Ak máte srdce, neignorujte tento príspevok – celý svet musí vedieť, čo sa deje


Print Friendly, PDF & Email

Ak máte srdce, neignorujte tento príspevok – celý svet musí vedieť, čo sa deje

Populácia primátov je zničená v obrovskom meradle v jednom z najviac krehkých a jedinečných biotopov na Zemi.

To všetko sa deje kvôli lacnému palmovému oleju, ktorý sa pridáva do nepotrebných výrobkov v supermarketoch.

Liečba osteoporózy

O čo ide v prípade palmového oleja?

Palmový olej je relatívne nový fenomén, ktorý sa spomína len za posledných 20 rokov, alebo od vtedy, ako si spoločnosti uvedomili, aké lacné by bolo vyrábať ho.

Neexistuje pre nich žiadna hranica, ktorú by nezničili v mene zisku.

Palmový plej predstavuje lacnejšiu alternatívu oproti zdravším prísadám, ako sú olivový olej, či kokosový olej.

Môžete ho nájsť takmer vo všetkom – od rýchleho občerstvenia až po šampóny.

Možno najhoršou skutočnosťou je, že nie je pre vás vôbec dobrý. Poškodzuje srdce zakaždým, keď ho zjete. Nie je vhodný dokonca ani na kozmetické účely.

Medzi najviac zasiahnuté oblasti patria Borneo, Sumatra, Indonézia a Malajzia, pričom rozsah záhuby je hrozný.

Lesní pracovníci sú poučení, aby vyčistili VŠETKO, čo sa im dostane do cesty, vrátane živočíšnych biotopov a dokonca zvierat samotných.

Prírodná liečba osteoartritídy

Existujú správy o tom, ako pracovníci naháňali orangutany so svojimi nákladnými automobilmi a ich telá boli nájdené poranené s mačetami.

Kvôli tomuto odlesňovaniu čisto pre výrobu palmového oleja bolo za posledných 20 rokov zničených 90 % biotopu orangutanov. Ak bude táto situácia pokračovať rovnakým tempom, orangutany vyhynú v priebehu len niekoľkých rokov.

Je ťažké predstaviť si, že ľudské bytosti môžu niečo také pripustiť a pozerať sa na to bez toho, aby zasiahli.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Ako bojovať proti tomuto procesu

Existuje niečo, čo by ste mohli urobiť.

Najjednoduchší spôsob, ako zastaviť tento hrozný proces, je prestať nakupovať výrobky, ktoré obsahujú palmový olej.

Najprv sa vám to môže zdať byť zložité, keď si uvedomíte, koľko výrobkov s obsahom palmového oleja sa na trhu nachádza, ale ak by ich každý prestal nakupovať, neexistoval by žiaden priemysel, ktorý by ich vyrábal. Je to naozaj jednoduché.

Dalo by sa tiež napísať niektorým obchodným reťazcom a informovať ich, aby bojkotovali svoje výrobky, ktoré obsahujú palmový olej.

Spoločnosti zarábajú len na šťastí svojich zákazníkov a ak dosť ľudí vyjadrí svoj nesúhlas proti tomuto procesu, musí sa to celé zmeniť.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Záver

Ak vás tento článok zaujal, alebo ho chcete posunúť ďalej, nezabudnite ho zdieľať s ostatnými.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: organicandhealthy.org

Súvisiace články
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Súhlasim s tým, aby sme nekupovali výrobky s obsahom palmoveho oleja a je hrozne, čo sa deje.

  Ale prosim vas, aspon nemylte ludi tym, že palmovy olej je zdravotne nebezpečny. Naopak, podobne ako kokosovy, je velmi vyzivny.

  • Alarmujúce správy o často používanom druhu oleja:
   Vedci majú dôkaz, že podporuje šírenie rakoviny!

   Palmový olej môže byť nebezpečný pre onkologických pacientov.

   Španielski vedci majú ďalší dôkaz, prečo sa vyhýbať všetkým potravinám obsahujúcim jeden z olejov.

   Jedná sa o palmový olej. Tento tuk totiž v sebe obsahuje látku, ktorá stimuluje bielkovinu CD36, ktoré u pacientov s rakovinou zohráva kľúčovú úlohu pri šírení nádorových buniek telom a vzniku metastáz. Jedinci chorí rakovinou by sa tak mali palmových olejmi rozhodne vyhnúť vždy. Najčastejšie je obsiahnutý v cukrovinkách, niektorých mliečnych výrokoch a mnohých potravinárskych výrobkoch – lahôdkach, konzervách, polotovaroch. Štúdiu vedcov z Barcelony zverejnil prestížny vedecký časopis Nature.

   Pokračovanie článku pod reklamou
   videoreklama

   Tím profesora Salvadora Benitaha preukázal, že produkciu bielkoviny CD36 podporujú tiež iné nasýtené tuky v strave, ale palmový olej má účinok najsilnejšie. Osoby chorých na rakovinu by tak mali zrejme obmedziť konzumáciu nasýtených tukov všeobecne. Najzásadnejšie na štúdiu profesora Benitaha je to, že sa mu podarilo vyvinúť protilátky, ktoré blokovali CD36 a tým zabránili šíreniu metastáz.

 2. Ale to ze ludstvo konzumuje ine zvierata je co? To nikomu nevadi? Ze transportom potravin na neuverietne vzdialenosti nicime prirodu to nas to vsetko zaujima?
  A kdejake podobne clanky vytrhnute z kontextu nasho zivobitia, hlavne ze nam unikaju zakladne postoje k prirode.
  Ubohe.

 3. Mária Hajdónyová

  nekupujem ich uz davno

 4. No strach a hrôza.Bola som v Malaysii a bola som v šoku, keď som chcela otvori´t okno v hotely Kuala Lumpur, nedalo sa .Tak som vyšla z hotela a skoro som sa udusila. To , že horia dažďové lesy nikoho nezaujíma ,iba tých čo budú ma´t profit zo spustošenej krajiny. Pýtala som sa čo sa deje a oni,že horia lesy .Kľudne nosia handry na ústach a vôbec ich to nezaujíma. je mi do plaču ,ale ja si nepomôžem .Iba takto ,že to môžem napísať na facebook.
  Malaysia je vývozcami palmového oleja.
  A ďalší šok ,nieje protizákonne, keď Vám prinesú na stôl čerstvý mozog z primáta .

  • Jesť mozgy je vraj škodlivé, obsahujú prióny a spôsobujú smrteľnú chorobu. Vnútornosti sú celkovo škodlivé na jedenie, hlavne tie vylučovacie.

 5. Snazim sa vyhybat palmovemu oleju, lebo o niceni dazdovych lesov kvoli palme olejnej viem uz davno, ale je to tazke. Je vsade. V kazdej napolitanke, v hocicom. Mimochodom, na palmovom oleji smazia aj cigansku a lupienky na vianocnych trhoch. Spytajte sa, az si nieco take budete kupovat.

 6. Nicenie dazdovych pralesov ? To zdaleka nie je len palmovy olej. Rovnako to znamena aj nove GMO polia . Viete, ze 85% krmiv pouzivanych v EU obsahuje gmo ? / zdroj: fefac.eu/….Dobru chut k vasmu masu, mlieku, vajciam….

 7. … GM sója je vo všetkých kŕmnych zmesiach pre hydinu, čiže vajcia z veľkochovov a je jedno klietkových, či podstielkových sú v podstate tiež GM organizmy.
  Podobne sú zrejme chované aj dojnice v uzavretých stajniach. Jedine ovčie produkty sú tak relatívne čisté a nezávadné.

 8. Smutné je, že hoci nám to nieje jedno a hneváme sa na ľudí ktorí sú tak zaslepený ziskom, že zabúdajú na ľudskosť a nezaujíma ich nič a nikto okrem ich samotných nevieme proti tomu nijako bojovať veľa ľudí si povie dobre tak ja to teda nebudem kupovať, viac ľudí bude polemizovať nad tým ako to nič nezmení keď len on sám spraví správnu vec a ešte sú tu ľudia ktorý si článok prečítajú poplačú, porozčuľujú sa a o pár minút zabudnú na nejaký článok s palmovým olejom

 9. Nina Inkoust

  Je hrozne čo sa deje, bezpochyby. Ale prehlásiť, že je jednoduché prestať kupovať výrobky s palmovým olejom je naprosto mimo pravdu, veď ten je, ako sa tu aj píše, takmer VŠADE! To vláda by s tým musela niečo urobiť, nejaké hranice stanoviť alebo čo ale predstava, žeby všetci ľudia na planete si prestali kupovať všetky výrobky s palmovým olejom je naprosto nereálna.

Pridajte komentár

*