Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Desať dôvodov, prečo je niekedy lepšie nenavštíviť svojho lekára


Print Friendly, PDF & Email

prečo nenavštíviť lekára

Aj vám odmalička vždy vravievali, že prevencia je lepšia ako liečba? Že treba pravidelne navštevovať lekára, aby sa ochorenia odhalili na začiatku, najlepšie hneď v ich zárodku?

Za bežných okolností to môže byť pravda. Avšak v časoch chemickej a primárne na peniaze zameranej „modernej“ medicíny, to nie je vždy to najlepšie rozhodnutie.

Štatistiky vravia jasne…

V USA zomrie každý rok minimálne 225000 ľudí v dôsledku pochybenia lekára. Ak by sme to prerátali na počet obyvateľov Slovenska, bolo by to až 4125 ľudí ročne, prípadne 11 ľudí každý jeden deň (zdroj).

Nasleduje 10 prípadov, kedy sa vám návšteva lekára nemusí oplatiť.

(1) Stery z krčka maternice

Ženy by si mali dať spraviť ster z krčka maternice len raz za 3 roky (nie ročne). Ak je testovanie častejšie, alebo sa s ním začne pred 21. rokom života, existuje zvýšená šanca zistenia ľudského papiloma vírusu (HPV) a s ním súvisiacich lézii.

Avšak väčšina HPV infekcií vymizne aj sama od seba, bez liečby.

Výskumy ukazujú, že prehliadky na rakovinu kŕčka maternice vykonávané častejšie ako raz za 3 roky neodhalia viac prípadov rakoviny.

Napriek posledným skríningovým postupov, väčšina lekárov pokračuje v praxi odporúčania sterov každý rok.

Dôvodom často býva zabehnutý zvyk, no niektorí lekári to robia z obáv, že by sa pacienti nedostavili na každoročnú prehliadku alebo ďalšie testy ak by zistili, že PAP testy nie sú vyžadované každý rok.

Na našej stránke sme v minulosti uverejnili 2 články popisujúce prírodné alternatívy pre boj s HPV vírusmi.

(2) Mamografy

Mamografy len zriedkavo zachraňujú životy. Jedna analýza ukázala, že mamografy majú prinajlepšom len 13 percentnú šancu zachránenia života ženy a že skutočná pravdepodobnosť je zrejme len 3 percentá.

Bez ohľadu na to, aké testovacie dáta použili, zahrňujúc ženy rôzneho veku, pravdepodobnosť mamografov zachraňujúcich život nikdy neprekročila 25 percent.

Mamografy často zistia nádory, ktoré by nikdy pre ženu nepredstavovali nebezpečenstvo.

Taktiež neraz vedú k falošným pozitívnym výsledkom, po ktorých potom nasledujú ďalšie zbytočné medicínske procedúry ako napríklad mastektómie, punkcie, ožarovania, prípade chemoterapie. Tie majú na kvalitu a dĺžku života žien devastujúce účinky.

K tomu ešte mamograf využíva ionizujúce žiarenie, ktoré samo o sebe môže prispievať k riziku rakoviny prsníka.

Dobrou správou je, že už existujú aj bezpečné alternatívy.

O týchto podrobnejšie píšeme v článku venujúcom sa vyšetreniam prsníkov bez škodlivého röntgenu.

(3) Chrípka a nachladnutie

Myslíte si, že je múdre ísť s týmto ku konvenčnému lekárovi? Zamyslíte sa znova.

Vďaka široko zaužívanému predpisovaniu antibiotík a nesprávnemu predpisovaniu antibiotík, existuje dosť veľká šanca, že od lekára odídete s liekom v ruke, ktorý vôbec nepotrebujete.

V ideálnom prípade by ste sa mali zamerať na výživu, spánok, cvičenie, vitamín D a stres hneď v prvom momente, keď nadobudnete podozrenie, že na vás čosi lezie.

Tuto sú imunitu povzbudzujúce stratégie, ktoré na chrípku a nachladenie zaberajú najlepšie.

(4) Cholesterol

Mnoho lekárov nemá ani poňatia o tom, že vysoká hladina cholesterolu a strava bohatá na tuky nie sú dôvodom chorôb srdca.

Ak navštívite svojho lekára s tým, že máte vysoký cholesterol, najpravdepodobnejšie vám budú povedané tieto dve veci: 1. užívajte statiny na zníženie cholesterolu a 2. nejedzte nasýtené tuky.

Kým statiny dokážu úspešne znížiť hladinu cholesterolu v krvi, je potrebné si uvedomiť, že to nie je cholesterol, čo spôsobuje choroby srdca.

Výskumy ukazujú, že statiny nepredĺžia život o nič viac, ako keby ste ich nebrali.

Naopak, namiesto zlepšenia kvality života prispievajú k jeho zhoršeniu, pretože ničia svaly, zaťažujú pečeň, obličky a dokonca aj funkciu srdca.

Najlepším spôsobom pre optimalizáciu vašej úrovne cholesterolu a zdravého srdca je dodržiavať zásady zdravého životného štýlu.

Prírodná liečba osteoartritídy

Tie zahŕňajú aj konzumáciu nasýtených tukov, ktoré sú okrem spomínaného dôležité aj pre dosiahnutie hormonálnej rovnováhy. Väčšina ľudí nepotrebuje statiny!

(5) Depresia

V 300 miliónových Spojených štátoch sa ročne vydá 230 miliónov predpisov na antidepresíva, čo z nich robí najpredpisovanejšie lieky v USA. Napriek tomu, vyše každý dvadsiaty američan trpí depresiou.

Výskumy ukázali, že tabletky antidepresív nie sú o nič viac účinné ako cukrové pilulky.

Mnoho ľudí tiež zabúda na to, že antidepresíva majú množstvo vedľajších nežiaducich účinkov, z ktorých niektoré sú smrteľné (ako napríklad zvýšené riziko samovrážd).

Keďže väčšina lekárov uprednostňuje antidepresíva, veľké množstvo prírodných a bezpečných liečebných metód, ktoré aj naozaj fungujú, ostáva nevyužívaných.

Medzi hlavné z nich patria cvičenie, vitamín D a správna výživa.

(6) Vysoký krvný tlak

Definícia toho, čo zahŕňa vysoký krvný tlak sa v roku 2003 podstatne rozšírila pre to, aby farmaceutické firmy mohli predávať svoje lieky s množstvom vedľajších účinkov 45 miliónom ľudí v USA navyše.

Nekontrolovaný vysoký krvný tlak je vážna vec a môže viesť k rozvoju chorôb srdca a prípadne aj k infarktu.

Avšak u väčšiny ľudí k zníženiu vysokého krvného tlaku môže dôjsť za pomoci správne zostaveného jedálnička, spolu s cvičením a odbúraním stresu.

Mnoho lekárov vám jednoducho predpíše nejaký liek a už vám nepovie o ďalších možnostiach.

Najlepšími prírodnými prípravkami na zníženie krvného tlaku je horčík a aminokyselina L-Arginin. Pridať môžete aj B vitamíny. Mnoho doplnkov horčíka už obsahuje aj vitamíny skupiny B.

Problematike krvného tlaku sa bližšie venujeme v tomto článku.

(7) PSA testy pre rakovinu prostaty

Tieto testy v skutočnosti ukážu veľmi málo a falošne pozitívne výsledky budú potom viesť k zbytočnej biopsii predstavujúcej riziko zanesenia infekcie.

Dnes už mnoho expertov súhlasí s tým, že PSA testy sú prinajlepšom nespoľahlivé a v najhoršom úplne zbytočné pre diagnostikovanie rakoviny prostaty.

Mnohí tiež zdieľajú názor, že rutinné PSA testy často vedú k falošným výsledkom majúcim za následok zbytočnú liečbu.

Podobne ako mamografy, sa tieto testy stali prostriedkami na predaj ďalších „služieb“.

Miera falošných pozitívnych výsledkov je vysoká a prevažná väčšina škody je spôsobená následnou nepotrebnou liečbou.

(8) Nevhodné a nerozumné odporúčania stravy

Väčšina lekárov nemá ani páru o tom, čo zahŕňa zdravá strava. Výsledkom sú potom katastrofálne odporúčania, ako napríklad umelé sladidlá, margaríny namiesto masla, nízkotučné pasterizované mliečne výrobky a podobne.

Taktiež väčšina lekárov vám nepovie nič o jedlách, ktoré by ste mali konzumovať v zvýšenej miere pre zlepšenie vášho zdravia, napríklad fermentovanú zeleninu, mliečne výrobky zo surového mlieka, zdravé tuky (saturované tuky a živočíšne tuky obsahujúce omega-3 kyseliny, hovädzie z dobytka kŕmeného čerstvou trávou a podobne).

Na dôvažok, väčšina z nich sú úplní ignoranti v otázke ako správne variť a kombinovať vaše jedlo.

Prevažnú časť potravy je najlepšie konzumovať surovú, prípadne len mierne varenú – to zahŕňa živočíšne bielkoviny ako vajcia a mäso.

Taktiež otázka kvality potravín je dôležitá.

Mali by ste preferovať mäso z lokálnych malých fariem namiesto priemyslovo chovaných a kŕmených zvierat. To vám však váš lekár takmer určite nepovie.

(9) Lieky na predpis vás môžu zabiť, pričom vôbec neodstraňujú príčinu choroby

Veľké množstvo návštev u lekára jednoducho skončí predpísaním lieku, ktorý je iba náplasťou na problém, no nerieši ho. K tomu veľa liekov je priamo nebezpečných.

Analýza z minulého roka ukázala, že počet úmrtí zo správne predpísaných liekov je už vyšší ako počet obetí dopravných nehôd.

Ak k tomu pripočíta úmrtia z ďalších pochybení zdravotného systému, ako napríklad nemocničná hospitalizácia alebo chirurgia, potom moderný medicínsky systém sa stáva hlavnou príčinou úmrtí a úrazov v spoločnosti.

(10) Váš doktor vám nemusí hovoriť pravdu

Pri jednom telefonickom prieskume bolo zistené, že len 79 percent pacientov dôveruje svojmu lekárovi.

Ďalej sa ukázalo, že 10 percent lekárov priamo klamalo svojím pacientom, 30 percent im nepovedalo ak urobili chybu a 40 percent lekárov si myslí, že by mali pred svojimi pacientmi zatajiť vzťahy s farmaceutickými firmami.

Keď robíte rozhodnutia ohľadne svojho zdravia, musíte byť sám sebe advokátom. Je dôležité klásť  otázky predtým, než privolíte k rôznym zdravotným testom, procedúram a liečbam.

Nakoniec je to vždy vaše rozhodnutie, či si zvolíte menej invazívnu liečbu, ktorá prirodzeným spôsobom vaše telo vylieči.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: Top Ten Reasons to Avoid Your Doctor

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. dobreazdravo.sk

  Úplne súhlasím. Dnes, bohužiaľ, je medicína len kšeft a povinné zdravotné poistenie len prelievanie drobných od ľudí do veľkých peňazí korporácií.
  Lenže pre ľudí je pohodlné zájsť k lekárovi, hodiť na neho svoj problém, povedať mu „vylieč ma“ a odísť s tabletkou v ruke a s pocitom, že som urobil niečo pre svoje zdravie. A pri pohľade na ostatných podobne chorých sa vyhovárať, že to je dobou…

  Sme to, čo jeme. Tajomstvo nášho zdravia je v našom jedle.

  • Dvaja lekári ( pľúcna a urolog) mi odporúčali CIPROFLOXACIN, keď som vybrala 1 a pol dávky a nebolo mi lepšie, tak zistili, že som REZISTENTNA na Ampicilin, Ciprofloxacin a Tetracyklin. A potom verte lekárom, predpisujú stále lieky “ z brucha“.
   Že si myslia, ŽE to zabere, neznamená, že majú pravdu.

   • Odporúčam vám preštudovať si ako sa robia stery a následné zisťovanie citlivosti na ATB-Nechať narásť celú kultúru, následné odizolovať kmeň a spraviť citlivosť na ATB si vyžaduje určitý čas.
    Nieste rezistentná na Ampicilin, Ciprofloxacin a TTC ale kmeň ktorý je príčinou vašej infekcie je rezistentný na tieto liečivá.
    „Z brucha“ – je tzv. empirické predpisovanie ATB, založené na výskume, nepredpisujú ATB preto, lebo si myslia že zaberú.

 2. Eva Hukkelová

  Ďakujem, úžssné články, plne súhlasím z ich obsahom ( hoci som zdravotná sestra :)) )

 3. Milota Čutková

  Výborný článok. Plne sa s ním stotožňujem.

 4. Nie len v jedle, ale aj v mysleni, v emociach atd. atd. Z tohto pohladu mi pripadaju tieto clanky nekomplexne. Samozrejme, strava je velmi dolezita, ale treba sa pozriet aj na dusu cloveka, lebo vsetko to spoluposobi.

 5. som šťastná, že som náhodne objavila túto stránku a nedá mi zareagovať…..ďakujem ….pomáhate viac ako lekári….

 6. S niektorymi odstavcami suhlasim,
  ale netreba zas slepo verit vsetkemu, clanok je len prelozeny z anglictiny, a odrzkadluje situaciu v USA.
  Clovek, co len trochu znaly regionalnych pomerov, niektore skutocnosti bude brat trochu s nadhladom. Napriklad je zname, ze v USA sa antidepresiva pouzivaju vo velkych mnozstvach, co na Slovensku nie je pravidlom. Podobne aj stery z krcka maternice sa nerobia na Slovensku uz nejaky cas kazdorocne, ale len kazdy druhy rok.
  Dalsie – z clanku odporucajuceho alternativny sposob ochrany pred rakovinou krcka maternice je odporucane vnutorne uzivanie koloidneho striebra, dovolim si upozornit, ze na Slovensku je jeho vnutorne uzivanie zakazane, sluzi len na vonkajsie pouzitie.

  • Nezda sa mi, zeby bolo uzivanie koloidneho striebra vnutorne zakazane. Ved je predavane v kazdej lekarni a v pribalovych letakoch je uvedene davkovanie aj pre vnutorne pouzitie.

   • Reaguješ na jeho 2 roky starý koment. No aktuálna situácia je naozaj taká, že sa koloidne striebro smie predavať len na vonkajšie použitie. Preto je ťažké zohnať v lekárňach roztok 10ppm, ktorý je vhodný na vnútorné užitie. A predávajú skôr vyššie koncentrácie, aby ľudí odradili. Roztok 20ppm však stačí zriediť s rovnakým množstvom vody a mám opať dobrú koncentráciu na vnútorné užívanie. A našťasie sa dajú kúpiť aj prístroje na domácu výrobu koloidu.

    • kde dostat tie pristroje a aku velkost maju jeho ciastocky /bežne-nad alebo aj pod 1 micrometer su najucinnejsie…Dajte sem aj nejaky link/URL na dokaz pravdivosti INFO…//

 7. skontrolujte stav vášho zdravia pomocou medicínskeho vyšetrenia variability srdcového rytmu – HRV = Hearth Rate Variability
  Viac na http://www.kardioklub.sk

 8. V podstate súhlasím, vyšetrovanie PSA vsak ma svoj význam, kyselina salicylova určite nie je statin…

 9. Ked mam chripku alebo som prechladnuta a mam horucku a neprejde to za 1 noc idem k lekarovi kvoli papierom do roboty. Dostanem instrukcie ze mam pit bylinkove caje s medom, vela oddychovat, jest ovocie 🙂
  Ziadne antibiotika ani nic podobne.
  Dalsia cast co sa ma tyka je preventivna gynekologicka prehliadka – podla clanku stery nie su potrebne kazdy rok, statisticky v nicom nepomozu. Avsak statistika v medicine ja snad najklamlivejsia premenna. Takze ak mi ich aj kazdy rok urobia pravdepodobne sa nic nestane. Ale mozno skor zistia pripadne ochorenie.

  Takze namiesto 10 dovodov preco nenavstivit lekara mi tu vysli 2 dovody preco navstivit..
  Pekny den 🙂

  • súhlasím, gynekologickú prehliadku by som nevynechala určite. veď ak sa nič nezistí, tak je to len dobre, ale prečo by som si tu istotu nemohla potvrdiť každý rok? veď ster z krčka nie je zdraviu škodlivý, pokiaľ viem….
   čomu som ale prestala dôverovať je laboratorna diagnostika, kedže sa mi stalo, že každý labák ukázal iné výsledky, u dcéry to bol test z krvi, u mna moč. A sám lekár mi povedal, že v ten den som už 3- tia, čo som bola od obvodného poslaná k nemu (urologovi) pre zlé výsledky v moči a ked mi poslal moč do labaku on, tak moč bol uplne v poriadku. takže sme si akurát mohli hodiť mincou…….

  • Aj keď so mnou určite nebudete súhlasiť, skutočným liekom na rakovinu nie je jej „včasné“ zistenie, ale zdravá strava a životný štýl, vyhýbanie sa škodlivým vplyvom (žiarenie, škodlivé chemické látky, stres atď.) Každý z nás prekoná začínajúce rakovinové ochorenie niekoľko krát za život bez toho, aby o tom vôbec vedel. Náš imunitný systém si s ním poradí…S čím si však poradí oveľa ťažšie príp.vúôbec, sú následky tohto tzv. liečenia (chemoterapia , ožarovanie) , ktoré sú nie len podľa mňa hlavnou príčinou úmrtí onkologických pacientov.
   A čo sa týka vášho lekára – tak že ho pozdravujem a skláňam sa pred ním. Určite je však aj podľa aj mojich vlastných skúseností max.1 z desiatich…No a od tých deviatich odíde pacient s chemickou tabletkou v ruke… Veď je to preňho jednoduchšie, pacient sa tabletky aj tak dožadoval, no a navyše zaprofituje z prepísania lieku, ktorý mu práve doporučil zástupca farmafirmy…Popremýšľajte nad tým, či je toto naozaj zodpovedný prístup k vlastnému zdraviu…

 10. V tejto vete je chyba (z bodu 9):
  Analýza z minulého roka ukázala, že počet úmrtí zo správne predpísaných liekov je už vyšší ako počet obetí dopravných nehôd.

  Ak ste to ale mysleli ironicky, tak je to ok 🙂

  • Nie, nie je tam chyba. Úmrtí z nesprávne predpísaných liekov je ešte viac, ako zo správne predpísaných liekov.

   Pointa je v tom, že aj napriek správne predpísaným liekom dochádza k úmrtiam – to preto, lebo mnohé súčasné lieky majú veľa nežiaducich účinkov.

 11. Mark Twain svojho času povedal o svojom vzťahu k oficiálnej medicíne toto:,,Keď mám zdravotné problémy,idem k lekárovi,veď aj on musí z niečoho žiť.Lekár mi predpíše recept, s ktorým idem do lekárne,veď aj lekárnik musí z niečoho žiť.Lekárnik mi dá lieky,ktoré následne vyhodím,veď aj ja chcem žiť.“

 12. Margaretka

  Vážení, presne tak, uvediem:
  1.príklad- pracovala som v organizácii, ktorá preplatila svojmu managmentu preventívnu lekársku prehliadku v sume ešte SK – 150 tis.ale skontrolovali Vám od vlasov po päty všetko….a div divúci samozrejme každému po 50 – ke niečo našli. Ak viete výsledky Vášho zdravotného stavu, začnete sa správať a žiť neštandardne a počúvate prehnane rady lekárov – poviem Vám do dvoch rokov dvaja naši kolegovia zomreli práve na liečbu……..(my čo sme nesúhlasili s preventívnou prehliadkou aj keď to boli neskutočné peniaze…chvalabohu žijeme a normálnym životom ďalej)
  2.príklad – po operácii znamienka – výsledky negatívne, navrhla onkologička dobré výsledky poistiť a „zazichrovať liečbu“ neoverenými liekmi z USA, ktoré sa tu len testovali, do roka moja dcéra zomrela – mala 33 rokov ……
  3.príklad – očkovanie detí hexavakcínou proti chorobám, ktoré sa v našej krajine nevyskytli roky, deťom ubližujú a nie pomáhajú, povie Vám každý detský lekár, ale na papier to nenapíše nikto a tak mladé mamičky zaplatia pokutu za neočkovanie cca do 300 € a už ani pes po Vás neštekne…..tak je to biznis, či zdravotná starostlivosť??????je to záujem o človeka, alebo všetko len prachy????

 13. Je krásné pozorovat přirozený výběr v praxi. Šiřte ten článek mezi sebou dál – zdravý zbytek populace Vám poděkuje.

 14. No niektore prispevky su fakt genialne. Terapia a prevencia napr. To su dva rozlicne pojmy a treba ich rozlisovat.
  Inak tvrdit, ze lekari chcu len zarabat a klamat je to iste ako tvrdit Poziarnici zakladaju ohne, aby mali pracu.
  Tipujem, ze tento prispevok zmazate.

 15. toto hádam nie

  Pome postupne
  1) jasné, že častejšie stery zvyšujú riziko HPV, ale nie sú povinné, aj tak situácia na Slovensku je tragická a ženy chodia málo

  2) Neviem posúdiť, ale veta ,, Jedna analýza ukázala, že mamografy majú prinajlepšom len 13 percentnú šancu zachránenia života “ je maximálne neodborná a vyznie ako: ,, jedna žena videla inú, ktorá počula o jednej, čo mala susedu, čo spala s chlapom so 40cm dlhým.
  13% za tú lacnú cenu je celkom fajn.

  3) Väčšina ATB na chrípku je vyžiadaná od pacientov, ktorí chodia s nádchou za lekármi. Nepoznám všeobecne školeného človeka čo vie rozoznať nádchu od chrípky, každý má hneď „chrípku“.

  4) Normálny doktor porovná HDL s LDL a TG…a určite vám odporučí zmeny stravy a kontrolu a nie hneď statíny.

  5)USA sa nedá porovnávať s nami…

  6) ,,Avšak u väčšiny ľudí k zníženiu vysokého krvného tlaku môže dôjsť za pomoci správne zostaveného jedálnička, spolu s cvičením a odbúraním stresu.“ Pravda a nefarmakologická liečba je liečba číslo 1, a až potom prvotná farmakologická liečba.
  Ale ak vám príde fajčiar, 55 rokov, BMI 35 a vy mu poviete, že by mal schudnúť a prestať fajčiť a on si kukne tabuľku a uvidí tam, že sa mu zníži riziko pre kardiovaskulárnu príhodu o 10%, tak sa na to vykašle.

  7) PSA zbytočné nie je, lepší marker nie je a aj po 3h na bicykli budete mať zvýšené PSA a so zvýšením PSA karcinom nikdy nemusíte mať, ale tých 70% špecifity, čo tam je je celkom dosť a chcel by som vidieť ten proces, keď vás dodatočne nevyšetria, alebo nebudú sledovať, po zvýšenom PSA. Určite by prehral lekár, takže tu je legislatíva nastavená ako nastavená.

  8) Môže byť, určite vám nepovedia „vašu“ pravdu.

  9) 😀 😀 😀 „vaše“ príčiny

  10) a kto vám hovorí pravdu 😀 mama, otec….tento argument ma rozosmial

  • rasto beno

   Je nas viac ako len par ludi kto ma tak zle skusenosti s lekarmi . Co je vsak horsie je ze svet nieje nastaveny ako prisposobit zivot zakladnym otazkam zitia , teda dnes co nieje za priamu platbu anestoji to peniaze je to neucinne. To ze vam povie napr. Lekar ze ockovanie proti chrypke je pre diabetykov alebo dochodcov zdarma , neznamena ze to nokto nezaplati a to ani nehovorim o tomako to v skutocnosti zbytocne a nebezpecne je. Ako vcelar som sa podielal tento rok na vyskume medu a zistilo sa ze v buducnosti sa antibiotyka pouzivat nebudu ale bude nieco ovela bezpecnejsie . Ale o tom az neskor 🙂 prajem vsetko dobre a pevne zdravie bez chemie.

 16. rasto beno

  Neexistuje nejaky rebricek alebo sutaz kde odmenuju zurnalistyku tohto typu? Davam 11 z desiatich bodov ste genialny a tak ako syrime my vcelary osvetu preco su vcely najdolezitesim alebo jednym z najdloztejsich prvkov pre zivot tak aj vy pekne pokracujte natomto sireni dobrych informacii pre zivot na tomto svete . Este raz dakujem

 17. Neviem, či cvičenie a správna výživa pomôže človeku v ťažkej depresii, ked nie je schopný ani vstať z postele….

  • píšeš to správne, trocha ironicky – že nevieš…
   ja to viem uplne presne..nepomôže
   bod č. 5 musel napísať človek, ktorý v živote nemal skutočnú depresiu, pretože inak by nevyprodukoval túto hlúposť
   keď už sa v tom vezieš, nebudeš mať chuť cvičiť, lebo už nemáš chuť ani žiť
   nepomôže ti sa od rána do večera slniť, alebo inak dopĺňať D vitamín (B-čko je tu i tak dôležitejšie)
   a zdravá výživa? človeku v depresii nechutí žiadna výživa..
   možno v USA predpisujú antidepresíva ako lentilky, myslím, že na SR nie
   zaberú za cca 2 týždne, po tom je už lepšie (moja skúsenosť)
   depresia je závažné psych. ochorenie s rizikom samovraždy..a ak vám niekto v akútnej fáze odporučí cvičiť absolutne nevie o čom hovorí
   k ostatným bodom: napísané povrchne, naivne a bulvárne
   nevravím, že sa s ničím nedá súhlasiť, ale nad viacerými vecami rozum zastáva, docela dobre to vystihol pisateľ toto hádam nie

 18. K lekárom nechodím, iba na preventívu – k všeobecnému lekárovi na odber krvi a k zubnému lekárovi na prehliadku- viac nič , ich liečbu nepotrebujem- tabletky,antibiotiká…, liečim sa doma a zvolím si vhodnú terapiu, podľa toho, aká choroba sa vyskytne,väčšinou sú to len bežné infekcie, s tým zbytočne ísť k lekárovi,dôležité je všetkým chorobám predchádzať , dostatok vitamínov,minerálov,tekutín,spánok, odpočinok, nefajčiť, nepiť alkohol,neužívať drogy,pohyb na čerstvom vzduchu,vetranie domu,bytu,pestrá a vyvážená strava s dostatkom bielkovín,cukrov,tukov,myslieť pozitívne prijímať,to,čo je nás vhodné a vylúčiť,to,čo je pre náš organizmus nevhodné a škodlivé. Tabletiek by som sa nikdy sám nedožadoval, keďže tabletky sú chemické preparáty, účinnej látky je tam málo a zvyšok čo dopĺňa tabletku sú chemické látky,aby bola tabletka väčšia. Človek sa musí riadiť zdravým sedliackym rozumom, nie vždy, čo povie lekár, musí byť dobré pre pacienta , všetko,čo lekári ordinujú, ich terapia,liečba,vyšetrenia,o to všetko by sa mal každý pacient zaujímať, či je to pre jeho zdravie vhodné, nielen na všetko prikývnuť , ,suhlasíte s operáciou, s liečbou? áno. To áno, dnes je medicína o peniazoch,preto sa treba snažiť udržať si zdravie bez tabletiek . V ťažkej životnej situácii je dobré mať niekoho pri sebe, nie je dobre človeku samému, človek sa potrebuje porozprávať,vypočuť si názor , mať pochopenie pre danú životnú situáciu, mať stále niekoho blízkeho pri sebe.

 19. Všetko sa to začína u všeobecného lekára. Ten predpisuje tabletky,človek ich užíva. Tabletky zničia organizmus , poškodia funkciu obličiek,pečene. Interná medicína zničí človeka s tabletkami, chirurgia s operáciami a rádiológia s vyšetreniami – rontgen a CT. Pre zaujímavosť: 1 CT = 300 rontgenov. Človek dôjde do 50 tky a má podlomené zdravie a nevládze už skoro ani pracovať.Rozhodol som sa,že nebudem podporovať lekárov ani farmafirmy,aby niekto bohatol na chorobe človeka. Dosť. Naopak.Budem robiť všetko proti lekárom a farmaceutickým firmám,aby odo mňa nemali žiadne peniaze.Žiadny zubár, žiadna plomba,žiadne tabletky,žiadne antibiotiká,žiadne vyšetrenia. Budem podporovať iba dobrých lekárov a medzi nich bezpochyby patrí MUDr. Igor Bukovský, PhD.

 20. A netreba sa dávať ani očkovať. To je zase ďalší výtvor farmaceutického priemyslu,aby mal na čom zarábať. Nikdy v živote sa nedám proti ničomu zaočkovať. Ani proti chrípke, to je zbytočnosť. Skôr sa treba zamerať na posilnenie imunity.

 21. No ale samozrejme, lebo vy viete najlepšie ako sa vyliečiť zo všetkého, rakovinu vyliečime mrkvou a depresiu cvičením. Očkovať sa nebudeme, nevadí že zomrieme na nejakú epidémiu. Keby nebolo očkovaní, doteraz tu máme mnohé ochorenia, ktoré sa podarilo vyhubiť vďaka očkovaniam. A mamograf je úplne zbytočný, má „len“ 13% šancu zachránenia života. Na Slovensku na rakovinu prsníka ochorie 2400 žien ročne (13% zo 2400 ľudí je 312 ľudí, ktorých týmto mamografom vieme pomôcť a odhaliť ochorenie skôr. Keď by sme mamografom zachránili život už len 2 ženám, tak to poďme robiť lebo to stojí za to).

 22. Hneď prvé vety ohľadom rakoviny krčka maternice ma dostali. 2 ročné zanedbané preventívne prehliadky ma dostali pod nôž. Zistili mi najvyššie predrakovinové štádium, a to len kvôli tomu, že som nepovažovala za potrebnú návštevu gynekológa….
  Zvyšok článku som si preto ani nečítala… prosím upravte odsek, rozhodne nepomáha ženám.

 23. yvetta kurimská

  Všetci nadávame na všetkých, ale dal si niekto otázku sám
  sebe, čo som ja urobil doposiaľ pre SVOJE zdravie?? Môžem beztrestne ponocovať, byť cez deň nalepený na počítači a mobile, večer TV do noci, popíjanie alkoholu, nezdravá výživa, rýchlovky v Mc Donalde alebo reštauráciách, či bufetoch,pitie colly , piva atď., nevedieť nič o správnej výžive.Byť celé týždne na mase, sladkostiach bielom pečive, chlebe, klobásach, šunkách, salámach, smotanových syroch,jogurtoch, bez raňajok,večerným a nočným prejedaním…Myslíme si, že toto všetko nezanechá na našom zdraví následky?? lekári pomaly rezignujú, pretože nie sú schopní riešiť tieto veci, pretože pri dnešnej demokracii, ani nemôžu.Nech sa každý zamyslí nad sebou.Virózy TREBA vyležať a nie si zobrať tabletku, je mi lepšie, tak pokračujem v práci, v športe,alebo zháňaním po vonku..Užívam správne vitamíny, minerály? dodržiavam
  pitný REŽIM,?dodržiavam stravovací režim???….alebo kašlem na všetko a spolieham sa na lekára, VŠAK ON JE ZODPOVEDNÝ ZA M O J E ZDRAVIE!! A KEĎ toto všetko bude fungovať, nebudeš potrebovať nikoho a nebudeš sa musieť sťažovať. Ideš kúpiť nový televízor?? Čo všetko dokážeš naštudovať o ňom o jeho parametroch, čo všetko preto urobíš, ale pre SVOJE ZDRAVIE myslíš, že nemusíš?? Zapamataj si, zodpovedný za svoje zdravie si TY SÁM!!!!!!a nikto iný!!!

  • náhodou,pivo je zdravé,denne si ho dám a mám už vela rokov,v nemocnici som nikdy nebol,lekára poznám len z poisťovne.

Pridajte komentár

*