Olej, ktorý dokáže vyliečiť migrény, depresiu, úzkosť a dokonca i zrak


Print Friendly, PDF & Email

kadidlový olej zdravotné prínosy a účinky

Je známy ako Kráľ olejov1 – a tento titul si naozaj zaslúži. Ja ho používam každý deň na posilnenie zdravia a keby som si mala vybrať na používanie len jeden olej, bol by to práve on.

V minulosti bol dlho považovaný za drahý a veľmi vzácny esenciálny olej. Historicky je dochované jeho používanie Babylončanmi, Asýrčanmi a Egypťanmi pri náboženských obradoch.

Tiež sa používal ako masť či pri balzamovaní namiesto živice. A samozrejme, traja králi ho priniesli ako milodar novorodencovi Ježišovi Kristovi.

Čo je kadidlový olej (frankincense oil)

Kadidlový olej sa získava z kadidlovníka pilovitého (boswellia serrata) ako výťažok z kôry stromu.

Mliečnobiela miazga rýchlo stuhne na živicu a tá sa potom zo stromu oškrabáva v podobe kvapôčok v tvare hrušky.

Farba a akosť živice sa môžu veľmi líšiť, od najvyššej kvality (priezračnej a striebornej farby) po najnižšiu kvalitu (hnedožltý odtieň).

Esenciálny (éterický) olej Frankincense, ktorý sa dnes získava zo živice pomocou parnej destilácie, má široké využitie a výborné liečivé účinky.

Zdravotné účinky kadidlového oleja

Nasledovné spôsoby použitia kadidlového oleja Frankincense sa zakladajú na mojich osobných skúsenostiach:

1. Pomáha pri liečení rezných rán, škrabancov a popálenín. Pre ešte lepší účinok použite najprv levanduľový esenciálny olej, na ktorý potom nanesiete vrstvu oleja Frankincense.

Pri liečení rán je kombinácia týchto dvoch olejov vynikajúca.

2. Podporuje nervovú sústavu. Frankincense je asi najlepší olej o ktorom viem, že podporuje nervovú sústavu. V činnosti pomáha najmä centrálnej nervovej sústave.

Účinná látka v kadidlovom oleji, kyselina boswellová, nám pomáha dosiahnuť jasnú myseľ, či emocionálnu rovnováhu.

3. Zmenšuje a vyhladzuje jazvy. Stačí skombinovať 2-3 kvapky oleja Frankincense s kokosovým olejom, ktoré potom aplikujeme priamo na pleť.

4. Posilňuje imunitný systém. Na posilnenie Vašej imunity vmasírujte denne niekoľko kvapiek do pokožky zospodu chodidla, najmä v mieste špičky.

Tiež je veľmi účinné olejom poprášiť celú domácnosť a spálňu pred spaním.

5. Znižuje stres a pocity úzkosti. Kadidlový olej napomáha pri uvoľnení a navodzuje pocity pokoja.

Keď pociťujete stres, stačí jednoducho zmiešať niekoľko kvapiek oleja Frankincense s masážnym olejom a natrieť si ho na zadnú stranu krku.

6. Hormóny a pamäť. Tento olej môže pomôcť uviesť hormóny do rovnováhy, či zlepšiť pamäť.

7. Starnúca pleť. Zmiešame niekoľko kvapiek kadidlového oleja s neparfumovaným olejom (napr. kokosovým) a aplikujeme ho na pleť.

Môžeme tiež pridať kvapku Frankincense oleja do vášho každodenného zvlhčovača pleti.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

8. Bolesti hlavy. Tento olej môžeme použiť aj v prípade objavenia sa napätia či bolesti hlavy.

9. Zápcha. Pridáme šesť kvapiek oleja do veľkého hrnca či misy s horúcou vodou, nahneme sa nad hrniec a hlavu a hrniec zakryjeme utierkou tak, aby sme zachycovali paru.

Vdychujeme výpary po dobu aspoň päť minút, v prípade potreby dolejeme horúcu vodu. Dávajte si pozor, aby ste sa neobarili, voda má byť horúca, nie vriaca.

10. Zmierňuje svrbenie. Aplikovanie jedinej kvapky na podráždené miesto prináša okamžitú úľavu.

11. Uľavuje pri bolesti kĺbov a zmierňuje opuchnutia. Kadidlový olej zmiešame s masážnym olejom, pred spaním ako aj cez deň natierame na boľavé kĺby.

12. Čistí problematickú pleť. Ráno aj večer naneste na problematické miesta jednu kvapku.

13. Uvoľnenie. Pridáme 5 až 6 kvapiek oleja do zvlhčovača vzduchu a vdychujeme.

Táto praktika navodzuje pokojnú atmosféru, pri ktorej sa nám otvoria zmysly. Na zlepšenie nálady tiež pomáha, keď použijeme niekoľko kvapiek ako voňavku.

14. Odstraňuje hrčky, kúsky odlúpnutej pokožky či bradavice. Nanášame jednu kvapku 3 až 4krát denne až do zmiznutia problémov.

15. Zlepšuje zrak. Nakvapkáme 1-2 kvapky oleja Frankincense do dlane, do oleja namočíme ukazovák a ukazovákom potom masírujeme obe spánky. Môže nám to zjasniť zrak a zaostrovaciu schopnosť očí. (Nekvapkajte ho priamo do očí!)

16. Odstraňuje zatuchnuté pachy. Nakvapkáme niekoľko kvapiek oleja do malej misky s vodou a miestnosť začne dýchať čerstvou vôňou.

17. Zdravie ústnej dutiny. Olej Frankincense je užitočný v prevencii zdravotných problémov úst akými sú zapáchanie z úst, bolesti zubov, bolesti dutín, pri liečení afty či iných infekcií.

Skúste zmiešať kadidlový olej s práškom na pečenie a kokosovým olejom – vyrobíte si vlastnú zubnú pastu.

18. Zlepšuje spánok. V spálni nakvapkajte pred spaním olej Frankincense do zvlhčovača vzduchu. To spomalí váš dych, uvoľní napäté nervy a úzkosť. Budete spať ako bábätko!

19. Zlepšuje účinok iných esenciálnych olejov. Vrstva kadidlového oleja nanesená na iný esenciálny olej zlepšuje vlastnosti daného oleja a napomáha vstrebávaniu olejov hlbšie do buniek.

Kde kúpiť kadidlový olej

Kadidlový olej môžete kúpiť v mnohých obchodoch so zdravou výživou alebo obchodoch, ktoré sa venujú aromaterapii.

Éterické oleje by sa mali používať len povrchovo, nie vnútorne, lebo sú veľmi koncentrované. V prípade, že by ste jeho liečivé účinky chceli využiť aj vnútorne, potom alternatívou sú doplnky stravy s jeho výťažkami.

Výťažok z kadidlovníka zoženiete na Slovensku napríklad TU a v Česku TU.

Pri konzumácii kapsúl s výťažkom postupujte podľa informácií uvedených na obale.

Autorka článku: Anya V.

Zbohom vysoký krvný tlak

Odkazy: www.ncbi.nlm.nih.gov, draxe.com, Zdroj: livingtraditionally.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Bledá Tvář

    Nevíte, jak z těch tablet (které doporučujete ke koupi) vymačkám ten počet kapek???
    Např. v bodě 3 – „Stačí skombinovať 2-3 kvapky oleja Frankincense s kokosovým olejom, ktoré potom aplikujeme priamo na pleť.“

    A jinde …

  2. Nemusíme zháňať nejaký kadidlový olej, veď na Slovensku máme viacero bylín a stromov s rovnakým a možno aj lepším účinkom ako je opisované pri kadidlovom oleji.

Pridajte komentár

*