Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Nepotláča len bolesť: Štúdia dokazuje, že Paracetamol poškodzuje mozgy detí


Print Friendly, PDF & Email

Nepotláča len bolesť: Štúdia dokazuje, že Paracetamol poškodzuje mozgy detí

Paracetamol, hlavná zložka mnohých liekov, je dnes jeden z najpoužívanejších voľne predajných prostriedkov proti bolesti.

Mnohí ľudia ho užívajú celkom automaticky, dajú si tabletku zakaždým, keď pocítia začínajúcu bolesť hlavy a už pri najnepatrnejšom príznaku horúčky ho podávajú svojim deťom.

Falošný pocit bezpečnosti

Nenechajte sa však oklamať falošným pocitom uspokojenia len preto, že naň nepotrebujete predpis. Tento liek môže byť veľmi poškodzujúci – a ohrozené sú najmä deti.

Dlhodobým účinkom užívania paracetamolu počas tehotenstva a v detstve sa venovalo niekoľko štúdií a všetky ho dávajú do súvisu s dlhodobými problémami nervovej činnosti.

Hoci pre umožnenie metaanalýzy sú štúdie príliš rozdielne, podľa slov expertov je jasné, že pre vyvíjajúce sa mozgy detí je paracetamol nervovo toxický.

Je smutné, že toľko lekárov odporúča ľuďom užívať tieto lieky.

Docent z Duke University, Dr. William Parker, hovorí, že mnohí z nich si jednoducho neuvedomujú, že existujú štúdie o nebezpečenstvách. Jednoducho sa držia faktu, že liek bol klasifikovaný ako vo všeobecnosti bezpečný – čo je rozhodnutie, ktoré by sa vo svetle nových dôkazov malo znovu zvážiť.

Liek sa tiež dáva do súvisu s autizmom a poruchou pozornosti spojenou s hyperaktivitou (ADHD).

Mužský mozog je na paracetamol viac citlivý

Zaujímavé je, že citlivejší na paracetamol sa zdá byť viac mužský než ženský mozog, čo by mohlo pomôcť vysvetliť, prečo majú tieto poruchy skôr chlapci ako dievčatá.

Ako paracetamol poškodzuje mozgy detí, objasnila štúdia uverejnená v časopise Journal of International Medicine.

Vedci napísali, že oveľa silnejší súvis s autizmom má užívanie paracetamolu malými deťmi a novorodencami než užívanie lieku počas tehotenstva. Sú presvedčení, že je to spôsobené nedostatočnou schopnosťou detí v ranom štádiu vývoja odbúravať lieky.

Volajú preto po naliehavom preskúmaní dlhodobých účinkov užívania tohto lieku, tvrdiac, že veľa prípadov autizmu u malých detí mohlo byť spôsobené ich vystavením tejto liečbe krátko po narodení.

Ide o závažné tvrdenie, lebo mnohým rodičom kážu podať svojim deťom pred alebo po očkovaním Paracetamol, čo by mohla byť obzvlášť riskantná kombinácia.

Stop Candida

Nebezpečenstvá Paracetamolu sa neobmedzujú len na mozog

Samozrejme, Paracetamol nemusí poškodzovať deťom len mozgy, je nebezpečný je aj pre ich pečeň.

V skutočnosti je paracetamol hlavnou príčinou zlyhania pečene a už len mierne prekročenie odporúčanej dávky počas niekoľko málo dní stačí na poškodenie tohto životne dôležitého orgánu.

Aj vtedy, keď dodržiavate pokyny o dávkovaní, je dôležité mať na pamäti, že toto liečivo sa používa v mnohých bežných liekoch proti prechladnutiu a chrípke, takže by ste sa ním mohli predávkovať a ani o tom nevedieť.

Okrem toho by ste sa mali vždy vyhýbať jeho užívaniu nalačno.

Paracetamol navyše otupuje emócie

Užívanie paracetamolu vám tiež môže otupovať emócie a brániť v schopnosti zaujímať sa o iných ľudí.

Štúdia uverejnená v časopise Social Cognitive and Affective Neuroscience Journal dokázala, že liek u ľudí znižoval empatiu voči iným. Predošlé štúdie toho istého tímu tiež objasnili, že znižuje schopnosť ľudí pociťovať pozitívne emócie.

Povedané inak, otupuje nielen bolesť, ale aj vaše pocity. Dokonca môže nepriaznivo vplývať na vašu schopnosť rozpoznávať vaše vlastné kognitívne omyly.

Účinky tohto lieku na mozog – nehovoriac o pečeni – sú závažné, preto by ho ľudia mali prestať vnímať ako neškodný a užívať tak nedbalo.

Druh bolesti, ktorý ľudí k užívaniu paracetamolu často privádza, zvykne byť na spodnej škále stupnice a často sa dá napraviť alternatívnou liečbou.

Záver

Naozaj je od rodičov dobrý nápad učiť v takom ranom veku svoje deti, že stačí len užiť liek a ich bolesť pominie?

Nebolo by lepšie vyzbrojiť ich prirodzenými prístupmi k úľave od bolesti, ako sú meditácia a cvičenie, ktoré im môžu slúžiť po celý život a pomôcť im vyhnúť sa nebezpečným vedľajším účinkom?

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Falk Novák

    V článku mi chybí názvy léků, kde se paracetamol vyskytuje, jako jsou paralen, coldrex a jiné.

Pridajte komentár

*