Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Podľa vedcov Bt-toxíny v plodinách od Monsanta poškodzujú červené krvinky


Print Friendly, PDF & Email

Podľa vedcov Bt-toxíny v plodinách od Monsanta poškodzujú červené krvinky

Štúdie ukazujú, že Bt-toxíny, nachádzajúce sa v plodinách od spoločnosti Monsanto, sú škodlivé pre krv cicavcov, lebo, okrem iného, poškodzujú červené krvinky. Červené krvinky majú v krvi na starosť dopravu kyslíka do telesných tkanív.

Bacillus thuringiensis (Bt) je baktéria, ktorá sa bežne používa ako biologický pesticíd. Je to mikroorganizmus vytvárajúci toxické chemické látky.

V prírode sa vyskytuje prirodzene a zvyčajne sa izoluje z pôdy, hmyzu a povrchu rastlín. Do vykonania tejto štúdie panoval názor, že Bt je toxická len pre hmyz. Nedávne štúdie však dokazujú iné.

Štúdia vedcov z Brazílskej univerzity

Dr. Mezzomo a jeho tím vedcov z Katedry genetiky a morfológie a Ústavu biologických vied na Brazílskej univerzite nedávno vydal štúdiu, týkajúcu sa baktérie Bacillus thuriengiensis (Bt-toxínu) a jej účinkov na krv cicavcov.

Podľa štúdie sú „Cry“ toxíny, nachádzajúce sa v geneticky upravených plodinách od spoločnosti Monsanto, ako sú kukurica a sója, pre cicavce oveľa toxickejšie, než sa pôvodne myslelo.

Štúdia bola uverejnená v časopise Journal of Hematology and Thromboembolic Diseases.

Nepodporujeme testovanie na zvieratách a pokladáme ho za zbytočné. V skutočnosti netreba veľkého mysliteľa, aby sa prišlo na to, že geneticky upravené plodiny spôsobujú závažné poškodenie ľudského zdravia.

Nebezpečenstvá konzumácie geneticky upravených organizmov už dokázali štúdie, ktoré si nevyžadujú testovanie na zvieratách.

Táto štúdia si, bohužiaľ, pre správne vyšetrenie Bt vyžiadala použitie švajčiarskych bielych myší. Zároveň väčšina z nás vie, že existencia geneticky upravených organizmov je úplne zbytočná.

Pokroky v genetickom inžinierstve sľubujú expresiu mnohých Cry toxínov v Bt-rastlinách, známu ako génové pyramídovanie.

Preto sú medzinárodnými protokolmi vyžadované štúdie na necieľových druhoch, aby sa overili nepriaznivé účinky týchto toxínov, zabezpečujúc biologickú bezpečnosť ľudí a životného prostredia.

Kvôli svojmu rastúcemu využívaniu pri poľnohospodárskych činnostiach bola už prítomnosť Bt zistená v rôznych častiach životného prostredia, ako sú pôda a voda. V dôsledku toho sa zvýšila biologická dostupnosť Cry bielkovín a z dôvodov biologickej bezpečnosti by sa mohli skúmať ich nepriaznivé účinky, hlavne na necieľové organizmy.

Preto sú potrebné štúdie na posúdenie toxicity Bt na necieľové organizmy; pretrvávanie Bt-toxínu a jeho stability vo vodných prostrediach; a rizík pre ľudí a zvieratá, vystavovaných prostredníctvom ich stravy potenciálne toxickým hladinám Bt.

Z tohto dôvodu si vedci dali za cieľ posúdiť na bielych švajčiarskych myšiach hematotoxicitu a genotoxicitu štyroch Bt-spórových kryštálov…

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Čo zistili vedci

Vedci testovali po dobu siedmich dní hladiny v rozmedzí od 27 mg do 270 mg. Bolo jednoznačné, že Cry toxíny sú hematotoxické, dokonca aj pri najnižších podávaných dávkach.

Hematotoxíny ničia červené krvinky, narúšajú zrážanlivosť krvi a spôsobujú degeneráciu orgánov a poškodenie tkanív.

Výsledkom bol výrazne znížený počet červených krviniek, ako aj ich veľkosť a tiež hladiny hemoglobínu, potrebného pre uchytenie kyslíka.

Každý faktor, týkajúci sa červených krviniek, naznačoval nejakú mieru poškodenia pre všetky úrovne podávaného toxínu a pri všetkých Cry bielkovinách. Testy jasne ukázali, že Cry bielkoviny, ktoré sú výsledkom Bt-toxínu, sú cytotoxické (toxické pre bunky) pre bunky kostnej drene.

Štúdie sústavne dokazujú, že tieto bielkoviny zabíjajú krvinky tým, že obchádzajú zacielenie na bunkové membrány červených krviniek.

Cry1Ab (bielkovina, vytváraná v bežnej Bt-kukurici a sóji) vyvolala u myší mikrocytickú hypochromickú anémiu, a to aj pri najnižšej testovanej dávke 27 mg/kg. A tento toxín bol v Kanade zistený v krvi netehotných aj netehotných žien a ich plodov, zrejme bol získaný prostredníctvom stravy.

Tieto údaje, ako aj zvýšená biodostupnosť týchto MCA v životnom prostredí, zdôrazňujú potrebu ďalšieho výskumu, najmä kvôli tomu, ako málo toho vieme o nepriaznivých účinkoch spórových kryštálov na necieľové druhy.

Ďalšie štúdie účinkov Bt-toxínov

Dr. Mezzomo so svojím tímom nie sú jediná skupina vedcov, ktorá zistila škodlivé účinky Bt-toxínov. Skúmal ich aj emeritný profesor genetiky na Univerzite Západné Ontário, profesor Joe Cummins.

Dospel k záveru, že existuje dostatok dôkazov o tom, že Bt-toxín má priamy vplyv na ľudské zdravie tým, že poškodzuje bedrovník (ileum), čo je posledná časť tenkého čreva, ktorá má na starosti absorpciu vitamínu B12.

Poukazuje tiež na to, že nebolo dokázané, že gén Bt Cry toxínu je rovnaký ako prírodný bakteriálny gén. Ako bolo zmienené v prvom odseku, vyskytuje sa prirodzene v prírode, zvyčajne sa izoluje z pôdy, hmyzu a povrchu rastlín.

Záver

Zdá sa, že každý deň prináša nové informácie o geneticky modifikovaných organizmoch.

Máme tak veľa dôkazov poukazujúcich na to, aké sú tieto potraviny škodlivé, no s ich masovou výrobou sa pokračuje a korporácie, ktoré ich vyvíjajú, sú stále chránené.

Pravdou zostáva, že máte stále na výber v tom, čo kladiete do svojho tela. Nabádam všetkých, aby si toto prečítali a podporili ich výskum.

Väčšina „priemyselných odvetví“, ktoré dnes na planéte máme, v skutočnosti nie je potrebných. Iba nás tomu nútia veriť.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: collective-evolution.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jedným slovom musíme sa vyhnúť konzumácii gmo plodín. Treba dať pozor aj na prídavné látky v potravinách. Najlepšie je kupovať len základné suroviny a doma si všetko pripraviť (pravda, ak máme čas a síl…)
  Bola urobená jedna francúzska štúdia, zabudla som meno toho lekára, kde 3 mesiace dávali gmo kukuricu myšiam – všetky dostali rakovinu – rakovinové nádory.
  Gmo plodiny zničia črevnú flóru…

 2. Asi tomu celkom nerozumiem.Ked v médiách sa objaví že niektorá potravina alebo surovina je karcinogenna,ako je možné že sa naďalej vyrába.Bud klame novinár alebo výrobca strčí hlavu do piesku a naďalej nás trávi.To nie je únosné koľko pribúda onkoochoreni.Na toto by sa mali ruskovy šialenci zamerať.Zrejme výrobcovia škodlivých potravín Majo dobre zaplatené laboratória a právnikov.Poprosil by som názor na palmový olej.Dakujem.

 3. Pred rokmi som čítala, že firma Monsanto nedovolila gmo plodiny používať vo svojej závodnej jedálni (museli vedieť aký je to jed).
  Aj to si musíme uvedomiť, že gmo nie je len kukurica, soja, papaja…ale je to aj vo vakcínach, mnohé prídavné látky v liekoch sú gmo… Na web stránke http://www.slobodavockovani.sk je uvedené zloženie vakcín.
  A aj v tejto pripravovanej vakcíne proti Covidu budú vložené gmo dobroty.
  Dnes je napr. najlepšie nič nekupovať s lecitínom (je to zväčša gmo sója).
  Vážený pán Jozef, istotne by som nepapala palmový olej. Variť je najlepšie na bio bravčovaj masti (ozajstnej domácej masti), bio ghee, bio kokosový olej na varenie.

 4. Definitiva

  Všeobecne možno konštatovať, že vývoj potravín sa desaťročia uberá smerom, ktorý vyhovuje biznisu, potravinárom, chemikom, farmaceutom. Korporácie ovládajú politikov cez korupciu a vydieranie, to znamená, že legislatíva chráni záujem korporácií a nie občanov.
  Korporácie nie sú viazané zákonom a tiež nikomu nesľúbili, že budú páchať dobro pre občana.
  Je v záujme zdravej populácie, aby platila zásada PREDBEŽNEJ OPATRNOSTI. Kým sa nepreverí zdravotná nezávadnosť, tak výrobu nepovolím.
  Tak sme sa dožili vekov, keď výskum a vývoj vyhovuje korporáciám a koná sa na ich objednávku, za verejné zdroje. Občan si žiadny výskum a vývoj neobjednal a nemá o tom ani tušenie, že čo sa deje za oponou. Napr. lepok, jeho zvýšenie v potravinách si objednali pekári a dopad na zdravie nikto neskúmal. 1Aj človek bez celiakie, ak ho stretnú tráviace ťažkosti a vynechá lepok v strave, tak sa mu výrazne uľaví /nie vylieči/. Lepok v malom množstve je prospešný pre zdravé črevo, ale veľká koncentrácia zaťažuje črevo.
  Základné fyzikálne veličiny sú energia, informácia a miera. O tom sa v škole neučí a tak ľudstvo nemá vytvorené miery na žiadne životné situácie, dochádza k seba poškodzovaniu.
  Zase všeobecne, všetko koncentrované telu škodí, mäso, vajcia, mlieko a výrobky, sója, kukurica, biela múka, zemaiky, oleje a tuky, cukry… Preto celozrnné potraviny, zeleninu a strukoviny v miešanke, sú vyváženou a zdravie podporujúcou stravou. Vid. Makrobiotika, Kushi.
  Campbell /Čínska štúdia/, vedec, ktorý bol obrovským prínosom pre ľudstvo, bol z verejných inštitúcií odstránený, jeho publikácie boli obmedzované, pravda sa k ľuďom nesmela dostať. Toto dokážu korporácie, v honbe za ziskom idú cez mŕtvoly, ľudský život pre nich nemá cenu, človek je iba nástroj na výrobu zisku.

  Toto si musí každý človek uvedomiť, musí žiť zdravo a nie v prospech zisku pre korporácie. Finančne ešte ušetríte.
  Ak väčšina ľudstva bude žiť zdravo, bude vzdelaná, bude konzumovať zdravé potraviny, do smrti nebude navštevovať doktora a konzumovať chemické klieky, tak korporácie a ich sluhova-politici budú porazení bez krvi a boja. A vedzte, že zdravá strava funguje na 100%.

  Všetky civilizačné choroby sú na prvom mieste spôsobené nezdravou stravou, chorobou trpí 30 – 40% populácie, u jedného aj viac diagnóz naraz. Veci sú nastavené tak, že každý starec /dnes už aj deti/ sa stáva pacientom a doživotným konzumentom „liekov“.

 5. Jednoduchá

  Pre p.Definitívu – ako vždy skvelý príspevok ! :-)….máte môj obdiv, ako viete mnohé veci dávať spolu do súvislosti, má to hlavu aj pätu, je to rozumne vysvetlené ! :-)…..zrejme sa makrobiotikou zaoberáte už dlhší čas, viete to sám na sebe posúdiť…..avšak dávam Vám za pravdu, toto je možno, no určite, nie možno ,,náročnejšia cesta“ k zdrav.životu no rozhodne je to tá správna ! …..začala som s tým už aj ja, nie vo všekom sa mi darí :-(, no verím tomu, že to bude čoraz lepšie :-)……….
  Pre p.Jean – opäť výborné príspevky, ako vždy ! :-)…..ĎAKUJEME obom, mohli by ste si ruky podať, svojimi vyjadreniami vzdelávate nás ostatných ! :-)…………….
  Želám všetkým ,,skutočne bádajúcim“ peknú pohod.sobotu :-)……………….

Pridajte komentár

*