Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Ako zostaviť zdravý jedálniček na základe vašej krvnej skupiny


Print Friendly, PDF & Email

jedálniček podľa krvnej skupiny

Existuje veľa teórií správneho stravovania. Ich výsledkom je vznik nespočetného množstva rôznych diét.

Bez ohľadu na to, či sa človek stravuje podľa zásad vegetariánstva, vegánstva, Paleo alebo intuitívne, ide o osobné rozhodnutie založené na skúsenostiach a vlastných potrebách.

Ak však preferujete viac vedecký prístup, potom by ste pri stravovaní mali brať do úvahy vašu krvnú skupinu.

V nasledujúcom texte sa sústredíme na hlavné zásady stravy pre všetky štyri hlavné krvné skupiny – O, A, B a AB.

Zásady stravy pre krvnú skupinu O

Diéty pre krvnú skupinu „O“ by sa mala zameriavať na chudé, organické mäsá, zeleninu a ovocie. Vyhýbať by ste sa mali obilninám, kukurici a ovseným vločkám.

Tiež je vhodné sa vyvarovať mliečnym výrobkom, ktoré môžu byť spúšťačom zažívacích ťažkostí.

Okrem toho by ste mali zo svojho jedálnička vylúčiť alebo aspoň výrazne obmedziť kofeín a alkohol.

Kofeín môže byť obzvlášť škodlivý kvôli jeho schopnosti zvyšovať hladinu adrenalínu a noradrenalínu. U vás a ostatných ľudí s krvnou skupinou „nula“ sú hodnoty týchto hormónov vo všeobecnosti vyššie.

Oproti iným krvným skupinám máte zvýšenú potrebu zdravých tukov.

Zvykne sa vám preto dobre dariť s potravinami ako maslo, kokosový olej, olej z tresčej pečene, ľanový olej, tekvicový olej a panenský, za studena lisovaný olivový olej.

Taktiež sú u vás časté problémy so zníženou činnosťou štítnej žľazy.

Mali by ste sa preto vyhýbať zeleninám z rodu kapustovitých, akými sú napríklad kapusta, ružičkový kel, karfiol či horčičné výhonky. Táto zelenina totiž potláča činnosť štítnej žľazy.

Existuje však výnimka. Ak sa uvedená zelenina podusí, prípadne nakladie (kyslá kapusta), tak je povolená.

Zásady stravy pre krvnú skupinu A

Ľudia s krvnou skupinou A prekvitajú na vegetariánskej diéte z dôvodu nedostatku kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku už od narodenia.

Z tohto dôvodu vám živočíšne bielkoviny a tuky netrávi veľmi dobre.

Ak ste navyknutí často jedávať mäso, po jeho vysadení z jedálnička zistíte, že máte oveľa viac energie.

Prírodná liečba osteoartritídy

Obzvlášť dôležité pre citlivejších ľudí v tejto skupine je konzumácia potravín v čo najprirodzenejšom, teda surovom stave – čisté, čerstvé a bio (organické).

Ide o kritickú zmenu pre senzitívny imunitný systém, ktorá ho posilní a zároveň zastaví rozvoj chronických, život ohrozujúcich ochorení.

Zásady stravy pre krvnú skupinu B

Potraviny, ktorým by sa mali najviac vyhýbať ľudia s krvnou skupinou B sú kukurica, pšenica, raž, pohánka, šošovica, paradajky, arašidy a sezamové semená.

Každá z uvedených potravín ovplyvňuje efektivitu vašich metabolických procesov. Ich vyústením môže byť únava, zadržiavanie tekutín a hypoglykémia (prudké zníženie hladiny cukru v krvi po jedle).

Po odstránení týchto potravín so svojho jedálnička a zameraní sa na diétu vhodnú pre vašu krvnú skupinu, by mali byť hladiny cukru v krvi po jedle v normále.

Vyhýbať by ste sa tiež mali bravčovému a kuraciemu mäsu. Tieto mäsá totiž vytvárajú nebezpečný lektín, ktorý napáda krvný obeh.

Zvoľte si radšej mäso z voľne žijúcej zveri, plody mora, jahňacinu, zverinu, prípadne občas aj hovädzie.

Taktiež si môžete užívať širokú paletu ovocia a zeleniny, zdravých tukov ako olivový, mandľový alebo ľanový olej. Slnečnicové semená sú na zozname zakázaných potravín.

Ľudia s krvnou skupinou B najlepšie zo všetkých znášajú mliečne výrobky. Avšak aj tu by ste sa mali sústrediť na kvalitu a striedmosť.

Zásady stravy pre krvnú skupinu AB

Pre krvnú skupinu AB je typické zdedenie vlastností génov skupín A a B. U vás je typická nízka hladina žalúdočnej kyseliny podobne, ako u skupiny A. Avšak zároveň disponujete adaptáciou na mäso po skupine B.

Výsledkom je nedostatok žalúdočnej kyseliny na efektívne trávenie mäsa, ktoré sa zvykne v organizme po jeho strávení ukladať v podobe tuku.

Mali by ste sa tiež vyhýbať kofeínu a alkoholu, obzvlášť ak sú sprevádzané stresovými situáciami.

Pre vás je vhodné sa zameriavať na potraviny ako tofu, morské plody a listovú zeleninu. Vyhýbajte sa všetkým údeným a spracovaným mäsám. Tieto potraviny totiž môžu viesť pri nedostatku kyselín k rakovine žalúdka.

Naproti tomu morské plody sú pre vás ideálne. Okrem ľahkej stráviteľnosti sú tiež vynikajúcim zdrojom bielkovín.

Taktiež striedma konzumácia mliečnych výrobkov, hlavne jogurtov a kefírov, je pre váš prospešná.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: www.naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ahoj jsem skupina B, tudíš s obilovinami bych se měl mírnit. A co nevařená máčená pohanka, naklíčené obilí atd. Jak se staví teorie krevních skupin k živé stravě o které nyní píšu?
  Díky za odpověď

 2. Zaujala ma táto teoria podla krvnej skupiny ale vela dobrých článkov o tom nieje. Našiel som ešte tento http://topchudnutie.sk/chudnutie-podla-krvnej-skupiny/
  ešte ešte stále mám nejaké otázky. Mohol by mi napísať nejaký odbroník mám ešte par otázok [email protected]

 3. Dobry den, mam otazku ohladom kyslej kapusty .Odkial ste cerpali informaciu ze kysla kapusta je vynimkou ? Mam precitanu knihu od Dr.Adama , pozerala som aj na original a nikde sa to tam neuvadza .Dakujem pekne

 4. Som skupina 0.Asi tri mesiace som jedol mäso so zeleninou a vynechával som “ nepriaznivé “ jedlá pre nulku.Výsledok : úplne rozhodené krvné testy.Dokonca som zistil,že mi je lepšie s minimom mäsa.V súčasnosti som na tom tak,že mäso nejem.Jedávam makrobiotickú stravu.Teda obilniny,strukoviny a zeleninu.Keď mám chuť na niečo iné,dám si rybu.

 5. Tak ja nemam nikde napisana aku mam krvnu skupinu manzel ma Drh+co by mal konzumovat

 6. B

 7. Tiez som Bcko skupina a dieta mi pomohla. Moja zavislost od peciva ma pomaly zabijala a priberala som. Vytlacila som si tento zoznam http://www.vyzivovo.sk/dieta-a-chudnutie-podla-krvnych-skupin-funguje/, celkom prehladne popisane. Po 4 mesiacoch som sla aj na krv a testy boli v pohode, takze to asi funguje.

 8. Jedálniček na chudnutie je asi vždy trocha problém, pretože je to hotový zoznam jedál. Ak niekomu nechutia, nebude ho dodržiavať. k suroviny nedostať v obchodoch, nedá sa dodržiavať. No niekedy je dobré mať jedálniček aspoň preto, že odhadneme čo zhruba by sme mali zjesť. http://www.chudnutie-ako.sk/jedalnicek-na-chudnutie tu je príklad jedálnička na týždeň, ktorý je pomerne univerzálny. Neberie však do úvahy krvné skupiny.

Pridajte komentár

*