Neuveriteľné: Ako dlho žije pacient s chemoterapiou a koľko bez nej


Print Friendly, PDF & Email

chemoterapia a dožitie

Dr. Hardin B. Jones, bývalý profesor medicínskej fyziky a fyziológie na Kalifornskej univerzite v Barkeley študoval dĺžku prežívania onkologických pacientov po dobu vyše 25 rokov.

To, na čo prišiel, doslova vyviedlo z miery celú vedeckú komunitu, ktorá sa dodnes s jeho zisteniami nedokázala zmieriť.

Na konci svojho výskumu totiž došiel k záveru, že napriek všeobecne rozšírenej viere, chemoterapia jednoducho nefunguje.

Bol svedkom, ako mnohí pacienti s rakovinou, ktorých liečili chemoterapiou, umierali hroznou smrťou. Mnohí z nich podľahli svojmu osudu oveľa skôr ako tí, ktorí si nezvolili žiadnu liečbu.

Po ďalšom preskúmaní Dr. Jones zistil, že pacienti po chemoterapii umierali dokonca mnohonásobne rýchlejšie. Neskôr urobil nejaké prepočty, ktoré jasne ukazovali, že rakovinový priemysel nechce, aby sa svet dozvedel o svojej multi-miliardovej dojnej krave.

Ľudia, ktorí odmietli konvenčnú liečbu, žili v priemere ešte 12 a pol roka.“, uvádza Dr. Jones o svojich zisteniach, ktoré boli publikované v denníku Transactions of the New York Academy of Sciences (Protokoly akadémie vied v New Yorku).

Tí, ktorí akceptovali štandardné metódy liečby, žili v priemere len 3 roky.“

Pacientky s rakovinou prsníka, ktoré odmietli všetky konvenčné terapie, žijú až 4 krát dlhšie ako tie, ktoré nasledujú systém

Zachytili ste to?

Odmietnutie konvenčnej liečby rakoviny a nič nerobenie malo za následok u pacientov s rakovinou to, že žili až 4 krát dlhšie, ako ich „poslušnejší kolegovia“.

Toto je niečo, o čom sa nedopočujete v mainstreamových médiách.

Tie naďalej živia mýtus o tom, že pacienti s rakovinou z nejakého záhadného dôvodu potrebujú toxické látky vstrekované do žíl na to, aby prežili a dosiahli status „vyliečených“ (čo je inak tiež zavádzajúce označenie).

Štúdia Dr. Jonesa ďalej zistila, že to isté sa týkalo konvenčnej liečby pre rakovinu prsníka.

Ženy, ktoré odmietli chemoterapiu, radiáciu aj operáciu – a ostali bez liečby – tiež žili až 4 krát dlhšie ako ženy, ktoré šli pod skalpel alebo súhlasili s tým, že im bude podávaná chemoterapia.

Úspešnosť chemoterapie aj podľa konzervatívnych kritérií je len asi 2%

Ako bolo tiež priznané v nedávnej štúdii publikovanej v denníku Clinical Oncology v roku 2004, úspešnosť chemoterapie je naozaj len asi 2% zo všetkých prípadov rakoviny.

Zbohom vysoký krvný tlak

A toto je založené na kritériu štandardnej 5 ročnej doby prežitia, ktorá technicky nie je indikátorom vyliečenia – aj napriek tomu, že úrady ju takto prezentujú.

Separátna štúdia publikovaná v Journal of the American Medical Association (Žurnál americkej medicínskej asociácie) spätne v roku 1979 zistila, že väčšina bežných procedúr pre diagnózu a liečbu rakoviny prsníka (z ktorých takmer všetky sa používajú dodnes) neurobila nič pre zníženie jej výskytu alebo predĺženie života pacientok.

Dve ďalšie štúdie, prvá z Izraelu publikovaná v roku 1978 a druhá z Veľkej Británie publikovaná v The Lancet v roku 1980, zistili to isté.

„Celková doba prežitia pacientok s primárnou rakovinou prsníka sa za posledných 10 rokov nijako nezlepšila, napriek používaniu viaczložkovej chemoterapie zameranej na metastázy“, vysvetľuje štúdia v Lancet, nazvaná „Zlyhanie chemoterapie pri predlžovaní života v skupine pacientok s matastázovanou rakovinou prsníka“.

„Ďalej, nebolo zaznamenané žiadne zlepšenie v dožití od prvého metastázovania. Doba prežitia mohla byť u niektorých pacientok na chemoterapii dokonca skrátená.“

Prírodné terapie na liečbu rakoviny sú vašou najlepšou voľbou, ak sa u vás toto hrozné ochorenie vyskytne

Existujú riešenia na liečbu rakoviny prírodným spôsobom, ktoré nezahŕňajú nič nerobenie – čo je inak stále lepšie, ako isť konvenčnou cestou.

Aj na našej stránke sme publikovali veľký počet takýchto terapií. Všetky články na túto tému nájdete v kategórii Rakovina, prípadne pod značnou Terapie na rakovinu.

Záver

Zbožné želania nezmenia nič na tom, že farmaceutický priemysel je proste: priemysel.

Lekári, výrobcovia liekov, nemocnice a ďalší zúčastnení zarábajú veľké peniaze vždy, keď sa onkologický pacient podvolí štandardnej liečbe.

Tá zvyčajne zahŕňa vstrekovanie chemoterapeutických jedov do tela, pálenie ionizujúcou radiáciou alebo odrezávaním častí tiel. Prípadne nejaká barbarská kombinácia všetkých troch dokopy.

Je možné, že zopár ľudí bude s takýmto náhľadom na konvenčnú liečbu silne nesúhlasiť. Najčastejšie to budú samotní onkologickí pacienti, prípadne rodinní príslušníci, ktorí videli svojich milovaných umierať.

Faktom však ostáva, že každá z týchto domnelých liečebných metód vo veľa prípadoch proste nefunguje.

Málo známe výskumy, ktoré medicínsko-industriálny komplex sústavne ignoruje alebo potláča, odhaľujú, že obzvlášť chemoterapia jednoducho nie je efektívnou liečebnou metódou na rakovinu.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: Chemotherapy kills cancer patients faster than no treatment at all

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Včera som si vypočula toto dobré video https://www.youtube.com/watch?v=ddADeIsXrOw presne ako v tomto článku tvrdí sestrička, ktorá pracovala 17 rokov na onkológii. Dnes doporučuje naturálnu medicínu pre liečenie rakoviny (zmeniť stravovanie, vit. C injekčne, ozónterapia, vyhýbať sa stresu – veľmi oslabý imunitu…) Vysvetľuje aké veľké provízie berú onkológovia za chemoterapiu, nariadia ju aj umierajúcemu pacientovi (len aby mali peniaze)…Chemoterapia vytvára ďalšiu rakovinu…

 2. manžel odmietol chemoterapiu.urobili sme všetko o čom píše eva. výsledok? zomrel za 2 mesiace. neverím už nikomu a ničomu.

  • Presne tak, čo to je za termín, že žijú bez chemoterapie štyrikrát dlhšie. Nepovedali koľko žijú s terapiou, aby sa to dalo porovnať.

  • Mária,moja priateľka tiež odmietla chemoterapiu a napokon zomrela…smutné moc.Ona však počas tých 2 rokov tvrdila,že žije kvalitnejšie a nemá stále strčenú hlavu vo „vécku“.Bola zdravotníčka a liečiteľka zároveň ale sama si povedala,že ak je zástancom nechemickej liečby,tak musí so svojim presvedčením ísť až na koniec.Skutočne aj spokojne odišla „hore“ a ja čakám,že sa mi ozve 🙂
   Ktovie, či /ne/kvalita života, predlžovaná liečbou je to, čo chceme…ale tu si každý nájde svoju cestu a aj spôsob ako s chorobou naložiť.

   • Treba vsadit na vedu, ale pravdivu. Dr. Gerson, Dr. Walker, Dr. Campbell.
    Ak chcete o chorbach nieco vediet, tak citajte Cinsku studiu. Nechodte za podivnymi liecitelmi a roznymi individuami. Pouzivajte rozum.

 3. Rakovina je svinstvo, pokial nenajdu ucinny liek, konci skor ci neskor kazdy, ci bral chemo alebo naturo. Bude to asi o genoch, strave a zivotnom postoji. Moj dedo sa dozil 93 rokov a cely zivot aj fajcil aj si vypil a rad sa zabaval.No do vysokej staroby manualne pracoval, strava vacsinou domaca kapusta, zemiaky a co na dedine vypestovali a chovali, maso max. raz do tyzdna. Svokor zomrel ako 63r, nikdy nefajcil, nepil,strava fajnova, mestsky panko,vylihoval na gauci pri telke, ak bolo treba nieco urobit, tak to robil sposobom dejte mi lidi, ja to udelam a vecne sa nervoval. Tak ani pan Boh nevie, ako treba zit.

  • Liek na rakovinu je davno vynajdeny…zdrava strava…

   • to nie je liek, ale prevencia… Nemýl si pojmy a dojmy, už keď rakovinu máš, zdravá strava ťa nespasí, nemá na to čas.

    • Ale vdaka prevencii nepotrebujes liek. Odstran problem a nie symptom. Strava je zakladom pre vsetko. Ak telo nedostane, co potrebuje nemoze fungovat spravne. Uz Hypokrat hovoril, nech je jedlo vasim liekom. Porovnaj si choroby/ stravu zapadu a choroby/stravu tretich krajin. Mozno pochopis.

 4. Rakovinové bunky ničí náš vlastný imunitný systém, len ho treba podporovať. Pochádzam z dedinského prostredia a nevymenil by som ho za mestský život. Všetko je individuálne ale nebudem napr. fajčiť alebo piť alkohol, keď viem, že tým škodím vlastnému organizmu.Najlepšie je nezačať fajčiť, načo s tým začínať,keď je to pre človeka zlé? Alebo podobne napr. drogy,alkohol? Čo je na nich dobré? Načo užívať niečo od čoho je človek potom závislý? Droga bude rozkazovať mne? Určite NIE. Podľa mňa je najlepšie chorobám predchádzať. Dá sa to. Čo spôsobuje choroby? Celkový zlý životný štýl, akým žijeme. Život je veľakrát o premáhaní a o zmene. I ja sa v živote veľakrát premáham. ZMENA je veľmi dôležitá. Prešiel som napr. postupne na vegetariánsku a neskôr na vegánsku stravu a zistil som,že takéto stravovanie mi vyhovuje. Nechcem teraz tým povedať,že sa každý má stať vegetariánom alebo vegánom,ale v živote je potrebné aj niečo meniť, nie len stáť na tom istom bode. Ak sa v živote dá niečo zmeniť k lepšiemu, je dobré takúto zmenu podstúpiť.

 5. Myslím si, že všetko závisí od štádia v akom sa rakovina podchytí. Rakovina je totiž zákerná v tom, že pokiaľ nikde ,,netlačí“ a nemá žiadne vážne prejavy, tak sa najskôr na ňu príde už v poslednom štádiu. A to je veľmi ťažké zvládnuť ,,len pokusom o zmenu životného štýlu“. V prvom rade treba žiť zdravo v rámci prevencie a keď človeka postihne nejaká rakovinová diagnóza, tak sa vschopiť a totálne zmeniť stravu a všetko ostatné čo už tu bolo x krát popísané. Zbožňujem výhovorky typu, že sa to nedá. Hovoria ľudia, ktorí to ani neskúsili. A hoci majú okolo seba ľudí, ktorí takto žijú, tak ich považujú za bláznov. Napr. keď som niekedy rodine navrhla aby jedli viac zeleniny a ovocia, aby prestali ,,žrať“ toľko múčnych jedál a každý deň mäso, tak ma vysmiali, že zelenina je drahá a čo vôbec potom budú jesť? Ja som veľa vecí zmenila v živote, takže mám právo povedať, že sa to dááááá! A keďže sú komplet všetci fajčiari, tak som debatu skončila tým, že všetko zdravé je drahé, len tabak nie….Na záver len toľko, že všetky choroby a teda aj rakovina sú len výsledkom nášho ignorantského prístupu k životu a zdraviu.
  Čo dávaš, to sa ti vracia………

 6. Napr. rakovinu pankreasu ťažko podchytiť. Včera o tom hovorili v správach.Človek môže mať neurčité príznaky : bolesti brucha, chudnutie pri tejto rakovine a ani o nej nemusí vedieť. Práve preto som prešiel na vegánsku stravu – stravu bez živočíšnych potravín a výrobkov z nich a tiež kupujem len celozrnnú múku a celozrnné cestoviny. Nemohli by výrobcovia potravín na Slovensku vyrábať LEN CELOZRNNU MUKU A CELOZRNNE CESTOVINY ??? Načo vyrábajú bielu múku a výrobky z nej ??? Je to nehodnotné, škodlivé a navyše je tam veľmi male mnozstvo živin,vitaminov,mineralov aj vlákniny. Načo kupovať takú potravinu ??? I keby ju zadarmo dávali tak to neprijmem. Škodlivá potravina nemôže pomáhať zdraviu resp. človeku ,naopak podporuje vznik choroby a určite sa to podpíše aj na pankrease. Denne konzumujem surové ovocie a zeleninu lebo iba v nich je jediný ZDROJ VITAMINU C a je v nich aj množstvo iných prospešných látok – antioxidantov. Denne by som mäso určite nejedol, snáď raz za 6 mesiacov si niečo mäsové dať, namiesto mäsa konzumujem sóju ale v malom množstve asi lyžičku denne. Vajciam sa vyhýbam a kravskému mlieku tiež, je to podľa mňa škodlivé a pre naše zdravie nevhodné,ale ja nikomu nič nezakazujem ani neprikazujem,že mäso nejedz ani vajcia, ale jedz ovocie a zeleninu…Každý nech sa stravuje podľa svojich možností. 🙂 V iných potravinách sa tento vitamín nenachádza ,ODD vitamínu C je 70 mg – 2000 mg. Fajčeniu hovorím JASNE NIE. Nebudem si škodiť a ešte aj podporovať tabakový priemysel a kupovať cigarety.Určite NIE. Človek fajčí a ešte aj ochorie z toho, nechápem , aký význam má fajčenie ??? Ak mi nejaký fajčiar povie JEDEN JEDINY POZITIVNY ZDRAVOTNY DOVOD prečo je fajčenie cigariet ,,super,, začnem fajčiť aj ja. Predpokladám,že sa nenájde ANI JEDEN ČLOVEK 🙂 . Prajem vám všetkým veľa zdravia. 🙂

 7. Presne tomuto zaveru sa hovori zanedbana premenna. A teda, ze pozorujeme korelaciu v pocte mrtvych ludi a v pocte ludi liecenych chemoterapiou, ale zanedbame premennu ze tito ludia su preto lieceny chemoterapiou pretoze trpia na smrtelnu chorobu. Logicky zaver by bolo ze ludia s rakovinou maju velku pravdepodobnost umrtia, tak isto by bol logicky zaver ze vela ludi s rakovinou sa lieco chemoterapiou, ale zaver ze chemoterapia sposobuje smrt je nelogicky.

 8. Pozrite si roky,ktore sa spominaju v clanku. 78 a 83, hrozne stare informacie. Ja som tiez vedec,ale zistenia z tychto rokov uz vobec nemozeme brat do uvahy. uz aj 5 rokov dozadu su vo vede stare informacie..

  • Zaujímavé, že Einsteinova teória relativity je stará vyše 100 rokov a je stále aktuálna. Alebo, že chemoterapia či ožarovanie vymyslené pred 70 rokmi sa používajú aj dnes…

  • Veda ja subjektivny nazor skupiny vedcov platny v danom obdobi:)

 9. Mám osobnú skúsenosť s vysokými dávkami vitamínu C. Výsledok môžem považovať za výborný, nakoľko už ubehli tri roky a od vtedy som nebol ani raz chorí, ani len nádchu som nechytil, takže imunite to do veľkej miery prospelo. Len ako som sa neskôr dozvedel farmaceutická lobby tento liek z dôvodu chýbajúcej bezvýznamnej informácie v príbalovom letáku zakázala voľne predávať.

  • gabriela.vrablova

   Mam kamaradku ktora je viac ako styri roky po operacii rakoviny prsnika,prsnik jej nechali,ic jej odstranili metas tazi.je na liekoch,ale nepodstupila chemoterapiu.je slaba,ale zakladne veci hygiena,varenie,to urobi,

 10. Verím tomu čo sa tu píše, môj ocino mal a zrejme aj má rakovinu, ale odmietol akúkoľvek liečbu, jeho veta ,,nedám sa im zabiť,, a lieči sa sám, stravou, šťavami, a na prehliadke mu jeho lekár keď ho videl po 3/4 roku že výsledky krvi a aj sono – nič neukázali, žiadne stopy po rakovine, a ja nato oci a čo si mu nato povedal – ocova veta ,,oni veľmi dobre vedia že sa dá aj inak liečiť, ale čo by potom robili,,.
  Všetko je o viere a o tom či sa zveríme lekárom alebo dáme šancu zabojovať telu samému.
  Samozrejme niekedy keď sa nato príde je už veľmi pozde…a už potom to má rýchly spád.
  Určite sa na liečbu rakoviny už pozerám inak, naučila som sa jesť oveľa viac zeleniny ako doposiaľ, na linke máme veľký odšťavovač a ak ma niečo také postihne ako môjho oca, viem že mi ukázal cestu a že pôjdem tou jeho cestou, bez lekárov, a chemoterapie.
  Všetci čo bojujete s tou zákernou chorobou držím palce a hlavne verte, on tomu tak veril že je zdravý, stále keď som ho presviedčala oci choď sa dať prosím ťa liečiť-jeho veta, nechajte ma všetci, ja sa vyliečim, verte mi a nenúťte ma do toho.
  Viem čo robím.
  Viera je silná :), pekný večer

  • Zuzka, konečne niekto napísal ten najdôležitejší liek: VIERA. Nie viera v Boha či nejaké náboženstvo, úplne jednoduchá viera v to, že Ja sa vyliečim tou metódou, ktorú som si sám vybral. A na metóde takmer nezáleží. Kedysi z určitých dôvodov som sa venovala štúdiu vtedy dostupných prípadov tzv. zázračných vyliečení. Boli to neskutočne rôznorodé prípady, niektoré až tak absurdné, že človeku rozum zastavoval. Napr. jeden chlapík sa vyliečil tým, že začal chodiť na dlhé prechádzky do lesa (veril v silu zdravého lesného vzduchu a pohybu), iný si zas púšťal neustále komediálne filmy (chcel dosiahnuť pozitívnu myseľ), niekto pije vodu vraj zo zázračného prameňa, niekto sa vylieči šťavami či dokonca jedinou nejakou rastlinou, iný zas detoxikačnou kúrou. atď. Nedávalo mi to zmysel, nevedela som stále nájsť niečo čo by zabralo všetkým a až keď som začala hľadať niečo, čo ich všetkých spojuje, aj keď mali rozdielne metódy, mi to došlo. Všetci do jedného na 100% verili tej svojej metóde, bez výhrad, a to tak, že mnohí sa odmietli podriadiť konvenčnej liečbe, svojej metóde verili omnoho viac. Čiže tým zázračným prostriedkom je VIERA. A potvrdzuje to aj slávny Placebo efekt, tam predsa ide o to isté, ľudia, ktorí užili len placebo tabletku dosahovali rovnaké vyliečenie ako tí čo užili skutočnú tabletku. Ako je to možné? Nuž verili tomu, že tá ich tabletka je účinná na ich chorobu. Zas len VIERA. Problém je, že dokázať tak úplne bez pochybností a na 100% veriť nie je jednoduché, ľudia majú často pochybnosti a potom stráca účinok akákoľvek liečba. Treba preto posilovať neustále zdravú vieru v seba, vo svoje sily a schopnosti, Prevencia je samozrejme tiež výborná vec, zbytočne nezaťažovať organizmus škodlivinami a skôr ho posilovať prospešnými látkami. No pod prevenciou si ja predstavujem aj pozitívne naladenú myseľ, neprikladanie prílišnej dôležitosti ničomu a nikomu, ani sebe. Ako sa vraví, keď nejde o život nejde o nič 🙂 No dnes sa ľudia stresujú aj pre nesprávne povedanú vetu šéfovi, 2 dni sa zožierajú a nemôžu spať alebo čo, akoby šlo naozaj o život. A hľadajte si všetci prácu, ktorá vás baví. Aj keby ste zarábali milión ale vaša práca vás nebaví, tak vás to bude denno denne zožierať. A nie je nič horšie a účinnejšie na spustenie rakoviny ako to, čo vás potichúčky pomaličky dlhodobo denno denne zožiera. Toho sa treba zbaviť čím skôr.

   • Máte pravdu, naše vlastní mysl má obrovskou sílu, …
    Páter Ferda tvrdil: „Tvoje strava ti budiž lékem a tvými léky budiž tvá strava.“ Proč se nikdo nezamyslí nad židovskou „košer“ stravou ? K trávení mléčných a masných výrobků potřebujeme různé enzymy, což nadměrně zatěžuje náš organismus a potrava „leží v žaludku“ mnohem déle, … Všechno už tu jednou bylo, ale k tomu, aby se to dostalo k lidem, brání peníze, které převažují nad zdravím bližních, na všech úrovních.

   • Takže čo z toho vyplýva, že všetko je v hlave .. Už aj myšlienka je neskutočnou hybnou silou , ktorá sa prenáša do fyzickej úrovne bytia.
    Presne tak , ako keď Ježiš povedal: „Tvoja viera Ťa uzdravila“

 11. Čítal som o zázračných účinkoch pôstu /42 dní len voda/
  organizmus začína stravovať sám seba,všetko,čo je nepotrebné,najskôr tuky….
  Má niekto s tým skúsenosti?

 12. Má sestra v před 11 roky zvládla chemoterapii (metastázy na plicích) a pak injekce do břicha na posílení imunity.Před téměř třemi lety se lékařem nechala přesvěčit na ,,odstranění nádoru“ v tříslech.Rozřezali ji břicho a pak s další léčbou otáleli. V jiném onkologickém zařízení ji nabídli biologickou léčbu, na kterou přistoupila, ani ji nedotáhla dokonce. Měla strašné vedlejší účinky, poslali ji do domácí péče a do tří měsíců nás opustila. Pro mě osobně varovný příklad proč těmto zdravotnickým zařízením nevěřit a zdaleka se jim vyhnout.

 13. veru je to tak. Mala som moznost vidiet čo urobili 2 operacie, chemo a ozarovanie s mojou mamou. Bolo to hrozne a bolestive pre celu rodinu. Po vsetkych tychto procedurach jej bolo horsie a horsie….velmi trpela ale verila doktorom az do konca. Keby ju nechali radsej na pokoji aspon zbytok zivota mohla prezit bez krutych vedlajsich ucinkov liecby a v pokoji. To nebola liecba ale tyranie, ktore si nezasluzila. Vycitam zdravotnictvu ze este v tomto storoči ludi takto trapi a prispieva k tomu nemalou mierou.

 14. Tiez mi chemoterapia zobrala mamu. Pred 4 rokmi jej diagnostikovali rakovinu vajecníka, operovali ju a odmietla chemoterapiu. Zila spokojne a plnohodnotne a po 3 rokoch sa jej vratila a zistili jej metastazy v hlave a brusnej dutine. Kedze metastaza jej tlacila na recove centrum mala poruchu reci a nevedela lekarom povedat, ze nechce chemoterapiu … tak jej ju supli riadne silnu aj s radioterapiou … a do 4 mesiacov zomrela. Nie som naivna rakovina je predsa smrtelna choroba, aj ked sa stavaju aj zazraky a vela ludi ju porazi. Videla som na vlastne oci co to s nou chemoterapia urobila… nezomrela na rakovinu, ale na nasledky chcemoterapie!!! Uplne jej znicila imunitny system, uz sa nepostavila na vlastne nohy, mala bielkoviny pod hranicou, rozhadzane mineraly.

 15. Michael Brostík

  No ja si myslím že ked má človek zomrieť tak zomrie aj tak lebo prišla jeho chvíla a moze sa nadájať liekmi vitaminmi a tak kolko chce aj tak mu to nepomože a ak sa má vyliečiť vylieči sa a chemoterapie je isto pre človeka vyčerpavajuca aj pre onkologické detičky vobec sa nedokázu usmievať vytrácajú sa zo svojho detského sveta a na ich tváričkách večšinou vidiet len smutok a plač lebo su utrápené chemoterapiou a to isté aj seniori nedokazu sa uz radovat smiat alebo aj dospeli vsetko onkologický pacienti proste ak má človek rakovinu a nepodchytí ju včas tak zomiera skôr alebo neskôr a to či chce či nechce.

  • Špekulant

   Keby sme takto uvazovali, nemusime sa liecit vobec. Nechame to na osud a hotovo. Ja som moju mamu vratila z druheho brehu trikrat, pretoze som verila, ze sa to podari, hladala a nasla som riesenia a urobila vsetko pre to, aby sa to podarilo. Az ked som uz nevladala, prestala som bojovat, zverila ju zdravotnictvu a ona odisla. Keby som sa spolahla iba na zdravotnictvo, odisla by o 13 rokov skôr. Nebola onkologicky pacient, ale mnoho sa da urobit, ked clovek chce, veri si a ma na to dost sil. Zdravotnictvo uplne nezaznavam, mnohokrat nam pomohli lekari, ale mnohokrat som ja im musela nasepkat, co maju robit. A ked ide o stareho cloveka, treba aj personalu v nemocnici povedat, ze chceme, aby toho cloveka este chceme, pretoze oni to casto beru tak, ze tam prisiel zomriet a nesnazia sa.

 16. Milan Moskala – Léčebný půst – veľmi zaujímavé a poučné

  https://www.youtube.com/watch?v=hN0YEbpIMho

Pridajte komentár

*