Prečo Big Pharma nedokáže nájsť liek na väčšinu chronických ochorení


Print Friendly, PDF & Email

Tají Big Pharma lieky?

Možno ste si to všimli, možno nie. Aký najnovší liek objavila Big Pharma? Ktoré najdôležitejšie ochorenie vyliečila za posledný rok? Za posledných 5 rokov? Za posledných 10 rokov? Za posledných 20 rokov?

Počúvame veľa správ o „potenciálne nových liekoch“, o „sľubných nových liečbach“, o „približovaní sa k lieku“, ako aj o „kráčaní, behaní, skákaní, plávaní, bicyklovaní… k uzdraveniu“.

Občas tlač v zúfalom entuziazme nájsť liek, nejaký liek ohlási.

No prizrite sa tomu bližšie a čítajte pozorne. Väčšinou sú len „nádejou na budúci liek“, pretože nie je definované vyliečenie.

Kde sú lieky? Kde sú vyliečení?

Keď tak o tom premýšľame… Ktorý dôležitý liek naposledy Big Pharma objavila? Od objavu antibiotík mi neprichádza na um ani jeden, odkedy mal inzulín „liečiť“ cukrovku.

Inzulín používame stále. Cukrovku stále nelieči. Je to však iba udržiavacia liečba, nie liečba čo vylieči. Mnohým diabetikom naďalej odrezávajú nohy, aby zastavili gangrénu a naďalej zomierajú na ďalšie komplikácie.

Takže… Kde sú všetky tie lieky? Určite Big Pharma za posledných 20, 30 či 40 rokov objavila liek, ktorý by niečo liečil? Nie. A je to ešte horšie. Lieky miznú.

Ochorenia, ktoré sme zvykli ľahko liečiť – vo väčšine prípadov – sa stali nevyliečiteľnými.

Ako napríklad depresia…

Depresia sa vo väčšine prípadov zvykla liečiť prirodzeným spôsobom do niekoľkých mesiacov. Dnes Diagnostická a štatistická príručka duševných porúch hovorí, že by sme mali spoločne pracovať na „napredovaní liečby a prípadných liekoch na tieto stavy“.

Neodporúča ani jediný liek. Neobsahuje žiadnu všeobecnú definíciu vyliečeného ani konkrétnu definíciu žiadnej poruchy. Dnes liečime duševné poruchy celé roky. Nikdy ich však úplne nevyliečime. Ako je to možné?

Vyliečenie nie je definované u žiadnej duševnej poruchy. Je nedefinované. Vyliečenie sa nedá dokázať v klinických štúdiách. Klinické štúdie merajú účinnosť liečby na známkach a príznakoch depresie.

Žiadne štúdie liečby depresií Big Pharmy liek nájsť nedokážu. Na vyliečenú depresiu žiadny test neexistuje. Existuje veľa spôsobov liečenia depresie. No žiadny liek.

Čo sa stane, keď je prípad depresie skutočne vyliečený? Pacient sa vylieči a liek sa stratí.

Tento model Big Pharmy nepatí len na depresiu, ale aj mnohé ďalšie ochorenia.

Vedecká definícia lieku

Vyliečenie nie je po vedeckej ani medicínskej stránke definované u ŽIADNEHO neinfekčného ochorenia. Ani u jedného.

U artritídy, Alzheimerovej choroby, nadúvania, rakoviny, Crohnovej choroby, depresie, cukrovky, epilepsie, fibromyalgie, dny, hypertenzie… mohol by som pokračovať.

Robím to často. Big Pharma nevie nájsť liek na žiadne z nich. Vyliečenie nie je definované. Veľa lekárskych slovníkov ani neobsahuje heslo pre slovo vyliečenie.

Vyliečenie sa nedá testovať. Nedá sa dokázať. A tak sa nedajú nájsť lieky.

Zbohom vysoký krvný tlak

Možno to nie je chyba Big Pharmy. A čo úrady? Lenže definíciu vyliečenia nemajú ani tie. Ak Big Pharma predkladá úradom nejaký liek, potom musí návrh definovať vyliečenie. Vyliečenie však definované nie je.

A čo naše lekárske asociácie? Žiadna nemá definíciu vyliečenia u iného ako neinfekčného ochorenia. Žiadna z našich zdravotníckych byrokracií nemá definíciu vyliečenia. Žiadna na jeho definícii nepracuje.

Vyliečenie je definované len pri niektorých ochoreniach. To však nie je najhoršie. Je to ešte horšie. Vyliečenie je definované iba u niekoľkých infekčných ochorení, ktoré sa liečia jedovatým liekom zabíjajúcim infekciu (antibiotikami). Ale to je všetko.

Môže zdravie liečiť?

„Na bežné prechladnutie (chrípku, mumps, osýpky) nie je žiadny liek.“ Lieči ich náš stav zdravia. Čím sme zdravší, tým rýchlejšie sa z týchto ochorení liečime. Keď sme menej zdraví, častejšie prechladneme, máme častejšie chrípku a ich liečenie trvá dlhšie.

Zdravie však Big Pharma nemôže vložiť do fľaštičky a patentovať ho. Zdravie nie je jedovaté. Nezapadá do súčasnej definície medicíny.

Predpisovať zdravie na mnohé ochorenia je protizákonné. Lekárske recepty na zdravie nehradí poistenie. A to ani vtedy, keď lieči.

V dôsledku toho nemôže Big Pharma na tieto ochorenia ani liek nájsť. Big Pharma predáva liečby, ktoré „zaberajú“, ale neliečia. Vlastne ani nemôžu.

Big Pharma nepotrebuje lieky utajovať. Nikto ich nevie nájsť. Ale teraz tá zvláštna časť.

Som vyliečený

Všetci sme mali nádchu a vyliečili sme si ju zdravím. Väčšina z nás mala chrípku a vyliečila si ju zdravím. Ja som mal osýpky – dvakrát – a raz mumps a vyliečil som ich zdravím. Každý vie, že choroby sa liečia.

Ale vari to všetci nevieme? Každý rok veľa ľudí tvrdí, že sa vyliečili z cukrovky, artritídy, fibromyalgie, ba dokonca aj z rakoviny a ďalších chorôb. Je tu iba jeden problém.

Pre cukrovku, artritídu, rakovinu, obezitu, depresiu ba ani skorbut nie je vyliečenie definované. Títo ľudia nevedia dokázať, že boli vyliečení. Aj vtedy, keď k vyliečeniu dôjde – nič sa nedá dokázať.

Big Pharma nemôže skúmať prípady vyliečenia, lebo vyliečenie nie je definované. Nedajú sa nájsť žiadne lieky, ktoré by bolo treba tajiť. Nie je čo tajiť.

Definovať vyliečenie nie je ťažké. V systéme nášho zdravotníctva pracuje mnoho našich najinteligentnejších ľudí. Definovať vyliečenie určite nemôže trvať dlho.

Keď definujeme vyliečenie a niekto vyhlasuje, že je vyliečený, môžeme liečbu otestovať. Dnes však pre vyliečenie žiadny test neexistuje.

Klinické štúdie merajú prínosy „liečby“ štatisticky. No bez definície vyliečenia nedokážeme určiť, či úspešné liečby posúvajú chorobu smerom k vyliečeniu, alebo opačne.

Liečba nie je štatistika. Každá liečba je jednotlivý prípad. Každá liečba je príbeh. Big Pharma príbehy ignoruje, lebo ignoruje liečby. Alebo možno ignoruje liečby, lebo ignoruje príbehy.

Definovaný liek

Definovať liek nie je ťažké. Samozrejme, niektoré ochorenia sú prosté, iné zložité. Niektoré lieky a liečby môžu byť prosté, iné musia byť zložité.

Sú tri základné druhy ochorení a tri druhy liekov. Konvenčná medicína a Big Pharma však lieky nájsť nevedia. Big Pharma lieky neutajuje, iba ich ignoruje.

Stop Candida

Zdroj: wakeup-world.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Hamba nenažranci -Vedci a pharmate. spoločnosti a už aj lekári sú jedna banda ktorá vyciciava pacientov a zarába na ich nešťastnej niektorej s chorôb hore uvedených !!! Ale do hrobu si to aj tak nezoberiete páni nenažranci tak ďalej sa živte na nešťastí chorých ľudí !!!

  2. Dr.Dusan Belacik

    Zivot,zdrvie,choroby.liecenia su v rozlicnej miere komplikovane prirodne procesy a procesy sa definovat nedaju.A preto aby ich clovek lepsie pochopil pouziva urcite pomocky na ich vyjadrenie a to definicie,lieky,vyliecenie atd.Clovek nedokaze presne vyjadrovat realitu a procesy v nej prebiehajuce ale niektore moze ich vnimat ocami,citmi,bolestiami .technickymi pomockami,alebo inak.Preto sa vynara ludstvu vela problemov z toho ze nedokaze svojou recou vyjadrit procesy, Komplikacie nastavaju este viacej tym ze sa snazi yyjadrovat roznymi jazykmi sveta.A preto je toko chaosu a nedorozumeni nielen medzi jednotlivcami a spolocnostiami sveta,ktore stale hladaju vychodisko z tohoto neporozumenia a chaosu a hladaju vzdy vinnika alebo zodpovedneho za vsetko.Raz je to velka farma,inokedy clovek alebo ina spolocnost.Cim je clovek rozumnejsi a vzdelanejsi tym ma viacej problemov,kore sa znovu snazi nejako riesit.Ked vyriesi jeden,hned sa nynoria dalsie.

  3. Že v klasickej medicíne vyliečenie definované nie je? Moderná medicína asi zabudla tento pojem vymedziť, ale my aj tak – neraz žiaľ faktickú – definíciu dávno poznáme: Liečba bola úspešná, pacient zomrel.

Pridajte komentár

*