Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Viktor Orbán hovorí, že Alex Soroš plánuje zorganizovať „najväčšiu migrantskú krízu v dejinách“


Print Friendly, PDF & Email

Viktor Orbán hovorí, že Alex Soroš plánuje zorganizovať „najväčšiu migrantskú krízu v dejinách“

(Sean Adl-Tabatabai, The People’s Voice) Maďarský premiér Viktor Orbán varoval, že Alex Soroš, syn známeho zloducha Georga Soroša, plánuje zorganizovať „najväčšiu migračnú krízu v dejinách“.

Orbán vo svojom týždennom rozhlasovom vystúpení vyhlásil, že najnovší program premiestňovania migrantov v rámci Európskej únie financuje a riadi Alex Soroš, ktorý je ešte radikálnejší a ešte nebezpečnejší ako jeho otec.

Viktor Orbán, ktorý je už dlho hlasným kritikom Sorošovho impéria, varoval, že jeho dedič je pri dosahovaní cieľov nadácií „Otvorenej spoločnosti“ vlastniacich rodinou Sorošovcov, omnoho bezohľadnejší.

Stránka Breitbart.com uvádza:

Proti dohode o migrácii s EÚ, ktorá bola dosiahnutá začiatkom tohto mesiaca, boli iba Maďarsko a Poľsko, pričom obe krajiny namietali proti prijímaniu migrantov (Slovensko sa hlasom ministra vnútra Šimka z protiústavne menovanej Ódorovej vlády zdržalo).

Podľa parametrov plánu by členské štáty EÚ museli buď prijať niekoľko tisíc žiadateľov o azyl ročne z iných krajín EÚ, alebo zaplatiť pokutu 20 000 eur za každého odmietnutého migranta.

Podľa Orbána by sa na základe uvedeného plánu malo do Maďarska natlačiť ročne asi 8 500 migrantov (na Slovensko by to bolo 4000 až 5000 migrantov). Orbán ale vyhlásil, že nemá v úmysle dodržiavať žiadny diktát z Bruselu.

Za novoprijatou dohodou k migrácii vraj stojí sám Soroš

Maďarský líder ďalej uviedol, že verí, že dôvodom, prečo bola dohoda uzavretá, zdanlivo z ničoho nič, bol výsledok lobistického úsilia Alexa Soroša, o ktorom povedal, že „diktuje ešte tvrdšie tempo“ ako jeho otec. Maďarsko by sa preto malo pripraviť na to, že Sorošova rodina „bude podnecovať migrantov, aby sa zvýšil tlak na južnú hranicu Maďarska“.

„Dalo by sa povedať, že Sorošova ríša „vracia úder“ a tlačí Európanom dolu krkom niečo, čo väčšina z nich odmieta,“ povedal Orbán.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Minulý týždeň George Soroš oznámil, že odovzdá opraty svojho impéria svojmu synovi, 37-ročnému Alexandrovi „Alexovi“ Sororšovi. Alex Soroš sám o sebe dokonca tvrdí, že je „politickejší“ a „ešte horší“ ako jeho otec.

V rozhovore pre denník The Wall Street Journal Soroš mladší povedal, že bude pokračovať v presadzovaní tvrdo progresivistickej politiky v otázkach, ako sú potraty, hlasovanie vo voľbách a rodová rovnosť.

Po oznámení o odovzdaní svojho impéria synovi, Orbán rýchlo zareagoval a na svojom účete na Twitteri zverejnil nasledujúci gif z Krstného otca, na ktorom je Vito Corleone ako dáva bozk svojmu synovi Michealovi, ku ktorému maďarský líder dopísal: „Soroš 2.0“:

Orbán vo svojom piatkovom rozhlasovom vystúpení ďalej obvinil Georgea Soroša z toho, že sa správa ako „vojnový špekulant“ a pokúša sa zmariť pokusy rôznych osobností, ako je napríklad aj on, o mierové vyjednanie ukončenia vojny na Ukrajine.

Vzhľadom na Trumpove vytrvalé výzvy na mierové rozhovory medzi Moskvou a Kyjevom to bol aj dôvod, prečo rodina Sorošovcov útočí na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa „všetkými dostupnými prostriedkami“.

„Provojnový tábor útočí plnou silou. Takto sa k vám dnes správajú, ak ste na strane mieru. Bojujte ďalej, pán prezident! Svet vás potrebuje, svet potrebuje mier!“ odkázal Orbán  Trumpovi v piatok po poslednom obvinení bývalého amerického prezidenta.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Sean Adl-Tabatabai, thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Otcovia dnešných grázlov boli menší grázli ako ich dnešní synovia, a tí sú väčší grázli. pretože boli vychovaní beztrestnostou ich grázlov otcov! Takto sa stupňuje nepotrestaná sociopatia a zločinnosť grázlov!

  • Asi to tak bude lebo poznám kolegu z práce, ktorý bol permanentný pohodár – žiadne starosti, len práca, pivečko, chata, klídeček a dbal len na to aby ho nikto ničím nezaťažoval vrátane manželky a jeho syna a tak prešlo 25 rokov a syn vyrástol síce v úplnom kľude ale bez akejkoľvek výchovy – bol len pohodovým a kludným slovom otca odstrkovaný aby si našiel niečo na zábavu a dal pokoj. Syn vyrástol v narcistického grázla a pri jednej príležitosti zmlátil otca a ešte mu poskákal po hlave. Samozrejme, že jeho otec mu to má za zlé a už ho nechce ani vidieť ale má o čom premýšľať.
   Poznám aj iných mužov vychovaných v naprosto hrubom prostredí kde vplyv citu matky bol úplne vytlačení otcom z výchovy ale ani jeden nie je zďaleka taký nebezpečný psychopat ako ten jeden, ktorému sa otec vôbec ale vôbec nijako nevenoval.
   Keď som ho raz počul rozprávať s otcom tak mentálne nebol ani prvák na základke – jeho predstavy o ľuďoch, svete a o hodnotách ma doslova vystrašili a to sa ten mladík dokonca uchádzal o miesto poslanca za lsns. Reku, Bože, len nech mu to nevyjde!
   Niekde som čítal, že najhoršie sú na tom deti ktorým sa nikto vo výchove nevenoval a nie tie ktoré prešli peklom výchovy.

 2. to áno, ale zároveň sú dnešní muži oveľa väčšie měkoty ako muži spred povedzme 50 rokov, platí pre fyzično aj psychiku. Zároveň dnešní mladí sú viac posadnutí konzumom, čo znižuje ich silu osobnosti, výdrž aj charakter. Soros jr. je krehký gay, aj keď určite zákerný, ale nedosiahne to čo otec.

 3. Len sa na toho Alexa pozrite, veď je to úplný kripel, chudák zakomplexovaný… psychicky nevyrovnaný sociopat. Len si spomeňte, ako počasu kovidu cestoval a rozdával inštrucie o povinnom očkovaní, ako poštárik… a všetci mu liezli do análu !
  Pre mňa je chudákom a myslím si, že to dlho na tomto svete nepotiahne… on si autoritu nezíska a ani nevybuduje, je to slaboch !!!

 4. Volebná kampaň „po slovensky“ začína. Mafián Kollár odchádza s plačom zo svojej dnešnej tlačovky, v ktorej vysvetľuje, že prečo pred 12 rokmi vyfackal vo vile na Miami Beach jednu z tých jeho zlatokopiek – Barboru Richterovú. Použil pritom svedka Patríciu Wittekovú, ktorá to údajne videla.

  https://www.hlavnespravy.sk/kollar-odmieta-vyjadrenia-richterovej-vidi-za-tym-kampan/3177692

  V II. videu zlatokopka Richterová, promtne reaguje na Kollára, že klame, že všetko bolo inak, že ju zmlátil do bezvedomia.. Rozhádaní na život a na smrť – napriek tomu, Kollár po 9 rokoch, jej spraví II. decko.

  https://www.hlavnespravy.sk/richterova-tvrdi-ze-kollar-klame-chce-to-dokazat-dobehol-ma-zhodil-na-zem-a-pokracoval-v-bitke-az-som-stratila-vedomie/3177856

  Záver: Nehádzala by som sem toto jeho zasraté prádlo, keby 30.9.2023 nešlo Slovákom o Život!! Preto prosím ľudí, aby nevolili takéto kreatúry, ako je Kollár s tou jeho rozmoženou rodinou, ktorá žiadnou Rodinou – NIE je. A chcem veriť, že takáto stranička – Sme Hárem – sa do parlamentu už nedostane!!

  P.S:2 – A v rámci dnešného redakčného článku, bol to práve Boris Kollár, ktorý v NR SR prisahal, že cez neho neprejde ani jeden tmavší migrant na Slovensko! Je to kvalitný herec, takže Pozor na neho!

  V rámci témy B.K. – Zlatokopky – od Rytmusa

  https://www.youtube.com/watch?v=vUXzn-xTeA0&t=184s

  • to je jedno kto

   v prvom rade, asi tazko mozes odtialto zabranit tomu, aby sme rodina, ci dalsie strany dostali ci nedostali nejaky hlas. vzdy sa najde dostatok debilov, ktory inseminatora budu volit. takisto riska, remisovu, matelka a pod.

   o kollarovi si mozeme mysliet, ze je sexualny maniak s uchylkami, a mysli hlavne medzinozim, no kupodivu spravil aj nieco malo pre slovakov. hovorim o nominacii na riaditela sis, a siska potom hadzala polena mikulcovi a matelkovi, a tym padom sa nepodarilo dostat fica & co do basy. za to mu treba poriadne zatlieskat. to, ze si tym kryl vlastny chrbat v prvom rade, to fakt neriesim, vyvolalo to vsak bocny efekt.

   co sa tyka vysledku volieb, smer to zrejme da na vitaza, ale potrebuje koalicnych partnerov. hlas to asi nebude, tym padom to moze byt uz len republika, sns a kollar (v tomto kontexte posobia fakt zaujimavo debaty v tv, ked sa stretnu fico s kollarom, celkom si rozumeju..). sns a republika posobia ako ohen a voda, takze v podstate smer moze ist s sns a kollarom alebo republikou a kollarom. ak teraz kollar vypadne z kola von, s kym asi tak zostavi vladu smer?

   toto nie je obhajoba kollara a ani fica, ale bez kollara to zlozit asi nepojde. a tak sa ho asi teraz snazi niekto cim dalej tym intenzivnejsie cez tu zlatokopku dat dole.

 5. Určite máš v tom komente veľa politickej pravdy. My vidíme len tie ich žoviálne tlačovečky, debatky v médiách.. Ale stromy poznať po ovocí. A keď si premietnem život za posledné 3 roky v SK, tak mi je z toho na grc.

  Faktom je, že nevidíme za oponu, čo sa tam skutočne odohráva, aké tlaky zo strany oligarchov, ktorí budú chcieť naspäť svoje investované prachy do politických strán. Bude to ešte do konca 9/23 – zaujímavé!

  P.S. Mrkni si Výzvu v záhlaví na Bádateľovi, predsa len – tento web navštevuje denne tisícky čitateľov – nielen komentujúcich, takže – možno pár ľudí sa predsa len – prebudí..

  skopírované:
  „Prosíme vás, vo voľbách už nikdy viac nevoľte sadistické beštie zo strán OĽaNO, Za ľudí, Sme rodina, SaS, Progresívne Slovensko a Demokrati, ktoré vám posledné 3 roky počas pandémie i po nej robili peklo zo života!“ Koniec citátu.

  • patrilo do okna – to je jedno, kto

   • to je jedno kto

    nebudes volit sadisticke svine a radsej zvolis sns ci smer, ktori svorne par dni dozadu deklarovali, ze je potrebne ukoncit anomymne diskusie. tu niet vitazov, aby sme boli na rovnom, ale porazku si viem velmi dobre predstavit: PS + HLAS + KDH + SAS.

    • To je rovno „Niké“ sázka na elektorát – čo tak si dať rovno „Niké“ sázku – kto bude po 30.9. žrať chrobáky a kto nie?

 6. HLAS sa preceňuje, stráca percentá. PS viacmenej mlčí percentá rastú samé. Zo začiatku som fandila HLASU, ale Pellegrini je tak strašne posadnutý byť znovu premiérom že ani nevníma ako mu z tých pôvodných 25% ubudlo. SMER vyhrá voľby, ale treba mu pomôcť zvoliť partnera pre zostavenie koalície. Tým by mala byť SNS. Strana HLAS predsa nie je len Pellegrini, dúfam že sa spamätajú SMER a HLAS – sociálne demokracie. KDH by malo tiež porozmýšľať kde chce patriť. Je paradox ako sa znovu k moci derú tí protikorupční, ktorí vlastne padli kvôli vlastnej korupcii. Zmena by mala nastať aby sa dodržiavali zákony, aby sa urobil poriadok, aby nikto nikoho nenútil do experimentu akým bolo testovanie a rôzne atómovky jedného mudrca.

  • Róbert Fico_Amerika First.mp4
   https://ulozto.net/file/jnSBZMvSvOOU/robert-fico-amerika-first-mp4#!ZGD5ZwR2ZwDkMzDmZGt3LmyyLwN0LIICG3MgAzEsJIyBnwHjBN==
   ——————————-
   Covid „cvičenie“ tu začal Pellegíny!
   Ako homosexuál nikdy nebude podporvať RODINU, ani deti a všetko čo s tým súvisí!
   Kollár podporuje len tú svoju „rodinu“ – on nepotrebuje jednu ženu a veľa detí! On si len zabezpečuje prežívanie svojich narcistických génov /cez matku údajne židovku sa prihlásil k židovstvu, a ako „štartér“ mafiána Steinhubela – ktorý bol na mladé dievčatká a veľké kšefty – sa mal od koho učiť/.

   Konečne si prečítajte knihu od Enza Russoa – Štrnásta nula /1986/ – o prerastaní oganizovaného zločinu do štátu a vlády!
   https://www.martinus.sk/?uItem=72265

   Úlohou progresívcov je pretláčať všetky globalistické agendy!
   Úlohou Sulíka je pretláčať NEPODMIENENÝ PRÍJEM a digitálne peniaze!
   O 10 rokov sa zrúti súčasný Bismarckov sociálny systém založený na solidarite generácií – lebo žiadna nová generácia už nemá byť!
   Sloboda a solidarita = útok proti slobodám, útok proti generačnej solidarite – to je ten skrytý význam SaS!!!
   Celý ich názov je založený na maketingu, pretože slovo sloboda je najfrekventovanejšie slovo s hlbokm archetypálnym vplyvom na podvedomie a každý si ho vykladá po svojom! Sulík je údajne absolventom Oxfordu a zrejme aj vstúpil do nejakého slobodomurárskeho bratstva. Otázka – čo znamená to slobodomurárstvo – akože budovanie slobody – alebo – zamurovanie slobody!

   Úlohou Smeru bude minimálne zakonzervovať súčasný stav – rozhodne nie ho zrušiť! Tu nikto normálny nemôže voliť tieto staré nájomné ku.vy!
   —————————
   Je tu nejaká strana, ktore program je vystúpenie z NATO a EU – alebo vstup do BRICS = aspoň sa zbaviť amerikanizmu, aj keď BRICS sú otázniky? Je tu nejaká strana, ktorá chce zastaviť aspoň debilizáciu školstva? Zrušť zelenú agendu? Je tu nejaká strana, ktorá by chcela zrušiť zákon zakazujúci nevakcinovaným účasť na voľbách? Ktorá by chcela zrušiť účasť SR vo WHO? WHO nám platí a buduje zdravotníctvo? Atď, atď.

   • Áno, taká strana je. Je to ĽSNS a vždy aj bola!

    • Volím ĽSNS

     • Systém politických strán nie je volebný systém. Strany nemusia dodržať predvolebný program a sú neodvolateľné. Lepší je zastupiteľský systém. Malá skupina ľudí si volí svojho zastupiteľa, ktorý má volebnú silu počtu ľudí ktorí ho zvolili.

    • LSNS molo snahu, ale boli ťažkí amatéri a naivní, bez uvedomenia, čo je politika a tak aj dopadli. Plus egá a bez hlbokých znalostí, preto aj najprv vyleteli, stúpla im niektorým sláva do hlavy a tak aj dopadli…amatérov bez koncepcie a bez zázemia (finančného) veľmi ľahko rozložíte a ešte aj použijete v svoj prospech.

     Ale prispeli svojim dielom do kolotoča. Jediní sa nebáli pravdivo informovať o všetkom. Na toto mám kurnik dobrú pamäť. Oni hovorili o Lýbií, Sýrií neskreslene.

     Osvetlili dvojitú kvalitu potravín a keď sa to už nedalo ututlať, tak sa na to hneď nalepil Smer.
     Smer aj s SNS chcel predať vodné zdroje francúzom, tak z toho urobili haló a vďaka nim sa to úplne ( možno- kto vie ) neudialo.

     Kto nakúpil americké zbrane, posielal provokovať aj našich akože vlasteneckých vojakov na ruské hranice – SNS a Smer a dnes máte na kandidátke SNS dokonca aj Michelka, čo to komentoval a neviem akých akože národovcov. Čo majú stratu pamäte a zatmenie, keď v parlamente kapitáň vyhukoval, ako bude brániť mešity a svojich mecenášov z krajiny mŕtveho mora. A ešte všeličo iné povyťahovali, ale nakoľko nemali mediálnu podporu, tak to vždy inak dopadlo a ich rozložili a potopili. Lebo keď nemáš – v apatieke nekúpiš.

     Všetko je to úplne inak, ako sa to javí. V 89 ma študenti zo slovenska delegovali až do Prahy v rámci naivnej hry na nežnú revolúciu. Ako stredoškoláka. Hlavne tam boli ale vysokoškoláci. Aj ten Mikloš tam bol.

     Bol som šokovaný, čo som zažil, videl, počul a NIKDY VIAC s takými ľudmi som nechcel nič mať spoločné. A mohol som a nie jeden krát, furt ma niekto lanáril do všetkých možných strán. A mohol som sa mať jak akože prasa v žite. To posledné čo ich zaujíma je Slovensko a poctivo pracujúci Slovák. Aj to by sa dalo dosiahnuť, ale za akú cenu. Budete poctivý a spravodlivý diktátor – ale budete diktátor a raz Vám tú guľku voľakto vráti.

     V Slovenskej Šporiteľni ste stránka ako aj na úrádoch a pre politikov zdroj obživy, bezmenné kcichty na ktorých nezáleží, hlavne nech makajú a je z nich nejaký choseň. Pred voľbami zahráme pivo, párky – šaráda a je na ďalšie roky o živobitie a nie malé postarané.

     A kto za to môže ? Oni ? Omyl. Dokedy si človek neuvedomí, nedôjde k poznaniu na vlastnej koži, že až z toho zdechne…potom mu to možno docvakne.

     Koho živí, kto na ňom parazituje, čo a za akú cenu je potrebné v jeho živote. Kto platí dane, kto lístky na nejaký zápas zbytočný, pseudo umelcov, reklamy a miliardy na chlopotiny ako sú zbrane, farmácia a podobné výdobytky na zblbnutie a nie na ROZVOJ a POZNANIE STVORENÉHO.

     A tak to aj dopadne…ten kto vymyslel pre nás matrix má času dosť – má všetok čas…a koľko to potrvá nám…koľko bude treba, a preto tá hra menom život.

     A že by nejaký koniec…si niekto vymyslí nekonečný vesmír a to úžasné naokolo a pár miliárd „tĺkov“ to nepochopí, tak kvôli tomu bude koniec sveta ?

     Sme stále ešte v plienkach a amatéri a preto nás niekto zruší ? Zabije niekto vlastné dieťa, lebo mu to ešte nejde ? (obrazne myslené )

     Poznanie, poznanie, poznania, učiť sa stále niečo nové…lebo aj chybami sa učíme.

   • 2023-06-19 – 1/2 Nacistické kořeny EU: Jak Hitlerovi průmyslníci a bankéři plánovali evropské společenství?
    https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-06-19-1-2-nacisticke-koreny-eu-jak-hitlerovi-prumyslnici-a-bankeri-planovali-evropske-spolecenstvi-%f0%9f%a6%85-%f0%9f%87%aa%f0%9f%87%ba/

  • Nika – bez urážky – ty to sleduješ ako tipovací kurz Niké – alebo ako dostihy – kto bude víťazom, či ti tvoj tip vyjde a vyhráš – ale uvedomuješ si aká to je hovadina? A kto bude niesť zodpovednosť za túto hovadinu?!

   Ale veď znovu zvoľ Pročka – nech je zábava, a znovu zvoľ Smer – „nech vyhráme voľby“! A ešte Ďuriš Nicholsonovú s tým jej zemiakovým nosom – nech je úroda! Do riti!

   • Zjavne si to nepochopil ty mudrc na tejto stránke. Tak po lopate… jedinou možnosťou pre Slovensko je koalícia HLAS, SMER, SNS a prípadne KDH . Ale všetko je o tom ako sa rozhodnú ľudia nie ty alebo ja. Ano ja som si tipla, ale ty si stále nasáčkovaný na tejto stránke a rozdávaš tu svoje múdrosti a veľmi rád kritizuješ iných, možno si majiteľ, alebo nie? Tak akú koalíciu si predstavuješ ty, do riti!!!!! s prepáčením.

    • Jedinou možnosťou pre Slovensko je zložiť si klapky z očí a prestať donekonečna hľadať spasiteľa v politikovi. Politik je parazit, je zlo, je celý problém dnešného žitia. Politik nemá a nemôže riadiť štát, lebo ak to robí, presne takto to dnes aj vypadá. 30 rokov si z vás robia p.ču, ešte nemáte dosť? Choďte do riti s voľbami.

 7. Volím ĽSNS

  • Napriek ich podrazom? Inak Uhrík si nevypustí rybník tiež.

   Už sa tešíte na sľuby? Že je to fasa pocit aspoň na chvíľu uveriť lžiam a mať aspoń trochu nádeje! Že!

   • Ak Daniela chce voliť ĽSNS je to jej slobodná vôľa rozhodnutia, rovnako ako sa ľudia rozhodovali pred tromi rokmi. Napíš názov dôveryhodnej strany ktorej sa oplatí beznádejne veriť.

    • Žiadna slobodná vôľa v prostredí zmanipulovanom médiami NEEXiSTUJE! A znovu k tomu pristupuješ ako spotrebiteľ, ktorý sa orientuje hviezdičkami! 5, 4, 3, 2. 1.

     Uvedom si konečne, že žijeme v nájomnom štáte! Nie vo vlasteneckom štáte! Ešte aj 100 rokov dozadu tí „najbližší“ politici chodili na kortešačky na vozoch a museli byť zoči voči! Dnes si ľudia myslia, že sú zoči voči – lebo to tak vidia v telke! No – zruš telku a nech ti klame Matovič a Kotleba zoči voči – reč tela nepustí! Lebo načo je komu česť, keď môžeš klamať cez médiá!

     Kto veľmi chce – nájde si čas aj na prácu s ľudmi počas 4-ročného volebného obdobia. Máš takú stranu? Trochu takto fungujú Maďari – lebo nemajú mediálny priestor. Ja som ku.va v živote nevidel ĽSNS alebo Smer na juhu Slovenska – lebo oni si ku.vy rozdelili rajóny ako realitné kancelárie! Ešte aj miestni poslanci to maú v pi.i – lebo to majú isté! Nie – nemám žiadnu stranu!

     Ako sa v médiách pracuje so senzáciami – o mediálnych hyenách.
     Slídil-Nightcrawler (2014) Krimi Drama Thriller CZ dabing
     https://prehrajto.cz/slidil-nightcrawler-2014-krimi-drama-thriller-cz-dabing/609803a01408a

     • Nemáš žiadnu stranu,tak to znamená že nebudeš voliť.Kto nebude voliť ,podporí terajšiu koalíciu,lebo hajzlíci budú voliť a zase vyhrajú.To chceš ?Posledné volby posrali tí čo nešli voliť a teraz sú v komentároch chytrý.Žiješ teraz v tejto dobe,preto rieš problém a nie iba kritizovať.Ak všetci normálny ostaneme apatický,sami sa postaráme o vlastnú záhubu.

     • Milan – založ si stranu! ja už som v jednej sku.venej strane – v jej predsedníctve – fungoval v 90.tych rokoch – ale ty nemáš predstavu, ako fungujú tzv. strany jedného muža! Ty nevieš o čom rozprávaš, pretože kolektívne rozhodovanie nefungovalo ani v JéZéDé!

      Existuje možnosť zrušenia strán a zákonného ustanovenia minimálneho kvôra na získanie mandátu – povedzme 50.000 hlasov! Ale kedže existujú médiá a ich vplyv – nikto nezaručuje objektivitu posudzovania – lebo tá neexistuje z podstaty veci – a teda – ak by mali byť samotní mandatári akýmsi kvázi programom spoločnosti – mám pochybnosti! A to sa nám do toho ešte neserie umelá inteligencia!

      Čiže ja tu všetko kritizujem? Ale ty ko.ot – je to asi preto, že mám kritické myslenie! „A Maroš tu zavadzia“ – komu ku.va zavadziam – tým, ktorí ma nevedia argumentačne prekonať!

      Ja neviem vy vyjeba.ci, že by vám tieto stránky pridelili menší chlievik a menší počet písiem AKO MNE, aby ste vyjadrili svoje argumenty! Maroš vám vadí?! Hovno! Vám vadí vaša vlastná NESCHOPNOSŤ! FUCK YOU!

      Takže vy debili bez kritického myslenia – prijímajte všetky sľuby od podvodníkov a ťahajte nás do priepasti!

     • Zdá sa že ty si robil v nejakých médiách a podľa toho aj píšeš. Sklamal si sa? Napíš svoju predstavu o fungovaní tohto štátu keď ti žiadna strana nevyhovuje. Že médiá klamú a nie sú objektívne to snáď vie už mnoho ľudí, vieš ako to zmeniť? Alebo chceš aby sa lídri strán prevážali na predvolebné kortešačky na vozoch a na koňoch? Bohužial navrat do minulosti nemožný. Opakujem ak sa chceme zbaviť tých čo tu za 3 roky spôsobili tento stav, je spojenie sa so SMEROM nevyhnutnosťou. Inak tu bude pôvodný zlepenec, ktorý sa v priebehu roka rozháda medzi sebou . A posledná možnosť, že sa nedokáže zostaviť nová vláda a pokračovať bude táto úradnícka do ďalších volieb.
      Treba myslieť na to že SMER, HLAS atď. to nie sú len strany, ale sú to predovšetkým tisícky ľudí, ktorí za nimi stoja , dôverujú im. Tým že sa strany a ich lídri vzájomne urážajú, urážajú aj ich sympatizantov, bežných ľudí čo za nimi stoja. Ak máš však recept ako na to, napíš, koho voliť, koho nevoliť, či radšej nevoliť, alebo len kritizovať. Krásny letný deň.

     • Pre Nika – v zmysle akože môjho problému – spočíva v tom, že ako hovorím – v 90.tych rokoch som chcel vstúpiť do politiky, aby som niečo zmenil – ale to bola vysoko naivná predstava – pretože pokiaľ nezačneš chápať politiku „veľkých psov“ – môžeš mať inciatívu akú chceš! Oni majú storočia budované mocenské systémy! Teda – to chce útok na hlavu Hydry! Lenže Hydra s tým počíta – a preto organizuje A.I. a total control! A chráni svoje chápadá – nájomných politikov – a teda aj politické strany!

      To chce úplne iný prístup – a za cenu života!

      Určitá inšpirácia – chobotnicu mafie a jej chápadlá zameň za ich strom života! A potom to vieme – systémovo – vykoreniť! Je to metafora!
      https://www.ovosadba.cz/garlon-new-500-ml/
      —————————–
      Čiže najprv ich musíme zlikvidovať mimoparlamentne a nedať im žiadnu šancu existovať vôbec! Demokracia – to je ako humus pre nich! Nulová tolerancia!

     • Nika – keď chceš servis komfort – choď – dočasne – do Hurgady a maj v p.či na lehátku! Tam nepotrebuješ žiadne servisné politické strany – len služby.

    • oldmarxista pamprlik

     to je predsa samozrejme. uz pan vlastnym menom lenin povedal ,kazda strana ktora podporuje kapitalizmu nech sa vola ako kolvek je kapitalisticka . Ale samozrejme teraz nemame kapitalizmus sukromne vlastnictvo vyrobnych prostiedkov a tazkosti , ktore sa deju sposobuju nosatci z plochozeme. Tak klidek urcite sa najde nejaka vlastnecka pronarodna strana napriklad zdruzenie rodov a obcin a drobnych gazdov. sokol let. priamo hlad.

    • Nika
     : Giulio Andreotti /taliansky politik/ v rozhovore sa zdôveril novinárovi: „Myslíte si, že my politici sa v deň volieb lepíme pred televíziu ako vy, aby sme videli, kto vyhrá a kto prehrá? Je nám to jedno, keďže moc je len jedna. Nás zaujímajú len údaje, koľkí nevolia, koľko prázdnych hlasovacích lístkov a koľko ich zrušilo. Pretože ak nehlasovanie dosiahne 60%, je po nás! Znamenalo by to, že ľudia znechutili celý politický systém. Sudcovia by už neboli pod kontrolou a okamžite by začali súdne procesy. A všetci by sme skončili vo väzení! Ale našťastie pre nás, to neviete a stále opakujete tie drobné frázy, ktoré vám dávame do úst, ako napríklad: ak nepôjdete voliť, podriaďujete sa vôli tých, ktorí tak idú“. A srdečne sa zasmial.
     Novinár hovorí: „Prepáčte, ale kto vám môže zaručiť, že keď odtiaľto odídem, nenapíšem čo ste mi práve povedali“? A Andreotti: „Urob to, urob to! Budú ťa mať za blázna“!…..
     k tomu ti len napíšem: nedávaj tým osobám (politickým slapkám) energiu, pretože nemá zmysel opakovať stále dookola tú istú vec s očakávaním odlišných výsledkov …. nevidíš ako si tam menia úlohy tie isté indivíduá?

 8. Slovensko a mobilizácia

  Do pozornosti dávam tento príspevok z aeronetu:

  „Július

  Všetko je dopredu naplánované. Až F16 vzlietnu z Poľska, Rumunska a Slovenska na Ukrajinu, tak Rusko odpáli u nás tie letiská.
  Výsledkom bude vyhlásdenie núdzového stavu, stanného práva a mobilizácia v B9, aby konečne mohli odviesť kanonenfutter do ukrajinských zákopov a zlikvidovať nás. Západ neurobí nič, len u nás pojde o donútenie ľudí ísť skapať na Ukrajinu.
  Česko bude vyrábať vojenský materiál ako za III ríše, kde dodávali 1/3 celkového vojnového materiálu, čo je slušný objem.
  Tí, ktorých neodvelia na frontu, ale budú fachčiť vo fabrikách budú ešte radi, že ich ukrajinské zákopy obišli.
  Hlavnou úlohou tohto konfliktu je vyvraždiť Slovanov nielen na Ukrajine, ale aj v B9.
  Anglosionisti dobre vedia, že jadrovú vojnu s Ruskom nezvládnu. A preto obetujú výhradne územia B9, vrátane obyvateľstva.
  Jediná šanca je, že nás Rusko obsadí a rozhodne sa neurobiť z B9 čierny kráter. Ale je dosť pravdepodobné, že pár jadrových striel na naše územia dopadnú a to vrátane ČR, kde bude koncentrácia fabrík pre výrobu vojnového materiálu.“

  Link:
  https://aeronet.news/video-vladimir-putin-na-ekonomickem-foru-v-petrohradu-pohrozil-ze-ruska-armada-uderi-na-letecke-zakladny-nato-pokud-z-nich-budou-startovat-ukrajinske-stihacky-f-16-k-bojovym-operacim-na-ukrajine/

  Čo urobíme, aby sme toto ustáli? Samozrejme nikto z nás tam nepôjde dobrovoľne, predpokladám, že toľko policajtov ani nemajú aby kontrolovali všetky cesty, ulice atď. Ľudia budú húfne utekať a schovávať sa. Ale na druhej strane, covid teror ukázal, že nás dokázali uzamknúť. Priznám sa, som bezradný.

  • Treba byť operatívny – Prigožin k nám už vyslal signál. Ale zároveň treba prijať nový protokol – a zrušiť tzv. nedotknuteľnosť „demokraticky zvolených“ vlád! Veď druhá strana to má na háku tiež! Každá vzbura nejako začína – a toto by mala byť vzbura za prežitie národa! Ktorú samozrejme niekto zneužije. O tom potom.

 9. Dnes je slnovrat a v sobotu letné vianoce.

 10. Ešte pre Maroša- strana jedného muža bola Mečiarova, mýlim sa? Poznáš úryvok z tejto rozprávky? Ševče, nad nikým sa nepovyšuj a pred nikým sa neponižuj a tým končím debatu na tejto stránke pretože je to debata jedného muža, drzého, arogantného a povýšeneckého.

  • Nika – bež do prdele! Už len to, že si označila za stranu jedného muža LEN Mečiarovú HZDS je dokazom tvojej politickej negramotnosti – si trúba, ktorá nevie, ako vznikla Strana zelených /eštebáci/, SNS – eštebáci, Národní liberáli – odnož rakúskych liberálov Jorga Heidera – cez agenta eštb Weisa, KDH a ľudia z Vatikánu v pozadí, atď. A to nehovorím o vydieraných buzerantoch ako Pellegrini.

   Kotlebu stvorili podobne ako Hitlera – ten neuspel ako umelec – Kotlebu vydrbali ako učiteľa matematiky zo školstva, a jeho logickým smerovaním bola politika! No a Marian Magát trčí v base ako Brejvik! Harabína ješiťáka stvoril ako politika jeho provokatér zo sionistickej lóže B’Nay B’Rith – Martin Daňo!

   „a tým končím debatu na tejto stránke pretože je to debata jedného muža, drzého, arogantného a povýšeneckého“ – a choď do prdele! Je mi úplne u riti, či tu končíš debatu – žiadna TU s tebou NEBOLA! A ešte tu máme nosatých – mladého Kaliňáka a mladého Slotu!

   Ja len čakám, kedy vypnú Badatela! Lebo po dobrom to nepôjde!

   • Presvedčil si ma. Budem ťa voliť. Môžeš napísať názov tvojej strany? 😀

   • Zasa kecáš. Kotleba učil informatiku, potom bol správca siete. Magát nikoho nezastrelil, iba hovoril svoj výklad dejín. Harabín bol sudcom dávne pred aktivitami Daňa, ktorému nedávno pohrozili a stíchol.

    • Ty debil! Na informatiku potrebuješ matiku – ale to je pre teba nepodstatné – lebo sú aj takí, čo ju nepotrebujú! On sám – Kotleba – sa vyjadril, že miľuje matematiku! A to je opäť nepodstatné! Podstatné je, že ťa niekto vyjebe zo školy – keď chceš učiť to, čo ťa baví! Hoci hotentótštinu! Čiže – spôsobí ti frustráciu! Ale ty máš ešte záložný záujem – a budeš sa mu venovať! Politiku! A keď ťa naserie systém – pôjdeš programovo proti systému! A vznikla strana Kotlebovci – a mám v pi.i, že sa to volá ĽSNS!

     To, že Marian Magát nikoho nezabil je OK – ale je to odhadom najväčší radikál – AK BUDE TREBA – ty konceptuálny debil!

     Harabína si naštuduj, alebo choď do riti! Harabín v čase bombardovania juhošky 1999 bol predsedom Najvyššieho súdu – a nesralo ho to bombardovanie – lebo ku.va mal ďaleko do dôchodku! Ešte raz! Harabín je vyprovokovaný ješiťák do politiky. Lebo židáci vedia, že najväčšou slabinou muža je jeho ješitnosť! Čiže manipulovateľný užitočný idiot židákov!

   • A s kým tú debatu máš ty, vševedko? Sám zo sebou? Alebo čakáš vždy na nejakú obeť čo sem niečo napíše aby si ho svojimi múdrosťami prevalcoval?
    A kam by si sa šiel vykecávať keby Badatela zrušili ty Maroš politicky najgramotnejľší! Badatel ťa tu potrebuje len tu zostaň, veď všetci ostatní sú pod tvoju inteligenčnú a vzdelanostnú úroveň a ako píšeš vyššie, najväčšou slabinou muža je jeho ješitnosť.

    • No tak dobre – ja odtiaľto vypadnem na rok a ty to tu zlepšíš k dobrému! Hovno! Ty to tu vyfutruješ zlom! Takže ja odtiaľto „slušne“ nevypadnem! Vybojuj si svoj priestor!

     • To si naozaj trafil…….. Napíšem svoj názor na voľby a ty sa pustíš do mňa a nielen do mňa, všimla som si že urážaš aj iných a navyše škaredo nadávaš. Teraz mi pripadáš ako chlapec na pieskovisku ktorému berú jeho hračku, chýba ti sebareflexia. Prepáč že som vstúpila do tvojho vybojovaného priestoru ale ja nemám záujem tu nič meniť. Chcela som si napísať svoj názor, aj na voľby. A ak sa ti nepáčil nemal si ho čítať, alebo mal si ho ignorovať pán Maroš. Ale ty si aj zle čítal pretože som tam Pročka ani Nicholsonovú nespomenula. Skús tolerovať aj názory iných ľudí a nie sa chváliť ako ten truhlík, čo všetko vedel. Želám ti všetko dobré v tomto tvrdo vybojovanom priestore.

  • To tvrdili zapredanci hlavne v médiách, že pán Mečiar je negatívna osoba. Brnkali na citlivú slabú stránku ľudí aby ich poštvali proti jeho osobe. A oklamaní závistliví neprajníci teda hlupáci sa okamžite našli a boli ich húfy. A také satanistické podlé zákerné vatikánske sviňe s KDH vždy mali v médiách ochrannú ruku nad sebou – tí tam vždy pôsobili ako návšteva priamo z neba. A ako stávali na svojich tlačovkách – ako tam vždy jemne nastavili svoje vznešené hlasivky ako najväčšie neviniatka. A o tých ich prekrížených prstoch ani písať nebudem. Stačilo do názvu strany vsunúť jediné slovo „Kresťansko-“ a už mali zástupy prívržencov, najmä z radov chorobne nábožných ľudí a dôchodcov.
   Za pánom Mečiarom išlo tiež veľa ľudí, najmä starších ľudí ale nie kvôli vypočítavosťi či z fanatizmu ale pretože je to vnútorne čistý človek. Tí ktorí nedávno radili Naďovi a jeho kumpánom nazvať ľudí opicami a dezolátmi tak tí v dobe Mečiarivej vlády nazvali Slovenské ženy inklinujúce k osobe Mečiara a HZDS hanlivo a posmešne – „babky demokratky“. A čo sa týka Hlasu tak to je taký element ako kedysi KDH. Hlas bude v akejkoľvek vládnej zostave podporovať tie najodpornejšie zhovadilosti a obmedzenia voči ľuďom.ako kedysi KDH. Absolútne od nich nič dobrého nečakám, dokonca ani divadlo pretože oni pôjdu vo všetkom proti ľuďom priamo bez obalu.

 11. Chodia vám na otravné maily z banky či chcete digitálnu peňaženku? Pomenovali to platobná karta v mobile.

 12. V Malackách zriadili tábor pre migrantov, bez toho aby kohokoľvek informovali:
  https://www.nazahori.sk/zberne-miesto-pre-nelegalnych-migrantov-v-malackach-bez-vedomia-samospravy/
  Po tom ako s tým primátor vyšiel von, sa o tom chvíľu rozprávalo, no teraz zostalo ticho. Malačania na zasadnutí mestského zastupiteľstva prehlásili, že existenciu takéhoto tábora odmietajú. Odpoveďou im bolo, že problém sa bude riešiť právnou cestou.

  A JA SA PÝTAM:
  Ako chcú niečo riešiť právnou cestou v bezprávnom štáte?!

  Úprimne človek má z toho hlavu v smútku, pretože ľudia to chcú riešiť petíciou a pod….no ja som si takmer 100% istá, že je to zbytočné mrhanie energiou. ČO ALE ROBIŤ?
  Navyše ľudia bývajúci v okolí onoho areálu vravia, že už tam sú. A bude to zjavne pravda lebo i dnes som na nich v obchode natrafila. Vždy je to partia pomerne mladých chlapov. Prestávam sa tu cítiť bezpečne.

 13. Myslím, že súčasný zastupiteľský systém neprávom nazývaný zastupiteľská demokracia sa vyčerpal a sám sa deklasoval ako nevyhovujúci.
  Bavíte sa tu koho voliť – pritom je to skoro jedno. Každý zvolený jedinec bude mať k dispozícii rovnaký “aparát” (zákony, ústavu, políciu, súdy, právomoci…) ako mali všetci ich predchodcovia. Všetci sa snažíte “opraviť” fatálne chyby tohto systému “spávnou voľbou”. To ale nie je možné. Ten systém je NA VOĽBÁCH PREDSA ZALOŽENÝ! Aby moc občanov prešla voľbami do rúk ich zástupcov. Voľbami sa legitimizuje (nie legalizuje!) absolútna moc zvolených. Tento systém sa NEDÁ opraviť skrze zvolenie “správnej strany” alebo osoby. Nemôžete na podvozku traktora postaviť Ferrari.
  Hľadajte zdroj problémov v spoločnosti a skúmajte PREČO sa deje čo sa deje, a zistíte čo treba zmeniť.
  Potom nasleduje najťažšia časť – zjednotiť sa v tom, čo považujeme za zásadný problém. To je priorita jedna. Nie ustúpenie z NATO. Nie vystúpenie z EU. Nie valorizácia dôchodkov… to sú neuskutočniteľné ciele v súčasnom systéme. A nie sú prioritou jdena. Sú možno prioritou 3-6.
  Priorita jedna je jasná – neodovzdávať moc zástupcom, ale si ju ponechať a rozhodovať samostatne. Nie VOLIŤ tých, čo budú svojvoľne a nezávisle na nás rozhodovať, ale ROZHODOVAŤ priamo. Pretože NIKTO z tých, na ktorých voľbami SVOJU MOC prenesiete, nevystúpi z NATO, ani z EU, ani vás neoddĺži, ani neprestane podpisovať bez vášho súhlasu medzinárodné zmluvy! Pretože im to nemáte ako ani ZAKÁZAŤ, ani PRIKÁZAŤ! Vhodením svojho hlasu do urny ste SÚHLASILI, že bude za vás vládnuť podľa svojho svedomia (ktoré nik nepozná a neskúmal) a podľa svojho presvedčenia (že košeľa je bližšia ako kabát)! Máte predsa životné skúsenosti s voľbami – nie? Nevšimli ste si, že zvolení politici NIKDY nevykonávali vôľu (väčšiny) národa?!
  Len zmena systému môže priniesť zlepšenie. Aj keď to znie ako utópia, nie je to utópia. Aj cesta okolo sveta znela ako utópia, kým ju neabsolvoval prvý odvážny moreplavec.

  • to je jedno kto

   spomen si, ako drviva vacsina podlahla pocas kovidu a ty chces, aby tato drviva vacsina rozhodovala priamo? to je namet na SCIFI knihu normalne toto. ved oni vsetci v zasade kazdy den mali pred ocami referendum o noseni vechtov na papuli, sparani rypakov, vcelickovani, podriadeni sa a vzdy zaskrtli ANO, ANO, ANO, bez akehokolvek premyslania. toto ty chces, aby rozhodovalo castejsie, ako raz za 4 roky? ja si to teda fakt nezelam.

   pisal si, ze najskor sa musi najst ten spravny dovod, za ktory bojovat. tak mna tak zfleku napadaju hned 2: moralka a pokora. ak mas moralku, tak nepotrebujes riesit nic dalej, pretoze ty nepredas svoj kozuch za 30 striebornych, len aby si sa na chvilku potesil. a zaroven, ak ta aj nikto neuplati, a ty si uspesny, tak pokora ta vzdy vrati na zem, a tym padom si nezacnes namyslat, ze si nieco specialne, pretoze vies, ze ti k zivotu staci velmi malo, mozno je to len zdravie, ci tvoja rodina, ktora je tiez zdrava a zivotaschopna.

   no a ano, tu moze kazdy zacat sam od seba, nie je potrebne cakat na druheho, aby zacal prvy.

 14. Kdo ještě nepochopil že přijetím a podpisem žádosti o členství v korporaci ČR nebo SR /OP,Pas,řidičák / souhlasil se zákony a nařízeními těhle obchodních společností ? Tím má v rukou identifikační kartu otroka s kterou se vždy prokazuje a nemá nárok na nic,ani si stěžovat protože se vším souhlasí a stvrdil to podpisem.Bez ohledu na to která strana bude u moci ,povinností otroka je dodržovat smlouvy, strpět kontroly ,nechat se zaočkovat a poslouchat nimi přijaté zákony, nařízení. Soudy a soudcové jim složili slib a hájí jejich zájmy ,vždy .Nevlastníte žádný majetek, ten co máte je jen v užívání za co taky platíte poplatek- daně ,sám občan není člověk ale jen věc z jejich pohledu . To že má někdo svobodu je jen trapná šaškárna .O téhle „svobodě“ se každý mohl přesvěčit v covid období. Kdo nepochopil tyhle jejich pravidla s tím budou mít lehkou práci. Jediné čeho se bojí je samostatně smýšlející člověk který má svobodné smýšlení a vůli .To v korporaci ČR a SR nehrozí ,zmanipulovali lidi kvalitně po několik generací.

 15. Nepoteším Vás :
  Ak by voľby niečo mohli zmeniť, dávno ich zrušia…
  Nesmiete mať rodinu a deti a véééľa peneži, malý dvor a veľký bič ak by ste niečo chceli zmeniť, lebo furt bude niekto nespokojný. Vyhovte cca 5 mil. obyvateľom, respektíve 8 miliardám…
  A keď bude treba schytáte guľky, jak Kenedy.

  Jedine čo môžete zmeniť, je že pochopíte o čom je táto realita, matrix, život, inkarnácia. Nazývať to môžeme, ako chceme.

  A že je to vymyslené geniálne…a keď človek možno dôjde akože k poznaniu možnému v rámci možného pochopenia, tak čučí jak puk a ešte aj to nemusí tak byť.

  Želám Vám pekný deň plný čerešní, moruší, rozkvitnutej lipy a bzukotu včiel, včerajšej smršte, čo marhulu zlomila…

  …užívajte život, lebo nikdy neviete dňa a hodiny v momentálnom matrixe…

  A hľadajte, ňúrajte, bádajte, ale nie v týchto kalných vodách internetového spravodajstva, ktoré je iba pre upútanie tak drahocenného času Vášho života, pokiaľ ho neberiete ako zábavu samozrejme, tak ako akože veci verejné politické a iné !!!!!

  Ešte raz želám krásny letný deň a nech sa darí každému presne ako potrebuje.

 16. Hľadajúci

  Dobrovoľne, pôjdeš do rovoľne to si teda píš, a ešte aj so širokým úsmevom a do pochodu si budeš spievať?
  Stačí keď k prvému odopieračovy nabehne kárny batalión, ktorý samozrejme nebude hovoriť slovensky, a možno dokonca pri modlení na koberčeku triedka hlavou o zem a spraví si z odopieračovej ženy/priateľky/sestry/matky/dcéry nedobrovoľnú s3xuálnu otrokyňu a dotyčný sa dobytý, zvazaný do kozelca a ešte možno aj dačo iné bude musieť pozerať…..
  ,A klávesnicou je totiž to každý hrdina.

  • Preto si treba vopred zaobstarať prostriedky osobnej obrany, dobre nakopať verbovačov do zadku, zverejniť to na internete a po pár takých videách nikto nebude chcieť robiť verbovača. Nepodceňujte Slovákov, vedia byť veľmi krutí. A ak na nich vytasia mohamedánov, tak o to tá krutosť môže byť väčšia.

   • Aká doba musela byť, že sa stala Voliň, Treblinka, Birkenau, arméni, indáni, indovia, slovania,..a x… Čo ľudí doviedlo, že sa k druhým chovali ako k zvieratám a ešte horšie ? Aká doba stvorila Hitlera, Banderu, Červených kmérov, Conqadérov, Osmanov a milióny masakrov ?

    Všetci máme na výber a opäť sa opakujem, že História sa opakuje a nič v tejto kvantovej ilúzií nieje náhodné. A programátor, je každý z nás. Len to ešte nevie, a ak, tak tomu nechce uveriť, lebo ešte nechápe…

   • Kto útočí prvý má výhodu. Preto rúškové komandá mlátili ľudí v supermarketoch.

 17. Myslim si ze pokial su na Slovensku americania tak volby dopadnu tak ako v USA. Oni si to vedia zariadit cez Dominion alebo cez niekoho ineho….Este som nepocula ani necitala ze v tej krajine kde su americania zvitazil vo volbach niekto koho oni nechceli.

Pridajte komentár

*