daj, kto je „mnou“ pod „druhým“ nickom, ktorý tu nie je – nech ma poučíš.

      Skutočne ma rozosmievaš tým, ako sa nadúvaš, hrozíš, peníš, …

      KONIEC.

     • Israismael

      Priatelu HP…. ja ťa nesudim v poznaní ani vo viere a ani duchovne ,pretoze ja nemôžem..Zato ty si to dovolíš priamo .. .ja ťa nesudim iba posudzujem a to podľa tvojich písmenom ,ktoré sú zároveň tvojim zmýšľaním v pozemskom tvojom bytí a konštatujem podľa môjho poznania že si napojený na štruktúry temna .A to ja jasné vidím ale to nie je sudenie.,ale posúdenie tvojho vnútornej stavu ducha !! ..Ty súdiš priamo priatelu .. ty nielenže súdiš mňa ale aj toho Boha ,ktorý je podľa teba nik ,nič ,rúra ….Ach bože ty nešťastník …

 6. Plast/umelá hmota – falošná hmota (aké má umelá hmota energetické vyžarovanie a ako to vyžarovanie pôsobí na človeka? Určite iba negatívne) . Plast/umelá hmota – blokovaný prirodzený pohyb v prírode – spazma v Živom tele Stvorenia. Je jedno kto a prečo s tým začal ale jedno je isté – že žiaden človek či akákoľvek civilizácia nepotrebuje vytvárať pre svoje zabezpečenie niečo také ako je plast/umelá hmota. Zhora je od počiatku všetko zabezpečené aby ľudia vyvíjajúci sa vo vesmíre – v nedokonalej hmote mali všetkého dostatok a nemuseli ísť slepou cestou hmotného vývoja, ktorý má vždy príčinu v odklonu od vedenia Zhora. Ľudia sa prestali spájať s Bytostnými silami s tak stratili spojenie s duchovnom. A je jedno či existencia plastu/ umelej hmoty je vedomou diverziou zlovolnych a vypočítavých proti Životu a ľudstvu alebo následok spočívajúi v ich odklone od duchovna – „vzťah“, názor a povedomie každého človeka o plaste/ umelej hmote odhaľuje o ňom snáď všetko.
  A prečo práve k umelej hmote a nie k niečomu inému? Pretože plast a umelá hmota je akoby zhmotnená smrť z činnosťi ľudí a je vidieť a je to hrozné, že málokto sa na plast pozerá ako na cudzí predmet v Živom prostredí, ktorý by tu nemusel a ani nemal existovať – ak by ľudstvo išlo správne. Plast je ukazatel a dôkaz, že nevyužívame zdroje planéty správne – teda Bohom chceným spôsobom.
  A tá zelená depopulačná „osveta“ z dielne elít o škodlivosti plastov, CO2 a pod je len vypočítavosť hyen.

  • Marek Košice

   „Ľudia sa prestali spájať s Bytostnými silami s tak stratili spojenie s duchovnom.“… A myslíš, že čo spôsobilo to, že sa prestali spájať s „bytostnými silami“? … Vyskratovaná sexuálna & duchovná energia v tom má prsty.

   • Áno, v tom máš pravdu. Ale treba ešte dodať, že nie každý telesný styk medzi mužom a ženou je pre nich a okolie stratou energie. Záleží na tom na čom je založený ich vzťah.

    • Marek Košice

     Záleží na tom, na čom je založený nie len ich vzťah, ale aj ich SEX. Či na sexuálnej alchýmii, alebo na „rozmnožovacom type sexu“ (ktorý vieš čím zakončieva). Skúsim to napísať matematicky (neber to doslova) : Sex s orgazmami v partnerskom vzťahu = mínus 50. … Sex s orgazmami v mileneckom vzťahu = mínus 75. …. Sex s orgazmami (alebo orgazmom muža) kde ide o zákazníka a prostitútku = mínus 100 ….. Mínus je všetko, ale áno, „mínus 50“ je menšia strata „než mínus 100“. No vždy je to STRATA.
     A to, že je nám UTAJOVANÉ že takto TRATÍME, to je tým kameňom úrazu…….To je asi tou ŤARCHOU ľudstva, tým HRIECHOM ľudstva…?
     Nielen že je divné „strieľať náboje nadarmo“ (či skrátka skratovať energiu) ak nejde o rozmnožovanie….. Plytvaním je aj ejakulovať keď IDE o rozmnožovanie. Stvoriteľ to vymyslel choro (lebo je to Satan), aby (ak to vyjde na prvý „šup“) bolo obetovaných niekoľko miliónov spermií na to, aby sa jedna z nich uchytila… A JE ROZPRÁVKA ROZPRÁVOK TO, ŽE SA UCHYTÍ TÁ „NAJLEPŠIA“…… Uchytí sa tá, ktorá bude mať šťastie. Nič viac, nič menej.

  • Israismael

   Nie je to tak .. totiž skratovanie ,a tiež ľudská sexuálna energia nemá nič spoločného s tým ,že sa nevieme spojiť s bytostnymi.Ono ich vlastne môžeme iba vycitovat ,lebo naše oči nezachytila to frekvenčné pásmo v ktorom žijú napr elfovia,gnomovia a iné bytosti ktoré obklopujú našu prirodu a aj samotného človeka,ktorý ich však nevnima ..Proste nemáme schopnosť ako ľudia vidieť a vnímať pozemsky tie bytosti …Máme ich tak či tak iba vycitovat ,cítiť a vedieť že sú a existujú …To sa už dávno malo učiť v školách …ale čo oči nevidia to dnes u ľudí neexistuje,neriešia to ,berú to akože za neexistujúce ,alebo niečo čo je v oblasti rozprávok …
   Mimochodom telesny pud a energia je niečo iné ako duchovna energia.
   I keď spolu so studom človeka naozaj vplývaju na duchovnú energiu ..Ale treba to vedieť správne rozlišovať podľa božích zákonov ako to Boh usporiadal a pripravil do stvorenia a do hrubohmotnosti !!(hrubohmotnost značí priestor kde je naša Zem ale sú to aj iné hrubohmotne svetové celky, tvoriace planéty a súhvezdia ,mimo nasho sveta ,ktoré nie sú v našom galaktickom priestore) ..V zjavení Jána máte popísanych sedem svetových časti ,napr aj našu časť zvanú Efez (Ephesus) .Tie svetové časti spomínané v Zjavení Jána ,vôbec nie sú na Zemi,teda na našej planéte Zem ako sa to vykladá ,veď sú tam popísani a spominaní anjeli a im sú určené tie spisy ,rady a varovania .,kde by bolo prosím vás 7 anjelov a zborov na zemi a na našej planéte ? Každý anjel má na starosti jednu svetovú časť…svet neznamená že ide len o náš jediný jeden svet ..Svet je myslené ako obrovský systém a celok hrubohmotnosti aj s jemnohmotnosti ( tiež teda iný ,druhý svet)….Bude sa to všetko učiť v školách až prebehne nutná očista od temna a príde nová doba po Veľkej očiste a ľudia si už nebudú môcť robiť co chcú ,ale budú sa musieť zachvievat výlučne vo vôli božej a nie vo vôli ľudskej ..Bude v tom spravodlivosť,žiadne špinavosti ,vojny,vraždy a pod ..Kto sa nevradi do tohto systému ktorý pride nie až tak zanedlho,tak bude musieť byť vyradený zo života a aj z tohto sveta ,z planety Zem ktorá bola dlhodobo v područí temna …

   • Dá sa naučiť vidieť bytosti z neviditeľného sveta, aj s nimi komunikovať. Bardon v knihe Brána k opravdovemu zasvěcení podrobne o tom píše. Sú to ťažké cviky, ale dá sa to naučiť. Dá sa aj komunikovať so zomrelými aj pasívne aj aktívne. Aj toto Bardon podrobne opisuje.

   • Ak je človek mimo seba a tiež ako píše Marek, že niektorí ľudia rôznym spôsobom (vrátane neprirodzeného sexu) „skratujú“ tak sa napájú len na nízke energie a htak sú už v bludnom kruhu v ktorom už necítia – nemajú potrebu túžiť po niečom čo je „hore“ – a tak si neberú – nepriťahujú pre seba časť žiarenia, ktorú bytostní znášajú Zhora ako pomoci. Tak som to myslel s tým spájaním sa z Bytostnými. Nemyslel som spájať sa priamo s nimi i keď niektorí ľudia to dnes vedia a vidia ich. Podľa môjho ľudia kedysi dávno mali tú schopnosť…

    • Israismael

     Ano má pravdu MzK, že pokiaľ ide o časté skratovanie ,alebo povedzme to ľudovo ančo-dlanovanie ,tak ľudia plytvaju určitým duchovným potenciálom,stávajú sa ľahko dostupní nízkym energiam z jemných hmotnosti ako to napísal aj ACHNATON..ale len tým napajanim ..Takže niektoré pravdy treba uznať aj MzK..Je ale pravda že také skratovanie je často cez fantáziu a rozum a nepostihuje to ľudského ducha až v takej miere ..Duch je totiž cit a ten rozhoduje u človeka keď príde deň Súdu …,nie pocit ,ktorý prebieha cez rozum …

   • Marek Košice

    „Mimochodom telesny pud a energia je niečo iné ako duchovna energia.“ …Zase „zaondievaš“, Israismael….. A preto všetky staroveké náboženstvá (keď ešte nebola korupcia v týchto kruhoch) vyžadovali od svojich stúpencov aby neorgazmovali?
    PREČO od nás mainstream (ako poskok satanistických elít) chce aby sme orgazmovali čo najčastejšie? LEBO NÁS CHCE ANTIDUCHOVNÝCH……….Tak prestať sám sebe klamať, Israismael. Je to jasné ako facka.
    Achnaton ti to vysvetlil dobre.
    A samozrejme – kedysi dávno sa orgazmovalo OMNOHO MENEJ ČASTO. Ľudia boli prirodzenejší než teraz, a hlavne neexistoval kondóm. Dokonca ani slovo orgazmus či slovo, ktoré by ho vyjadrovalo (ale znelo by inak)…Rozkoš je jedna vec, orgazmus druhá vec. Sú to dve rozdielne veci. Samozrejme slovo „rozkoš“ existuje odnepamäti (v rôznych jeho podobách, podľa jazyka, atď). Rozkoš je blažený úsmev. Orgazmus nevyvoláva blažený úsmev ale veľmi divnú mimiku, a u niektorých žien až veľmi škaredú mimiku pripomínajúcu posadnutosť (viem o čo píšem, bol som pár mesiacov vo vzťahu s nymfou – samozrejme plnou temnej energie….ALE…nijak som sa na ňu nenapojil (čo by bola CHYBA), pretože….NEDOVOLIL som jej, aby mi spôsobila orgazmus…).

    • Marek Košice

     Ešte nadviažem na mimiku orgazmu…. NIKDY som sa po orgazme blažene neusmieval…. A keď vidíme také blažené úsmevy po orgazme, tak vo filmoch. Prípadne niektoré „nefilmové herečky“ to vedia zahrať. Úsmev žien po sexe môže byť kľudne ukazovateľom toho, že muža zbavili sexuálnej & duchovnej energie a uspokojuje ich to……….Nemusia si tento fakt ani uvedomovať. Najväčší frajer je ten, kto počas svojho orgazmového celibátu nedovolí ani tej najkrajšej žene aby ho „vyskratovala“. Pretože keď ho žena vyskratuje, PREHRAL. Prehral ako s ňou, tak hlavne sám so sebou. Akonáhle má muž potrebu „skratovať“ aj keď to nedáva žiaden zmysel (nejde sa rozmnožovať), tak prehráva. Taký muž si neuvedomuje čo všetko sex ponúka (ak sa odohráva vo vzťahu), preto bez orgazmu je to pre neho „oničom“… To je totálne PATOLOGICKÉ nastavenie. Chce utužovať vzťah, ale sexuje za účelom množenia. Ale sex za účelom množenia = „teba som už oplodnil, teraz začnem pokukovať po inej…aby moje gény mali väčší úspech, nie len u jednej ženy…“……
     Sexuálna alchýmia SPÁJA, „rozmnožovací sex“ ROZDEĽUJE… prinajmenšom duše rozdeľuje, vytvára medzi nimi bariéry.

    • Israismael

     Telesný pohlavný pud je živočíšny pud a aj plodenie je čisto živocisny pud..Pohlavna sila je duchovného charakteru a začína u človeka v čase puberty ,cca v 12tich rokoch ..Ja nič nezahmlievam ,ani nezaondievam ,a ani na okamih nie ..nemam prečo zahmlievať ..daj si do Google telesný pohlavný pud a pohlavna sila Abdrushin a čítaj o tom, pouc sa a potom môžeš do diskusie so mnou ,ohľadne tejto tematiky ,lebo aj to je podľa Božích zákonov ,resp prírodných zákonov …Nepodcenuj to len preto, že sa ti to nezdá ! A že máš len svoje poznanie a poviem ti s istotou že je nedostatočné .A že si to dovolím povedať ,a ty si povieš človeče nik nemôže vedieť celú pravdu ? No môže ,veruže môže,a dokonca môže byť aj skromný a aj trpezlivý k ľuďom keď pozná najcennejšie Slovo a aj tak ho praniruju že zavádza alebo že je satanisti*cky ako to vie s istotou súdiť HP .. …Aj ty sa snažíš dopátrať k pravde ,čítaš ,skumas len si moc prchky ..ľahko sa urazaš ..Ale ešte si sa nedostal k vrcholu poznania tu na Zemi ..Popritom každý naozaj každý má tu šancu ak sa bude snažiť vyvíjať sa ku svetlu !

 7. Micro plasty už dávno máme v telách. Otázka je iba, kto koľko a ako na to reaguje imunitný systém každého jednotlivca. To je daň za blahobyt (poznanie).

  Vedci platení za neustále „nové“ štúdie si navymýšlajú toľko sprostotí a klamstiev, aby odôvodnili svoju existenciu a činnosť. A dokedy ?

  Dovtedy, kým ich bude dobrovoľný nevedomý otrok živiť, ako aj iných parazitov a dávať svoju pozornosť=energiu. A situácia sa krásne kryštalizuje, ako máme možnosť sledovať v priamom prenose a ako si každý zažijeme presne to, čo je potrebné k našej evolúcií. A ako sme si už nespočetne krát zažili…

  Je to tak jednoduché, že je to až smiešne. (keď už to človek chápe) Ale smejeme sa deťom, že ešte nevedia čítať a písať, alebo sa učia len chodiť ? Planéta zem 0 v hmote, jasličky v procese evolúcie a poznania.

  …a sedeli v tej komore nad tou prázdnou postieľkou a nad ňou zaťatá sekera v tráme a horekovali a plakali. A my s rebríkom na májovky sa hotujeme…

  • Marek Košice

   Čo je vlastne ten „Blahobyt“? … Ten kto musí chodiť do práce, ten vari žije v Blahobyte? Ten kto sa musí starať o svoje telo vhodnou stravou a dostatkom vhodného pohybu, relaxu, dostatočne spať, atď, aby predčasne nestarol, nešpatnel, atď… ten akože žije v blahobyte? VŠETCI ŽIJEME V KAZAJKE MENOM TELO, a to telo starne so všetkými neduhmi s tým spojenými… To nazývaš blahobytom? Mať plnú chladničku nazývaš blahobytom? Mať pekný byt a šaty nazývaš blahobytom? Je to len menšie Peklo než to, ktoré zakúšajú cigáni v osadách, alebo iná chudoba všade po svete, bezdomovci, atď…. Život na Zemi je a bude PEKLOM. Vidíš to aj v panenskej prírode, do ktorej človek nijak nezasahuje, a ktorá je plná utrpenia (predátor vs. korisť, smrť na zožratie alebo infekciu, atď…)……. BLAHOBYT NA ZEMI NEEXISTUJE ani pre ľudí, ani pre zvieratá. Existuje len PEKLO. Od obrovského PEKLA až po ako-tak príjemné PEKLO, keď človeku padajú pečené holuby do huby, je krásny, a nemá žiadne starosti (aj takí jedinci existujú, napr. deti sexi boháčov, atď). Som si plne vedomý že žijem v príjemnešom Pekle než v akom žije bezdomovec alebo človek zdeformovaný, atď… Ale stále je to Peklo, pretože MUSÍM TOTO, MUSÍM HENTO, MUSÍM TAMTO, inak zgegnem alebo prídem o strechu nad hlavou, atď….Tam kde MUSÍŠ ROBIŤ „X VECÍ“, tam nemôže byť blahobyt. A na Zemi MUSÍŠ robiť X vecí. MUSÍŠ, nie je to otázka voľby. Je to POVINNOSŤ, ktorá sa strestá obrovským utrpením alebo smrťou, ktorej obrovské utrpenie predchádza.

   (Tento príspevok som napísal, ako je u mňa zvykom, BEZ ZLEJ NÁLADY…Je to konštatovanie v stave neutrálnych emócií, nie „výkrik nešťastného človeka“…)

   • Israismael

    Ako si človek ustlal za tie dlhé roky tak dnes aj spí.. A to veru dnes spí veľmi zle ,dokonca až smrteľne zle ,resp duch spí a to smrteľne …Je to myslené obrazne ale je to pravda ..
    Ale či nemohol mať dnešný človek ten svoj blahobyt? dokonca každý človek ho mohol mať , keby však nežil ako dive zviera a dokonca už celkom dlhé obdobie( nech si to ale nik nevzťahuje na seba,myslím to globálne a všeobecne )..Veď blahobyt sa nevzťahuje iba na pozemské statky ,bohatstva ,ale aj na vnútorný blahobyt,a žiť bez depiek vo vnútry seba a pod ..Rozumej tomu tak,že ako sa človek chová ,správa a zije ,tak mu je aj zákonom z vrchu odplatene ..Potom sa čudujes tým vykrikom nešťastného človeka ? ..Keď by si sa zamyslel nad tým ,že ako je myslené to varovanie aj od Ježiša samého ,že čo človek zaseje musí aj bezpodmienečne zožať ,tak potom by si možno inak videl tento svet a ľudstvo ..Ale akoze inak ta ja chápem ,aj tvoj pesimizmus,pretože nevieš si tu tmu človeka na Zemi vysvetliť že prečo vzniká a prečo tak trpí človek .Popritom na nemusel ,a to vážne nezávisí iba od pomerov v akých žije ,ale od toho ako žije ,či nemá moc zlého osudu ,ktorý si naviazal životom a tak.. ..Nie je to inak o tele ,.Telo síce trpí lebo cíti prostredníctvom nervov a orgánov… ale je to skutočne iba obal pre ducha ,dušu ..Bez tela by nebolo možné sa prejaviť na Zemi takisto ako aj bez ducha (duše )..Je to spojita nádoba …

    • Marek Košice

     „Ako si človek ustlal za tie dlhé roky tak dnes aj spí….“ ….Israismael, povedz to nevinným deťom…….ktoré žijú na ulici, alebo u rodičov alkoholikov, tyranov, či u adoptívnych rodičov, ktorí ich znásilňujú……. Či na to si vymyslíš nejakú teóriu typu „dedičný hriech“? …….

     • Israismael

      V tomto si veľmi čudák MzK ..však to vieme všetci že sú takéto prípady ,že je to navyše veľmi smutné. Ale nič nie je náhoda ,že prečo je to tak ….Ja ti nadarmo budem vysvetľovať prečo je to tak…že je v tom osud z minulosti,že je to ťažký osud,pretože čo prežívajú teraz tak robili to isté inym v minulom živote …Tomu sa povie,že musia v tomto živote okúsiť vlastnú medecinku a tak sa očistiť ,ak dojdu časom k poznaniu .Lenže tebe to darmo budem vysvetľovať čo je inkarnacia ľudského ducha a mnoho iného,pretože takisto ako mnoho iných to beries za blbosť resp nejakú sektu alebo čo ja viem čo samanstvo či nebodaj kabalu …Musel by si poznať celé dielo od Abdrushina Vo svetle Pravdy…Ale keďže u teba je to pase a dokonca odpudzujúce, tak niet tí čo vysvetľovať lebo nemá to zmysel..Dôjdeš k poznaniu keď to bude určené a možno až po odchode na druhý svet ..ako aj každý ,..veď nejde len o teba ale každého človeka na Zemi ..

   • holistický prístup

    Marek Košice,

    blahobyt nastáva vtedy, keď už má každý všetkého dosť. Na „sk“ a zrejme už všade vo „svete“má KAŽDÝ VŠETKÉHO DOSŤ – okrem temných a ich OTROKOV – tí majú stále všetkého nedostatok a preto stále viac a viac vraždia, lúpia, ničia, … a toho už má každý, kto je vedomý, skutočne DOSŤ

    • Marek Košice

     HP : A čoho máme DOSŤ v zmysle že žijeme údajne v blahobyte? CHEMICKEJ STRAVY? Chemtrailsu nad hlavou? Antikoncepcie v pitnej vode? Nulovej podpory duchovna (ateizmus na jednej strane, fake náboženstvá na druhej strane)? …….Máme akurát tak dostatok KVANTITY v materiálnych veciach. Tým to končí.

     • holistický prístup

      Marek Košice,

      skús prečítať – tento raz s porozumením, na čo si reagoval.

     • holistický prístup

      Marek Košice,

      a v diskusiách na týchto stránkach, má každý nielen dosť, ale aj vysoký nadbytok Tvojich stále sa opakujúcich primitivizmov.

  • Marek Košice

   „Dovtedy, kým ich bude dobrovoľný nevedomý otrok živiť, ako aj iných parazitov a dávať svoju pozornosť=energiu.“ … Myslíš, že komu dáva človek svoju energiu keď „skratuje“? … Bohu A.L.E.B.O. Satanovi? … Asi sotva Bohu.

   • Nepoznáš Boha ani Satana.

   • holistický prístup

    Marek Košice,

    komu odovzdávaš svoju životnú energiu, koho doslova živíš a kŕmiš tým, čo tu dookola vypisuješ?!? – a nielen to, doslova každý, kto tie Tvoje výlučky číta a odmieta ich vedome odmietať, tak toho, koho kŕmiš TY, kŕmia aj oni(-y).

  • Človek musí byť zdravo nasratý aby šiel vpred. Blahobyt zabíja.

   • Múdro Rum cajz

    • No nieje to múdro, to je len hlavou proti múru. Na múr treba zobrať kladivo a pod. a pekne systematicky a s prehľadom. Alebo inak: Život sám ako mocná rieka nás nesie vpred – ak mu to ovšem dovolíme ale my často vyhadzujeme kotvy a spúšťame rôzne brzdy a potom nadávame, že je sú toho len katastrofy.

   • holistický prístup

    Nie! Blahobyt je stav vedomia – oslobodzuje.

    • Pracovať s nedefinovanými pojmami je trolovanie.

     • holistický prístup

      Rumcajz,

      ďakujem, že si sa priznal – pomenoval si sám seba.

    • Áno, tak to berú aj na Východe kde odsunuli hmotnú zložku ako pre život nepotrebnú, nepodstatnú ktorú treba až ignorovať. Akurát,. že tu na zemi je sakramentsky dôležitá keďže ju treba prekonávať a zároveň nestratiť tvár aby z človeka vnútri niečo bolo. Do stavu nedostatku sa dostávame za „odmenu“ kvôli získaniu blahobytu nečestnými spôsobmi. A o tom je karma – Zákon spätného pôsobenia.
     Blahobyt je vo svojej normálny ale nedostatok a bieda je vo svojej podstate niečo čo treba zlikvidovať – ale čestne – evolučne a nie revolučne.

 8. Pre slovenských primitívnych – alibistických, kúpených alebo bezcharakterných politikov a novinárov, ktorí NECHCÚ riešiť pokusy na ľuďoch a prírode geoinžinierstvom, ale majú plnú hubu podvodného green dealu a zmeny klímy! Národná rétorika im prischla mnohým, ale na tom to všetko aj skončilo ! Jediné čo riešia sú medvede a falošnú výrobu elektromobilov ! A je úplne jedno, z ktorej politickej strany vyliezli, farizeji !
  https://necenzurovanapravda.cz/2024/05/jeden-z-nemeckych-vladnich-uradu-na-svych-strankach-informuje-o-geoinzenyrskych-zasazich/

 9. Čo je cieľom dnešnej šaškárne s bombami?

  • To by som tiež rada vedela, na ZŠ do našej školy prišiel telefonát že je tam bomba všetky deti museli íst domov bez obeda niektoré s plačom čo sa báli . Dúfam, že ho nájdu šialenca.

   • holistický prístup

    Presne o to ide – vyvolať strach a beznádej – mnohé z detí ani nemalo kam ísť – rodičia v práci (galeje) – bez poživne a mnohé z nich samé v tomto desivom „svete“. Nakŕmili archontov a deťom (a ich rodičom) skrátili život.

    • holistický prístup

     „(Ne)zodpovední“ potrebujú zdôvodniť rôzne „ochranné“ opatrenia – napr. kamery, detektory, ozbrojené „stráže“ a iné vychytávky – pravdepodobne sa to deje na príkaz z „vyšších“ priečok pyramídy. Taže len hľadanie pre hľadanie a odôvodnenie vysokých „výdavkov“.

     • holistický prístup

      Budovanie KONCENTRÁKU krok za krokom.

     • Môže byť jedným z cieľom výhra eurovolieb? Podobne ako pred parlamentnými voľbami sem Orbán poslal invazistov a Fico si na tom spravil kampaň?

    • Učiteľky to snáď zvládli. Mali povedať deťom že končí škola a idú sa prejsť. Nerobil to šialenec, ale človek ktorý mal e-mailové adresy škôl, bánk a obchodov. To dá prácu. A keď to vyšetruje NAKA tak odosielateľa nikdy nenájdu, hoci by to zvládol priemerný admin.

  • Tlačiť, tlačiť, tlačiť – stále vytvárať stres! A po za tým výtvárať zámienky na teror! Tomuto teroru treba odrezať hlavu! NA TO TREBA KOMANDO!

   • holistický prístup

    Vytvor problém – rieš problém – rukopis JEZUITOV – najväčšia teroristická organizovaná vojenská „organizácia“ – svojich agentov má aj v tej najmenšej usadlosti (tu patria všetci tzv. „duc-hovní-patieri dobytka), ktorí podliehajú jedine (len a len) vatikánskym „súdom“ – sú to akýsi bezduchí, bezhlaví, bezsrdcoví „nadľudia“ – otroci beštie riadení svojou hlavou – hmyzia sekta.

    • Israismael

     To kľudne by si mohol byť ich šéfom.. Tie vymenované vlastnosti sa hodia na teba, ako prdelka na šerbel.. Navyše ako boli jezuiti pri inkviziciach, ako ich oni riadili, tak ty si v dnešnej dobe tiež taky novodobý,, inkvizitor“ a rad sudiš..

     • holistický prístup

      Israismael,

      písal si o sebe a o svojom temnom pomstychtivom súdiacom „bohovi“ – Ty si ten inkvizítor, vražedné monštrum – bež už za svojim „bohom“ – odmietam aj Teba aj Tvojho temného „boha“!!! Vlastnosti svoje vlastné a svojho „boha“ pripisuješ iným – to má svoje pomenovanie aj v psychiatrii = je to psychopatia!

      KONIEC.

     • Israismael

      Nechcem ťa už trápiť holistik ,ale stále si mi nenapísal v čom som ja a môj Boh temný ..Uz som ťa vyzval na to pred ľuďmi tu, aby si to napísal kde vidíš niečo temné na mojich vetách ,slovách a pod…Ani raz si nenapísal žiadny vetu či pasáž a pod ..Ty mňa hodnotis,aj keď ma vôbec nepoznáš a ty nehodnotis obsah čo podávam v komentároch…Nad tým sa ani nezamýšľas, aký je to obsah ,ty iba prebleskneš okolo mojich slov ..Nedáš si ani najmenšiu námahu popremýšľať ,že či predsa len nie je pravda v mojich slovách ,oproti tvojmu preskúmanemu čo poznáš ty ..

 10. holistický prístup

  Dnes je všetko založené na plaste – umelej hmote – syntetike – aj ošatenie, spodné prádlo (aj tzv. „termoprádlo“), – aj tzv. „bývanie, poživeň, „liečivá“, vzduch, voda, pôda, …, aj detské ošatenie, hygiena, všetko, kde a pod čím odpočívate, … úplne všetko a nerobí to ČLOVEK. Robia to a zamorujú celý svet týmito jedovatými nízkovibračnými hmotami temní – archonti – … Niekto môže namietať, že nech to prestaneme používať – nuž nieto prírodnej náhrady a ak áno, tak len málokto si to môže dovoliť – dokonca aj vypratie detských plienok je finančne náročnejšie, ako tie syntetické jedovaté „náhrady“.

  • Strúhané mydlo nevyperie?

   • Samozrejme že vyperie – vždy to vypralo!

   • holistický prístup

    Rumcajz,

    zdá sa, že si skutočne troll – isteže vyperie, vyvarí sa to aj mydlom plus voda plus vodné plus stočné plus energie.

    • holistický prístup

     Normálnych plienok minieš denne aj 40 – 60 a tých plastových náhrad … tak stačia dve – tri. Stráca sa kontakt matky s dieťaťom – pri každom klasickom prebaľovaní je matka (alebo iný „prebaľovač“) v kontakte s dieťaťom – nadväzuje sa PUTO – dieťa si rozvíja nielen svaly, ale aj to vyššie puto a mnoho iného.

     • Zrejme si nikdy neprebaľoval osraté plienky a ani si ich nepral.

     • holistický prístup

      Rumcajz,

      práve si písal o sebe a o tom, že si nikdy nevidel, neprebaľoval a neľúbil žiadne dieťa, žiadnu živú bytosť; že ani len netušíš, aký čarovný je kontakt dieťaťa s matkou … aj pri prebaľovaní – hnusia sa ti výlučky dieťaťa – výlučky kojeného dieťaťa sú nádherne voňavé a do čias, keď dieťa začína prijímať inú poživeň, správna matka pripraví dieťatko na vylučovanie mimo plienok … zbytočne to trollon vysvetľovať.

     • holistický prístup

      Rumcajz,

      bavlnené plienky sa vyvárajú!!! – všetky, aj tie upotené, pocikané a následne ručne v horúcej vode plákajú, nasleduje opakované plákanie v studenej vode – a sušenie najlepšie na vzduchu (slnku) – to je denný rituál pri malom dieťatku.

 11. Svědkovi Izraelské „koloniální genocidy“ byl zakázán vstup do EU

  https://aktax.cz/svedkovi-izraelske-kolonialni-genocidy-byl-zakazan-vstup-do-eu/

 12. Maďarský ministr zahraničí varuje Macrona před rizikem rozpoutání třetí světové války

  https://aktax.cz/madarsky-ministr-zahranici-varuje-macrona-pred-rizikem-rozpoutani-treti-svetove-valky/

 13. Už sa to troška viac rozbieha, ale ešte stále málo, aby to docvaklo na plno, ale ono to príjde. Ale „vedci“akosik furt nič. Ani sa im nečudujem, šak by si podpísali rozsudok smrti…čo si už aj tak podpísali a smrť bude len vykúpením (nachvíľu). A nie len oni…

  https://www.hlavnespravy.sk/basketbalove-srdce-bije-v-smutku-iba-18-rocny-andrej-nas-navzdy-opustil/3485426

  A taký trefný komentár sa objavil, keď si naťukáte „očkovacie koleso nešťastia“, akurát tam chýba AIDS, Turbo rakovinka, Sars1 a opičie kiahne, ale inak výstižné…

 14. Dmitrij Medveděv: Západní lídři jsou „infantilní pitomci“

  https://aktax.cz/dmitrij-medvedev-zapadni-lidri-jsou-infantilni-pitomci/

Pridajte komentár

*