Voľbou Korčoka volíte vojnu! Nevoľte za prezidenta vojnového štváča, ktorý by neváhal vyslať vašich mužov, otcov a synov na smrť do ukrajinských zákopov!

Prečo je klasifikovanie obezity ako choroby krok zlým smerom


Print Friendly, PDF & Email
Food Matters (Na jedle záleží)

Video si môžete pozrieť na stránke mercola.com

Dokumentárny film „Hladný po zmene“ (Hungry for Change) je ďalším revolučným pohľadom na jedlo a výživu od tvorcov trhákoveho filmu „Na jedle záleží“.

Odhaľuje tajomstvá a stratégie potravinárskeho priemyslu zameraného na vytváranie závislosti na nezdravom jedle a prezrádza prečo tak veľa ľudí trpí problémami s nadváhou a podlomeným zdravím napriek najlepším snahám.

Dôležitosť tejto témy by sa nemala brať na ľahkú váhu, zvlášť vo svetle posledného vývoja.

V polovici júna Americká zdravotnícka asociácia (AMA) vyhlásila obezitu za chorobu, oficiálne otvárajúc dvere celej škále intervencií na „liečbu“ tohto problému dneška. A pritom základné príčiny obezity sa úplne ignorujú.

V magazíne USA Dnes bolo publikované toto:

„Expertom na obezitu sa celé roky nedarilo dosiahnuť klasifikáciu obezity ako choroby, ktorá by si zaslúžila pozornosť zdravotníctva a pokrytie zdravotným poistením tak, ako je tomu u ostaných ochorení. Predtým bola obezita označovaná len ako „podstatný problém verejného zdravia“.

„Vyhlásenie obezity Americkou zdravotníckou asociáciou za chorobu je významným krokom vpred.“, hovorí Samuel Klein, riaditeľ Centra pre ľudskú výživu na Lekárskej fakulte Washingtonskej univerzity v St. Louis.

„Najdôležitejším aspektom tohto rozhodnutia je to, že AMA je rešpektovanou predstaviteľkou medicíny. Jej názory môžu ovplyvniť tvorbu zákonov, ktoré budú zamerané viac na podporu intervencií a výskumu na predchádzanie a liečbu obezity.“

Otázkou tu je, či naozaj potrebujeme vrážať miliardy do výskumu zameraného na vývoj liekov pre liečbu a predchádzanie obezity. Vzdelaní nutriční experti už aj dnes vedia dosť o tom, čo obezitu spôsobuje a ako proti nej bojovať!

Pravdou je, že priemysel spracovania potravín potrebuje zmenu, dotácie poľnohospodárom si vyžadujú aktualizáciu zameranú na podporu zdravších alternatív a napokon aj verejnosti by mala byť povedaná pravda o výžive.

Taktiež potrebujeme zastaviť nebezpečný marketing a reklamu na jedlá rýchleho občerstvenia pre deti zobrazovanú spolu s ich obľúbenými rozprávkovými postavičkami a celebritami.

Firmy vyrábajúce a predávajúce tieto nezdravé jedlá presne vedia, čo robia. Deti, ktoré často ešte ani nevedia rozprávať, ukazujú v supermarketoch prstom na potraviny s obrázkami týchto nezabudnuteľných televíznych hrdinov.

Žiadne z uvedených vecí sa neriešia. Namiesto toho sa idú míňať peniaze na vývoj liekov a vakcín proti obezite! Ide naozaj o šialenstvo. Obezita nie je o nič viac chorobou ako fajčenie.

Kto bude profitovať na tom, keď sa obezita vyhlási za chorobu?

Ako Rob Kal, vedúci redaktor a vydavateľ OpEdNews.com, v súčasnosti vyhlásil:

„Mne je viac ako nad slnko jasné, že lekárska profesia v spolupráci s korporáciami posúvajú poslanie medicíny liečiť čoraz viac a viac na šikmú plochu patologizácie, podobne ako je tomu aj u psychiatrie. Qui bonno sa preto chcem opýtať – Kto bude na tom profitovať?“

So spoľahlivosťou je možné povedať, že najväčšími profitérmi budú farmaceutické firmy spolu so zdravotníckymi zariadeniami. Súčasne je možné pochybovať, že ich vynálezy prinesú skutočnú zmenu. Nedivil by som sa tomu, ak sa liečba obezity stane ďalším fiaskom, podobne ako „vojna proti rakovine“.

Namiesto sústredenia sa na lacné zmeny v životnom štýle zamerané na príčiny, patologizácia obezity (charakterizovanie ako choroby) len povedie k ďalším problémom. A to už ani nebudem spomínať ďalšie zvyšovanie nákladov na zdravotnú starostlivosť.

Je naozaj možné vyliečiť obezitu vakcínami?

Minulé leto média hovorili o tom, že nie jedna, ale hneď dve vakcíny proti obezite sú vo vývoji. To robí rozhodnutia AMA charakterizovať obezitu ako chorobu pre farmaceutické firmy o to výhodnejším.

Nie je vám podozrivé, že rozhodnutie AMA prichádza práve v čase, keď sa na trh majú uviesť dané dve vakcíny? Je priam neuveriteľné, ako sa tieto náhody pritrafujú, však?

Stránka GlobalResearch.org vysvetľuje ako jedna z týchto vakcín cieli na peptidový hormón somatostatín. Tento hormón potláča aktivitu ľudského rastového hormónu (HGH) a inzulínového rastového faktoru (IGH). Obe tieto hormóny zrýchľujú metabolizmus.

Výskumníci veria, že vytvorením vakcíny na odstránenie potláčajúceho efektu somatostatínu na HGH a IGF za súčasného vytvorenia protilátok na somatostatín, sa im podarí docieliť zníženie váhy.

„Výrobcovia liekov vidia trh obezity ako doposiaľ nenačatý finančný zdroj. Jeden z vedúcich pracovníkov to vysvetlil slovami – Dokážete si predstaviť potenciál vakcín proti obezite?“, píše GlobalResearch.org

Štúdia publikovaná v Denníku veterinárnych vied a biotechnológii tvrdí, že vakcíny sú tou správnou odpoveďou na chemické a psychologické problémy spojené s obezitou. Spoluautor štúdie bol zároveň i prezidentom a vedeckým pracovníkom firmy Braasch Biotech LLC, ktorá sa špecializuje na vývoj ľudských i zvieracích vakcín. V podstate to, o čo sa snažia je, že blokáciou prirodzených hormónov chcú zabrániť ľuďom v konzumácii jedla.

Keďže somatostatín sa vylučuje v tráviacom trakte, bude následne prenesený do mozgu, kde je šanca, že bude vplývať na jeho chemickú rovnováhu a následne vyvolá psychologickú reakciu.“

Ďalším skúmaným mechanizmom je vakcína zameraná na hormón hladu ghrelin. Avšak podľa môjho názoru je celá ta myšlienka okolo očkovania na obezitu úplným bláznovstvom!

Počuli ste o tej historke, kde stará pani prehltla muchu a následne zjedla pavúka, aby tú muchu chytil? Zdá sa, že moderná medicína používa tú istú zvrátenú logiku pri riešení mnohých zdravotných problémov.

Vezmite si tento liek na túto chorobu. Potom si vezmite iný liek na utlmenie vedľajších účinkov prvého lieku a tak ďalej až do kým… Ako sa to skončí, ale mnohí z vás aj sami určite viete.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Oni naozaj nemajú ani potuchy o tom, s čím sa zahrávajú. Príkladom je zistenie z minulého septembra. The Atlantic publikoval zistenie, ktoré zásadným spôsobom nahlodáva anti-ghrelinoú vakcinačnú teóriu. Výskumníci zistili, že zablokovanie ghrelinu vedie od zvýšenia pocitu úzkosti až po vyvolanie stresu.

The Atlantic uvádza:

„Jedná sa o prvú štúdiu poukazujúcu na to, že ghrelin zabraňuje hyperaktívnej a úzkostlivej reakcii na akútny stres. Preto cenou za zníženú chuť do jedla vyvolanú potlačením ghrelinu môže byť zvýšenie pocitu úzkosti.

Autori štúdie poukazujú na evolúciu, ktorej odpoveďou na stres je zvýšená konzumácia jedla. Ich hypotézou je, že v prípade stresu sa zvýši potreba konzumácie za účelom vyvolania pocitu odmeny za účelom podpory správania zameraného na vyhľadávanie potravy. Tým sa má zabezpečiť udržanie energetickej rovnováhy.

Tým, že vedľajším dôsledkom vakcíny bude stres, následná kompenzačná konzumácia tak môže negovať účinok vakcíny, čím sme sa dostali opäť na začiatok.“

Dve lieky na chudnutie na predpis sú už k dispozícii

Od júna je k dostaniu nový liek na chudnutie pod názvom Belviq. Je určený pre ľudí s indexom telesnej hmotnosti (BMI) nad 30 alebo pre ľudí s BMI 27, ktorí majú aspoň jeden zdravotný problém súvisiaci s nadváhou ako napríklad vysoký krvný tlak alebo cukrovka 2. typu.

Liek pracuje na princípe aktivácie serotoninových receptorov v mozgu, o ktorých sa verí, že znižujú pocit hladu. To sa až príliš podobá účinku niektorých antidepresív, známych tiež ako selektívne inhibítory absorpcie serotonínu.

Tie zvyšujú hladiny serotonínu, no zároveň sú známe svojimi nebezpečnými vedľajšími účinkami, vrátane sklonov k samovražde.

Predstavenie Belviqu prichádza po nedávnom uvedení iného predpisového lieku na chudnutie pod názvom Osymia. Ten bol vydaný na trh minulý september. Zdravotná sekcia CNN k nemu uviedla:

„Chudnutie s oboma liekmi je pomerne skromné. Pacienti v klinických skúškach schudli zo 103 kíl na 93 kg pri užívaní lieku Qsymia. U tých užívajúcich Belviq sa váha znížila v priemere zo 100 kg na 94 kg.

V čase schválenia americká FDA (Agentúra pre jedlo a lieky) zaviazala výrobcu lieku Belviq, firmu Arena Pharmaceuticals, na vykonanie šiestich post-marketingových štúdií, zahrňujúc štúdie na zistenie možných rizík infarktu a mozgovej mŕtvice.

Najčastejšími vedľajšími účinkami Belviqu u pacientov bez cukrovky boli bolesti hlavy, závrate a únava. U pacientov cukrovkárov vedľajšie účinky zahŕňali tiež bolesti a nízku hladinu krvného cukru.

Okrem toho niektorí ľudia, podľa propagátora lieku, firmy Eisai Inc., užívajúci Belviq hlásili problémy so srdcovými chlopňami. Podľa stránky Belviqu nie je známe, či tento liek zvyšuje riziko problémov so srdcom, mozgovej mŕtvice alebo smrti ako následok uvedených stavov.“

Nech mi niekto vysvetlí, prečo by ste mali užívať lieky na chudnutie, ktoré vám môžu privodiť infarkt alebo mŕtvicu, keď existujúce metódy zmeny stravy a životného štýlu dokážu privodiť tak zníženie váhy, ako aj zníženie rizika týchto zdravotných stavov?

A už vôbec nehovoriac o tom, že za dané lieky by ste určite zaplatili viac ako za zdravé potraviny.

Ako bezpečne a efektívne odolávať priberaniu na váhe?

Pre väčšinu ľudí kľúčom k udržateľnej strate na váhe bude výrazné obmedzenie uhľohydrátov ako sú bežný cukor (sacharóza), fruktóza či obiloviny.

Spracované uhľohydráty ako napríklad raňajkové cereálie, bagety, keksy, praclíky, pečivo a väčšina ostatných spracovaných potravín sa rýchlo rozkladá na základné cukry, zvyšuje úroveň inzulínu a zároveň spôsobuje rezistenciu na inzulín.

To je aj dôvodom číslo jeden u takmer každého jedného ľudstvu známom chronického ochorenia, vrátane nadváhy.

Postupne ako zo svojho jedálnička odstraňujete týchto previnilcov, potrebujete za nich náhradu v podobe zeleniny a zdravých tukov (vrátane prírodných nasýtených tukov!). Podrobný, krok za krokom popísaný návod, pre naznačený zdravý jedálniček nájdete v tomto obsiahlom nutričnom pláne. Keď sa zamýšľate nad schudnutím, určite si tento plán pozrite (je v angličtine).

Okrem toho, stále viac a viac dôkazov ukazuje, že prerušovaná hladovka je obzvlášť efektívna pre zníženie telesnej hmotnosti.

Jeden z mechanizmov, ktoré robí prerušovanú hladovku tak účinnou pre chudnutie je to, že sa tým stimuluje sekrécia ľudského rastového hormónu (HGH). Ide o hormón, ktorý okrem iných vecí napomáha spaľovaniu tukov. Teda presne o rovnaký efekt, o aký sa snažia vakcíny proti obezite, akurát že bez nežiaducich vedľajších účinkov a popísaných rizík.

Hladovanie taktiež zvyšuje katecholamíny. Tie urýchľujú energetický výdaj počas odpočinku a zároveň znižujú hladinu inzulínu. To umožňuje spaľovanie tukových tkanív a ich premenu na energiu.

Všetky tieto faktory dohromady vás v podstate premenia na stroj spaľujúci tuky. Preto ak patríte medzi desiatky miliónov tých, čo sa snažia zhodiť nejaké to kilo, prerušovaná hladovka dokáže byť efektívna nielen pre samotné zníženie hmotnosti, ale aj pre zlepšenie mnohých chorobných príznakov.

Nezabúdajte tiež na to, že ak pociťujete silnú žiadostivosť po nejakom jedle, znamená to, že nedodávate svojmu telu dostatok nutričných látok v tom správnom pomere. Preto takzvané nasledovanie svojho hladu môže byť často zarážajúco kontraproduktívne.

Namiesto toho vnímajte žiadostivosť po jedle tým, čím v skutočnosti je – signálom vášho tela, že sa nestravujete správne. Následne urobte potrebné úpravy.

Je pomerne bežné, že mnohí ľudia nekonzumujú dostatok zdravých tukov, ktoré dokážu poskytnúť viac trvalej energie v porovnaní s cukrami a uhľohydrátmi. Podľa môjho názoru človek potrebuje pre svoje denné potreby 50 až 70 percent kalórii pochádzajúcich zo zdravých tukov ako napríklad avokádo, bio vajcia, kokosový olej, bio maslo a surové orechy ako napríklad vlašské či makadámové.

Jedlo, ktoré si vyberiete za svoju potravu a jeho množstvo bude hybnou silou pre dosiahnutie vašich cieľov pri chudnutí dokonca ešte viac ako cvičenie.

Avšak cvičenie je pre znižovanie hmotnosti a zdravie stále dôležité. Kľúčom správneho cvičenia pri chudnutí a dosahovaní zdravotného prospechu je zaradenie vysoko intenzívnych, krátkych cvikov dva až tri krát do týždňa.

Niekoľko štúdii potvrdilo, že cvičenie v kratších intenzívnych cykloch s prestávkami na oddych medzi jednotlivými cvičeniami spáli viac tuku ako cvičenie vytrvalostné.

Liečba osteoporózy

Zdroj: mercola.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. rad by som si pozrel to video, len keby ho niekto aj preložil do slovenčiny,alebo čestiny hm

  2. Peter Rafaj

    Ďakujem za zasielanie . . .
    mám komu poradiť,aj preposlať

    S pozdravom,

    PeRa

  3. Už vidím ako budú pediatri huckať mladé mamičky: „Hm, vaše novorodeňa má predpoklad na obezitu. Chcete ho zaočkovať, aby ste znížili riziko obezity? Tak poprosím 20€ za vakcínu a o mesiac príďte na druhú dávku. Ak tú druhú dávku uhradíte teraz, tak za ňu budete platiť len 15€.“ (predsa len, čo ak by si to mamička doma rozmyslela a na druhú dávku jedov s dieťaťom neprišla)…
    OTRAS

  4. henry mayer

    priberanie na vahe vo vatsinou pripadoch zapricinuje nedostacna latkova vymena-metabolismus. v tomto pripade je dobre pit zmes z bylin pupavy a imela 3x denne+ cvicenie.

  5. carl Jung

    Potrebujete finicial pomôcť rozšíriť alebo založiť svoj vlastný podnik? alebo si len potrebujete úver upratať svoj účet?
    pre vaše pôžičky na unikátnej úrokovou sadzbou 3%. Zapojte sa do usmievavé tváre pre to je našou povinnosťou uspokojiť vaše
    finančné potreby.
    Napíšte nám pre viac informácií
    [email protected]

    S Pozdravem
    carl Jung
    pôžička manažér

  6. Obezita je niekedy naozaj stav, ktorý sa dá označiť aj za chorobu, alebo choroby aspoň spoluspôsobí. Na druhej strane absolútna väčšina obéznych si za svoj stav môže sama. Tak, ako píšete v článku. Keď niekto jedáva zle zvolenú stravy, môže začať priberať. Pri obezite je potom často problém aj to že obézny môže mať aj nejaké psychologické problémy. Jedlom sa často prekrýva depresia, osamelosť. Práve preto je to tak komplexný problém. . Intermitentné hladovanie samo o sebe problém nevyrieši ak medzi hladovkami budeme jedávať veľké porcie nevhodných jedál.

Pridajte komentár

*