Podľa otca propagandy ovláda neviditeľná vláda naše mysle väzením myslenia


Print Friendly, PDF & Email

Podľa otca propagandy ovláda neviditeľná vláda naše mysle väzením myslenia

(Sigmund Fraud, wakingtimes.com) – „Kto sú tí ľudia, ktorí nám bez toho, aby sme si to uvedomovali, dodávajú naše myšlienky, hovoria nám, koho máme obdivovať a kým pohŕdať, čomu veriť ohľadom verejných služieb, colných taríf, ceny kaučuku, Dawesovho plánu, imigráci?

Kto sú tí ľudia, ktorí nám hovoria, ako by mali byť projektované naše domy, aký nábytok by sme do nich mali dávať, aké menu by sme mali servírovať na náš stôl, aký druh košieľ nosiť, akým športom by sme sa mali venovať, aké zápasy sledovať, ktoré charity podporovať, aké obrazy obdivovať, v akom slangu by sme mali mať záľubu a na akých vtipoch by sme sa mali smiať?“ – Edward Bernays, Propaganda.

Kniha Propaganda od Edwarda Bernaysa, ktorá vyšla v roku 1928, si stále udržiava svoju pozíciu zlatého štandardu pre ovplyvňovanie a manipuláciu správania verejnosti.

Ťažiac zo svojich skúseností z psychológie, používajúc pritom jazyk manipulácie, Bernays ako prvý skúmal sociálne inžinierstvo prostredníctvom masmédií a jeho dielo naďalej žije v našom dnešnom deformovanom, plánovanom, spotrebiteľskom svete.

Ľudia za oponou

No kto sú tí za oponou, ktorí nám hovoria, čo si máme myslieť, upriamujúc našu pozornosť na veci, ktoré slúžia záujmom?

Je zaujímavé, že III. kapitola Propagandy nesie názov Noví propagandisti a je venovaná vysvetleniu, prečo sú riadiace páky masovej manipulácie tak prísne strážené relatívne úzkou elitou, ktorá sedí v tieni pred zrakom verejnosti, vyberajúc, čo máme vidieť a čo si máme myslieť, a ba dokonca aj ovládajúc politikov, ktorých volíme, aby nás reprezentovali.

Keby sme sa rozhodli zostaviť zoznam mužov a žien, ktorých by sme z dôvodu ich postavenia vo verejnom živote mohli priamo nazvať tvorcami verejnej mienky, rýchlo by sme dospeli k dlhému zoznamu osôb, zmieňovaných v ročenke „Kto je kto…“

Taký zoznam by pozostával z niekoľko tisíc ľudí. Je však dobre známe, že mnohí títo vodcovia sú sami vedení, občas osobami, ktorých mená len málokto pozná.

Tie osoby stelesňujú v mysli verejnosti typ vládcu, spájaného s frázou „neviditeľná vláda“.

Neviditeľná vládna firemných obrov a influencerov za oponou, ktorých stopa v kultúre dnes nemôže byť bagatelizovaná.

Bernays pokračuje:

„Neviditeľná vláda sa zvykne koncentrovať v rukách niekoľkých ľudí, z dôvodu nákladov na manipuláciu spoločenskej mašinérie, ktorá vládne názorom a zvykom más.“

Prírodná liečba osteoartritídy

Poradca pre vzťahy s verejnosťou je teda agent, splnomocnenec, ktorý pracujúc so súčasnou mediálnou komunikáciou a skupinovým formovaním spoločnosti vnáša do vedomia verejnosti nejakú ideu.

Je však oveľa viac, než len to. Zaoberá sa smerovaním činnosti, doktrínami, systémami a verejnými mienkami a tým, aby pre ne zabezpečil podporu verejnosti.

V konečnom dôsledku je cieľom tohto druhu masovo vytváranej propagandy populárnej kultúry oslabiť schopnosť jednotlivca kriticky myslieť a tým vytvárať prostredie, v ktorom mnohí ľudia čakajú na súhlas niekoho iného, stále spochybňujúc svoje vlastné schopnosti.

Keď sa toto udeje, začne nadobúdať tvar a znásobovať sa sila kolektívu a idey sa môžu implantovať do populárnej kultúry, zakoreňujúc sa vo forme rozšíreného konformného správania.

Kriticky myslieť znamená robiť odôvodnené úsudky, ktoré sú logické a dobre premyslené. Je to spôsob uvažovania, v ktorom človek len jednoducho a bez spochybňovania neakceptuje všetky argumenty a závery, ktorým je vystavovaný.

Vyžaduje si zvedavosť, nedôverčivosť a pokoru. Ľudia, ktorí používajúci kritické myslenie, sú tí, čo hovoria veci ako:

 • „Ako to vieš?“
 • „Zakladá sa tento záver na dôkazoch alebo na tvojom vnútornom pocite?“
 • „Sú nejaké alternatívne možnosti, ak sa objavia nové informácie?“

Záverečné úvahy

Poučením z tohto je, že vo firemnej resp. západnej kultúre sa toho za 100 rokov tak veľa nezmenilo, s výnimkou technickej schopnosti toto ešte vystupňovať. Naše životy naďalej silno ovplyvňujú podobní tým, o ktorých píše Bernays.

Jednu výhodu však teraz ale máme, keďže technológie nám dávajú lepší prístup k pravde a môžeme sa už slobodne psychologicky odpojiť od Matrixu pochopením toho, čo je a ako ovplyvňuje naše životy.

Ak sa tak rozhodneme urobiť, to znamená, ak sa podobne ako Neo rozhodneme užiť červenú tabletku videnia nepríjemnej pravdy.

Aby ste porozumeli svojmu životu a svojmu poslaniu tu na Zemi v tom krátkom čase, ktorý máte, je nevyhnutné naučiť sa vidieť to väzenie myslenia, ktoré okolo vás postavili a aktívne ho obchádzať.

Nezávislé myslenie propagandisti likvidujú, no naším ľudským sklonom je túžiť po slobode. A s pomocou pravdy sme mocnejší než ten vládnuci Matrix a neviditeľná vláda.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Sigmund Fraud, Zdroj: wakingtimes.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. https://www.naturalnews.com/2021-03-18-bill-gates-gets-7-5b-donation-from-taxpayersyour-own-title.html
  Bill Gates gets $7.5B donation from American taxpayers during pandemic
  Bill Gates obdržal 7,5 miliárd dolárov daru od Amerických daňovníkov počas pandémie

 2. Prečítala som článok. Veru tá 0.001 percentná elita nás diriguje, ovláda. Niekto ich nazýva deep state – hlboký skrytý štát, globalisti, banksteri – bankári…
  V časopise Zem a vek sa odkrýva kto je za kým, kto je kým podporovaný, platený, vyškolený…

  • Hmmm . Mne sa zdá ,že je to riadené bytosťami mimo našu Zem .Nie som žiaden fantasta a sektár ! ! ! Dostal som veľmi silný Covid a pri tom som zažil niečo čo si neviem vysvetliť . Pochybujem ,že mi to vedel aj niekto prijateľne vysvetliť .

   • Uz ta maju,ale covid si nedostal.lobo nebol dokazany ,izolovany,atd

   • Vlado – pri určitých horúčkových stavoch sa môžeš dostať do excitovaného stavu a vidieť veci z iných svetov. Choré deti vidia takéto veci častejšie ako dospelí. Takže čo si zažil?

    Inak – hodil som reč s očnou lekárkou – po nosnom testovaní má prvých 4 pacientov so silným zápalom tukového lôžka očnice /sedí v tom očná buľva/.

    • Maroš, ja som obeť očkovania. Ale teraz už narastajú aj čísla obetí z testovania.
     No comment – bez komentára.
     Je nás veľa, potrebujú sa nás zbaviť.
     Slow kill – pomalé vraždenie.

 3. https://otevrisvoumysl.cz/svedectvi-o-zlocinech-proti-lidskosti-v-izraeli/
  Svědectví o zločinech proti lidskosti v Izraeli

  Ve zkratce…
  Poslechněte si svědectví ženy, která žije v Izraeli, o tom, jak teď vypadá život někoho, kdo v Izraeli není očkovaný proti covidu.

 4. V. Zaznobin o tom, jak bude probíhat řízení v budoucnu …
  [Prehľadávať doménu leva-net.webnode.cz/products/v-zaznobin-o-tom-jak-bude-probihat-rizeni-v-budoucnu/] leva-net.webnode.cz/products/v-zaznobin-o-tom-jak-bude-probihat-rizeni-v-budoucnu/
  Noosféra je informačný objekt a nevieme kde sa nachádza. Zaznobin, ja ďalej nechcem rozvíjať túto tému, lebo je veľmi vážna.??? „3. Existují mravně-etické (noosférní, egregoriální a religiozní) zákonitosti, regulující vzájemné vztahy majitelů rozumu a vůle.

 5. Je zvláštne že ešte pred desiatimi rokmi, keď sa zjavovala v mnohých krajinách panna Mária s naliehavým posolstvom, v ktorom varovala pred ťažkými nadchádzajúcimi časmi si ju veriaci nevšímali. Rovnako ako dnes. Hmm, čo si kto vyberie to má.

 6. Myš sa pýta myši: „Hej, dostala si už novú Covid vakcínu?“
  Myš odpovedá: „Ešte nie. Stále ju testujú na ľuďoch.“

  • ??

  • Jednému z mála dobrých kamarátov /okolo 70-tky/ zavelila manželka – a šup obidvaja do Trnavy na mňamku AstraZeneca. A on zas nahováral mňa. Našlaktrafenie. Jeho maželka veľmi rada „medzimestsky“ nakupuje a on jej robí kočiša a servismana. „Vakcína je sloboda v nakupovaní!!!“

 7. https://www.banned.video/watch?id=6053e4f1ec89524ede6344c4
  FULL SHOW: Doctors & Medical Experts Warn COVID Shot Is Dangerous Untested Gene Therapy Treatment
  Lekári a medicínsky experti varujú, že COVID vakcína je nebezpečná, netestovaná génová terapia.

  • Milá Jean, vakcíny sa už testujú – na ovčích stádach. No určite aj na tvrdohlavé barany sa čoskoro nájde spôsob, ako ten devastátor ľudskej identity dostať aj do nich.

 8. http://www.nwoo.org/2021/03/18/spickovy-vedec-v-oblasti-vakcin-varuje-svet-okamzite-zastavte-vsechna-ockovani-proti-covid-19-jinak-bude-uvolneno-nekontrolovatelne-monstrum/
  Špičkový vědec v oblasti vakcín varuje svět: Okamžitě ZASTAVTE všechna očkování proti covid-19, jinak bude uvolněno „nekontrolovatelné monstrum“!

  • Zastavte, lebo z amerického sci-fi seriálu Stranger Things sa stane skutočnosť.

  • Neviem, či si niekto – AJ TU!!! – všimol rozdiel medzi obligatórnym imperatívom v článku a „slobodou“ v očkovaní!

 9. náš mozog je ako odpadkový kôš, do ktorého padajú informácie zo všetkých strán a záleží na jednotlivcovi, ktoré vyhodí do nenávratná a ktoré si odloží do „knižnice“

  • Ten odpadkový kôš nemusíme tak často plniť … postačí meditácia a spánok.

  • Náš mozog je absolútne dominantný orgán, ktorému majú slúžiť všetky orgány nášho organizmu! Mozog neslúži jednotlivcovi, ale jednotlivec slúži mozgu! Chorý mozog si samozrejme upravuje „služby“ po svojom!

   • Celá spoločnosť slúži jednému chorému mozgu! Blbí policajti vyhladujú kontrolami lockdownov tých, ktorí platia dane, aby mali policajti čo žrať! Blbí policajti zatiaľ existujú, lebo tí, ktorí musia platiť dane ich platia, aj keď už nemajú čo žrať! Onedlho to ruchne a nebudeme mať čo žrať VŠETCI! A potom skape aj tento chorý mozog. Áno?! A skôr by to nešlo?

 10. Zdá sa to len mne či aj niekomu inému, že čím viac zaočkovaných, tým zase viac nakazených? Miesto toho aby ich ubúdalo, tak ..?
  Čo ak sa niekto zaočkuje, prepukne u neho choroba a nakazí svojich blízkych kým si on vytvorí imunitu ..ak si ju vôbec vytvorí??

  V Nemecku pre exponenciálny rast nakazených hrozí opäť sprísnenie opatrení.
  V Nemecku pribudlo za 24 hodín 17 482 nakazených a 226 úmrtí …píšu aktuality sk

  • Asi to nebude len zdanie, ametyst… však ani stoličku neprenesiem, ak ju predtým nechytím.
   To je presne to, čo naši anorganicko-chemickí lekári roky rokúce nie a nie pochopiť: že nákazu prenášajú tí, ktorým ju naočkovali, a nie tí, okolo ktorých prešla a vďaka ich dobrej imunite sa ich ani nedotkla. Naši MUDrlanti na prednáškach predmetu s názvom Výroková logika asi spali… alebo ho možno ani nemali… však načo by im aj bol – oni potrebujú pacientov donekonečna liečiť, a nie ich vyliečiť.

  • Lepsie sa Vaxxovanym vyhybat

 11. Prekopírovala som jeden blog:
  Volám sa AstraZeneca Pfizerová no väčšina ľudí ma pozná pod menom Smrť

 12. https://www.hlavnespravy.sk/cesky-profesor-imunologie-varuje-pred-umrtiami-po-vakcine-astrazeneca-u-tych-ktori-uz-prekonali-covid-19-isoprinosine-zachranuje-tvrdi/2473568
  Český profesor imunológie varuje pred úmrtiami po vakcíne AstraZeneca u tých, ktorí už prekonali COVID-19. Isoprinosine zachraňuje, tvrdí

 13. Neskutočné:
  https://www.naturalnews.com/2021-03-19-norway-people-die-coronavirus-vaccines-sacrifice-humanity.html#
  Norwegian media says some people “have to die” from coronavirus vaccines as a sacrifice to humanity
  Nórske média hovoria, že niektorí ľudia „majú zomrieť“ z corona vírusových vakcín ako obeť pre ľudstvo

 14. Jednoduchá

  …p.Jean, ten vtip o myšiach je super, dobre som sa pobavila ! :-)……
  …pre niekoho je ,,superô aj dostať vakcínu, aspoň môžu ísť nakupovať, čo ak sú akurát veľké zľavy a oni by to nevyužili ??? o čo všetko by prišli??? čo tam po vakcíne, 1 ,,včela“ to je ako žiadna, hlavné / PRE NICH/ je, že môžu nakupovať ! / úbohé, choré myslenie/ :-(….. covid je predsa umelo vytvorený !……zápaly prieduš.. či plúc , chrípka + zníž.imunita a šup! šup! do katantény!…..nie je to nič vážne, vážna je tá ,,nafúkn,bublina okolo s nezmysel.opatreniami“, kt.nám vymývajú mozog!….samozrejme, ak to dovolíme…………………………

  • P.jednoducha tu nejde o naKupovanie alebo nenakupovanie. ja tiez rada nakupujem no a co. ?.kazdy mozeme relaxovat ako chceme…takisto rada cestujem…ale to neznamena ze sa dam kvoli tomu zaockovat… tu ide o to uvedomit si priority…zdravie alebo nase konicky…?a ak si to v hlave zle zoradim…mozno pojdem nakupovat a cestovat ale bude to posledny krat…
   Ale vsetko zle je na nieco dobre a ma svoj zmysel…preto nechajte ludi ktorych podvedomie-dusa si vybrala smrt..
   Smrt nie je zla je to len prechod do inej reality.
   Skor ci neskor sa otvoria tieto dvere aj nám.

  • Dovolime este tazzie lockdowny,uz sa treti planuje v Kanade,asi behom 2 tyzdnov a potom u nas v USSA,lebo este neznicili vsetky male a stredne podniky,tiez sa bude pokracovat v depopulacii zeme,

   • Presne, o tých malo- a strednopodnikateľov ide, tých potrebujú vykántriť, lebo prekážajú pri veľkých, globalistických plánoch…
    …tento brutálny zámer je asi už naozaj celosvetový, no zdá sa, že s jediným cieľom: jeden vodca, jedno stádo, jeden košiar, jedna mena… a so zjednoteným stavom myslenia – „nám už je to všetko jedno“!

 15. Jednoduchá

  …myslím si, že o ,,covide“ vie V. s fial.zn. viac než dosť,
  ,,menovec“ nech viacej číta ,,Portál Bádateľ“, ten ho skutočne poinformuje…………..

 16. “Budeme testovať kazovými testami?,” pýtali sa samosprávy.
  Zlomené paličky, manuál v kórejčine a peniaze za testovanie nikde!
  Dokedy bude plošné testovanie prebiehať sa asi nedozvieme! Dokedy budeme testovať šmejdami? Pokým neminieme 15 miliónov týchto testov? Kedy vláda vyplatí samosprávam dlhy za testovanie?,” pýtajú sa samosprávy s dôvetkom, že nie sú premiérovi podriadení, resp. poddaní.

  Dokedy bude ešte Remiška predlžovať túto agóniu a neodíde z vlády, dokedy bude nútený občan tejto republiky znášať takýchto neschopákov. Afektovaná Verona napomáha Matovičovi len sa udržiavať v kresle a trest zostáva na občanoch. Tak niečo nemožné zas rok čo tu predviedli sme dávno nezažili a dúfam, že už ani nezažijeme. Zbavme sa ich čo najskôr, lebo ľudí to doslova týra.

  • Opak je a bude pravdu,vacsina oviec je tak zastrasena neekzistujucim „virusom“ ze chce este silnejsie,prisnejsie Lockdowny,tiez testovat do zadku, nosit Plienky(diapers) ,ako uz musia zamestnanci niektorych,hlavne azijskych leteckych spolocnosti ako v Cine a ti co odmietnu vaxx budu terroristy a budu pouzite take zakony na to,vcetne hrdelnych trestov,,aj na verejnosti a OVCE budu BEKAT od radosti,ale tiez kapat od VAXXOV,ktorych bude neurekom. Masivna depopulacia skonci vo vacsine krajinach do konca Marca,2025 a potom bude predstavena:: „Spars Pandemic“,uz plan vypracovany John Hopkins University,89 stranok,z roku 2017,na straz

 17. Jednoduchá

  …v poriadku Alkynka, ak rada nakupujete, nechcela som sa dotknúť ľudí s touto ,,záľubou“, ja napr.rada čítam, každý robí to, čo ho baví ….a tiež môže to byť aj záľuba a aj závislosť :-(, je rozdiel nakupovať veci bežné potreb.pre život a je rozdiel nakupovať, lebo si myslím, že presne tieto ,,zľavy, akcie a iné výhody“ raz budem / neviem síce kedy, ale raz určite/ potrebovať…..ale to už je kaž.osobná vec…..zrejme som sa predtým zle vyjadrila…áno treba si uvedomiť tie správne priority, úplne s Vami súhlasím………..

  • ONIOMANIA = chorobná závislosť na veciach, chorobné nakupovanie, saturácia iných potrieb vlastnením vecí, „zabezpečovanie sa“ vecami.

   Z pohľadu koncepcie sociálnej bezpečnosti – KSB – je to závislosť na „drogách“ /saturácia/ a závislosť na „peniazoch“ /ako sa dostať k drogám cez peniaze/, čo znamená, že takýto človek už sa nevyvíja, nepotrebuje dôležité informácie, nepotrebuje vedieť o svojej histórii /kto som, odkiaľ pochádzam/, nepotrebuje mať svetonázor o fungovaní sveta. Nepotrebuje Pravdu.

   Čiže – dám sa testovať, aby som mohol zarábať a kupovať si veci – iné ma nezaujíma! KRETÉNIZMUS! Kreténizmus indukovaný závislosťou! VK z Aeronetu to presne pomenoval, že pokiaľ bude mať český alebo slovenský človiečik plný nákupný košík a čo žrať – každodenný fašizmus ho nezaujíma!

   Čiže – Maroš vám serie na vyše nakupovacie záľuby!

   • To máš ako s GGGGG ,citujem odpočuté“, ale budeme mať rýchlejší internet a budeme si môcť aj viac ťahať..

Pridajte komentár

*