Globálne dlhové trhy sa lámu – od Japonska po Britániu kolabujú penzijné fondy i dlhopisy


Print Friendly, PDF & Email

Globálne dlhové trhy sa lámu - od Japonska po Britániu kolabujú penzijné fondy i dlhopisy

(Mike Adams, Natural News) Globálny dlhový trh je rádovo väčší ako akciový trh. Dlhové nástroje na celom svete aktuálne takmer dosiahli bod zlomu.

Príčinou tohto stavu je neustále zvyšovanie úrokových sadzieb centrálnych bánk v tomto roku v kombinácii so zdanlivo nekonečným tlačením peňazí a inými katastrofálnymi fiškálnymi politikami.

Pretože hodnoty dlhopisov majú inverzný vzťah s úrokovými sadzbami, keď úrokové sadzby rastú, hodnota dlhopisov a iných už vydaných dlhových nástrojov klesá, keďže sa viac oplatí vložiť peniaze do banky na termínovaný vklad, než kúpiť dlhopis s nižším fixným výnosom.

S každým zvýšením sadzieb centrálnych bánk sa hodnoty dlhopisov znižujú, pričom investori do dlhopisov zaznamenávajú značné straty, čo následne vedie ku znižovaniu počtu potenciálnych kupcov, ktorí sú ochotní tieto dlhopisy vlastniť.

Ako hovorí investor Larry McDonald v článku na portáli Marketwatch, „veci sa lámu“:

„McDonald poukázal na turbulencie na dlhopisových trhoch vo Veľkej Británii a uviedol, že vládne dlhopisy s 0,5% úrokom, ktoré sú splatné v roku 2061, sa v decembri obchodovali za 97 centov na dolár nominálnej hodnoty, v auguste za 58 centov a v posledných týždňoch už len za 24 centov.

Na otázku, či by inštitucionálni investori mohli jednoducho držať tieto dlhopisy, aby sa vyhli zaúčtovaniu strát (poznámka: zisk/strata sa zaúčtováva až pri predaji), povedal, že kvôli výzvam na dodatočné vyrovnanie pri derivátových kontraktoch boli niektorí investori nútení predávať a utrpieť tak obrovské straty.

McDonald ďalej povedal, že ak americký Federálny rezervný systém (FED) zvýši sadzbu federálnych fondov o ďalších 100 bázických bodov (1%) a bude pokračovať v znižovaní súvahových aktív súčasným tempom, tak zničí trh.“

Žiadni kupci vládnych dlhopisov v Tokiu

V Tokiu nedokázala Japonská centrálna banka (Bank of Japan) za posledné tri dni nájsť jediného kupca svojich 10-ročných vládnych dlhopisov.

Ako uvádza portál Zero Hedge:

„Jednoducho povedané, ako súkromne poznamenal jeden skúsený burzový maklér, „už neexistuje hotovostný trh“.

Podľa Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities obchodníkom tiež chýba motivácia obchodovať s 10-ročnými dlhopismi, pretože očakávajú nárast úrokových mier v rámci agresívneho sprísňovania menovej politiky amerického FEDu.“

A netýka sa to len Japonska. Z toho istého článku vyberáme:

„Analytici z Bank of America tento mesiac varovali, že zmenšujúce sa objemy obchodovania na trhu amerických štátnych dlhopisov môžu byť jednou z najväčších hrozieb pre globálnu finančnú stabilitu.“

Inými slovami, schopnosť amerického ministerstva financií predať svoj vlastný dlh sa rýchlo zmenšuje.

V určitom bode nezostanú žiadni kupci a FED sa bude musieť stať kupujúcim poslednej inštancie. Kupovanie vlastného dlhu sa však rovná masívnemu tlačeniu peňazí, čo spustí poslednú špirálu menového kolapsu, ktorá zrazí Ameriku na kolená.

Guvernér Bank of England varuje investorov, že majú tri dni na predaj

Ako sme už písali v nedávnom článku, guvernér Britskej centrálnej banky (Bank of England), Andrew Bailey, aby nezostal pozadu v oblasti gombíkov finančnej paniky, práve varoval investorov, že majú tri dni na predaj svojich dlhopisov.

Bank of England sa totiž plánuje stiahnuť a prestať so skupovaním všetkých zlyhávajúcich dlhopisov, ktoré financujú penzijné fondy v Spojenom kráľovstve.

„Moja správa zainteresovaným fondom a všetkým firmám je, že momentálne máte tri dni,“ povedal Bailey v utorok.

Tým v podstate nastavil odpočítavací časovač na masívnej dlhovej bombe, ktorá vybuchne, len čo Bank of England prestane nakupovať všetky zlyhané dlhové nástroje, ktoré podporujú celý britský dôchodkový systém.

A aké je vysvetlenie, prečo sa to deje?

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

„Výkyvy na trhu presiahli záťažové testy bánk,“ vysvetlil Bailey, čo v podstate znamená niečo v zmysle: „Nikdy sme nepredpokladali taký veľký krach a nemôžeme ho zastaviť.“

Ukazuje sa, že britské dôchodky smerujú ku kolapsu. Bank of England je v núdzovom režime prežitia a aj euro má každým ďalším dňom hlbšie problémy. Ako povedal Gregory Mannarino v nedávnom videu analyzujúcom trh:

„Podľa Medzinárodného menového fondu (MMF), jednej z mnohých inštitúcií, ktoré teraz bijú na poplach pred zrýchľujúcim sa pádom globálnych dlhových nástrojov, trh s dlhopismi je momentálne veľmi blízko krachu.“

Americký FED bude dovtedy zvyšovať sadzby, dokým sa Európa nezlomí

Napriek všetkým škodám napáchaným na trhu s dlhopismi je americký FED pevne odhodlaný zvyšovať úrokové sadzby, až dokým sa európske finančné nástroje nezlomia.

Ako vysvetlil Tom Luongo v nedávnom rozhovore, americký FED je vo vojne s európskymi globalistickými bankármi a využíva úrokové sadzby ako zbraň na kolaps európskeho priemyslu a finančnej solventnosti.

V uvedenom rozhovore prirovnal túto akciu FEDu k chemoterapii:

„Je to otrava celého pacienta (svetová ekonomika) s cieľom odstrániť nádor (európski socialistickí bankstri). Rovnako ako pri chemoterapii je liečba často horšia ako choroba, pretože politika FEDu zničí americkú ekonomiku (a nakoniec aj americký akciový trh) a zároveň spôsobí finančný chaos v celej Európe.

„Víťazstvo“ môže prísť len za extrémne vysokú cenu, vrátane kolapsu akciového trhu, trhu s nehnuteľnosťami a trhu s dlhopismi.“

Vyššia inflácia a vyššie úroky z úverov  spôsobujú kolaps spotrebiteľského dopytu po tovaroch a službách. Ako uvádza Hellinic Shipping News, sadzby medzinárodnej nákladnej dopravy klesli o 75%.

Z uvedeného článku vyberáme:

„Transpacifické prepravné sadzby klesli zhruba o 75% v porovnaní s úrovňou spred roka. Dopravný priemysel zápasí so slabším dopytom, pretože veľkí maloobchodníci rušia objednávky u výrobcov a zintenzívňujú úsilie o zníženie zásob.

Spoločnosť FedEx Corporation nedávno oznámila, že zruší lety a zaparkuje svoje nákladné lietadlá z dôvodu prudkého poklesu objemu prepravy.“

Západu dochádzajú zdroje a peniaze, kolaps je neodvratný

Ukazuje sa, že Západu došli peniaze na stimuly a je príliš zadlžený. Ľudia teraz prudko obmedzujú nákupy, čo spôsobuje prudký pokles maloobchodnej aktivity a následné výrobné objednávky. To povedie k tomu, že zamestnávatelia v nasledujúcich mesiacoch prepustia množstvo zamestnancov, čím sa zvýši nezamestnanosť na celom Západe.

Keď sa trhy zrútia, väčšina ľudí príde o svoje investície a dôchodky, čo spôsobí vlnu protestov, ktorá vypukne v mestách po náraste masovej chudoby a hladu.

Tomuto kolapsu sa nedá vyhnúť. Už sa to dalo do pohybu a teraz môžeme len sledovať, ako sa to bude odohrávať, ako sa bude rúcať celý západný finančný systém (a celé národy), pričom masy ľudí budú živoriť na špinavých uliciach, bez domova, bez peňazí a bez nádeje.

V Nemecku ľudia vo vidieckych oblastiach už zháňajú konský trus, ktorý by mohli pre zahriatie sa spáliť v kachliach na drevo.

Ak im dôjde konský trus, možno začnú spaľovať svoju menu. Čoskoro aj tak bude bezcenná.

Historické cykly sa zosynchronizovali a vytvoria matku všetkých finančných krachov

Sledujeme, ako sa to všetko odohráva v reálnom čase, pričom nie je náhoda, že sa nachádzame priamo v bode kulminácie cyklov kolapsu, ktoré predpovedal Aaron Brickman v predchádzajúcom rozhovore pre stránku Natural News (túto nedeľu večer sa opäť pripája, aby informoval o aktuálnej situácii).

Medzitým tu je analýza toho, čo sa práve deje:

 • Globálne dlhové trhy sú na pokraji kolapsu.
 • Trh s dlhopismi sa topí, niektoré dlhopisy majú 75% straty.
 • Bank of England varuje investorov, že majú 3 dni na predaj aktív.
 • 10-ročné japonské vládne dlhopisy nemajú žiadnych kupcov.
 • Ruské jednotky prúdia do Bieloruska nákladnými vlakmi.
 • Rusko sa pripravuje na masívny útok na Ukrajinu.
 • Tulsi Gabbardová opúšťa démonickú stranu amerických demokratov a kritizuje ich šialenstvo.
 • Pfizer priznáva, že covidové vakcíny neboli nikdy testované na prenos vírusu (bolo to všetko podvod).
 • Pentagón hovorí, že pri narukovaní do armády sa počíta len biologické pohlavie, preto všetci, ktorí sa narodili ako muži, sa musia zaregistrovať.
 • Francúzska benzínová polícia vám nedovolí natankovať, pokiaľ nádrž vo vašom aute nie je takmer prázdna.
 • Nemecko spáli 800 miliónov rúšok, aby vyprodukovalo teplo (konečne sa pre rúška našlo užitočné využitie).
 • Európania v panike vykupujú palivové drevo.
 • Niektorí Nemci zbierajú konský trus, aby ho spálili na teplo.

Celú analýzu aktuálneho diania vo svete vo forme podcastu Situation Update stránky Natural News si môžete vypočuť v tomto videu:

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Mike Adams, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. „kolabujú penzijné fondy“ – ale veď to je sion tunel od samého začiatku! Keby u nás nebol 2. dôchodkový pilier – a od samého začiatku – všetky peniaze by boli v Sociálnej poisťovni a dnes máme – solidárne /Bismarckov systém/ – 2 krát také vysoké dôchodky a nikto by ich nenazýval príjmom neproduktívnych parazitov! Ale zmrdi smerujú k „nepodmienenému „príjmu““ – aj to je podvod to takto nazývať, pretože za príjem možno označiť len to, čo zostane po úhrade bežných nákladov na živobytie – a tam patrí aj bežná kultúra a voľnočasové aktivity. Detto súkromné zdravotné poisťovne – kto presadil zákony na udržanie ich existencie a zisky?! No uzákonili to výpalníci! Za socíku stačili minimálne odvody z aj tak minimálnych miezd, ale sociálna bezpečnosť bola zabezpečená! S týmto sme počítali po 1989 ako so samozrejmosťou, ale kurvy chazarské išli od samého začiatku po samozrejmostiach!

  Ad „nikto nekupuje japonské dlhopisy“ – veď kto bude kupovať dlhopisy štátu, ktorý má globálne nalinkovaný kolaps a ktorý už má pripravenú „pôžičku“ z Domu Sionu – jedine od nich?!

 2. KOVIDBARÓN!

  ,,,,zarábate neprimerane a príliš veľa k pomeru,čo sa za to,čo produkujete reálne vytvára a kde a ako a kto to vlastne zaplatí,,,,to je tak-keď nemysliaci zapredá za falošné výhody svoju dušu-česť-rozum a kožu,,,,každý prozápadne orientovaný je už definitívne zapredaný a bezduchý! už nemáte žiadnú šancu na očistenia a vyslobodenie-to ste mali urobiť pred rokom 2019 a skôr-teraz je už neskoro,,,,bankomaty a vaše kreditky v roku 2023 budú okresané a budú zdrojom elít,aby si sponzorovali svoje tajné aktivity,aby to nebolo v rozpore s dohľadom strážcov rovnováhy,,,,človeka môže temnota klamať a zvádzať koľko len chce,ale človek s tým musí súhlasiť a nesmie to byť násilné,,,,dobrovoľnosť bez rozumu,,,,a čo vás nemysliacich ešte čaká-no predsa už nič vám vyhovujúce,dominoefekt bude nič proti novým zákonom „siedmeho“ a vy ich buď budete dodržiavať,alebo ešte viacej trpieť! ej veru-človiečku,hlúpy si ty a ni 14,500rokov ti nestačilo pre nadobudnutiu pokladov v hlave,,,,

 3. KOVIDBARÓN!

  ,,,,kráskačaputova poslušne hlásim,že som dobrovolne buzerantom,milujem sa iba ako muž s mužmi,uznávam židovstvo a obdivujem živov a ich majetky a schopnosti ojebávania,nenávidím fašizmus lebo niesú buzeranti,pokorne platím za predražený proamerický tovar a služby v duchu vysokých západných cien,doma mám zavesenú ukrajinskú vlaku a denne pálim ruskú a pľujem na telku keď ukazujú putinovú postavičku a na stene už mám aj tvoj obraz v pozlátenom ráme a hneď vedľa zelenského ako hrdinu a môj idol mučeníka a záchrancu sveta a skvelého herca,nebyť málo miesta,tak sa tam vmestí ešte aj mŕtvolabíden,denne obdivujem naších záchrancov na oblohe keď ma tak pekne práškujú a už som si vytvoril aj imaginárnu súťaž,že ktorí pilot urobí krajšiu stopu chemtrailsu na oblohe pod nohami jhwh-eho nášho krásneho židovského boha všemohúceho koxota,,,,som hrdý na to,že som slovák a že som súčasťou eu a že mám takýchto vodcov a vzory,,,,ďakujem vám vy idioti za všetko,čo pre mňa robíte ako aj to,čo robíte hlavne proti mne,,,,seriem na vašu zlatú klietku,to radšej hneď skapem zbohom a amen!

 4. Mimo téma, ale: Kolaps populací savců a ptáků, dochází k masovému vymírání divokých zvířat
  forum.zdraveforum.cz/viewtopic.php?f=10&t=113&p=550#p550

 5. svatoslav butora

  Pseudoekonomika tzv.Západu nemá žiadnu hodnotu – ani účtovnú ani hodnotovú a ani filozofickú. Pre Svet a Svet Ľudí bude mať jedinú hodnotu, keď zanikne. Za chvíľu sa ukáže, že mýtus globalizácie je celý založený na vykradnutí štátov a národov s usmerneným prúdením ukradnutých financií do hnojiska FEDu a jeho sluhov. Teraz je pre národné štáty a vlády šanca tento sparchantelý systém moci a „vládnutia“ gangu vlády v USA a nad USA a Svetom Ľudí opustiť a začať vládnuť a organizovať život svojich vlastných národov a štátov bez tútorstva svetovládnych lumpov.
  Poznámka na okraj:
  Za socializmu sa prerozdelovaním nadhodnoty/zisku/financií udržiaval obeh kapitálu a každému sa v národnom okruhu finančných tokov dostávalo ku každému subjektu viac-menej všetko, čo bolo potrebné k životu a miernemu rozvoju.
  V kapitalizme sa nadhodnoty/zisky/financie neprerozdeľujú pre potreby života Sveta Ľudí, ale sa zhromažďujú ako „bohatstvo“, ktoré sa viac-menej nezmyselne utráca alebo „zahníva“ bez pohybu. Spoločnosť ľudí sa nevyvíja a zahníva spolu s nepohyblivým tokom mŕtvych a svojou hodnotou hodnotám produktov získaných prácou ľudí neodpovedajúcich „peňazí“. Západné a hlavne USD-peniaze nie sú ekvivalentom hodnoty vecí. Bohatstvo zazmluvnených papierových peňazí/aktív a „cenných papierov“ je v kapitalizme znehodnotené tlačou peňazí/obvykle dolárov. V minulosti sa tomu hovorilo peňazokazectvo…
  Celý vládny systém tzv. Západu pod velením gangu vlády USA a ich FEDu je založený na vojnovej sile a peňazokazectve – tz. na znehodnocovaní meny tlačením nehodnotných papierových „peňazí“. MMF požičiava národom nehodnotné doláre a ako splátky dostáva ekvivalent hodnoty ťažko vyrobených skutočných peňazí z porobených národov.
  Parchanti z WEF a s ich davoskými Schwabeho frontmanmi chcú tento ich zlodejský svet pomocou „velkého resetu“ – tz. vykradnutím zostatku svetového bohatstva rozšíriť a previesť pod ich jurisdikciu…a naše idiotské národné vlády ich slepo poslúchajú. Nemusia – svet tzv.Západu nemá žiadne mravné a ľudské oprávnenie žiadať porobenie sveta ľudí pod ich zločinecký gang.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,a na toto všetko si prišiel až teraz keď je internet a keď už máš svoje akože roky,,,,už ako malý chlapec-obyčajné dieťa som veci vnímal,chápal a mnohé odmietal kým ty si mohol robiť presný opak a podľa mňa si aj robil-otcovi si sa kutral v garáži ničil náradie a otváral auto šrubovákom,matke si sa hrabal v šatníku,sestru si špehoval cez otvor pre kľuč atd atd,,,,veď si na obraz jhwh,tak sa tomu nediv.

 6. …riadne vysvetlené svatoslav b. …sú tu samé prekvapenia…

 7. …ozaj zaujím.komentáre…niekto niekoho dobre pozná…2.niekto vie veľmi dobre pracovať s pc, aj ost.programami/ možno aj s tak.škols., lebo aj tam sú také ,,okienka“ / a možno niekto3. ďalší na ,,pokusy“…výsledok? spracov. osoba na všetko, najlepšie vždy doma, ,,poruke“, však?… super chlapci !…

 8. …a ešte niečo…myslím si, že nikoho netreba posudzovať, či je gay alebo bisexuál, za to oni sami nemôžu…1 chlapík, kt.poznám, si myslím , že je bisex., to by nevadilo, skôr mi prekáža to jeho ,,záhadné“ správanie…páči sa mi, keď sa povedia ,,veci na rovinu“…

  • Mám dlhodobý pocit, že rovnako, ako iné nežiaduce diagnózy, aj poruchy sexuálnej orientácie môžu byť dlhodobo a cielene spôsobované sprisahanými predátormi.
   V minulom režime som s takto postihnutými jedincami súcitila, no dnes, keď sa väčšina z nich správa akoby im patrila celá planéta, sa moja empatia k tejto – rozrastajúcej sa – skupine stále viac vytráca

 9. …žiadna diagnóza sa neurobí sama od seba, všetko má svoju príčinu, či už je to spôsobené počas vývinu, alebo počas detstva, či dospelosti…myslím si, že netreba týchto ľudí ľutovať, tak ako žiad.iných chorých…ľútosť je zradná vlastnosť, ńou sa chorému človeku či takýmto s inou sex.orient.každého nepomôže… chorého konkrét. takto diag.sexuál.orientácie treba povzbudiť, aby vyhľadal vhod.odborníka, či už lekára alebo terapeuta a poradil sa s ním…aj rodina a blíz.okolie by ho v tom mala podporiť…dobré je, ak je aj on sám aktívny a otvorený tejto pomoci…ak nie je, to je už ,,iná pesnička“…a to, že niektorí z tejto skupiny sú takí akční až hulvátski, nemení na skutočnosti, že NIE VŠETCI sú TAKÍ…všetko záleží od každého jednotlivca, takže ,,NEHÁDŽEM všet.do 1 vreca“, ľudovo povedané…verím tomu, že sú tam aj obyčajní, jednoduchí chlapci, či muži alebo aj ženy, kt.chcú mať normálny život…

  • Myslím, že homosexuálom nepomôže nijaká terapia.
   A začipovaným detto…ani v jednom zo spomenutých prípadov totiž nejde o chorobu. Prvé aj druhé menované sa skôr ponáša na implantované programy.

   • Je to úplne inak – za všetkým sú „toxíny“ (jedy) vo všetkých podobách (formách) a PARAZITY živiace sa jedmi zničenými organizmami (bunkami) – vie sa veľmi presne, ako a akým jedom (toxínom) je nutné organizmy otráviť (intoxikovať), aby sa premnožili konkrétne parazity, ktoré následne manipulujú organizmy k určitým spôsobom správania, prípadne k rýchlemu kolapsu (smrti) celého organizmu (pomalé a rýchle jedy).

    „Svet dneška“ je svetom negatívu – predsatav si čiernobiely film – film, nie „obrázky“ z neho vyvolané a v takom negatíve sa momentálne nachádzame.

    Všetko je len a len o energii – jej veľkosti, smere pohybu atď. a o MOCI temnoty ako deštruktívnej sily nad konštruktívnou silou Svetla a nech je akokoľvek zle, keď temno zahalí celý VES-MIR (celý svet), stačí jediný lúč SVETLA na prienik temnotou a toto nikdy a ničím nie je možné zmeniť.
    V časti VES-MIRu, ktorú parazity pomenovali „Zem“, sú parazity extrémne premnožené.

    • To bol iba svoj názor, skutočnosť nepoznám – tú pozná pravdepodobne len minimum ľudí; možno ty si práve jedným z nich.
     Je teda predpoklad, že ak by sa homosexuáli (a príp. aj sexuálni devianti) napr. hladovkou a potom výlučne konzumáciou 100%-ne surovej, klíčenej a celkovo správne nastavenej stravy (plus pitný režim, niekoľkohodinový denný pohyb v lese…) zbavili toxínov, zmenila by sa aj ich sexuálna orientácia na normálnu?

Pridajte komentár

*