Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

S cenami zlata, striebra a bitcoinu na historických maximách je americké impérium blízko menového kolapsu


Print Friendly, PDF & Email

(Ethan Huff, Natural News) Investori v súčasnosti už nekupujú to, čo sa im súkromný bankový kartel Federálneho rezervného systému (Americká centrálna banka – FED) snaží predať (štátne dlhopisy).

Inflácia naďalej buráca, rovnako ako ceny zlata, bitcoinov a iných aktív nepodliehajúcich znehodnocovaniu nekrytej meny. Ceny týchto aktív naďalej prekonávajú čoraz bezcennejšie americké papierové doláre.

Zlato balansuje na historickom maxime, rovnako ako bitcoin. Medzitým americký dolár už nie je taký populárny ako kedysi.

Americký akciový trh na čele s firmou Nvidia (výrobca čipov) a niekoľkými ďalšími akciami tiež osciluje na historickom maxime, zatiaľ čo zvyšok trhu klesá. To všetko v kombinácii s neustále rastúcou infláciou poukazuje na blížiaci sa krach menového systému USA, najmä preto, že Federálny rezervný systém ešte ani len nezačal znižovať úrokové sadzby.

(Poznámka: Pri znižovaní úrokových mier zlato zvyčajne rastie, lebo sa pre investorov stáva atraktívnejšie ako nízko úročené vklady v bankách alebo štátne dlhopisy.)

Už mesiace počúvame, ako je americká ekonomika v trende „mäkkého pristátia“ a „deflačného“ trendu, no čísla, rovnako ako správanie investorov na rôznych trhoch, hovoria iný príbeh.

Spoločnosť Breakevens, ktorá meria nálady trhov ohľadne miery inflácie, zaznamenáva jej nárast. To znamená, že takmer všetky ukazovatele poukazujú na to, že investori už neveria tomu, čo hovorí Federálny rezervný systém. To samo osebe je znamením blížiacej sa udalosti čiernej labute (extrémne dramatickej udalosti na finančných trhoch).

(Súvisiace: V januári sme informovali, že investori sa viac presúvajú k aktívam „bezpečného prístavu“, ako sú zlato a dlhopisy, a nie nekryté štátne meny.)

S americkým prezidentom Bidenom to vyzerá zle

Všetko, čo sa momentálne deje na trhoch, je zlou správou pre prezidenta Bidena. S tým, ako sa veci vyvíjajú, jeho znovuzvolenie pravdepodobne nepôjde podľa plánu.

Takzvaná „šťava“ z minuloročného masívneho uvoľnovania finančných podmienok vyprcháva v najhoršom možnom čase. Za predpokladu, že mocní nedokážu udržať finančný domček z karát v zmanipulovanom stave ešte o niečo dlhšie, bude skorá ekonomická katastrofa nevyhnutná.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

„A pripomíname, že FED je úplne apolitický a nikdy by neznížil úrokové sadzby vo volebnom roku, len aby sa zapáčil voličom tvárou v tvár rastúcej inflácii a rekordne vysokým cenám akcií… Správne?“ zavtipkoval portál Zero Hedge o aktuálnej situácii.

Majte na pamäti, že len o niekoľko dní, teda 11. marca 2024, vyprší platnosť opatrení na ochranu bánk, ktoré boli zavedené minulý rok po páde Silicon Valley Bank (SVB), Signature Bank a niekoľkých ďalších. Čo sa stane potom?

„Niečo sa zlomí,“ komentoval niekto na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) o tom, čo si myslí, že bude nasledovať.

„Najskôr to musia prestať nazývať infláciou,“ napísal ďalší. „Inflácia navodzuje pocit, že ide o problém ponuky a dopytu. Toto je však čisté znehodnotenie meny (devalvácia). Jeden bilión dolárov sa každých 100 dní pridáva k celkovému štátnemu dlhu 34 biliónov dolárov, spolu s tonou krátkodobých dlhov, ktoré sa musia tento rok splatiť.“

Niekto iný dodal: „Keďže FED, napriek tomu, že je súkromný, pôsobí ako hovorca vlády, jeho guvernéri by mali byť obesení za to, že nehovorili pravdu o tlačení peňazí a nekontrolovanom míňaní.“

„Powell (šéf Federálneho rezervného systému) je rovnaký ako ostatní pred ním,“ dodal tento človek.

Ďalší si spomenul, ako kariérna zločinkyňa a politička Nancy Pelosiová (bývalá predsedkyňa amerického kongresu) kúpila kúpne opcie pre Nvidiu v novembri tesne pred prudkým nárastom ceny akcií, z čoho mala ona a jej zločinecký manžel zisky vo výške miliónov dolárov.

„Myslím si, že nás naozaj zatiahnu do vojny,“ povedal ďalší komentátor, pričom zdôraznil osvedčenú a pravdivú príručku tieňovej vlády priviesť svet do vojny pred hroziacim ekonomickým krachom.

„Naozaj si začínam myslieť, že sa stane niečo nemysliteľné. USA nemajú z tejto finančnej situácie žiadne východisko a impérium nemožno udržať.“

Viac najnovších správ o ekonomike USA nájdete na stránke Collapse.news.

Liečba osteoporózy

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  • No…
   1/ Na každú vojnu je treba získať verejný súhlas. Ty ho tu takýmto neuváženým/?/ spôsobom – vyrábaš!

   2/ Môj súhlas/ako ho oddeliť od trestnej podpory vojny, že?/ bude podmienený tým, že tá TVOJA vojna prebehne na území USA, a konkrétne v tej židocentrále neokonov vo Washingtone. Ešte chceš tú vojnu? Ups! Už to letí!

   • Maroš v bodě jedna máš chybu – veřejný souhlas není potřeba!
    1/ Lze použít mezinárodního práva
    2/ použití příslušných chart,… OSN
    3/ politické rozhodnutí – a to bývá nejčastěji a bez veřejného souhlasu!

    A ikdyby ten veřejný souhlas byl, může být klidně vylhaný určitými skupinami…
    I referendum se dá zfalšovat…
    1/ uplacením/vydíráním těch co hlasy sčítají
    2/ politickým vyhlášením

    politické vyhlášení = lživé vyhlášení
    *****
    Z výše uvedeného web odkazu vypláývá, že někteří členové, zástupci NATO si přejí válku s ruskem, pokud se ozve někdo kdo válku s ruskem nechce, je nazván:
    1/ prorusky smýšlejícím (napsáno slušně)
    2/ někým, kdo o situaci nic neví a tudíž jeho názor je chybný a je následně dehonestován pro výstrahu ostatním, aby umlčely možné odpůrce
    3/ pokud jich je víc, tak se nazvou skupinkou pomatenců a je jim doporučena léčba…. nebo vězení
    4/ další možnosti…

    • Jiřík, nemyslím si, že niektorí vplyvní zástupcovia NATO chcú vojnu s RF, určite nie jadrovú. A ak, tak možno len tí naivní, ktorí žijú v ilúzii, že by ju s prijateľnými stratami vyhrali. Vyhlásenie Loyda Austina je len psychologická operácia …
     Verejný súhlas možno dosiahnuť lžou (napríklad zbrane hromadného ničenia v Iraku), v tom máš pravdu. Aj keď ten súhlas nikdy nie je celosvetový …

   • lenivý a osprostelý amícky národ si iné nezaslúži – ako totálny bankrot.
    To sa im žilo, keď na nich robí takmer celý svet, ale už aj tie najchudobnejšie kolónie usa pochopili, že makajú na svetového parazita a začínajú sa búriť, chrániť si svoje národné bohatstvo. Pochopili, že usa na svetovej scéne začalo
    a vyprovokovalo najviac vojen, čo je pre nich jediný biznis, ktorý je ziskový,
    a jedine vojny ich udržiavajú pred totálnym kolapsom

    • Naďabil som na fracúzsky satyrický film – ako by bol o mne, príživnikovi – lebo ľudia stále nechápu podstatu – že keď nevyjebeš so systémom – systém vyjebe s tebou – tak si vyber – makať a byť otrokom židobanky – komunisti by to nazvali príživa – my konceptualisti to nazývame demokracia – právo slobodných vlastniť otrokov – blahorečím Holistickému princípu, ktorý ma uviedol do problematiky – ďakujem bratku! Ach jo. Je to k smýchu. A to nie som žid – ja som len príživník! Nepracujem na jeho obrezaný bankársky ko.ot! Včera som stretol šťastne opichanú policajtku, kovid veriacu, ktorá bude ešte minimálne 15 rokov splácať úver židovi, aby sa potom – bezdetná šedivá pozrela do zrkadla, že má konečne splatený byt, aby v ňom mohla trtkať bez dozoru matky – ale určite nie v ňom porodiť dve deti. Ach jo. Prečo sa tým cigáňom rodí toľko detí? Keďže nie sú otroci bankárov?

     Zbohatlíci dabing CZ 2011
     https://odysee.com/@petit_pois:1/Zbohatlici-:9

 1. Evropa špatně dopadne s derivátem fed €araboafriky ecb výměny obyvatel kalergi.

  • Väčšina sveta už onedlho veľmi zle dopadne.

   • Povedzte viac…

    • Netreba byť nejakým veľkým „prorokom“stačí sledovať celosvetové udalosti,kam to všetko smeruje… Pokračujúca vojna na Ukrajine a postupné zaťahovanie Európy do nej,schválenie digitálnej identity vo fašistickom europarlamente,budúca „pandémia X“, nedávna simulácia nedostatku potravín v EÚ, schválenie migračného paktu,alebo budúca pandemická dohoda., či na dvere klopajúca ekonomická kríza…. Lenže samozrejme,na Slovensku nič z toho nehrozí,lebo náš dobrotivý Fico a milujúci Putin to predsa nedovolia…My musíme riešiť nekonečné hovadiny typu „zrušenie špeciálnej prokuratúry“, veď pre Slovákov je to tá najdôležitejšia vec na svete,bez ktorej sa nezaobídu…Som sarkastický,ale nechcem zdľhavo opakovať,to čo som písal už veľakrát v predchádzajúcich témach na tomto webe.Je to celkom zbytočné,lebo zaslepení a zhypnotizovaní milovníci niektorých politikov im budú veriť až za hrob…

     • Keď nezrušíš špeciálnu sionistickú prokuratúru – zruší ona Fica a Viktor čistič MI5 si potrasie ruky s Nicholsonom. Čistota pol života. Akurát nie pre nás.

 2. Pokolra Veluk

  Striebro má stále smiešne ceny, cenu zlata v uplynulých dňoch pustili o niečo vyššie. Účelom Bitcoinu bolo/je nalakať ovce do digitálnych mien. Aká škoda, že CBDC už nebude žiadnou kryptomenou, ale bude úplne centralizované, umožňujúce total control!

  • striebro má nákladovosť okolo 14 usd unca, zlato okolo 1200-1600 unca, podľa toho ako z ktorej bane
   áno, zlato trochu pustili hore
   ak zlato pôjde nad 2500 a potom skočí nad 3000, až potom bude „zábava.
   Dovtedy to nevidím nijako, bežné pohyby

  • Objektívne

   Ani internet v 3.0 nebude decentralizovaný. Tí, čo o tom píšu zrejme nevedia ako presne decentralizácia dát funguje.

  • všetky kryptomeny slúžia na jediný účel – dostať sa k vašim peniazom a vtedy sa stávate poslušným, bezbranným a ovládaným

  • Inak povedané, USÁ je už v takých sračkách (ekonomických, dlhových, migrantských atď.) a EU skrz tunelovanie cez covid, zelený podvod a ukrajinský tunel s nekrytou menou EURO tiež, že vojna MUSÍ BYŤ a BUDE ! Iný reset zadĺženého sveta nie je možný. A kokainové bábkové vlády tupých politikov (viď ČR) v EU a v Bruseli nemajú iné inštrukcie a nápady. Snáď sa nám – Slovensku vyhne, ak vojdme do spolku pragmaticky tvoreného Maďarskom ! Priatelia verte mi, tento rok bude brutálne horúci, lebo nás čaká nielen globálna hospodárska a finančná kríza, ale aj vojny ! V druhom polroku sa to rozbehne. Spomeňte si na to čo teraz píšem… Pripravení to zvládnu lepšie, ostatní budú v sračkách ! Hyperinflácia ich položí totálne na dno !

   • Chazarské výpaľnícvo – najlepší spôsob obživy.

    Moja dcéra mala v 90.tych 15 a spýtala sa – „oco, prečo ostatní majú tak veľa a my tak málo“ /vždy mala, čo potrebovala, ale bolo to obdobie okázalých zbohatlíkov/, tak som jej odpovedal, že o peniaze by ma obrala jej matka /ex/, a ona by z toho nič nemala, a že nemienim podnikať, lebo nemienim platiť výpalné a báť sa o rodinu, navyše by to bolo proti mojej cti – veľmi ponižujúce. A to som dostal v 80. rokoch ponuku pracovať pre organizovaný zločin – kontrolovaný policajtmi. Vtedy sa to ešte dalo odmietnuť. Fungovali celé štvrťstoročie, a krytie im zabezpečoval policajt z policajnej inšpekcie. Otca mi zabili – nechali otráviť inzulínom – tiež policajti, ktorí – odvelení za ministra vnútra Pepicha – rodina /Dubčekovské obdobie/ – vyštudovali v Moskve KGB – čo sú vyslovení traviči. Lebo ich môj otec strkal do basy – za rozkrádanie – a to boli vtedy miliónové /6-9/ veci za socíku – prvá cena v Športke bola „len“ 300 tisíc! Tak ma tu prosím neserte – ja viem kam patrím.

 3. Myslím, že pre MČ.
  Teslova práce na antigravitaci —- cz dabing
  https://odysee.com/@lesapan5:a/10000000_693924679305681_5011517976917022082_n:4
  ————-
  Dohodí to ďalšie dokumenty k téme.

  • Aj keď nerád linkujem dokumenty, ktoré preberá Allatra – ide o hutný materiál – stojí za to zhliadnuť.
   Antigravitácia. Potvrdenie | Kaleidoskop faktov 34
   https://odysee.com/@allatratvceskoslovensko:3/antigravit%C3%A1cia.-potvrdenie-kaleidoskop:4
   ————-
   Mám vlastnú levitáciu – ako dieťa – za sebou. Potom som dočasne /po krátkom spánku a nadšený/ ochrnul – odvtedy som to radšej neskúšal – desivý pocit. Ale ide to! Možno pre mňa varovanie Nebies – že nie som pripravený to mať pod kontrolou. Ale ide to!

   • Najprv treba vedieť čo je to gravitácia, až potom možno blafovať o antigravitácii.

    • Miroslav Čižmár

     Ak je správna Verlindeho teória, tak v tom prípade je gravitácia silou entropie, prejavenou navonok. Ak si predstavíme kvantovú časticu ako množinu bodov, tak vplvom entropie sa ich usporiadanie stáva chaotickejším v čase. Vplyvom gravitácie sa zvyšuje entropia vnútri telies. Platí to aj naopak. Vplyvom vnútornej entropie sa telesá k sebe navzájom približujú. V tom prípade levitácia by bola spôsobená vnútornou entropiou, ktorá by ale rástla vzďaľovaním sa telies.

 4. Keby len levitovanie ! Tu sa iné nádherné veci dajú zažiť a používať (do určitej miery aj zneužívať, čo sa aj teraz deje celkom slušne, aj sa v podstate stále dialo). Poznanie a morálny kredit sú parametre, kam až človek tu v hmote môže určité veci vytiahnuť.

  Je tu toho veľmi veľa dovolené (slobodná vôľa), ale aj patričná zodpovednosť k tomu a kto zneužije (čokoľvek, či už moc, peniaze, schopnosti), tak si vyskúša, už aj tu a aj v ďalšom nahraní (xxx nahraní), že aké to je. Samozrejme iba môj názor, nič viac, nič menej.

  A pokiaľ človek sám nezažije niečo také „nezvyčajné“, tak tomu veľmi ťažko niekto uverí, ale to je už na každom individuálne, čomu chce „iba“ VERIŤ alebo čo chce sám VEDIEŤ a ZAŽIŤ.

  To je tu také Sci-fi, že by sa jeden čudoval.

  A moci páni o tom veľmi dobre vedia, dokonca aj niektorí tí naši tajtrlíci tu na SK, a „zaplatia“. Júj, ale že to bude plaču a bedákania…Ani zlato, ani bunkre, ani keď sa všetci zo Švajčiarska na Nový Zéland, alebo inde na svete odsťahujú, alebo na Jupiter upracú.

  Poznanie je úžasné a vskutku sa „oplatí“…

  “ Ten obchodník bol múdry. Tovar predal. Kúpil si tú jedinú perlu.“

 5. Israismael

  Valašek na Markíze povedal že on je vlastnenec ..Kriste pane ..On mimozemstan z planéty Nibiru ..Och,veď to on je čistý vojnový stváč a nie vlastenec ..

  • holistický prístup

   Israismael,

   ak vieš, kto to je, vieš, aká je jeho „vlasť“, za ktorú „bojuje“- to isté u mnohých „vlastencov“ – aj HA-RABINOVA „vlasť“ nie je vlasťou Slovienov.

   Skladaj obraz – opusti kaleidoskop.

   • Israismael

    Tomáš Valašek ,55 júlový

    Tomáš Valašek ,muzicek s pár kilami živej váhy ,možno tak od 60 do 65kg je ale veľmi ťažká váha čo sa týka liberálno progresívneho a proatlantickeho razenia jeho Alma mater studiorum :
    Univerzita George Washingtona (2000), University of Georgia (1993–1996)
    Nuž jasné kto je jeho vlast.. západ ,UsA ….a navyše bol Permanent representative of Slovakia to NATO (2013–2017)

    • Israismael

     Oprava : nie júlový ….malo byť 52 r … JÚNOVÝ človek ,narodil sa totiž v struny deň a mesiac 21.jun ako MABUS -princ Williams …Ak neviete kto je MABUs podľa Nostradama ,tak si to vygooglite ,je to aj na Wikipédii..

     • Israismael

      O bože triezvi som ,nepijem žiaden alkohol už mnoho rokov a predsa chybujem..Ďalšia oprava : nie struny deň ,ale stejny(rovnaký) deň malo byt

 6. Kolaps?
  Prestaňte tárať! Mám 5 krížikov na chrbte a takýchto kolapsov som už zažil niekoľko! Toto je len vyberanie ziskov! Kolabujú ekonomiky rozvojových štátov, lebo vlastníci FEDU nalákali zbohatlikov a štáty na nízke úroky a teraz vyrobili krízu, aby títo museli rozpredavať lukratívny majetok za bagateľ, lebo o iný nie je záujem!

 7. Demokratická zákonodárkyně navrhuje „dětské sexuální panenky“ pro pedofily

  https://aktax.cz/demokraticka-zakonodarkyne-navrhuje-detske-sexualni-panenky-pro-pedofily/

 8. galaxie andromeda

  Pýcha predchádza Pád! Pozerajte

 9. Pridám dobrý film ako vyjebávať – obchodovať s odpadom na burze.
  Sázka Na Nejistotu 2015 cz
  https://odysee.com/@radar:b/S%C3%A1zka-Na-Nejistotu-2015-cz:0
  ————-
  Inak – prvé rúško-respirátor sa objaví v tomto filme!

Pridajte komentár

*