Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Potvrdené: Mamograf spôsobuje rakovinu prsníka. Namiesto neho sa chráňte takto


Print Friendly, PDF & Email

mamograf

Podľa americkej Národnej ligy pre rakovinu prsníka (National Breast Cancer Foundation), je každý rok v USA diagnostikovaných 200 000 nových prípadov rakoviny prsníka, čo činí až trikrát viac prípadov než u iných bežných gynekologických nádorov.

Rakovina prsníka bude stáť v tomto roku život 40 000 ľudí. V skutočnosti, jediný druh rakoviny, ktorý ma na svedomí životy ešte väčšieho množstva žien je rakovina pľúc.

Veľmi znepokojujúca je aj rýchlosť, s ktorou výskyt rakoviny prsníka vzrástol za posledných 5 rokov. V roku 1960 bola diagnostikovaná jedna z 20 žien a dnes je to už jedna zo siedmich.

Nižšie sú uvedené niektoré dôležité informácie o tomto type rakoviny:

 • Rakovina prsníka je najčastejšou príčinou úmrtí žien vo veku 40 až 55 rokov.
 • 15 percent zo všetkých karcinómov prsníka sa vyskytuje u žien pod 45 rokov, v tejto vekovej skupine je rakovina prsníka agresívnejšia a má nižšiu mieru úspešnosti vyliečenia.
 • 80 percent hrudiek v prsníku sú nerakovinové.
 • 70 percent karcinómov prsníka je nachádzaných samovyšetrením.
 • Asi 80 percent žien diagnostikovaných na rakovinu prsníka, nemá rodinnú históriou tejto choroby
 • Toxické účinky žiarenia pri mamografii sú konečne uznávané ako významný faktor v rozvoji rakoviny prsníka. Niekoľko nedávnych štúdií jasne ukázali, že mamografy môžu spôsobovať viac škody ako úžitku.

Nová štúdia publikovaná v British Medical Journal (december 2011) potvrdila, že skríning rakoviny prsníka môže spôsobovať ženám ujmu na zdraví, a to najmä v prvých rokoch po zahájení skríningu.

Toto poškodenie je spôsobené najmä operáciami, ako lumpektomie, mastektómie a ďalšie (často zbytočné) intervencie. Štúdia upozorňuje na stratu kvality života z falošne pozitívnych výsledkov a zbytočnej liečby.

Našťastie sa začínajú ukazovať prvé náznaky zmeny, ako napríklad táto posledná správa z Inštitútu medicíny (IOM), ktorá spochybňuje životné prostredie ako dominantný faktor v rozvoji rakoviny prsníka.

Výbor IOM má úplnú pravdu, keď vyzýva k pokračovaniu výskumu rizík rôznych environmentálnych expozícií v priebehu života ženy.

Nie je to irónia, že mamograf ako hlavný nástroj pre diagnostické testovanie, ktorý má ženám pomôcť odhaliť a zabrániť rakovine prsníka, je zodpovedný za zvýšenie rizika pre rozvoj tejto choroby?

Žiarenie z mamografu je oveľa škodlivejšie ako röntgen pľúc

Mamografia využíva ionizujúce žiarenie v relatívne vysokých dávkach, ktoré môžu prispieť k mutácií a následne viesť k rakovine prsníka. Z jedného mamografu môžete dostať takú dávku žiarenia, ako by ste získali z 1000 röntgenových snímok hrudníka.

Mamografia tiež výrazne stláča prsia, čo môže viesť k nebezpečnému rozšíreniu rakovinových buniek, ak už existujú.

Doktor Samuel Epstein, jeden z popredných svetových odborníkov rakovinou, vyhlásil:

Predmenopauzálne poprsie je veľmi citlivé na žiarenie, každý 1 rád expozície zvyšuje riziko rakoviny prsníka o 1 percento. V úhrne je to o 10 percent vyššie riziko rakoviny pre každý prsník v priebehu 10 ročnej doby vyšetrení.

Mamografický skríning vedie k zbytočným zásahom a operáciám, ktoré môžu napokon skrátiť dĺžku vášho života

Ďalším problémom je, že mamografy prinášajú neprijateľne vysoký počet falošných poplachov, konkrétne až šesť percent.

Falošne pozitívne výsledky môžu viesť k drahým opakovaným vyšetreniam, vystavovať vás ďalšiemu žiareniu a niekedy môžu tiež viesť k zbytočným invazívnym procedúram, ako sú biopsie, chirurgia, ožarovanie a chemoterapia.

V skutočnosti, ak sa chystáte podstúpiť mamografické vyšetrenie prsníkov, budete mať o 35 percent zvýšené riziko operácie.

Ak mamograf zistí abnormálne miesto v prsiach, ďalším krokom je zvyčajne biopsia.

To znamená odobratie malého množstvo tkaniva z prsníka, ktorý potom vyšetrí patológ pod mikroskopom a zistí, či je prítomná rakovina. Tieto biopsie sú notoricky nepresné, často vedú k chybnej diagnóze a zbytočnej liečbe, nehovoriac o neprimeranom emocionálnom strese.

Len myšlienka na to, že môžete mať rakovinu prsníka, hoc ju naozaj nemáte, zameriava vašu myseľ na strach z choroby a tento stres môže vlastne postačovať k samotnému vyvolaniu choroby.

Je dobre známe, že stres má škodlivé účinky na vaše zdravie. Takže falošne pozitívna diagnóza môže byť pre vaše zdravie škodlivá z niekoľkých uhlov. Autori jednej štúdie z roku 2009 napísali:

Skríning viedol k 30 percentnému zvýšeniu diagnóz a zbytočných zásahov, respektíve k zvýšeniu absolútneho rizika o 0,5 percenta.

To znamená, že na každých 2000 žien vyšetrených počas 10 rokov, jedna bude mať dlhší život a 10 zdravých žien, ktoré by neboli diagnostikované v prípade, ak by sa nezúčastnili skríningu, bude „liečených“ úplne zbytočne s následným zhoršením ich kvality života.

Bohužiaľ, tuto znepokojivé vedecké poznatky ešte nekončia. Výsledkom toho, že ste sa zúčastnili vyšetrení rakoviny prsníka, je napokon skrátenie vášho života a nie predĺženie.

S odkazom na British Medical Journal z roku 2011 Sayer Green napísal o škodách spôsobovaných mamografmi nasledovné:

Čo je možno najviac znepokojujúce z týchto zistení je, že zatiaľ čo je jasne spochybnená bezpečnosť a účinnosť skríningu pre rakovinu prsníka, tak štúdie, na ktorých boli pôvodne založené, používajú zastaraný model pre radiačné riziko, ktorý minimalizuje karcinogenitu faktorom 4 až 5.

Čo to znamená je, že mamografy nielenže „spôsobujú viac škody ako úžitku,“ ale k tomu ešte aj zasievajú semená pre budúcu, žiarením indukovanú rakovinu v prsníkoch miliónov žien.“

Mamogramy naozaj nezachraňujú životy, hovorí výskum

V septembri 2010, New England Journal of Medicine, jeden z najprestížnejších lekárskych časopisoch, vydal prvú štúdiu za posledných niekoľko rokov, ktorá skúmala účinnosť mamografie.

Ich zistenia sú ďaleko od toho, čo väčšina ministrov zdravotníctva chce, aby ste verili.

Pointa je, že mamografy, ako sa zdá, znížili mieru úmrtí na rakovinu len o nejakých 0,4 úmrtí na 1000 žien. To je tak malé číslo, že efekt je možno dokonca aj nulový.

Inak povedané, 2500 žien by sa mali po dobu 10 rokov zúčastňovať skríningu na to, aby sa zachránil život jedinej ženy.

V podstate nielenže sú mamografy nebezpečné, ale ani nezachraňujú životy žien, ako sa pôvodne myslelo.

Minulý výskum tiež ukázal, že pridanie jedného mamografu ročne k starostlivému fyzikálnemu samovyšetreniu prsníkov nezlepší šancu na prežitie oproti len samostatnému fyzikálnemu vyšetreniu.

Ak mamografy nezachránia váš život, tak čo potom áno?

Najväčším nepriateľom rakoviny: Váš imunitný systém

Nedávne objavy naznačujú, že váš imunitný systém je priamo určený na odstránenie rakoviny.

Avšak, keď sa rozhodnete pre ničivé lekárske zákroky (ako napríklad rádioterapiu alebo chemoterapia), ktoré poškodzujú imunitný systém, ktorý napokon nedokáže adekvátne reagovať, odopierate vášmu telu najlepšiu šancu na uzdravenie.

Bohužiaľ, mamografy majú tendenciu zvýšiť pravdepodobnosť, že ženy budú podrobované liečebné postupom, ktoré odporujú prírodným liečivým schopnostiam tela.

Zbohom vysoký krvný tlak

V súčasnej dobe existuje veľké množstvo vedeckých dôkazov podporujúcich teóriu, že vlastný imunitný systém je tá najlepšia zbraň proti rakovine:

 • Jedinci s ochorením pečene alebo rakovinou vaječníkov prežijú dlhšie, ak ich biele krvinky (zabijaci T) napadli ich nádory.
 • Štúdia z roku 2005 ukázala, že rakovina hrubého čreva, ktorá najsilnejšie priťahuje T bunky, je zároveň rakovinou pri ktorej najmenej často dochádza k jej návratu
 • Iná štúdia zistila, že 60 percent vzniku prekanceróznych buniek kŕčka maternice (nájdených na PAP testoch) sa vráti do normálu v priebehu jedného roka, a 90 percent sa samo napraví do troch rokov
 • Niektoré nádory obličiek sú známe, že sa samé vrátia do normálu, aj z už veľmi pokročilých štádií

Prítomnosť bielych krviniek v okolí nádoru je často známkou toho, že rakovina je na ústupe, alebo dokonca na ceste k úplnému vymiznutiu, ako vysvetľuje jeden článok v New York Times (a rakovinou prsníka nie je žiadnou výnimkou).

Tridsať percent nádorov prsníka sa vyliečia samé

Podľa chirurgičky prsníkov Susan Love z UCLA, minimálne 30 percent nádorov zistených na mamografoch by sa vyliečili samé od seba, ak ste nepodnikli vôbec nič.

Tieto nádory sa zdajú byť predurčené k samovoľnému zastaveniu ich rastu, zmenšeniu, a dokonca k úplnému vymiznutiu.

Ponúka sa otázka, koľko rakovinových vyliečení, pripisovaných na vrub moderným zásahom, ako je chemoterapia a ožarovanie, sú vlastne len výsledkom práce imunitného systému snažiaceho sa zbaviť nádoru?

Koľko ľudí sa vylieči z rakoviny aj napriek ošetreniu, ktoré zanecháva katastrofu v tele, skôr než kvôli nemu? Je nemožné s konečnou platnosťou odpoveď na túto otázku.

Je ale bezpečné hovoriť, že sila vášho imunitného systému je hlavným faktorom pri rozhodovaní, či budete schopní poraziť rakovinu, až ju raz dostanete.

Takmer každý má rakovinotvorné a pred-rakovinové bunky v tele pred dosiahnutím stredného veku, ale nie v každom sa rakovina rozvinie. Rozdiel spočíva v odolnosti imunitného systému každého človeka.

Dr Barnett Kramer z NIH hovorí, že je stále jasnejšie, že nádory vyžadujú viac než len mutácie k svojmu rozvoju.

Potrebujú spolupráci okolitých buniek, určitú imunitnú odpoveď a tiež hormóny ako pohonné hmoty. Kramer popisuje rakovinu ako dynamický proces, skôr považovaný za „šípku, ktorá sa pohybovala v jednom smere“ (napr. od zlého k horšiemu). Čo to znamená pre vás?

Čím lepšie sa budete starať o váš imunitný systém, tým lepšie sa aj on bude starať o vás.

Jedeným zo spôsobov, ako posilniť váš imunitný systém je minimalizovať expozíciu mamografov a ostatných zdrojov ionizujúceho žiarenia. Ale môžete si tiež vybudovať imunitný systém DENNE tým, že budete dodržiavať správnu výživu a životný štýl.

Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je optimalizácia úrovne vitamínu D.

Vitamín D: Výnimočný bojovník proti rakovine

Vitamín D, steroidný hormón, ktorý ovplyvňuje prakticky každú bunku v tele, je jedným z najsilnejších prírodných bojovníkov proti rakovine. Receptory, ktoré reagujú na vitamín D boli nájdené v takmer každom druhu ľudskej bunky, od kostí až do mozgu.

Vaša pečeň, obličky a ďalšie tkanivá môžu pretransformovať vitamín D v krvi do kalcitriolu, čo je hormonálna, respektíve aktívna verzia vitamínu D. Vaše orgány ho potom použijú na opravu škôd a odstránenie rakovinových buniek.

Vitamín D je v podstate schopný vstúpiť do rakovinových buniek a spustiť v nich apoptózu, alebo bunkovú smrť.

Keď JoEllen Waleština, výskumníčka na Štátnej univerzite New York v Albany, vstrekla silnú formu vitamínu D do ľudských buniek karcinómu prsníka, polovica z nich vyschli a umreli v priebehu zopár dní.

Vitamín D bol v zabíjaní rakovinových buniek účinný rovnako ako toxická chemoterapia tamoxifén, no bez toho, aby spôsoboval akýkoľvek škodlivý vedľajší účinok a tiež za nepatrný zlomok nákladov.

Je silno odporúčané, aby hladina vitamínu D v tele bola 70 až 100ng/ml prípade, že vám bola stanovená diagnóza rakoviny prsníka.

Možno to dosiahnuť prostredníctvom priameho a bezpečného vystavenia sa ultrafialovému svetlu, alebo ak to nie je možné, tak ústnym podaním vitamínu D3.

Vitamín D funguje synergicky s akoukoľvek inou liečbou rakoviny, o ktorej som si vedomý a bez nežiaducich účinkov.

K ďalším, na výskume založeným prostriedkom proti rakovine prsníka patria nasledujúce:

 • Jesť veľa čerstvej a celej bio zeleniny, najmä fermentovanej zeleniny
 • Vyhnúť sa všetkým spracovaných potravín a minimalizovať cukor, obilie a škrobnaté potraviny
 • Vitamín A hrá významnú úlohu v prevencii rakoviny prsníka, vaše najlepšie zdroje sú organické žĺtky, surové mlieko a maslo (nepasterizované alebo len mierne pasterizované, ak nie je možné zohnať nepasterizované) a hovädzia a kuracia pečeň (z ekologických fariem, trávou kŕmených zvierat)
 • Kurkumín (aktívna látka v kurkuma) je jedným z najúčinnejších nádor potláčajúcich potravín, čierna cohosh, artemisinin, zelený čaj, riasy, kapustovité zeleniny a pupalkový olej sa tiež ukazujú sľubne v pomáhaní a predchádzaní rakovine prsníka
 • Dostatok denného pohybu

Čo robiť, ak je vám zistená rakovina prsníka v počiatočnom štádiu?

V prípade, že je vám stanovená diagnóza rakoviny prsníka v počiatočnej fáze, vždy žiadajte druhý názor a prípadne aj tretí a štvrtý.

Nedá sa dostatočne zdôrazniť, ako často sa objavujú falošne pozitívne diagnózy, pričom diagnostické kritériá sú príliš subjektívne.

Pred tým, než urobíte akékoľvek rozhodnutie o liečbe, a rozhodne skôr, než sa rozhodnete pre operáciu alebo chemoterapiu, uistite sa, že výsledky biopsie boli preskúmané špecialistom na prsníky, ktorý je znalý a skúsený v tejto oblasti.

Väčšine rakovín prsníka sa dá predchádzať. Ak ste ale boli zasiahnutí touto diagnózou, nezúfajte! Existuje veľmi veľa toho, čo môžete urobiť, aby vaše telo využilo svoje vlastné silné hojivé schopnosti!

Podrobný zoznam doplnkov vhodných na rakovinu, ale aj veľa iných ochorení nájdete v článku Odporúčané doplnky výživy.

Bezpečné alternatívy k mamografu

Dnes už existujú prístroje, ktoré dokážu odhaliť rakovinu bez škodlivého ionizačného žiarenia. Ich spoľahlivosť je rovnako vysoká a dokonca v niektorých prípadoch aj vyššia ako u klasického mamografu.

Prvým z takýchto prístrojov je elektro-impendančný mamograf alebo nazývaný aj MEIK mamograf.

Ten zisťuje prítomnosť rakovinových buniek na základe elektrického odporu tkanív. Využíva pri tom fakt, že rakovinové bunky sa vyznačujú inými hodnotami ako bunky zdravé.

Jeho presnosť je porovnateľná s klasickým mamografom, teda okolo 85 až 90%. Dokáže tiež graficky vizualizovať prsník na počítači do trojrozmerného obrázku.

Druhou metódou bezpečnej diagnostiky je použitie vysoko citlivej termálnej kamery.

Tá využíva poznatok, že rakovinové, ale aj iné patologické procesy sa vyznačujú rýchlejším metabolizmom. Ten sa následne prejavuje vyššou teplotou, ktorú citlivá termálna kamera dokáže zaznamenať.

Najväčšou výhodou vyšetrenia termálnou kamerou je skutočnosť, že dokáže odhaliť rakovinové bunky oveľa skôr. Posledné výskumy ukazujú, že tomu môže byť dokonca o niekoľko rokov pred mamografom.

Kde sa robia tieto vyšetrenia?

Až donedávna bolo možné vykonať uvedené vyšetrenia len v zahraničí. Dobrou správou je, že tieto prístroje sú už aj na Slovensku.

Prvým pracoviskom, kde majú MEIK mamograf je Onkologický ústav Svätej Alžbety v Bratislave.

V prípade záujmu o dané vyšetrenia môžete kontaktovať spomenuté pracoviská. Jedinou nevýhodou je, že ich zatiaľ nepreplácajú zdravotné poisťovne, preto ich môžete podstúpiť len za úhradu.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Úvodné foto: flickr.com, Zdroj: Your Greatest Weapon Against Breast Cancer (Not Mammograms)

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Viktória Miklósová

  Moja mamka už okolo desať rokov chodí na pozorovanie ohľadom nejakých nálezov na prsníku. Teraz jej však zistili rakovinu prsníka a v stredu ju majú v nemocnici Šaca operovať. Hrozí jej dokonca odstránenie prsníka.

 2. A mojej mame vdaka mamografii prave rakovinu odhalili. 3-cm hrcka nebola citit pohmatom, ak by nebolo mamografie, rastlo by jej to tam nadalej a ani by nevedela. Prosim, prestante sirit bludy. V rodine mame lekarov, chcu mame len to najlepsie, vlastna rodina by ju hadam neposlala robit vysetrenia, ktore by jej zivot skracovali.

  • Článok ste zrejme nečítala pozorne, prípadne ho nepochopili.

   • Co som nepochopila? Neodradzate jemne Vasim clankom od mamografie?

    • Áno, varujeme pred ňou. Zároveň uvádzame dôvody prečo a alternatívy. Je na vás, či si z toho niečo vezmete alebo nie. Nikto vás do ničoho ani od ničoho nenúti.

    • PRESNE o tomto to je, takytu ludia bez informacii potom idu mudrovat… je to BTW presne to iste ako keby muzi chodili sa pravidelne dat ozarovat ci nemaju rakovinu penisu. prostaty alebo HOCICOHO…naco to je vobec dobre???? ale tak ludska demencia je velka… chodte sa dat ozarovat namiesto toho aby ste makali na sebe, studovali , jedli kvalitne , vyhybali sa stresu atd………. vy to vobec nechapete?????? co ste uplne zmyslov zbaveni????????

  • Dievca si zle informovane. Mamogram vyvola rakovinu .Kazdy mame rakovinove bunky, ked ty budes stale chodit na mamogram , ten stroj Ti staci prsnik oziari a Tvoje bunky sa vtom momente rozbiju., zacnu bujniet a potom nam lekar povie zachytili sme rakovinu v zaciatocnom stadiu. Ja chodim na thermografiu a to je storaz lepsie, nez mamogram, Tam ti pristroj snima teplotu a neni to vobec skodlive. Niekedy ten mamogram ukaze ze mas rakovinu a tam je len zdurena uzlina. Nik Ti nechce zle a Ty si myslis ze lekari to vedia( cest vynimkam). Niektori len to vedia co vystudovali v skole a tie skoly , len to ucia co je dobre pre farmaceiticke spolocnosti , vsak oni ich aj dobre dotuju.

  • Iveta Mocikova

   3 cm hrčku nebolo cítiť? Mne gynekologička pohmatom odhalila 3 mm cystu a ultrazvuk to len potvrdil.

 3. Je vyborne, ze sa mozeme niekde docitat aj o negativach mamografie, ale ak poviete A mali by ste povedat aj B. Ze skodi, ale aj tak je na diagnostiku nevyhnutna. Suhlasim, ze nikoho do nicoho nenutite, ale chori ludia hladaju v zufalstve informacie, chytaju sa kazdej slamky, su lahko ovplyvnitelni (vidime to teraz v nasej rodine, mame to odhalili len pred 2 tyzdnami), preto by ste mohli podat informaciu uplnu. A nevidim, aku alternativu za mamografiu tu ponukate?

 4. Joga pre zdravie

  Suhlasim s p. Zimanovou. Som pre prirodny a prirodzeny sposob liecby ochoreni. Som celym srdcom za holisticku liecbu, sama som dlhorocnym studentom jogy a viem, aky vplyv moze mat psychika na telo cloveka – ano, samotne negativne myslienky a stres z choroby mozu vyvolat take podmienky v tele, ze nastanu negativne biochemicke reakcie az na bunecnej urovni a moze dojst k prepuknutiu/zhorseniu ochorenia. Tento clanok je vsak jeden z tisicov na jedno kopyto. Na jednej strane sa tvari, ze dava alternativy, ale v skutocnosti ziadne nedava, a iba hovori o tom, preco mamograf nie. Nesuhlasim s takymto pristupom / ako clovek preferujuci prirodnu liecbu vzdy budem davat kredit modernej medicine za to, co dokazala, pretoze v spravnych rukach je nezastupitelna. Netvarme sa, ze vsetko prirodne je lepsie. Nie je. Vhodny pristup je zlata stredna cesta – citlivo kombinovat prinosy modernej mediciny a vedy s mudrostou tradicnej (alias vychodnej, ludovej) liecby.

 5. Bola by som vďačná statočným ľuďom,ktorí robia pri mamografe a rontgene, alebo ktorí to vedia aby napísali aké dávky ožiarenia dostávame pri vyšetrení, keďže ročná dávka pre človeka je 1 mSv (milisievert).

 6. Alternativa? Uplne jednoducha USG, dokonca este aj priekaznejsia ako mammografia. Popripade MRI ale to by uz bolo financne neunosne pre poistovne . Keby ste davali radsej menej reklam na tie vase doplnky v tom predrazenom obchode ale relevantne informacie mala by tato stranka vyssiu informacnu hodnotu. Mammografia sa neodporuca pod 40 rokov, pretoze este bezpecna davka sa udava tyc 15- 20 vysetreni max za zivot. Kazdopadne prvou volbou pred 40 kou popripade aj po 40 ke pre zeny ktore sa nechcu ziarit je klasicky ultrazvuk.

  • Môžem potvrdiť, našla som si hrčku a mamografia vôbec nič neukázala, až USG na druhý krát.

   • panecku 🙁 ved uz teraz robia tak ze mamograf a potom hned usg tak asi preco ? zeby ta mamonebola az tak spolahliva ?..

 7. Eva Hlivová

  zaujímavé pre mňa, kiežby to chorým pomohlo …https://www.youtube.com/watch?v=M_9qPMavQXY

 8. Kedze kazdy rok stupa ochorenie rakoviny prsnika,tak by ma velmi zaujimalo keby sa prestal uplne pouzivat ci by sa ochorenie zastavilo.Moj nazor je ze urcite to nie je na prospech tak zavazneho ochorenia,Moja mamina je onkologicka pacientka uz 12 rokov.Zacalo to hrckou v prsniku a teraz mts na peceni.6 rokov mala klud az potom sa objavili mts.Mrzi ma ze som taketo stranky neobjavila aspon pred tymi 12 rokmi aj ked sme hladali vselico.Som vdacna takymto strankam,vzdy mate na vyber ,len skoda ze vtedy vyber nebol.Momentalne chodi na vitamin C-infuziou,dopuje sa vselijakymi vitaminmy,preferujeme prirodne.Je to tazky boj ,hlavne pre psychiku.Ma 3 recidivy-3 chemoterapie,teraz dobera tretiu.Ked vidim tvare tych ludi na onkologie ,su bez zivota.Vtedy si myslim ze mozno bez tej chemo by dozili lepsie ako prezivali s chemoterapiou,neviem ,skoda ze nemame dva zivoty aby sme to zistili:(ale vzdy mate na vyber !Viem je to tazke roznodnut sa spravne.Nebudem tu pisat o niektorych doktoroch a sestrach na onkologii v TN ,bolo by to asi na dlho a je to dost smutne ako to tam funguje.Napisem len tolko ,ze stastny clovek ktory nemusi navstevovat ziadneho lekara!Takze velmi je dolezita prevencia,co zjete a Vas zivotny styl,tam to vsetko zacina.Ak mate oslabenu imunitu tak niekde je asi chyba a ked to podporite napr.aj takym mamografom tak davate zelenu pre vyvijanie sa choroby-to je ale moj nazor.Mozno by fakt stacila 1 cvikla,2 jablka,1 mrkva kazdy den …..nuz je to na nas co si vyberieme,prajem Vam spravny vyber a pekny den,vsetko dobre .L.

 9. Dobrý deň prajem 🙂 … tiež som to zažila, ale verím, že som všetko už prekonala 🙂 Dlhé roky som chodila pravidelne na mamografiu a na ultrazvuk, nakoľko mi našli kopec cýst v prsníkoch, čo tam nemali byť . Začala som piť kaukazsku hubu / kefír/ po vyšetreniach na ultrazvuku som vždy mala lepšie a lepšie výsledky a verila som, že keď sa zmenšujú, tak pomaly sa aj stratia… no akonáhle som išla na mamograf, koniec, vždy sa to zhoršilo, až nakoniec som skončila na operácii. Pri prvej kontrole som bola na ultrazvuk, výsledky boli super, no keď ma objednávali na mamografiu, odmietla som to stým, že po poslednom vyšetrení som skončila do mesiaca v nemocnici. nevyradili ma z onkoambulancie, ako som si myslela – za odmietnutie vyšetrenia, ale chodím už len na kontroly ultrazvukom a všetko je okey 🙂 so želaním veľa zdravíčka – Ľ
  so želaním veľa zdravíčka – Ľuba

 10. Zaujímavý článok. Mimochodom, na niektorých miestach to vyzerá, že ste prekladali s Google translátorom:-)
  JoEllen Waleština = JoEllen Welsh
  čierna cohosh = ploštičník strapcovitý (actaea racemosa)
  pri slove artemisinin je to trochu ťažšie, ale vzhľadom na podobné slová v slovenčine, by som ho prepisovala ako artemizinín

 11. Ján Pravda
 12. typické hodnoty efektivních dávek pro vybraná konvenční rentgenová a CT vyšetření (tab. 1)

  https://www.sujb.cz/fileadmin/_processed_/csm_Tabulka1_464589ca4d.jpg

 13. Veronika Tomášová

  Po druhom vyšetrení mamografom začali sa mi tvoriť hrčky v prsníkoch,žiaľ o tom že vyšetrenie mamografom podnecuje rakovinu som sa dozvedela neskoro až po druhom vyšetrení.Potom som 2 roky nebola na mamografe a na sone a cystolke mi zistili zhubné cysty. Celé 2 týždne som kvôli tomu preplakala až kým sme s celou rodinou nezačali na internete hľadať niečo na vyliečení rakoviny.

  Vďaka Bohu i vám Bádateľ za múdre články ako liečiť rakovinu dietou, prírodnými prípravkami Grape Sed, Kurkumín a megaskorbickou liečbou, ktoré mi tak úžasne pomohli.
  Do troch mesiacov som sa z toho dostala, vďaka.

 14. Je jasné, že pomaly nebude na dôchodky, tak nás začínajú pomaly likvidovať, od 40 – ky. A ešte na nás aj zarobia.Prečo je pre Pentu zdravotnívtvo naj.biznis ?

 15. absolvovala som 3x mamografiu, nakolko som rizikový pacient a som po 40 tke, po každom vyšetrení absurdný telefonát:. dostavte sa dňa toho a toho na kontrolné sono, niečo sa nám nezdá, a zložila telefón, 2 týždne nervozity, teraz už odmietam mamografiu, len sono a som v poriadku, dakujem za tieto články , človek až opakovým čítaním rôznych príspevkov sa dozvie, aké škodlivé sú pre nás tieto vyšetrenia

 16. citatelka vv

  Vo Svajciarsku prestali robit toto vysetrenie.
  Preco asi?

  • Ako tu ludia mozu pisat blbosti. Mamografia sa vo Svajciarsku robi, uplne vsade. Pre zeny nad 50 rokov kazde 2 roky kontrolne mamograficke vysetrenie preplacane poistovnou: www. donna-progamm.ch

Pridajte komentár

*