Kolonoskopia je oveľa „nebezpečnejšia a potenciálne smrtiacejšia“ než sa doteraz myslelo


Print Friendly, PDF & Email

Zistilo sa, že kolonoskopia je oveľa „nebezpečnejšia a potenciálne smrtiacejšia“ než sa doteraz myslelo

Procedúra známa pod názvom kolonoskopia je ako prevencia rakoviny hrubého čreva dnes súčasťou multimiliónového priemyslu.

Každý rok sa tejto invazívnej procedúre na odhalenie rakoviny hrubého čreva (prípadne predrakovinových polypov) podrobuje vyše 14 miliónov dokonale zdravých jednotlivcov vo veku 50 a viac rokov. Je však naozaj účinná?

Bolestivá a nebezpečná procedúra

V skutočnosti je však oveľa nebezpečnejšia – a potenciálne smrtiacejšia – než by chceli lekári pripustiť.

Podľa správy z Análov internej medicíny o kolonoskopiách bude v súvislosti s touto procedúrou zranených alebo usmrtených každý rok odhadom 70 000 ľudí (0,5% vyšetrených) .

Toto číslo je o 22 % vyššie než ročný počet úmrtí na samotnú rakovinu hrubého čreva – práve na to ochorenie, ktorému má predchádzať.

Podľa štúdie Telemark Polyp Study I  v skutočnosti kolonoskopie zvyšujú úmrtnosť o 57 %. Na každú osobu, ktorú kolonoskopia zachráni, pripadá 56 ľudí trpiacich závažným poranením (vrátane možnej smrti), ktoré im kolonoskopia vyvolá.

S rakovinou hrubého čreva môže človek žiť celé desaťročia. No ak vám lekár spraví dieru v čreve, môžete zomrieť veľmi rýchlo, do pár dní či dokonca hodín.

Je veľmi ľahko možné a klinicky dokázané, že sa pri tomto vyšetrení  môžete nakaziť nasledovnými chorobami (v dôsledku zlej sterilizácie nástrojov):

 • HPV (ľudským papilomavírusom)
 • HIV
 • mykobaktériou Mycobacterium tuberculosis
 • baktériou Helicobacterium pylori
 • hepatitídou B a C
 • salmonelou
 • baktériami Pseudomonas a Aeruginosa
 • vírusmi chrípky
 • Creutzfeld-Jakobovou chorobou.

Taktiež hrozí infekcia mnohými inými bežnými baktériami, napríklad E.Coli O157:H7.

Kolonoskopia NIE JE prevenciou rakoviny

Podľa Americkej spoločnosti pre liečbu rakoviny až do roku 2009 „… neexistujú žiadne náhodné kontrolované štúdie na posúdenie kolonoskopie z hľadiska zníženia výskytu či úmrtnosti na rakovinu hrubého čreva“.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

V článku New York Times z roku 2006 sa píše:

„Pacientom zo všetkých štúdií bol kolonoskopiou zistený najmenej jeden adenóm, no rakovinu nemali.

Tá sa však u nich vyvinula v nasledujúcich niekoľkých rokoch rovnakou rýchlosťou, aká by sa dala očakávať u celkovej populácie bez skríningu.“

Ďalšia výskumná štúdia publikovaná v roku 2006 dospela k záveru, že u skúmaných pacientov vo všetkých štúdiách sa rakovina hrubého čreva v nasledujúcich niekoľkých rokoch vyvinula „rovnakou rýchlosťou, aká by sa dala očakávať u celkovej populácie bez skríningu“, aj keď všetky nájdené polypy boli odstránené.

Kolonoskopia je podvod

Ide o podvod určený k obohateniu farmaceutického priemyslu a lekárov.

Asociácie lekárov sa spriahli, aby z kolonoskopie spravili metódu preventívnej starostlivosti, hoci ide o zbytočnú invazívnu procedúru. Viac na túto tému píšeme aj v tomto článku.

Čo sa týka virtuálnej kolonoskopie (CT colonografia), tak hladiny žiarenia u nej sú podobné vystaveniu atómovej bombe v Hirošime, hoci, ako tvrdí Národný ústav pre liečbu rakoviny: „Nie je zatiaľ známe, či virtuálna kolonoskopia dokáže znižovať počet úmrtí na rakovinu hrubého čreva.“

Rovnako účinný je neinvazívny test známy pod názvom fekálny imunochemický test.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: getholistichealth.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Elisabeth

  články jsou super jen tak dále, zrovna tak lidé berou prášky na vše možné, doživotně, třeba hypertense beru 20 let prášky měsíčně 300,- no to už jsou statisíce a přitom lékař jen píše a píše, a vy polykáte, polykáte a výsledek není léčena příčina tudíž jasný byznys farmaceutického průmyslu, NIKOLIV VYLÉČENÍ!!!!

  • No vidíte, Elizabeth, proč se na to nevykašlete a neléčíte tlak přírodními prostředky? V 76 mám tlak prý jako mladice, a to to do mne cpali horem dolem taky, mívala jsem i 180/110, ani to je nevarovalo, že ty nejsou k ničemu. Málem jsem umřela na vedlejší účinky a tím jsem se zkorumpovanýma nenažranýma neschopnýma doktorama skončila. Snad mi promine těch pár opravdových lékařů uměním i srdcem, na ty to neplatí. Mám léčitele, nestojí mně ze čtvrtiny tolik co mě stávaly doplatky na ty chemické hnoje a minule mi nevěřícná dr.po vyšetření srdce řekla, že mám srdce jako mladý voják. Je to jediná dr., ke které musím chodit pro Euthyrox, protože mi bohužel kdysi vyoperovali šť.žlázu, ještě jsem tehdy měla léčitele za blázny. Vyoperovávat mi ji nemuseli, i na to jsou přírodní prostředky, jenže jeden dr.mlaďoch se potřeboval procvičit, a při tom mi porušil hlasivkový nerv, takže si do smrti už nezazpívám. Na to je i přírodní léčba krátká.

 2. Karel IV.

  Hypertenze se skutečně VYLÉČIT (zatím) nedá. Je však možno tlak (dlouhodobě) udržovat na přijatelné úrovni tak, aby neničil organizmus. Pokud tedy máte hypertenzi a hodláte ukončit léčbu, pak jste v podstatě sebevrah.

  • publikované: 25/08/2017 aktualizované: 14/10/2017 autor: badatel

   Oplatí sa prečítať.

  • Hypertenzia sa vyliečiť dá. Denne mrkva, cvikla, zeler… (pochopiteľne v surovom! stave a dobrej kvality). Nekonzumovať chemicky a tepelne zdevastované jedlá a už vôbec nie opakovane ohrievané (a ešte v mikrovlnke!!), ani jedlá bez vlákniny. Potravinám priemyselne či doma poprerábaným na nepoznanie náš organizmus nerozumie a nevie ich spracovať bez následkov. Denne chodiť pešo, cvičiť, piť dostatok čistej mäkkej vody. Cievy sa vyčistia, čím sa rozšíria, a tlak klesá… o 8 – 12 mm Hg denne – závisí to od našej sebadisciplíny. Neverila som vlastným očiam, ako rýchlo dokáže organizmus zabojovať, keď dostane to, čo potrebuje.

   • mrkva, cvikla, zeler… v podstate takmer všetka zelenina a ovocie obsahujú veľmi veľa draslíka, čo je na jednej strane super ale na strane druhej….nebezpečnéééééééééé !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! takže, tiež opatrne………………….

    • Áno, „každá minca má dve strany“. S postrehom vyjadrujúcim, že všetko treba s mierou, absolútne súhlasím.

 3. Bol by to dobrý článok, ale…
  Uvádzané údaje sa netýkajú Slovenska (ČR, Maďarska,… ani EÚ). Automaticky prenášať údaje o výskyte čohokoľvek z jednej krajiny do druhej (a tobôž z jedného svetadielu do druhého – napr. o výskyte parazitov v tele!) je nielen neprofesionálne, ale aj nezodpovedné – ide o šírenie poplašných správ aje to aj porušením dobrých mravov.
  Navyše, údaje sú 10 – 15 rokov staré (pozri: originálny článok a ďalšie v ňom uvádzané odkazy).
  Každému rozumnému človeku je pritom jasné, že nielen akýkoľvek zákrok na tele je rizikový, ale aj také činnosti, ktoré robíme často až neustále: konzumácia potravy, športovanie, ale aj dýchanie nečistého vzduchu (v mestách, najmä v kolóne áut a hlavne v určitých oblastiach sveta – o tom existujú štatistiky)!
  Možno laikov a naivných ľudí takéto články uspokojujú (či im dokonca vyhovujú), ale vzdelanejším ľuďom určite nie! Preto by sa redakcia mala zamyslieť nad tým, či to, čo predkladá čitateľom, je správne a pre nich osožné a do akej miery. Určite nie som jediným čitateľom, ktorý si vyžaduje profesionalitu a seriózne kvalifikované články.

 4. Mr.Jaroslav ( Jerry) Kukla

  Kolonoskopia mi vyvolala akútnu artritidu! Co je imunna choroba ktorá vam znici imunitu,a tá vám vypáli do vašich kĺbov! Skurvený židomurarsky “ doctori“- otroci Big Farmy!!! Preklínam ich všetkých! A este mali drzosť ma zavolať znovu, čo som s odpĺutím odmietol!

Pridajte komentár

*