Osýpky medzi očkovanými deťmi v Quebecu vyvolávajú otázniky


Print Friendly, PDF & Email

Vládny výskum potvrdzuje, že epidémie osýpok sú prenášané zaočkovanými

Neobvyklé zistene veľkej epidémie osýpok v Quebecu pravdepodobne spôsobí poplach medzi účastníkmi výročnej konferencie Združenia pre infekčné choroby.

Počet prípadov výskytu osýpok v niektorých častiach Kanady a USA sa v tomto roku výrazne zvýšil. Počet nových prípadov vedú prevažne neočkované deti a tínedžeri.

S touto správou vystúpia tento víkend na jednej z najdôležitejších konferencií úradníci verejného zdravia oboch štátov.

Vyšetrovanie epidémie na jednej strednej škole, ktorá bola najviac postihnutá, však zistilo, že asi polovica prípadu osýpok sa vyskytla u plne zaočkovaných detí.

Inými slovami u tých tínedžerov, pri ktorých úrady predpokladali, že sú proti vírusu chránení.

Všeobecne sa predpokladá, že očkovacia látka proti osýpkam podaná dva krát v rannom detskom veku chráni proti vypuknutiu choroby v 99% prípadoch. Preto objav, že 52 z 98 detí ktoré chorobu dostali bolo plne očkovaných, spôsobil výskumníkom zúčastneným na vyšetrovaní doslova šok.

„Otázka znie, že ako sa toto mohlo stať?“, pýtal sa Dr. Gaston De Serres, expert na infekčné choroby z Quebeckého úradu verejného zdravotníctva a jeden z autorov štúdie.

Počas rozhovoru pred začiatkom konferencie, Dr. De Serres odmietol menovať dotknutú školu a mesto, kde došlo k najväčšej epidémii a iba poznamenal, že objav choroby u rovnakého počtu očkovaných aj neočkovaných detí vznáša vážnu otázku, či načasovanie prvej dávky vakcíny proti osýpkam nepodkopáva efektivitu očkovacieho programu.

Pochybnosti o očkovacom kalendári

Všeobecne je odporúčané aby prvá dávka vakcíny proti osýpkam pola podaná v čase 12 mesiacov veku dieťaťa a druhá dávka buď v 18. mesiaci alebo nejaký čas pred nástupom dieťaťa do školy. Quebec používa kalendár pre 12. a 18. mesiac.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Očkovanie nemôže byť podané skôr kvôli fenoménu umožňujúcom prežiť novorodencom prvé mesiace ich života.

Deti sa totiž rodia bez plne vyvinutého imunitného systému. Ten sa začína budovať postupne ako sú deti vystavované rôznym baktériám a vírusom počas prvých pár rokov života.

Počas tehotenstva a po pôrode deti prostredníctvom materského mlieka získavajú protilátky od svojej matky chrániace ich do doby keď si vybudujú vlastné protilátky.

V prípade, ak sa im podá očkovanie príliš skoro, matkine protilátky oslabené vírusy z vakcíny zneškodnia skôr, ako si telo stihne vytvoriť vlastné protilátky.

Doteraz bolo predpokladané, že 12 mesiacov je adekvátna doba pre začiatok očkovania a ono to stále môže byť pravda, povedal Dr. Serres a zároveň zdôraznil, že pred akýmikoľvek úvahami o posunutie tohto očkovania sa budú musieť uskutočniť ešte ďalšie štúdie. No momentálne tu existuje priestor pre väčší výskyt epidémie, na aký sme boli doteraz pripravení.

Poznámka

Ako už veľa krát v minulosti, aj teraz sa znovu ukazuje, že vakcíny sú vo vysokej miere neúčinné.

Autority namiesto priznania tohto principiálneho faktu sa snažia hľadať nezmyselné výhovorky, že prečo to nefunguje a následne aj tieto výhovorky zahrajú dostratena ďalšou obľúbenou frázou o tom, ako sa budú musieť uskutočniť ďalšie štúdie.

No a v konečnom dôsledku sa bude zbytočne očkovať v presne nezmenenom štýle aj naďalej.

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*