Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Manažér hedžového fondu sa pripravuje na udalosť „čiernej labute“, ktorá vyvolá ekonomický krach


Print Friendly, PDF & Email

(J.D. Heyes, Natural News) Popredný manažér hedžových fondov Mark Spitznagel už nejaký čas verí, že americkú, ak nie celosvetovú ekonomiku, čaká obrovská korekcia.

Udalosť „čiernej labute“ je taká udalosť, ktorá má nedozerné následky pre celý svet. Takou udalosťou bol napríklad krach na burze v New Yorku, ktorý odštartoval Veľkú hospodársku krízu v rokoch 1929-33.

A úprimne povedané, bubny tretej svetovej vojny bijú každým dňom stále hlasnejšie, preto má zmysel predpokladať, že Mark Spitznagel vie, o čom hovorí.

Článok publikovaný v The Wall Street Journal (WSJ) opisuje Spitznagalov investičný štýl ako neortodoxný, ale veľmi úspešný.

V článku sa uvádza, že jeho firma Universa Investments bežne produkovala úžasné ročné výnosy z niekedy nepatrných investícií, pričom v relatívne krátkom čase vyprodukovala troj- až päťnásobok pôvodnej hodnoty.

„Napríklad, keď pandémia covidu rozhodila globálne trhy na frak, jeho výnosy boli v prvom štvrťroku 2020 odhadom 4 000%. Fond tiež zarobil 1 miliardu amerických dolárov za jediný deň v roku 2015 počas takzvaného „Flash Crash“ (rapídneho krachu),“ informoval WSJ, akoby chcel zdôrazniť fakt, že Spitznagel je rovnako nekonvenčný ako úspešný.

Skrátka, Spitznagel vie, o čom hovorí, a preto je jeho predpoveď o nadchádzajúcom katastrofickom kolapse ešte vierohodnejšia.

WSJ ďalej poznamenal:

„Investori, ktorí ho sledujú, vedia, že jeho jediná predpoveď, ktorú počuli mnohokrát za viac ako desaťročie, je, že finančný systém sa nachádza na prahu výraznej udalosti. V najnovšom liste to nazýva „objektívne najväčšou časovanou bombou vo finančnej histórii – väčšou ako na konci 20. rokov minulého storočia a pravdepodobne s podobnými trhovými dôsledkami.

Deštrukcia v štýle Veľkej hospodárskej krízy je možná, no pán Spitznagel neponúka žiadny časový horizont a naznačuje, že vedomé odsúvanie krachu prispelo k jeho prípadnej závažnosti.

Analógia, ktorú použil v minulosti, je tá, že hasiči menových a fiškálnych problémov boli príliš horliví pri likvidácii finančných požiarov, čím však v skutočnosti pripravili pôdu pre mnohonásobne väčší nekontrolovateľný požiar.“

Denník WSJ vo svojom článku pokračoval:

Ako vyliečiť štítnu žľazu

„Pri týchto apokalyptických predpovediach možno dôsledného, chladne matematického manažéra hedžových fondov podozrievať, že umožňuje svojim politickým názorom ovplyvňovať svoj úsudok.

Je totiž úzko spojený s bývalým prezidentským kandidátom Ronom Paulom, ktorý sa snažil o zrušenie Federálneho rezervného systému a obnovenie zlatého štandardu a ktorý podobné výzvy hlása už desaťročia.“

Ako v zdraví prežiť prichádzajúcu finančnú búrku

V článku sa ďalej uvádza, že pre investorov existujú možnosti, ako by mohli prekonať prichádzajúcu búrku.

Odporúča vložiť väčšie množstva peňazí do zlata a striebra a nákup niektorých akcií, ktoré sú teraz lacné a ich držanie až do obdobia po katastrofe, keď budú mať neskutočnú hodnotu. (Poznámka redakcie: Takéto akcie je však ťažké nájsť, pretože pri krachu klesnú takmer všetky akcie).

Tieto stratégie však predpokladajú, že po katastrofe príde návrat k normálu, a tu je situácia neistá.

Nakoľko sme ľudia, máme tendenciu veriť, že bez ohľadu na to, ako zlá je situácia, keď to najhoršie pominie, veci budú také, aké boli predtým.

Predstavte si, že ste Ukrajinec, ktorý sa snaží prežiť ruskú inváziu. Väčšina Ukrajincov si pravdepodobne myslí, že po skončení vojny a deštrukcie príde obdobie obnovy a návratu života do toho, čo bolo pred vpádom ruských vojsk do krajiny.

Ale čo ak Ukrajina prehrá? Život sa už nikdy nevráti do „normálu“, ktorý bol pred inváziou. A to isté by mohlo platiť pre ekonomickú apokalypsu, ktorú Spitznagel predpovedá.

Ak bude ekonomický kolaps USA (a rovnako aj Európy) systémový a katastrofický, možno už nezostanú Spojené štáty ani Európa na obnovu. Už nikdy nič nebude „rovnaké“.

Je to preto, lebo ten, kto sa chopí moci po kolapse, nepochybne zavedie oveľa inú formu vlády a vybuduje úplne inú spoločnosť, než na akú sme zvyknutí – takú, ktorá nie je zhovievavá, nie je slobodná a neváži si slobodu a individualizmus.

Pravdepodobne najlepšia rada, ktorú by niekto mohol dať v tomto bode, je táto: Urobte si poriadok vo svojich záležitostiach, zachráňte, čo sa dá, a pritiahnite svojich priateľov k sebe. Budete ich potrebovať.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor J.D. Heyes, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. kvakcína je sloboda

  tak som sa zasmiala – citát z článku: „Predstavte si, že ste Ukrajinec, ktorý sa snaží prežiť ruskú inváziu.“ autor týmto myslel koho?! zelenáča, banderovcov, azovcov, … alebo tých ostatných, eventuálne nasilu mobilizovaných alebo „nezvestných“ v boji?! alebo tých, ktorých zamrznuté mŕtve telá opustili spolubojovníci?! kde má zbedačený ukrajinec (a nielen ukrajinec) vziať prachy, aby nakúpil zlato, striebro, …?!
  no, neviem, neviem, akú výpovednú hodnotu má tento článok!!! ale budiž!

  • Tá „invázia“ má tiež prekvapila. Inak je ale dosť „ruskej invázie“ na alternatíve čo ma mrzí – lebo to by fakt nemuselo byť.

   • To je výraz autora článku J.D.Heyesa z portálu Natural News, nie náš.

   • kvakcína je sloboda

    tá veta celá je ako päsť na oko!!! a s tou alternatívou je to skutočne na hovno! nedávno som napísala komentár na video od „otevři svou mysl“ na odysee, že ak budú uverejňovať také videá, tak ruším ich odber

    • Objektívne

     Myslíte posledné video o pokrižovaní?
     V celej kinematografii je len malé percento snímkov v ktorých nie je zobrazovaný akýkoľvek druh násilia.

     • kvakcína je sloboda

      nie;
      to malo byť video poučné, ale bolo to video o hovne!!!
      našťastie to malo len niečo cez tri minúty

  • Azovské židoukrajinské „NKVD“ bráni tomu, aby jeden zranený vojak zamestnal 3 ďalších!
   Radšej zabíjajú vlastných zranených vojakov, ako by ich mali ošetriť-tvrdia väzni
   https://www.mojevideo.sk/video/37765/radsej_zabijaju_vlastnych_zranenych_vojakov_ako_by_ich_mali_osetrit_tvrdia_vazni.html
   ————————————————-
   Opäť tomu velí žid! Stále tomu velí žid!
   Špeciálne komandá sa hrdia tým, že svojich druhov neopúšťajú! Teda toto je mäsomlynček! Ale v mäsomlynčeku žid nebojuje ako obyčajný vojak! Žid môže len riadiť-veliť!

   Len pripomeniem stratégiu tzv. malých kalibrov 5,56mm – ich účelom je zraniť vojakov a zamestnať tak ďalších priemerne 3 vojakov na ich extrakcii z bojiska a plne zamestnať tyl na ich ošetrení! Lenže žid nemá čas a na zivotoch Ukrajincov mu nezáleží!

   Slováci! Choďte bojovať za žida na Ukrajinu!!! Do posledného Slováka!

  • Osvietené malé deti od detstva s úžasom sledujú učiteľov, ako im hovoria o neriešiteľných úlohách ľudstva.

   Ony samé tam nikde, ešte raz nikde problém nevidia.

   • Dana Navrátilová

    Má dotaz: Co myslíte tím „osvícené“ malé děti? Jsou to indigové děti?

   • Problém nevidia preto, pretože nemajú nastavené-blokované riešenia paradoxov! Paradoxy sú pre načich „dospelých“ nastavené kultúrnymi „hodnotami“.

    Príklad – žena v strednom veku sa má rozhodnúť medzi životom svojej matky a svojej dcéry – príklad hladomoru – komu dá jesť. Eskimáci v tomto problém nemajú – smrti sa neboja – a stará Eskimáčka sa vyberie na kryhu zomrieť, aby prežilo jej vnúča = pokolenie a potom sa uvidí. Čiže nie je pravda, že Eskimáci boli-sú krutí a svojich starých vyviezli na kryhu umrieť, aby mohli prežiť! Je to len lživá interpretácia podstaty kultúrneho prirodzeného riešenia paradoxov!

    Táto skurvená židmi ovládnutá kultúra smrti nežidov o budúcnosti svojho pokolenia a pokračovania ani neuvažuje!

  • Objektívne

   Ďaľší, ktorý by chcel meniť počasie na celej planéte. Tipujem, že aj za jeho prispenia tu máme chemtrails.

 2. Vraj je to konšpirácia; vraj všetky tie reči o možnej mobilizácii sú iba hoaxy. No možno sú to naozaj iba konšpirácie, možno naozaj žiadna mobilizácia a zapojenie Slovákov do vojny na Ukrajine nehrozí. Dúfajme v to a modlime sa, aby to tak bolo

  https://www.hlavnespravy.sk/mobilizacia-aky-obraz-dostaneme-ak-si-criepky-mozaiky-poskladame/3036046

 3. Toto je závažnejšie a Lajnová satanistka to už vopred podpísala!
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/02/take-australsky-senator-varuje-pred-chystanym-prevzetim-globalni-moci-who-video/ !
  Ozbrojte sa a pripravte, čoskoro pôjdeme po krku vlády a jej poskokoch, lebo inak to neprežijeme !

 4. Nezapomeňte, že naše země je jako centrifuga určená k oddělení zrna od plevele. Naočkovných my líto není, oni do toho šli dobrovolně a věděli co je čeká. Taktéž jsou zodpovědní za krizi a potraviny se cvrčky..

 5. útok na Turecko

  Na oboch stranách Turecko – Sýrskej hranice došlo k zemetraseniu 7,8 stupňa. 2300 mŕtvych, 8500 zranených, padali celé budovy. https://www.youtube.com/watch?v=vvSQgHyOLCE Podľa Fulforda bolo dôvodom odstrihnutie sa od Swiftu a prechod na QFS bankový systém.

  • Verím tomu – HAARP. Toto čaká aj Bratislavu!

   • útok na Turecko

    Podzemný jadrový výbuch? Prečo Bratislavu?

    • Pretože Bratislava je hlavné mesto a existuje aj geologické zdôvodnenie – Bratislava leží na tektonickom zlome – Komárno, Pálkovičovo, jur pri Bratislave, Bratislava! Takže „prirodzene“! Toto urobili v Taliansku 2015 – keď sa zdráhalo prijímať migrantov. Fukušima. Černobyť.

     Bratislava má od roku 1993 zlú tektonickú predpoveď – s pravdepodobnosťou 70% v horizonte 25 rokov – zemetrasenie 7-8 st. Richtera a zničenie 2/3 mesta. Zdroj – verejný!

     A ja som nehovoril o podzemnom jadrovom výbuchu, ale o použití HAARP!

     Pozri zemetrasenia v Komárne!

     • A mozno preto ze Bratislava ma byt podla vysledkov Jalty2 centrom slovanskej konfederacie /prof. igor Panarin/

     • Ako si môžem overiť, že antény dokážu preniesť dosť energie aby pohli kilometrami štvorcovými hliny?

     • tslovek – prepaladenim vnútorného rádia. Na 88,7 MHz to nechytíš.

     • …preladením..

 6. Turecko je na pokraji války s USA, obvinění amerických velvyslanců z přípravy pučů je nový bod zlomu
  https://aeronet.news/video-dejte-sve-spinave-ruce-pryc-od-turecka-a-nevmesujte-se-do-vnitrnich-zalezitosti-madarska-dve-zeme-dva-ministri-a-krik-na-dva-americke-velvyslance/
  —————————————–
  Turecko a Maďarsko týmto hodilo do NATO vidly!
  A pokiaľ sa Slovensko za NATO vyčerpá vojnou s Ruskom – bude mať na krku Maďarsko!

  • Orbán bloodlines!
   Impulz Revue
   Carihradské delá
   „Orbánov príchod do Edirna musel preto vyzerať ako prozreteľnostný. Sultán privítal majstra odlievača a dopodrobna sa ho vypytoval. Opýtal sa ho, či by dokázal odliať delo, ktoré by vystrelilo kamennú guľu dosť veľkú nato, aby rozdrvila carihradské hradby. Orbánova odpoveď bola pôsobivá: „Áno, dokážem odliať bronzové delo pre taký kameň, aký si želáš. Preskúmal som mestské hradby veľmi podrobne. Kameňmi zo svojho dela dokážem roztrieštiť na prach nielen tieto hradby, ale aj samotné hradby Babylonu.“ Mehmed mu prikázal, aby takéto delo odlial. “
   http://www.impulzrevue.sk/article.php?281
   —————————————————
   1/ Maďari po roku 1989 prefarbili trávovo zelený pás na zástave na zelený „islamic green“!!!
   2/ Projekt Kalifátu č. 3 – islamizácie Európy – je stále aktuálny!
   3/ Orbán je chazarský žid a Sorosov človek!
   4/ Soros a syn plánujú vytvoriť Balkánsku úniu = islamizačný koridor!
   5/ Uhri = maďarskí Chazari = judaizované turkistické plemeno – ich bojari prišli sem spolu s arpádovskými Maďarmi – a počas osmanskej invázie viackrát – za podiel na moci – zradili Uhorsko a prehrali s Turkami! Čo malo za následok jednak vyhladenie väčšiny Maďarov, jednak ovládnutie slovenskej krajiny. Po porážke Osmanov – obyvateľstvo Horného Uhorska znovu kolonizovalo Uhorsko – Maďarsko – preto v Maďarsku je každú druhý „maďar“ Slovák – len o tom po dôslednej madarizácii nevie!
   6/ Maďarsko má pásy na zástave naležato – znamená to, že má v globálnom meradle hrať pasívnu úlohu. Taliansko má pásy nastojato – a hrá aktúvnu úlohu vo výmene obyvateľstva Európy – aj v islamizácii! Teda!
   7/ Paktovanie Chazarmi ovládaného Maďarska s Tureckom je skrytý krok k vytvoreniu islamizačného koridora do Východnej Európy! Tým sa vytvorí celkový islamizačný obchvat – cez západnú Európu, Škandináviu a Pobaltie, a cez východnú Európu až po Pobaltie! Orbán je rezident chazarských židov! Opakujem – Chazari sú turkistické plemeno a preto sa bratríčkujú s Turkami! A Turci toto vedia tiež!

 7. Magdalena

  Cestovala jsem v létě pár dní přes Maďarsko do Srbska po vlastní ose .Udělala jsem chybu ,spolehala se na běžnou dopravu a dostat se z Budapešti dál k Srbsku je komplikované ale všechno zlé je k něčemu i dobré -poznáte lidi,učíte se zvládat nepohodlí,nečekané situace .Pohrdání, nenávist k Slovanům v Maďarsku neskrývají ,takže pozor na to, netleskejte jim.Možná jen v lázních je to jiné hledí si zákazníky a obletují i Slovany. Jak zjistí ale na ulici že neumíte maďarsky,ignorují vás .Možná až u Srbských hranic byli ustřetoví a ochotnější poradit.

  • No, to je riadna blbosť – taková pár- dňová skúsenosť! Podľa toho súdiš celý národ?! „Jak zjistí ale na ulici že neumíte maďarsky,ignorují vás“ – a myslíš si, že taký obyčajný Maďar na ulici ovláda nejaký cudzí jazyk? Čo má robiť, ak ti nerozumie? Alebo nevie pomocť? Všade, kde sú turisti, Maďari sú k tomu prisposobení: všetko majú napísané viacerými jazykmi, a hlavne úradným jazykom krajiny, odkiaľ najviac turistov majú! A to mali už v minulom storočí, nie je to novinka z obdobia EU! A určite nerobia to, čo s nimi robia Slováci, že v obchodoch sa nesnažia ich obslúžiť! Na vlastné oči som to neraz videla a neraz som im tlmočila… a vieš v akom jazyku? V nemčine! Väčšina Maďarov totiž ovláda nemčinu a sú ochotní aj „na ulici“ nielen v turizme! Musela si natrafiť na nejakého Turka, či Tatára, ak ignorovali „Slovanov“!!!

 8. Magdalena
 9. mariankosmac

  Kedysi som čítal že zemetrasenie môže spôsobiť i Mesiac. To sa stáva v dobe keď je Mesiac v splne a najbližšie k Zemi. No a zrovna teraz bol Mesiac v splne, ale nebol najbližšie k Zemi – avšak najbližšie k Zemi bolo Slnko! V utorok 4. januára 2022 sa o ôsmej hodine ráno Zem ocitla v perihéliu, v najbližšom bode svojej dráhy okolo Slnka. Od centrálnej hviezdy našej planetárnej sústavy bola vzdialená len 147 104 100 km.

  Takže nevylúčil by som ani možnosť že za tým zemetrasením v Turecku bola proste príroda a postavenie planét. Ale samozrejme mohlo to byť aj niečo z toho tadesca, zaujímavé mi pripadajú tieto možnosti:

  varování Turecka a Erdogana před vystoupením z aliance NATO, tak jak to dělá DS po celém světě, když se stane někdo neposlušným. Vzpomeňte si na osud Japonska (11-03-11) s velkou vlnou tsunami a následnou poruchou ve Fukušimě.

  Jedna z dalších možností může být také tvrzení jasnovidců z dávných dob, kdy tvrdili že ke konci časů lidstva si katastrofy na planetě Zemi budou podávat ruce a bude jedna následovat tu druhou.

  Podle posledních zpráv, které se k nám dostaly, byly použity energetické zbraně (DEW). Nevíme zatím jestli DS nebo WH. O tom svědčí světla zachycená před zemětřesením.

  • mariankosmac

   Vlastne už je rok 2023 ale to nič nemení na tom, že slnko je zasa najbližšie k Zemi:

   4.1.2023 17:00 Slnko najbližšie k Zemi – 147 098 090 km.

   • Objektívne

    Prečítajte si Bibliu. Nájdete tam množstvo veršov hovoriacich o kataklyzme a nie je to o tej minulej.

 10. V Turecku by měli uvažovat o chově a pozorování hadů i když uměle vyvolané náhlé zemětřesení možná nezachytí. Bylo by pro ně překvápkem stejně jako pro lidi. https://www.funfacts.cz/hadi-umi-predpovedet-zemetreseni-5-dnu-predem-na-120-km/

Pridajte komentár

*