Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Doktori nás pomaly ničia! Je moderná medicína prínosom či škodcom?


Print Friendly, PDF & Email

Doktori nás pomaly ničia! 

(Vedome, alebo nevedome?) 

Prosíme všetkých čitateľov o šírenie tejto stránky! Len tak dosiahneme, že sa PRAVDA O MEDICÍNE dostane ku všetkým, čo to potrebujú.  

John Robbins vo svojej knihe „Dožadujme sa svojho zdravia“ cituje štatistiky fungovania západných medicínskych a výživových osnov: 

  1. Počet akreditovaných medicínskych fakúlt v USA – 127
  2. Počet fakúlt, kde nie sú hodiny výživy povinné – 95
  3. Priemerný čas strávený študentom nad štúdiom výživy počas 4 rokov štúdia medicíny – 2 a pol hodiny
  4. Percento medikov v prvom ročníku medicíny, ktorí považujú výživu za dôležitú súčasť budúcej praxe – 74%
  5. Percento tých študentov, ktorí po dvoch rokoch štúdia stále považujú výživu za dôležitý prvok v lekárskej praxi – 13%
  6. Percento obéznych lekárov – 55%
  7. Percento lekárov, ktorí majú odporúčaný denný príjem ovocia a zeleniny – 20%

Dr Greenwood, prezident asociácie klinickej výživy napísal: „Lekári veľmi potrebujú náuku o výžive, keďže tá je neodlučiteľnou súčasťou tela a telesných procesov. Lekári majú tragicky podpriemerné poznatky čo sa týka vzťahu výživy a zdravia. Menej ako 6% novokvalifikovaných lekárov má adekvátne vedomosti o výžive. Pokiaľ nebudú lekári lepšie školení a nebudú mať vitálne informácie o výžive, pacienti budú neustále ochudobňovaní o možnosti liečenia a prevencie chorôb, ktoré od nepamäti ponúka výskum výživy.“

Výživový expert Dr Michael Klaper, riaditeľ inštitútu výživového vzdelávania a výskumu, dopĺňa: „Čo je najsmutnejšie je, že sme boli tak veľmi zaneprázdnení študovaním toho, ako naprávať zlomené ruky, ako správne predpisovať lieky, ako rezať, páliť, ako robiť pôrody a všetky tie ostatné „doktorské veci“, že sme považovali tak dôležitú výživu za príliš nudnú. Keď však začneme lekársku prax, strávime väčšinu dňa liečením chorôb, ktoré majú príčiny vo výžive, avšak boli dlhodobo ignorované. Tak často dostávam telefonáty od lekárov, ktorých pacienti sa pýtajú na výživu a ako má výživa vplyv na ich chorobu a vyliečenie a biedni lekári nemajú poňatia, čo povedať.“

Steve Ranson v knihe „Veľké správy o rakovine“ píše: „Je zjavné, že mnohí študenti začínajú medicínu s dobrým úmyslom. Žiaľ, časom sa ich ponímanie o medicíne výrazne premení pod obrovským tlakom farmaceuticko-orientovaných študijných osnov. Ďalším dobrým barometrom na meranie dôležitosti výživy v našej medickej komunite je kvalita a hodnota nemocničného jedla. Pomimo limitov v rozpočtoch na stravu v nemocniciach, New England Journal of Medicine (Medicínsky žurnál Nového Anglicka) varuje, že nemocničná strava vo väčšine nemocníc je veľmi nezdravá. Výskumníci, vedení Dr Adamom Singerom zo State University of New York, skúmali stravu v 57 fakultných nemocniciach. Strava u pacientov, ktorým nebola predpísaná žiadna špeciálna diéta, v 53 nemocniciach absolútne nevyhovovala výživovým požiadavkám úradov pre správnu výživu.

Pestrý odpočet toho, čo sa môže nachádzať na tanieri pacienta, zahŕňa napríklad: šalát s kopou nastrúhaného syra (vieme, že mliečne produkty blokujú vstrebávanie živín do organizmu človeka), konzervy rôzneho ovocia (zničená výživová hodnota doplnená kilami cukru), varená (zničená) a často aj niekoľkokrát prihrievaná zelenina, instantná (z prášku) zemiaková kaša, biely rožok (často sladký s posypaným makom) s maslom a džemom (bez výživovej hodnoty).

K tomu treba pridať čoraz viac v nemocniciach sa objavujúce McDonaldy, pizzerie, automaty na coca-coly a iné cukrom, kyselinami a farbivami otrávené nápoje, automaty na instantné kávy a čaje (industriálne spracované, znehodnotené), a mnohé iné komerčné, na našej chorobe profitujúce a chorobu podporujúce atrakcie.

Doktor Andrew Saul (www.doctoryourself.com) píše: “Videl som hlúposť liečby múdrosťou konvenčnej medicíny. Videl som pacientov s rakovinou hrubého čreva, ako boli kŕmení bielym chlebom. Videl som deti s leukémiou, ktorým bolo podávané mlieko a sladkosti. Videl som, ako sú deti v školách kŕmené čipsami a coca-colou, a potom som videl ich zvratky na školskej lavici. Potom som videl tie isté deti, ako sú dávkované liekmi proti hyperaktivite.

Videl som pacientov, ktorých lekári nechali dva týždne na nemocničnom lôžku bez toho, aby mali stolicu. Videl som ťažko chorých pacientov, ktorým bolo povedané, že nesmú piť vodu. Videl som pacientov, ktorým bolo povedané, že majú 6 mesiacov života a žili 60 mesiacov. Videl som pacientov, ktorí vďaka prírodným metódam prekonali tie najťažšie choroby, na ktorých sa nakoniec vlastný lekár vykričal, že odmietli jeho liečbu a použili prírodnú.

Zbohom vysoký krvný tlak

Videl som batoľatá vypľúvať umelo pripravené mlieka, zatiaľ čo ich matkám bolo doktorom povedané, aby viac nekojili. Videl som lepšie zloženie v potrave psa, ako v potrave pacienta v nemocnici, alebo v potrave deti v školách. Videl som dosť!

Kampaň za pravdu v medicíne už v minulosti spomínala, že niektoré detské onkológie na Slovensku majú vo svojej, určite dobre mienenej pestrej ponuke, i plesňotvorné a teda rakovinu (hlavne leukémiu a lymfómy) spôsobujúce jedlá ako mleté mäsá, bravčové výrobky, tavené syry, jedlá z kysnutého cesta, mlieko, ako aj rakovinu vyživujúce jedlá a nápoje obsahujúce kilá cukrov (ako aj samotné sladkosti na detských onkológiách), karcinogénnych konzervačných látok a farbív.

Často sa tiež objavujú sťažnosti pacientov na onkologicko-chemických lekárov, ktorí i pri rakovinových ochoreniach boli schopní poradiť pacientovi, že „Jesť môžete kľudne všetko.“ Takéto neprofesionálne rady iste nemôže mať na svedomí nevedomosť lekára, lebo každý onkológ určite vie, že napríklad cukry v akejkoľvek podobe sú tou najdôležitejšou výživou pre rakovinu. Predsa práve na tejto podstate je robené takzvané vyšetrenie PET, kde sa do pacienta „nalieva“ rádioaktívna glukóza, ktorá „vysvieti“ miesta v tele postihnuté rakovinou. Deje sa tak vďaka tomu, že táto glukóza „putuje“ v prvom rade k rakovine, ktorá pre svoj život potrebuje 15 krát viac glukózy, ako zdravé bunky. Napriek týmto skutočnostiam, mnohí lekári v chemicko-onkologickom priemysle nemajú ani len to svedomie, upozorniť pacientov na tieto holé skutočnosti a varovať ich pred nebezpečenstvom požívania cukrov v pokrmoch a nápojoch.

Výzva všetkým 

Takmer všetci doktori, a mnoho je aj tých dobre mienených, pracujú v zložitých podmienkach, postavených skôr na obchodno-ekonomických, než na výskumných faktoroch. Tu treba pripomenúť závažnú skutočnosť, že aj mnohé propagované takzvané „výskumy“ nie sú ničím iným, ako farmaceutickými korporáciami vedené a vopred na profit predurčené zmanipulované štúdie, ktorých výsledky sú buď nepravdivé, alebo polopravdivé, za účelom, aby sa na verejnosti neobjavili negatíva výskumu.

Kľúčová oblasť lekárskej prípravy, menovite chápanie a aplikovanie výživových stratégií pri boji s chorobou, je zvyčajne podceňovaná a v industriálnom svete až úmyselne zanedbaná (vplyv farmácií na lekárske fakulty). Dôsledkom je to, že chorým sa predpisujú (nepriamy predaj prostredníctvom poisťovní) astronomicky drahé chemikálie, často zanedbateľne osožné, zdravie poškodzujúce a zapríčiňujúce smrť (napríklad, bolo by zaujímavé zistenie, koľko pacientov zomrelo na Slovensku a v Čechách  za posledných 5 rokov po podaní vysoko jedovatého Dexamethazonu, kde sa však ako príčiny smrti pacientov uvádza rakovina a nie chémia, ktorá smrť spôsobila). 

Preto tí, čo trpia chorobami, sa musia spamätať a začať zvažovať, čo je pre nich lepšie a aký prístup liečenia choroby zvoliť. Aj keď nezavrhujeme celú ortodoxnú medicínu ako zbytočnú a smrtiacu, čoraz viac je tu obrovská potreba toho, aby boli chorí viac vzdelaní o svojej chorobe, ako ju liečiť a aké možnosti využiť. Tieto možnosti môžu byť často veľmi jednoduché, lacné, netoxické, prírodné, výživové, ktoré ortodoxný medicínsky systém tak usilovne skrýva kvôli zachovaniu astronomických ziskov.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Veľmi často býva pacient šikanovaný, zastrašovaný, manipulovaný a inak vystavený medicínskemu terorizmu len preto, aby ten bezpodmienečne a neodkladne súhlasil so všetkými rozhodnutiami, nebezpečnými chemickými a operačnými zásahmi, ktorých priamym následkom je ťažké poškodenie zdravia a nezriedka aj smrť. Namiesto toho, často treba tak málo na zbavenie sa choroby, jednoducho zmeniť zlý zaužívaný životný štýl, zvážiť to, čo dávame do úst, zmeniť náš negativizmus, prekonať strach a odvážiť sa povedať „NIE“, ak doktori tvrdohlavo propagujú toxické drogy alebo nebezpečné zákroky.

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Potreboval som potvrdenie o mojom zdravotnom stave, kvôli vodičskému preukazu podľa nového zákona. Navštívil som svoju obvodnú lekárku. Tá mi zmerala krvný tlak a povedala, že je vysoký a preto mi nemôže to potvrdenie dať, lebo s takým tlakom vraj môžem spôsobiť haváriu. Nasadila mi lieky od vysokého tlaku a po týždni keď tie lieky nezabrali, ma odporučila odbornému internistovi. Dostal som tzv. Holter na meranie tlaku za 24 hodín. Priemer tlaku som mal dobrý, ale aj internista mi priložil ešte jeden liek od tlaku a potom aj naša lekárka pridala ďalší, a konečne mi dala to potvrdenie. Ako som tie všetky vraj lieky doniesol domov, prečítal som si prívalový letáky a hlavne vedľajšie účinky. Bol som doslova zhrozený. Jedna zložka človeku pomôže a tridsať uškodí. Zobral som virguľu a jednotlivé krabičky s liekmi som zmeral, či mi pomôžu v probléme s tlakom krvi. Meraním som zistil to, čo som po prečítaní príbalových letákov predpokladal, že tie vraj lieky mi nepomôžu, ale mi zdravie veľmi poškodia. Dal som tie všetky krabičky do tašky a zaniesol som ich do lekárne, ako odpad. Magistrám som povedal, že som to odmeral virguľou, a že mi to nepomôže, ale uškodí. Nech to vyhodia ako odpad. To by mal každý človek vidieť tie ich vypleštené okále, keď som im to odovzdal a povedal, že je to otravný odpad.

Pridajte komentár

*