Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Čo je Schumannova rezonancia a ako súvisí s ľudským vedomím


Print Friendly, PDF & Email

Čo je Schumannova rezonancia a ako súvisí s ľudským vedomím

Schumannovu rezonanciu niektorí nazývajú tepom Matky Zeme a iní zemskými vibráciami – je to vlastne frekvencia. Nemusí pritom ovplyvňovať len Zem, ale môže tiež podporovať či vytvárať zmeny v ľudskom vedomí.

Je to hodnota 7,83 Hz, alebo, ak máme byť presní, elektromagnetická frekvencia našej planéty. Jej energia môže občas stúpať alebo klesať.

Mnohí si myslia, že ovplyvňuje naše vedomie. Je to pravda? Nuž, najprv sa poďme prizrieť známym faktom.

Vysvetlenie Schumannovej rezonancie

Začína sa elektrickými búrkami, ktoré sú viac než len divadlom a desivými udalosťami. Elektrická búrka generuje blesky, čo vytvára elektromagnetickú energiu.

Táto energia, pohybujúca sa ako vlna medzi ionosférou a Zemou, naráža sama na seba, zosilňujúc frekvencie a meniac ich na rezonančné vlny.

Tieto rezonančné vlny objavil v roku 1952 nemecký fyzik, W.O. Schumann, po ktorom dostala rezonancia svoje meno.

Povedané jednoduchšie, nežijeme na Zemi, ale žijeme v nej – v akejsi dutine. Túto dutinu tvorí styk zemského povrchu s ionosférou, obklopujúcou našu planétu.

Všetko, čo sa nachádza v tejto oblasti, konkrétne energie a frekvencie, môžu vplývať na obyvateľov Zeme.

Prírodné energie Matky Zeme

Hoci frekvencia môže narastať alebo klesať, Schumannova frekvencia sa zvyčajne stabilizuje na tejto stálej hodnote… teda, až donedávna.

V poslednej dobe zotrvávajú frekvencie na hodnote okolo 8,5 Hz a dokonca až na 16 Hz. Predpokladá sa, že aj pri ustálenej hodnote 7,83 Hz má Schumannova frekvencia veľký vplyv na ľudí a zvieratá.

My sa domnievame, že tieto výkyvy frekvencie môžu mať vplyv ešte väčší. Čo si myslíte vy?

Existujú faktory spôsobujúce výkyvy Schumannovej rezonancie. Takéto vplyvy, ako sú striedanie ročných období, slnečné erupcie a elektronická interferencia môžu frekvenciu kedykoľvek meniť.

Nedávny nárast priemernej  frekvencie môže byť tiež dôsledkom nárastu ľudskej aktivity, možno dokonca nárastu vlnovej aktivity ľudského mozgu.

Schumannova rezonancia a ľudská myseľ

Štúdie dokazujú, že uvedený jav môže naozaj vplývať na ľudské vedomie. Ako už bolo spomenuté, k výkyvom frekvencií môžu prispievať aj slnečné erupcie.

Nedávne zvýšenie hodnôt nemusí byť len dôsledkom zvýšenej aktivity ľudského mozgu či rozkladu, ale môže byť aj príčinou zmenenej mozgovej aktivity.

Vieme už, že nárast elektromagnetických frekvencií naozaj vplýva na satelity a rozvodné siete. Je teda možné, že sme rovnako ovplyvňovaní aj my?

V podstate ide o súvislosť, ktorú ešte celkom nechápeme. Všetko však naznačuje tomu, že nimi ovplyvňovaní sme.

Liečba osteoporózy

Vjačeslav Krylov, Ruská akadémia vied

Krylov naznačuje, že Schumannova rezonancia nemá vplyv len na telekomunikačné služby, ale môže tiež vplývať na melatonín.

Ten ovplyvňuje biologické funkcie, ako sú cirkadiánny rytmus u zvierat aj ľudí. Melatonín reguluje nielen spánkové modely, ale aj krvný tlak a reprodukciu.

Medzi najhoršie vplyvy patria dokonca aj rakovina alebo neurologické ochorenia, čo môže potom viesť k smrti.

Krylov je presvedčený, že ľudské vedomie je ovplyvňované jednoducho preto, lebo frekvencie Schumannovej rezonancie sa vyskytujú v rovnakom pásme ako vlnové frekvencie ľudského mozgu – presne tam, kde sa pretínajú mozgové vlny théta a alfa.

A nakoniec, všetko, čo robíme, robíme v tejto oblasti elektromagnetického vplyvu.

Príklad vyladeného oscilátora

Schumannova rezonancia sa dá ľahšie pochopiť skúmaním zodpovedajúcich vibrácií. Pri vyladení systému oscilátorov bude jeden oscilátor ovplyvňovať ďalší.

Keď začne vibrovať jeden, bude nakoniec tou istou frekvenciou vibrovať ďalší.

Spomínate si teraz na fakt, že naše mozgové vlny a frekvencie Schumannovej rezonancie vibrujú v rovnakom vlnovom pásme? Teraz vám to možno dáva lepší zmysel.

Vytvára sa tým „unášanie“ alebo tiež „zapaľovanie“. Slovo zapaľovanie hovorí o tom, že zodpovedajúce neuróny v mozgu vytvárajú synchronicitu.

Rovnaký účinok má na naše mysle úspešná meditácia. Sme v koherentnom vedomí, jemne vibrujúc na rovnakej úrovni. Na základe tohto všetkého, meditácia udržiava naše spojenie so Schumannovou rezonanciou, či s kolísavou frekvenciou Zeme.

„Množstvo antropologických dôkazov dokazuje, že počas celej histórie ľudstva a v hlbinách času sa ľudia intuitívne synchronizovali s rezonanciou planéty.“ – Psychobiológ, Richard Allen Miller

Mnohé kultúry uskutočňujú vibračné techniky v očakávaní synchronizácie s frekvenciami Schumannovej rezonancie, alebo tiež s „pulzom Matky Zeme“.

Sú presvedčené, že tieto frekvencie dokážu spojením energií liečiť telo a myseľ. Ešte aj pri prílive a poklese týchto energií klesá krvný tlak a zmierňuje sa depresia.

Niektorí sa nazdávajú, že synchronizovanie sa s týmito energiami nás môže doviesť k osvieteniu či precitnutiu. Je pravda, že so stále sa zvyšujúcimi frekvenciami Schumannovej rezonancie by sme sa mohli vyvíjať k vyššiemu vedomiu.

Naše spojené frekvencie

To, čo o našom vedomom spojení so Schumannovou rezonanciou vieme, je zložité. Hoci vieme, že sme ovplyvňovaní elektromagnetickým poľom, stále sa toho musíme veľa učiť.

Na základe toho, čo vieme teraz, si myslím, že naša evolúcia bude veľmi ovplyvňovaná kolujúcimi frekvenciami Schumannovej rezonancie, zvyšujúc aktivity mozgu a možné liečivé aspekty nášho vedomia, poškodené predtým negatívnymi energiami.

Budúcnosť nám pomôže dozvedieť sa viac o našom vzťahu s našou planétou a frekvenciách, ktoré s ňou zdieľame.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: learning-mind.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jozef Tlamka

  Schumannova frekvencia je v spojení s pyramidálnou energiou budúcnosťou kvantovej medicíny…Vo
  funkcii epifýzy a účinnosti melatonínu je v interaktívnom spojení s vesmírnym kódom – kruhovo -hexagonálnym prstencom A.Einsteina a apiterapeutickým kódom
  podľa egyptského Ebersovho papyrusu budúcnosť medicíny v našom 21,storočí…. modul tejto kvantovej apiterapie mám spracovaný a pripravený na odbornú diskusiu a overenie v praxi…..J.Tlamka

 2. Schumannovu elektromagnetickú gravitačnú liečebnú frekvenciu je možné vytvárať aj na báze saturnového šesťúholníkového-hexagonálneho kódu….
  ide o vesmírnu geometriu na báze kvantovej fyziky, ktorú bohužiaľ do
  kvantovej medicíny 21.storočia nevieme alebo nechceme !!! realizovať…Jozef

Pridajte komentár

*