Prírodná liečba šedého zákalu, suchých očí a zápalov spojiviek


Print Friendly, PDF & Email

Prírodná liečba šedého zákalu, suchých očí a zápalov spojiviek

V živote sa človek stretáva s mnohými zdravotnými problémami a výnimkou nie sú ani naše oči. Aj tie sú vystavené viacerým chorobám, ktoré sa z času na čas môžu, ale aj nemusia prejaviť.

Niektoré si dokážeme privolať našou vlastnou nezodpovednosťou, iné sú prejavom dedičnosti, ďalšie môžu byť spôsobené úrazom a inými vonkajšími vplyvmi.

V každom prípade sa mnohé z nich dajú dnes úspešne liečiť a ak je choroba včas a dostatočne podchytená, výsledok liečby je vo väčšine prípadov úspešný.

Medzi najčastejšie ochorenia oka patrí šedý zákal

Vo veľkej miere na toto ochorenie trpí staršia časť populácie nad 60 rokov.

Je sprevádzané zákalom očnej šošovky, ktorý konvenčná medicína lieči pomocou chirurgického zákroku.

Ten však nemusí byť okamžite nevyhnutný, zmiernenie ochorenia umožňujú aj špeciálne očné kvapky, prípadne liečivá bylina Lastovičník väčší, ktorého šťava má ozdravujúce účinky.

Ďalším častým problémom očí je syndróm suchého oka

Ako už z názvu vyplýva, povrch oka je suchý, pretože ho slzy nevlhčia čo v konečnom dôsledku vedie k zápalom, únave a poruchám zraku.

Vynikajúcim pomocníkom pri týchto problémoch je skorocelová masť, prípadne klasická liečba pomocou špeciálnych očných kvapiek, gélov a sprejov.

Zápaly spojiviek

Zápal spojiviek takisto poznajú mnohí, ktorí si touto nepríjemnou očnou chorobou prešli.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Nie je to nič príjemné, najmä ak sa ochorenie vyvinie do vážnejšieho štádia kedy sa objavuje hnisanie. Vo všeobecnosti sa však prejavuje pocitom cudzieho telesa v oku a neschopnosťou tvorenia sĺz.

Ak nemáte po ruke na rýchlo vhodné liečebné prostriedky, môžete siahnuť aj po prírodnej medicíne.

Problémy zmierni napríklad šalviový obklad, kedy sa namočené tampóny prikladajú na oči.

Môžete vyskúšať aj očnú sprchu. Nastavte si jemný prúd vody, zatvorte oči a pomalými krúživými pohybmi sprchujte najprv jedno, potom druhé oko.

V prípade, ak pri využití prírodnej medicíny nedôjde k zlepšeniu, odporúčame obrátiť na klasického očného lekára, pretože aj napriek svojej invazívnosti ponúka konvenčná medicína niektoré zákroky, pre ktoré nemá prírodná medicína alternatívu.

Odporúčame tiež: Prírodná liečba zhoršeného zraku

Zápaly spojiviek a nosenie šošoviek

Určite by ste prí zápaloch očných spojiviek nemali používať kontaktné šošovky, ktoré by chorobu iba zhoršili a mohlo by tak dôjsť k zbytočným komplikáciám.

Preto zabudnite na modernosť a praktickosť týchto očných pomôcok a v čase liečby využite klasické okuliare, ktoré vám pomôžu preklenúť toto nepríjemné obdobie.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. ocne problemy su zvlast zapricinene spatnou fungciou ladvin. berte praslickove kupele, potierajte si viecka svedskymi kvapami. pijte sipkovy caj, a caj zo salvie.

  2. Na očné choroby je dobrá prevencia, ja som rodičom kúpila vitamíny ocutein brillant, pretože už sú postarší a tam problémy s očami prichádzajú automaticky. Berú to ako výživový doplnok, obsahujú lutein, ktorý vyživuje oči a ešte niekoľko vitamínov. Zatiaľ problémy so zrakom nemajú tak vitamíny spĺňajú účel.

  3. mne pri zotavení sa či už zo zápalov alebo z laseroveho zákroku pomohli vitamíny ocutein, vďaka ním som sa rýchlejšie vyzdravela a oči sa mi rýchlo zregenerovali

Pridajte komentár

*