Existuje čierny trh s časťami tiel. Pohrebný ústav obvinili z trestného činu


Print Friendly, PDF & Email

Existuje čierny trh s časťami tiel. Pohrebný ústav obvinili z trestného činu

(Lance D. Johnson, Natural News) V Amerike a s vysokou pravdepodobnosťou aj v Európe existuje čierny trh s časťami ľudských tiel. Nejde len o orgány ako obličky či pečeň, ale aj o kosti, kožu a ďalšie telesné tkanivá.

Pohrebný ústav v Colorade obchodoval s časťami tiel takmer desať rokov. Od roku 2009 do roku 2018 Megan Hessová a jej matka Shirley Kochová prevádzkovali „neziskovú organizáciu“ s názvom Sunset Mesa Funeral Foundation.

Dnes sú tieto ženy obvinené na federálnom súde z poštových podvodov, nezákonného obchodovania s časťami ľudských tiel a poskytovania falošného popola klientom.

Rodiny, ktoré si objednali kremačné služby od Sunset Mesa Funeral Foundation, dostávali falošný popol, pretože ich milovaní boli pitvaní a ich končatiny (kosti) predávané prostredníctvom poštových darcovských služieb.

Rodiny, ktoré súhlasili s darovaním orgánov a tkanív, boli tiež oklamané, pretože pohrebný ústav predával viac častí tiel, než s ktorými rodiny súhlasili.

Pohrebníctvo vydávalo falošný popol pri predaji častí tiel na čiernom trhu

Megan Hessová a Shirley Kochová ponúkali rodinám kremačné služby za 1 000 i viac dolárov. K mnohým kremáciám však nikdy nedošlo a rodinám dávali zmesi alebo popol z iných spálených tiel.

Za zatvorenými dverami Hessová a jej matka rozoberali mŕtve telá pri hľadaní životaschopných orgánov a tkanív. Po získaní požadovaných častí tiel ich potom ponúkali tretím stranám na čiernom trhu.

Mnohé z týchto tretích strán zahŕňali lekársky výskum, chirurgické školenia a iné vzdelávacie zariadenia. Existujú dôkazy z odposluchov, že Hessová a jej matka spolupracovali s hospicovými oddeleniami na identifikácii konkrétnych orgánov, ktoré kupujúci požadovali.

Hessovú a jej matku zatkli v roku 2020 a obvinili zo šiestich prípadov poštového podvodu a troch prípadov nezákonnej prepravy nebezpečných materiálov. Hessová sa priznala iba k poštovému podvodu.

Viaceré obvinenia však boli v rámci novej dohody o vine a treste zrušené. Hessovej teraz hrozí maximálny trest 20 rokov vo federálnej väznici, no podľa prokuratúry reálne očakáva 12 až 15 rokov.

Hessová na súde priznala, že spolu s matkou podviedli najmenej tucet rodín, ktoré zaplatili za spopolnenie svojich zosnulých blízkych.

Úrady tiež obvinili zlovestné duo z prepravy tiel, ktoré boli pozitívne testované na hepatitídu B, hepatitídu C a HIV. Niektoré časti tiel, ktoré posielali poštou, boli získané od ľudí, ktorí zomreli na infekčné choroby.

Podľa vyšetrovania Hessová a Kochová falošne inzerovali, že tieto časti tela sú „bez chorôb“. Navyše sa ozval jeden z Hessových bývalých zamestnancov a obvinil ju, že z jednej lebky vybrala zlaté zuby a predala ich za 40 000 dolárov.

Priemysel obchodovania s orgánmi závisí od diagnózy takzvanej „mozgovej smrti“ darcov

Podľa dôkazov z odposluchov sa Hessová stretla aj s lekármi na hospicových oddeleniach, aby identifikovali potenciálnych darcov orgánov. V rozhovore s kupcom v roku 2014 Hessová uviedla, že sa stretla s hospicom a vtedy spoločne „otvorili stavidlá darcov“.

Stop Candida

Hessová kupcovi povedala: „V hospici majú štyri alebo päť úmrtí denne. Pripravte sa!!!!“

Potenciálnemu kupcovi ponúkla dohodu: „Čo tak plne zabalzamovanú chrbticu za… 950 dolárov?“

Táto komunikácia by mala zahájiť plné vyšetrovanie praktík na oddelení hospicu. Ak je dopyt po špecifických orgánoch a tkanivách taký veľký a existujú dobre platiaci klienti, potom by sa stanovenie diagnózy takzvanej „mozgovej smrti“ mohlo stať kritickým faktorom pre nelegálne obchodovania s časťami ľudských tiel.

Po stanovení diagnózy „mozgovej smrti“ u darcu orgánov je rodina zo zákona povinná odovzdať svojho blízkeho na odber orgánov (hoci v niektorých štátov sú k dispozícii náboženské výnimky).

Po potvrdení diagnózy „mozgovej smrti“ sa orgány zvyčajne rýchlo odoberú.

Kontroverzia diagnózy mozgovej smrti podnecuje špekulácie, že priamo v rámci medicínskeho systému prebieha síce tajný, no legálny obchod s časťami tiel, pričom celosvetovo rastie dopyt po orgánoch i tkanivách.

Prípad pohrebného ústavu v Colorade, ktorý uľahčoval tento proces, potvrdzuje, že existuje veľmi skutočný a zlovestný priemysel s časťami ľudských tiel, ktorý poľuje na nič netušiace obete, z ktorých sa stávajú nedobrovoľní darcovia orgánov.

Ako je to na Slovensku

Problematike odberu orgánov sme sa pred nejakým časom podrobne venovali aj na našej stránke v sérii článkov, ktoré nájdete TU.

Legislatíva na Slovensku je veľmi podobná ako v USA. V prípade stanovenia diagnózy „mozgovej smrti“ sa človek automaticky stáva „darcom“. Vtedy je možné ešte živému pacientovi, ktorý dýcha a bije mu srdce, bez súhlasu jeho rodiny odobrať orgány.

Rovnako je tomu aj v prípade odberu tkanív ako sú kosti, koža, očná rohovka a podobne.

Na rozdiel od orgánov, ktoré sa odoberajú vždy len zo živých tiel, tkanivá sa môžu odoberať aj z už mŕtvych tiel. Dochádza k tomu zvyčajne v márniciach. Tkanivá je tiež možné odoberať bez súhlasu rodiny zosnulého. V nejednom prípade sa stalo, že márnica odovzdala rodine vykostené telo nebožtíka.

Jediný spôsob, ako takýmto praktikám zabrániť, je za života pred notárom podpísať tlačivo (stiahnuť si ho môžete TU), v ktorom vyjadríte nesúhlas s odberom vašich orgánov a tkanív. Deti sa uvádzajú v tlačive rodiča.

Toto tlačovo je potrebné poslať poštou na adresu: Národná transplantačná organizácia, Limbová 14, 833 03 Bratislava. Po zaevidovaní vám príde domov potvrdenie, že ste boli vyradení z evidencie „darcov“.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Lance D. Johnson, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. …je to hrozné, čo táto žena robila… a je dobré, že je možnosť sa rozhodnúť ešte počas života a podpísať tlačivo ten nesúhlas….aj keď na 2.strane, viem o tom, že na niekt.mŕtv.telách sa vlastne ,,učia“ budúci zdrav.pracovníci, kt.ROZHODNE nemôžem ,,hádzať do 1 vreca“…ako študentom sú im veľmi zdôraznené princípy etiky a verím tomu, že sa s nimi zaobchádza čo najuhľaduplnejšie…telo je naša teles.schránka, duša je jej základ a ,,tá si svoje budúce miesto vyberá už sama“, počas nášho života svojim konaním…

  • O čom teraz točíte? Že niekto, ako prvé po vašej smrti, navštívi databázu darcov – či ste z nej boli vyškrtnutí? A kto bude potrestaný, ak toto niekto bude ignorovať? Najlepšie, ako sa nestať darcom, je po smrti sa dostať do stavu, keď vás budú zbierať lopatou! A to sa dá len doma a v súkromí. A „mimochodom“ – podpisy sa overujú aj na každom miestnom úrade – za menej peňazí a bez objednávania sa k notárovi! A vám nestačí len jedna listina – treba mať ako dôkazný materiál pre pozostalých aj overenú kópiu tejto listiny – všetko na jeden šup! Len vyjadrenie od databázy darcov nestačí – lebo to bude listina s xeroxovým podpisom riaditeľa – a možno-určite aj bez úradnej pečiatky.
   https://www.badatel.net/studia-odhalila-ze-organy-vyrezavaju-z-tiel-darcov-ked-su-este-bdeli/
   ———————————–
   Teraz k podstate – ak vaše telo neprejde spopolnením, bude duša viazaná na pozostaky tela tu na Zemi – tobôž ak bude časť tela zabudovaná do iných živých tiel – potom sa z toho v druhom svete zmagoríte! Ak darcovstvo, tak s plným vedomím a zaživa – to je niečo iné.

   • Vraj po nejakom čase sa duša odpúta aj od nespopolneného tela. Ale trvá to dlhšie. Potvrdiť to ale nevieme, ešte sme to nezažili. Teda možno aj zažili, ale nepamätáme si, keďže duša po reinkarnácii má zablokovanú pamäť na predošlé životy 🙂

    • Miroslav Čižmár

     Čo je duša? Ako by ste ju definovali?

     • Uhorková sezóna. Riešia sa sprostosti. Načo komu sú časti mŕtvoly? Orgány sa darujú zo živých tiel, často sú obete pri operácii pri vedomí.

     • = čo je Boh – ako by si ho – doboha – vedecky – definoval, keď Boh je neuchopiteľný a tým nemyslím židovského boha Jahve-Anunnaki.
      Ale ty nedotknutý poznaním v zmysle, že v tejto dimenzii vieš tak akurát definovať vlastné hovno – to potrebuješ zrejme vedecky – no tak choď do SAV – tam vedia všetko definovať! Ku.va – to sú otázky! Tvoja duša je

      https://www.youtube.com › watch?v=BNEclgQFDNg
      Co je bůh? Obří píča! – YouTube
      Existence Boha potvrzena! Už víme i to, jak Bůh pravděpodobně vypadá. Krátký klip, určený především věřícím.

     • Miroslav Čižmár: Duša je holografická časť všeobecného vedomia (každá časť hologramu obsahuje celok, no v nižšom rozlíšení). Všeobecné vedomie je harmonicky vibrujúca energia.

     • Miroslav Čižmár

      Holografická časť všeobecného vedomia, to znie ako kvantový pozorovateľ, ktorý pozorovaním ovplyvňuje skutočnosť. Holografická predstava, sen, melatonín, epifýza, to je kontakt vedomia s dušou. Duša vstupuje do hmoty vo vyšších štruktúrach tela ako hmotného pozorovateľa.
      Pár dní dozadu mi jeden človek svojsky vysvetlil zaujímavú rovnicu. E=mc^2
      Energia sa rozkladá na hmotu a svetlo. Duša mi z toho vychádza ako nehmotná časť energie vedomia.

     • E=mc^2 je sprostosť ako myšlienkové experimenty.

     • Miroslav Čižmár

      Hmm, veď aj ty si myšlienkový experiment.

    • Podľa Knihy mŕtvych to trvá presne 47 dní – je to pohyb okolo tela nebožtíka a v jeho blízkom-vzťahovom okolí. Ale za istých okolností môže dôjsť k trvalému pripútaniu – napr. cintoríny tak vytvárajú akési spoločenstvá. Detto rituály – cirkevné, ktorými sa snažia udržať túto energiu pohromade a manipulovať ňou. „Kto žije v spomienkach – nezomrel“ = tiež treba poznať mieru rodinných rituálov – vdovy a vdovci, ktorí chodia denne rozjímať k hrobom druhov im na slobode nepridávajú – a nakoniec sa poberú až spolu.

   • Naša hmotná realita je výcvikový program na vývoj duší. Takže duša je nadradená vyššia bytosť, ktorá sa zakaždým inkarnuje do nejakého tela, respektíve avatara, aby sa učila a rástla. Najvyššia forma božstva sú hviezdy, keďže dávajú a tvoria život, evolúciu, planéty. Zároveň hviezdy tvoria aj duše. Všetky tieto vedomosti máme zakódované v sebe, aj mne to trvalo veľa hodín v meditáciách si znovu nájsť prístup k vnútorným informáciám. Takže každá duša je individuálna, pretože je v individuálnej fáze rastu, a teda je hlúpe tvrdiť vo všeobecnosti, že duše sa nevedia oslobodiť od pozostatkov tela. Možno tie mladšie nie, ale taká miliónročná duša to dá ako nič…

  • solvent green

 2. 10 najdrahších častí tela:
  Zamysleli ste sa niekedy nad tým, akú hodnotu má obyčajný človek? Nemyslím teraz hodnotu morálnu, etickú, charakterovú, profesionálnu, mentálnu (duchovnú).
  Proste – finančnú hodnotu náhradných dielov – orgánov – v zmysle článku redakcie ?!

  V skutočnosti je každý z nás chodiaca banka s celkom dobrou kapitalizáciou. Teraz pre zaujímavosť – orientačne, koľko stoja najdrahšie časti vášho tela na rôznych klinikách po celom svete. Určite – ceny sa môžu líšiť (viac – smerom nahor).

  1/ Tenké črevo – 2 500 USD
  Mnohí ľudia sa mylne domnievajú, že jedlo sa trávi v žalúdku. Vôbec nie, proces prebieha v tenkom čreve, čo môže byť niekedy problém. Moderná transplantácia vám umožní zbaviť sa žalúdočných porúch za pomerne malú sumu peňazí.

  2/Očná rohovka – 5 000 USD
  Problémy so zrakom sú už vážnejšie. Najčastejšie je potrebné vymeniť rohovku, čo nie je jednoduché. Prvá úspešná transplantácia rohovky sa uskutočnila pred sto rokmi – nie je jasné, ako to vtedy lekári dokázali. V súčasnosti vám môžu špeciálne oddelenia plastickej chirurgie ponúknuť rýchlu a takmer bezpečnú transplantáciu rohovky. Je pravda, že to nie je lacné.

  3/ Vajíčka – 7 500 USD
  Problémy s plodnosťou sú pre Európanov čoraz väčším problémom. Našťastie lekári môžu tento nepríjemný problém vyriešiť pomocou darcovského vajíčka.

  4/ Pankreas – 10 000 USD
  Okrem iného pankreas produkuje inzulín, ktorý je pre naše telo nevyhnutný. Pri poruche tohto orgánu sa u človeka vyvinie cukrovka. Väčšina ľudí musí s cukrovkou žiť až do konca, ale ak majú peniaze nazvyš, môžu sa rozhodnúť aj pre transplantáciu.

  5/ Kostná dreň – 13 000 USD
  Kostná dreň je zdrojom kmeňových buniek, ktoré sú v medicíne veľmi cenené. Je zdrojom transplantácie kostnej drene na liečbu rakoviny. Liter kostnej drene je veľmi drahý, pretože nie je ľahké nájsť vhodného darcu.

  6/ Pľúca – 20 000 USD
  Životne dôležitý orgán, ktorý prenáša kyslík do celého tela. Bohužiaľ, pľúcne ochorenia sú v súčasnosti čoraz častejšie a darcov je nedostatok – už pár hodín po smrti sa telo stáva nepoužiteľným. Z tohto dôvodu musia lekári pri pokusoch o transplantáciu darcovských pľúc robiť zázraky. Z toho vyplýva vysoká cena orgánu.

  7/ Obličky – 70 000 USD
  Všetky tie vtipy o výmene obličky za auto alebo dokonca byt sa zakladajú na skutočnosti. Obličky zlyhávajú pomerne často a práve na tento orgán je potrebných až 75 % všetkých transplantačných operácií. Niet divu, že za obličku pýtajú toľko peňazí!

  8/ Pečeň – 120 000 USD
  Pečeň plní niekoľko životne dôležitých funkcií, ako je odstraňovanie toxínov z tela, termoregulácia, metabolizmus a spracovanie potravy. Lekári sa už dávno naučili transplantovať pečeň tak, že z darcovského orgánu odoberú len časť. Napriek tomu je to jedna z najdrahších častí nášho tela.

  8/ Srdce – 250 000 USD
  Problém so srdcom je zložitejší. Transplantácia je stále veľmi nebezpečná a často smrteľná a nový orgán zriedkakedy vydrží dlhšie ako 5-7 rokov. Zoznam čakateľov na transplantáciu srdca sa však nikdy neskracuje – každý chce žiť aspoň o niečo dlhšie.

  10/ Hlava – 5 000 000 USD
  Treba poznamenať, že doteraz nebola transplantovaná hlava žiadnemu človeku. Americkému lekárovi sa však podarilo úspešne dokončiť operáciu na morčatách a psoch a sľubuje, že už budúci rok vykoná prvý pokus na ľuďoch. Samotná operácia bude stáť 12 miliónov dolárov, pričom na darcu sa plánuje vynaložiť 5 miliónov dolárov.

  https://doctor.rambler.ru/news/40312011-10-samyh-dorogih-chastey-tela/

  P.S.
  – obchod s ľuďmi, ako otrokmi,
  – obchod so ženami – ako prostitútkami,
  – obchod s deťmi – pre „potreby“ pedofilov,
  – obchod s deťmi – kvôli výrobe adrenochromu,
  – obchod s drogami,
  – obchod so zbraňami,
  – obchod s ľudskými orgánmi,
  – obchod korupčníkov – uplácanie,
  – obchod mocensko-politický,
  – obchod človeka s diablom.

  Existuje tu dnes – prosím – ešte aj nejaký legálny obchod, okrem obchodíku s potravinami na rohu ulice?!

  • Obchodík s potravinami na rohu ulice pravdepodobne zavrie po tom, čo dostane likvidačnú pokutu za zle vystavenú cenovku tovaru.

  • Takže je celkom jednoduché stanoviť pdškodné rodinám.
   Zároveň by sa mal zmeniť “dinančný tok” za pohrebné a kremačné služby. Tieto firmy by mali pozostalý vyplácať “hodnotu” zosnulého. Bolo by to jednoduchšie, ako odhaľovať a vyšetrovať tieto podvody. Ak krematórium, hospic alebo pohrebný ústav zabezpečí transparentný postup procesu pohrebu alebo spopolnenia, môže sa mu vrátiť časť peňazí ktoré pozostalí dostali.
   Moja matka si priala spopolnenie. Nikto z rodiny pri tom nebol. Pohrebná služba odviezla rakvu do krematória a nám doručili urnu. Už vtedy som mal divný pocit, že truhla za 800 € sa vrátila na svoje miesto do pohrebnej služby (keby som bol ja ten šofér pohrebáku tak by mi bolo ľúto tú krásnu truhlu spáliť) a telo “zmizlo”. Som podozrievavý a paranoidný. Ale prečo by mala byť pohrebná služba a krematórium poctiví, KEĎ NEMUSIA? Na tom “pohrebe” mohli zarobiť majlant – prečo by nezarobili? Čo okrem morálky im stojí v ceste?
   Kto bol na vojne vie, že zo strážených kasární v pohode zmizne DELO!

  • Zabudol si na cicinu 😀

   • Tá sa nedá transplantovať, lebo má vlastný rozum! „Každý chlap krajší od čertovej ciciny fešák!“

    https://www.slov-lex.sk › pravne-predpisy › SK › ZZ › 1966 › 47 › vyhlasene_znenie.html
    47/1966 Zb. – Vyhláška Ministerstva zdravotníctva… – SLOV-LEX
    Pre liečebné a vedeckovýskumné účely možno odoberať z tiel mŕtvych tkanivá a orgány. Odoberanie tkanív a orgánov alebo iné zákroky na tele mŕtveho smú sa vykonávať len v patologicko-anatomickom, súdno-lekárskom alebo tkanivovom oddelení nemocnice s poliklinikou, a to sú súhlasom lekára, ktorý by inak bol oprávnený rozhodovať o vykonaní pitvy ( § 5 ).

    https://hnonline.sk › prakticke-hn › 98155-odoberanie-a-prenos-tkaniv-a-organov
    Odoberanie a prenos tkanív a orgánov – HNonline.sk
    1. 5. 2022Odoberať orgány z tiel mŕtvych na liečebné a vedeckovýskumné ciele možno len po posúdení odborným konzíliom. Preniesť orgány z tiel mŕtvych v záujme liečenia možno len vtedy, ak po posúdení odborným konzíliom možno dôvodne predpokladať úspešné uskutočnenie výkonu u príjemcu. Totožnosť mŕtveho musí byť overená.
    ———————————————————-
    = „Pohrebný ústav obvinili z trestného činu“
    Otázka – môžu pozostalí požadovať od pohrebného ústavu rontgenový snímok tela nebožtíka – kvôli dokumentácii celistvosti jeho kostry? To je iný problém – takéto pracovisko vyžaduje určité technické aj bezpečnostné parametre, a ak by použili nemocničné – tak je to pre pohrebnú službu nepreukázateľné – lebo tento „odpad“ stále mohli spracovať nemocniční patológovia dodatočne a nebožtíka dodať pohrebáku vykosteného! No – bola by to zaujímavá služba pohrebníctva a zároveň kontrola! Špeciálna kostná múčka sa skutočne používa ako výplň v kostnej a plastickej chirurgii!

    • Veríš tomu že sa orgány odoberajú z mŕtvych? Na čo komu je mŕtve srdce, obličky alebo pankreas? Mŕtve = nefunkčné = hnijúca hmota.

     • Ak by ste čítali článok, tak by ste vedeli, že orgány sa odoberajú len zo živých a tkanivá aj z mŕtvych.

     • hmm – kosti! Keď vieš o tom hovno – lebo si odignoroval dokumenty práve tu – tak nepruď! Nasieraš svojím „intelektuálnymL idiotizmom! Stále chceš niekoho prichytiť pri lži, ty lenivomozgový debil! Ku.va! Všetci sa budeme prispôsobopvať tvojej prispatosti! Ani hovno!

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,život hrou,,,,existuje legálny obchod s použitými vecami a starožitnosťami,,,,najstarším remeslom na svete je priekupníctvo výmenný obchod kým prišlo platidlo,,,,a až potom prostitúcia a potom žoldáctvo,,,,

 3. ….naše telo je ozaj vzácne ajša…a tá otázka, či musia ,,byť poctiví, keď nemusia“, je ozaj trefná…žiadny zákon ani nariadenie nie je nad naším zmýšľaním…

 4. Demonštranti na Sri Lanke obsadili vládnu budovu, zapálili vilu premiéra, prezident sa ukrýva: https://www.youtube.com/watch?v=4vlnnAuPeDg

  • Olinka,nizky sud s tym suhlasil,ale Supreme Court,to zamietol, nie je to pravda,ale koluje to po internete,uz som dostal aspon 40 tychto „sprav“

 5. Ach jaj. Kde sa to všetko uberá.
  Digitálne deti budú vyzerať, znieť, konať a dokonca sa „cítiť“ ako skutoční ľudia
  „BabyX“
  citujem z článku, prekladač: Dovtedy sa môže až jeden z piatich rodičov rozhodnúť pre digitálne dieťa pred skutočným, verí. Vytvorí to, čo sa nazýva „generácia tamagoči“ – prvá kohorta šetrných , ktorí nevyčerpajú planétu z jej prírodných zdrojov. Namiesto toho budú existovať iba vo virtuálnom metaverze – akomsi 3D internete – kde vyrastú v reálnom čase a ožijú stlačením tlačidla.
  https://www.studyfinds.org/virtual-babies-digital-children-metaverse-catriona-campbell/

  • Tamagoči kurvy a tamagoči džigolovia budú skôr!
   Celá tá prasačina okolo kuriatka tamagočiho mala znechutiť Japoncom a nielen im v budúcnosti sa starať o otravné decko, keď svet ponúka toľko zábavy a treba si ju užiť!

   Tamagoči Čaputová!

 6. ¨Petr Porš

  Dobrý den, mám dotaz. Máte uvedeno, že je zakázáno kopírování. přebírání, šíření, či jiné zpřístupnění článku jiným osobám, bez předchozího souhlasu. To znamená, že nemohu tento váš materiál dále šířit třeba na mailu , FB, přeposláním. Co je k tomu potřeba?

  • To si z vás robí redakcia prdel – keby to tak bolo – neponúkala by na stiahnutie článok v PDF. Inak – je to pozostatok z doby, keď si redakcia o sebe myslela, že je tak dôležitá. Kopírovanie by sa dalo zakázať priamo adminom – napr. určité stránky alebo ich časti /foto/ naozaj nejde ani uložiť! Takéto stránky potrebujú kvôli reklame návštevnosť a nie zdieľanie. Badatel zatiaľ zdieľa – tak kopíruj a rozposielaj! Problém sa dá obísť aj cez prinscreen, a to ti môže každý fúkať práškový cukor do riti! Hlavne – neprechádzaj cez cestu inak ako cez prechod a inak ako na zelenú. Lebo to už môže byť nebezpečné. Dodržiavaš aj pravidlo špajlovania?

   To podstatné – ak je možné redakciou prekladať a preberať zdrojový článok, teda že to nie je originál redakčný – tak jaké pak copak! Kto je proti zdieľaniu nech na internete nepublikuje a nech si ide do tlačiarne!

   • To blokovanie kopírovania textov a obrázkov sa dá pomerne ľahko obísť. Bežný človek možno nie, ale vykrádači článkov to zvládnu.

    Inak ak my preložíme cudzí článok do slovenčiny, tak samozrejme nemáme autorské práva na originál článok, ale na slovenský preklad áno. Vykrádači by si mohli ten článok sami preložiť a publikovať, to sa im ale nechce a tak ho od slova do slova skopírujú od nás.

  • Na Facebooku, emailom a podobne to šíriť môžete. Ono je to myslené hlavne na iné webové stránky, aby bez uvedenia zdroja nekopírovali naše články a vydávali ich za svoje.

 7. Nezlobte se na mne, ale mám takový pocit, že tento svět, tak jak jsou jeho hodnoty nyní nastaveny, musí skončit. Asi to bude to nejlepší co se může stát. Pokud ale někteří chtějí žít ve světě zrůdnosti a debility, prosím, chuti se meze nekladou. Můžeme se zde bavit o duši a o všem co nás zajímá, ale hlavně bychom se měli bavit o tom, kam jsme došli na své cestě životem.

 8. ajša kde si prišla k tymo hodnotovým číslam , otrasné …

  • Zaujímavé je, že tie ceny sú globálne stabilné asi 10 rokov. A pokles – kvôli vyššej úmrtnosti nepredpokladám. Mňa by tiež zaujímalo, koľko kalkuluje získať z tohto „darcovského“ kšeftu Penta na Boroch. Niekto by mohol heknúť súvahu.

   • S podvojným učtovníctvom ma to už prestalo zaujimat MD Dal

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,podstatné je udržať pri živote síce nezdravého,ale živého,,,,nemocnice sú legálny biznis na zadĺžovanie obyvateľstva pod hrozbou následkov chorôb,,,,my musíme všade šetriť elektrinou a teplom a v nemocniciach sa svieti a kúri aj pri metle či pri otvorenom okne,,,,

 9. čas 1:06:48 Já Vám dáreček zdarma: Pozrite si.
  https://www.youtube.com/watch?v=GEgAyYM_TLE

 10. nedá mi to.
  citujem: Kdyby na světě nebyl hlad, kdo by oral pole? Kdo by sklízel naši zeleninu? Kdo by pracoval v kafilériích? Kdo by nám čistil záchody? Museli bychom si sami vyrábět jídlo a čistit své toalety.
  Odkaz: https://cz24.news/jak-nas-pripravuje-globalisty-vlastnena-osn-uzasne-vyhody-celosvetoveho-hladu/

  • Naučili by sme sa žiť z prány ako stromy

   • Odkedy žijú stromy z prány?! Aj voda je prána?! Ja nehovorím o Higsovom bozóme ako o prapodstate obsiahnutej vo všetkom – ja hovorím o formách v našom svete!

    No tak spláchni hajzel pránou!

  • Keby si začal orať až vtedy, keď máš hlad – bol by si na druhý deň v p.či! Na to máme kognitívne funkcie mozgu – aby sme robili aj v predstihu všetko, čo by sme museli urobiť aj tak! A to urobí aj veverička!

   Čiže podľa tejto debilizačnej logiky rodených psychopatov treba po tisícoch rokoch hospodárenia učiť ľudí hospodáriť pomocou hladu?! Kto tu šíri a drukuje tomuto úchyláckemu slobodomurárskemu kreténizmu?!

 11. …ozaj kopec informácii…na Srílanke ,,dali návod“, ako reagovať pri ďal.mož.,,vlne“ koronocirkusu či opič.kiahní….

 12. Koment ku: Covidbarón 11/7/2022 – 12:42 hod.

  Coviďák, díky za reakciu! Áno! Brala som to v rámci obdobia – platidla funkčnou menou.
  I keď – dnes – rozprávam vo svojej blízkej komunite, že keď odstaví „elita“ na jeseň – v zime – obchody s potravinami (lebo – hladomor, lebo ceny PHM, lebo energie, lebo vojna na UA, lebo – Plán satanistov – a to je to hlavné..), tak ja ponúkam bartrový obchod na prežitie v zmysle, že ja Tebe (jemu, inému..) ponúknem napr. 10 kg zemiakov v BIO-kvalite, to u mňa znamená, že nestriekané chémiou, uskladniteľných od septembra do júna – za napr. 2,5 kg hovädzieho mäsa, lebo viem, že v blízkosti chová „gazda“ kravy, ale nepestuje zemiaky, ev. za 1/2m3 palivového dreva, ev. za 3 poháre kvalitného medu, ev. za 30 slepačích vajec, lebo sused chová 40 sliepok atď..

  A dnes – otázka do pléna Bádateľa, vzhľadom k tomu, že Covidkobaron nám tu stále prezentuje len nicotu, smrť, otročinu, že sme tu paraziti – celkom zbytočne a na hovno, tak sa chcem opýtať: Koľkí z vás majú pripravený tovar do barter- obchodu?
  Pripravujeme sa už teraz na Zimu – na Chlad a Hlad, ktorý tu bol včera-predvčerom prezentovaný v článku ?
  Vieme sa postarať o seba a o rodinu? Nech to nie je len o čítaní katastrofických scenárov na weboch. Treba z toho veľa pretaviť i do našich obyčajných Životov.. Inak to nemá veľký zmysel, to čo tu robíme (čítame – píšeme).
  A len naivný človek sa spolieha na vládnu svoloč, ktorú občan – Slovák – vôbec, aleže vôbec – nezaujíma! Majú iné starosti..

  To je otázka – týchto letných dní.. Ako si ustelieš..
  P.S.1 – Nemyslím to zle, som si vedomá toho, že každý má iné štartovacie a pristávacie pole, každý z nás je inak mentálne naladený, ale – POMÁHAJME SI! Je fajn, že je tu Bádateľ a – priestor k tomu..
  Vďaka za pochopenie! A – prosím – nenapadájme sa tu navzájom! Berie to zbytočne energiu tým ľuďom, ktorí by možno – chceli niečo povedať, ale – cítia sa predom ostrakizovaní a radšej serú na to..

  Ďakujem za pochopenie!

  • Konečne mi odpovedz, čo si zač – Bat-ajša, a nesnaž sa tu pracovať s emóciami! Toto je úplne klasická ukážka židoviny, keď sa niekto stavia do pozície vodcu v potiažach, ktoré ešte nenastali – ale ktoré už niekto plánuje! Čo tu trepeš?!

   2,5 kg hovädzieho? á 10 eur za kilo? je 25 eur!
   Ja kupujem lacné krásne zemiaky á 0,45 e za kilo! T. j. 4,50 e za 10 kilo! Čo tu trepeš?! Argumentuješ číslami!
   A ku.va zakaždým sa ťa spýtam – čo si zač a čo tu organizuješ?! Lebo nejde o organizáciu ako takú – ide o iniciatívu a postavenie v tejto organizácii! Všakže Protokoly! Doboha s vami židákmi! Stále potrebujete mať všetko pod svojou kontrolou! FUCK!

   • Kohút zakikiríkal.. Ego-maniak zareval! Pripadáš mi ako bývalý ŠTB-ák na dôchodku s tými nekonečnými otázkami – Čo si zač?!“ Mám Ti tu hodiť v PDF – moje CV, alebo GDPR, chceš vedieť, akého som vyznania (garantujem, že nie – moslimského, ani židovského), chceš vedieť, či som slobodná, rozvedená? atď., čo Ti tu mám na Nete o sebe napísať?

    Ak si to nepochopil z mojich komentov, tak si ma hoď do nejakej tej Tvojej škatuľky a tam si ma zamkni.. Lebo forma.. Lebo – nie – Obsah..
    Apropó! Čo si zač?! Tak sa pýta skôr 1 bezďák druhého bezďáka – Čo si zač?
    Aspoň sa pýtaj: „Kto si“? A ani na to Ti nedokážem odpovedať, pretože až pred Bohom pochopíš Ty i ja, čo sme. Kto som ja, a kto si Ty?! Tu sa to naozaj – nedozvieš!

    To je môj posledný koment k Tvojej osobe a zamysli sa, ako tu reaguješ – nie voči mne – ale voči ostatným tu diskutujúcim. A tak sa Ťa pýtam naposledy: Kto si?, že tu buzeruješ všetkých ľudí?

    • Čo si zač?! A šup – hneď okolo seba ohnivý kruh potenciálnych spojencov – „nie voči mne – ale voči ostatným tu diskutujúcim“!
     Voči tebe!

     „Ja tuším, čo si zač! „Apropó! Čo si zač?! Tak sa pýta skôr 1 bezďák druhého bezďáka – Čo si zač?“ – dobrý pokus, ty židomuslimský troll! Jedného dňa to z teba vylezie, keď budeš mať pocit, že si tu ovládla diskusie – Ajša, 3. „žena“ Mohameda, známa rozprávaním „príbehov“ – no a ty tu servíruješ príbehy, o ktorých sa domnievaš, že tunajšie obecenstvo chce počuť! Hovorí sa tomu infiltrácia! Vôbec vládni trolli si dávajú špeciálne prezývky podľa určitých známych postáv, ktoré ich majú – podľa ich bábkovodičov – charakterizovať!
     „Pripadáš mi ako bývalý ŠTB-ák na dôchodku s tými nekonečnými otázkami“ – no veď práve ŠTB každému prideľovala charakteristické prezývky – Ajša! No lebo nie Šeherezáda – na to nemáš! Opakujem – u nás je to meno pre psa alebo koňa – a ty si ich pes a trójsky kôň! No lebo som „paranoik“! Napíš konečne niečo, čo tvoje publikum počuť nechce!

     Čo si zač?

Pridajte komentár

*