Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Nigérijský prezident varuje, že zbrane darované Ukrajine používajú teroristi v Afrike


Print Friendly, PDF & Email

Nigérijský prezident varuje, že zbrane darované Ukrajine používajú teroristi v Afrike

(Cassie B., Natural News) Nigérijský prezident Muhammadu Buhari varoval, že niektoré zbrane, ktoré západné krajiny dodali Ukrajine, si začínajú raziť cestu do Afriky.

V rozhovore s hlavami susedných štátov združených v Komisii pre povodie Čadského jazera varoval: „Situácia v Saheli a zúriaca vojna na Ukrajine slúžia ako hlavné zdroje zbraní a bojovníkov, ktoré posilňujú rady teroristov v regióne.“

Ďalej dodal, že podstatná časť zbraní a munície zaobstaraných na vedenie vojny v Líbyi si naďalej nachádza cestu do oblasti Čadského jazera a iných častí Sahelu. Zbrane používané vo vojne na Ukrajine začínajú rovnako prenikať do regiónu.

Tento nezákonný pohyb zbraní do oblasti ohrozuje kolektívny mier a bezpečnosť v regióne.

Oblasť jazera Čad je sociálne a ekonomicky integrovaná oblasť v strednej a západnej Afrike zahŕňajúca Nigériu, Niger, Čad a Kamerun. Oblasť v súčasnosti zažíva nárast extrémistického násilia a prístup k týmto zbraniam situáciu len zhoršuje.

Buhari tiež využil príležitosť a povzbudil svojich partnerov, aby zvýšili vzájomnú bezpečnostnú spoluprácu pri riešení problému pašovania zbraní.

Povedal, že Nigéria zintenzívni svoju vojenskú koordináciu vo vojne, ktorú krajiny vedú proti teroristom ISIS a Boko Haram – niečo, čo bude oveľa náročnejšie, keďže získavajú zbrane určené pre Ukrajinu.

Globálne obavy z možného odklonu zbraní

Minulý mesiac polícia vo Fínsku varovala, že niektoré zbrane odoslané na Ukrajinu už skončili v nesprávnych rukách.

Šéf úradu pre vyšetrovanie organizovaného zločinu fínskej polície Christer Ahlgren uviedol, že zbrane, ktoré boli pôvodne odoslané na Ukrajinu, ako sú pištole, bojové drony, granáty a útočné pušky, sa našli vo viacerých európskych krajinách.

Dodal, že tri z najväčších motorkárskych gangov na svete reaktivovali svoje pašerácke trasy zbraní smerujúcich na Ukrajinu.

Prírodná liečba osteoartritídy

Ďalej povedal: „Už roky varujeme pred rastom organizovaného zločinu a pouličných zločineckých gangov, ale neboli sme vypočutí.“

Ruský minister obrany Sergej Šojgu rovnako varoval, že zbrane, ktoré Ukrajine daroval Západ, sa dostali na čierny trh a šíria sa do sveta cez západnú Áziu.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov uviedol, že rakety Stinger a Javelin dodávané západnými krajinami sa predávajú na čiernom trhu a vynárajú sa na povrch v miestach ako Kosovo a Albánsko.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharová uviedla:

„Vojenské zásielky NATO končia v rukách teroristov, extrémistov a zločineckých skupín na Blízkom východe, v strednej Afrike a juhovýchodnej Ázii.“

V júli Europol uviedol, že spolupracuje s Ukrajinou na znížení nebezpečenstva obchodovania so zbraňami, pričom poznamenal, že vo vojnových zónach existuje hrozba, že sa strelné zbrane dostanú do nesprávnych rúk.

„Pokiaľ ide o vojnu na Ukrajine, Europol varoval, že šírenie strelných zbraní a výbušnín na Ukrajine by mohlo viesť k nárastu toku strelných zbraní a munície do EÚ prostredníctvom zavedených pašeráckych trás alebo online platforiem. Táto hrozba môže byť ešte vyššia, keď sa konflikt skončí,“ uviedli vo vyhlásení.

Záver

Predstavitelia USA tvrdia, že sú si istí, že zbrane, ako špičkové rakety a odpaľovacie zariadenia darované Ukrajine, sa dostali do predných frontových línií.

Experti však hovoria, že sledovanie všetkých ľahkých zbraní je takmer nemožné. Hoci bol oznámený plán USA na zabránenie odklonu zbraní z ukrajinského frontu, mnohí zákonodarcovia požadovali prísnejší dohľad.

Stop Candida

Autor: Cassie B., Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. mariankosmac

  Kedysi USA vyzbrojovali bojovníkov ISIS v Sýrii za účelom zvrhnutia Assadovho režimu. Katar, Saudská Arabia a Turecko posielali zbrane ISIS v Sýrii prostredníctvom amerických vojenských síl operujúcich v regióne.

  Tak by som sa ani moc nedivil keby vyzbrojovali aj teroristov v Afrike. Ale nemusí za tým ani byť USA. Možno proste len ukrajinci kšeftujú. Lebo čo s toľkými zbraňami? Ešte im to rusi zničia a budú mať len kopu šrotu. Radšej to niekomu predajú a kúpia vodku, to dá rozum.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,nato na čele s usa tajnými službami je terostická dobyvačná organizácia posluhujúca zlatej špičke pyramídy,,,,najlepšie si pri obchodovaní vzájomne rozumejú terorista s teroristom-hajzel s hajzlom,,,,terorizmus je vodou na satanov mlyn,,,,nespravodlivosť-nerovnováha-chaos-násilie-ničenie a drahota-toto sú znaky príchodu nového sveta,kedy padne totalitný režim vlády boháčov a nespravodlivých a sa začne proces očisťovania ľudskej rasy a zbavovania sa týchto nespravodlivých ako sluhov temnoty,,,,vo svete nieje inej oslobodeneckej sily ako je dlhodobo rusko a dobrí mimozemšťania a strážcovia rovnováhy,,,,idioti-nespravodlivý v sakách si vzájomne rozdávajú údajne víznamné ocenenia a vzájomne sa sebe klaňajú a falošne vzájomne obdivujú-je to choré,lebo kôli takýmto trpí celá populácia a jediným hrdinom v tomto chaose je obyčajný človiečik skoro bez viny a žijúcim iba z minima,lebo takýmto sa tu nič nerozdáva,,,,na slovensku neni politikov,ktorí by dokázali túto krajinu viesť iným smerom-než do temnoty pekelnej,,,

  • Islamský štát vznikol po napadnutí Iraku Američanmi. Takže USA je zodpovedná za šírenie terorizmu.

 2. Šéf európskej diplomacie Josep Borrel dnes uviedol, že účastníci demonštrácií na podporu Ruska v Afrike (vraj) nevedia, čo robia. Uviedol, že bol šokovaný akciami na podporu Ruska, ku ktorým došlo v afrických štátoch. Podľa Borrela – demonštranti – na podporu Ruska nevedia, čo je Donbas a kto je Putin. Európsky politik zároveň pripustil, že samotné akcie ho šokujú.
  „Hovorím napríklad o mladých ľuďoch v uliciach Bamaka (hlavné mesto Mali-Pozn.), keď televízne kanály vysielali davy ľudí s plagátom: „Putin, zachránil si Donbas a teraz nás zachrániš!“
  „To je šokujúce!“ – povedal Borrel na zasadnutí Výboru Európskeho parlamentu.
  Ako uvádza agentúra RIA Novosti, Borrel bol za tieto slová okamžite kritizovaný. Europoslanec z Nemecka Ozlen Demirel nazval jeho výrok – arogantným.
  „Aby som bol úprimný, to – čo si povedal, neznie veľmi úctivo. Tento povýšenecký tón, ako aj nedostatok rešpektu voči Afrike, má následky. Preto by sme nemali byť prekvapení, keď sú Afričania sklamaní, nervózni a obrátia sa o pomoc na Rusko,“ vysvetlil Demirel.

  https://tsargrad.tv/news/dazhe-ne-znajut-kto-takoj-putin-borrel-publichno-unizil-afrikancev_681320

  P.S.1 – Takže, ak sa dodávajú zbrane z UA do Afriky – možno i – za účelom obrany svojej vlasti pred francúzskymi + anglosaskými okupantami a vykrádačmi nerastného bohatstva (v mene demokracie), tak sú to – teroristi. Je možné, že tí praví – africkí (zákonom chránení) teroristi – pobehujú práve po Slovensku, v lepšom prípade v DE, FR, UK..
  P.S. 2 – Ak sa nebodaj Maročania prebojujú do semifinále na MS, tak Západ z toho víťazstva určite – veľa osohu – mať nebude.. Pouličná spúšť ..

 3. V Afrike už aj vrabci na streche vedia, že obilie darované Afrike Ruskom kradnú anglosasi ako straky. Tak dúfam, že sa pod tlakom nedostatku rozhodnú zatočiť s miestnymi prozápadnými „evolue“.

  • Oprava textu:
   V Afrike už aj vrabci na streche vedia, že obilie darované Afrike Ruskom kradnú anglosasi ako straky. Tak dúfam, že sa obyvateľstvo Afriky pod tlakom nedostatku rozhodne zatočiť s miestnymi prozápadnými „evolue“.

 4. KOVIDBARÓN!

  ,,,,neviem,že kto čo očakával,že sa stane-keď sa na skorumpovanú a nenažranú ukrajinu posiela toľko zbraní,finančných a humanitárnych prostriedkov ako keby sa jednalo čínu a to si ešte ide brusel požičiavať a usa okrádať občanov ďalšími ťažkými miliardami-aby ešte mohli nasypať prežratým sliepkam,,,,ale hlavne že zelenský sa stal osobnosťou roka,,,,s afrikou je europa vydieraná wašingtonským osn už roky,,,,ale nič na tom nikto nezmení-lebo na ukrajine nenápadne vznikajú noví miliardári,ktorí serú na obranu vlasti a v pozadí posúvajú figúrkami na šachovnici,,,,ficove a hegerove vládny zadĺžili tak nehorázne slovensko a slovákov,že už sa z toho nikdy nevysekáte a ešte prijde čas-keď budete závidieť afrike,,,,neviem že či vám to už konečne dochádza-že europa je vsračkách a skončí ako o stlp priviazaná rozcuchaná defka na predaj a vy všetci zotročení a zapredajní ku tomuto denne prispievate,,,,vaši potomkovia budú neslobodnými a otrokmi afrických a východných otrokárov,,,,

 5. Niečo z iného súdku, ale tiež ohľadom Nigérie, ako testovacieho polygónu WEF – https://necenzurovanapravda.cz/2022/12/nigerie-omezuje-vybery-hotovosti-aby-mohla-urychlit-plny-prechod-na-digitalni-menu/#comment-22515
  Všetko do seba zapadá, aj preto sú tam, zbrane z Ukrajiny, lebo Nigéria má toho istého jedného pána !

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,vo svete sú iba tri typy zlých mužov,boháči-muži v sakách a bielych košeliach,muži v montérkach a s kreditkami a muži v maskáčoch a so samopalmi,,,,dobrí muži sú iba dva typy,chudobní-muži v ošuntelých handrách a každá ponožka iná a muži po rozvode,ktorí dostali rozum a ženám už odmietajú poslušnosť,,,,a to čo nezapadá ani do jednej typovej kategórie-je iba nepotrebný prebytok ako omyl prírody,,,,

   • zatial nikto

    Este by tu mala byt a to coskoro kategoria dobrych muzov so samopalmi.Takato kategoria tu musi byt coskoro tiez-je mi zle z pacifizmu ktory aj dobrych vedie do skazy

    • KOVIDBARÓN!

     ,,,,jedinou cestou vykúpenia je buď smrť starobou,alebo smrť iným zapríčinením ako choroba či zabitie inou rukou,,,,dobrí muži so samopalmi-niesú dobrí muži,ale iba nahnevaní muži,ktorí to aj často neskôr ľutujú,lebo kto nebojuje celý život-tak ani len nezuší,že čo je to boj o prežitie a vojny,,,,zbrane sú pre vojakov-tak dajte zbrane ojakom,nech sa vzájomne hubia,,,,ja uznávam jedine zabíjanie bez použitia násilia a fyzického kontaktu-vykonáva sa to rituálne a mysľou,alebo aj s pomocou umelej inteligencie-vševidiace oko tvorcu deja a náhod-pred tým sa hriešnik nikam neukryje,viď terorizmus migrantov na západe,viď kovid,viď ukrajinská vojna atd,,,,nebudem tu všetko vypisovať,,,,to čo robíte vy a čo žijete je iba stredovek v modernejšiom kabáte-nič viac,,,,

    • KOVIDBARÓN!

     ,,,,jedinou cestou vykúpenia je buď smrť starobou,alebo smrť iným zapríčinením ako choroba či zabitie inou rukou,,,,dobrí muži so samopalmi-niesú dobrí muži,ale iba nahnevaní muži,ktorí to aj často neskôr ľutujú,lebo kto nebojuje celý život-tak ani len nezuší,že čo je to boj o prežitie a vojny,,,,zbrane sú pre vojakov-tak dajte zbrane vojakom,nech sa vzájomne hubia,,,,ja uznávam jedine zabíjanie bez použitia násilia a fyzického kontaktu-vykonáva sa to rituálne a mysľou,alebo aj s pomocou umelej inteligencie-vševidiace oko tvorcu deja a náhod-pred tým sa hriešnik nikam neukryje,viď terorizmus migrantov na západe,viď kovid,viď ukrajinská vojna atd,,,,nebudem tu všetko vypisovať,,,,to čo robíte vy a čo žijete je iba stredovek v modernejšiom kabáte-nič viac,,,,

     • zatial nikto

      Keby dobri muzi so sampalmi neboli dobrymi muzmi,tak dobri mimozemstania ktorych aj ja poznam by uz davno boli pod matrixom 3d ibaze na inej planete v Plejadach.A nelietali by sem-jedini ktori by lietali by boli zli elitaci a ovcania by chodili peso-aj kone by im zakazali
      Ibaze oni su hrdi ozbrojeni a mierumilovni ludia.

     • zatial nikto

      Suhlasim ze hlavna bitka je na duchovnej urovni ale zbrane musia byt aj keby chleba nebolo

    • zatial nikto

     Ved to ze dzihad-proti tym ktori nas chcu zatiahnut do dzihadu so snedymi kulturami a navyse neozbrojenych,nefunguje.
     A tragedia je ze vacsina obyvatelstva (tipujem 90%) to netusi

 6. kvakcína je sloboda

  kúpim jednu javelinu, alebo kalacha aj s „náplňou“- ponúknite :DDD

  • seriosny obchodnik

   platba dopredu a nájdeš ju zakopanú na kruháči

   • zatial nikto

    HAHA.Na kruhaci to je dost blbe miesto.V lese by to neslo?

    • Na kruháči – aj o pol noci – keď to 2x obídeš, tak ti dajú fúkať, že nie si v poriadku! Treba si zohnať správne monterajzne! Inak neviem, prečo tu snívate o kalachoch, a nie o našej ÚTOČNEJ PUŠKE – samopal. vz. 58 – nie určenej na zákopovú vojnu! Pri 20 tisícoch striel – sa tuším pri poslednom zásobníku zlomila pružina podávača, takže kalach to ustál, ale kadencia a presnosť a ľahkosť /o to viac nábojov/ – je pred kalachom! To je len „ruský“ marketing filmov o teroristoch. Na celej vojenčine som miloval jedine svoj samopal! Komanči mali také svoje príslovie, že ľud mi zveril s dôverou zbraň! To bol cukrík!

     • zatial nikto

      A ako je to so silou vz 58 vs.kalach?Tipujem ze kalach je silnejsi ale stale nic proti kalibru 50-videl som fotku ruky blbca co narazil naboj cal.50 oproti nejakemu predmetu-jeho zakrvavena ruka uz nebola rukou-vsetko znicene ako vyvrateny kmen stromu

     • Strely 7,62 /nepliesť si so strelami do pištolí 7,65/ boli unifikované v rámci Varšavskej zmluvy – tak ako sa snažia teraz so strelivom NATO. Čiže – mimo tých čínskych – s kalachom sú prakticky rovnaké. Kalach má mierne nižšiu kadenciu, takže jeho strely sa zdajú mohutnejšie. Ale priebojnosť je rovnaká. Poznám dokument, keď policajt zasahoval samopalom 58 – dostal strelu do zbrane a – rozsypalo sa mu to. Tým nie je povedané, že kalach by sa nerozsypal. Ale stalo sa. Ja osobne som bol v prápore jedným z najlepších strelcov – kam to malo ísť – tam to išlo. A utrpel som úraz z výstrelu – pri cvičných strelbách mi predimenzovaný náboj u vedľajšieho strelca – výbuch – roztrhol bubienok! Toto sa inak nestane strelcovi – všetok tlak ide mimo. Ten samopal v podstate ako strelec ani nepočuješ – len mechaniku a pukanie. Dokonalá zbraň! A vie krásne voňať od zbrojného olejčeka! To patrí k tomu!

   • kvakcína je sloboda

    jedine hotovosť v päťeurovkách a dvojeurovkách

 7. kvakcína je sloboda

  trochu z iného súdka: včera sa udiala výmena Rusa, ktorý bol 15 rokov uväznený v USA za pokus o zabitie američana!, za drogového priekupníka (oni síce píšu o žene, ale podľa mňa je to chlap)!!!
  v roku 2018 alebo možno aj skôr Putin vyzýval všetkých Rusov na návrat do Ruska!!
  srali na jeho výzvu, lebo veď ako sa tam na západe dobre žije!!!

 8. Cestou zo Žiliny do Piešťan som sa zastavil v Kauflande na nákup. Počas čakania na manželku sa pri mne zastavili ,,ako že dámi,, ,skôr vypadali ako zarastený chlapi a ponúkali tovar na predaj. Zostal som v šoku ,keď otvorila velkú tašku a ukázala druh tovaru. Boli tam zbrane.Rýchlo som radšej odišiel do obchodu s umyslom zavolať policiu, ele keď som sa otočil už naskakovali do auta . Všetko sa odohralo tak rýchlo ,že som nezaregistroval ani číslo. Stalo sa to v Dubnickom Kauflande

  • zatial nikto

   Zavolat policiu?Ved ti chceli dobre.Coskoro to mozes potrebovat.Na divokom zapade bol respekt kazdy bol ozbrojeny a ludia sa respektovali.
   Teraz sa „vlada“snazi odopriet pristup k zbraniam pod zamienkou bezpecnosti oviec-vysmech do ksichtu aby niekto neohrozil moc rezimu,
   Zbrane nie su problem a hlavne dobri ludia by mali byt ozbrojeni<cim tazsie tym lepsie

   • zatial nikto

    Kto asi tie zbrane od nich kupi-no hadaj-len ti zli a pouziju ich proti tebe

    • zatial nikto

     Co asi urobi policia na prikaz zhora ked nastanu problemy-no zastreli ta ako psa,lebo ich zaujima len to kto im da na platy a tie su vzdy vyssie nez pri inych neteroristickych a vznesenejsich profesiach

     • zatial nikto

      V nemecku zatkli par neozbrojenych babiciek za nazor-udajne za terorizmus-vysmech do ksichtu obcanov-tak kto je tu terorista¡-no ten kto sa najviac tym slovom ohana a to je vlada a policajti

     • Volá sa to delegovaný nátlak – §192 T.Z.

    • zatial nikto

     Tak zbrane koncia v afrike.A kde koncia africania-no v europe.Tak si vyvodte zaver a ci je dobre byt v tychto casoch ozbrojeni.
     Nie je to nahodou tak ze eu umyselne vyzbrojuje afriku aby napadla eu?
     EU sa nam este vysmeje do ksichtu-ked zatyka udajne „netolerantnych“ k tomu svinstvu co sposobuje

     • zatial nikto

      EU rychlo vie kde je nejaky neozbrojeny nazorovy“terorista“,ale udajne zabranit migracii rychlo nedokaze a ani zakrocit proti odkloneniu zbrani z ukrajiny?
      Si myslia ze tie chemtrailsy uz kazdemu posobia na mozog tak ze zhlupli a si to neuvedomuju?

  • mariankosmac

   Otázka je či tie zbrane boli aj funkčné alebo také na okrasu, lebo poznáme pouličných predajcov ,,zaručene značkové“ hodinky, ,,značkové“ voňavky, ,,pravé“ zlato, ja som od nich kúpil ,,značkový USA“ nožík s malou baterkou a bol to hrozný šmejd. Ale obávam sa že tie zbrane mohli byť pravé ale kto to takto ,,niekde na parkovisku v taške“ pozná či fungujú.

  • Takto. Organizovaný zločin /mafia/ zo zásady neohrozuje ústavných činiteľov! Pretože ústavní činitelia poskytujú krytie organizovanému zločinu! Teda! Tajné služby všeobecne – majú obavy z predaja zbraní, ktoré nemajú pod kontrolou -aby sa nedostali mimo mafie do rúk tzv. radikalizovaných osôb – ktoré by mohli ohroziť ústavných činiteľov!

   Kontrola trhu so zbraňami sa deje pomocou provokatérov! Často sú to miestni tolerovaní kšeftári so všetkým – ktorí vybavia a zoženú všetko! Aj kalacha a ešte ti ho donesú domov! A si v prdeli!

   Nebudem to rozoberať, ale si mal asi jedinečnú príležitosť kúpiť zbraň úplne inkognito! Zbraň je nastavenie mysle – ty si rozmýšľal, že ich bonzneš policajtom! Si jasný! Občan, ktorý chráni ústavných činiteľov, aby oni chránili organizovaný zločin!

   Dovetok by mi neprešiel – takže bez.

   • zatial nikto

    Dolezita poznamka-takze pokial to chapem velmi zavisi za akych okolnosti a kde sa „ilegalna“ zbran kupuje.

    • Samozrejme – to bola náhodná vec – ideálne! Poznám chlapíka, ktorý by mi dohodil kalacha od Albáncov – ale keď spomenul – prekecol – že mi to donesie domov – bol jasný! Ešte raz – sú kšeftári, ktorí sú tolerovaní ako malé ryby. Tí Ukrajnci v pančuchách boli autentickí! Teraz inak – za nelegálne držanie zbrane je tuším 8 rokov basy. Za vraždu je koľko? S tým sa organizovaný zločin neserie. Potom je tu otázka prežitia – prežiť útok! Koľko v prípade ohrozenia života dáš za zbraň – keď ju nebudeš mať po ruke? No – dáš za ňu celý život!

     Systém ťa odzbrojí vďaka evidencii legálne držaných zbraní. O tom to je!

     Teraz inak. Mám načítaných kopec kriminalistických zborníkov. Cca 80% trestných činov – hlavne vrážd – sa odohráva v rodine! Čiže – pred kým sa chceš brániť? Kúpiš si pištoľ, ktorou ťa odjebe vlastná žena?

     Zbraň je nastavenie mysle. Aj v tom, že ju plánuješ použiť! A vytváraš si konfabuláciu príbehu – to prežívanie – aby si ju použil! So zbraňou treba vedieť žiť – ako s jedovatým hadom!

     • zatial nikto

      Hm tak s rodinou nemam problem-a su aj bezhlucnejsie metody na to vhodnejsie.
      V blizkej buducnosti by vsak tato tema mohla byt aktualna.
      Strelne zbrane su velmi hlucne-vhodne len naliehavych situaciach a casoch do ktorych sa asi blizime

     • „Doba sa zrýchľuje“ – aj použitie zbrane sa zrýchľuje – je to informačný proces. Čiže áno – automatická zbraň má svoje opodstatnenie.

      Neviem, nakoľko ste scítaní, ale mňa fascinovali romány Jamesa Fenimore Coopera – príbehy o strelcovi Sokolie oko – „Stopár“ – nesmierne skromný čestný človek, ktorý to vedel – predovkou – včas nabiť a trafiť.
      Tie kúprovky maju niečo do seba – tak romantiku ako aj dnešné survival.

      http://www.antiquariat.sk › james-fenimore-cooper-stopar-9803.html
      Deti a mládež/dobrodružné príbehy | Stopár – James Fenimore Cooper …
      Román: dobrodružný . Stopár. Autor: James Fenimore Cooper. Vydavateľstvo: Slovenské nakladateľstvo detskej knihy . Dej románu sa odohráva na pobreží jazera Ontámo pri rieke Oswego v odľahlej britskej pevnosti na pomedzí anglického a francúzskeho panstva. Sem prichádza Mabel Dunhamová, aby sa po prvý raz strela so svojím

 9. Finsko odhalilo masivní skandál ohledně hlášení Covid: Téměř 40 % „úmrtí na covid“ bylo podvodných viz:
  beckernews.com/finland-exposes-massive-covid-reporting-scandal-nearly-40-of-covid-deaths-were-fraudulent-47692/

  Finsko se stalo jednou z prvních zemí, které odhalily důkazy o tom, že státní agentury po celém světě se během pandemie dopouštěly podvodů při hlášení úmrtí na Covid.
  Senzační zpráva vrhá světlo na to, jak agentury veřejného zdraví po celém světě přeháněly „úmrtí související s covidem“, aby vyvolaly masovou hysterii..

 10. Australský senátor Gerard Rennick vystoupil před sněmovnou, kde se zastával poškozených po covid očkování, což se setkalo s výsměchem a následně hlasováním o ukončení debaty o vakcínách.

  https://otevrisvoumysl.cz/australska-vlada-se-vysmiva-poskozenym-po-ockovani-a-blokuje-debatu-o-vakcinach/#comment-11385
  *****
  Peter staněk v rozhovoru s petrem burešem – 3 hodiny
  https://www.youtube.com/watch?v=hcHkUmugkgI

 11. Dr. Barrie Trower je renomovaný britský fyzik a odborník na mikrovlnné zbraně, který v průběhu let velmi dlouho s velmi pestrou kariérou pracoval s britským královským námořnictvem a britskou tajnou službou. Je předním světovým odborníkem na mikrovlnné záření. Dostaňte své nejlepší vědce, své nejlepší. Postavte je někdo přede mě a řekněte mi, proč se mýlím. Toto je moje zpráva. Pokud si myslíte, že se mýlím, přiveďte mě do své země, sestavte všechny své odborníky a nechte je mi říct, proč se mýlím. A nechte mně ukázat vám dokumenty, které mám, které dokazují, proč mám pravdu. Nejen to, mohu ukázat na vaše školky, vaše školy a vaši populaci a na probíhající genocidu.
  1.5 hodiny s titulkama
  https://rumble.com/vk4l7l-5g-zdravotni-rizika-dr.-barrie-trower.html

 12. V mojom prispevku – zážitku v Dubnickom Kauflande som zabudol napísať , že Tí ženy ,, polomuži,, boli upodľa dialektu ukrainky.

  • zatial nikto

   To boli transky utekajuce pred zverbovanim

   • Tak tak! By ma zaujímalo, akú aktivitu na Slovensku vyvíja ukrajinská kontrarozviedka pri pátraní po ich dezertéroch. „Bola som na hubách v červených pančuchách!“

  • mariankosmac

   Asi by som ich neriešil, ono aj keby si niekto od nich nejakú kúpil, bežnému človeku je nanič pretože nezoženie strelivo bez zbr. preukazu. Niečo mu samozrejme možno predajú ale to človek minie a dalšie už nezoženie a tie ukrajinské transky mu kontakt na seba určite nenechajú.

 13. …nemyslím si, že je to dobrý nápad zbrojiť sa aj obyč.ľuďom- každé zbrojenie smeruje k napadnutiu niekoho, či vojne…toto rozhodne nie je cesta ku Svetlu…

  • mariankosmac

   Alebo tiež s tým pytliačia v lesoch na zvieratká. Maso je drahé.

  • zatial nikto

   Nemyslim ze mas nevyhnutne pravdu,zbran sama o sebe nerobi nic,zavisi v akych rukach je a aky ciel sa nou dosahuje.
   To ze maju vsetci doma noze nevedie tiez k hromadnemu zapichovaniu na uliciach-mozno tak v Afrike ale tu nie,takze urcite narody maju dost etiky aby zbran vyuzili pozitivne

   • zatial nikto

    Nevidim velky rozdiel medzi nozom a kalachom-problem je ten ze vlada musi mat vzdy lepsie zbrane aby sa udrzala-len preto su noze povolene-lebo maju kalachy.Keby mali len noze tak ovcania by mali povolene len plastove noze

    • zatial nikto

     Vacsina ludi pod tlakom medialneho vyplachu mozgoveho creva ma niektore predsudky o zbraniach a prisudzuje im magicke vlastnosti ktore nemaju napr.
     Vyprovokovanie vojny-aj 3.svetovej
     Zabitie clena rodiny-aj ked sa to da urobit s nozom a tichsie
     Automaticky narast kriminality
     Atd atd
     Spust sa sama nestlaci a vacsina tych ktori ju stlacia si to dobre rozmysli.Preto zbrane nie su az taki problem ako sa vam vlada snazi nahypnotizovat.

     • zatial nikto

      Jediny problem pre vladu je ak su dobri ludia ozbrojeni-ti zli so zbranami nie su problem ako to uz podotkol Maros ked poukazal na previazanost mafie so statom.
      Mafie vzdy spolupracuje so statom-v tv.vidite len divadlo-ako sa snazia mafiu dolapit-ano obcas niektorych dolapia,ale len ked sa nedohodnu-obchodne zlyhanie medzi statom a clenom mafie

     • civilista ktory chce vlastniť zrojný preukaz skupiny A,musí absolvovať psychotesty a policajt ktorý chce vlastniť toto opravnenie nemusí absolovovať toto náročné psychotesty?Možno sa mýlim,a preto vás prosím opravte ma. Vopred ďakujem.S pozdravm.

     • zatial nikto

      Amos,
      neviem ti odpovedat na tuto otazku,ale tiez ma to zaujima

     • mariankosmac

      Policajti predsa robia psychotest pri nástupe človeka do policajného zboru. Keď prejdú potom už asi dalšie testy nerobia, neviem. A aké sú policajné testy náročné? No asi tak že test neurobí viac ako tretina uchádzačov. Ale aj napriek testom sú aj medzi policajtami magori, bol pripad keď policajt brutálne zavraždil manželku, alebo tiež rôzna trestná činnosť je u policajtov bežná.

     • zatial nikto

      najdolezitejsi vlastnost“policajta“ je aby pocuval na slovo nadriadeneho pripadne stat.Najmenej ziaducou vlastnostou je vlastny usudok a nedajboze dobry zmysel pre etiku a spravodlivost-preto sme v riti

 14. Ešte k článku – na vysvetlenie – k životným podmienkam v Nigérii: Ropa a plyn. Prečo je Boko Haram – „dôležitý“?

  Nigéria je najväčším vývozcom ropy v Afrike. Preto nikoho neprekvapí, že sa táto -potenciálne bohatá krajina utápa v chaose a v občianskej vojne. Skorumpovaní politici na čele Muhamada Buhari, znepriatelené klany a teroristická skupina Boko Haram, sa postarali o to, že v Nigérii nie je kľud a mier, zatiaľ čo Západ sa nepretržite stará o to, aby sa táto krajina nemohla vyslobodiť z pút západných oligarchistických ropných koncernov. Boko Haram – bola vytvorená a je podporavná CIA + Saudmi, aby oslabila najväčšiu ekonomiku Afriky.
  Je dobré vedieť, že väčšina spoločností – ťažiacich ropu, využíva len povrchové zásoby tejto suroviny, ktoré sa dajú pomerne ľahko získavať a zvyšok (často zmiešaný s pieskom), nechávajú bez povšimnutia v zemi. Ropa tak z vrtných otvorov po roky nekontrolovane prúdi a zamoruje okolitú pôdu i spodné vody. Ale to nie je všetko. Neskôr sa táto ropa – už nikdy nebude môcť ťažiť. Vec sa má tak, že žiadny – už raz odstavený ropný vrt – sa už nedá uviesť znovu do prevádzky. V Nigérii ťaží ropu hlavne spoločnosť Shell. Nielenže má tamojšie obyvateľstvo z ťažby nulový zisk, pretože všetky príjmy z ropy zmiznú v korupčných kanáloch, ale krajina i ľudia sú neskutočne – ropnými ťažiarmi – zamorovaní.
  S ropou však vychádzajú na povrch tiež plyny. Tieto plyny obsahujú jedy, ktoré sú pre ľudí vysoko nebezpečné.

  V USA sa každé porušenie takýchto ochranných predpisov trestá pokutami, ktoré činia až stovky miliónov dolárov. Avšak v Nigérii sú plyny z delty „vyplavované“ cez dlhé komíny. Tieto pochodne planú dňom i nocou a ich ohnivé stĺpy – šľahajú do neba. Celkom – beztrestne.
  Americkí vedci odhadujú, že ropné polia v nigérijskej delte vypúšťajú do ovzdušia viac oxidu uličitého, ako všetky (ostatné) ropné polia vo svete spolu (Pozn.: a že – uhlíková stopa). Tiež ropné priesaky (Oil Spills) nekontrolovane vyvierajúce do prírody, má pre 27 mln ľudí v delte, zvieratá, rastliny a pitnú vodu – katastrofálne následky. Množstvo ropy, stratenej pri týchto incidentoch, nehrá pre ropné spoločnosti – žiadnu úlohu.

  P.S. Takže s tými zbraňami – dodávanými z UA do Nigérie, to môže byť i tak, že domorodcom už dochádza trpezlivosť a cítia potrebu – sa pred USA – korporáciami ako i svojou vládou – vojensky – brániť (Pozn.- podobne ako v Mali). A stále platí to, že kam vstúpi americká čižma, tak tam 30 rokov – tráva nerastie. Nigéria – je toho ďalším príkladom – vo svete. A takýto perfídny plán majú (mali) Globalisti aj s Ruskom. Čerpačka..

  • Ale podľa všetkého – Nigérijci nie sú na odstrel – ak nás Slovákov má byť v roku 2100 2,56 miiióna – Nigérijcov má byť 700 miliónov. Teda – na čom je postavené to sociálne inžinierstvo – ktoré má zaplaviť – a prefarbiť – Európu – lebo Nigérijci sú fest čierni! A inak aj IT gramotní – najviac hackerských útokov a podvodov v Európe majú na svedomí oni – Nigérijci! Čierni židia! Pozor na to! Scientologická cirkev bude asi slabý odvar /akože náhrada židovstva ako periférie moci GMS/ proti nim!

Pridajte komentár

*