Sorošova nadácia je na pokraji kolapsu, pretože milióny ľudí povstávajú proti „Novému svetovému poriadku“


Print Friendly, PDF & Email

Sorošova nadácia je na pokraji kolapsu, pretože milióny ľudí povstávajú proti „Novému svetovému poriadku"

(Sean Tabatabai, The People’s Voice) Sorošova nadácia prepúšťa väčšinu svojej pracovnej sily a zatvára kancelárie v mestách po celom svete, keďže milióny ľudí povstávajú a odmietajú „Nový svetový poriadok“.

Sorošova Nadácia otvorenej spoločnosti (OSF) je nútená za posledné 3 roky podstúpiť už druhú reštrukturalizáciu. To znamená, že táto extrémistická krajne ľavicová organizácia zredukuje svoj globálny personál o viac ako polovicu.

Podľa uniknutých e-mailov, ktoré získala agentúra Bloomberg, sa predstavenstvo tejto globalistickej organizácie v lete rozhodlo prepustiť zamestnancov a zatvoriť kancelárie po celom svete.

„Vzhľadom na júnové rozhodnutie predstavenstva znížiť počet zamestnancov o viac ako 40%, je potrebné, aby sa náš počet zamestnancov a náš priestor pôsobnosti nevyhnutne zmenšili,“ vyhlásil viceprezident OSF pre programy Binaifer Nowrojee v jednom z e-mailov, ktoré videla agenura Bloomberg.

„Už nemáme kapacity na prevádzkovanie viacerých malých kancelárií, preto sme prijali rozhodnutie ďalej zredukovať naše pobočky,“ varoval Nowrojee.

Po posledných škrtoch bude mať Nadácia otvorenej spoločnosti (OSF) menej ako 500 zamestnancov. Ešte v roku 2021 organizácia zamestnávala takmer 1 700 ľudí.

Bloomberg vymenoval šesť kancelárií OSF v Afrike, ktoré nebudú mať žiadnych zamestnancov a zatvoria sa do konca roka. Agentúra uvádza, že portál Inside Philanthropy oznámil, že „viac ako tucet kancelárií v Afrike a Ázii“ bolo odstránených zo zoznamu na webovej stránke organizácie.

V júli Inside Philanthropy oznámil, že OSF prepustí „najmenej 40% svojich zamestnancov. Kancelárie v Barcelone a v Baltimore boli tiež zatvorené, uviedla agentúra Bloomberg.

Výkonný riaditeľ pre Afriku Muthoni Wanyeki v e-maile napísal svojim zamestnancom:

„Je mi veľmi ľúto, že to dopadlo takto. Samozrejme je to situácia, ktorú nikto z nás nečakal a tiež ma veľmi mrzí, že som o tom nemal informácie skôr.“

V možno trpkej poznámke Wanyeki odvrkol, že škrty boli v rozpore s tým, čo sa vedenie organizácie „zaviazalo pred dvoma rokmi“.

Zbohom vysoký krvný tlak

OSF každoročne ponúka granty presahujúce 1 miliardu dolárov, uviedla agentúra Bloomberg. Približne 10 percent z týchto peňazí ide do Afriky.

Prezident OSF Mark Malloch-Brown v rozhovore minulý mesiac povedal, že mnohé škrty súviseli s väčším zameraním na hodnotenie výsledkov, ktoré tieto granty majú. Očakáva sa, že dosahovanie výsledkov si bude vyžadovať menej personálu a reštrukturalizácia bola zameraná na vytvorenie „svižnejšieho“ OSF.

„Grantom predchádzala obrovská byrokracia,“ vysvetlil Malloch-Brown. „Tento proces teraz prevraciame naopak.“

Napriek globálnym škrtom však OSF tvrdí, že v USA sa neočakávajú žiadne zmeny programov až do kritických prezidentských volieb v roku 2024. V auguste už organizácia oznámila, že „z veľkej časti ukončí financovanie v rámci Európskej únie a ďalšie financovanie bude extrémne obmedzené,“ uviedla agentúra Bloomberg.

Syn Georga Soroša, Alex Soroš, ktorý bol v júni vymenovaný za nástupcu svojho otca, však túto myšlienku spochybnil.

„Je to pre mňa novinka, že OSF opúšťa Európu,“ povedal na augustovej konferencii v Rakúsku, uviedla agentúra Bloomberg. „V rôznych médiách bolo hlásené, že je to tak, ale my jednoducho len meníme našu stratégiu.“

Neskôr túto pozíciu zopakoval v magazíne Politico z 31. augusta 2023:

„Takže, nakoľko OSF mení spôsob, akým funguje globálne, podľa toho posúvame naše priority v Európe. Áno, to znamená, že opustíme niektoré oblasti, keďže sa sústredíme na dnešné výzvy, ako aj na tie, ktorým budeme čeliť zajtra.

A áno, výrazne znížime aj počet zamestnancov, aby sme zabezpečili, že viac peňazí pôjde tam, kde je to najviac potrebné. Ale toto nie je žiadny druh ústupu.“

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Sean Tabatabai, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Máme už len dve cesty:

  1. Všetko pôjde po starom, čo smeruje k NWO totalitnej svetovláde, kde bude zredukovaným, poslušným 500 miliónom vládnuť súčasná najbohatšia „elita“ na Zemi, ktorá ovláda ľudstvo cez banky, politiku, náboženstvá, či farmabiznis… Lenže toto je už dlhodobo neudržateľné a tento deštruktívny systém tak, či tak skončí samodeštrukciou skôr, než sa vôbec dokoná, pretože kataklizmy naberajú na sile a planéta bude bez pomoci zhora zničená a my s ňou, ak nič neurobíme.

  Alebo

  2. Ľudstvo sa zjednotí a postaví sa na odpor proti elitárskej totalitnej svetovláde a predbehne ju vytvorením celosvetovej priamej demokracie, čo je vlastne projekt vyššej inteligencie s názvom Kreatívna spoločnosť, kde nebudú vládnuť žiadne elity, ale my ľudia všetci spolu a v tom je zásadný rozdiel. Politika, náboženstvá, banky a všetky deštruktívne nástroje na ovládanie ľudstva skončia, budú zrušené a zaniknú. Elity viac nebudú tajiť pred ľudstvom najnovšie vedecké vynálezy, pretože nebudú mať žiadnu moc, vďaka čomu sa rozviažu ruky i ústa vede a výskumu a ľudstvo urobí ohromný technologický skok, získa voľné energie zdarma, dopravné prostriedky na vodu, „tlačiarne“ potravín, či regeneračné centrá s technológiami, ktoré neliečia, ale vyliečia… Ľudstvo dostane všetko zdarma, čím získa slobodu, otroctvo skončí a spolu dokážeme zvládnuť kataklizmy a obnoviť aj zničenú planétu a rozvíjať iba také vyspelé technológie na zvyšovanie našej životnej úrovne, ktoré budú ohľaduplné k planéte.

  Tak si vyberte. Buď deštruktívnu zmenu a smrť, alebo konštruktívnu zmenu a život v raji na Zemi, ktorý spoločne môžeme vytvoriť, ale len SPOLOČNE a rovnocenne, bez nadvlády jedných nad druhými. A ak sa rozhodnete, tak podľa toho konajte, lebo času je málo, pravidelný planetárny cyklus, ktorý vždy spôsobuje kataklizmy a vyhladil už niekoľko civilizácií na Zemi, totiž o pár mesiacov vrcholí.

  • oldmarxista pamprlik

   mi sukromni podnikatelia chceme rast a nesuhlasime s druhou moznostou, a prestante zavidiet nas uspech a zacnite uz konecne pracovat na seba, mimochodom prave som si dal na firme na vsetky dver nainstalovat cipove zamky aby sa videlo kam kto chodi a nikto nedal vipoved ale pekne stuka. strng strng a utesujte sa dalej novy poriadok konecnu diktaturu nas uspesnich si zavediete sami .

   • My debili – až nás budou milióny – ovládneme celý svět!

   • Dagmar Vypušťáková

    Jak krátkozraké je vaše uvažování!!!
    Kdo by vám měl proboha co závidět? Akorát vy ve svoji hlavě chováte závist. Normálně uvažující člověk chce žít a chce nechat druhého žít. Nehledět sobecky jen na sebe… JÁ a po mně potopa 🙈🙉. Bože, odpusť jim, neb nevědí co činí a mluví.

   • MI? Takže iba ty a hŕstka tebe podobných. Ste v menšine a tak sa prispôsobíte a ešte ako radi. Veď aké je tu už len slobodné podnikanie? Všade byrokracia a obmedzenia, na všetko potrebujete povolenie a systém je nastavený tak, aby nik poctivým podnikaním nemohol príliš zbohatnúť a vymknúť sa spod kontroly, no ak bohatneš nepoctivo, si jedným z tých parazitov, čo bohatnú na úkor všetkých obyčajný pracujúcich ľudí. Tu je jednoduché bohatnúť na predraženom predávaní toho, čo už niekto vymyslel, či vyrába, pestuje, ponúka… a nebezpečné zbohatnúť na nových vynálezoch, ktoré ešte nevynašiel nik, lebo za to zaplatíš omnoho viac a buď prídeš o všetko, alebo sa staneš poslušnou bábkou satanistov, za čo ti bude umožnené ťažiť z tvojho talentu, či vynálezov. Inej možnosti niet. Niet tu slobody a to brzdí skutočný rozvoj a podnikanie. V priamej demokracii všetka zbytočná byrokracia opadne a sloboda otvorí úplne nové a doposiaľ nepoznané užitočné možnosti sebarealizácie pre všetkých. Každý si nájde to svoje, v čom vyniká a dostane príležitosť zlepšovať sa v tom a prispievať svojim dielom k zvyšovaniu životnej úrovne všetkých a čerpať z toho výhody ako všetci, nik nebude privilegovaní pre svoj prínos niečím viac, než uznaním, pretože každý bude v niečom prínosom a tak sa navzájom jeden druhému budeme „revanšovať“ za jeho spoločný prínos. A bude to fungovať znamenite, ľudské egá skrotnú a nastane skutočný prelom vo vede a technike, ktorý zvýši životnú úroveň do takej miery, že nikomu na tejto planéte nebude nič chýbať, a potom prejdeme do ďalšieho, neporovnateľne kvalitatívne vyššieho levelu úrovne bytia, pretože konzumná a spotrebiteľská úroveň je z hľadiska možností rozvoja ľudskej bytosti ešte stále len primitivizmus, úroveň materskej škôlky, pričom vrchol je na úrovni VŠ a ešte stále to nie je koniec. Tak si predstavte, že vo Vesmíre existuje miliardy obývaných planét, kde sú aj civilizácie na úrovni VŠ a my sme ešte v škôlke. Celosvetová priama demokracia je systém, ktorý funguje v tých najväčších civilizáciách vo Vesmíre, ktoré sa vďaka nemu dostali na úroveň VŠ. To len vy si myslíte, že to nebude fungovať a stratíte nejaké možnosti, pretože premýšľate v možnostiach obmedzeného ega, ktoré bráni človeku uznať neobmedzené možnosti jeho duchovnej stránky osobnosti. Uznávať iba telesnú stránku vašej osobnosti a starať sa iba o ňu vás však nikam ďalej neposunie bez sebazničenia. Skúste počúvať spoľahlivý vnútorný hlas svojej intuície, ten neomylný kompas v nás a ona vás privedie tým správnym smerom a nič nestratíte, naopak, strácate teraz pod vedením ega, ale s intuíciou môžete omnoho viac získať, omnoho viac, než si len teraz, so svojim obmedzeným egom dokážete vôbec predstaviť – spoločný blahobyt, raj na Zemi. Veď skutočne šťastným môže človek byť až vtedy, keď sú šťastní aj všetci vôkol neho a niet vo svete vojny, hladu, chorôb, nenávisti…, ktoré ego spôsobuje. A toto všetko – raj na Zemi, vám ponúka život v priamej demokracii, ak sa svoje ego naučíte ovládať, toto je reálne možné, toto funguje na mnohých planétach vo Vesmíre, toto môže byť aj naša budúcnosť, ak sa pre ňu všetci slobodne rozhodneme, lebo máme slobodu voľby, ktorej rešpektovanie je vo Vesmíre posvätné. Ak sa rozhodneme správne, celá vyspelá časť Vesmíru nám v tom bude nápomocná, je to v záujme celého Vesmíru, lebo je to o konštruktívnej energii, ktorá vzájomnou pomocou narastá a zvyšuje umožnenie nekonečných možnosti rozvoja nás všetkých. Preto je v záujme celej konštruktívnej, inteligentnej časti Vesmíru, aby pozemšťania dokázali zvíťaziť nad sebou samými, nad svojimi egami a stali sa hodni niečoho vyššieho, čo prekračuje medze celosvetovej spolupráce a otvára dvere celovesmírnej, medziplanetárnej spolupráci. Naša civilizácia sa už ocitla na križovatke a tým, kam sa každý jeden človek prikláňa si volí budúci osud ľudstva, buď zánik, alebo život v pokrokovom zlatom veku. A čím dlhšie s tým otáľame, tým viac času i ľudí tým budeme strácať a zvyšovať škody, strácať to, čo sme už vybudovali a zbytočne si tým sťažovať nový začiatok. Majte rozum.

    • oldmarxista pamprlik

     haha , zatial ste sa vsetci pekne prisposobovali nam podnikatelom , vlastnikom kapitalu , vyrobnych prostriedkov . to by ste sa hlavne vy vecsina museli odvazit siahnut nam na majetok a to sa neodvazite , lebo sa bojite o svoje drobnucke podnikanie , a svoje mini firmicky kde presne ako mi podvadzate a okradate svojich dvoch zamestnancov. cize kim sa nezacne spominat socializmus nas plan s nwo a zotrocenim vas ekonomicky zavislich obcanoch stale plati a srealizujete ho vy sami. Vesmirny sedivaci a replikanti a velky zid su snami preto som kludni a v najtazsej chvili pomozu aj koni.

     • To si len vy myslíte, že sa ľudstvo prispôsobovalo kapitalistom, v skutočnosti to len ľudstvo z pohodlnosti neriešilo, lebo nedostatok času, sila zvyku, či nevedomosť urobili svoje a nebola tu existenciálna hrozba, ako dnes. Teraz je dostatok vzdelaných, uvažujúcich, majú na to čas a nespokojnosť ich poženie vpred v ústrety k zmene, najmä ak bude existenciálna hrozba stúpať a už príliš akútna. A ono sa to bude stupňovať, ten tlak. To vy ste sa prispôsobili satanistom a každý kapitalista je iba poslušnou figúrkou v tej mašinérii a opojený ilúziou vlastného úspechu si neuvedomuje, že v konečnom dôsledku škodí sám sebe a nie je šťastný, lebo viac stráca, než získava. Čím viac toho materiálneho človek získava, tým viac stráca seba samého, až stratí aj zdravie, rodinu, radosť zo života a zistí, že všetko imanie mu je vlastne nanič, premrhal svoj život honbou za prachom a v ďalšom živote ho čaká odplata – karma, takže sa znovuzrodí do tých najťažších a najchudobnejších podmienok vo Vesmíre, aby sa naučil čo je v živote podstatné a správne.
      Nebude nutné siahať na niečí majetok, jednoducho sa všetko rozpadne a vlastníctvo stratí svoju hodnotu, bude bezcenné a neskôr už nepotrebné, lebo buď každý bude mať všetko, alebo nikto nič a planéta zanikne. O tom, teda aj o tvojom živote alebo smrti, rozhodne už o pár mesiacov každý človek na tejto planéte, nielen podnikatelia.

     • holistický prístup

      „… zatial ste sa vsetci pekne prisposobovali nam podnikatelom , vlastnikom kapitalu , vyrobnych prostriedkov…“ = si OTROKÁR s pýšníš sa tým?!?

     • oldmarxista pamprlik

      Aha , tak ze nic realne ono sa to same spravi,hmhm. tak dufajte dalej zatial v afrike deti dalej robia a budu aj v europe. jasne pride karma zdarma uz sa trasieme podobne ako pani feudali ktorich podla poddanych mal strestat pan boh na druhom svete, hahahh a zatial v anglicku dodnes ospevuju svoju kralovnu ale asi su lenivy a nemaju cas.

    • holistický prístup

     Alla,

     je načim naliať si čistého – sme ovládaní SLOVAMI = OBRAZMI – jedným z nich je aj slovo „demokracia“, ktoré rada používaš – skutočný, pravdivý obraz demokracia = OTROKRÁRSTVO!!!!

     demos = slobodný „ľud“ (ľudina) vlastniaci OTROKOV = OTROKÁR (Atény)
     To je niečo, čo odmietam v akejkoľvek podobe – ak si upravíš niektoré slová vo svojom príspevku, tak s ním možno súhlasiť.

     DARy (tzv. „talenty“ a pod.), ktoré mnohí vnímajú sťa svoje vlastné – sú v skutočnosti DARmi spoločenstva – to je dôvod, prečo nám vnútili súťaženie = rozdeľovanie, chamtivosť, pýcha, nenávisť, závisť, … = všetko extrémne nízkovibračné.

  • Myslím, že koreňom všetkého zla je náš (vrodený? získaný?) egoizmus. Majú ho v sebe aj zvieratá – no mám pocit, že v oveľa menšej miere, než človek.
   Kde sa vzala táto nešťastná vlastnosť, ktorá nás ničí a rozdeľuje? Kto alebo čo je jej hlavným pôvodcom? Kde zaspala empatia?
   Na reštart mozgu potrebujeme čistý vzduch, pramenitú vodu a nutrične hodnotné potraviny. Je ešte možné sa k týmto základným životným potrebám nejako dostať?

   • Pretože svetový žid uviedol ľudstvo do súťaže! Úspech je základ našej exploatácie! Myslieť len na seba – to tu zaviedli komunisti – všetko patrí všetkým a zároveň nikomu nič! Reaktívna psychológia – kto nekradne – okráda svoju rodinu! Mať – znamená základný komfort. Keď máš, tak si manažér! No a potom ten manažér nemyslí na nič iné, ako na strach, že toto stratí. To je celé. Žid naučil ľudstvo baživosti. Židovský materiálny chtonizmus. No nekúp to! Marketing a jeho 22 potrieb! Vychádza sa zo 16 základných túžob „objavených“ židom Reissom.
    https://news.osu.edu/new-theory-of-motivation-lists-16-basic-desires-that-guide-us/

    • oldmarxista pamprlik

     aha , mame tu novy termin svetovi zid nam pokazil demokraciu bebebebbe

    • Nehľadajme stále vonkajších nepriateľov, aby sme ospravedlnili vlastné vnútorné zlyhania, pretože niekto inteligentnejší iba zneužil naše vlastné slabosti, na svoje vlastné obohatenie, ale šťastie mu to tiež neprinieslo lebo Inteligencia neznamená múdrosť…

     Komunizmus, tak ako aj demokracia v tejto civilizácii ešte nebol zavedený, pretože oboje je o celosvetovej, spoločnej vláde všetkých ľudí BEZ AKEJKOĽVEK NADVLÁDY, VODCOV, PANOVNÍKOV, POLITICKÝCH SKUPÍN … Ľudia nesmú dovoliť, aby im niekto panoval, treba všetko riadiť spoločne, potom sa všetko podarí. Ale akonáhle si svet stanoví vodcov, skončí zle, pretože jednotlivci nezvládnu tlak svojho ega a zlyhajú, obrátia sa proti ľudu, ktorí ich postavil do vedenia, výsledkom čoho je diktatúra, totalita, teror… VŽDY!!!

   • Egoizmus u človeka – to je taká zvláštna záležitosť – je to ako nádor či rakovina, ktorá by naozaj nemala existovať – to je následok toho, že človek neporozumel tomu čo od neho Život právom požaduje a za každú cenu sa chce cítiť ako samostatná nezávislá jednotka a zároveň aby tou „nezávislou“ jednotkou mohol byť čo najdlhšie a pokiaľ možno stále TAK PRETO ROBÍ VŠETKO MOŽNÉ bez ohľadu na to či je to dôstojné a správne – nehľadí na okolie, na iných – veď majú byť aj oni samostatné jednotky a keď dosiahnu to, že si budú dostatočne silno brániť svoju “ nezávislosť“ tak sa všetci v spoločnosti dostanú do „ideálneho“ stavu kde si nikto nebude vyskakovať a parazitovať na druhom a zároveň sa nebude nechať druhými využívať – tak si to mnohí mylne predstavujú – ten správny stav vzťahov v spoločnosti. Ale táto naprosto odporná predstava skazených ľudí z budúcej SKUTOČNE spravodlivej spoločnosti postupne vyhnije aj s nimi – rovnako ako banderizmus či alkoholizmus vyhnije a stratí sa úplne SÁM v spravodlivej spoločnosti. Takže mnohí majú takú predstavu, že človek je ten, ktorý má určovať čo je správne a čo nie a zároveň vynášať rozsudky nad sebou, inými a hodnotiť celý SVET o ktorého budovanie sa ABSOLÚTNE NIČÍM NEZASLÚŽIL A NAPRIEK TOMU CHCE V ŇOM URČOVAŤ ČO JE SPRAVODLIVÉ A ČO NIE. Na Zemi sa toho deje veľmi veľa…..a ľudia sa dostávajú do rôznych situácií a konajú tak či inak ale to či v tom ohľade – v konaní ide každý Bohom chceným smerom a na to či neexistuje vyššia, ľudským existenčným potrebám na Zemi nadradená méta a zároveň maják, tak na to nie je treba nie je treba myslieť?
    Na Zemi sa to strašne melie…a ľudia na to čo sa im vracia reagujú rôzne.. naozaj rôzne aby sa toho tlaku zabavili …ale je fyzické prežitie na Zemi hodné toho aby sa v mene jeho záchrany dopúšťal človek ešte väčších zločinov než Globálni paraziti a zlovolní ľudia? … sú takí čo vravia „áno“ – veď si to „logicky“ ospravedlnia…a aký má na ich súdy a skutky názor aj sám Život – teda Boh – najvyššie riadenie tak to nieje dôležité?
    Je taká ľuďom podsunutá zvrhlá a normálne uvažujúcenu človeku až absurdne vyznievajúca myšlienka, že pojem Boha a Jeho dokonalej neúplatnej spravodlivosti, ktorej nakoniec neunikne nikto a každý nakoniec dostane to čo si zaslúži a o čo v živote usiloval – že toto vymysleli elity a cirkvi na ovládanie ľudí aby boli ustráchaní, poslušní a poddajní.
    Bolo to práve naopak, temní sa inkarnovali a infiltrovali do cirkví!!!
    Kto takúto jednoduchú, účelovú a absolútne priehľadnú lož prijal za svoju tak ten je v skutočnosti nie idiot ale debil s veľkým D a to bez urážky. Hovorí sa, že „Slnko prstom nezakryješ“ ale mnohým aby prestali vidieť Slnko stačilo dať pred oko ten obyčajný prst!
    Egoizmus = vnútorná slepota a čím je človek viac duchovne slepý tým väčší je egoista…a to dianie v ňom …a to čo dáva svojmu okoliu je nič iné len SATANIZMUS.

    • Neexistuje nijaký prirodzený či dokonca zdravý egoizmus u ľudí ani u zvierat a to ani v dobrom, zlom či neutrálnom či v akomkoľvek smere či v akejkoľvek miere…a ten egoizmus u ľudí nieje žiadna esenciálna zložka jeho osobnosti.
     Ak je egoizmus prejavom môjho žitia tak ide o moje vedomé (len vedomé!!!) UKRACOVANIE INÝCH O ICH PRÁVO NA LÁSKU ODOMŇA – a to je ešte väčší zločin voči ľudstvu než na vonkajšie vrstvy ľudskej osobnosti pôsobiaci na všetko „mysliaci“ (do úrovne svojho pôvodu) Sionistický fašizmus na Zemi. Egoizmus je prejav nie psychickej nemoci – nemoci duše ale úpadkom na Duchu a znakom, ktorý v očiach vidiacich nejde nijako skryť, že taký človek nič nerobí v súlade zo svojím Duchom a citom a všetko čo koná – aj keby to zvonka dávalo logiku a zmysel tak stejne to bude len lžou a ničím iným. A preto nech je egoista akokoľvek prispôsobený prostrediu ktoré vytvárajú dobrí ľudia vždy budú voči nemu cítiť buď opatrnosť alebo vnútorný odpor. Nebudú ozajstní priatelia aj keby o to akokoľvek usilovali obaja.

   • Áno, koreňom zla je náš egoizmus, lebo je výsledkom nezvládania ega, čo sa následne odráža v sebeckom správaní sa. Človek túži ovládať a zotročiť druhých, lebo sám je zotročený svojim egom, ktoré tento deštruktívny program spúšťa. Len keď človek nedokáže ovládať sám seba, túži ovládať tých druhých a mať vonkajšiu moc, pretože nemá vnútornú, ktorá je skutočným vládcom všetkého. Ak sa človek vie ovládať, stáva sa bohom, ktorý ovláda všetko konštruktívnym spôsobom – službou najvyššiemu dobru a nemá potrebu demonštrovať svoju moc silou a plytvať tým svojou energiou v pominuteľnom materiálnom svete a ani to nie je možné, lebo tým by svoju moc stratil, ba, obrátil sám proti sebe. Všetko je to múdro naprogramované Stvoriteľom a všetko má svoj dôvod. Ego je dôležité, je súčasťou duality, aby sme si uvedomili seba i protipóly a dokázali si vybrať to správne z vlastnej vôle, lebo len ak zažijeme negativitu – zlo, smrť, choroby, smútok, hlúposť, špinu, tmu, chlad, nenávisť… dokážeme naplno oceniť pozitivitu – dobro, život, zdravie, radosť, múdrosť, čistotu, svetlo, teplo, či lásku… a zvoliť si, čo chceme, čo je správne. Ego je teda prejav slobodnej vôle Stvoriteľa Vesmíru z Lásky k ľuďom, aby dokázali túto Lásku pochopiť, precítiť, oceniť, čo je možné len ak človek dostane slobodnú vôľu a možnosť vybrať si a stať sa súčasťou Stvoriteľa z vlastnej vôle. Ak by duality a ega nebolo, človek by nemal na výber, a tak by ani nemohol Stvoriteľa pochopiť. A je za tým ešte niečo hlbšie, ale k tomu poznaniu raz dospeje každý sám.

    Ľudstvo nepotrebuje reštart mozgov, ale reštart ich osobností. Mozog je iba niečo ako anténa – vysielač a prijímač zároveň. A práve správne, pozitívne, konštruktívne vnútorné naladenie sa našej osobnosti, nastavuje náš prijímač – mozog na tie správne frekvencie a pozitívna je aj spätná odozva. Všetko sa teda začína od nášho vnútra, od našej vnútornej stránky osobnosti, ktorá je síce spojená s našou vonkajšou stránkou, ale to vonkajšie neovplyvňuje to vnútorné tak zásadne, ako ovplyvňuje vnútro vonkajšok. Aj v toxickom prostredí človek dokáže transformovať seba a tým zmeniť aj to toxické prostredie. Veď ako vnútri, tak vonku, ako v nás, tak vôkol nás. Netreba hľadať výhovorky, ani čakať na spasiteľov, každý už má v sebe ten zázračný „gombík“, ktorý mení jeho i okolitý svet a nezávisí od vonkajších okolností, či bude fungovať, ale od našej vôle, múdrosti a lásky. Už chýba len dostatok pevnej vôle stlačiť tento gombík a vytrvalo ho držať, nielen dokým sa nám nerozsvieti, ale dokým sa sami nestaneme tým svetlom.

  • Dagmar Vypušťáková

   Ano, první cesta vede do záhuby, druhá k životu. A jen hlupák by si vybral záhubu a zničení všeho, co vytvořil geniální Stvořitel.

  • Israismael

   Hovorí sa ,že na veľké činy a zmeny človeka nikdy nie je pozde ..=Nikdy nie je pozde =to však už asi nebude platiť pre dnešné ľudstvo ,pretoze to čo prichadza a už celkom nezadržateľne na tento svet je nemenné..Človek to môže iba ZMIERNIŤ to čo príde ..Na zmenu malo ľudstvo už strašne veľa času ,veď zmena mala prísť príchodom Ježiša na túto Zem v roku 5 pred n.l..Avšak za 2 tisícky rokov neprišla žiadna zmena v kolektívnom vedomí ľudstva ,ba naopak ľudstvo sa ešte viac zaplietlo do mlynu osudov karmy a ešte viac sa zatemnilo a to prišla pred cca 150 rokmi ešte jedna pomoc z Najvyšších sfér ,tentokrát však ešte menej pochopena ľuďmi ako pred 2 tis rokmi …Novému vývoju člo-veka Adama (nám pre generácie)bola stanovená Vesmírom doba nového vývoja 6tis rokov ,preto starý zákon v biblii síce opisuje dejiny Zeme a stvorenie človeka v miliónoch rokoch , ale dáva člo-veku cez starých prorokov návody ako spravodlivo žiť a vyvíjať sa v presne stanovenom časovom useku(aby po 6tis rokoch staré odišlo a prišla nová stanovená doba ,tzv tisícročná doba mieru ale už iba pre vyvinuté ľudské duše,ktoré budú prispustene do nového veku) ..Na stary zákon Spravodlivosti ,navazoval nový zákon Lásky a to príchodom Syna Najvyššieho ..Teraz prichádza odpočet ľudskeho ducha ,prichádza čas ukončenia vekov (nie koniec sveta) ,čas keď ma človek ukázať ako vyvinul svojho ľudského ducha ..Ak si človek myslí že iba týmto terajším životom pár rokov v hmote(v ľudskom tele) čo teraz žije ,že tento miniatúrny úsek života(60,70,80 rokov) je jeho jediná dráha a nič viac, tak sa veľmi myli..Tento istý člo-vek dnes žijúci je ten istý ľudský duch ako bol aj v minulých životoch ,a dnes sme tu na Zemi všetky duše tzv staré duše,poväčšinou staré tisícky rokov a na vývoj bolo času a času ..Či už o Tom viete ,alebo či sa nad tým pozastavujete ,či dokonca smejete čo píšem ,tak aj tak nijak neovplyvnite v žiadnom prípade to ,že človek je živý ľudský duch, ktorý sa mal a má vyvíjať do dokonalosti behom mnohých životov tu, či na Tom inom svete,na tzv druhom svete(astralne svety-územia , vyššie jemnohmotne svety a pod) ..
   Vedomie terajšej kolektívnej karmy ľudstva je temné a až 90% ľudí sveta vedie túto planétu do apokalyptickeho obdobia ..Nevieme koľko je času na zmenu ,ale asi už veľmi málo a je potrebné obrátenie sa väčšieho množstvo ľudí, aby to co má prísť bolo miernejšie než sa ocakava..
   Ako sa však má človek zlepšiť keď nevie v dnešnej pomatenej dobe ako na to ? ..Je potrebné zmeniť globálnu kolektívnu karmu na svetlejšiu ,ale na to je potrebný každý jeden človek aby prispel svojim dobrom..inak to nepôjde …Inak toto ľudstvo zmetie zákon Boží ,samocinne pôsobiaci vo svete ,zákon spätného pôsobenia,čiže ludovo povedané karma,osud ..

  • Ďakujem za zverejnenie tohto diskusného príspevku, je to pozitívny signál a životne dôležité a čoskoro pochopíte prečo. Ale mohli by sme spolu, všetci ľudia, skúsiť niečo zmeniť. My musíme niečo zmeniť, inak nás k tomu život tak, či tak donúti, lebo taký je zákon akcie a reakcie – karma, a potom to vôbec nebude príjemné. Život je zmena a čo sa nemení, to sa kazí a zaniká. A: ,,Robiť dookola to isté a očakávať pritom iné výsledky, je definíciou šialenstva.“ S. Freud

  • Objektívne

   Kreatívna spoločnosť pripravuje ľudí na prechod do nehmotného stavu bytia, podobne ako rôzne duchovné spolky, či materiály ako napríklad Ra materiál zákona jednoty v ktorom sa hovorí o „sklizni duší“. Všeobecne sa hovorí o práce na sebe v ponímaní meditácií. Nie som proti, ale títo ľudia neurobia v tejto spoločnosti žiadne zásadné zmeny. Pre nich je hmota ako niečo, čo je „fuj“. Ak by chcel niekto prežiť kataklizmu, musí vedieť čo má urobiť, tak ako to vedel Biblický Noe. Iba on vedel, čo je potrebné urobiť. Po resete nebudú žiadne vlády, cirkvi, ani zákony, tiež ani tí, ktorí by vynucovali dodržiavanie zákonov, každý sa bude musieť strať o seba a bude to tvrdé. Všetky dlhy budú odpustené. Nikto nebude nikomu nič dlžiť. Podaktorí z elít to vedia, preto vlády míňajú jak divé. Vedia, že to nebudú musieť vrátiť. Nebude komu.

  • Alla, „Kreativna Spolocnost“,je jeden obrovsky podvod,varujem ta. Ideme do velkych vojen,akonahle usa,alebo IsraHell napadne Iran,hotovo. Po tychto vojnach,budu nabozenske vojny,Krestania,proti muslimom,atd. Ked uz bude spolocnost uplne na dne ,Elity predstavia Lucifera ako boha svetla a nastolia na 100% Novy svetovy zidovsky poriadok,

   • Objektívne

    KS je na tom s tým podvodom rovnako ako RK cirkev. Konečné slovo bude mať najvyšší stvoriteľ, ktorý spraví poriadok na celej planéte už za nedlho.

  • Alla – si indoktrinovaná duálnym systémom a preto tu podsúvaš obligátne 2 cesty buď, alebo. Máš paralyzovanú kreativitu a si zhypnotizovaná – kyvadlom pozornosti. Riešenie vždy vychádza z priestoru mimo chlievika v ktorom sa pohybuješ. Riešenia vychádzajú z opustenia paradoxov, a paradoxy vychádzajú zo vsugerovaných hodnôt. Prestaň mať strach a nájdeš x riešení. Buď pripravená sa obetovať – a nájdeľ ďalšie riešenia.

   S nevôľou pozorujem tvoj vstup sem, lebo ťa považujem za predstaviteľku sekty Allatra.

 2. My bez parazitov prežijeme, ale paraziti bez nás neprežijú a horemenovaní sú paraziti. Jedného krásneho dňa budú žiť ľudia na Zemi bez parazitov.

  Lupo Anetta POLITIKA – YouTube

  • A kto je MY? Veď ľudstvo sa už stalo parazitom pre túto planétu! Čo myslíte, že s vami urobí? Veď planéta vás nepotrebuje, ale vy ju áno.

   • Vladimír

    Ten, kto žije v súlade s prírodou, toho planéta nezlikviduje. Ľudstvo parazit je, ale človek jednotlivec žijúci v súlade s prírodou nie. Prečítajte si článok a budete vedieť, kto je to MY.

    • Etika – ako základ permakultúry. Permakultúra – ako základ udržania života na nosiči – na Zemi.
     Tu len idiot tvrdí, že ľudstvo má spáchať samovraždu, aby zachránilo planétu! Ľudstvo je záhradníkom tejto planéty, vy idioti! A táto planéta má zároveň svojho parazita, ktorého sa treba zbaviť, vy idioti!

     Skola Permakultury-1.cast-Uvod do planovani-Permakultura nase budoucnost.mp4
     https://ulozto.net/file/Ii5QcipktpTi/skola-permakultury-1-cast-uvod-do-planovani-permakultura-nase-budoucnost-mp4#!ZGpkAQR2AGNkMQpkZGtjMGSyMwZ0A2yHpUEiG3IzKmO6HmN2LD==

     Stránka pre alternatívcov medicíny – inak dobre zašitá.
     https://www.arcteryx.sk/

    • Samotnej planéte hrozí likvidácia, pretože je tak zničená, že nezvláda svoj prirodzený, pravidelný planetárny cyklus reštartu a ľudstvo, ktoré jej v tom malo pomôcť, jej naopak, ešte priťažuje.
     Píšete o jednotlivcovi, ktorý žije v súlade s planétou. A kde je človek, ktorý nepoužíva plasty, vozidlá, chémiu ani žiadne moderné výdobytky, ktoré zväčša prírodu poškodzujú a žije ako domorodec? Ale ok, dajme tomu, že žije správne a prežije, lebo si to zaslúži. Ak však planéta prežije svoj reštart, svet sa ocitne v dobe ľadovej, väčšina sveta bude zrovnaná so zemou po zemetraseniach, sopečnej činnosti i záplavách a pod oceánom. Tí, ktorí prežijú budú začínať od nuly, ocitnú sa v jaskyniach, bez akýchkoľvek moderných výdobytkov, na ktoré boli zvyknutí a začne sa každodenný boj o život v mínusových teplotách, kanibalizmus bude nevyhnutnosťou prežitia a dnešný zhýčkaný jednotlivec nemá šancu prežiť v takýchto podmienkach, kde živí závidia mŕtvym. Veď ľudstvo to zažilo už mnoho ráz, nie sme tu na Zemi prvá civilizácia, ktorej hrozí zánik a návrat do praveku. Toto opäť chcete? Naozaj to musí zájsť tak ďaleko, iba preto, lebo sa ľudstvo nedokáže zjednotiť a bačovať na Zemi spoločne a rovnocenne bez nadvlády egoistov? Zničiť seba samých pre strach zo zmeny, je toto normálne a hodné vyspelej a civilizácie?

     Politika, náboženstvá, bankovníctvo… zotročujú, preto musia skončiť, ak chceme skutočne slobodný svet a pohnúť sa konštruktívne vpred a nie deštruktívne vzad. Sú to však práve samotní ľudia, ktorí absurdne chránia i podporujú svojou voľbou to, čo ich zotročuje, lebo paraziti im za tie tisícročia natĺkli do hláv, že to inak a bez nich, nepôjde. Ale pôjde a lepšie, funguje to lepšie, ak ľudia nemajú žiadnu vládu nad sebou, aj na iných planétach, bude to fungovať aj tu. Len skutočne slobodná civilizácia dokáže učiniť ohromný evolučný skok s vyspelými technológiami, ktoré zvyšujú životnú úroveň bez toho, aby zároveň ničili Zem, svet i ju samotnú. Nemá význam postaviť sa na tú, podľa vás lepšiu stranu v politike, pretože vždy je to temnota a nadvláda, nie sloboda, vždy je to o tom istom, hoci sa zdá, že nie. Žiadni politici, pochopiteľne, nechcú slobodu pre ľudí, veď potom by nemali žiadnu moc, prestíž, výsady, kapitál, keby si všetci ľudia boli rovnocenní a všetko by bolo spoločné. Boli by jednými z nás, tak, ako to v podstate aj je a má byť. Naša Zem nikomu nepatrí, je to náš spoločný domov, ktorý máme zveľaďovať, lebo nás živí. Aj Slnko svieti na všetkých bez rozdielu, len ľudia sa stále potrebujú povyšovať jeden nad druhého a rozdeľovať, hoci to v konečnom dôsledku škodí im samotným, lebo takto sa nedá šťastne žiť. Tak načo to všetko? Prestaňme už s tým, lebo to nemá to význam, ničí nás to. Ego musíme mať pod kontrolou a ovládať ho, inak ovláda ono nás, a potom už nie sme pánmi ani svojich rozhodnutí, len otrokmi pod vplyvom, ako závisláci na drogách. Uvedomte si to a robte s tým už niečo, kým je čas.

   • Planéta bola miliardy rokov bez nás a aj bude bez nás. Človek terestriálneho typu má možnosť využiť podmienky výučby. Kto využije s rozumom, využije, kto nie, ten potom niekde inokedy, inak a inde, škola beží až pokiaľ sa nevrátime…

    Kam ľudstvo ( už po koľký krát ? ) dospelo a akože sa nepoučilo a ani nebolo všetko zadarmo. Taký malý príklad naši spoluobčania. Väčšina nerobí a parazituje (majú zadarmo) a množia sa a IQ húpacieho koníka. A keĎ na nich už nebude chcieť a mať kto robiť !!! Čo sa stane ? Buď pokapú, alebo pekne krásne pracovať. A ako vieme práca Čo ? Práca šľachtí. Nádherne vymyslené.

    Nalejete 95% obyvateľom zemegule rozum a skúsenosť a z toho prameniace pochopenie do hlavy lievikom ? Lusknutím prsta ?

    Čo sem prúdi z Afriky, Ázie, Arábie ? A kedysi boli Arabi stredom sveta. Matematika, Astronómia, hudba. Čína a India tak isto. Lekárstvo, poznanie. Afrika a Južná Amerika, Inkovia a Májovia, Egypt mal také technológie, že sme oproti nim ešte stále primitívy. Pozrite si Pálešovú Angeológiu, aj tam je kopec info.

    Že by každý chvíľku ťahá pílku ? A nahrávame sa do prostredia presne, ako potrebujeme na pochopenie toho, čo sa tu na zemičke dá naučiť a pochopiť.

    Planéta 0, akože naša zem bola projekovaná na tento druh výučby. Planéta ani nič robiť nemusí, tá len JE a láskavo toleruje „detičky“, ktoré sa učia. A keď si to tĺci v hmotných telíčkách na nej už po X-krát dogabú, tak to tak aj dopadne.

    A „bratia v rozume z hora“ môžu a sú nápomocní, akurát ľudstvo musí mať parameter kultivovanosti a morálnu kvalitu. Lebo dáte šimpanzovi do rúk samopal …? To video asi väčšina videla.

    Nádherne vymyslené, nád-her-ne…klobúk dolu pred tým, kto to vymyslel a Stvoril, aj tie figy, čo ešte stihli dozrieť, mišpule, čo ešte čakajú na mrazy, ak nejaké cez zimu budú a ak dožijeme. Šampióny, Bedle, Pôvabnice aj Václavky tiež sa ukázali. Dúfajme, že to budú jediné hríby, ktorými sa budeme kochať…

    …a keby aj nie, tak možno inokedy, inak a možno na inej planéte. Každý je si strojcom svojho posunu, života, šťastia, vyberte si čo len chcete…ešte stále vieme tak málo, ale už dosť na to, aby sme si to aspoň uvedomili !!!

    No šak uvidíme a zažijeme. Ešte asi šeličo…

 3. Internet, ktorý mal prednostne slúžiť na našu kontrolu, bol použitý proti nim- ľudia si zazdieľali informácie. Vďaka alternatívnym médiám a sociálnym sieťam sme sa dozvedeli veci, aké by sme sa nikdy nedozvedeli v ére printových médií. Verím,že nová vláda vyšetrí vraždu Lučanského aj ďalšie zločiny tej zberby. Danny Kollár to hovorí už narovinu, čím riskuje život: Kuciaka zabila síajej za pomoci lipšica, aby mohol byť zvrhnutý Fico…
  Toto sa zatiaľ neodvážil ani samotný Fico naznačiť, aj keď nepochybujem že on aj jeho ľudia pravdu dávno vedia…

  • Škoda, že Danny Kollár (či jak mu je) nežil v období socializmu, občas má také divné reči o živote pred 89 ako mladí liberáli, ktorých v tv a v kaviarňach kŕmia západnou propagandou.
   Ide v podstate o to, že je síce proti elitám Západu, kritizuje Sionizmus a pod. ale celý svet socializmu pred r.89 vidí len v tých v „strašných“ procesoch ktoré prebiehali za komunizmu pričom ich v skutočnosti vykonávali prozápadní trockisti – rovnakí akým bol v ZSSR aj Chruščov, ktorý keď sa dostal po smrti Stalina k moci prepustil Banderovcov z väzenia a umožnil im vstup do riadiacich štruktúr štátu. Je takých bojovníkoch dosť čo kritizujú Západ a ich elity ale netušia že ten systém v ZSSR a soc. tábore pred 89 bol správny ale vnútorne nicený trockistami – a preto vyzeral ako vyzeral.

  • Slavo veci sa musia zmenit na to aby zostali take iste,ozer sa dobrym alkoholom ale nie dunihlavom,budes lepsie rozmyslat

   • Inak alkohol zbavuje hypnózy – pretože zbavuje vsugerovanej pozornosti „na“. Radšej byť každý deň mierne pod parou a vedome sústredený, ako v pohode zhypnotizovaný.

 4. všetko súvisí s vládou USA, kolabuje USA, kolabuje jej Frontmen na genocídu národov cez orange revolúcie!!

 5. Nuž keď toto https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/686143-schmognerova-a-laviciari-pripravili-pre-fica-nove-dane-viac-zaplatia-bohati-matovicov-balicek-sa-prepracuje/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box Fico príjme a zvedie do písmena, bude jednoducho realizovať Agendu 2023 ďalej ! Vyššie dane z nehnuteľností, majetkové dane (daň z darovania, dedičstva, prevodu…), zvyšovanie daní za fosílne palivá… to sú všetko dlhodobé odporúčania svetovej banky, MMF a ďalších globálnych satanistov už cca 10 rokov staré !!! Takže sledujme vývoj a nenechajme sa oklamať krásnymi rečičkami !

  • Oprášiť príručku starých svišťov…

  • Draslik,ja som na 90%,vyplatil som domy,kupil som dom v malom meste,zbrane,hydinu a ine formy potravy,plno potravin,zlato a hlavne striebro,solarny system na spotrebice-chladnicku,atd,atd.

 6. Niečo k téme, lebo spôsoby majú rôzne a tak naozaj nič nevzdávajú! V TRENDe sú často o nich „milé“ článočky…
  https://www.trend.sk/spravy/sorosova-nadacia-chce-proti-zmene-klimy-inym-globalnym-vyzvam-bojovat-umenim? itm_brand=trend&itm_template=listing&itm_modul=articles-rubric-list&itm_position=16

  • Israismael

   Toto je dôsledok chaotického vývoja človeka= ľudských duchov na tejto Zemi..Špatne vyvinuté duchovne vedomie a len a len čisto rozumarske pôsobenie zavinili úpadok ľudských duchov .Naopak tým že človek vyvinul do výšky rozum ,vyvinul aj technológie do TAKEJ VYSKY,že teraz ho môžu v konečnom dôsledku zničiť…Technológie budú zneužité voči ľudstvu a možno až potom sa prebudí to ,co ma skutočne byť prebudene(živý ľudský duch ako skutočný nástroj tela človeka)..rozum mal v hmote len napomáhať duchu ale človek ho povýšil nad živú iskru ,ktorá bola darom od Boha ..Týmto činom sa človek zaplietol do toho najväčšieho bahna a musí zbierať plody svojho osudu..

 7. zapredana SR

  Treba starého zahrabat a zo syna urobiť totálneho žebráka. Môj sen je ho vidieť sa hupat napr. vo Philadelphii na kensington street ako zombii. Nech sa má starý z pekla dívať ako jeho semeno zaniká.

  • Israismael

   Máš pravdu ako píšeš..a nebolo by zle keby si ľudia pozreli tie videá ,ktoré teraz bežia na YouTube z kensington street aby sa tiež aj slovenský človek nezaplietol do toho čo teraz beží po Amerike ,ta drogová matanfetanol apokalypsa,ktorá je doslova a do písmena zombie apokalypsa…A tu nám dávaju za vzor Ameriku ..Toto má byť chcenie ľudí u nás a po svete ? To čo vidi človek v Philadelphii,či v LA má byť vzor sveta ?.. Toto je výsledok ľudského rozumu ,že si privodí našťastie na seba samého ,..Rozum bez ducha je ,,terorista“ a luciferov nástroj…..bez spolupráce s duchom je človek nulou,ničím…

 8. Už aj tak je neskoro. Vstali noví bojovníci, ako si to prial vo svojom románe Vstanou noví bojovníci Antonín Zápotocký, prezývaný Tonda Práce. Sú to rovnako totalitne zameraní budovatelia svetlých zajtrajškov, ako vtedajší komsomolci.

  • No tak toto je čisto liberálny konštrukt/uhol pohľadu kde sa všetko čo bolo v minulosti dobré a čisté, všetky svetlé ideály podporujúce človeka v správnom vývine nahádže do vreca s hocijakými špinavosťami – a netreba ich veľa hľadať či vymýšľať – a na vrece sa nalepí nejaká nálepka napríklad „totalita“ alebo „obdobie temna“ či „komunistická nesloboda“ a potom sa to vrece zamieša a tá informačná „melasa“ ktorá z toho vznikne je nerozšifrovatelná väčšine ľudí ktorí sa neponárajú do hĺbky vecí. A ďalší zmetkovia z toho stavu ťažia – sú úplne v raji keď vidia ako sú ľudia povrchní a že si ani nemusia dať veľa práce s ich oblbovaním a riadením. To čo bolo kedysi treba poriadne a poctivo rozpitvať – rozmotať ako klbko, rozdeliť ako zrno od pliev a nie všetko spolu zahodiť ako odpad – tak by sme ďaleko nedošli.

 9. Aspoň niečo dobrým smerom, i keď tá satanová špina zas niečo spolu s satanom niečo nové ,určite nie dobré, vymyslí, ale hlavne že strácajú body a čas.

 10. Analytici: Tvrzení Izraele o bombardování nemocnice v Gaze nejsou věrohodná

  Odborníci analyzující videozáznamy a audiozáznamy zjistili, že tvrzení Izraele, že za smrtící bombový útok na nemocnici al-Ahlí v Gaze jsou zodpovědní Palestinští ozbrojenci, je značně rozporuplné.

  Tvrdí to nevládní organizace Earshot, která se specializuje na analýzu zvukových záznamů z konfliktních oblastí a případů porušování lidských práv, a výzkumná agentura Forensic Architecture, která sídlí na Londýnské univerzitě.

  https://aktax.cz/analytici-tvrzeni-izraele-o-bombardovani-nemocnice-v-gaze-nejsou-verohodna/

 11. USA: Nejnenáviděnější země na světě

  17. října 2023. Den, který se navždy zapíše do dějin lidstva jako nejchmurnější kapitola. Agrese proti nemocnici al-Ahlí odhalila dosud nevídanou míru zlovůle Izraelského režimu. Zdravotnické zařízení, které mělo být útočištěm nemocných, zraněných a vysídlených, bylo 17. října rozmetáno s největší brutalitou a jedinou raketou vyhasly životy téměř 500 tlukoucích srdcí.

  Pachatelé tohoto masakru se rychle objevili na sociálních sítích, aby později smazali své digitální stopy. Biden poté útok vykreslil jako důsledek jednání Palestinců. Lze se zamyslet, jak může být někdo na světě tak zlý? A když světoví vůdci tváří v tvář takovému zvěrstvu mlčí, nelze si nepoložit otázku: zbláznil se svět?

  https://aktax.cz/usa-nejnenavidenejsi-zeme-na-svete/

Pridajte komentár

*