Bezpečné užívanie melatonínu na liečbu nespavosti


Bezpečné užívanie melatonínu na liečbu nespavosti

Nespavosť je niečo, čím trpí veľa príslušníkov tejto generácie. Mnohým sa stáva, že v noci neúspešne  hľadajú čarovného škriatka, ktorý by im priniesol spánok.

Dôvodov, prečo k tomu dochádza, je veľa, zväčša však ten, že nás niečo ruší. V noci nám nedajú spať veci, ako sú internet, videohry a naše telefóny.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Namiesto toho, aby sme spali, keď máme, hľadáme na internete alebo v televízore niečo, čím by sme zabili nudu. Štúdie dokazujú, že nespavosťou trpí pomerne značná časť ľudí.

Náhodou medzi nich patrím aj ja.

Spánok je niečo, čo si mnohí z nás užívajú, zatiaľ čo iní po ňom túžia. Slovo „túžia“ som použil preto, lebo v noci akosi nedokážu spať. Čo ale môže byť dôvodom tejto tragédie?

Je to tým, že sa dosť nesnažíte? Alebo je v tom nejaký iný problém?

Uvádzam zoznam niektorých najbežnejších problémov, pre ktoré nemôžu ľudia v noci spať:

1. Prílišné premýšľanie

Keď nemôže odpočívať váš mozog, s veľkou pravdepodobnosťou nemôže odpočívať ani vaše telo. Keď si budete zamestnávať myseľ niečím stresujúcim, nebudete schopní zaspať.

Akokoľvek náročne to môže znieť, k dosiahnutiu správneho spánkového cyklu sa odporúča vyčistiť si myseľ.

2. Dodržiavania spánkového cyklu

Ak ste typ, ktorý nedokáže mať pod kontrolou svoj denný rozvrh, potom je zrejme jedným z dôvodov, pre ktoré nemôžete spať, dodržiavanie patričného spánkového cyklu.

Ako deti nás viedli k tomu, aby sme chodili spať v istú večernú hodinu. Naše telo si na ten rozvrh nakoniec zvykne a my zisťujeme, že v zmienenom čase zaspávame jednoducho preto, že ide o každodenný zvyk.

Tí, čo pracujú na nepravidelne sa striedajúce zmeny s tým budú mať problém, lebo čas, kedy  budú spať, si nevyberú.

Jednoducho idete spať vtedy, keď môžete a ak vaše telo nie je unavené, je veľká šanca, že sa budete v posteli prehadzovať a obracať.

3. Chýba vám melatonín

Možno sa niektorí z vás pýtajú, čo to melatonín je. Melatonín je hormón vylučovaný epifýzou. Jeho úlohou je rozličnými spôsobmi pomáhať ľudskému telu a jedným z nich je aj spánok.

Dôvod, prečo by sme mali spať v noci, je ten, že hormón, ktorý nás má dostať do postele, funguje iba v tme. Ak vám náhodou chýba melatonín, nie je ťažké zistiť, prečo.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Melatonín je veľmi dôležitý hormón, napriek tomu ale mnohí z nás o ňom nič nevedia. Keď vo vašom tele chýba melatonín, toto sú tie najbežnejšie príznaky:

  • stres
  • vyčerpanosť
  • výkyvy nálad
  • neschopnosť udržať pozornosť
  • depresia

Sú to len niektoré z príznakov, ktoré môže človek zažívať pri nerovnováhe melatonínu. A spolu s tým neschopnosť zaspať.

Väčšina z vás, čo toto čítate, si už teraz zrejme kladie otázku, či vo vašom systéme nechýba melatonín a či to nie je spôsobené epifýzou. Ako si s tým poradiť?

Netreba si robiť starosti, lebo melatonín sa dá zohnať aj v obchodoch so zdravou výživou či lekárňach. Odborníci z oblasti medicíny našli spôsob, ako získať extrakty melatonínu vo forme tabletiek.

Zvyčajne sú dostupné v rôznom dávkovaní, podľa toho, nakoľko zlá je vaša spánková deprivácia. Pred začatím užívania akéhokoľvek dávkovania sa odporúča poradiť so špecialistom, lebo u niektorých ľudí môže vyvolať vedľajšie účinky.

Ak nedokážete zaspať, nemali by ste to brať na ľahkú váhu. Neschopnosť spánku ovplyvňuje nielen vašu náladu, ale aj vaše denné aktivity.

Zisťujete, že sa počas dňa cítite veľmi spomalení a máte vo všeobecnosti zlú náladu. Hlavným dôvodom, prečo vám väčšina lekárov navrhne melatonín je ten, že je prírodný a telu naozaj nijako neškodí, pokiaľ to s jeho užívaním nepreháňate.

Keď sa niečo preháňa, je to vždy zlé, preto sa odporúča užívať melatonín iba dovtedy, kým sa nedajú do poriadku vaše telesné hodiny.

Potom už s liečbou pokračovať nesmiete, lebo telo by si mohlo na tabletke vypestovať závislosť.

Ak tabletky užívať nechcete, existuje aj niekoľko spôsobov, ako tvorbu melatonínu vo vašom tele zefektívniť.

O tom, že sa v nás melatonín vylučuje, už vieme, takže teraz ide len o to, ako produkciu tohto hormónu zvýšiť. Človek tak môže urobiť týmito spôsobmi:

  • vystavovaním sa slnečnému svitu
  • spaním v úplne tme
  • snahou nepoužívať hodiny s budíkom
  • teplou sprchou pred spaním
  • nezdržiavaním sa v blízkosti svojho telefónu

Záver

Teraz, keď už viete, čo je skutočnou príčinou vašej nespavosti, veríme, že si s týmto problémom hravo poradíte s vyššie uvedenými odporúčaniami.

Spánok je totiž veľmi dôležitý pre zdravé fungovanie nášho organizmu, a preto ho netreba zanedbávať.

Čo pomáha zaspať vám? Budeme radi, ak sa s nami podelíte o svoje overené rady v komentároch nižšie.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Pozitiva při užívání tohoto hormonu nad případnými negativy zřejmě převažují, ale kdo má nízký tlak, měl by být velmi opatrný. Melatonin tlak snižuje…u mě až přespříliš. Sice jsem lépe usnula, ale následující den byla stále ospalá a z nízkého tlaku se mi točila hlava.

  2. Ja mam problem ten ze sa v noci vela budim,aj 3-4 krat za noc…je to hrozne!!!!

  3. Po, mych cetnych temer smrtelnych urazech take beru Malatonin pom 1. nocnim probuzeni kdyz se snizi krevni tlak pod miru tak Cerna kava s btrochou jedle soli pro alkaliku a spetku morske soli asi nejlepsi kombinace. Melatonin k tomu a D Ca K Mg Zn jak vim je take dobre proti „Podvodum se Zbranema Hromadneho Niceni COVID“ a zmarme kolektivne veskerych plany Satanovych Synagog.
    Veskere tyto sily Pekel se musi odstranit a odebrat jakykoliv vliv a jejim detem dat vse co oni nam sami doporucuji mandatorne alespon 3x ty jima predepsane Vakcinace Lfizer, Modena …!
    Po velkem jidle prosim vezmete si Metforminy a jezte jen v rozmezi max 14 1z 18 hodin zbytek jen tekutiny, zelenina a pod! Velice dobre je atke horka voda s mlekem a medem motlitby a atke kvalitni sex!

Pridajte komentár

*