Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Čína skupuje zlato v rámci príprav na zavedenie novej rezervnej meny, ktorá má nahradiť dolár


Print Friendly, PDF & Email

Čína skupuje zlato v rámci príprav na zavedenie novej rezervnej meny, ktorá má nahradiť dolár

(Mike Adams, Natural News) V prvom štvrťroku tohto roka centrálne banky na celom svete nakúpili 87,7 tony zlata. V druhom štvrťroku to vzrástlo na 186 ton a v treťom štvrťroku sa nakúpilo neuveriteľných 399,3 ton.

Šokujúcich 300 ton zlata kúpila samotná Čína, informuje portál ZeroHedge, čím sa potvrdzuje to, čo sme dlho tušili (aj keď čínsky nákup bol zámerne zahalený rúškom tajomstva).

Znamená to, že Čína skupuje dostupné svetové zásoby zlata tempom, ktoré prevyšuje všetky ostatné krajiny na planéte dohromady.

Prečo to Čína robí? „Verí sa, že Čína si vytvára obrovské zásoby zlata, aby znížila závislosť od amerického dolára,“ tvrdí portál Nikkei Asia, ktorý ďalej uvádza, že toto zlato bolo pravdepodobne zakúpené z Ruska.

„Čína pravdepodobne nakúpila značné množstvo zlata z Ruska,“ povedal analytik trhu Itsuo Toshima.

„Čína urobila podobné kroky aj v minulosti. Po tom, čo bol Peking od roku 2009 ticho, následne v roku 2015 ohromil trh a oznámil, že zvýšil držbu zlata o približne 600 ton. Od septembra 2019 nehlásil žiadnu aktivitu.

Čínska ľudová banka pravdepodobne kúpila časť zlata v držbe centrálnej banky Ruskej federácie v objeme viac ako 2000 ton,“ uviedol Toshima.

Rusko v podstate predáva zlato Číne, aby sa obe krajiny mohli zbaviť dolára. A viac ako 100 ďalších národov sveta pravdepodobne pôjde s nimi, čo povedie ku kolapsu globálnej hegemónie dolára.

Príprava na spustenie novej svetovej rezervnej meny krytej zlatom a inými komoditami

Zatiaľ čo Spojené štáty americké tlačia bilióny dolárov vo forme „helikoptérových peňazí“ a pokúšajú sa viesť vojnu s Ruskom prostredníctvom svojho zastupiteľského štátu Ukrajiny, Čína hromadí zlato na skutočne úžasných úrovniach.

Krajiny BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika) sa medzitým pripravujú na spustenie svojej novej globálnej rezervnej meny, ktorá by spochybnila dominanciu dolára a ukončila globálne spoliehanie sa na systém SWIFT (ktorý Západ používa ako zbraň proti Rusku).

Akonáhle sa tak stane, dovalí sa prílivová vlna a všetky národy, ktoré plávali nahé – t.j. nemajú dostatok zlatých rezerv na podporu svojej meny – nakoniec skončia na smetisku dejín.

Toto sa stane aj s dolárom, prirodzene. Éra globálnej hegemónie ničím nekrytého a šialeným tempom tlačeného amerického dolára sa rýchlo blíži ku koncu. Bidenov režim sa ani neobťažuje predstierať, že by mohol mať záujem zastaviť nekontrolované tlačenie peňazí.

Namiesto toho štartujú nové tlačiarenské stroje na tlač peňazí na bezprecedentnú úroveň. Následne plienia americký národ bezhraničnou podporou Ukrajiny a financovaním fiktívnych schém na pranie špinavých peňazí, vďaka ktorým mexické drogové kartely vyzerajú, akoby hrali piškôrky.

Prírodná liečba osteoartritídy

Tí, ktorí vedia, čo príde, zhromažďujú fyzické zlato a striebro

Nie je to len Čína, ktorá kumuluje zlato. Fyzické výbery zo strieborných trezorov komoditnej burzy COMEX dosiahli rekordné hodnoty, ako sme informovali už v auguste, citujúc Andyho Schectmana:

„Expert na odvetvie drahých kovov Andy Schectman varoval, že z trhu so striebrom sa vyčerpávajú jeho fyzické zásoby, pričom v posledných mesiacoch zmizlo približne 285 miliónov uncí striebra.“

Bohatí jednotlivci tiež zhromažďujú fyzické zlato a striebro, vediac, že ​​toto je trieda aktív, ktorá dokáže prežiť vzostup a pád ríš. Pamätajte na to, keď vám vlády (a centrálne banky) povedia, že zlato je bezcenné, zatiaľ čo ony ho kupujú v stovkách ton, pričom sa často snažia svoje akvizície utajiť.

Typický americký investor sa mylne domnieva, že si zabezpečil „diverzifikáciu“ držaním koša akcií a dlhopisov. Všetky tieto investície sú však v rovnakej triede aktív (cenné papiere) a všetky závisia od pokračujúcej dominancie dolára.

Keď sa dolár zrúti, všetky akcie a dlhopisy, ktoré závisia na dolári, postihne podobný osud.

Skutočná rozmanitosť znamená presunúť sa mimo aktív denominovaných v amerických dolároch (a eurách) a hľadať uchovanie svojho bohatstva v nástrojoch, ktoré nemajú žiadne „riziko protistrany“ (riziko, že protistrana pri investícii nesplní svoj záväzok).

Všetky nekryté meny majú toto riziko protistrany. Môžu sa zrútiť bez varovania, pretože svet stratí dôveru v skorumpovanú vládu štátu, ktorý ich zastrešuje.

Ak by centrálne banky skutočne verili v pretrvávajúcu silu nekrytých mien, zlato by vôbec nenakupovali. Mohli by len nahradiť jednu menu inými menami. No skutočnosť, že skupujú toľko fyzického zlata a striebra, odhaľuje ich skutočné znalosti a zámery.

Záver

Keď sa národné meny zrútia, krajiny ako Čína a Rusko plánujú použiť zlato na získanie dôvery verejnosti v ich náhradné meny, ktoré budú samozrejme kryté zlatom, striebrom a inými fyzickými komoditami.

Zdá sa, že svet stratil dôveru v nekrytý americký dolár, ktorý nie je ničím podporovaný, len využívanou zúrivou ríšou, ktorá používa svoju menu a dlhy na to, aby prinútila ostatné svetové národy k poslušnosti.

Dni, keď bol americký dolár používaný proti svetu ako zbraň, sa rýchlo končia a tí, ktorí držia doláre alebo eurá namiesto zlata (alebo striebra), sa čoskoro ocitnú s prázdnymi rukami.

Kompletnú analýzu nájdete v podcaste Situation Update stránky Natural News (v angličtine) tu:

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Mike Adams, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Zlato nebude kryť žiadne menu.
  Goyim otroci budú mať kontrolované „digitálne“ čísla na „svojom“ účte, pri ukončení hotovosti ako takej
  tieto čísla nemajú a nebudú mať nič spoločné s nijakým zlatom
  zlatom si budú platiť iba jednotlivé skupiny štátnych „elít“, čiže si budú vyrovnávať prebytky medzi sebou
  zlato bude pre goyim zakázané, a práve preto si ho goyim budú ceniť. Lebo sa nedá kontrolovať bankármi

  • zatial nikto

   Zlato bude pouzite na domacu vyzdobu gojimov a na tech.ucely po tom az vlkom vyprasime kozuchy po prvykrat v historii

   • zatial nikto

    Kontrola zbrani „pre nasu bezpecnost“im nepomoze.Nejak to uz zvladneme.

   • … cena zlata a striebra je zatial umelo udrziavana na nizkej urovni, preto ho kupujte, najlepsie mince, kym sa oplati. Buduci rok skonci dolar ako svetova rezervna mena a vtedy sa zacnu diat veci pocinajuc inflaciou… Spomente si, radim v dobrom… Zlato a striebro budu menou mimosystemu, po zavedeni digitalnej meny. Jedina forma slobody bez kontroly!

    • plný súhlas

    • Netrep ko.otiny. Zlato zješ? Vypiješ? Ohreje ťa? Ak ti pritistrana povie že ti za zlato nič nevymení,môžeš akurát tak skapať, aj keď ho budeš mať plné vrecká

     • Ani v tých najhorších časoch v histórii nebolo tak, aby zlato neakceptovali ako platbu. Možno tak počas morových epidémií, keď v meste už neboli žiadni živí ľudia ani žiadne potraviny. Tak zle ale pravdepodobne nebude. A ak by bolo, tak nič netrvá väčne, situácia sa časom trocha zlepší a potom už budú akceptovať aj drahé kovy ako platidlo. Samozrejme to neznamená, źe si ľudia nemajú robiť aj zásoby potravín. Diverzifikácia je kľúčom.

     • Barter ako tá posledná najnižšia forma obchodnej výmeny je a vždy bola iba núdzovka. Vo všetkých ostatných prípadoch obchodná výmena prebiehala za nejakú formu meny, pretože je to spravodlivejšie, rýchlejšie a pohodlnejšie. Je pravda že tou menou nemusia byť drahé kovy. Môže to byť napríklad cukor alebo strelivo. Každopádne čím väčšie obchodné transakcie, tým viac to ťahá k drahým kovom, jednoducho z dôvodu pomeru hodnoty k hmotnosti (malá hmotnosť – veľká hodnota).

     • Nic sa nebojte,Rothschildovski satanisti to maju dobre premyslene.Tak ako bolo v USA zakazane vlastnit zlato obcanmi nad urcite mnozstvo,tak isto bude zakaz vlastnit zlato po zavedeni digitalnej meny.Jeho vykup budu prevadzkovat vylucne statom vlastnene vykupne za nimi urcenu podhodnotenu cenu.Vymena,alebo predaj zlata mimo system bude trestnym cinom na urovni nezakonneho vlastnictva zbrani,z trestnou sadzbou 20 a viac rokov odnatia slobody.Drviva vacsina z vas hlada cesticky ako uniknut tomuto NWO systemu,chyba,tomuto systemu sa treba postavit na odpor a porazit ho.Ina moznost nieje.Bud znicia a zabiju oni nas,alebo my ich.

     • zatial nikto

      Redy suhlas,v urcitom stadiu bude odpor nevyhnutny,aj ukryt by sa bolo tazke v dnesnej ere dronov s ui.Mor ho!
      Ja mam jasne aspon to,ze ak ma niekto chce nutit jest svaby alebo podobne hluposti,tak musi zomriet pokial by mi branil v love ryb a strelbe vtakov.Pretoze strava ktoru pretlacaju nas oslabi a zabije.

     • Ján Vojcik

      Zlato bude vlastný chlieb, maslo, mlieko mäso a preto sa divím ze sa ľudia tak ľahko zbavujú rolia záhrad. Dávam Ti za pravdu nie zlato ani drahokam ale opäť výmenný obchod.

  • V ČR pripravujú zákon o koncesionárskych poplatkoch strhávaných z kreditov mobilných telefónov – prakticky už digitálne peniaze!

   V Nemecku prebehla provokatívna „protiteroristická“ akcia, ktorá má viesť k označeniu Ruska ako teroristického štátu – ltorého podpora bude trestná!

   Ďalej o vyvádzaní kryptomien cez fiktívne „ptotikovidové“ projekty a granty!

   2022-12-09 – Šéfredaktor zpravodajského portálu Aeronet.news pan VK komentuje aktuální události
   https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-12-09-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-news-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/

  • Ak sa v Metrixe niekto rozhodne, tak zajtra bude mat hodnotu chróm, cín, obličkové kamene 1000 násobnú ako diamanty, zlato, platina. Je to len hra vymyslená, aby mohla určitým spôsobom prebiehať výuka v matrixe.

   Ak by prišlo na lámanie chleba, tak dáte svoje jedlo za kilo zlata, striebra a pomrete hladom ? Ako niekomu vydám zo zlatej, striebornej mince za kilo jabľk, alebo orechov ?

   Všetko stojí na papierikoch momentálne. Je možné sa ich vzdať ? Mohla by momentálna spoločnosť fungovať inak ? Odpoveď nájdete veľmi jednoducho. Stačí sa chvíľu zamyslieť… Z určitej úrovne pozerania a chápania matrixu.

   Pokiaľ ale máte info, poznanie a aj ho žijete, tak sa matrix javí inak. A o tom to celé je. Tesla mohol Einstainovi rozprávať o étery, torzných poliach a energo-informačných poliach, keď tam nebola chuť ani záujem hľadať ďalej a poznávať, tak to ostalo iba u teórie relativity a aj tá už je dnes úplne niekde inde….

   Kto hľadá, ten nájde….

   Koloidné striebro…super
   Koloidné zlato…super
   Bylinky…super
   Keď budeme vedieť a chcieť tak aj blato z mláky bude liečivé….stačí upgrade software a sa nebudeme stíhať čudovať.

   Otázka je, či si dovolíme ? To predsa nemôže byť ! Kto to povedal ? Učiteľ, farár, vedec, profesor, ja sám…jaká elektrina, jaký magnetizmus, jaké jadro…jaké kvantá…jak by mohla myšlienka…sila mysle…energo-informácia…jaká aura, ufo….

   …kde je hranica ? Tam, kde si ju každý sám utvorí…

   A ten matrix naokolo si posnežieva, mrzne a maľuje na oknách také veci, že človeku až rozum postojí…a môže na iné obrátky, frekvenciu, vibráciu vnútorný proces pretaktovať…čo si len dovolíme.

 2. Hľadal som informáciu, ako to je s nominálnou hodnotou strieborných či zlatých mincí. A nemýlil som sa. 1,50 € predajná cena s 1 uncou striebra sa pohybuje okolo 31,00 € https://www.slovenske-mince.sk/wiener-philharmoniker-1-oz-stribrna-investicni-mince-investice-00001151
  ale ako je to reálne?
  Citujem: „Mince obsahujú jednu uncu striebra. Na prednej strane je vyobrazený organ viedenskej filharmónie spolu s nominálnou hodnotou mince. Na zadnej strane sú vyrazené hudobné nástroje. Ide o zákonné platidlo, takže nimi možno zaplatiť za nákup v obchode. Zákazník, ktorý by tak urobil, musí rátať s tým, že v obchode má jeho minca hodnotu len 1,5 eura. “
  https://www.trend.sk/spravy/spekulanti-objavili-rakuske-mince
  Mýlim sa? Skôr nie. Samozrejme cena mimo obchodu je diskutabilná.
  Napíšte Váš názor, čo sa tejto téme venujete. Budem Vám vďačný. Ďakujem.

  • Popravde netusim na zaklade coho je určená hodnota na minciach. Jednym z dovodov zakonneho platidla je aby sa obmedzilo falsovanie. Naprillad ak predas falosnu zlatu tehlu mas uplne iný trest ako ked predás falsovanu 1 uncovu mincu striebra. Ked falsujes mince napr. Wiener…je to rovnake ako keby so falsoval papierove eura. Ano minca ma hodnotu 1.5 eura ale ver mi ten kto vlastni mince za 1.5 eura ich nikdy nepreda!

   • Áno, mince z drahých kovov majú preto aj nominálnu hodnotu (hoci oveľa nižšiu ako je cena kovu v nich obsiahnutá), aby to slúžilo ako extra ochrana proti falšovaniu. Lebo za falšovanie oficiálnych peňazí je oveľa vyšší trest, ako za falšovanie zlata či akéhokoľvek iného kovu.

  • mariankosmac

   Téme sa nevenujem ale myslím že ani v obchode by vám takú mincu nevzali pretože takú určite ešte nevideli a nepoznajú ju. Takže nemá ani hodnotu tých 1,5 eura keď si za ňu nemôžete okamžite nič kúpiť, museli by ste ju dať znovu vykúpiť a počítať so stratou cca 35% oproti tomu za čo ste mincu kúpili. Ale v budúcnosti bude výkupná hodnota mince pravdepodobne stúpať ale to môže byť daleká budúcnosť tak možno ako investícia pre vnúčatá? Ale musel by napísať niekto kto tomu rozumie.

  • Áno mince drahých kovov majú svoju „face value“, alebo nominálnu hodnotu. Má takú istú funkciu ako nominálna hodnota FIAT bankoviek, proste je to hodnota daná potlačou (rytinou). I keď je pravda že vám ju teoreticky vezmú v obchode, len hlupák by ju (pri súčasnej trhovej cene drahých kovov) použil na nákup v obchode, pretože hodnota kovu z ktorého sú je ďaleko vyššia ako ich nominálna hodnota. Naproti tomu hodnota papiera FIAT bankoviek je ďaleko nižšia ako ich nomimálna hodnota – sú to v podstate dva opačné extrémy.

   Predpokladám že stanovenie nominálnej hodnoty Wiener Philharmoniker prebehlo niekedy v čase keď cena striebra a zlata bola 15 násobne nižšia ako dnes (možno medzivojnové obdobie?). A z historicko/tradičných dôvodov sa už odvtedy nezmenila.

   • Tak nič, Wiener Philharmoniker začal v roku 1989, vtedy bola cena zlata okolo 900 USD za uncu. 1989 nominálna hodnota uncovej zlatej mince bola 2000 šilingov (Euro začalo až v 1999). Šiling k USD bol v 1989 ak počítam správne asi 58:1 (za 1 USD ste mali 58 USD), takže počiatočná nominálna hodnota Wienerov bola len 2000/58=34 USD, pričom cena zlata 900 USD. Takže asi 30 násobne podhodnotená, dnes iba 16 násobne podhodnotená.

 3. ešte dodatok. Nákup za 31,00 €. Nominálna hodnota, čiže reálna hodnota 1,50 € a aj keď sa predáva za 11,00 – 14,00 €, kde je ešte do 31,00 € ? To ti je business.
  Citujem z článku “ Mince známe pod názvom Silber Philharmoniker sú zaujímavé predovšetkým pre rozdiel ich nominálnej a trhovej hodnoty. Kým na minci je vyrazená hodnota 1,50 eura, v skutočnosti sa tieto mince predávajú za 11 až 14 eur. “ Ale predaj je za 31,00 € . A tu 32,20 €. https://www.muenzeoesterreich.at/produkte/1-unze-feinsilber-999
  A zaplatíte tým nájom? Koľko to bude stáť v striebre, zlate ? Odborníci raďte. Ďakujem.

 4. Striebro plní dve úlohy: je základným priemyselným kovom (výroba autom., počítačov, mobilov, medicína..) a je i historicky ukotvenou a ako investícia žiadanou hodnotou. Žiadny iný materiál sa mu v tomto ohľade nepribližuje. Inak povedané: striebro je cennejšie a vzácnejšie, ako zlato. Vlastne – by dnes malo byť 5x drahšie ako jeho žltý brat.

  Prečo je tomu tak? Teda – s cenami striebra a zlata očividne už po 10-ročia manipulujú rovnakí bankári, ktorí prevádzkujú tiež silverfixing a goldfixing (stanovenie cien striebra a zlata).
  Umelo sú držané nízko a to z jediného dôvodu: kvôli zamaskovaniu toho, že USD, ktorý patrí súkromným bankárom, nemá žiadnu cenu. Výrazný vzostup cien striebra a zlata, by totiž odhalil bezcennosť dolára, ku ktorému i tak speje.

  Bankári, ktorí sa podieľajú tiež na silverfixingu, manipulujú ceny veľmi jednoducho: predávajú si a kupujú medzi sebou každý deň strieborné prúty, ktoré nemusí mať nikto k dispozícii. Pritom vzniká dojem, akoby bolo reálne k dispozícii dostatok striebra. Týmto sa udržujú nízke ceny, lebo pokiaľ ponuka prevyšuje dopyt, ceny nestúpajú.

  Takže – kto by sa rád poistil na ťažké dni, dobre mu poslúži i striebro. Žiadne akcie, fondy, šeky. Len to, čo sa dá držať v hrsti.

  A ešte ďalší nepodstatný význam, o ktorom nie všetci ľudia vedia (tu na Bádateľovi – väčšina – áno). V najmenších dávkach je to najčistejší liek. Koloidné striebro, nazývané tiež strieborná voda, alebo silver sol, sa až do začiatku 20 st. veľmi úspešne používalo pri potieraní infekcií. Farma-mafia ho preto priamo nenávidí a lekárnik bude ľudí od neho určite odhovárať. Hodí sa ako k vnútornému tak i k vonkajšiemu použitiu, dokonca sa s ním lieči i AIDS. Dokonca americká FDA považuje koloidné striebro za prírodný liečivý prostriedok. Čiže akýkoľvek druh baktérie, streptokoka a ďalších patologických organizmov zabije do 6 minút.

  • kvakcína je sloboda

   roky ho používam a musím jedine súhlasiť;
   raz, je to už x-rokov dozadu, keď som ho kupovala v jednej lekárni, mi hovorí „predavačka“: ale to nesmiete piť“ a ja som sa jej spýtala – a kto mi v tom zabráni?!
   hľadela na mňa ako puk :DDD

  • mariankosmac

   Ale počul som že oskenovaním čiarového kódu na flaší skenerom tam vzniká nejaký elektromagnetický pulz ktorý koloidnému striebru nerobí dobre. Takže tým že vám to ten šmejd lekárnik alebo tupá predavačka v drogérii oskenuje na pokladni vám to znehodnotí. Ale osobne si myslím že aj oskenované je stále dobré. Musel by to niekto otestovať a porovnať oskenované vs neskenované.

   • kvakcína je sloboda

    posledných pár rokov ho kupujem na internete a viac kusov naraz

    • Ja chcem ešte teraz spraviť objednávku na Vianoce pre seba i rodinu..

     • kvakcína je sloboda

      ja tiež :DD

     • Trochu od veci, ale pomerne – akútne!!
      Som – sa dnes pýtala v Kauflande, kedy začnú predávať kapry? Odpoveď, že nebudú! Ani v Tescu, v COOP..
      Lebo (vraj) životné prostredie – zakázalo – aby ryby – mohli žiť..

      P.S. Ale za všetkým hľadaj – EÚ – maximálna snaha, ako Slovanom pokaziť Vianoce. Pritom som zatiaľ nepočula v MSM, kde by ľudí upozornili, že – Pozor! – kapre na vianočnom stole t.r. – nebudú, skúste sa zariadiť nejako INAK ?!

      P.S: Ak máte iné spravodajstvo, dajte – prosím – vedieť. Vďaka!

     • „„V Tescu si uvedomujeme našu zodpovednosť pri ochrane životného prostredia a zaisťovaní dobrých životných podmienok zvierat, preto v našom sortimente neponúkame živé ryby a od nového roka ich neumožníme predávať pred našimi obchodmi ani iným predajcom,“ uviedla PR manažérka Tesca, Mária Zerzanová.“
      https://hashtag.zoznam.sk/tesco-konci-s-predajom-kaprov/
      ———————————————
      Pokiaľ im umierajú v zime „v kvetináčoch“ bezdomovci – je to OK. Treba rybárom zakázať chytať alebo chovať ryby! A tie ichTesco tresky zabil kto? Potrebujú sem navláčiť lacné ortuťové morské ryby a lososy z klietok chované granulami s umelím farbivom. Kapor je naša tradičná ryba a je to aj útok na tradície – aj verejné zabíjačky, pečenie volov atď.

     • mariankosmac

      Celoplošný zákaz kaprov nie je, takže sa asi predávajú, len inde. Kapor vraj teraz stojí 20 eur, vysral by som sa na to. Je dobrý ale vďaka kosťiam prakticky nejedlý, nemusím ho mať. Takže tradícia trvá ale priplatíte si.
      https://bratislava.zoznam.sk/tradicia-slovakov-v-ohrozeni-zakazu-predaj-vianocnych-kaprov-cisty-blazinec-odkazuju-ludia/

     • zatial nikto

      Ak ludom zakazu vsetko maso dosiahnu tym ze budu slabi to znamena menej schopni sa branit fyzicky a to asi chcu.Zacinaju salamovou metodou-tu kapor tu to a hento a nakoniec ziadne maso.
      Jedenie hmyzu-ako uz pre nas vymysleli to nespravi a chitinovy pancier svabov a hmyzu sposobuje poskodenie creva a Satanisti to vedia.Takze osveta,organizacia a boj-z toho sa satanisti uz nesmu vyvliect,je treba sa im postavit dlho predtym nez maso nebude lebo tak nebude ani fyzicka sila

     • zatial nikto

      „V Tescu si uvedomujeme“-No v tescu si nic neuvedomuju,ale mali by si uvedomovat pre koho pracuju-pre globalne zrudy co do nas chcu napchat tie ich alternativne svaby.Tesco-dalsia fasisticka korporacia-ignorovat a nekupovat nic.

     • zatial nikto

      Taktiez vysiel clanok(mozno aj na tejto stranke.nepamatam) ze uz pouzili spinave triky ako hmyz zamiesat a oznamit aby to nebolo poznat a aby si splnili oznamovaciu povinnost tradicnu pre satanistov-uvedenim latinskeho nazvu cvrcka na obale-takze studovat latinske nazvy tych zrud co tam pchaju

     • zatial nikto

      Musim to este na koniec zdoraznit-jedenie hmyzu nie je ziadna plnohodnotna nahrada-skor ide o oslabenie,ci vyhubenie ludi-jedenie hmyzu vas zabije bud parazitmi ktore obsahuju,nedostatkom zivin alebo strukturou chitinoveho panciera ktora vam znici crevo-nasledne nemate funkcne travenie-nasledne choroba,smrt

     • Jediny jedly svab je ten 90 rocny ale zrejme nie je chutny vzhladom na vek a fyzicky vzhlad

     • zatiaľ nikto,
      výnimočne ti budem trošku oponovať v tom, že nedostatok mäsa nás oslabí. Z vlastných skúseností:
      Keď po páde totality sa postupne mäso začalo „riediť“ rôznymi nevhodnými primiešaninami, prebaľovaniami po dátume spotreby a ďalšími devastačnými postupmi, čím už strácalo aj chuť mäsa, nahradila som ho plnohodnotnými strukovinami. Naklíčenými. K tomu veľa surovej zeleniny + nejaký vhodný škrob (pohánka, pšeno, quinoa a pod.). Ani ja som tomu nemohla uveriť, ale mali sme každým dňom viac a viac energie aj silnejšiu imunitu. Aj keď porovnávame stavbu tela, silu či hmotnosť mäsožravca s bylinožravcom, môže to byť dosť veľký rozdiel. Neobávajme sa, že prípadnou stratou mäsa náš organizmus či svaly vážne utrpia. Však slon žerie iba listy a váži 5 ton😉

     • zatial nikto

      Ako dlho Emily ste boli vegetariani?Prisni vegetariani?-Ci sem tam maso? Rok-dva bez masa sa prisni vegetariani este citia dobre.Porovnali ste objektivne vasu fyzicku silu s clovekom ktory je maso normalne?Hlavne porovnat muz s muzom?
      Uz som pocul vyjadrenia viacerych muzov ze bez masa nemozu.Najprv som si (ako dlhodoby vegetarian) myslel ze si to len namyslaju.Teraz si nie som az taky isty.

     • zatial nikto

      Emily,spracovane maso-polotovary nepovazujem za maso a nepozivam to-ziadne parky sunky,len cele povodne kusy masa bez pridavnych latok.

     • Bolo to neviem koľko rokov, zatiaľ nikto…no syn vydržal ešte aj potom, ako odišiel študovať do zahraničia, teraz si dá sem-tam kvalitné mäso, ale klíči si ďalej, a keď sme spolu na Skype, tak tie jeho naklíčeniny aj vidím. A keď príde na dovolenku domov, tak ma kontroluje, či si klíčim – a hnevá sa, ak nie.
      Prečo tak fandí prirodzenej a klíčenej potrave? Sme tu hádam všetci dospelí a normálni ľudia, takže budem priama.
      Po opakovaných zápaloch horných dýchacích ciest môjho (nekojeného) synčeka som sa rozhodla s ročným dieťaťom navštíviť doktora Bukovského, po ôsmich dňoch jeho prednášok som sa vrátila domov a začalo sa racionálne stravovanie celej rodiny. Syn ešte asi rok aj viac pil surové kozie mlieko, no potom sa aj jemu táto bielkovina nahradila naklíčenou strukovinou.
      Vrátim sa k obdobiu, keď synček mával ešte na noc plienky: nonstop erekcia, takže ho nebolo možné zabaliť. A keď už mal cca 8 rokov, tak masturboval x-krát za deň. O svaloch a samých jednotkách bez učenia sa už ani nehovoriac. Roky idú a chystá sa oženiť – takže asi vieme, prečo v racionálnom stravovaní sa nepoľavil🙂

     • domáci zajac (udusený vo vlastnej šťave) – hoci aj dva-trikrát do týždňa; no operence iba zimomraví ľudia a len občas. Ešte domáca teľacina na prírodný spôsob je vhodná. Ak dvakrát za rok vypražený rezeň, tak jedine na bravčovej masti; v žiadnom prípade nie na oleji.
      A k mäsu príloha iba surová a zaparená zelenina, škroby nie (lebo to v črevách hnije). Pri správnom výbere, príprave aj kombinácii potravín je stolica bez zápachu – a to považujem za dôležitý indikátor toho, že jedlo bolo správne zostavené a je prínosom pre náš organizmus.

     • zatial nikto

      No ano,lenze obcasne maso-uz asi nie je vegetarianstvo.A tiez mam na mysli co to spravi v pripade este extremnejsieho veganstva.
      Taktiez su pripady,kedy sa potvrdilo ze porucha bola vyvolana veganstvom7vegetarianstvom-napr poruchy krvneho obrazu.

     • zatial nikto

      Zapach stolice moze nastat aj ked robite vsetko dobre ohladom stravy-napr.ked chyba zaludocna kyselina,co premnozi zle bakterie

     • zatiaľ nikto – ja ani nie som za čisté vegetariánstvo – ale každý sme iný metabolický typ, a podľa toho si treba vybrať to, čo je vhodné práve pre nás…uveď aspoň krvnú skupinu a typ postavy, ak môžeš, aby som bola aspoň trochu v obraze, ku ktorým potravinám ťa priradiť

     • zatial nikto

      Typ postavy stihly a krv podla nicku-Kedze som Zatial Nikto tak som zatial 0.
      Maso nemam rad,najviac mi chuti tuniak a losos-teda drahe ryby-ostatne mi nechuti.Vidim zmeny k lepsiemu pri masitej strave plus zelenina neskrobova kedze inu ani nemozem kedze mam problem s kandidou

     • zatiaľ nikto – tam bude viac faktorov, ktoré treba vziať na zreteľ…
      Pokiaľ nevieme všetky poruchy v organizme, tak na začiatok skús oxid chloričitý (2-percentný roztok) – je mimoriadne účinný proti hube Candida albicans; pH-kvapky priaznivo ovplyvňujú priebeh rozličných ochorení a dokonca by mali byť bez nežiaducich vedľ. účinkov. Neutralizujú kyseliny, a tým obnovujú acidobázickú rovnováhu: 16 kvapiek na 1 liter čistej vody, alebo sa riaď návodom na obale.
      Ešte TK je dôležitý.

     • zatial nikto

      Tak dik Emily,o ph kvapkach som nepocul,oxid chloricity sa nedavno stal znamejsi.
      Tk mam dobry ale na zaciatku ked som mal viac infekcii bol vyssi.Mam len tachykardiu-ortostaticku.Pomaly sa celkovo zlepsujem.

     • Niet začo, zatiaľ nikto, budem rada, ak ti to pomôže. Je fajn, že už teraz sa zlepšuješ; len lieky radšej nekombinuj: ani medzi sebou, ani so žiadnym alkoholom, teda ani s 10°pivom.
      Proti oxidu chloričitému tento rok zrazu povstala biela mafia, hoci alternatíva (len čo ja o tom viem) ho už pred 15 rokmi veselo používala, a to bez akýchkoľvek komplikácií u pacientov (touto problematikou sa zaoberali spoluautori Robert O. Young a Shelley Redford Young v knihe Zázračné pH). Napriek tomu ti dávam link na článok našich splašených „klasikov“, ktorí sa práve prebrali z letargie a bijú na poplach. Keby sa radšej obzreli za sebou, aké kvantum ľudských životov za posledné mesiace odpravili na onen svet a koľko ich ešte bude, a taktiež aj namiesto toho, čo osočovali Trumpom odporúčané účinné a neškodné látky na uľahčenie priebehu chrípkových vírusov. A všetko je v poriadku; umieranie na covidblamáž ide ďalej…a nik z bielych katov na poplach nebije.
      https://plus7dni.pluska.sk/veda-a-zdravie/hazard-zivotom-internete-fici-liecba-oxidom-chloricitym
      P.S.: Mrkni si aj reakcie čitateľov.

      Ja by som začala pH kvapkami. Pomaly, opatrne, zozačiatku radšej menším množstvom.
      Ako 1. pomoc pri akejkoľvek dietnej chybe či pri tachykardii (neraz spolu súvisia) by som všeobecne odporučíla (teda ak sa TK práve nevyštveral na 160 Torrov) frťan domácej slivovice alebo Spišskej borovičky – obe „dámy“ zaberajú do minúty😉

     • zatial nikto

      Dik Emily,cital som clanok,aj reakcie,ved uz vieme ze cim vacsi odbornik na zdravie,tym smrtelnejsi,hlavne k je v nejakej organizacii na liecenie-teda vrazdenie ludi

     • zatial nikto

      Milovymi krokmi sa blizim do stadia kedy sa budem liecit uz len samanom z pralesa,momentalne uzivam aj bylinne lieky akejsi babky „sarlatanky“-zatial ma to nezabilo.

     • Ešte mi prezraď, zatiaľ nikto, ako to robíš, že ty počas hádam celého dňa (ešte aj v noci) si schopný takmer okamžite zareagovať na konkrétne tzv. odpovede čitateľov?🙂

     • zatial nikto

      To by si mala vysvetlit skor ty preco nespis v noci, kedze ked je u teba noc u mna je este den-som na inom kontinente,nie som na Slovensku.U mna je o 7 hodin menej.Ale v noci spim.
      Mal som doteraz dost vela casu kedze som sa necitil dobre tak som sa tu ponevieral.Kandida dokaze s energiou cloveka dost zatocit.Teraz uz lepsie tak sa hadam dam do prace-na zaciatok do domacej a potom uvidim.Pozdravujem.

     • – mám veľa roboty a všelijakých starostí…zatiaľ nikto – a veľa čítam, a skypujem (aj smerom na Západ, takže v noci)…spávam 2-3 hod. denne; zatiaľ mi to stačí…uvidím, dokedy
      neboj, candidu vyženieme; aj ja som ju kedysi mala…candida miluje sladkosti a všetko, čo v žalúdku začína kvasiť – treba to nahradiť živými zelenými potravinami; drž sa

    • Staci si kupit mince a jednu pouzivat na koloidne striebro. Pouzijem x krat a mincu mam stale… A kupil som ju za 15eur. Koloidne striebro by nemalo byt vystavene ani wifi ziareniu. Ja som ho doma obalil do alobalu, ale nikdy som sa neodvazil ho pit. Pohar so striebornou mincou pijem v pohode( mincu nevypijem😀). Inac historicky to sedi tiez, tzv „modra krv“ je zafarbenie koze do modra po dlhom a castom pouzivani striebornych priborov a poharov. Malo to v stredoveku svoje opodstatnenie, striebro dezinfikovalo, voda bola zavadna a potraviny tiez iba pre silnu imunitu…

     • zatial nikto

      Avatar look-pokial to so striebrom prezeniete po dlhu dobu

     • kvakcína je sloboda

      mám malý strieborný prívesok v rýchlovarnej konvici, to myslíš, že keď si prevarím vodu na čaj, tak vlastne pijem čaj v koloidnom striebre?
      mám ho tam viac-menej, aby mi očistilo vodu;
      vodu používam z artézskej studne

 5. KOVIDBARÓN!

  ,,,,zlato potrebujú iba zlatokopky v tangáčoch a paničky politikov a podnikateľov,ďalej dílery drog,mafiáni a gangstri v sakách,satanisti k obradom-ja zlato nepotrebujem,,,,zlato je pre mňa špinavé,zakrvavené a má pre mňa asi takú cenu ako manželská obrúčka či samotné manželstvo-čiže skoro žiadnú,,,,všetky hodnoty,ktoré vytvára a produkuje človek sú fiktívne a zavádzajúce-človek funguje na úrovni tvorby podvodov,klamstiev a zákerností,,,,ľudský svet ekonomiky by sa už dávno zrútil,keby sa nerobili podvody s umelou tvorbou ziskov a hodnôt,vlastníte niečo-čo ani reálne neexistuje-napr.peniaze na účtoch,vzájomne si platíte niečim,čo nemajú banky,,,,kreditky,qr kódy,dlhopisy,platobné šeky a príkazy-blud,blud a znovu iba blud-vzájomné okrádanie,,,,bankám odovzdáte na účet hotovost a banka vám za to pripíše na účet neexistujúce peniaze,čiže v danom okamihu vás legálne okradla a to,že vám bankomaty ešte zatiaľ vydávajú maké hotovosti-je iba vďaka tomu,že do bánk sa viacej dáva než vyberá a to iba vďaka tomu,že všetky mzdy idú cez účty a ľudia zatiaľ nedokážu svoje vysoké platy tak rýchlo míňať,lebo na to ani nemajú dostatok času,kôli vyťaženosti a práci,to že si banky mesačne kadečo strhávajú a odpisujú-splátky za pôžičky atd. z vaších účtov-neznamená,že to v skutočnosti aj splácate,lebo keď to skolabuje-mnohí budú nahnevaní,že nakupovali za keš vo veľkom a naspeť im prichádzajú splátky za dielo v neexistujúcich eurodigitálkach!,podstatou je vás nekonečne dlho držať priviazaných k bankám a ku pôžičkám a zlikvidova hotovosť,,,,

 6. Ivo Benda

  LUNATICI ovládaní z Měsíce se nechávají ovládat ZLATEM a drahými kovy. Je to tak hloupé !

  • mariankosmac

   Veď ľudstvo bolo pôvodne stvorené pre ťažbu zlata pre mimozemšťanov, naprogramovali nám do génov túžbu po zlate. Ostalo to v nás dodnes aj keď to zlato vlastne nepotrebujeme. Je to kov ako hociktorý iný akurát krajší. Preto aj mince majú často farbu podobnú zlatej až na výnimky ako boli komunisti ktorí mali radšej mince šedé ale tiež tam mali tuším nejakú 1 či dve do zlata.

 7. Tí, ktorí vedia, nezhromažďujú nič hmotného.

 8. Ajša, Slovanom pokaziť vianoce? To vážne?

 9. Dobre, Jurko!
  Možno – nie až tak celkom – pokaziť Vianoce – Slovanom (aby som sa nebodaj – niekoho – nedotkla.. )
  Ale určite Slovákom – áno! Už mám odžitých niekoľko-10-ročí a žiaden rok – sme v rodine – neboli na Vianoce – bez kapra.

  Je možné, že si iného – ideologického zmýšľania – a tento „rituál“ – je pre Teba – irelevantný. Nevadí.

  P.S. Pointa je tá, že dnes si nezabiješ kapra, zajtra si nezabiješ sliepku, prasa, býka a budeš papať chrústy, šváby (v lepšom prípade), v horšom – mäso vytlačené z 3-D tlačiarne.
  P.S. A popritom – som človek, ktorý mäso – je úplne že – minimálne..
  Snažím sa len hľadať – rovnováhu!

 10. …o postupnom ,,vytrácaní mäsa“ z našej stravy hovoril aj p.VK v Slob.vysielači…mnoho z nás ho jedáva minimálne, no je úplne ,,nezdravé“ ho úplne zakazovať…niekoho to ,,napadlo“ a tí ,,niektorí“ si stále myslia, že bude podľa nich…NEBUDE a ani nemôže BYŤ…je to všetko o tom, kde my sami utvoríme hranice a potom sa bude diať len to, čo dovolíme…

 11. OBROVSKÉ VÍŤAZSTVO KAPROV!

  https://www.startitup.sk › kapria-revolucia-na-slovensku-v-oblubenych-retazcoch-si-uz-zivu-rybu-na-vianoce-nekupis
  Vianočné peklo na Slovensku končí. Živého kapra si kúpiš len ťažko
  23. 11. 2022„ Záväzok ukončiť predaj živých kaprov dnes prijala maloobchodná spoločnosť Tesco, a to od roku 2023. Znamená to obrovské víťazstvo pre kapry a ďalší krok vpred v ochrane zvierat pred krutosťou. Najviac živých kaprov sa totiž na Slovensku predávalo práve pred Tescom a Kauflandom, “ uvádza Smrek. Podobnou cestou sa vybrala aj Billa.

  https://www.teraz.sk › slovensko › predaj-zivych-kaprov-pred-predajnami › 298669-clanok.html
  Predaj živých kaprov pred predajňami Tesco potrvá do 24. decembra
  Zákazníci, ktorí chcú tento rok siahnuť po už naporciovaných rybách, nájdu chladené kaprie podkovičky priamo v obchodoch Tesco pri pultoch mäsa a rýb. Pre ľudí, ktorí chcú vyskúšať niečo nové, je v predajniach Tesco pripravená široká ponuka chladených rýb ako napríklad losos, pstruh, pangasius, sumček, treska či ostriež nílsky.

  V roku 2012 mali kapre v Tescu popiči!

  http://www.rozhovory.sk › clanok-37-32514 › Vianoce-su-predo-dvermi—zacal-sa-predaj-vianocnych-kaprov.html
  Vianoce sú predo dvermi – začal sa predaj vianočných kaprov
  BRATISLAVA 14. decembra (WBN/PR) – Dnes sa začal predaj vianočných kaprov pred 68 obchodmi spoločnosti Tesco Stores SR. Jedným zo symbolov Vianoc na Slovensku je kapor. Ryba, ktorá je nielen vianočným jedlom a doteraz kraľuje vianočnému menu.
  ———————————————
  Takže tí kreténi Tesco reťazca len pretláčajú PR agendu zeleného teroru a mrazáky majú plné rýb!

  REKORD: Kapr za 40 000 000 korun!!! V Japonsku vydražili nejdražšího barevného kapra v historii
  https://www.inrybar.cz/novinky/rekord-kapr-za-40-000-000-korun-v-japonsku-vydrazili-nejdrazsiho-barevneho-kapra-v-historii/
  https://www.inrybar.cz/wp-content/uploads/2018/10/koi-kapr-kohaku-1-scaled.jpg

Pridajte komentár

*