Generácia Y je prvou generáciou, ktorá bude mať horšie zdravie v strednom veku než ich rodičia. Prečo je to tak?


Print Friendly, PDF & Email

Generácia Y by mohla byť prvou generáciou, ktorá bude mať horšie zdravie v strednom veku než ich rodičia

Po prvýkrát v histórii ľudstva sa vyskytuje to, že nová generácia smeruje k horšiemu zdraviu než majú ich rodičia. Túto správu zverejnil Science Alert.

Zdá sa, že Generácia Y (ľudia narodení v rozmedzí rokov 1980-1995), ktorí sú klasifikovaní ako terajší dvadsiatnici a tridsiatnici, sú vo svojich životoch takí vystresovaní, že sú vystavení riziku budúcich vážnych ochorení, ako sú rakovina, cukrovka a srdcové choroby.

Výskumní pracovníci za to obviňujú neistotu v práci, neistotu v tom, či budú mať zamestnanie, nedostatok domov a bytov v osobnom vlastníctve.

Ďalšími faktormi, ktoré najviac ohrozujú zdravie Generácie Y sú digitálne faktory ako napríklad sociálne médiá. Toto sú hlavné riziká vzniku chorôb, ktoré prispievajú k budúcemu zlému zdravotnému stavu Generácie Y.

To, čo je ale prekvapujúce a je ďalším rizikovým faktorom pre túto kohortu, je chronická osamelosť.

Pravdou je to, že sociálne médiá a osamelosť môžu spôsobiť obrovské škodlivé a ničivé problémy s dosahom na vaše zdravie. Budeme o tom hovoriť ešte aj ďalej.

Sme však toho názoru, že Generácia Y smeruje k tomu, že bude trpieť sériou chorôb zapríčinenou prakticky fyzickou imobilitou. Tým, že sa fyzicky málo alebo len minimálne pohybujú.

To je cena a daň za digitálny životný štýl. Väčšina dospelých tejto generácie strávi každý deň 10 alebo aj viac hodín sedením, čo je samo o sebe nebezpečenstvom. Fyzická nečinnosť je celosvetovo štvrtým najväčším zabijakom dospelých.

Preto naliehavo vyzývame všetkých, nech už to sú ľudia z Generácie Y alebo aj všetci ostatní, jednoducho, postavte sa, vstávajte zo stoličky častejšie. Hýbte sa, pohybujte sa, zaťažujte svoje telo pohybom.

Pravidelná chôdza peši, každý deň, a každým ďalším dňom nech je jej viac, je ďalšou kľúčovou stratégiou, ktorá sa naozaj vypláca.

Berte to tak, že ide o investíciu, ktorá zaručene vypláca dividendy, krátkodobé aj dlhodobé. Ak nič iného, samotný akt pohybu vás núti dostať sa od počítača alebo smartfónu.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Pohyb je preventívnym riešením budúcich rizík ochorení, spôsobených sedavým životným štýlom.

Internet vytvoril spojenie s novými obchodnými partnermi, objavil informácie o zdraví a vyhľadal dávno stratených priateľov. Urobil to ľahším a lacnejším spôsobom.

I keď je nesporne pravdou, že digitálne pripojenia a spojenia majú výrazné výhody, digitálna závislosť je pravým opakom – nemá výhody, má len nevýhody, ktoré so sebou prinášajú následky.

Digitálna závislosť si vyberá psychologickú a fyzickú daň, ktorou nie je nič iné než to, že vás vystavuje riziku vzniku chronických ochorení.

Aktuálnou štúdiou, do ktorej bolo zapojených 144 ľudí vo veku od 18 do 33 rokov, bolo zistené, že ako tep, tak aj krvný tlak sú negatívne ovplyvnené u tých, ktorí hlásia, že dlhší čas trávia pripojením online, buď pri počítači alebo prostredníctvom ostatných zariadení.

A nech to znie akokoľvek zvláštne, tento účinok je čiastočne spôsobený ich pocitmi izolácie. To následne spôsobuje digitálnu závislosť.

Je to preto, že váš digitálny život pomôže vyhnúť sa interakcii tvárou v tvár, čo paradoxne spôsobuje, že sa cítite oveľa osamelejší než v kontakte s inými. Je to presne opačný účinok.

A je to pravda bez ohľadu na to, či patríte do Generácie Y alebo nie. Apelujeme na vás, v záujme svojho vlastného života, osloboďte sa.

Zbavte sa tejto závislosti, pohybujte sa, seďte menej a so svojimi priateľmi, starými aj novými, ako aj a rodinou sa stretávate priamo, osobne.

Vďaka tomu sa budete cítiť oveľa lepšie, teraz aj potom, neskôr, v budúcnosti. To vám sľubujeme.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Staršia generácia

  Bohužiaľ, je to pravda, stovky anonymných priateľov na sociálnych sieťach, no len málo skutočných v reálnom živote. Selfie-kultúra a život pod stresom, lebo sebavedomie je ovplyvnené počtom „lajkov“. Z toho vyplývajúca závislosť vedúca k ohrozeniu psychického zdravia, v horšom prípade k vážnej diagnóze. Osamelosť, pretože priame, osobné nadväzovanie známosti sprevádzané všetkými tými úžasnými zážitkami a pocitmi už začína byť minulosťou. Veď keď „dvorím“ dievčaťu cez internet, môžem byť aj neoholený, to ona predsa nevidí. A nedostatok pohybu? Sedavý spôsob nielen pri počítači ale aj v aute. Jedným slovom SMUTNÉ.

 2. Vďaka technickým vymoženostiam sme spohodlneli v každej oblasti. Najlepšie veci sú zadarmo.

 3. Definitiva

  Zase vedecký reukcionizmus, zase len pohyb a nie komplexná informácia:
  Zdravý spôsob života znamená:
  zdravá strava, pohyb, duševná pohoda a zdravé životné prostredie.
  Ak vsadíte len na pohyb, tak neriešite svoje zdravie. Ak vsadíte len na zdravú stravu, tak z veľkej časti riešite svoje zdravie.
  Zdravá strava je základom samoliečenia, t.j. regenerácie, t.j. neustálej doživotnej obnovy funkčných buniek, telo nie ja zaplavené odpadmi a jedmi, funguje zdravo bez ohľadu na vek a je dlhoveké.
  Pohyb je nutný kvôli posilneniu srdca, to musí pumpovať viac krvi, viac krvi znamená viac kyslíka a živín pre bunky a viac odplavených škodlivín. Srdce bez pohybu atrofuje, zmenšuje sa, stráca na výkonnosti, až človek zomrie na slabé srdce.
  Zdravá strava a pohyb musia fungovať súčasne!
  Zdravá strava: Campbell, Čínska štúdia. Kushi, Makrobiotikou ke skutečnému zdraví.
  Makrobiotika nie je len vegetariánstvo. Makrobiotika je strava pre dlhý a zdravý život a funguje na VŠETKY CIVILIZAČNÉ OCHORENIA.
  Lieky neliečia, lieky potláčajú príznaky ochorenia.
  Zdravá strava lieči a pôsobí preventívne, čiže NEOCHORIETE, vytvára v tele podmienky na obnovu zdravých buniek, zabezpečí kompletne všetky živiny, bielkoviny, energiu, vlákninu vitamíny a minerály, nebudete brať ŽIADNE!!! výživové doplnky. Zdravá strava nezaplaví telo koncentrátmi energie, bielkovín, solí…, telo sa škodlivín nemusí zbavovať a môže sa plne venovať funkčnému maximu. Žiadna fyzická ani duševná únava, do posledného dňa života len plný výkon!
  Ešte k pohybu. Zdravý pohyb je definovaný: trvá min. 30 minút, 2x v týždni, musíte bez prestania zhlboka dýchať a potiť sa. Tejto definícii zodpovedá: beh, alebo rýchla chôdza s paličkami vo zvlnenom teréna, do kopca, dole kopcom a plávanie. Všetky ostatné druhy pohybu sú o ľudskej miernej mentálnej retardácii, čiže debilite, lebo všetky pomôcky a prístroje sú o tom, aby ste schudli bez námahy, bez potenia a dychčania. Účelom pohybu nie je schudnúť, ale mať silné srdce, cvičiť cievy a zásobiť telo živinami a odstrániť škodliviny.
  Pri makrobiotike nemáte problém s chudnutím, nepriberiete, pritom svaly majú väčšiu výdrž a neunavia sa.

  • Anka Košičanka

   Fenomenálny Jiři Čehovský homeopat z Prahy, ktorý rozvinul metódu liečby z vlastnej sliny a dychu tvrdí, že naj lepšia je stredomorská strava pre obyvateľov Európy. Makrobiotiku nepovažuje za príliš zdravú. Tie šupky z obilnín a strukovín sú údajne kyselinotvorné. Vraj aj Číňania sa čudujú, prečo makrobiotici jedia neošúpanú ryžu. Oni to vraj takto nikdy nejedia. A odporúča používať lakmusové papieriky ale len s rozpätim od 6 do 8. Akonáhle to ide pod 7,4 ph-je zle. Určuje sa to zo sliny. Ale nemám s tým presnejšie skúsenosti. Asi najlepšie z raňajšej. Vychvaľuje šumienky. V každej je vlastne sóda. Tá alkalizuje ph a preto osviežuje atď.

 4. Definitiva: Perfektne povedané. Vo všetkom plne súhlasím.

Pridajte komentár

*