Kanadskí lekári nútia pacientov s depresiou, aby podstúpili eutanáziu


Print Friendly, PDF & Email

Kanadskí lekári nútia pacientov s depresiou, aby podstúpili eutanáziu

(Sean Adl-Tabatabai, The People’s Voice) Kanadskí lekári sa dostali pod paľbu za pokus prinútiť depresívnych a samovražedných pacientov, aby sa dali dobrovoľne zabiť prostredníctvom eutanázie.

37-ročná Kathrin Mentlerová hovorí, že išla do Vancouverskej všeobecnej nemocnice požiadať o pomoc pri zvládaní jej znepokojujúcich samovražedných myšlienok, pretože trpela chronickou depresiou.

Mentlerová však bola šokovaná, keď sa ju lekári pokúsili presvedčiť, aby sa prihlásila do kanadského programu lekárskej pomoci pri umieraní (MAID). Ako uviedla, prosila lekárov o psychiatrickú pomoc, ale nemocnica odmietla a namiesto toho ju presviedčali na eutanáziu.

Portál Globe and Mail uvádza:

Pani Mentlerová hovorí, že lekár jej povedal, že na vyšetrenie u psychiatra sú dlhé čakacie doby a že systém zdravotnej starostlivosti je „rozbitý“.

Nasledovala znepokojivá otázka: „Uvažovali ste už nad programom MAID?“

Na to Mentlerová odpovedala: „Môžem zavolať psychiatrickú pohotovosť, ale nemajú tam žiadne postele. Povedali mi, že systém je rozbitý.“

Stránka Slaynews.com k prípadu uvádza:

Mentlerová povedala, že neuvažovala o eutanázii, ale jej samovražedné myšlienky ju privádzali k nutkaniu na predávkovanie tabletkami. Lekár jej povedal, že pokus o samovraždu môže viesť k poškodeniu mozgu, prípadne k inému poškodeniu.

Ubezpečil ju však, že program eutanázie MAID bude „pohodlnejším“ procesom, keďže bude pod sedatívami.

„V ten deň som tam išla veľmi cielene kvôli tomu, že som sa nechcela dostať do situácie, že budem uvažovať o predávkovaní liekmi,“ povedala Mentlerová.

„Čím viac o tom premýšľam, tým viac nadobúdam presvedčenie, že to prináša stále viac etických a morálnych otázok.“

Po zverejnení prípadu sa nemocnica začala vykrúcať

Nemocnica Vancouver Coastal Health sa priznala k medializovanému rozhovoru s pacientkou, ale tvrdí, že lekári iba testovali Mentlerovú, aby zistili, aké silné sú jej samovražedné myšlienky.

„Počas hodnotenia pacientov tohto druhu lekári často kladú zložité otázky, aby určili vhodnú starostlivosť a riziko pre pacienta,“ uvádza sa vo vyhlásení vedúceho oddelenia pre verejné záležitosti nemocnice.

„Personál má preskúmať všetky dostupné možnosti starostlivosti. Klinické vyšetrenie pacienta, ktorý má samovražedné sklony, môže zahŕňať otázky, či vo svojich úvahách rozmýšľal aj nad programom eutanázie MAID. 

Prírodná liečba osteoartritídy

Chápeme, že takýto rozhovor môže byť pre niektorých pacientov znepokojujúci, a zdieľame naše hlboké ospravedlnenie za akékoľvek utrpenie spôsobené týmto incidentom.“

Na Mentlerovú však toto ospravedlnenie nezapôsobilo.

„Hodnotenie rizika samovraždy by nemalo zahŕňať ponúkanie možností ako zomrieť, lebo tak to vyznelo,“ povedala pre noviny.

„Tiež musím poukázať na to, že program eutanázie MAID pre pacientov s duševnými problémami zatiaľ nie je legálny, takže dávať niekomu podrobnosti o tomto procese sa zdá byť nesprávne. Ako to môže byť štandardný postup pri samovražednej krízovej intervencii?“

Mentlerová teraz čaká na vyšetrenie u psychiatra, ktoré má byť na jeseň a dúfa, že dostane potrebnú liečbu.

„Program eutanázie MAID nie je v súčasnosti legálny pre pacientov trpiacimi iba duševnou chorobou,“ vysvetľuje správa portálu Globe and Mail.

Kanada legalizovala asistované umieranie v roku 2016 pre pacientov s „rozumne predvídateľným“ úmrtím a v roku 2021 rozšírila spôsobilosť na pacientov s nevyliečiteľným ochorením, ktorí neznesiteľne trpia.

Legislatíva sa mala opätovné rozšíriť v marci 2023, aby umožnila eutanáziu pre tých, ktorí majú duševnú chorobu ako jedinú diagnózu, avšak federálna vláda požiadala o jednoročnú prestávku, ktorá by umožnila ďalšie zhodnotenie problematiky.

Odborníci sú proti eutanázii pacientov s duševným ochorením

V júli 2021 uverejnil medicínsky žurnál Psychiatric Times článok proti asistovanej samovražde.

Poznamenal, že „predbežné správy naznačujú zvýšený počet samovrážd vo všeobecnej populácii štátov, ktoré legalizovali eutanáziu (lekárom asistovanú samovraždu).

„Konkrétne, legalizácia eutanázie sa spája so zvýšeným počtom samovrážd v porovnaní s inými štátmi, ktoré eutanáziu nelegalizovali. Podobne sa miera samovrážd v Holandsku (kde je lekárska eutanázia legálna) zrýchlila v porovnaní so susednými krajinami, ktoré lekársku eutanáziu neuzákonili.“

Žurnál ďalej uvádza, že lekár a etik Leon Kass, dôrazne varoval: „Musíme sa starať o umierajúcich, nie zabíjať ich.“

Americká lekárska komora (American College of Physicians) uviedla, že samovražda s asistenciou lekára nie je ani terapiou, ani riešením zložitých otázok nastolených na konci života.

„Na základe zásadnej etiky, klinickej praxe, politiky a iných obáv Americká lekárska komora nepodporuje legalizáciu samovrážd za asistencie lekára.

Naopak, prostredníctvom vysoko kvalitnej starostlivosti, efektívnej komunikácie, súcitnej podpory a správnych zdrojov dokážu lekári pomôcť pacientom udržať pod kontrolou mnohé aspekty prežívania poslednej kapitoly svojho života.“

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Sean Adl-Tabatabai, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. „prostredníctvom vysoko kvalitnej starostlivosti, efektívnej komunikácie, súcitnej podpory a správnych zdrojov dokážu lekári pomôcť pacientom udržať pod kontrolou mnohé aspekty prežívania poslednej kapitoly svojho života.“
  ———————————–
  Borovička plus Lokálka – len to sa musia v Kanade naučiť, kde je Slovensko!
  ———————————–
  Inak – okolo roku 2000 plus ma matka tlačila do zamestnania v jednej sekte scientológov /čo som zistil až na mieste/, ktoré som vyložene odmietal, a vyhrážala sa, že skočí z balkóna /“však môžeš sa pred nimi pretvarovať“/. Zavolal som tiesňovú linku – a aká bola reakcia tej „poradnej“ kundy na druhej strane?

  To je jej vec, keď chce skočiť!

  To je dobré zamestnanie! „Poradní“ zmrdi sú všade! Skoro som zožral telefón!

  • Dobre, že si ho nezožral lebo by to dopadlo s tebou strašne matka by ta musela zachraňovat a ty by su ju
   defakto zachránil +++

 2. + mimo téma..
  Zatímco západní vojáci a experti pokračují ve studiu a analýze vzorků nejnovějších ruských zbraní představených na Mezinárodním vojensko-technickém fóru „ARMY-2023“, ruské ministerstvo obrany se rozhodlo postupně začít zavádět nejnovější ruské zbraně do bojové zóny. Hlavním cílem ruské armády je nejen posílit bojeschopné jednotky ruské armády, ale také provést odpovídající analýzu schopností nejnovějších ruských zbraní v reálných bojových podmínkách..
  NATO je zmatené – jak to Rusové dělají!?! Rusko poslalo na Ukrajinu nejnovější obrněné transportéry BTR-82UA!
  brighteon.com/d0d059f2-5cf3-46ff-a43e-1533eeb6849e

  Jak elitní ruské jednotky nyní útočí na pozice AFU – Total Combined Arms:
  brighteon.com/0c5502b6-e7ca-471f-a196-3a0bf920800b

  Zničení francouzského samohybného děla AFU CAESAR:
  brighteon.com/144ad0b4-8a97-4df7-b813-cde359a14548

  +
  „9 z 10 nás zemře.“ Elitní ukrajinský voják popsal protiofenzivu:
  thetimes.co.uk/article/ukraine-counteroffensive-i-m-ready-to-die-90-of-the-guys-here-will-die-too-76jvs3kwj

  • Marek Košice

   Je čas odísť. Toto nie je spoločnosť pre mňa. Nemáte ma čo naučiť.
   Emily, maj sa pekne, ty to máš v hlavičke celkom pokope. 🙂
   Adios.

  • Myslím, že už to celé prešlo do pozičnej vojny – tá línia sa udržiava až do politického rozhodnutia-dohody o definitívnom rozkrájaní Ukrajiny.
   Frontová línia je pomerne celistvá a stabilná – „akoby ju ceruzou načrtol sám Stalin“.

 3. +
  https://hrdinovesteckou.cz/files/1_4497.jpg
  Vítejte zpět!🐑🐑🐑 Bidetová je pozitivní na kóvid. Mírný průběh – samozřejmě. Tímto považujeme podzimní kovidové hry 2023/2024 oficiálně za zahájené.
  +
  https://hrdinovesteckou.cz/files/1_4496.jpg
  Fauci se obává, že lidé nebudou dodržovat nové příkazy „na roušky“

  • „“Odhadujeme, že v súčasnosti sa v nemocniciach nachádzajú státisíce pacientov s covidom,“ povedala hlavná expertka WHO na toto ochorenie Maria Van Kerkhove.“

   „Odborníci WHO vyzvali najmä starších ľudí a ďalšie zraniteľné skupiny obyvateľstva, aby sa v prípade potreby dali opätovne zaočkovať posilňujúcimi dávkami. Zároveň dodali, že zatiaľ sa v 11 krajinách objavilo iba 42 prípadov nákazy novým variantom koronavírusu BA.2.86 známym aj pod názvom Pirola. WHO ho monitoruje od polovice augusta.“
   https://www.cas.sk/clanok/2840481/co-sa-to-deje-pocet-nakazenych-novym-koronavirusom-opat-rastie-who-je-v-pozore/
   —————————
   Koľko debilov sa medzitým zabilo na elektrických kolobežkách?
   Týchto novinárov treba začať zabíjať!

 4. Je nám naložené len toľko, koľko sme schopný zniesť. Ak by sa ľudom predostrela plná informačná databáza súčastného stavu matrixu (hry) a nebudú mať pochopené, tak by sami hromadne začali žiadať o eutanáziu..!!!! (alebo defenestrácia a celkom slušný lynč)
  Uvidíme, ako to bude v čiastočnom výsledku vyzerať.

  Už len z toho čo sa tu deje sa dá usúdiť, čo sa bude v hre na pochopenie diať. Kto sa nechce učiť dobrovoľne, naučí sa inak…
  …a ešte si aj „učiteľov“ sám dobrovoľne zvolí vo „voľbách“ , presne podľa toho, čo potrebuje. Tzv. voľba menšieho zla. Aj keď je tu aj možnosť, že nebudú voľby, dokedy bude čo kupovať a za čo, staré rímske „chlieb a hry“ platí aj dnes.

  Poznanie oslobodzuje…
  Poznajte (zmeňte) seba a pochopíte a aj troška si sami sebe prispôsobíte svet (matrix súčastný a možno aj budúci).

  • Stihol si to napísat cca do dvanástej sedí to tak ako to má byt ja ti stíham odpísat práve ked mi skončila v práci , padla mi PD je to fajn °°

  • Choď do…
   Menšie zlo nejestvuje, zlo je vżdy lan zlo

 5. Zaujímavý príspevok pána Staněka. Chlap vie čo hovorí a prečo…

  https://www.youtube.com/watch?v=oXmS67_4xGU

  Hra graduje, keď už aj osoby zaujímavé (kontraverzné) sa verejne vyjadrujú k indivídu zo Sme Spodina. Keby začnú oni rozprávať, a nie len oni, ale aj istá štátom platená organizácia na zhromažďovanie informácií, tak budú nielen vlasy dupkom stáť ľuďom, ale aj sa niektorí pozvracajú…

  Až keď sa to dotkne detí, alebo rodiny nejakého papaláša či niekoho čo sa neondie, potom to naberie troška na šmrnci. Reči o tom, ako záleží na obyčajnom pracujúcom človeku sme počúvali aj za socíku a počúvame ich aj 31 rokov po a kde sme ?! V podpriemernej platobnej sfére (kto ešte pracuje) ( okrem lekárov, sudcov, úradníkov, policajtov, členov politických klanov podnikateľských, politických strán platených z daní občanov cez voľby, tzv. novinárov a umelcov, športovcov, parazitov všetkého druhu atď..) a zástupcovia vo funkciách od 5 000 do 16 976. Až sa jeden čuduje, ako to môže všetko fungovať ?!?!

  Všetkého do času…

  Tomu sa bude hovoriť poučenie z krízového vývoja. Do 30. sa asi všeličo ešte udeje. Rus telefonoval so Saudom a znížia 1 000 000 a 300 000 barelov produkciu ropy. A to bude ďalší klinec…

  • Ucel je obmedzit jazdu autami,je to jeden z planov WEF a Agendy 2030. Rusi su tiez v tom,100%

   • Galaxia andromeda

    Realita je ale presne opacna aut pribudaaaa pribudaaa pribudaaaa v ČŔ 9000000 aut coskoro bude viac aut ako obyvatelov a to neratam deti a uplyne starych ludi!!! Uz je pomer 1:1.

 6. Jedna Múdrosť – hovorí:

  „Stres, úzkosť a depresia vzniká, keď žiješ iba preto, aby si uspokojil všetkých ostatných a pritom jeb*eš na Seba!“ – viď odkaz nižšie

  https://www.instagram.com/p/CZfLZtyt3dD/

 7. Marek! Ty vidíš toho kto píše komentáre pod rôznymi menami? Vidíš kto tam za pc skutočne sedí, čo je zač a aké má úmysly? Nevidíš. Vôbec nevieš s kým máš do činenia. Nemáš prečo byť akokoľvek sklamaný/viazaný na kohokoľvek tu v komentároch alebo očakávať, že z informácií od komentujúcich budeš mať bez vlastného pričinenia nejaký osoh či dúfať, že tí tu niekto prinesie osvietenie alebo že bude s tebou na rovnakej vlne. Sám sa musíš snažiť aby si tu niečo získal. Nachádzaš sa v priestore infovojny a nie v nejakom klube spriaznených duší. Buď nezávislý a pokračuj v hľadaní Pravdy aj tu na Bádateľovi. Na ostatných sa nijako neupínaj a ani nič od nich neočakávaj, Môže sa to v komentároch hemžiť aktivitami o ktorých nemáš ani potuchy a predsa môžeš vlastným nezávislým skúmaním štruktúry komentárov komentujucich a redakcie (nech sú akékoľvek) veľmi mnoho získať, vyťažiť a vytušiť pre vlastné dobro.
  .. inak podľa mňa je tu v komentároch veľmi veľa dobrých hlbokých myšlienok a právd – nech už sú od kohokoľvek a nieže nie! A trebárs ťa niektorá nečakane osvieti keď budeš v úzkych a mať naozaj ťažké chvíle a nebudeš v živote vedieť ako ďalej.

Pridajte komentár

*