Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Seymour Hersh: „Niečo iné sa varí“ na Ukrajine


Print Friendly, PDF & Email

Seymour Hersh: „Niečo iné sa varí“ na Ukrajine

(Seymour Hersh, ZeroHedge) Tento príbeh nadväzuje na pôvodnú správu Seymoura Hersha o sabotáži plynovodov Nord Stream.

Minulú sobotu Washington Post zverejnil odhalenie tajných dokumentov amerických tajných služieb, ktoré ukazujú, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský, pracujúci za chrbtom Bidenovho Bieleho domu, začiatkom tohto roka tvrdo presadzoval mohutnú sériu raketových útokov v Rusku.

Dokumenty boli súčasťou veľkého súboru utajovaných materiálov, ktorý na internete zverejnil muž z amerického letectva, ktorý je teraz vo väzbe.

Vysoký predstaviteľ Bidenovej administratívy, ktorého Washington Post požiadal o komentár k novoodhaleným tajným informáciám, povedal, že Zelenský nikdy neporušil svoj sľub, že nikdy nepoužije americké zbrane na útoky v Rusku. Z pohľadu Bieleho domu nemôže Zelenský urobiť chybu.

Zelenského želanie preniesť vojnu do Ruska nemusí byť jasné prezidentovi Bidenovi a vysokým zahraničnopolitickým poradcom v Bielom dome, ale je to jasné pre americkú spravodajskú komunitu, ktorá má momentálne komunikačné ťažkosti s oválnou pracovňou Bieleho domu.

Medzitým zabíjanie v meste Bakhmut pokračuje (včera Rusko vyhlásilo, že už ho dobylo). Muži, ktorí majú na starosti dnešnú vojnu – v Moskve, Kyjeve a Washingtone – neprejavili záujem ani o dočasné rozhovory o prímerí, čo môže predstavovať predzvesť niečoho trvalého.

Momentálne sa nehovorí o ničom inom, ako o možnostiach neskorej jarnej alebo letnej ofenzívy ktorejkoľvek z bojujúcich strán.

Avšak „varí sa niečo iné“, o čom niektorí z americkej spravodajskej komunity vedia a tajne informovali vládnych predstaviteľov na rôznych úrovniach v Poľsku, Maďarsku, Litve, Estónsku, Česku, Slovensku a Lotyšsku.

Všetky tieto krajiny sú spojencami Ukrajiny a vyhlásili Vladimíra Putina za svojho nepriateľa.

Európa v tichosti tlačí Zelenského na ukončenie vojny

Túto skupinu vedie Poľsko, ktorého vedenie sa už ruskej armády nebojí, pretože jej pôsobenie na Ukrajine zanechalo žiaru úspechu pri Stalingrade počas Druhej svetovej vojny v troskách. Potichu naliehalo na Zelenského, aby našiel spôsob, ako ukončiť vojnu – v prípade potreby aj svojou rezignáciou – a umožnil, aby sa rozbehol proces obnovy ukrajinského národa.

Zelenský sa podľa odposluchov a ďalších informácií známych v Ústrednej spravodajskej službe (CIA) k tomu príliš nemá, avšak v súkromí začína strácať podporu svojich susedov.

Jednou z hnacích síl v tichosti prebiehajúcich rozhovorov Európanov so Zelenským je viac ako päť miliónov Ukrajincov utekajúcich pred vojnou, ktorí prekročili hranice krajiny a zaregistrovali sa u jej susedov na základe dohody EÚ o dočasnej ochrane. Tá zahŕňa právo na pobyt, prístup k trhu práce, bývaniu, sociálnej pomoci a lekárskej starostlivosti.

Hodnotenie zverejnené Úradom vysokého komisára OSN pre utečencov uvádza, že tento odhad nezahŕňa zhruba 3 milióny ukrajinských utečencov, ktorí unikli z vojnovej zóny bez víz do ktorejkoľvek z 27 európskych krajín, ktoré medzi sebou zrušili hranične kontroly na základe Schengenskej dohody.

Ukrajina, hoci nie je v EÚ, teraz využíva všetky výhody Schengenského paktu. Niekoľko štátov EÚ, ktoré sú už vyčerpané 15-mesačnou vojnou, znovu zaviedlo niektoré formy kontroly hraníc, no regionálna utečenecká kríza sa nevyrieši, kým nedôjde k formálnej mierovej dohode.

UNHRC (Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov) uvádza, že bezplatné cestovanie z Ukrajiny do pobaltských štátov a štátov EÚ v západnej Európe „zvlášť sťažuje presné určenie, koľko Ukrajincov sa dostalo do EÚ za posledných niekoľko mesiacov a kde sa teraz nachádzajú“.

Správa hovorí, že „prevažnú väčšinu“ ukrajinských utečencov tvoria ženy a deti a tretina z nich má menej ako osemnásť rokov. Až 73% utečencov v produktívnom veku tvoria ženy, z ktorých mnohé majú deti.

Februárová analýza problému európskych utečencov vykonaná Radou pre zahraničné vzťahy zistila, že počas prvého roka vojny sa do susedných krajín Ukrajiny naliali „desiatky miliárd dolárov“ humanitárnej pomoci.

„Keďže konflikt vstupuje do druhého roka bez konca,“ uvádza sa v správe, „experti sa obávajú, že hostiteľské krajiny sú čoraz unavenejšie.“

Pred niekoľkými týždňami som sa dozvedel, že americká spravodajská komunita vedela, že niektorí predstavitelia v západnej Európe a pobaltských štátoch chcú, aby sa vojna medzi Ukrajinou a Ruskom skončila.

Títo predstavitelia dospeli k záveru, že je čas, aby sa Zelenskyj otočil a hľadal riešenie.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Maďari a Poliaci v zákulísi sprostredkovávajú rozhovory medzi Rusmi a Ukrajincami

Informovaný americký predstaviteľ mi povedal, že niektorí z vedenia v Maďarsku a Poľsku boli medzi tými, ktorí spolupracovali na zapojení Ukrajiny do serióznych rozhovorov s Moskvou.

„Maďarsko je v tomto veľký hráč, rovnako ako Poľsko a Nemecko, a pracujú na tom, aby Zelenský prišiel na rozhovory,“ povedal americký predstaviteľ.

Európski lídri dali jasne najavo, že „Zelenský si môže ponechať to, čo má – vilu v Taliansku a peniaze na svojich offshore bankových účtoch – v prípade, že uzavrie mierovú dohodu aj za cenu ďalších peňazí pre neho, ak by to bol jediný spôsob, ako sa dohodnúť.“

Podľa nemenovaného predstaviteľa Zelenský doteraz takéto návrhy odmietal a ignoroval ponuky veľkých súm peňazí, aby si uľahčil svoj ústup na panstvo, ktoré vlastní v Taliansku.

V Bidenovej administratíve nie je žiadna podpora pre akékoľvek urovnanie, ktoré by zahŕňalo Zelenského odchod a vedenie vo Francúzsku aj Veľkej Británii je Bidenovi „príliš zaviazané“, aby uvažovalo o takomto scenári.

Existuje však realita, ktorú niektoré prvky americkej spravodajskej komunity nemôžu ignorovať, aj keď to Biely dom zatiaľ ignoruje: Ukrajine dochádzajú peniaze a je známe, že najbližšie štyri mesiace budú kritické.

A Východoeurópania hovoria o dohode. Otázkou pre nich je, povedal mi jeden ich predstaviteľ, že „ako prinútiť Spojené štáty, aby prestali podporovať Zelenského.“ Podpora Bieleho domu totiž presahuje potreby vojny: „USA platí všetky ukrajinské dôchodky.“

Zelenskyj chce stále viac

„Zelensky nám hovorí, že ak chcete vyhrať vojnu, musíte mi dať viac peňazí a viac vecí. Hovorí nám, že musí vyplatiť generálov. Hovorí nám, že ak bude nútený odísť z úradu, tak pôjde za najvyššiu ponuku. Chce radšej odísť do Talianska, ako ostať na Ukrajine, no tam by ho možno zabili jeho vlastní ľudia.“

Informácie o týchto rozhovoroch sa teraz šíria v rámci americkej spravodajskej komunity, ale ako obvykle, povedal jeden predstaviteľ, spravodajskej komunite nie je jasné, čo prezident a jeho zahraničnopolitickí poradcovia v Bielom dome vedia o realite európskych diskusií ohľadne hľadania spôsobu ukončenia vojny.

„Stále trénujeme Ukrajincov, ako lietať s našimi F-16, ktoré Rusko zostrelí, len čo sa dostanú do vojnovej zóny. Mainstreamová tlač sa venuje Bidenovi a vojne a Biden stále hovorí o Veľkom Satanovi v Moskve, zatiaľ čo ruská ekonomika je na tom skvele.“

Putin môže zostať tam, kde je – pri moci – napriek tomu, že nedokázal vymazať Ukrajinu z mapy ako nezávislý štát. A myslel si, že vyhrá vojnu len s jednou výsadkovou divíziou – čo je ironický odkaz na neúspešné ruské úsilie v prvých dňoch vojny dobyť dôležité letisko zoskokom výsadkárov.

„Problém Európy, povedal jeden predstaviteľ, pokiaľ ide o rýchle urovnanie vojny, je v tom, že Biely dom chce, aby Zelenský prežil, kým iní – v Rusku a v niektorých európskych metropolách – ktorí tvrdia, že Zelenský musí preč, nech sa deje čokoľvek.“

Ani USA nie sú vo svojom postoji jednotné

Nie je jasné, či sa porozumenie týchto procesov dostalo do Oválnej pracovne. Bolo mi povedané, že niektoré z lepších spravodajských informácií o vojne sa k prezidentovi nedostanú, no nie vinou tých, ktorí pripravujú často protichodné hodnotenia.

Hovorí sa, že Biden sa spolieha na brífingy a ďalšie materiály, ktoré pripravila Avril Hainesová, riaditeľka Národnej informačnej služby (National Intelligence), odkedy Bidenova administratíva nastúpila do úradu.

Veľkú časť svojej kariéry strávila prácou pre ministra zahraničia Anthonyho Blinkena, ktorého vzťahy s Bidenom a dohoda s ním o záležitostiach týkajúcich sa Ruska a Číny siahajú desaťročia do minulosti.

Bolo mi tiež povedané, že jedinou záchranou pre niektorých v komunite bol riaditeľ CIA William Burns.

Burns bol veľvyslancom v Rusku a námestníkom ministra zahraničných vecí a je považovaný za niekoho, „kto sa postavil“ do opozície voči niektorým zahraničnopolitickým hlúpostiam Bieleho domu.

„Nechce byť krysou na potápajúcej sa lodi,“ povedal mi jeden úradník.

Na druhej strane mi bolo povedané, že tí v CIA, ktorí pripravujú prezidentov denník, nevedia, či je Joe Biden pravidelným čitateľom ich spravodajského súhrnu. Dokument má zvyčajne tri strany.

Pred desiatkami rokov mi povedal niekto, kto ma vtedy prosil, aby som o tom nepísal, že Ronald Reagan len zriedka čítal uvedené dokumenty, dokým ich Colin Powell, toho času pracujúci v Bielom dome, nezačal čítať a nahrávať na videorekordéri.

Páska sa následne prehrala prezidentovi. Nie je jasné kto, ak vôbec niekto, by mohol prevziať podobnú iniciatívu pre Bidena.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Tyler Durden, Zdroj: zerohedge.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Nebuďte hypnotizovaní len Ukrajinou, ale vnímajte čo sa deje v širšom kontexte. Vývoj je žiaľ asi taký, ako to bolo naznačené v tomto článku: https://akw.sk/matrix-x2/ ! Tak sa ľudkovia pripravte, kým zlato a striebro nie sú ešte drahé, potraviny dostupné (budú drahšie a následne aj nedostupnéniektoré tovary) a lavína umelej krízy, cieľom ktorej je pripraviť nás o všetok majeto nezačne prúdiť ! Matovičova vláda úlohu globalistov splnila na jednotku – štát zadĺžený a v rozklade, rezidentka jasá, zvyšok demolácie dokončia jej ľudia ! Prvé padnú dôchodkové pilere a úspory v bankách vďaka veľkej plánovanej inflácie ! Veci sú nielen v pohybe, ale globálne procesy zrýchľujú !!!

  • Chýba ta už len to narovnanie zemskej osi.
   Aby sme nežili neustále v rozladení, jak nejaký „nestabilný“ elektrický oscilátor.

  • Jaro Jaroslav

   Priprav sa na Slnečnú Apokalypsu! Končí sa 5.vek Slnka, a je ich spolu 5 vo Veľkom Precesnom roku o 25,920 rokoch, takže toto je aj skoro 13,000 polovicný cyklus Očistca Zeme od luďskej skorumpovanej civilizacie! A o tom je aj astronomický plán “ Zlatej,100 vežatej Prahy ako prah slnečných medzivekov,smerom k Zlatému veku Krista, ako Krita-juga v 100m cykle.Je to mesto na 7 kopcoch“ ako Rím či Lisabon, ale aj Nitra, matka slovenských miest…Slnko sa prepóluje, a tým aj znovuzrodí, ako aj Zem a iné planéty, a to bude CAT+ASTRO+PHE, teda Cat= Levie slnko +Astra= hviezda+ Phe= z lona Nebeskej kraľovnej= Mliečnej dráhy! Preto máme teraz Jaguárie Slnko plné škvŕn a erupcii s CME- magnetoplazmou, ktotá zasahuje Zem, a zasiahnuta oblasť má suchá, horúčavy a lesné požiare.A opačná strana má atmosferické depresie, náhle a veľké búrky a záplavy, az po tornáda a cyklóny! A toto sa bude stupňovať až do “ ukrižovania a vzkriesenia a znovuzrodenia slnka“ okolo rokov 2032/ 2033, ako rok Novus Ordo Seclorum a Veľký Jubilejný rok Krista,Jeho 2.Príchod! Bohužiaĺ počas Ocista Zeme príde ku globalnym zemetraseniam a k tomu prispeje aj Zemske jadro svojim chaotickým „poskakovaním“… Budúci Severný pól ma byť smerom k Bajkalu, a Južný pól smerom k Veľkonočnému ostrovu…Aj preto tá proxy vojna pólov na Ukrajine, zapadneho pólu USA, a východného pólu Ruska… Je to už žatva duší pred Ocistcom a znovuzrodením sveta…

 2. svatoslav butora

  Rozohrievači nového bojového kola sa snažia, aby „ukrajinská téma“ nezanikla… ale ona zanikne, nech by sa aktéri pekelných dejín usmievali akokoľvek foto-symbioticky. Hitler sa pri plánovaní agresií neusmieval; títo novodobí jedovatí hadi sa pri plánovaní smrtonosných pascí pre ľudstvo usmievajú ako manažeri komiksu… Nedá sa im veriť nič okrem „dobrého úmyslu“, že chcú zahynúť spolu pri ochrane „démonkracie“.

 3. „Vakcína“ je sloboda – však pani rezidentka (?!), a bude ich viac a viac slobodnejších, keďže o bežných ľuďoch sa nepíše… https://www.topky.sk/cl/100313/2526581/Obrovsky-sok–Zomrel-znamy-herec-Daniel-Heriban—43-#disqus_holder ! A tí poniektorí tupci zaočkovaní si stále myslia, akí sú úžasný nadľudia a my neočkovaní dezoláti a konšpirátori. Pýcha ich však všetkých doženie… vieme kam !

 4. Indicke prasa, ktore zabezpecilo odvoz radiacneho odpadu na UA chysta dalsiu spinavost. Dobre za adaptoval na anglicko-parazitickych univerzitach.

 5. Zdravím Vás, poprosím o podporu zo SR, ČR, AT, HU,.. lebo máme tu Globsec 2023 Bratislava 29.-31.5. 10 premiérov, Uršula, Makron, Fiala, Caputova velitelia NATO, Oni majú veľmi provojnové zameranie, Podporujú WHO ktorá vytvára teror , pozývajú disidentov z Ruska, Bieloruska, sú proti úsiliu Maďarska, Bulharska….o zmierenie,…Tam sa chceme aj osobne postaviť za občiansko-úradnícku, tieňovú vládu SR s návrhom na mierovú zmluvu pre Ukrajinu a Rusko,..Príďte, dajte nám vedieť. Predseda obč. tieňovej vlády SR RNDr. Pavel Smutný…

  • „Tam sa chceme aj osobne postaviť za občiansko-úradnícku, tieňovú vládu SR s návrhom na mierovú zmluvu pre Ukrajinu a Rusko,“
   Takto. My Tu už jednu tieňovú vládu máme – z USA a Izraela.
   A potom tu máme ďalšie tieňové „vlády“ ako WEF a tiež ten posraný Globsec. Takže vy ste tí rádoby tieňoví „piaty“?

   Žiješ zo sprostredkovania internetu. CHceš mi povedať, že nebudeš dílovať aj 5G? Lebo tomu neverím!
   https://pavelsmutnyaquafind.webs.com/info-pre-spotr
   ———————–
   Zrejme nás tu ako ďalší pokusník považuješ za bandu idiotov, alebo len hádžeš udičku! Ja sa za žiadnu tieňovú vládu samozvancov-živnostníkov z V4 = Trojmoria stavať určite nebudem! Kedysi sa hovorilo, že najlepšia živnosť je nadácia – dnes je to „zákaznícka“ politika.

 6. Pavel Smutny

  Priatelia,..Zdravím Vás, poprosím o podporu zo SR, ČR, AT, HU,.. lebo máme tu Globsec 2023 Bratislava 29.-31.5. 10 premiérov, Uršula, Makron, Fiala, Caputova velitelia NATO, Oni majú veľmi provojnové zameranie, Podporujú WHO ktorá vytvára teror , pozývajú disidentov z Ruska, Bieloruska, sú proti úsiliu Maďarska, Bulharska….o zmierenie,…Tam sa chceme aj osobne postaviť za občiansko-úradnícku, tieňovú vládu SR s návrhom na mierovú zmluvu pre Ukrajinu a Rusko,..Príďte, dajte nám vedieť. Predseda obč. tieňovej vlády SR RNDr. Pavel Smutný… Nevzdávajme to!

  • Mňa by zaujímalo čo by mala tá Vami navrhovaná mierová zmluva pre Okrajinu a Rusko zhruba obsahovať z hľadiska delenia/nedelenia územia Okrajiny?

 7. Keďže ste nezverejnili link o informácií, že WHO varuje pred ďalšou veľmi smrteľnou variantou covid, ktorá vraj prichádza, dávam iný zaujímavý článok: https://childrenshealthdefense.org/defender/fda-cdc-covid-vaccine-myocarditis-safety-signal/ !

 8. …vďaka za infor., smrť D.Heribana je riadny šok, bol u mňa obľúbený….

  • ono to ešte len začne…

  • Akurát vieš prd o tzv. heribanovskej mafii v Slovenskej televízii.

   • Len na okraj…

    https://www1.pluska.sk › soubiznis › domaci-soubiznis › vysmech-carnogurskeho-pumpe-heriban-ho-nazval-rusofilom-poradil-sledovanie-teletubbies
    VÝSMECH z Čarnogurského v Pumpe: Heriban ho nazval RUSOFILOM
    VÝSMECH z Čarnogurského v Pumpe: Heriban ho nazval RUSOFILOM a poradil sledovanie Teletubbies. Ján Čarnogurský, bývalý minister spravodlivosti, sa dlhodobo angažuje aj v oblasti hospodárskych stykov s Ruskom. A keďže momentálne je najhorúcejšou témou vakcína Sputnik V, herci Dano Heriban a Michal Kubovčík si ho pozvali do Pumpy.

    https://www.cas.sk › clanok › 1100344 › necakane-zmeny-z-oblubenej-relacie-zdrha-dalsi-herec-pumpa-bude-bez-dana-heribana
    Nečakané zmeny, z obľúbenej relácie zdrhá ďalší … – Nový Čas
    Prekvapivý zvrat. V politicko-satirickej relácii Pumpa sa dejú ďalšie zmeny, ktoré neujdú žiadnemu oku pravidelného diváka. Medzi ústredné postavy rozhodne patria Dano Heriban (40), Michal Kubovčík (40) a Tibor Vokoun (65). Po prešľape a pokutách, ktoré lietali za nevhodný obsah, keď sa spomínal generál Lučanský († 51 …

    https://www1.pluska.sk › soubiznis › domaci-soubiznis › heriban-kubovcik-cim-viac-urazok-tym-vacsi-uspech-urazeny-banas-strapneny-skrucany-ini
    Heriban a Kubovčík: Čím viac URÁŽOK, tým väčší úspech!
    Domáci šoubiznis. Heriban a Kubovčík: Čím viac URÁŽOK, tým väčší úspech! URAZENÝ Banáš, strápnený Skrúcaný a iní. Seriál RTVS Pumpa sa čím ďalej, tým viac teší úspechu u divákov. A to hlavne preto, že herci Michal Kubovčík a Dano Heriban, ktorí sa tiež podieľajú na scenári a textoch, si v ňom nedávajú …

    https://www.csfd.cz › film › 908154-pumpa › prehled
    Pumpa (2020) | ČSFD.cz
    Pumpa (2020) – seriál: Recenze, Hodnocení, Zajímavosti, Videa, Galerie, … ktorá bola odvysielaná 16. januára 2021 sa objavila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Tejto arogantnej mužatke a trom úbožiakom (Heriban, Kubovčík, Vokoun), ktorí tam pravidelne účinkujú, sa podarilo klesnúť až na úplne dno slušnosti …
    —————————————
    Rok 2021 bol vrcholm opichávania…

    • https://www.youtube.com › watch?v=YBx97_jQCXA
     PUMPA ⛽ celý diel – Ján Čarnogurský, Bekim Aziri 6.3.2021
     Komediálny seriálVysielané 6.3.2021Hostia:Ján Čarnogurský – slovenský advokát a bývalý kresťansko-demokratický politik, v rokoch 1991-1992 predseda vlády SRB…

     • No – keďže telku nemám a nepozerám cca od roku 2010 – nemal som možnosť prispôsobovať sa neustále klesajúcej úrovni hercov tak na morálnej, ako aj na UMELECKEJ úrovni, a detto tzv. „pôvodnej“ /na objednávku/ slovenskej televíznej „tvorby“. Dano Heriban – to bol radošinský „umelecký“ šit! A je mi u riti, či opichaný alebo nie. Teraz v médiách prebiehajú rituálne „klaňačky“. Klan Heribanovcov desaťročia rozhodoval v STV o tom, kto si v čom zahrá a teda bude zarábať, ale aj účinkovať – dnes to známe príležitostné zviditeľňovanie. V šoubizovom a televíznom žargóne – je PUMPA – a špeciálne tá s Čarnogurským a vakcínami – GRC! Psí grc! Takéto niečo môže pozerať len ten, kto je na takýto hnus ZVYKNUTÝ! Ja nie!

      Inak – podľa vlasov poznáš alkoholika. Detto podľa nekontrolovaného pózerstva a afektu a rádoby manipulatívnych grimás. To môj zmrdaný sused – jeho rovesník je lepší herec. Ojebávač. Sa vôbec nečudujem úrovni osprostenia slovenského národa. Všetko podľa plánu. No a tak teraz rýchlo nahradiť ten „káder“. A bude chvíľu zarábať on – ona.

 9. …T.Turner bola skvelá, akurát 83 a 43 rokov je rozdiel….

Pridajte komentár

*