Výskum ukazuje, že huba „levia hriva“ bojuje proti demencii a kognitívnemu poklesu


Print Friendly, PDF & Email

Výskum ukazuje, že huba „levia hriva“ bojuje proti demencii a kognitívnemu poklesu

(Lance D. Johnson, Natural News) V súčasnosti na celom svete trpí demenciou viac ako 55 miliónov ľudí a každý rok sa diagnostikuje takmer 10 miliónov nových prípadov demencie.

Kognitívny úpadok sa v modernej spoločnosti stal takým všadeprítomným problémom, že sa normalizoval naprieč politickým spektrom. Dokonca aj niektorí súčasní predstavitelia vlád vykazujú vážny kognitívny úpadok.

Napríklad, aktuálny prezident Spojených štátov sa bežne potáca v strnulosti, musia ho odvádzať z pódia, lebo sa ňom stráca a často nesúvisle mrmle.

Kognitívny pokles je vážnym zdravotným problémom na celom svete. V mnohých prípadoch však existujú spôsoby, ako zvrátiť poškodenie mozgu, zabrániť smrti neurónov a regenerovať neurónové dráhy.

Huba levia hriva (známa aj pod názvami hericium erinaceus alebo koralovec ježovitý) je dôležitá liečivá potravina, ktorá podporuje biosyntézu nervového rastového faktora a účinne bojuje proti demencii.

Huba levia hriva podporuje biosyntézu nervového rastového faktora

Štúdia publikovaná vo vedeckom časopise Mycology zistila, že huba levia hriva syntetizuje dve veľmi dôležité zlúčeniny pre rast nervov – hericenóny a erinacíny.

Tieto zlúčeniny pochádzajú z plodnice a mycélia huby. Obe zlúčeniny podporujú biosyntézu nervového rastového faktora (NGF), preto sú užitočné pri prevencii a liečbe demencie.

Vedci izolovali dva deriváty erinacínu a dva erinacínové diterpenoidy (Cyatha-3 a 12-dién s izomérom), ktoré podporujú NGF. Vedci tiež preukázali aktivitu stimulujúcu NGF z troch ďalších zlúčenín v levej hrive – hericenones C, D a E.

Jedna zo zlúčenín, 3-hydroxyhericenon F, preukázala ochrannú aktivitu proti smrti buniek typu Neuro2a závislej od stresu endoplazmatického retikula.

Dva ďalšie druhy húb obsahujú niekoľko zlúčenín, ktoré podporujú nervový rastový faktor. Sarcodon scabrosus (AF) a Sarcodon cyrneus (AI, P, Q, J, R, K) sa ukázali ako sľubné pre prevenciu a liečbu kognitívneho poklesu.

Je zaujímavé, že hericenóny aj erinacíny sú zlúčeniny s nízkou molekulovou hmotnosťou, ktoré ľahko prechádzajú hematoencefalickou bariérou v mozgu.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zloženie huby levia hriva na molekulárnej úrovni je také, že priaznivo ovplyvňuje mozog, lieči nervový systém, podporuje regeneráciu periférnych nervov a rozvíja schopnosti učenia sa do vysokého veku.

Vysoká hladina cukru v krvi spôsobuje tvrdnutie tepien, čím sa zvyšuje riziko demencie

Aj keď existujú spôsoby, ako zvrátiť kognitívny pokles prostredníctvom liečivých potravín, k prevencii demencie by sa vždy malo pristupovať komplexne z holistickej perspektívy. Pri liečbe demencie je rovnako dôležité eliminovať chemikálie, ktoré podporujú kognitívny pokles.

Je známe, že vysoká hladina cukru v krvi spôsobuje tvrdnutie tepien, čím sa zvyšuje riziko upchatia mozgu. Obštrukcia prietoku krvi do mozgu znižuje prívod krvi do nervových buniek a ich výživu, čo má za následok zhoršenú funkciu mozgu.

Štúdia publikovaná v časopise Nutrition Journal zistila súvislosť medzi pravidelnou konzumáciou sladkých nápojov a rizikom demencie. Ukázalo sa, že cukry v nápojoch môžu zvýšiť riziko demencie až o 39%.

Štúdia zahŕňala analýzu stravy u 186 622 účastníkov z Veľkej Británie. Skúmala 206 druhov potravín a 32 druhov nápojov spotrebovaných v priebehu 10,6 rokov. Analýza odhalila koreláciu medzi fruktózou, glukózou a sacharózou (stolový cukor) a rizikom demencie.

Cukry v prisladzovaných minerálkach, ovocných nápojoch a mliečnych nápojoch silne súvisia s rizikom demencie, zatiaľ čo cukry v čajoch a káve vykázali menšie riziko.

Bylinné čaje – ako napríklad zelený čaj, harmanček, levanduľa a medovka – to všetko sú skvelé alternatívy k nápojom sladených cukrom. Tieto nápoje, ak sú osladené výťažkom zo stévie na rastlinnej báze, dodávajú telu aj antioxidanty, polyfenoly a theaflavíny, ktoré bojujú s voľnými radikálmi, a preto chránia mozog.

(Poznámka redakcie: Ani so stéviou to však netreba preháňať, lebo u mužov znižuje tvorbu spermií.)

Záver

Demencia nemusí kváriť obyvateľstvo a znižovať kompeteciu ľudí, ktorí riadia naše vlády a inštitúcie. Pokročilé vzdelávanie môže pokračovať až do staroby.

Bylinkové čaje dokážu v strave nahradiť sladené nápoje, čím ochránia mozog. No a liečivé potraviny ako huba levia hriva dokonca dokážu liečiť poškodené neuróny a zároveň podporovať rast nových neurónov.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Lance D. Johnson, Natural News, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Este spravicka dna, pre naivnych, dovercivych milovnikov politikov (jedno ktorych, kedze maju rovnakeho panicka) !!!
  https://necenzurovanapravda.cz/2024/01/do-davosu-miri-take-robert-fico-ucastnit-se-bude-ve-stredu-video/ To je radost, ze?! Fico zrejme nema uz davno zaludok, ze tam ide, a nielen to!

  • Nevideli by sme to nejako tragicky, že tam ide. Podstatné je, či bude na Slovensku implementovať to, o čom tam budú hovoriť alebo len chce byť informovaný o tom, aké plány elita kuje, či nebodaj pracovať na jej rozklade zvnútra. Ako sa aj zvykne hovoriť – svojho neprijateľa si držte blízko pri sebe, ak nechcete, aby vám ublížil.

   • Miroslav Čižmár

    To je ako s tým jadrom.

    • Presne tak, jadro akosi prestal spomínať, keďže sa už to nehodí, ale, na druhej strane, priamy odpor, ako predstaviteľ takmer bezvýznamnej krajiny, si tiež nemôže dovoliť. Fico veľmi pekne ukáže farbu, a to už čoskoro… tipujem, že zradí svojich voličov, no kiež by tomu tak nebolo…

     • Kdy lidé pochopí, že každý politik v tom jede. Ať Trump, Putin, nebo Fico. Všechno je jen zdání svobodné volby a občas se musí v politice ukázat někdo, kdo za lidi bojuje, aby zase uklidnil ovečky a přitom se vše postupně zhoršovalo a lidi si zvykali na nový standart. Mimozemšťani moc dobře znají lidskou psychiku a vidí do budoucnosti..Proto pořád prohráváme, protože si hrajou s tím, co bude ke svému prospěchu.

     • tauri: zde se dočteš, že je pro evropský kontinent plánována doba „temna“
      https://aktax.cz/q-the-storm-rider-zpravy-ze-dne-13-1-2024/

      takže fulforda, tadesco, qanon je potřeba brát s nadhledem a rezervou, ale sdělují co chtějí kde „rozdrbat“ a jaké mají plány… oni si ten jejich politický systém nenechají zlikvidovat – překabátí se a pojedou dále….

  • Ako povedal Karel Kryl, verí sa v Boha, v krásu, v prírodu a pod., nie politikom, tých treba kontrolovať. Len idiot verí politikom. A toto sa od 1989 potvrdzuje každý deň !!! A preto je aj pre mňa Fiko obyčajným chameleónom, kade vietor, tade noha !!!
   https://skspravy.sk/svet/globalizacia/wef-davos-2024-svet-sa-rozpada-ale-show-musi-pokracovat/?unapproved=4064&moderation-hash=eeed08de2d014a23769f30cdf642c0e5#comment-4064

  • Je to na nás.
   Kotleba ohlásil, že zbiera podpisy na kandidatúru za prezidenta: http://kotlebovci.sk/wp-content/uploads/2024/01/marian-kotleba-kandidat-na-prezidenta.pdf,
   Slováci už 2x dokázali, že sú nepredvídateľní. Účasťou na referende, keď nás 1,2 milióna prišlo hoci aj Marfuša nás odhovárala. 2x keď dali Fica znovu do hry, napriek tomu, že samotné volebné komisie boli indokrinované na manipuláciu. Sama som to zažila a zabránila.
   Teraz máme šancu zvoliť si za prezidenta nenávideného Kotlebu, ktorý je nepochybne vlastenec a nie je posero. Račkuje, žena mu odišla s moslimom a má mnoho nedostatkov. Dokázal sa postaviť pred rozzúrený dav cigáňov pri vražde zdravotnej sestry Eriky.
   Je to na nás či nešokujeme globalistov do tretice.
   Chcela som voliť Harabína ,ale Kotleba je lepší. A je na charaktere ostatných proslovenských kandidátoch či sa vzdajú v prospech Kotlebu, aby sa netrieštili hlasy.

   • holistický prístup

    Metla,

    Kotleba je JEZUITA – sám uvalil kliatbu na „slovensko“ – tak aký pronárodný?!? – nikomu, koho srdce bije za ná-ROD nie je dovolené sa zúčastniť HRY o tzv. „vyššie“ pozície – byť OTROKOM bližšie k pánovi, OTROKOM s vplyvom na iných OTROKOV. „Politika je len a len divadelným predstavením – sieťou do ktorej lapajú nevidomých slepcov – len legalizáciou beštialít na ná-rodoch.

    Aj tzv. „MATOVIČ“ je JEZUITA, … – všetci sú riadení JEZUITAMI buď priamo, alebo nepriamo – prečo FICO verejne prijal „birmovanie“?!? – prečo sa všetci „politici“ zúčastňujú tých najtemnejších rituálov riadených aj „pápežami“ a inými sutanistami, usilujú o „audienciu“ u „pápeža“, prečo sa mu všetci klaňajú, …, prečo …, prečo …, …, prečo to požehnávanie čiernoprdelníkmi a sutanistami – verejne?!?, prečo …

    „V okamihu, keď si vyberieš jednu zo strán konfliktu – prestaneš vidieť pravdu!“

 2. Každý,kto bol na WEF aspoň raz,zradil svojich voličov.Fico nebude výnimka,na to dám krk…Nejde tam skúmať svojich nepriateľov,ale poznať svojich priateľov….

  • Fico sa už raz líškal globalistom, Bruselu aj Washingtonu, posielal sorošovským mimovládkam peniaze a aj tak naňho spravili majdan a dali ho dole. Podľa nás už bude teraz viac obozretný s vlkmi vyť.

   • No – poďme na to, prečo si ten zmrd pozýva práve toho, koho si pozýva. Oni si tých pozvaných analyzujú podľa určitých kritérií. Aké kritériá spĺňa Fico? Túžba po moci – fajn! Tak mu dajme ešte väčšiu moc! Korupcia? Tak mu ponúknime viac! Spoločenský úspech, viditeľnosť – túži po sláve? Tak ho oceňme ku.va!
    —————-
    K článku – z tých húb by som mal mať ešte väčšie nervy ako mám nervy?! Kedy začnete rozoberať ruskú šagu?

   • Magdalena

    Fico se potřeboval stáhnout z politiky aby všechna špína za covid teror padla na Matoviča a on se pak vynořil do politiky čistý a neposkvrněný . Proto celé to divadlo okolo Kuciaka. Jsou mazaní , mají to promyšleno a vytahují politiky ze střídačky do hry podle potřeby .Nic nenechají na náhodu.

    • u nás je to obdobné s babišákem…ve funkci premiera v době COVID
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Andrej_Babi%C5%A1
     a teď bude dělat ze sebe zachránce od pětidemolice….

     • Ano Babiše nechali „odležet“,odpočinout na střídačce . Lidé mají krátkou paměť .

    • Marek Košice

     Magdaléna : Veeeeľmi zaujímavá myšlienka. Kľudne to môže byť tak ako píšeš, prikláňam sa k tomu.

    • mariankosnac

     Aká ,,špína za covid teror“? Veď nikto to nerieši. Ovciam Matovičov covid teror nevadil. Matovič mohol vládnuť dodnes, ale znechutil voličov svojim celkovým psychotickým vládnutím.

     • Potřebují ve vládě někoho komu budou lidé slepě věřit o to jde , Fico to splňuje . Potřebují někoho kdo lidi zmanipuluje a to Matovič teď nedovede a jak píšete lidi jsou z něho znechuceni. Jedeme do druhého kola a z kopce, držme si klobouky.

    • Na telegrame je kanál probudzená sofie , celkom zaujímavé s pohľadu kde tie“loutky“ stále berú do hry matrixu….a sú ako nadľudia, tu platí že všetci sme si rovní ale niektorí sú si rovnejší…

   • Fico je je stará ficopodšívka už od narodenia vezie sa to s ním dodnes °°

 3. Israismael

  Udalosť Čierna labuť
  Myslím si, že udalosťou „Čierna labuť“ bude banková kríza, ktorá vyústi do „bankových prázdnin“, kedy sú banky na určitý čas zatvorené.
  To spôsobí krízu. Temni ludia budú vyčíňať, ako obvykle… presne tak, ako pred 50 rokmi prorokoval David Wilkerson.
  Budú potrebovať dodatočnú kontrolu nad internetom, aby „kontrolovali oficiálny príbeh“, čo všetko budú VEĽKÉ KLAMSTVÁ. Už budú mať na mysli obetného baránka, ktoreho bude viniť z tejto krízy… s najväčšou pravdepodobnosťou Rusko.
  Medzitým, kým budú banky zatvorené, budú prerobené tak, aby konvertovali na úplne „nový“ digitálny dolár alebo CBDC alebo digitálnu menu centrálnej banky….spolu so sociálnym kreditom.
  Len som si spomenul, že na stretnutí COP28 začiatkom decembra vyšlo najavo, že CIEĽOVÝ DÁTUM na konverziu na CBDC je 1. máj.2024
  Takže to znamená, že pred 1. májom musíme zažiť veľký CRASH , aby sa CBDC mohlo považovať za ZACHRÁNITEĽA našej globálnej ekonomiky, aby ju opäť rozbehlo.
  Toto sa, samozrejme, plánovalo ROKY……ale ako vakcína s rýchlosťou warp, bude nám povedané, že toto riešenie museli rýchlo vytvoriť……a toto sa bude ponúkať ako JEDINÉ možné riešenie, ako znovu rozbehnúť našu ekonomiku.

  • Já už se směju těm předpovědím typu černá labuť, gesara, bílé klobouky, Fullford…hezky se to čte, jako pohádky na dobrou noc, ale čeho je moc, toho je příliž. Lidi už těma kecama tokikrát zklamali, že kdo má mozek, snad už jim to nemůže věřit.

   • Tie predpovede….hmmm….to je ťažké sa dopátrať odkiaľ každá z nich ide a tiež či vti už niesú ich „modifikácie“ z dielne tých, ktorí ich chcú znevierohodniť. Zaujímavé sú aj „krátkodobé“ predpovede…
    Trebárs taká pani Y.Rychtaříková z Proudu Národní Hrdosti niekoľko rokov nazad predpovedala, že za plynovú a energetickú krízu bude pred svetom obvinené Rusko. A tiež za vojnu na okrajine….a nemýlila sa.
    Takéto závery mala už v roku 2014 po fašistickom prevrate na okrajine! Už vtedy vedela kam to asi bude smerovať a ako sa situácia vo svete bude vyvíjať.

    • Nesleduju takovou paní a rozhodně odmítám ji házet do jednoho pytle, ale operace Psyop typu Qanon už je pro mě směšná. Nic z toho se snad kloudně nesplnilo. Vždy je to jedna polopravda. Nic tam není tak, aby se splnilo a stále je to stejná pohádka, tahat lidi za nos. Amerika má měsíc do bankrotu, amerika má měsíc do bankrotu…ten měsíc už jsou 3 roky stejně, jako zlatá Gesara. Stejně jako MedBed…A pořád na to lidi věří, že už je tu..MedBed rozhodně jsou, ale s těma kecama, co už má vykouknout z poza rohu je to trapný, protože vše pořád „oddalujou“ a nic není v dohlednu. Je to jako osel, co chodí před mrkví, už už..ale pořád nic. A když udělá Trump očkovací urychlení, hned přiklušou s omluvou, proč tomu tak bylo a proč Putin udělal tohle. Ani jeden neřekl, že je očkování špatný a zabije člověka atd. Takže záleží, kdo má info a dá ho lidem a kdo vidí do budoucnosti, která se pořád ještě tak nějak mění. Zatím v předpovědích jsou stále války a krize. viz Krzysztof Jackowski.

     • Miroslav Čižmár

      Keby ste videl do budúcnosti, povedal by ste to verejne, alebo by ste si to nechal pre seba?

     • Politici vo vysokých funkciách nemôžu vždy hovoriť pravdu priamo. A je to ešte horšie – práve na to – na takú chybu čakajú ich nepriatelia.A aby toho nebolo málo tak na to čakajú ľudia, ktorí jednoducho nechápu, že si tak z nevedomosťi žiadajú ešte horšiu politickú situáciu pretože Nadnárodné riadenie nikdy nespí a vždy bude na kroky takého politika v danom štáte reagovať. Má na to páky aby ho donútili zrovnať krok a držať hubu – pokiaľ obyvateľstvo danej krajiny bude žiť v blude – pokiaľ bude od politika čakať nezmyselné kroky a tiež keď nebude chápať jeho kroky a tým ho nepodporovať. A politik bez podpory národa môže svojími neuváženými – leč pravdivými vyhláseniami – dopadnúť zle a zároveň zatiahnuť celý národ do veľkých problémov. A V.V.Putin tiež nie je výnimkou – tiež si nemôže dovoliť hovoriť vždy a všade čistú pravdu.

     • Kdo je dobrý člověk, varuje lidi dopředu a pokud se lidé zachovají jinak, budoucnost se může v nějakém směru změnit. To samé, jako když jednáme podle sebe, nebo podle stáda, či kolektivního vědomí. Nějaké věci se mohou změnit, některé si člověk musí prožít a musí se stát. To proto je kolem plno ovcí, protože nejsou v této realitě, jsou egoističtí a i když je někdo varuje, nedbají a musí si prožít tu energii, kterou zažívají a o kterou přišli. A znovu..chápu, že temné straně bych neřekl všechny své kroky, aby byla předemnou, ale zase..elity mají looking glass a vidí obě strany do budoucnosti a ještě jim pomáhají duchovní lidé, nebo mimozemské entity. Takže my jsme díky takovým hajzlům skutečně jen mravenci, s kterými si dělají, co chtějí..takže za sebe, kdo lže lidem, nebo jim jakkoli zatajuje pravdu, je hajzl. A to se týká Putina i Trumpa. Takže raději než něco napíšu věř, že si to promyslím, abych nebyl za blbce. Ale lidé stále věří těm pohádkám o tom, jak je Qannon zachraňuje a i když je pokaždé ta stejná pohádka, proč jim to lidé věří? Je něco jiného, když tohle říká fiala, nebo Qannon? Proč lidé nevěří už Fialovi a proč věří Qannon, i když se z toho nic nesplnilo…? Protože se to hezky poslouchá a řekli, ať jim lidi věří a to bohužel slepě. A čemu věřím, tomu odevzdávám moc a energii. A tak i když Qannon a Putin udělají nějakou hovadinu, lidé to tolerují, protože věří, že dělají správnou věc a tím pádem je to karmicky relativně v pořádku. To je to, proč tu máme takový bordel. Protože lidé tolerují nepořádek, protože sám chci, aby lidé tolerovali i můj nepořádek v životě. Nic jiného to není…Takže jsou „probuzení“ lidé skutečně probuzení? Jen si myslí…

    • A Teraz o tých hubách…- od doby nástupu vlády ignora matoviča – vatikánoviča liberálne podhubie začalo riadne plodiť samé jedovaté huby. A prejavilo sa to aj v práci – tam najviac. Od tej nešťastnej chvíľe mi čoraz viac brúsia uši reči mladých ale aj starších liberálnych „pohodárov“ na tému úžasných – asi pre nich nudnú – realitu rozširujúch húb – lysohlávok. Nikdy predtým som nemal ani potuchy, že sa nejaká patria môže vybrať na chatu na akciu riadne „zlysohlávkovat“ namiesto popíjania a zábavy. Alkohol – drogu neobhajujem ale rozfrckat si mozog v zrýchlenom režime tvrdými či mäkkými drogami to je už silnejšia káva ako opica z alkoholu na nejakých akciách.
     Dokonca som sa dozvedel – a bolo to pre mňa prekvapením, že niektorí liberálovia sú veľmi uvedomelí, zásadoví a starajúci sa o svoje zdravie – žiadny alkohol, žiadne cigarety, žiadne nezdravé jedlá a nápoje, samé prírodné produkty, čaje a minimum polotovarov v ich strave ALE(!) drogy všetkého druhu áno, z/hulenie marihuany áno, odvar z lysohlávok áno.
     A zaujímavé je aj to, že je štandard u nich je nie zdrogovať sa z „mierou“ ale zdrogovať sa na ultimum a vypočítať si to tak aby v určitú hodinu mohli odísť po svojich z „doupete“ v ktorom sa oddávali „rozšírenej realite“..- trebárs do práce.
     Raz som počul taký rozhovor dvoch liberálnych mešugácov: “ jeden hovorí druhému: zajtra ku mne nechoď o tretej, to budem ešte „neviem kde“ ( myslel zdrogovany mimo reality), príď tak o piatej – to už budem v pohode – inak by som z toho nič nemal. Neviem čo riešili ale to bola sila tie ich myšlienkové pochody a ten rozhovor. Bolo to ako z inej planéty, niektoré veci – vôbec som sa nechytal a ani nechápal o čo ide.
     Potom takému čo má vv hlave len huby – lysohlávky ostrejšie povedz v práci aby si po sebe upratal bordel na pracovisku – hneď sa uteká žalovať zmenovému majstrovi – liberálnemu kamarátovi a zároveň tiež sopliakovi. A ja potom vyzerám ako starý fašista na pracovisku, ktorý bezdôvodne terorizuje mladých.
     Tauri, tiež si v takom prostredí nemôžem dovoliť vždy hovoriť čistú pravdu, nikam by to neviedlo, tiež musím manévrovať avšak stále mám na zreteli akým smerom chcem pracovný kolektív posúvať – a môžem pre to urobiť len toľko koľko mi to situácia dovolí.

 4. Od doby nástupu vlády ignora matoviča – vatikánoviča liberálne podhubie začalo riadne plodiť samé jedovaté huby. A prejavilo sa to aj v práci – tam najviac. Od tej nešťastnej chvíľe mi čoraz viac brúsia uši reči mladých ale aj starších liberálnych „pohodárov“ na tému úžasných – asi pre nich nudnú – realitu rozširujúch húb – lysohlávok. Nikdy predtým som nemal ani potuchy, že sa nejaká patria môže vybrať na chatu na akciu riadne „zlysohlávkovat“ namiesto popíjania a zábavy. Alkohol – drogu neobhajujem ale rozfrckat si mozog v zrýchlenom režime tvrdými či mäkkými drogami to je už silnejšia káva ako opica z alkoholu na nejakých akciách.
  Dokonca som sa dozvedel – a bolo to pre mňa prekvapením, že niektorí liberálovia sú veľmi uvedomelí, zásadoví a starajúci sa o svoje zdravie – žiadny alkohol, žiadne cigarety, žiadne nezdravé jedlá a nápoje, samé prírodné produkty, čaje a minimum polotovarov v ich strave ALE(!) drogy všetkého druhu áno, z/hulenie marihuany áno, odvar z lysohlávok áno.
  A zaujímavé je aj to, že je štandard u nich je nie zdrogovať sa z „mierou“ ale zdrogovať sa na ultimum a vypočítať si to tak aby v určitú hodinu mohli odísť po svojich z „doupete“ v ktorom sa oddávali „rozšírenej realite“..- trebárs do práce.
  Raz som počul taký rozhovor dvoch liberálnych mešugácov: “ jeden hovorí druhému: zajtra ku mne nechoď o tretej, to budem ešte „neviem kde“ ( myslel zdrogovany mimo reality), príď tak o piatej – to už budem v pohode – inak by som z toho nič nemal. Neviem čo riešili ale to bola sila tie ich myšlienkové pochody a ten rozhovor. Bolo to ako z inej planéty, niektoré veci – vôbec som sa nechytal a ani nechápal o čo ide.
  Potom takému čo má vv hlave len huby – lysohlávky ostrejšie povedz v práci aby si po sebe upratal bordel na pracovisku – hneď sa uteká žalovať zmenovému majstrovi – liberálnemu kamarátovi a zároveň tiež sopliakovi. A ja potom vyzerám ako starý fašista na pracovisku, ktorý bezdôvodne terorizuje mladých.

  • No – a teraz môj „problém“ – neviem sa opiť – ale ja sa nechcem opiť! Som schopný zvládnuť ozaj veľké množstvo alkoholu – 4 litre vína za deň, aj liter borovičky za deň – ale na mňa to nijako – v zmysle opitosti – nefunguje! Ja alkohol v podstate používam len na odstraňovanie vnútorného napätia – a používam ho – ako „mimozemšťan“ – ako liek! Mne chutí jesť, milujem ovocie, mäso. A to je iné nastavenie mysle – a iný účinok! Ja potrebujem rozmýšľanie! Avšak uvedomujem si, že to potrebujem vyrovnať fyzickou námahou – aby som nemuslel toľko rozmýšľať – mám viac fyzicky meditovať. Fyzicky meditovať? Netreba jógu – stačí sústredené cvičenie. V mladosti som miloval fyzickú záťaž – dnes je to naopak. Zrejme sa musím vedome omladiť. Činky som si už nakúpil. Neskutočne nerád niečo okopávam. 13 rokov som kosil 30 árov ručne. Bol som v pohode – akurát mi to žralo čas. A ten čas potrebujem na zber informácií. Tie info ma zároveň gniavia. Čo s tým? Na čo sa mám vysrať? Lebo v dnešnej dobe sa nedá žiť len podľa svojich plánov. Tí dnes „šťastní“ ignoranti skončia ako zvieratá na bitúnku, kondiciované príjemnou, upokojujúcou vlažnou vodou – až kým ich niekto neomráči elektrickýmiu kliešťami. Byť stále v strehu je naozaj únavné – ale – práve vďaka nepohodlnosti – prežijeme!

   • Od určitého stupňa uvedomenia si mnohých podstatných skutočností sa človek nedokáže tak opiť že zabudne na realitu ale sa vie v tú chvíľu alkoholom fyzicky odrovnať – keď pije štamperlík slivovice za štamperlíkom. Je to akoby nanič údel ale už nieje cesty späť lebo od prvého po posledný štamperlík si je stále vedomý všetkého a nič z toho alkoholom nedokáže v sebe vymazať aj keď už je na „šrot“. Ale pokiaľ je on sám sebe alebo celý svet a život celkovo pre neho za triezva veľká neznáma tak alkohol mu nabudí predstavivosť, ktorá nemá hraníc a bude sa vyžívať v úžasných emocionálnych stavoch – sa každým štamperlíkom bude cítiť čoraz viac sily a odhodlania a bude sa čudovať mnohým veciam že ho tak zväzujú a ktoré nevie za triezva vyriešiť – tak jak ja kedysi. Ale ten čas skončil cca pred 13 rokmi ale nemusel som sa od pitia nasilu odtrhavat – naložil som si totiž zbytočne toľko starostí (ktoré mali byť len radosti, až som ich postupne nezvládal a nedokázal napĺňať). A tak som prišiel o mnohé… ťažko to popisovať. Chcel som dokázať, že zvládnem strašne moc ale netušil som, že mi po rokoch dôjde dych a stratím podporu okolia, ktoré zväčša nieje zvyknuté držať sa svojich plánov roky a tlačiť tu „káru“ stále ďalej. Ľudia sa dosť menia a to som podcenil – zostal som zo svojimi rozrobenými plánmi sám – a nemám už jaksi silu s dôvod ich dokončiť pretože som bol názoru, že keď ľudia vidia, že to robím pre nich tak budú mať chuť mi stále pomáhať. Ale realita je iná a na to sklamanie z nej neplatí žiadny alkohol.
    ..A chápem aj to, keď píšeš, že alkoholom uvolnuješ napätie. Opadne čisto len napätie ale inak sa nič v človeku nezmení – a to hneď po malej chvíli. Poznám to.

   • Máš riadnu kondičku piješ ako dúha +++

 5. Posuďte sami: Případ ploché Země
  https://odysee.com/@RadioOreb:a/posu%C4%8Fte-sami-p%C5%99%C3%ADpad-ploch%C3%A9-zem%C4%9B:d
  ——————-
  Dokument, ktorý nie je postavený na dokazovaní plochej Zeme, ale na vyvracaní guľatej Zeme – čo nie je to isté.

  • Convex Earth: Dokument o ploché Zemi | CZ titulky
   https://odysee.com/@MassiveDva:d/Convex-Earth-The-Documentary-(CZ-titulky):1

   • Čo ľuďom vadí na guľatej Zemi? Ukážte mi ten plot na konci Sveta, čo spomínal Pacho hýbsky zbojník…. Všetko, čo je aspoň také veľké ako Ceres, tak je aj guľaté…

    • … z Hlivy ustricovej je najlepšia polievka na svete 🙂 ,teda asi to bude aj skutočný liek…

     • Vladimír

      Hliva ustricová má antirakovinné účinky. Z naších húb ich má cca 20%. U nás rastie 5 000 druhov húb a plesní.

     • https://mushi.sk › trudnikovec-pestry
      Trúdnikovec pestrý – zloženie a zdravotné benefity
      Trúdnikovec pestrý – Coriolus versicolor | Je jednou z najviac skúmaných liečivých húb. Môže posilniť imunitu a bojovať proti chorobám | Účinky | Použitie
      ——————–
      Jedna z najviac rozšírených drevokazných húb u nás. Treba si kúpiť sušičku na ovocie, mixér – a na záver to sterilizovať – vo vodnom kúpeli – nie v mikrovlnke. Táto huba dokáže zvrátiť rakovinu v 4. štádiu. Nepomýliť si trúdnikovec pestrý s trúdnikovcom plstnatým. Učte sa, pátrajte! Ja už drbem na jednoduché návody pre lenivých kreténov!

     • https://www.nahuby.sk/atlas-hub
      Najlepší atlas húb na Slovensku.

     • Hliva ustricovitá je jedna z najkvalitnejších húb ktoré sa na Slovesku vyskytujú už roky uznávaná s protirakovinovovími účinkami +++

     • Hlivy občas predávajú aj v Kauflande a pod. Okrem tých polystyrenových taciek na ktorých sú zabalené môže tam byť ešte niečo zdraviu škodlivé? Nejaká chemická úprava/postrek?
      Viem, že hlivy najlepšie zberať vonku alebo pestovať doma ale 2 razy som ich kúpil aj v reťazci.

     • mariankosnac

      Nemyslím že na hubách z obchodu je niečo zdraviu škodlivého akurát že
      1) v ktovie akej pivnici to pestujú a nebude to mať tú silu ako z lesa.
      2) V igelitových vreckách sa môžu zapariť a hrozí, že zostanú slizké a negustiózne. Dokonca až zdraviu škodlivé. Ale nebude to nič vážne, no správne by sa mali predávať tak že na huby by mali byť v obchode k dispozícii papierové vrecúška a človek si to sám zabalil ale na to sú ľudia moc pohodlní.

    • Marek Košice

     Daniel : Na „Zemeguli“ je najviac VADNÉ to, že SKRÝVA iné svety, ktoré EXISTUJÚ na našej Plochej Zemi. Antarktída kruhovitého tvaru (ako okraj pizze) oddeľuje akurát NÁM ZNÁME svety (nám známe svetadiely, ostrovy, oceány) ktoré obývame, od NÁM NEZNÁMYCH svetov. Z nejakého chorého dôvodu je (pre niekoho „GIGAmocného“, alebo priamo Stvoriteľa?) žiaduce, aby ľudstvo bolo ROZDELENÉ na mnoho častí, a teda mnoho „projektov“.
     AKO ZABRÁNIŤ, aby sa ľudia nedozvedeli o tom, že na Zemi žijú V SÚČASNOSTI aj iné civilizácie, a je ich MNOHO? …Jednoducho… Z Plochej Zeme spravíme ZEMEGUĽU… Spravíme fake glóbusy, fake „triky“ (posledné dlhé roky počítačové) Zemegule, zaplatíme hercov & kozmonautov & pracovníkov NASA (kľudne mohli prejsť brainwashingom rozmerov, o akým sa nám nesníva), SPRAVÍME ANTARKTÍDIU (ktorá je hranicou medzi nám známym a nám NEZNÁMYM svetom) PRÍSNE STRÁŽENOU, a ………………JE DOKONANÉ…….. A keď by na nám známom svete (ktorý sa „rozpriestiera“ na fake Zemeguli) vznikla obrovská katastrofa a nedalo sa tu už žiť, vybrané „elity“ (napr. Fico a Čaputová tam patriť na 100% nebudú…to sú len lokálne „elity“) proste odletia tam, kde bude čistučká príroda, a …..KDE ICH ABSOLÚTNE NIKTO NEBUDE POZNAŤ.

     Príšliš „sci-fi“ podľa teba? … Ak to porovnám s lietaním roveru na (nehmotný) Mars (akože 62 miliónov km od Zeme… 😀 😀 :D) a podobné sr*čky….tak je to uveriteľné ako tvoj nos medzi očami, keď sa pozrieš do zrkadla. 🙂

    • Daniel – funguješ na svojej indoktrinovanej paradigme! Neverím tomu, že si si ten dokument pozrel – však na čo, keď máš svoju paradigmu. Toto je tu príznačne pre všetkých ko.otov tu – reagujete na môj komentár – nie na dokument, ktorý tu zdielam! Choď do boha židovského! Stačí, že veríš – vedieť nemusíš! ??? Nechcem mať v partii „mozgy“ ako ty! A to sme boli zdánlivo na spoločnej vlne. Nie sme! Lebo tá vlna má viac vrstiev! Ty si tá povrchná vlna – ja som tá, čo melie útesy. Asi tak.

     • Trochu veľmi iná mapa – hoci na glóbuse! MAPA, KTORÁ VISÍ V OSN!!!
      4. „Elita“ (zemské vládnoucí vrstvy) pohřbila velkou část lidské historie a zbytek zmanipulovala. VYPRÁVĚNÍ HELEN MORRIS
      https://odysee.com/@lesapan5:a/405554162_1379807986284164_6925931889720517567_n:2

      „Elita“ (zemské vládnoucí vrstvy) pohřbila velkou část lidské historie a zbytek zmanipulovala. VYPRÁVĚNÍ HELEN MORRIS (ženy, která se narodila v zemi za ledovými zdmi Antarktidy, a která se vrátila se na území našich kontinentů, aby pokračovala v odkazu svého otce).
      „Elita“ pohřbila velkou část lidské historie a zbytek jzmanipulovala. Nejhorší ze všeho je, že spoustu lidí o své lži přesvědčila a oni tuto vymyšlenou historii a nemocnou zemi, kterou obývají, hájí. Tento svět je velmi obtížné místo k přežití. Kromě vysoké toxicity ve všem, co dýcháte, jíte, pijete, je zde také plno jiných nebezpečí, která z tohoto místa dělají nepřátelské místo. Ti, kterým se podařilo odsud uprchnout, už mají malou touhu se vrátit zpátky. Ale jak jsem již řekla, já mám v srdci tyto země tak zakořeněné, že pokaždé, když sem vkročím, tak se znovu spojuji se svou minulostí a se svým drahým otcem Williamem Morrisem, který přísahal, že bude bránit, chránit toto nové lidstvo a snažit se ho vytrhnout z parazitických rukou „Elit“. To velké množství válek a to násilí, které se v průběhu let stalo, je opravdu odporné. Je šílené, že přesvědčili tolik lidí a tak dokonale o tom, že když přijdou ve válkách, na kterých se podíleli, o život miliony z nich, že jejich účast v tomto šílenství, byla ze spravedlivého důvodu. Jedinou spravedlivou příčinou boje je ale boj za svobodu a té svobody lze dosáhnout pouze strhnutím „závojů“ kolem těchto zemí. Za zvedání „závoje“ se platí vysoká cena, ale vždy stojí za to znát pravdu, i když to bude třeba to poslední, co bych mohla napsat. Víte, kolik nevinných lidí už za věc svobody lidstva položilo život? Kdo by nechtěl znát skutečný příběh naší minulosti?
      V této knize se vám pokusím co nejvíce objasnit téma „známých zemí“ a „jiných světů“ za zdmi ledu a pokusím se také popsat podrobnosti o všem, co víme o tamějších civilizacích. Vyžaduje to naléhavost nadcházejících událostí. Nejsme tu proto, abychom někoho strašili a uváděli data kataklyzmat nebo „resetů lidstva“. Jsme si vědomi toho, že situace v posledních letech je velmi choulostivá. Proces osvobození lidstva lze urychlit, ale musíme si být vědomi i všech možných následků.
      Jmenuji se Helen Morris, jsem dcera mořeplavce Williama, narozená v zemích, které jistě neznáte. Jsou vzdáleny téměř 8000 kilometrů za ledovými stěnami ve směru, který znáte jako „Jih“. Než vás vezmu na cestu mimo vám známou Zemi, musíte pochopit, že mnoho z následujících textů nebude v souladu s tím, co jste se naučili ve vašem zmanipulovaném prostředí a nebude v souladu s oficiálně prezentovanou historií. Velká část tohoto příběhu s vámi bude ale rezonovat, protože on stále žije, a protože jste byli také nějakým způsobem jeho součástí. Teď jste ale uspáni, zcela zresetováni a to do takové míry, že žít tento váš život se vám zdá zcela normální a připadne vám, že je v pořádku. Žijete život, který je založen pouze na robotických a stále se opakujících akcích. Jen velmi málo z vás svůj život založilo na lásce a empatii. Nyní je ale důležité, abyste dokázali správně porovnat a zvážit následující předkládané informace. Neměli byste již věřit ničemu, ale měli byste se naučit zpochybňovat vše, co jste se dosud naučili a k čemu vás chtěli systematicky a třeba i násilím přimět. Vždy se snažte obklopovat lidmi, kteří nejen přináší poselství empatie a lásky, ale kteří jej skutečně prosazují a nevytvářejí žádné rozdělení. Nebuďte překvapeni, pokud vám něco z toho, co se dozvíte, bude znít velmi povědomě. Přijměte ty myšlenky, které se vám budou nejvíce líbit, pevně je obejměte a vždy důvěřujte své intuici, tomu, co cítíte, a co vychází z vašeho srdce. Vaše mysl se vás bude přitom všem ale snažit manipulovat a zmást.
      Můj otec opustil tyto země v dobách Velké války, a když jsem sem přišla, našla jsem lidstvo téměř ve stejné situaci. Není zde žádná ochrana od žádné země, vlády, politické strany nebo jakéhokoli despotického vůdce. Jste tu pouze vy, lidé, proti těm, kteří tahají za provázky ve tmě. My je nazýváme „Elity“, „Dozorci“ „Správci“ „Strážci“ „Hlídači“, „Zkorumpované bratrstvo“ „Ochránci stromů“ „Kuijas“ „Pohlcovači energie“. Myslím, že se dají nazvat mnoha dalšími termíny, ale zůstaňme u prvního názvu, i když já jim nejčastěji říkám „parazitická rasa“. Tento výraz se k nim výborně hodí. Jsou tu přítomni téměř od počátku lidstva a ať se nám to líbí nebo ne, dnes tuto část Země spravují a mají nad ní kontrolu. Dá se proti tomu něco dělat? Odpověď je jednoduchá: Ano, ale kvůli tomu musíme splnit mnoho bodů a najít mnoho z jejich slabých i silných stránek. Znalost nepřítele je tím nejlepším způsobem, jak se vymanit z jejich kontroly a nakonec je i porazit.
      Kniha: Navigator who crossed the ice wall Autor: Nos Confunden
      https://youtube.com/c/NosConfunden
      Přeložila Zuzi Czech

      2024-01-15 – 1/4 Psychologie totality: Podřizuje se věda novému ideonáboženství? Smysl práce a systémové vyhoření
      https://www.svobodny-vysilac.cz/2024-01-15-1-4-psychologie-totality-podrizuje-se-veda-novemu-ideonabozenstvi-smysl-prace-a-systemove-vyhoreni/

     • Ešte dodatok
      Příběh Williama Morrise: Navigátor, který překročil ledové stěny /Antarktídy – pozn./ —- vsechny dily — mluvene slovo – čte Kamila Jiříková
      https://odysee.com/@lesapan5:a/pribeh-williama-morrise-1-fw1e2l44_4DyXAQyB:8

     • Taky se toto dá číst na webu Celostní vzdělávání v sekci Nejnovější články.
      Je to velmi zajímavé

   • Miroslav Čižmár

    Plochá Zem predpokladá, že v jej strede a na okraji sú oblasti večného ľadu, a medzi nimi sú oblasti bez ľadu, ktoré sú ohrievané Slnkom. V tom prípade by boli potrebné dve Slnká na to, aby existoval tropický ostrov za antarktickým okrajom.

    • Miroslav Čižmár

     Ešte je tu otázka polárneho dňa v Antarktíde, kedy Slnko pol roka nezapadá. Ako sa to dá vysvetliť na plochej Zemi?

     • Vzostupnou špirálou.

     • Miroslav Čižmár

      Vzostupná špirála by mala rovnaký efekt aj na tropické oblasti, a Slnko by nezapadalo ani tam.

    • Objektívne

     Teória plochej zeme pochádza od spravodajských služieb a má za úlohu zabávať ľudí aby sa nezaujímali o podstatné otázky života. Rovnako je na tom aj teória „američania na mesiaci nikdy neboli“ a mnoho iných spravodajských hier.

     • Miroslav Čižmár

      Vyzerá to tak.

     • Marek Košice

      Objektívne : Chlapče, ty tak BRUTÁLNE špiníš to slovo ktoré používaš ako svoj nick, že by si si zaslúžil na týždeň na samotku…….. Vieš totálne h*vno o svete. Čo viac k tomu dodať. 🙂
      A Miroslav Čižmár napodobne. Preto sa nechal tuším 3x dobrovoľne opichať „covid vakcínou“.

      Učte sa, chlapci, lepšie video o plochej Zemi v slovenčine/češtine nenájdete : ….. https://www.youtube.com/watch?v=S1Lm_cyEpus&t=1s

     • Ojektívne
     • Miroslav Čižmár

      Marek Košice

      Stále nechápem polárny deň v plochozemskej Antarktíde. Ako môže Slnko naraz osvetľovať celý povrch Antarktídy a zároveň osvetľovať len časť trópov?

     • MK ty máš tak obrovské ego, že si nedovidíš ani na pinďúra.

     • Keď sa pozriem napríklad na Stoltenberga tak vidím, že USA na Mesiaci neboli. Jak to môžem takto napísať? Neviem to vysvetliť ale z neho a všetkého okolo neho to dokážem „vyčítať“ aj keď s tým on akoby nemal vôbec nič spoločné. A dá sa to vyčítať z mnohých tých debilov – „významných“ predstaviteľov Západného sveta.
      A naviac – USA tam nemali na čom letieť. Dobre to popisuje – ten podvod z mesiacom kniha V.V. Pjakina „O světe křivých zrcadel“ (1. Diel). Tam je to všetko dopodrobna – tá faktologia o tom ako nástupom probanderovského Chruščova k moci začala v ZSSR éra krytia Západniarskych podvodov zo strany všetkých vlád (v ZSSR) až vsi roku 1989 a potom ešte do roku 2000.
      Prozápadné elity a vlády v Rusku kryli všetky podvody a svinstvá Západu a zároveň potápajú vlastnú ekonomiku a vedecko-technický vývoj v ZSSR.
      Dôkazov, že USA na Mesiaci neboli mali v ZSSR viac než dosť ale oni od smrti Stalina pracovali pre Západ a nie pre vlastný národ a štát. Ak by USA chceli tak by im elity ZSSR odklepli aj to, že boli na Marse. Nieje až takým tajomstvom, že na medzinárodnej orbitalnej stanici chodia západní kozmonauti na ruské wc nakoľko ani to posraté vesmírne wc nedokážu v USA vyrobiť. Ale v médiách je toto uvádzané presne naopak. Aj internet bol vyvinutý najprv v Rusku a tiež Rusko ako prvé využilo jadrovú energiu na mierové účely – na výrobu energie narozdiel od Západu, ktorý ju použil na iné „humanitárne“ účely.

     • Objektívne

      Achnaton:

      Ako by vedeli už na začiatku 70′ rokov molekulárne zloženie mesiaca keď by tam neboli? A hlavná otázka je, prečo by to malo byť tak dôležité aby tam vôbec išli? Mnohí tí, ktorí sa označujú za alternatívcov to nevie, pretože sú naprogramovaní cez alt.weby na „američania na mesiaci nikdy neboli“.

  • Prípad plochej zeme je pre mňa zauiímavý to by som ja na to ako žena neprišla +++

 6. Nuž toto https://necenzurovanapravda.cz/2024/01/plne-ockovany-a-opakovane-posileny-americky-herec-zemrel-v-pouhych-50-letech-na-covid/ je asi pomaly už realitou aj u nás, čo vidno krásne práve teraz v zime pri náraste respiračných ochorení. Neočkovaní sa vyliečia do 3-4 dní, očkovaní sú chorí doma viac ako dva týždne a nie a nie z choroby napr. chrípky vyjsť. Ale že to súvisí s očkovaní v žiadnom prípade nepriznajú. Kdepak… a tí, ktorým to dochádza začínajú panikáriť, vnútorný boj a zúfalstvo, že tí konšpirátori mali asi predsa len pravdu sú pre nich kruté… Teraz je otázka, kedy spustia chorobu X, keď sa tak rýchlo a masívne začal zavádzať napr. u všetkých mobilných operátorov na Slovensku internet 5G ! Toto nebude náhodička, priatelia ! A k tomu Fiko uteká po inštrucie do Davosu…

 7. Nemali by ste náhodou diskutovať k téme levia hriva? Mne je normálne smiešne, ako vždy skĺznete k politike a redakcia sa k Vám pridáva. Želám Vám pekný deň nezaťažený politikou.

  • ++++
   Martuška, ale politika sa nás každodenně týka a určuje rámec nášho života.

  • Martuška – toto je pre Achnatona. Vieš – držte sa témy = držte sa ohrady ovce – kyvadlo pozornosti! Niekto nahodí tému! A tým smerom budete prežúvať! Ku.va! Nesnaž sa ma tu pásť! O akých pravidlách tu drístaš! Vieš vôbec zohnať tú hubu – ktorá ti zväčší mozog tak, že ti roztrhne lebku? To je nadsázka. Urob koridor ty pi.a!!! Huba – alebo Fico vo WEF!
   ⛔️Dokonale čtvercový mrak spatřen na obloze v Arizoně
   https://odysee.com/@tgzpravy:9/dokonale-ctvercovy-mrak-spatren-na-obloze-v-arizonepokud-si-myslite-ze-je:8

  • mariankosnac

   Levia hriva by sa mala podávať povinne aby ľudstvo tak nedementnelo. Ale najprv to vyskúšať na Bidenovi či to funguje, aj keď, tomu už asi nič nepomôže a oni tam asi aj potrebujú mať takého dementa. To je asi tak všetko čo sa dá napísať k téme, lebo o levej hrive nevieme nič. Jo ešte som sa dočítal že na Slovensku je zákonom chránená, za jej zber vám hrozí vysoká pokuta – ale to sa dalo čakať, ako inak. Ani nevieme či sa v našich lesoch vyskytuje a či by sme ju vedeli použiť keď by sme ju už aj tajne nazbierali.

 8. A ešte, v banskobystrickom správnom kraji nám v hromadnej doprave zavádzajú novinky. Vraj už nám nebudú platit karty, na ktoré sme si už zvykli iba v mestskej hromadnej doprave. Po novom od februára vraj budeme platiť za dopravu platobnými kartami!!!!!!!
  Lunter sa prejavil – vyslanec bánk!
  Ja bankovú kartu nemem, ani si ju nezaložím.
  5G simp od O2 už mám.
  Vitiate v pekle priatelia.

  • Vitaj v klube! Inak – dá sa to napadnúť podľa zákona o platbách v hotovosti. Potom je tu možnosť bojkotu! Komu patrí MHD? Mestu? Je to súkromné? Bojkot znamená stratu zisku. Kto ho bude kompenzovať?

   Treba nakúpiť ruksaky a naučiť sa chodiť peši – tak ako predkovia. A toho luntera treba ELIMINOVAŤ: Len prosím – nehádžte molotovy proti autobusom!

  • Magdalena

   Tady to funguje dávno ,že se přikládá bankomatová karta ke strojku v buse nebo tramvaji. Jako když platíte v obchodě.

 9. Herícium vraj funguje aj na kandidu.

 10. Ako dostupnú prevenciu proti demencii možno považovať aj užívanie panenského olivového oleja…

 11. Je opravdu fascinující spojovat psychosomatický problém s biochemickými ději v organizmu. Je to přesně naopak.

  I když životospráva má svůj vliv, ale jen částečný. Je to jen a pouze upozornění, že daná entita svým dlouhodobým jednáním a konáním zcela vykolejila s řádu universa nic víc.

  A žádná chemie už to nespraví…

  Lze jen a pouze použít přírodní prostředky ale jen jako pomocníky.

  • S tou psychosomatikou súhlasím, avšak musíš vylúčiť vplyv toxínov a žiarenia – čo dnes pri všeobecnej intoxikácii nie je možné. A to je presne to, čo ONI potrebujú – tú neurčitosť, čo je príčinou.

 12. Q) The Storm Rider: Zprávy ze dne 16.1.2024

  https://aktax.cz/q-the-storm-rider-zpravy-ze-dne-16-1-2024/

 13. Ateistický homosexuální poradce WEF se obává, že znovuzvolení Trumpa zasadí „globálnímu řádu“ smrtelnou ránu

  https://aktax.cz/znovuzvoleni-trumpa-zasadi-globalnimu-radu-smrtelnou-ranu/

 14. A ako vznikne ta neznama choroba/nemoc X, proti ktorej uz vraj maju Briti  ockovaciu latku (rozumej mRNA jedik) a vsetky media sa predbiehaju o pisani o nej? V Davose sa jej tiez maju vazne venovat!!! Nuz u ockovanych, a to takto: https://cz24.news/extremne-dulezite-video-musite-videt-sdilet-a-varovat-vsechny-dr-rashida-buttara-kvuli-tomuto-videu-zavrazdili-video-cz-titl-23-min/ . Vsimliste si ako vsetci mobilni operatori rychlo a naraz prechadzaju na 5G siet??? Dalsia v poradi nahodicka? Ale, no… 🤔

 15. I elektromagnetický smog a vše co s tím souvisí tedy i záření – tyto faktory poškozuji DNA a to nenapravitelně – existují studie toto prokazující — spolu s cílenou toxikací organizmů — to vše má svůj vliv , ale je to případ od případu rozdílné. (Rozhodující zde je biologické stáří organizmu a doba expozice).

  Zatím vše ukazuje na hlavní příčinu t. j. psychosomatiku a vše ostatní jen situaci zhoršuje.

Pridajte komentár

*