Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Prečo by esenciálne oleje mali byť nevyhnutnou súčasťou vašej lekárničky prvej pomoci


Print Friendly, PDF & Email

Prečo by esenciálne oleje mali byť nevyhnutnou súčasťou vašej lekárničky prvej pomoci

(Natural News) V prípade nejakej zdravotnej núdze môžu byť esenciálne oleje neuveriteľne ceneným pomocníkom. Nielenže sú užitočné pri prvej pomoci, ale dajú sa využiť aj v širokej škále ďalších aplikácií.

V prípade nejakej nepriaznivej udalosti sú esenciálne oleje nevyhnutným doplnkom vašej lekárničky prvej pomoci. Poďme sa teraz bližšie pozrieť na 6 druhov esenciálnych olejov a ich využitie.

1. Citrónový esenciálny olej

Citrónový esenciálny olej má prirodzené čistiace vlastnosti, preto sa často pridáva do čistiacich prostriedkov. Vďaka tomu je citrónový olej jedným z najužitočnejších esenciálnych olejov, ktoré môžete mať na dezinfekciu náradia, povrchov a rôznych predmetov.

Je tiež známy svojou osviežujúcou citrusovou arómou, preto ho môžete použiť na výrobu vlastného osviežovača vzduchu, ktorý prirodzene pozdvihne vašu náladu a podporí zdravú hladinu telesnej energie.

2. Esenciálny olej z čajovníka (tea tree oil)

Tento vysoko všestranný olej možno použiť na prirodzené odpudzovanie hmyzu. Na tento účel je potrebné ho zmiešať s vodou v spreji. Pre ľahšie zmiešanie oleja a vody môžete do zmesi pridať trocha alkoholu (napríklad obyčajnej vodky).

Jednoducho nastriekajte takúto zmes okolo vášho domova, aby ste odplašili komáre a iný hmyz.

Esenciálny olej z čajovníka má tiež silné čistiace vlastnosti, vďaka ktorým je ideálnou zložkou pre vaše domáce mydlá, vlhčené obrúsky, osviežovače bielizne, čistiace roztoky a ďalšie produkty pre domácnosť.

Môžete ho dokonca použiť na vytvorenie vlastnej lokálnej masti na ošetrenie drobných poranení a odrenín a na podporu prirodzeného procesu hojenia pokožky.

3. Rozmarínový esenciálny olej

Zostať pokojný a sústredený je rozhodujúce pri riešení problémov a počas akejkoľvek stresovej situácie.

Vďaka svojej výraznej drevitej vôni je možné použiť rozmarínový esenciálny olej na výrobu vlastného domáceho osviežovača vzduchu, ktorý pomôže znížiť stresujúce pocity a prirodzene zvýšiť vašu náladu.

Môžete ho tiež rozptýliť do vzduchu a vdychovať jeho arómu, aby ste si prečistili hlavu a podporili zdravé kognitívne funkcie mozgu.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

4. Eukalyptový esenciálny olej

Eukalyptový esenciálny olej je ďalším užitočným esenciálnym olejom na domáce čistiace účely, ktorý možno kombinovať so sódou bikarbónou a použiť ho na pranie a čistenie matracov, prikrývok a iných látok.

Eukalyptový olej má prirodzené upokojujúce vlastnosti, takže ho možno riediť v nosnom oleji (napríklad olivovom alebo kokosovom) a následne aplikovať lokálne, aby pomohol zmierniť mierne spáleniny od slnka.

Vďaka svojej sviežej a výraznej vôni môže byť eukalyptový olej rozptýlený aj do vzduchu a inhalovaný pre podporu zdravej funkcie dýchania a optimálnej hladiny energie.

Môžete ho dokonca rozptýliť alebo nastriekať okolo vašej špajze či skrinky s potravinami, aby ste zabránili prieniku rôznym škodcom.

5. Mätový esenciálny olej

Vytvorte si vlastnú domácu zubnú pastu zmiešaním 10-15 kvapiek mätového esenciálneho oleja s 2/3 šálky sódy bikarbóny.

Môžete si dokonca vyrobiť svoj vlastný repelent proti hmyzu zmiešaním mätového oleja s vodou a postriekaním zmesi po celom dome, aby ste prirodzene odradili myši, mravce, pavúky a iných škodcov.

Nakoľko pri lokálnej aplikácii poskytuje prirodzený chladivý a osviežujúci pocit, zriedený mätový olej možno použiť aj na zmiernenie menších spálenín od slnka. Okrem toho môže slúžiť aj ako relaxačný masážny olej, ktorý pomáha upokojiť boľavé a unavené svaly a podporuje zdravú optimálnu hladinu telesnej energie.

6. Levanduľový esenciálny olej

Jeden z najužitočnejších éterických olejov na upokojenie nervov, levanduľový esenciálny olej, môže poslúžiť ako účinný prostriedok na podporu spánku. Nielenže podporuje hlboký a pokojný spánok, ale tiež prirodzene pomáha znižovať pocity úzkosti a podporuje pozitívnu náladu.

Levanduľový olej môžete rozptyľovať do vzduchu alebo vdychovať jeho príjemnú vôňu, aby ste mohli lepšie sústrediť svoju myseľ.

Levanduľový olej je tiež užitočný pri starostlivosti o pleť. Možno ho riediť a aplikovať lokálne pre upokojenie drobných poranení, nakoľko podporuje prirodzené hojivé schopnosti pokožky.

Stop Candida

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Prestaňme sa báť týchto esenciálnych vecí – my sami sme esenciálni!

  • Ako si na to prišiel —

   • Miroslav Čižmár

    Podľa sekty esénov.

    • Tak – nemnožíme sa buňkami – množíme sa DNA – Dr.Lanka. Množíme sa ako informácia. Trtkačka – to je len radosť zo života.

     A teraz – čo s tým spravíš? V podstate fungujeme ako DNA zával. To vidím, keď štepím stromy. Lebo oplodniť ženu môže byť veľmi velmi zložité. Je to vlastne zával DNA v ženskom lone. Drbe mi?!

 2. Veľmi dobrá vec pri úrazoch je homoepatická Arnica a na popáleniny Cantaris.

 3. mariankosnac

  no ja mám takú zelenú vodičku od Vietnamcov /použitie asi podobné ako Alpa len to nieje alkohol ale olej. Našiel som jednu starú asi z 90tych rokov a mám jednu novú – a tá je už o dosť slabšia. Tak neviem či to rákosník začal šidiť aby ušetril alebo to nevyhovovalo nejakým novým EU predpisom… Tak ale snáď ostatných esenc. olejov sa to – ten pokles sily netýka, len tohoto jedného.

 4. Teraz niekoho naseriem a niekoho poteším!
  2024-05-12 Necenzurované net CXIV
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2024-05-12-necenzurovane-net-cxiv/
  ——————
  Plochá Země a kontinenty za ledovou stěnou !?

 5. Čo sa dalo iného čakať od primitívov bez svedomia? Mňamky začínajú vo veľkom zabíjať, resp. rýchlik už naberá na rýchlosti (najmä v preočkovaných krajinách) a hnidy už vypisujú, že za to môže pánko covid19 a nie mňamky ! A už na dvere klope plandémiaX, zrejme vtáčia chrípka pre ktorú už farmaStoka vyrába ďalšiev mRNA jedy !
  https://www.topky.sk/cl/13/2758573/Vedci-varuju-pred-potencialne-smrtelnou-poruchou-suvisiacou-s-COVID-19–Tato-skupina-je-ohrozena-najviac#disqus_thread
  A čo na to naša nová „národná“ vládička? Presto to, čo sa dalo očakávať, za prachy bude pokračovať v začatej genocíde ďalej !
  https://cz24.news/slovensko-sprava-nku-o-plandemii-hotova-katastrofa/

  • To, že mňamky zabíjajú sa vie všade možne – už som to nedávno započul aj od cigánov….

   • ..a nemám na mysli takých cigánov zo striebornými retiazkami na krku ale takých čo jazdia na hrdzavých popelniciach.

    • Každá šarža iný darček: https://www.cas.sk/clanok/2927187/srdcovocievne-ochorenia-zabijaju-obrovske-mnozstvo-ludi-staci-jeden-krok-ktory-tomu-moze-predist/ a Xchoroba už v šuflíku čaká na vypustenie… Už sa tie úmrtia najmä na západe nedajú ospravedlniť a ukryť… ale spojitosť tie hnidy nepripustia!

     • Ešteže tým „chorobám“ tí nedonosenci dávajú také ujeté,/pripečené/idiotské a naprosto bežnému životu odtrhnuté názvy – veď už to samé človeka znechucuje a odrázda aby bol kľudný a veril s dôverou systému. Na Západe to majú obyvatelia horšie – k nim sa nepretláca to od nás a tak sú naložení v takom náleve všelijakých priblnutých názvov, že ich netrkne keď sa niečo označuje úplne mešuge názvami. A keď každá hlásateľka v tv na Slovensku hovoriliao „chorobe.c19“ tak som si hovoril, že za koho kope keď opakuje také idiotské slová, ktoré niesú hodné nejakej choroby ale maximálne tak označenia krabice citrónov niekde v expedícii nejakej firmy kde sa balí ovocie..Človek nemusí byť až taký synestetik a estét aby mu mu to hneď nesedelo keď započuje o „chorobe“ c19, X, omikron. To si snáď robia srandu s tými ich názvami.
      Opisujem to čo som cítil keď dorazila naprosto nedôveryhodným spôsobom médiami pretláčaná vlna podvodu „korony“. Stále neviem ako je možné nechať sa tak zblbnúť a celé obdobie podvodu až dodnes veriť, že tu bola nejaká korona.

 6. Objektívne

  Len mierna erupcia na Slnku a v Poľsku je 900 požiarov za jediný víkend. Poľsko už nie je ďaleko od Slovenska.

 7. Esenciálne oleje pyramidálne energeticky aktivované /stolová medená pyramída/ urobia ZáZRAKY s Vaším zdravím systémovo………

 8. Esenciálne oleje v medenej stolovej pyramíde, energeticky aktivované, urobia ZáZRAKY s Vaším zdravím…… ….

 9. + Mimo téma, ale .. Před několika lety zpravodajský důstojník kanadských ozbrojených sil a inženýr kapitán Platt řekl, že chemtrails přicházejí z takzvaných „tankerů“ ve Spojených státech, protože Kanada takové zařízení nemá..

  A jak vypadá obloha v Tennessee více než 30 dní poté, co stát zakázal veškeré chemické látky?!
  !TAKHLE ČISTĚ: https://twitter.com/BGatesIsaPyscho/status/1789961009274274283

  „Dříve jsme měli pruhy po celý den“
  „Od té doby, co kongres Tennessee zakázal chemtrail, jsem na obloze neviděl ani jeden“
  Vypadá to, že legislativa v Tennessee funguje.

  (Návrh zákona zakazuje „záměrné vstřikování, uvolňování nebo rozptylování“ chemických látek do ovzduší. Výslovně se nezmiňuje o chemtrails, které jsou podle konspiračních teoretiků jedem šířeným letadly. Místo toho obecně zakazuje „ovlivňování teploty, počasí nebo intenzity slunečního světla“..)

 10. Scholz pod tlakem: Pouze 2 z 10 Ukrajinských uprchlíků v Německu pracují

  https://aktax.cz/scholz-pod-tlakem-pouze-2-z-10-ukrajinskych-uprchliku-v-nemecku-pracuji/

 11. Niečo z umenia, keď nám stále vypisujú o Britskej kráľovskej rodine v plátkoch, akoby sme boli súčasťou commonwealthu… vždy mi boli ukradnutí a nič sa nezmenilo, múmie!
  https://necenzurovanapravda.cz/2024/05/satanista-karel-iii-odhaluje-svuj-novy-portret/

 12. Zacharovová: Sunakovy lži “jsou tak zoufalé, že by ho člověk mohl dokonce litovat“

  https://aktax.cz/zacharovova-sunakovy-lzi-jsou-tak-zoufale-ze-by-ho-clovek-mohl-dokonce-litovat/

  • Teraz mimo tému, prešla mi správa o ficovi vraj dostal rany do brucha a hrude jeho stav je velmi vážny ide na operáciu °°°°°°

 13. Vysoko aktuálne – mimo esenciálnej témy:

  Nenávisť Progresívcov a ostatných liberálov sa stupňuje už do takých rozmerov, že po dnešnom (15.5.2024) rokovaní Vlády SR v Handlovej – v rámci „Zdravice“ premiéra s občanmi v externom prostredí pred KD, už nie je dnes – žiaden problém postreliť premiéra SR – Róberta Fica (žeby fatálne podcenenie situ ochrankou premiéra?!)

  Stojím si za tým, že SK – Spoločnosť je vysoko polarizovaná a to na ľudí so Zdravým (konzervatívnym) rozumom a ľudí s rozumom nenávistným voči všetkému, čo sa prieči ich vlastnej liberálnej pro-západnej „pravdičke“.

  odkaz:
  https://www.hlavnespravy.sk/po-rokovani-vlady-v-handlovej-postrelili-premiera-fica/3493114

  P.S:1 – Nechcem si predstaviť, aký EÚ-Satan-majdánek, by sa na Slovensku udial, ak by sa takýto krvavý „incident“ stal niekde na slobodnom proteste v rámci opačného pólu slovenského politického spektra..

  P.S: 2 – Držím všetky palce Ficovi, aby z toho vyviazol fyzicky i psychicky – zdravý a – adekvátne sa z Daného – poučil.. Vďaka!

  Informácie budú určite každou minútou – aktualizované.

  • Hrozné, čo sa to v našej spoločnosti deje, pred chvíľou bola tlačovka, nemám slov.
   Želám p. Ficovi, premiérovi Slovenska úplné uzdravenie.

  • 7 koulí jak v Sarajevu.

   • Rumzajc,

    bavíš sa?!
    Ako keby si mal z daného „aktu“ – radosť!
    Nerozumiem!

    • Ajša väčšinou sa k politike nevyjadrujem,aj preto lebo je to cirkus-šapito-predstavenie, ale otázka do pléna, prečo on? Pre“veľkých hráčov“ sme nič, sme nezaujímaví…je pravda že v poslednej dobe dosť asi niekoho provokoval – išiel do ua,spolupraca s hu, čina, kórea, som počula že1.maja sa vysmial eu poskokom v priamom prenose v tv, …..alebo je to len vendeta za niečo čo s politikou vôbec nesúvisí alebo súvisí ale interne, 71 strelec mal v 2016 namierene do politiky cez politické hnutie….

     • iana,
      ďakujem za Tvoju spätnú väzbu!

      Poviem (napíšem) to tak, ako som to navnímala ja – mojím Vnútrom.

      Keď mal „Robo“ v médiách rôzne tlačovky o tom, ako on je z pozície štátu – proti zbrojeniu na UA, ako vyhlásil, že je proti migrantom, že chce stavať ďalší blok v atómovej elektrárni JB, (pozn.: pričom Nemecko „muselo“ z pokynu USA – odstaviť z prevádzky jadrové elektrárne už oveľa skôr), jednoducho – tých úloh, ktorých zadanie súčasná SK-vláda si predurčila do budúcna, sa z pohľadu USA-prediktora – javili a javia – diplomaticky povedané – „Démon-kraticky-nekoncepčné“.

      P.S:1 – Nech mi je Boh Svedkom v otázke Pravdivosti a Čistoty mojich prítomných Myšlienok, že už cca pred 1-3 mesiacmi, som si v mojom Duchu hovorila, že – „Pane Bože – nech ten Robo nedostane guľku do hlavy“, len preto, že si dovolí verbálne i koncepčne presadzovať politické názory, ktoré priamo nekorešpondujú s tými – USA-progresivisticko-faši ideami.. Skutočne som – intuitívne vnímala toto nebezpečie, pretože vnútorne (Duchom) cítim, ako je tá – „progresívno-proti-strana“ – ideovo (a inak) – nepriateľsky-vyhrotená.

      P.S::2 – Uvedomme si, prosím, že nejaká malá (slovenská) SR-očka, členka EÚ a NATO, nemá v t.č. – v rámci politicko-USA-globálnom spolku – ŽIADNE – reálne práva v zmysle, že by si – Slovenská republika, nebodaj mohla budovať nezávisle svoj vlastný štátny Kapitál s tým, že by sa majetkovo a investične dokázala majoritne odkloniť od svojho hlavného SION-akcionára.

      P.S:3 – Satan sa tak ľahko nevzdáva a ešte nás čaká (hlavne – duchovne) veľmi tvrdý Boj!

      P.S:4 – A nerobme si ilúzie, že sa občan SR nebodaj dozvie, kto mocensky a reálne stál – za atentátom na R.F. – 15.5.2024.

      Rovnako tak, ako to doteraz nevieme, kto pracoval spoza opony v rámci – zastrelených 15 mladých študentov na Pražskej filozofickej fakulte v 12/2023.

      Takže – áno! Divadielko pokračuje, otázka – obsadenia hercov, režiséra, scenáristu a hlavne – producenta, za dobrý honorár, sa za týchto spoločenských podmienok – ešte vždy – oplatí..

      Vďaka za porozumenie!

     • Ajša,

      USA a Západ projekt Globalistov Intermárium nechápe a to čo robí V4 pod riadením Globalistov vníma ako rebéliu a neposlušnosť.
      USA a Západ nechápu, že Globalisti riadia procesy globalizácie na Zemi už 3000 rokov a ani to nijako nevidia, že je niekto nad nimi – že zasahujú do niečoho čo je omnoho väčšie ako ich dvesto ročná hegemónia. Preto všetkých, ktorí im nejdú na ruku naháňajú nazad do košiara akokoľvek. Preto sú schopní všetkého a vo svojej nechapavosti nechápu, že taká vojna, ktorú chcú oni rozpútať v Rusku a Európe nikdy neskončí tak, že by si to aj oni sami neodskákali. No a toto zas chápu Globalisti, ktorí budujú z V4 a iných štátov Intermárium – tiež protiruský projekt. Preto sa politika ktorú robí naša vláda môže javiť len ako protiamerická a pronárodná ale je viac v záujme Globalistov.
      Takže USA a Západ, ktorých odpisujú úplne všetci na Zemi majú posledné dni aby zahájili útok na Rusko – aby za zachránili. A keďže Fica nevidia ako Globalistu tak ho vidia ako rebela, ktorého treba zrovnať..ale ide skôr o Slovensko ako o Fica. USA a Západu sa stále nedarí kompletne zosynchronizivať všetko pre nanesenie jadrového útoku na Rusko a tak idú naplno…

     • Ajša

      …a tak idú naplno.
      No a tie ich krvavé fašistické – pre nich úplne akceptovateľné Západné praktiky presúvajú aj k nám.
      Už keď horel ten vežiak na východe Slovenska a ten starý pán ktorý bol uveznený na tuším piatom poschodí kde chýbal panel a stál tam a nikto mu nevedel pomôcť…. tak mi vtedy bolo jasné, že je to už aj tu…

    • Ajša, Rumcajz to asi berie v tomto prípade len prakticky – informačne s chladnou hlavou…..- rovnako ako vedoucí kolotoče z AE – a to je to čo sa mi na takých správach (a tiež mnohých komentároch) tak nepáči akoby to vkladal nejaký robot.. taký chladný „praktický“ individualistický odstup – tak jak to majú v krvi na západe.

     • Achnaton,
      ďakujem za vecné doplnenie k téme – atentát.

      P.S: 1 – Pozrela som si dnes na webe tlačovku Vlády po zasadnutí BR SR a tak sa mi to zas javilo v takom až príliš ústretovom móde: „Len aby sme nebodaj niekoho neurazili, neprávom (liberála) neobvinili, treba ešte väčšiu ochranku MSM-novinárov (lebo – ona je tá „štvaná zver“, že jo?! A nie tá, čo tu evokuje roky nenávisť voči politikom, podporujúcich konzervatívne životné hodnoty).

      P.S: 2 – Môj názor, čo sa týka – podcenenia situácie ochrankou premiéra, som nezmenila, jednoducho ich oneskorené reakcie boli z ušlého videa – evidentné..

      Pozn.: Nižšie uvádzam 31 sek. video medzi-štátnej návštevy Putina u Merkelovej, kde naňho v interiéri vyštartovali bláznivé liberálne feministky a vidieť – že vďaka jeho ochranke, sa k nemu ani nedostali..

      Rozumiem, že nemali zbraň v rukách a zrejme ho mohli v tzv. „dotykovej zóne“ – „omráčiť“ ich ceckami, v tom horšom prípade – z nenávisti im vlastnej – vyškriabať mu oči.
      Ale Pointa bezpečnostnej veci – nepustí.

      https://www.youtube.com/watch?v=jktG6uiIxsY&t=2s

      P.S.:3 – Čo sa týka komentu Rumjcajza z 15/05/2024 at 16:26 – dnes u mňa -už v pohode. Včera tie emócie, boli predsa len vyššie napnuté, ako dnes..

      Ficovi, samozrejme posielam konštruktívnu duchovnú energiu, aby sa uzdravil.

      Vďaka za pochopenie!

     • Ajša, Smer – SD tiež nieje jednoliata partička a dosť mi zložením pripomína to ako občas definuje V.V.Pjakin „Americké štátne elity“.
      Jednoducho si ani v Smere by SD nikto nemôže byť istý vlastnými.
      Aj HZDS bolo také a tí najväčší nepriateľia V.Mečiara pôsobili v jeho blízkosti. Ale HZDS bolo zas aj o inom narozdiel od Smeru – SD, ktorý ho naoko nahradil…ale stále lepšie ako nič keď už teda chceli zachrániť tú Markízu. Fico to má ťažké, nemôže veriť ľuďom ani v Smere – SD pretože od nich samých nejde tá sila, ktorá ich spojila a drží ich pokope.

 14. Fica postrelili.

Pridajte komentár

*