Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Podľa uznávaného vedca majú vakcíny proti koronavírusom historicky zlú úroveň bezpečnosti


Print Friendly, PDF & Email

Podľa uznávaného vedca majú vakcíny proti koronavírusom historicky zlú úroveň bezpečnosti

PITTSBURGH, Pennsylvánia (LifeSiteNews) – Vysoko uznávaný vedec z oblasti výskumu upozornil na to, že výrobcovia vakcín zlyhávajú v implementácii základných bezpečnostných štandardov. Upozornil, že až 21% ľudí má z tejto vakcíny výrazné vedľajšie účinky.

V prejave prednesenom na tlačovej konferencie aliancie Pennsylvania Medical Freedom 20. októbra 2020 opísal, ako súčasná vakcína proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti Moderna, a s ňou aj ďalšie, neprešla štandardným testovaním pre vakcinačný priemysel, ignorujúc základné protokoly.

Kto je Dr. Lyons-Weiler a čo tvrdí

Dr. James Lyons-Weiler je držiteľom titulu PhD (doktor vied) z biológie.

Je tiež prezidentom a generálnym riaditeľom Inštitútu pre teoretické a aplikované poznanie (IPAK) a má vlastnú, odborne posúdenú štúdiu o chorobnosti a mortalite súvisiacej s ochorením COVID-19.

Tu nasleduje prejav vedca (v angličtine). Pod obrázkom sú slovenčiny preložené podstatné body jeho prednášky.

Počas prednášky vedec upozornil na viaceré závažné skutočnosti

Počas konferencie Lyons-Weiler vo svojej prednáške tvrdil, že vakcíny proti koronavírusu majú historicky „hroznú úroveň bezpečnosti“.

Potom opísal, že vo svojom vlastnom, odborníkmi posúdenom výskume, ešte pred vývojom akýchkoľvek vakcín proti ochoreniu COVID zistil, že všetky bielkoviny až na jednu vo víruse SARS-CoV-2 majú niečo, čo nazývame nebezpečné epitopy.

Ďalej vysvetlil, že tieto epitopy sú časťami bielkovín, schopných vyvolať imunitné stavy, autoimunitné stavy a imunitné odpovede na bielkoviny v našom vlastnom tele.

Pozornosť upútalo to, čo Lyons-Weiler nazval „patogénnym primingom“. Ide o metódu, akou dokáže telo odpovedať na vírusové infekcie.

Vo svojej štúdii sa Lyons-Weiler zameral na riziká patogénneho primingu a súvisiacej autoimunity z epitopov, ktoré zistil vo svojom výskume ochorenia COVID-19, pričom svoje zistenia odovzdal hlavným výrobcom vakcín.

„Podľa mojich vedomostí sa ani jeden výrobca vakcín pred ich vyvinutím neriadil mojím varovaním odstrániť z vakcín tieto nespoľahlivé epitopy, napriek tomu, že som im e-mailom poslal svoju štúdiu, spolu s úpenlivou prosbou, aby zvážili odstránenie nebezpečných epitopov,“ povedal Lyons-Weiler.

Výrobcovia nemuseli dodržať bežné testovacie protokoly

Obrátiac pozornosť na Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) vyjadril Lyons-Weiler šok nad tým, že výrobcovia vakcín proti ochoreniu COVID-19 boli dočasne zbavení povinnosti dodržiavať bežné protokoly testovania vakcín:

„FDA, úplne ignorujúc bezpečnostné rozpätie, vo svojom ohromujúcom rozhodnutí dovolila Moderne a ďalším výrobcom vakcíny vynechať najdôležitejší krok v testovaní bezpečnosti vakcíny proti koronavírusu, ktorým je testovanie na zvieratách.

Tým riskujú, že nebudú schopní vidieť, či táto alebo iná konkrétna vakcína nemôže prostredníctvom patogénneho primingu spôsobovať vážne zdravotné problémy.“

Nadniesol tiež bod, že existuje istá vážna obava, keď sa nakazíte. No kde je tá vážna obava, keď vás zaočkujú tými istými bielkovinami?

Pokračujúc v opise zanedbania bezpečnostných opatrení Lyons-Weiler vysvetlil, že:

„Dokonca povedali [FDA] dobre, prvú a druhú fázu testovania na ľuďoch nemusíme robiť oddelene; spojíme ich dokopy, lebo je to taká hrozná epidémia, potrebujeme rýchlo dokončiť tú vedu.“

Vysvetlil, že urýchľovaním fáz testu vynechávajú ďalšiu príležitosť zachytiť signály o bezpečnosti. Vraj ich „zachytili aj tak“.

Miera výskytu vedľajších účinkov vakcín je vysoká

Lyons-Weiler na konferencii tiež informoval o tom, že vlastné dáta spoločnosti Moderny ukazujú, že až 21% ľudí v tom teste malo po vakcíne závažné vedľajšie udalosti.

Poukázal tiež na skutočnosť, že neoblomná honba za vakcínou sa zdá byť zbytočná, vzhľadom na to, že teraz je už úplne bežnou rutinou zdravotnej starostlivosti starať sa o pacienta s koronavírusom.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Správa o bezpečnosti vakcíny od spoločnosti Moderna ďalej ukázala, že:

 • 68,5% príjemcov vakcíny udávalo únavu
 • 63% udávalo bolesti hlavy
 • 59,6% myalgiu (bolesť svalov)
 • 44,8% artralgiu (bolesť kĺbov)
 • 43,4% uvádzalo triašku

Ohľadom možnosti nariadenia povinného podania vakcíny proti COVID-19 Lyons-Weiler povedal:

„V prvom rade je to vzhľadom na mieru smrtnosti neprimeraná požiadavka. Keď nemáte viac ako 70 rokov, máte menšiu šancu úmrtia na koronavírus než na chrípku.“

Na dôvažok toho biológ vysvetlil, že odhady pokrytia vakcínou požadovaného za potrebné na ochranu obyvateľstva vakcinačnou kolektívnou imunitou sú 50 až 75% populácie.

Poukázal na to, že k takému pokrytiu vakcínou sa neprepožičiava najnovší prieskum medzi obyvateľmi, alebo aspoň nie ochotne. Prieskum verejnej mienky ukázal, že 51% populácie túto vakcínu nechce.

Lamentujúc nad tým, čo nazval „politizáciou verejného zdravotníctva“ vyzval Lyons-Weiler jeho predstaviteľov, aby „odstúpili“, radiac im, že:

„Na to, aby ste riadili verejné zdravotníctvo, musíte byť v prvom rade vedec, a to kvalifikovaný a nemôžete len chrliť to, čo má na srdci CDC (Americké centrum pre kontrolu ochorení).“

Prečo nepočujeme dobré správy o existujúcej liečbe na COVID-19

Lyons-Weiler však vyhlásil, že ohľadom boja s ochorením COVID-19 tu máme aj dobré správy týkajúce sa liečby.

 „Prečo ale nepočujeme tieto dobré správy o liekoch od predstaviteľov nášho verejného zdravotníctva?“ pýtal sa v súvislosti s obľúbenými antivírovými liekmi ako je hydrochychlorochín (HCQ).

Naznačuje, že dôvodom, prečo štátni zamestnanci dávajú na čiernu listinu pomocné lieky, je „udržiavanie ľudí v strachu“.

Ďalší dôvod, ktorým Lyons-Weiler vystupuje proti potrebe vakcíny na ochorenie COVID-19, súvisí so systémom prirodzenej imunitnej odpovede:

„Ako odpoveď na koronavírus máme pamäťové B-bunky a pamäťové T-bunky. Pomocou nich si naše telá spomenú, ako byť imúnne voči týmto koronavírusom bez toho, aby so sebou museli nosiť protilátky na všetko, čomu sme boli kedy vystavení.“

Vysvetlil, že toto „by bolo metabolicky neudržateľné“, dodajúc, že „takto ľudské telá nefungujú, takto nefungujú telá cicavcov“.

Kontroverzia ohľadne odškodňovania za prípadné následky

Vydajúc posledné varovanie ohľadom zákonného odškodnenia poskytovaného výrobcom vakcín Lyons-Weiler povedal, že do očkovacieho programu sa musí vrátiť zodpovednosť.

„Som presvedčený, že skorumpovaný je samotný Národný program na kompenzáciu poškodení vakcínami (NVICP),“ vyhlásil. Tento v prípadoch poškodení, spôsobených vakcínami, nahrádza v USA bežný právny proces.

Opisujúc svoju skúsenosť s odborníkom z uvedeného programu Lyons-Weiler povedal, že ten z programu odišiel, keď mu ponúkli úplatok, aby za peniaze zmenil svoje svedectvo.

Podľa Lyonsa-Weilera nemajú žalujúce strany v NVICP žiadnu šancu, lebo obhajca v prípade, Ministerstvo zdravotníctva USA, vypisuje vlastný formulár na to, čím ho môžete poveriť.

Na dôvažok toho Ministerstvo tiež rozhoduje, „ktoré poškodenia vakcínou sú skutočné“, čím sa preukázanie prípadu poškodenia zdravia stáva pre sťažovateľov veľmi obťažné.

Absurdnú situáciu opisuje Lyons-Weiler takto:

„Je to akoby som vylúpil banku a hovoril vám, že ma za to nemôžete obžalovať. Vo svojej súdnej sieni si tak píšem pravidlá sám.

Tento systém je taký zaostalý, až je to neuveriteľné“.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: David McLoone, Zdroj: LifeSiteNews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Pokiaľ je skrytou prioritou genocída – „tak na tom nesejde“! Už ma dlhodobo iritujú diskusie vedcov a „vedcov“ na úrovni premisy, ako keby nám tí výrobcovia vakcín „fakt chceli len dobre“. Keď nám nevadí svinstvo v potravinách a v politike – prečo by nám malo vadiť svinstvo vo vakcínach.

 2. Parlamentné zhromaždenie Rady Európy vyzýva v uznesením č. 2361 / 2021 členské štáty EÚ aby:

  Informovali svojich občanov, že vakcína nie je povinná a chránili občanov pred diskrimináciou tých , ktorí nebudú očkovaní z dôvodu možných zdravotných rizík alebo z vlastnej vôle.

  Je potrebné poznamenať, že Rada Európy je samostatný orgán a nemá nič spoločné s Európskou radou, ktorá je orgánom EÚ.

  Covid-19 vaccines: ethical, legal and practical considerations [ File : resolution 2361.pdf ].

  Materiál prekladala Jennifer de Temmerman, ktorá je europoslankyňou za politickú stranu Macrona a v europarlamente je členom frakcie Aliancia liberálov a demokratov za Európu (ALDE). Zo Slovenska je jeho členom strana PS, predtým bola jej členom aj SaS.
  https://www.eurorespekt.sk/parlamentne-zhromazdenie-rady-europy-vyzyva-clenske-staty-eu-aby-informovali-svojich-obcanov-ze-vakcina-nie-je-povinna/

 3. Helsinský výbor: Izraelská vláda a Pfizer vedú nelegálny experiment na ľuďoch.
  Zmluva podpísaná medzi izraelskou vládou a spoločnosťou Pfizer jasne a jednoznačne ukazuje, že ide o klinickú štúdiu na ľuďoch. (dohoda v pdf je k stiahnutiu tu v článku https://www.eurorespekt.sk/helsinsky-vybor-izraelska-vlada-a-pfizer-vedu-nelegalny-experiment-na-ludoch/ )

  Predstaviteľ Izraelského inštitútu Tehila Schwartz-Altshuler povedal, že každý, kto tvrdí, že toto nie je klinická štúdia je jednoducho klamár. „Toto je najrozsiahlejšia štúdia na ľuďoch v 21.storočí. Izrael sa tak stáva experimentálnym poľom, či dokonca zadným dvorom celého sveta,“ zdôraznil.

  …kým občania SK sú pokusné myši plošného testovania antigén.testami, Izraelčania sú pokusné myši na vakcínu Pfizer.

 4. https://www.naturalnews.com/2021-01-31-japan-domestic-clinical-trials-coronavirus-vaccines.html
  Japan requiring domestic clinical trials before giving coronavirus vaccines the green light
  Japonsko žiada domáce (vnútroštátne) klinické skúšky pred tým ako sa korona vakcínam udelí schválenie.

 5. https://orgo-net.blogspot.com/2021/01/profesor-jean-bernard-fourtillan-umely.html
  Profesor Jean-Bernard Fourtillan: Umělý virus Covid-19 byl vyroben v Pasteurově institutu v Paříži. Varování před vakcínami.
  Profesor Fourtillan: Umělý virus Covid-19 byl vyroben v Pasteurově institutu v Paříži. Varování před vakcínami.

 6. https://www.hlavnespravy.sk/virolog-varuje-vakcina-moze-mat-presne-opacny-efekt-studia-hovori-ze-mrna-vakciny-pred-zmutovanymi-virusmi-neochrania/2423454
  Virológ varuje: Vakcína môže mať presne opačný efekt. Štúdia hovorí, že mRNA vakcíny pred zmutovanými vírusmi neochránia

 7. https://otevrisvoumysl.cz/dr-lee-merritova-zasadni-problem-s-vakcinou-proti-covid-19-hrozba-neni-jen-v-okamzitych-negativnich-ucincich/
  Dr. Lee Merritová – Zásadní problém s vakcínou proti COVID-19 (hrozba není jen v okamžitých negativních účincích)

  Dr. Lee Merritová upozorňuje na zásadní problém s vakcínou proti COVID-19 a na neúspěšné pokusy na zvířatech s dřívějšími vakcínami proti koronaviru. Zdůrazňuje, že problém s vakcínami nemusí nastat po jejich aplikaci, ale problém může nastat v budoucnu, jak lidé přijdou do kontaktu s virem a jejich tělo se nebude umět bránit. Více vysvětleno ve videu.

 8. https://www.hlavnespravy.sk/ako-je-to-s-ockovanim-proti-korone-su-vsetky-pochybnosti-o-vakcinach-hoaxmi-a-dezinformaciami/2424018
  Ako je to s očkovaním proti korone? Sú všetky pochybnosti o vakcínach hoaxmi a dezinformáciami?

 9. Prekopírovala som jeden blog:
  Dnes v BB zomrela 56-ročná pani po vakcinácii. Bola zdravá, netrpela žiadnymi chorobami. Som zvedavý, či sa vyskytne v nejakej štatistike.

 10. VK z Aeronet.cz – o globálnom terore vlád proti svojím občanom – husté! Aj o situ – korona terore fašistickej vlády na Slovensku. Stiahnite si to – a postite to trebárs v práci, v aute, atď.

  2021-01-29 – Šéfredaktor zpravodajského portálu Aeronet.cz pan VK komentuje aktuální události.
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2021-01-29-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-cz-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/
  —————————————
  Kontext:
  Krajčí stupňuje teror – tzv. SMS povolenky na pohyb občanov – každý si bude musieť vybaviť povolenie cez centrálu a SMS. Otázka – a kto nemá mobil?! CHYBA! Mobil je váš povinný osobný ČIP! Otázka – musí si občan povinne kúpiť konkrétnu vec?! A čo tí, ktorí majú len pevné linky – starí ľudia? To je hlúpa otázka v totalitnom genocídnom režime! Otázka – a kto nemá, kredit, alebo nemá na kredit?! Sme vo vojne! A vo vojne sa pripravte na smrť!

  Ten kretén Krajčí to chce spustiť už od 8. februára – t. j. od času, keď mnohí len začnú dostávať výplaty a dôchodky. Krajčí špekuluje aj nad totálnym uzavretím ekonomiky – chcú doslova spustiť kolaps – ruchnutie štátu! Fungovať má len základná infraštruktúra štátu – a vie tento KO.OT, čo je to základná infraštruktúra štátu vo vojne vlády proti občanom ku.va?! Lebo ho to – a nielen jeho môže stáť život! Ko.kot si myslí, že budú fungovať policajti, hasiči, zdravotníci, energetika, „úrady“ – a títo ľudia sa budú prizerať, ako skapínajú ich rodiny, ich priatelia, ich susedia?! No ty ko.ot! Tak to konečne spustite! Nech to máte čím skôr za sebou! Nikto vás súdiť nebude! Budete už len potrestaní! Opakujem – fašistickú diktatúru nemožno odvolať!
  https://www.cas.sk/clanok/1082269/trpke-slova-krajciho-lockdown-nezabera-caka-slovensko-cierna-faza-covid-automatu/

  • K tomu „Krajčího“ SMS lockdownu.

   Do Infovojny volal Slovák žijúci v Taliansku. Od apríla do júna 2020 zažili presne tento SMS lockdown! Lenže – každá osoba v karanténe dostávala 800 eur a na každé dieťa dostávala rodina 400 eur – stačilo ho len nahlásiť. Teda – 3-členná rodina nafasovala minimálne 2000 eur.

   Teda – toto, čo chcú vyskúšať fašisti na Slovensku s SMS lockdownom, je sociálny experiment – či si Slováci nechajú obmedziť práva aj ÚPLNE ZADARMO – bez akejkoľvek kompenzácie! Už na tomto je vidieť, že tu niekto nadnárodne experimentuje s uťahovaním šróbov – niečo uťianu v jednom štáte – niečo v druhom – takže už konečne pochopte, čo stvárajú naše protinárodné vlastizradné marionety, že to nie je ich len psychopatická subjektivita – len lokajstvo – kolaborácia s nadnárodným organizovaným zločinom, ktorý chce uchopiť svetovládu! A kolaborantov s cudzou mocnosťou vždy exekuovali! Mor ho!

 11. https://ac24.cz/en/-/kde-jsou-media-rakouska-policie-se-vcera-pridala-k-protestujicim-za-lidska-prava-a-proti-lockdownu?redirect=%2Fen%2Fweb%2Fac24%2Fuvod
  Kde jsou média? Rakouská policie se včera přidala k protestujícím za lidská práva

  Na včerejším pochodu ve Vídni se přidali policisté k protestujícím za lidská práva.

 12. https://ac24.cz/en/-/toto-neni-orwell-vakcina-je-svoboda-hlasa-caputova-v-kampani-toto-je-snad-sen-neveri-blaha-vlastnim-ocim?redirect=%2Fen%2Fweb%2Fac24%2Fuvod
  Toto není Orwell: „Vakcína je svoboda,“ hlásá Čaputová v kampani. Toto je snad sen, nevěří Blaha vlastním očím
  Do kampaně na podporu vakcinace se zapojila i slovenská prezidenta Zuzana Čaputová. Vakcínu ztotožňuje se svobodou. Podle opozičního poslance Ľuboše Blahy ale lidé potřebují znát o vakcíně pravdu.

 13. Máme toho dosť, skandovali v Prahe. Protestovalo sa aj vo Viedni:
  Ďalšia demonštrácia proti vládnym pandemickým opatreniam sa konala na Václavskom námestí v Prahe. Organizátori túto akciu na podporu slobody nazvali „Sme ľudia, nás nevypnete!“ Informoval o tom český portál Novinky.cz.
  Približne 5000 ľudí tiež protestovalo uliciach Viedne proti karanténnym opatreniam. Aj inde sa toto deje.

  Na Slovensku keby sa toto udialo?
  Tak do basy, vysoké pokuty, nastúpi armáda, delá, policajti. Táto covidová chunta si prijala také opatrenia, že sa stáva všemocnou, že aj tučko Mikasko si môže meniť zákony a velebný pánko Krajči ešte sprosto zahlási ako jeho svokor bol antig. testom pozitívny, potom išiel na PCR a už bol negatívny a v Košiciach vraj takýmto praktikám nastavili fašistické pravidlá. Véééééééééééééééééľmi sa niekto bojí!!!
  Nepopieram vírus, ale pandémia by mala byť vtedy ak je nakazená a výslovne chorá väčšina obyvateľstva a nie len tkzv, bezpríznakovo pozitívna menšinka.
  Koronavírus na Slovensku prekonalo celkovo 218 923 ľudí a to je aké percento z 5,5 mil obyvateľov? To tu v predchádzajúcich rokoch neboli vo vírusových obdobiach takéto počty? Predtým nezomierali ľudia?,všetko raz vyjde na povrch.

 14. SOS hľadám vešticu, ktorá povedala Krajčimu, že až od 8.2. bude SK v čiernej fáze 😀
  Táto info je dnes na txt RTVS str.113

  na str.116 sa píše „MEDIREX upozorňuje, že existencia protilátok automaticky neznamená, že človek nie je šíriteľom infekcie.“ ..týka sa to protilátok vytvorených z vakcíny.
  Ďakujem Medirexu za potvrdenie mojich „dohadov“ 🙂

 15. PREČO ak bol niekto pozit. na PCR teste, nemá ani stotinu protilátok v krvi?
  Príznaky ten človek nemal žiadne.

 16. Jankovská požila v cele nadmerné množstvo liekov…?????? kto jej ich dal? Prečo ich nemala na prídel?

  • Niekto s tým počítal, že to urobí, resp. niekto jej to mohol aj účelovo prepašovať – ako „klepky“. Ďalšia vec – ty by si od bachárky požrela nejakú pilulku, o ktorej nevieš nič? Takto to mala pekne v svojej krabičke – ktorej obsah jej mohol niekto aj príležitostne zameniť – základ je vedieť, čo kto berie. „To sa stane aj ženatému!“ Keď ťa budú chcieť odkrágľovať a necháš si predpísať recept cez internet, alebo liek, ktorý treba objednať – môžu donútiť lekárničku v tvojom najbližšom okolí, aby „to“ predala špeciálne tebe. Zvlášť ak ide o plnené ampule, ale vedia vyrobiť kópie hocičoho. Stačí jediná, čo ťa zabije – všetky ostatnú budú v balení OK. Naši zmrdi sú vyškolení ešte cez KGB travičov. Nebudem rozoberať, ako mi „elegantne“ zabili otca a kto mu čo kam nasypal.

   • Pri vypočúvaní je základ nič pochádzajúce od vyšetrovateľov nepiť a nejesť – lebo halucinogény, alebo drogy „pravdy“ – a podpíšeš im všetko – aj predaj vlastného bytu.

 17. https://orgo-net.blogspot.com/2021/02/kristi-simmonds-dalsi-zdravotni-sestra.html
  Kristi Simmonds, další zdravotní sestra s třesem po očkování proti covidu

 18. https://rizikaockovania.sk/novinky/ministerstvo-zdravotnictva-klame-o-ockovacej-kampani-na-covid-19/
  Ministerstvo zdravotníctva klame o očkovacej kampani na COVID-19

  Ministerstvo zdravotníctva na svojej facebookovej stránke „Klamstvá o očkovacej kampani“ tvrdí o.i. nasledovné:

  „Očkovanie proti COVID-19 je na Slovensku dobrovoľné. Každý tak má možnosť sa slobodne rozhodnúť sám za seba, ale aj naše okolie a celé zdravotníctvo. Môžeme tak chrániť seba a ľudí okolo nás. Alebo naopak, kto sa nezaočkuje a nakazí sa vírusom, ohrozuje nielen seba, ale aj svoje okolie a potenciálne prispieva k preťaženiu nemocníc.“

  Európska lieková agentúra však jasne píše:

  „Vplyv očkovania očkovacou látkou Comirnaty na šírenie vírusu SARS-CoV-2 v komunite zatiaľ nie je známy. Tiež nie je zatiaľ známe, do akej miery môžu zaočkované osoby naďalej prenášať a šíriť vírus.“

  • no vidíš…ale MEDIREX to už zjavne vie, do akej miery môžu zaočkované osoby naďalej prenášať a šíriť vírus…proste MôŽE a bodka 🙂

 19. https://www.naturalblaze.com/2021/02/long-term-mask-use-may-contribute-to-advanced-stage-lung-cancer-study-finds.html
  Long-Term Mask Use May Contribute To Advanced Stage Lung Cancer, Study Finds
  Dlhodobé nosenie rúška môže prispieť k pokročilému stupňu pľúcnej rakoviny, zistila štúdia

  • nechápem, ako môžu s rúškami behať??!! ..ja som dnes ráno LTT dobehla na autobus, doslova som skočila do otvorených dverí, nasadila rúško a…skoro som sa zadusila. Mám podozrenie, že tí bežci to flákajú keď v tom môžu dýchať.

 20. Jednoduchá

  ….trošku od veci, no aj tak je to zaujímavé…..
  …píše nám tu pani či pán Jean?……a možno ani nie Jean ….

 21. Milá pani Jednoduchá, Jean je angl. ženské meno, som dôchodkyňa. Predtým som písala pod Eva, ale keď som zbadala, že koľké píšeme pod Eva tak som to zmenila na anglické ženské krstné meno. Ale ak sa nemýlim už som Vám to vysvetľovala. Viem, že zabúdame, vrátane mňa a ja robím aj neskutočné preklepy lebo píšem rýchlo, ovládam strojopis. Milá pani Jednoduchá, prajem len to najlepšie.
  A to čo píšem, nie je z mojej hlavy, len to prekopírujem a keď je to v angličtine, rýchle preložím. Nezjedla som múdrosť sveta.

 22. Jednoduchá

  …hm, v pohode milá Jean. Avšak, práve na to, že ste dôchodkyňa, ste ,,šikulka“ a rozhodne zabúdate menej ako ja :-(….no aj taká dôchodkyňa môže byť 45, 50- či viac ročná….no na veku nezáleží, ste jednoducho šikovná žienka !:-)……….
  ..áno je aj franc.mužské meno, napr.známy herec Jean Gabin….

Pridajte komentár

*