Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Pentagón sa snaží zabrániť korporátnym médiám zavliecť USA do 3. svetovej vojny


Print Friendly, PDF & Email

Pentagón sa snaží zabrániť korporátnym médiám zavliecť USA do 3. svetovej vojny

(Joe Lauria, Global Research) „Dve uniknuté správy z Pentagonu odhaľujú lži mainstreamových médií o tom, ako Rusko vedie vojnu na Ukrajine. Cieľom tejto propagandy má byť zavlečenie USA do konfliktu,“ píše Joe Lauria.

Pentagon vedie momentálne boj s ministerstvom zahraničia USA a Kongresom, aby zabránil priamej vojenskej konfrontácii s Ruskom, ktorá by mohla rozpútať najnepredstaviteľnejšiu hrôzu vojny.

Prezident Joe Biden sa nachádza uprostred tohto boja. Zatiaľ stojí na strane Pentagonu a tvrdí, že nad Ukrajinou, v ktorej bojujú ruské lietadlá, nemôže byť vyhlásená bezletová zóna NATO, pretože to by viedlo k rozpútaniu tretej svetovej vojny.

„Prezident Biden dal jasne najavo, že americké jednotky nebudú bojovať proti Rusku na Ukrajine. Ak vytvoríte bezletovú zónu, tak aby ste túto bezletovú zónu presadili, budete musieť zaútočiť na ruské lietadlá. To by nás však dostalo do vojny s Ruskom,“ povedal začiatkom mesiaca americký minister obrany Lloyd Austin.

(Plánom americkej administratívy je zvrhnúť ruskú vládu prostredníctvom povstania a ekonomickej vojny, nie priamej vojenskej konfrontácie.)

Médiá a niektorí kongresmani tlačia USA do otvorenej vojny

Tlak na Biely dom zo strany niektorých členov Kongresu a najmä tlačového zboru, aby bezohľadne priviedol USA priamo do vojny, je však neústupný.

Minister zahraničia USA Antony Blinken, ktorý pôvodne podporoval plán poslať lietadlá NATO z Poľska na Ukrajinu, ustúpil a teraz je proti bezletovej zóne.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý je v západných médiách oslavovaný ako virtuálny superhrdina, váhal medzi vyjednávaním mierového urovnania konfliktu s Ruskom a požiadavkou smerom k NATO, aby „zatvorilo nebo“ nad Ukrajinou.

Aby zachránil svoju krajinu, zdá sa, že je ochotný riskovať ohrozenie celého sveta.

Rozhodnosť Pentagonu bude otestovaná, ak by došlo na Ukrajine k útoku chemickými zbraňami. Biden povedal, že Rusko by zaplatilo „tvrdú cenu“. Avšak kto by bol skutočným páchateľom takéhoto útoku, môže byť nejasné.

Medzitým západné korporátne médiá, závislé takmer výlučne od ukrajinských zdrojov, uvádzajú, že Rusko prehráva vojnu, jeho vojenská ofenzíva sa „zastavila“ alebo, že kvôli frustrácii sa zámerne zameralo na civilistov a zrovnalo mestá so zemou.

Biden vstúpil do tejto časti príbehu a označil ruského prezidenta Vladimíra Putina za „vojnového zločinca“. Povedal tiež, že Rusko plánuje chemický útok pod falošnou vlajkou, aby z neho obvinilo Ukrajinu.

Dve správy, ktoré vykresľujú iný príbeh

Nedávno však Pentagon urobil odvážny krok a zverejnil novinárom dve správy, ktoré sú v rozpore s uvádzanými informáciami.

„Ruské správanie v tejto brutálnej vojne však rozpovedá iný príbeh ako je všeobecne uznávaný názor, že Vladimir Putin má v úmysle zdemolovať Ukrajinu a spôsobiť maximálne škody civilnému obyvateľstvu – čo odhaľuje strategickú vyváženosť ruského vodcu,“ uviedol Newsweek v článku s názvom „Putinove bombardéry by mohli zdevastovať Ukrajinu, ale on je zdržanlivý. Tu je dôvod prečo“

Článok cituje nemenovaného analytika pentagonskej Defence Intelligence Agency (DIA), ktorý povedal:

„Srdca Kyjeva sa sotva dotkli. A takmer všetky útoky na veľké vzdialenosti boli zamerané na vojenské ciele.“

Dôstojník amerického letectva na dôchodku, ktorý teraz pracuje ako analytik pre dodávateľa Pentagonu, dodal:

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

„Musíme pochopiť skutočné správanie Ruska. Ak si budeme nahovárať, že Rusko bombarduje všetko bez rozdielu, alebo že nedokáže spôsobiť väčšie škody, pretože jeho vojaci nie sú na túto úlohu vycvičení, alebo preto, že je technicky neschopné, potom nevidíme skutočný konflikt.“

V článku sa píše:

„K uplynulému víkendu, teda za obdobie 24 dní konfliktu, Rusko vykonalo asi 1 400 úderných bojových letov a vyslalo takmer 1 000 rakiet. Naproti tomu, v prvý deň irackej vojny v roku 2003 podnikli Spojené štáty americké viac bojových letov a vypálili viac rakiet…

Časť týchto útokov poškodila a zničila civilnú štruktúru a zabila a zranila nevinných civilistov. V skutočnosti je však miera úmrtnosti a zničenia v porovnaní s kapacitou Ruska nízka.

Viem, že je to ťažké… prehltnúť, že krviprelievanie a skaza môžu byť oveľa horšie, ako momentálne sú,“ hovorí analytik DIA.„Ale toto ukazujú fakty. To mi aspoň naznačuje, že Putin úmyselne neútočí na civilistov, že si možno uvedomuje nevyhnutnosť obmedziť škody, aby zachopval priestor pre vyjednávanie.“

Druhý dôstojník amerického letectva na dôchodku hovorí:

„Som frustrovaný súčasným naratívom – že Rusko sa zámerne zameriava na civilistov, že ničí mestá a že Putinovi je to jedno. Takýto skreslený pohľad bráni ukončeniu konfliktu skôr, ako dôjde k skutočnej katastrofe alebo, ako sa vojna rozšíri do zvyšku Európy.

Viem, že správy v médiách stále opakujú, že Putin sa zameriava na civilistov, ale nič nenasvedčuje tomu, že by to Rusko robilo úmyselne. V skutočnosti by som povedal, že Rusko by mohlo zabiť tisíce ďalších civilistov, keby chcelo.“

Tieto zdroje z Pentagonu potvrdzujú to, čo Putin a ruské ministerstvo obrany celý čas hovorili – že Rusko namiesto „zaseknutia sa“ vykonáva metodický vojnový plán na obkľúčenie miest, otvára humanitárne koridory pre civilistov a necháva civilnú infraštruktúru ako sú vodovody, elektrina, telekomunikácie či internet neporušené a snaží sa vyhnúť čo najväčšiemu počtu civilných obetí.

Až do týchto únikov z Pentagonu bolo ťažké potvrdiť, že Rusko hovorilo úplne pravdu a že korporátne médiá publikovali bájky, ktoré im pripravila ukrajinská propagandistická mašinéria.

Žiadne dôkazy o možnom úroku chemickými zbraňami

Druhý článok Pentagonu priamo podkopáva Bidenovo dramatické varovanie o chemickom útoku pod falošnou vlajkou.

Agentúra Reuters uviedla:

„Spojené štáty zatiaľ nezaznamenali žiadne konkrétne náznaky hroziaceho ruského útoku chemickými alebo biologickými zbraňami na Ukrajine, ale pozorne sledujú toky spravodajských informácií,“ uviedol vysoký predstaviteľ americkej obrany.

Agentúra Reuters tiež citovala predstaviteľa Pentagonu, ktorý povedal:

„Nič nenasvedčuje tomu, že by v tomto ohľade práve teraz niečo hrozilo.“

Korporátne médiá The New York Times ani The Washington Post nezverejnili článok agentúry Reuters, ktorý sa objavil v obskúrnejšom US News and World Report.

Nikdy nedovoľte, aby fakty prekážali dobrému príbehu – aj keby to mohlo viesť k tým najničivejším dôsledkom v histórii.

Poznámka redakcie

Uvedomme si, že všetky informácie uvedené v tomto článku nie sú tvrdenia Ruska, ale amerického Pentagonu! To len ako poznámka pre prípadných hejterov, ktorí by ich chceli označiť za „ruskú propagandu“.

Bohužiaľ, aj u nás väčšina médií hlavného prúdu bezmyšlienkovite šíri vojnové štváčstvo, čo môže mať nedozerné následky. Všetci vieme, ktoré médiá to sú. Nemali by sme na to zabudnúť a neskôr musíme za tieto činy voči nim vyvodiť aj právnu zodpovednosť.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Joe Lauria, Zdroj: globalresearch.ca, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. KOVIDBARÓN!

  ,,,,vo vojnách nieje porazeného a ani víťaza,lebo ešte v žiadnej vojne nikto doteraz nevyvraždil celý národ a nezrovnal mestá so zemou tak,aby tam už nič nebolo,agresivitu ukrajinského národa mi netreba predstavovať,,,,je zaujímavé,že tomuto národu bol herec a komik a teraz aj zbohatlík najlepším zástupcom,ja osobne jeho histerické a dookola omielajúce keci ani nepočúvam,neviem či sa ešte niekedy naskytne takáto možnosť pre uchovanie budúcnosti slovanských národov a okresanie agresivity západných elít bažiacích po čistkách potomkov z druhej svetovej kedy židov hnali do lágrov,,,,mier je ako sloboda či demokracia,iba chvíľkový,ale zato práca a dlžoby su tu akokeby večné,,,,

  • Miroslav Čižmár

   Pretože mier vyžaduje dokonalosť výberu. Práca je fyzikálna veličina, preto platí večne. Inak by nefungoval vesmír.

   • Miroslav Čižmár

    Keď hrajú šach dvaja dokonalí hráči, hra sa skončí remízou bez jediného útoku. Vojna sa končí mierom bez jedinej obete. Mier vyžaduje obojstrannú dokonalosť výberu, ale práca na ňom je večná.

    • KOVIDBARÓN!

     ,,,,šach hraje aj ten ukrižovaný s tým akože zlým-pánom materializmu a pokušenia vďaka ktorému sa máte tak dobre a máte všetko po čom ste túžili,,,,VšeotecNajvyšší má na ničenie všetkého „siedmeho“ a ten po sebe nenecháva už nič a to je zásadný rozdiel ako medzi vojnou človeka proti človeku,,,,je to dokonalý manipulátor s ľudským myslením a všetko robí bezchybne-tak pozor na „neho“,lebo „on“ nepozná výber a ani ľútosť,,,,dokonalosťou je,keď sa znovu nastolí rovnováha,lebo človek rovnováhu iba sústavne narušuje,práca je iba pre nečistých a tých ktorí sa nesnažia približovať sa dokonalosti,pracuje iba ten,kto uznáva materiálno a prijal preto otroctvo,ktoré patrí luciferovi-pánovi bohatstva krásy požitkov zotročovania a smilnenia,,,,práca ošpiňuje a ponižuje dušu,,,,šachy hrajú iba násilníci a panovníci vykorisťovatelia.

     • Miroslav Čižmár

      Siedmy je na bojovom voze, dvanásty visí na kríži. Obaja sú súčasťou tejto hry. Hrá sa v našich hlavách.

    • Keci, keci keci ludi co ziju v mieri.Mier vyzaduje socializmus ale kecajte dalej.

     • KOVIDBARÓN!

      ,,,,okoloidúci hrdina-zamestnanec zahraničnej firmy,JA žijem na bojisku od čas kedy ešte ani tvoj otec nemusel byť na svete,ja nežijem ani pre mier a ani pre vojny,ja žijem kôli rovnováhe,aby zostalo všade kúsok svetla,zlo sa neporazí násilým,ale zdravým zmýšľaním ktoré si sám každý vytvára počas života,vráť sa nerozhodný nevedomí radšej speť k práci-tá ťa oslobodí a pomôže ti so splácaním tvojích dlhov,lebo JA viem že ich tutti máš,,,,(a žijeme v policajtnom štáte zvedavcov,kde je všetko vyvážené peniazmi a výhodami-tu sa píše romanticky láskou a s citom,utri si radšej nos synakneživý)

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,mlč zviera-človek.

 2. Uvedomme si, že KAŽDÁ jadrová veľmoc má potenciál ZNIČIŤ SVET! A nie len zabiť zopár civilistov. Tí, ktorí neboli na vojne (mladí hipsteri z kaviarní) by si mali uvedomiť, že Rusko nepotrebuje “obsadiť jadrovú elektráreň” aby hrozil jadrový konflikt!! Hipsteri z kaviarní BY MALI ZAČAŤ ROZMÝŠĽAŤ v súvislostiach!!
  Nielen USA, ale aj Rusko a iné jadrové veľmoci MAJÚ SVOJE PONORKY ukryté niekde vo svetových oceánoch! Kto im zabráni vypáliť jadrové hlavice?
  Kto vidí ukrajinskú “vojnu” len ako vojnu zbraní na Ukrajine, je mimo. Kto nevidí jednotný pioniersky “sankčný” šík západných krajín a nechápe o čo tu ide, ten si myslí že Putin bojuje proti Ukrajine… Ono je to naopak! USA s pomocou svojich vazalov bojuje proti Putinovi. USA dobre vie, že Rusko sa vojensky dobyť nedá! A teraz Západ prichádza na to, že ani ekonomicky. Pretože doláre sa nedajú natrieť na chlieb ani natankovať do nádrže. Preto je NANAJVÝŠ potrebná cenzúra a propaganda – Rusko sa dá zničiť len rozkladom zvnútra. Rusi, na rozdiel od Slovákov, majú ale pamäť a pamätajú si, čo sa s ich krajinou dialo za Jeľcina. Rusi majú svoju vlasť na rozdiel od Slovákov radi! A majú to šťastie, že majú v čele krajiny štátnika a nie karikatúry.
  Nepotrebujem sledovať zablokované weby aby som vydedukoval, kam sa to uberá. Stačí sledovať realitu vonku. Sme ako kapela, ktorá do poslednej chvíle vyhrávala na potápajúcom sa Titaniku… nič sa nedeje, len sa potápame. Rusko podľa médií prehráva, “vyčerpalo” sa… a my sme sa prepadli v životnej úrovni v EU na tretie miesto odzadu (za nami je len Grécko a Bulharsko).
  Kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie.
  A propaganda na tom nič nezmení.
  Keďže sme prenechali rozhodovanie o svojom osude v plnej miere dementným kreatúram, nemôžeme čakať, že sa budeme mať dobre.
  Ale na koho môžeme nadávať a zhadzovať vinu? Na kráľa, ktorý len užíva svoju moc ktorú sme mu dobrovoľne delegovali?

  • Miroslav Čižmár

   Rusko si berie naspäť Ukrajinu, ktorá už v podstate nemá armádu. Keď Rusi vyčistia donbaský kotol, zostanú len lokálne mestské posádky, ktoré nedokážu dlho odolávať. Otázne je či bude ďalej. Bude si Rusko ďalej odkrajovať z rozpadávajúcej sa Európy?

   • Miroslav Čižmár

    Ukrajina je brána, ale východné krídlo NATO je gotická klenba, a Slovensko je v nej uholný kameň. V Bratislave je hlavné veliteľstvo NATO pre východnú Európu. Ked padne uholný kameň, padne celý chrám.

 3. Nuž ak je to pravda, potom by už dávno pentagon preventívne vykastroval, degradoval, vypppičoval, … fašouna Jarka, lebo takého nekompetentného úbožiaka, sadistu, primitíva a zakomplexovaného „člena“ ťažko niekde hľadať !!! Snáď len v psychiatrických ústavoch. Spočiatku ho ľudia nemali radi, ale teraz ho už doslovne nenávidia a ich počet geometricky rastie. :o)))

  • Fašoun Jarko môže akurát docieliť zničenie Slovenska, ale nakoľko Slovensko nemá jadrové zbrane pre odvetu, tak sám 3. svetovú vojnu vyvolať nemôže. Jarko je sedlák a primitív. Jeho obmedzený intelekt bohužiaľ nepostačuje, aby vôbec chápal, načo ho zneužívajú.

   • Patrik Vulpis

    Přesně tak. Len takíto ako on spôsobili veľakrát v dejinách nedozierne škody běžným ľuďom.,preto ho treba “ brzdiť všetkými prostriedkami“, keď to poviem železničnou rečou.

 4. KOVIDBARÓN!

  ,,,,večná sláva ľudskej rase žijúcej vo všetkom iba na dlh-ešte ani vojnu nevie viesť a ani víťazstvom ju dovŕšiť,čo sú toto za vojny,kde sa len váha,ustupuje klame každý každého a vychvaľuje sa,,,,táto planéta-vesmírna plesnivá huba je domovom resp.nositeľom tej najotupelejšiej existencie,hambím sa za to,že som tu síce proti svojej vôli,ale ako človek,či skôr hovoriace zviera na obraz svojích tvorcov a predkov,,,,vo všetkom funkčnom by mala byť rovnováha,len v prípade vojny to neplatí a mier je iba dočasným a veľmi drahým klamom,,,,na čo je nám mier,keď o pár rokov bude zasa nejaká vojna,či kríza a zasa sa goliere na tom nabalia,,,,največšiou zbytočnosťou vo vesmíre je človek a jeho verný pes zradca.

  • Lukáš Tůma

   Někdy mi vyloženě lezeš na nervy. Pes není žádný zrádce ty pako!! A tím že nad člověkem lámeš hůl jako pomůžeš čemu?? Jdi do nejbližšího útulku a prvního psa co tam uvidíš si vem domů, možná pak pochopíš jaké to je když tě má někdo rád i přesto že jsi pako.. Nejvíc mě baví jak se snažíš vystupovat jakože všechno víš a chápeš a přitom je víceméně všem jasný že nevíš a nechápeš vůbec nic.. Projít si nejtěžší zkouškou ve Vesmíru, to je být člověkem, jsi chtěl.. Stejně jako mi ostatní. Jinak bys tu na Zemi nebyl. Tak přestaň prskat to zlo, buď tak laskav. Fakt už se prober.. P

 5. lubomír lubomir

  Tento konflikt je ďalším márnym pokusom USA o ovládnutie, Európy na Východe , t. j. Ruska. Čina ešte nepovedala svoje, lebo zbiera sily a buduje základ úplne novej ekonomiky neporovnateľne výkonnejšej . Rusko je pred kolosálnou ekonomickou reformou, ktorá vytvorí noví spoločenské vzťahy, včítane medzinárodných . Aktívne k nemu prispeje, India, Latinská Amerika a formujúca sa Afrika
  Banditi, na Ukrajine, ktorí boli zneužití , na tých história zabudne ako na nepríjemnú epizódu. Nezabudne na zradcov , na Slovensku, ktorí sa na tom priživili a aktívne fašistom dopomohli ku krvi preliatiu – ako na odpad národa. Škoda však obyvateľstva, ktoré tým veľmi utrpelo.
  V novom spoločenskom a ekonomickom systéme , po tejto rozsiahlej kríze už pre dolár nebude miesto.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,nič nieje márne ako nič nieje zbytočné ako nieč nieje reálne,tak ako nič neznamená úplne nič,,,,ukrajinci-polomafia a možno aj mafia a ich ženy a dcéry zlatokopky,veď EU sa sama k rodávaniu ponúka,veď ktorého ukrajinca bažiacom po eurách by napadlo,že sa vlastne zapredáva,,,,aj na slovensku máme predsa utečencov-ušli pred sebou samím a to nemusel ani putin nič podniknúť-jednpoducho útek do nikam je vašou cestou,,,,radšej nebyť ako byť,lebo ste tu aj vy!

  • provokater

   ani pre tých slovenských zradcov!!!!!!!

 6. Boris Mesár

  Možno by si niektorí hej američania a hej naťácii mali spomenúť na histórii tohoto konfliktu . Mali by si spomenúť na Odeský masaker, na masaker v Mariupole , na ,,alej anjelov na Donbase . Mali by si spomenúť , že deň pred začatím ,,špeciálnej operácie“ ukrofašisti prelomili bojové línie na LDNR a to by bol iný masaker , mali by si spomenúť na takmer 30 biolaboratórií ,kde sa vyrábali biologické zbrane . Atď, atď

  • To je pravda. Ak Rusi ani za mesiac nezlomili posádky Ukrajincov sústredené na Donbase (Ukrajina tam mala asi sústredenú väčšinu armády), tak čo by sa stalo, keby tie posádky boli bývali vtrhli do Donecka a Luhanska ako prvé.

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,poriadná vojna trvá desať rokov a nie minúty a hodiny-už vám všetkým preskočilo z tých hodinoviek čo vám eliťáci platia cez svoje kanály,aby vás ufňukancov uživili,,,,vy ste iba ufňukané modelky a neustály hladoši,,,,neviete kde je východ a kde zápasd,ale viete kde je smartfón,radšej mlčte požitkári s kreditkami.

   • Ukronacisticke prápory – tu hlavne Aidar… na Donbase sa systematicky dostávajú do obkľúčenia ktoré je už nezvratne… Iste… stále hryzú a pôsobia civilne straty, aj tu držia nejakých rukojemníkov v podobe civilného obyvateľstva, ale ich osud je viacmenej spečateny… Sektory sú poodelovane, munícia dochádza a pomaly sa to úplne preoseje, časť z nich sa vzdá, časť skončí pred tribunálom a časť v pekle … Mariupol bola len drobná predohra… Pre mna je väčším otáznikom Charkov, lebo je to pomerne veľké mesto …

 7. „Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý je v západných médiách oslavovaný ako virtuálny superhrdina, váhal medzi vyjednávaním mierového urovnania konfliktu s Ruskom a požiadavkou smerom k NATO, aby „zatvorilo nebo“ nad Ukrajinou.

  Aby zachránil svoju krajinu, zdá sa, že je ochotný riskovať ohrozenie celého sveta.“ ???

  „Slovenská“ prezidentka Čaputová – aby zachránila „svoju“ krajinu, zdá sa, že je ochotná riskovať ohrozenie celého sveta!“

  No ale keď ste sa dostali takto do hlavy Zelenskému, nečudujem sa, že sa mainstreamové médiá dostali do hlavy Putinovi. Na Ukrajine sa „bijú“ dva židovské léwy o Ukrajinu. Každý, aby „zachránil“ tú svoju Ukrajinu.

  A Pentagón – AKO JEDEN MUŽ!!! – sa snaží zabrániť korporátnym médiám zavliecť USA do 3. svetovej vojny.

  Prci prci prcičky – grci grci grcičky!

  A Eset – AKO JEDEN MUŽ – sa tomuto snaží zabrániť!

  Redakcia – prečo vás necháva Eset na scéne?

  • To netušíme, asi sa nás boja 😀

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,preto,lebo vás špehujú a aj vás chytia,,,,raz!,kto čije z nich-ten nežije zo seba,len ten kto žije zo seba má slobodné právo niečo presadzovať a tvrdiť,vráť sa ovečka radšej do stáda a mlč,,,,

   • Problém Rusov je, že nevedia zhromaždiť všetky chazarské vajíčka do jedného košíka. Tiež si myslím, že nás knEseťáti sledujú – akurát – je nás tu aj s tebou a ostatnými ich satanistami PÄŤ! Hohó – to by bolo, keby sa na Badatel zišli všetci diskutéri z cenzurovaných webov! A šup – na jeden záťah!
    Ale – možno sa im to podarí – na Veľkú noc! Noc dlhých nožov! Treba zarezať nejakého baránka – ramadán je ramadán!

    „Záväzné rozhodnutie

    Od 11. do 29. júla 2011 zasadal v Ženeve 102. Výbor OSN pre ľudské práva. Bolo na ňom prijaté rozhodnutie, záväzné pre všetky štáty, ktoré podpísali Dohovor o ľudských právach, teda aj pre nás. V spomínanom prípade sú relevantné články 9 a 10, garantujúce každému človeku vyjadrovanie svojej mienky bez ujmy aj zastávanie akéhokoľvek názoru bez donútenia. Dôležitý je však aj článok 49, podľa ktorého môže každý vyjadrovať názory na historické skutočnosti podľa vlastného úsudku.

    Za zmienku pritom stojí fakt, že Slovenská republika tento dohovor doteraz nepreložila do slovenského jazyka. Považuje totiž za zbytočné inkorporovať ho do nášho právneho poriadku z dôvodu jeho odmietnutia. Nedopátral som sa však, konkrétne čieho odmietnutia sa obáva.

    Pri ochrane práva vyjadrovať názory bez ujmy nepovoľuje pakt nijakú výnimku ani obmedzenie. Sloboda názoru pritom zahŕňa aj právo osoby zmeniť svoju mienku na základe slobodného rozhodnutia. Nijaká osoba nesmie byť vystavená porušeniu akýchkoľvek práv pre jej skutočné, vnímané alebo predpokladané názory. Je pritom jedno, či ide o postoje politické, vedecké, historické, morálne alebo náboženské. Ich hlásanie sa nesmie považovať za trestný čin. Preto akékoľvek prenasledovanie, zastrašovanie alebo stigmatizácia osoby vrátane zatknutia, držania vo väzbe, súdneho procesu alebo uväznenia pre jej názory predstavuje porušenie článku 19, odseku 1.10.

    Zakázaná je aj akákoľvek snaha donútiť, aby osoba zastávala alebo nezastávala určitý názor. Sloboda vyjadrovať svoju mienku pritom nevyhnutne zahŕňa aj slobodu nevyjadrovať ju.

    Očividné rozdiely

    Podľa spomínaného článku 49 sú zákony, penalizujúce vyjadrovanie názorov na historické skutočnosti, nezlučiteľné s povinnosťami, ktoré pakt ukladá zmluvným stranám v spojitosti s rešpektovaním slobody názoru a prejavu. Pakt neumožňuje všeobecne zakázať vyjadrovanie mylnej mienky alebo nesprávneho výkladu udalostí, ktoré sa udiali v minulosti.“
    https://www.extraplus.sk/clanok/trestnopravny-moloch
    ———————————————————
    „Keby som to vedel – tak tam nechodím!“

  • provokater

   Čaputová a Zelenskij je jedná zlá burina a s burinou treba iba jednú vec.

 8. Cenzura a blokace jede, měl jsem blokaci na hovinkach a seznam do 29.3. a když jsem se chtěl přihlásit, najednou se ukazuje bezdůvodně o další měsíc do 29.4.:
  https://i.postimg.cc/PJzyZHGs/cenzura01.jpg
  https://i.postimg.cc/QNp0vQF4/cenzura02.jpg

 9. …áno, väčšina médií už teraz šíri vojnové štváčstvo, a to môže mať nedozerné následky…

 10. Plan chazarskej židosionistickoiluminatskej mafie ROTHSCHILD a spol. je nasledovny.Vypustenie covid virusu,vynutenie aplikovania vrahcin do tiel vacsiny ludi pod hrozbou straty zamestnania,cestovania atd.Nasledne umelo vyvolane zdevastovanie svetovej ekonomiky,pad malych firiem,obchodnych prevadzok,atd.Enormne zadlženie krajin v ramci covid opatreni.Vyprovokovany vojensky konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou.Nasledne odpojenie sa štatov ,ktore su pod nadvladou chazarskej mafie od všetkych energetickych zdrojov Ruska,čo bude mat za nasledok pad velkych vyrobnych podnikov ako aj na nich naviazanych stredne velkych firiem.Toto vyvola hyperinflaciu ,vysoku nezamestnanost a znehodnotenie penaznych uspor drvivej vačšiny obyvatelstva.Nasledovat bude vypustenie dalšieho virusu a povinne očkovanie plus riadena migracia cudzich etnik a ich povinne prijmanie na uzemie EU.Nasledne bude zavedena digitalna mena,spolu so socialnym kreditom kazdeho obyvatela,čo umozni si vynutit od kazdeho občana totalnu poslušnost vo všetkych aspektoch jeho života.Konečny ciel je postupne vyhubit aspon 80% ludstva a zbytok zotročit.

  • Miroslav Čižmár

   Sme otrokmi inteligencie. Hlupáka nemôžeš zotročiť, pretože ho nenaučíš pracovať. Každý človek je otrokom vlastnej inteligencie, ale tu ide o kolektívnu, umelú inteligenciu. Keď ma chcú kolektívne zotročiť, musia ma najprv oslobodiť z môjho individuálneho otroctva. Musia premôcť moju inteligenciu a napojiť ma na umelú.

   • Marek Košice

    Miroslav, si trochu mimo, nemyslíš? Aj zaprahnuté kone, iné hospodárske zvieratá, hydina, atď, sú otrokmi inteligencie? Nemajú vari nižšiu inteligenciu ako ľudskí hlupáci? MAJÚ. A predsa sú zotročení. Tak prečo píšeš somariny? …

    • Miroslav Čižmár

     Všetko má svoju mieru. Nikto nemá nulovú inteligenciu. Idiocia je základom ľudskej inteligencie, ale tebe to nemusím vysvetľovať.

     • Marek Košice

      Podľa mňa máš riadny chaos v tom čo píšeš. Ešte si rozumovo nedorástol na svoj „intelekt“…

     • Miroslav Čižmár

      Práve premýšľam o množine ako o chaose. Množina je neusporiadaný počet, nemá smer rátania, je to potenciál chaosu. Fraktály sú množiny. Množina vyjadruje kvantitu neusporiadaných jednotiek času. Prekážkou v tvorbe chaosu môže byť mocnina ako relativita času, a súčin ako poloha trvania v čase, ale nikdy nie súčet ako dynamika plynutia času. Plynutie času podporuje tvorbu chaosu.

     • Brúsny papier

      Taľafatky !

 11. KOVIDBARÓN!

  ,,,,z Neba bolo povolaných „5Légií“ na podporu ruskej cesty,sám putin a spol. ak zlyhajú a oklamali rovnováhu-sa budú musieť vyspovedať a obhajovať pred bránami pekla ako posledný z posledných,taký je zákon nebeský a VII. je tu skutočným Pánom až po koniec-koncov a iného tu niet a nebolo!

 12. KOVIDBARÓN!

  ,,,,neni medzi vami čistého-neni medzi vami mne rovného-neni medzi vami spravodlivého-neni tu ničoho a nikoho,všetci len žijete,aby ste sa vyhli realite zodpovednosti a pravde,,,,5Légií od VII-mého,čakajte!

 13. Marek Košice

  Tak, Aeronet.news stále nič, nedá sa načítať……….. Nevyzerá to dobre, bol to pre mňa zdroj informácií patriaci do „Top 3“ spolu s badate.net a otevrisvoumysl.cz …..

  • Miroslav Čižmár

   Najlepší zdroj informácií sú oči a uši.

   • Marek Košice

    Aha, tak to som netušil, že internetové stránky vnímam čuchom……… Zase „perlíš“…..

    • Miroslav Čižmár

     Prečo by som ti to vyvracal, keď máš svoje zdroje cudzích názorov?

     • Marek Košice

      Prečo si taký obmedzený, že si neuvedomuješ, že to že som fanúšikom badatel.net, otevrisvoumysl.cz, aeronet.news NEZNAMENÁ, že stadiaľ hlcem všetky informácie automaticky/mechanicky??? Odpoveď na to som napísal vyššie : Rozumovo si nedorástol na svoj intelekt.

 14. Patrik Vulpis

  Přesně tak. Len takíto ako on spôsobili veľakrát v dejinách nedozierne škody běžným ľuďom.,preto ho treba “ brzdiť všetkými prostriedkami“, keď to poviem železničnou rečou.

Pridajte komentár

*