Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

10 vecí, ktoré by ste mali urobiť každé ráno pred 10:00 hodinou


Print Friendly, PDF & Email

ako začať deň

„Keď sa ráno zobudíte, zamyslíte sa nad tým, aké je to privilégium žiť, dýchať, myslieť, užívať si, milovať.“ – Marcus Aurelius

Nemusíte byť hneď ranné vtáča, aby ste si mohli užívať výhody ranných rituálov. Väčšina ľudí zaklapne budík, vylezie z postele, oblečie sa a začne deň bez toho, aby preň dopredu mali nejaký plán.

Vy sa však môžete rozhodnúť, že k vášmu dňu pristúpite s rozumom.

Premyslený prístup totiž znamená, že máte väčšiu šancu sa cítiť dobre, byť produktívnejší a na konci dňa šťastní.

Tuto nasledujú veci, ktoré by ste mali stihnúť vykonať každé ráno ešte pred desiatou, aby ste misky váh naklonili vo váš prospech:

1. Meditujte

Meditácia a dokonca aj jednoduché sústredené dýchanie vám pomôžu začať deň s pocitom pokoja.

Namiesto toho, že siahnete po svojom telefóne, aby ste si ráno skontrolovali nové správy, tak len seďte niekoľko minút a užívajte si ticha.

Počas dňa na vás čaká veľa rôznych aktivít, začnite preto zľahka. To potom určí tón pre celý deň a pomôže vám zvýšiť sústredenie, energiu a optimizmus.

2. Prejavte vďaku

„Ak by poďakovanie bola jediná modlitba, ktorú v živote vyslovíte, stačí to.“ – Meister Eckhart

Začnite deň reflektovaním toho, za čo ste vďační. Pravidelné sústredenie sa na to, za čo ste vďační počas rána, zvýši vaše povedomie vďačnosti aj v priebehu dňa.

Okrem iného vás to spraví odolnejšími na vzniknuté problémy a pomôže vám vidieť ich z inej perspektívy.

3. Stanovte si ciele dňa

Počas pokojnejšieho rána ešte predtým, než sa roztočí kolotoč udalostí, naplánujte si deň tak, že sa sústredíte na 3 ciele, ktoré chcete počas neho dosiahnuť.

Urobte z týchto troch cieľov prioritu dňa. Keď si deň naplánujete s určením cieľa, na jeho konci sa budete cítiť viac produktívni.

4. Určte si harmonogram

Popritom, ako si stanovíte ciele, vypracujte si aj harmonogram, aby ste dokázali zvládať problémy, keď sa nečakane vyskytnú.

Na tento účel je vhodné si v harmonograme vyhradiť aj voľné časové úseky. Tie vám umožnia si počas dňa aj trochu oddýchnuť.

5. Vypite vodu

Keď ráno vstanete z postele, je vaše telo dehydrované. Preto je dôležité, aby ste sa ráno po zobudení čo najskôr napili.

Donna Gates vo svojej knihe The Body Ecology Diet odporúča, aby ste polovicu celodennej dávky tekutín vypili do polovice rána.

Liečba osteoporózy

To z vás vyplaví toxíny, zníži pocit hladu a obmedzí možnosť vzniku bolesti hlavy počas dňa.

6. Robte strečing

Mali by ste problém nájsť niekoho, kto sa necíti ráno aspoň trochu zdrevenený.

Vieme, že nie je vôbec ľahké zakomponovať cvičenie do rannej rutiny. Ak by ste si však mali vybrať len jedinú vec, tak Americký denník pre športovú medicínu odporúča, aby to bola krátka séria cvičení zameraných na ponaťahovanie svalov.

Štúdie ukazujú, že pravidelný ranný strečing zvyšuje flexibilitu, zlepšuje prekrvenie, znižuje stres počas dňa a napráva držanie tela.

7. Počúvajte hudbu

Zahájenie dňa s hudbou vás nielen prebudí, ale aj naplní pozitívnou energiou.

Štúdia z roku 2013 zistila, že hudba zlepšuje to, ako sa človek cíti. Podľa účastníkov štúdie sú dve najdôležitejšie prínosy hudby regulácia nálady a pocit sebavedomia.

Hudba vám nielen zlepší náladu, ale aj zvýši motiváciu, výkon a tiež povedie k lepšiemu nočnému spánku.

8. Smejte sa

Začnite deň s tým, že sa na seba budete usmievať v kúpeľňovom zrkadle.

Smiech bude mať pozitívny vplyv na vašu celkovú pohodu. Platí to dokonca aj vtedy, keď je smiech trochu silený.

Úsmev na tvári vás robí viac prístupnými a tiež dôveryhodnejšími. Univerzita v Montpellieri dokonca objavila, že smiech z vás spraví lepšieho lídra.

9. Upracte po sebe

Život je uponáhľaný a rána bývajú často hektické. Keď meškáte, bude veľkým pokušením nechať oblečenie rozhádzané po zemi, riady v umývadle a smeti nevysypané.

Upracte po sebe!

Rozjímanie nad upratovaním vás odpútava od vášho skutočného potenciálu a najlepšie vykonanej práce.

Čistota vám tiež umožní relaxovať po návrate domov. Je vždy lepšie aktívne si po sebe poupratovať, ako keby vás k tomu mal niekto vyzvať.

10. Urobte najťažšiu úlohu ako prvú

Je lákavé odfajknúť si zo zoznamu veľa ľahkých úloh. Bolo však opakovane dokázané, že dokončenie najťažšej úlohy ako prvej, vedie k produktívnejšiemu a šťastnejšiemu dňu.

Deň si skôr zapamätáte ako dobrý, keď sa jeho náročnosť postupne znižuje.

No a bonusom je, že sústredenie sa na ťažké úlohy znižuje nutkanie rozjímať nad vecami, ktoré robíme neradi.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: 10 Things You Should Do Every Day Before 10 AM

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. jenda1939 Kolín

    Je pravda, že člověk musí mít nejprve rád sebe aby mohl milovat druhé, že ?

  2. Svätá pravda

Pridajte komentár

*