Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Dá sa vyliečiť nevyliečiteľná choroba akou je svalová dystrofia? Zdá sa, že áno!


Print Friendly, PDF & Email

Svalová dystrofia: Ako vyliečiť túto nevyliečiteľnú chorobu

U ľudí je vraj svalová dystrofia nevyliečiteľná. No u hospodárskych zvierat existujú dobre zdokumentované štúdie na zabránenie vzniku tejto choroby.

Čože? Aký je potom rozdiel medzi ľuďmi a hospodárskymi zvieratami?

Rozdiel je veľký! Konkrétne v tomto:

choré zviera = žiadny zisk, utratí sa, ak neexistuje lacná liečba

chorý človek = ohromný zisk (teda hlavne pre farmaceutické firmy, medicínsky priemysel a podobne)

Teraz už chápete?

Je nám ľúto. Nedávno sme sa pustili do jedovatého žltého narcisu a dnes do prinajlepšom nevedomého modrého motýľa. Ak to takto pôjde ďalej, na krásnej zelenej lúke zostanú asi už len bodliaky.

Taký je už ale život – silní prežijú, slabí nech zahynú. To je čistá veda, darvinizmus. A okrem toho, bodliaky sú z herbárskeho hľadiska asi zo všetkých tých spomenutých vecí najprínosnejšie.

Trocha sme však odbočili, poďme späť k téme. Pekne po poriadku…

Dystrofia svalov a konvenčná medicína

Konvenčná medicína charakterizuje dystrofiu svalov ako genetikou podmienené ochorenie. To vedie k postupnému ochabnutiu a strate svalovej hmoty, teda atrofii.

Ďalej tvrdí, že svalová dystrofia je neliečiteľná a že „moderná“ medicína dokáže jej priebeh iba spomaliť.

Lož, lož a ešte raz veľká lož!

Schválne, sami si vyhľadajte uvedenú definíciu v zdrojoch konečnej medicíny. Všimnite si, že síce všade povedia „geneticky podmienené“, ale ďalej už nejdú.

To evokuje dojem, že je to kompletne genetické ochorenie, nie čiastočne. Podstatné tam ale je to slovíčko „podmienené“.

Príčiny svalovej dystrofie

Áno, na toto ochorenie genetika vplýva. No nie tak, ako si myslíte. Medzi zapríčiňovaním a vplývaním je rozdiel ako Brno (zdroj: V.M. svojho času).

Skutočnou príčinou, respektíve spoluvinníkom je metabolizmus a strava. Konkrétne ide o to, že pri svalovej dystrofii telo nedostatočne metabolizuje niektoré látky zo stravy. Nie úplne, iba nedostatočne.

Preto sa často môže stať, že dvaja súrodenci, ktorí mali tých istých rodičov a majú tú istú stravu, no jeden z nich ochorením trpí a druhý nie.

U jedného pod vplyvom (nie príčinou) genetiky dochádza k nedostatočnému metabolizmus určitých látok. O nich si povieme za chvíľu.

Prvopočiatok choroby siaha dve generácie dozadu…

Ďalšou dôležitou informáciou je, že ani u tej genetiky sa nejedná o čisto genetickú záležitosť. Niektorí z vás vedia, že určité gény sa aktivujú prítomnosťou (alebo neprítomnosťou) takzvaných spúšťačov.

Gény zabezpečujúce metabolizmus látok kritických pre správnu tvorbu a funkciu svalovej hmoty patria medzi ne.

Viete, kedy vzniklo vajíčko vo vašej mame, z ktorého ste sa neskôr vyvinuli vy sami?

Bolo to už počas embryonálneho vývinu vašej mamy v maternici vašej babky. Presne ako už tušíte… Strava vašej starej mamy vplývala na to, ako sa vyvinie 50% z vás (ďalších 50% bola spermia od vášho otca).

Toto je názorný príklad ochorenia, ktoré sa môže prejaviť až o dve generácie. No a keďže každý z nás má polovicu DNA od matky a druhú polovicu od otca, ochorenie sa niekedy prejaví, niekedy nie.

Tie dve polovice sú síce vždy identické, no pri každom oplodnení sa „namiešajú“ o niečo inak.

To je dôvod, prečo sa súrodenci na seba podobajú, ale nie úplne, ako je tomu v prípade dvojčiat. Presne rovnako je to aj so svalovou dystrofiou – niekedy sa prejaví, inokedy zasa nie.

Dá sa svalová dystrofia vyliečiť? Ako?

Metabolická medicína pozná odpoveď aj na tieto otázky. Ako sme už spomenuli, genetika vplýva na to, že dochádza k nedostatočnému vstrebávaniu a metabolizmu látok, ktoré sú kritické pre zdravé svaly.

Ich pravidelným dopĺňaním je možné tuto chorobu nielen zastaviť, ale dokonca aj zvrátiť.

Potrebné látky, alebo doplnky je však nutné podávať v oveľa vyšších dávkach, ako sú dávky postačujúce pre zdravého človeka. Je to podobné, ako keby ste chceli naplniť deravé vedro vodou. Dá sa to, len vodu musíte prilievať rýchlejšie ako tá stíha cez diery odtekať.

Trocha nevýhodou tu je to, že dopĺňanie týchto kritických látok je nutné robiť pravidelne. To môže ísť časom poriadne do peňazí.

Dobrou správou je, že ak viete o ktoré látky sa jedná, dá sa adekvátne upraviť strava.

Liečba osteoporózy

Jednoducho zaradíte do svojho jedálnička potraviny bohaté na požadované látky. Časom sa potom budú dať doplnky čiastočne alebo aj úplne vysadiť.

Doplnky nevyhnutné pre liečbu svalovej dystrofie

Dobre, nebudeme vás už ďalej napínať a prejdeme k jadru veci.

Ozaj, dočítali ste sa sem postupne, alebo ste preskočili zopár odsekov? Ak áno, určite sa k nim neskôr vráťte a prečítajte si celý článok.

Tie odstavce vyššie obsahujú popis a zdôvodnenie choroby. Je dobré, ak chorobu dokážete nielen vyliečiť, ale ju aj pochopiť.

1. Koenzým Q10

Koenzým Q10 je látka nevyhnutná na správne fungovanie nielen srdca, ale všetkých svalov. Látku si vie vyrobiť aj samé telo. Deje sa tak v mladom veku, no po 25 roku života jeho produkcia telom klesá.

U ľudí s dystrofiou, vrátane detí, je často produkcia koenzýmu Q10 znížená. Je ho preto nutné dopĺňať. Menším problémom je, že tento vitamín je pomerne drahý. Ak si ale vezmete cenu liekov a pomôcok nutných k starostlivosť o pacienta s dystrofiou, tak náklady za doplnok sa potom budú javiť smiešne.

Ďalšou dobrou správou je, že aj keď je táto látka dôležitá a potrebná, nie je absolútne nutný. Ostatné doplnky sú pre liečbu tejto choroby dôležitejšie viac. Okrem toho, jeho potreba závisí aj od genetiky.

Je možné, že u konkrétneho pacienta vôbec nie je ovplyvnená vlastná tvorba koenzýmu Q10. V takom prípade budú stačiť aj malé dávky, prípadne žiadne, ak sa jedná o dieťa.

Posledným menším problémom je, že genetický test na zistenie jeho stavu v tele sa nevykonáva. Prečo? Jednoducho preto, lebo konvenčná medicína to neuznáva ako príčinu. Ak by veľmi chceli, vedeli by to otestovať, ale to by museli naozaj chcieť.

Preto odporúčame koenzým Q10 zaradiť do protokolu a vlastným testovaním skúsiť zistiť, či hrá pri konkrétnej dystrofii alebo atrofii svalov rolu.

Treba pozorovať, či po jeho nasadení pociťuje pacient pozitívne zmeny, množstvo energie a podobne. A rovnako, či po jeho vysadení sa zaznamená zhoršenie stavu.

2. Selén

Selén je veľmi dôležitý stopový prvok. Ovplyvňuje veľké množstvo metabolických procesov. Jeho nedostatok, respektíve nedostatočný metabolizmus môže viesť nielen k dystrofii, ale aj zhoršeniu imunity, či rakovine.

Selén je súčasťou enzýmu, ktorý obsahuje glutation peroxid. Tento enzým chráni bunky a bunkové membrány pred oxidáciou. Dystrofia svalov vedie k znižovaniu hodnôt selénu v krvi.

Tým sa problémy prehlbujú a ako špirála to ďalej ovplyvňuje progresiu ochorenia.

Vhodným dopĺňaním a zvýšeným prísunom selénu sa táto špirála dokáže zastaviť. Okrem doplnkov je vhodné konzumovať stravu so zvýšeným množstvom selénu. Takými potravinami sú napríklad: pivovarské kvasnice, plody mora, celozrnné obiloviny a zelenina.

Problémom tu je, že pri pestovaných potravinách si nikdy nie ste istý množstvom obsiahnutého selénu. To preto, lebo jeho úrovne v strave závisia od pôdy, na ktorej sa potraviny pestujú. Medzi jednotlivými krajinami existujú dosť podstatné rozdiely.

A čo sa týka plodov mora, tak tu je dôležité, aby boli kvalitné a z čistých morí. Tých je však už dnes ako šafránu. Preto doplňovanie selénu v podobe doplnkov sa javí ako nevyhnutné.

3. Vitamín E

Ďalším, rovnako veľmi dôležitým vitamínom pri liečbe svalovej dystrofie, je vitamín E.

Na súvis medzi nízkou hladinou vitamínu E a rozvojom dystrofie svalov už pred mnohými rokmi poukázal známy Dr. Pauling. Teda ten istý výskumník, ktorému dnes vďačíme za mnohé poznatky o liečebnej sile vitamínu C.

Dr. Pauling vo svojich prácach uvádza, že okrem samotného vitamínu E, je vhodné pre zosilnenie účinku dopĺňať aj vitamíny C a B6. Netreba zabúdať aj na to, že selén a vitamín E pôsobia v symbióze.

Selén spôsobuje to, že vitamín E sa omnoho lepšie využíva a tak je možné dosiahnuť rovnaké výsledky s oveľa menším množstvom vitamínu E.

Platí tu však jedno pravidlo – vitamín E musí byť prírodný, teda d-alfa-tokoferyl.

Mnohé doplnky obsahujú umelo vyrábaný dl-alfa-tokoferyl. Ten je však pre liečbu dystrofie neúčinný. Uistite sa preto, aby ste si pri kúpe obstarali len prírodné formy E vitamínu, teda d-alfa-tokoferyl.

V strave sa vitamín E nachádza napríklad v celozrnných obilovinách, pšeničných klíčkoch a v oleji z pšeničných otrúb.

4. Lecitín

Posledným zo štvorice účinných doplnkov pre liečbu chorôb ako sú dystrofia a atrofia svalov je lecitín. Jeho účinok spočíva v tom, že obsahuje dve látky – inositol a cholín.

Ich dostatočná prítomnosť v organizme znižuje vylučovanie keratínu močom.  Práve zvýšené vylučovanie keratínu je problémom pri svalovej dystrofii.

Zhrnutie

Na koniec si teda zopakujeme, ktoré doplnky sú pre úspešnú liečbu dystrofie nevyhnutné. Zároveň na tomto mieste uvedieme aj dávkovanie. No a napokon tiež spomenieme zopár ďalších doplnkov, ktoré je možné do liečebného protokolu pridať.

Nezabúdajte, že vitamíny a minerály pôsobia v organizme synergicky a navzájom sa podporujú. Pre lepší a rýchlejší účinok je potrebné ich súčasné užívanie.

Dávkovanie je uvedené pre dospelého človeka približne o váhe 60 kg. V prípade detí dávky predeľte váhovým pomerom. Napríklad pre 15 kg dieťa, dávky predeľte číslom 4.

Základne doplnky pre liečbu dystrofie svalov

 1. Koenzým Q10, denne 150 až 200 mg (miligramov)
 2. Selén, denne 200 mcg (mikrogramov)
 3. Vitamín E, denne 800 IU (jednotiek), respektíve 600 mg (miligramov)
 4. Lecitín, denne 15 až 20 gramov (3 čajové lyžičky)

Zopár ďalších užitočných doplnkov a strava pri dystrofii

 • Komplex vitamínov skupiny B, denne 1 tabletu
 • Vitamín A, denne 40,000 IU, respektíve 24 mg (miligramov betakaroténu)
 • Vitamín C, denne 1000 až 2000 mg (1 až 2 gramy, najlepšie nekyslé, alebo zmiešaná forma)
 • Olej z pšeničných klíčkov, denne 2 čajové lyžičky (10 ml)
 • Ľanový olej, denne 2 čajové lyžičky (10 ml)
 • Horčík, denne 400 mg (miligramov)

 

Záver

Páčil sa vám tento článok alebo poznáte niekoho, kto trpí uvedeným ochorením?

Potom im ho určite prepošlite, pretože obsahuje dôležité informácie, ktoré im môžu doslova zmeniť život.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: jonasfuchs.cz, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Pozrite si zdroj tohto článku. Je tam uvedených pár príkladov úspešných vyliečení.

 2. henry mayer

  priatelia, drzte sa nas ako klieste!!! samozrejme, ze vam mozeme pomoct vyliecit tuto chorobu. [email protected]

 3. Pre toho, kto sa v tom nevyzná, je to možno pekný článok, ale pre matku 2 detí s touto diagnózou, ktorá si naštudovala všetko možné aj nemožné je to čistá blbosť. Bolo by to príliš jednoduché, keby to išlo týmto vyliečiť. Je to genetická choroba a príčinou je chýbajúca časť DNA a tú nikdy nikto nejakými vitamínmi nenahradí!!! Nepleťte ľudom hlavy.

  • Ďakujem za Váš príspevok a súcitim s vami. Čo sa však týka choroby, tak podľa mňa nie je možné sa ňu dívať čierno-bielo. U niekoho môže časť DNA chýbať, u iného zas byť rôznym spôsobom len poškodená. Väčšina chorôb je charakteristická takzvaným spektrom, čiže rôzne závažnými formami ochorenia. Cieľom článku bolo poukázať na prípady, keď sa výživou dá táto choroba aspoň zmierniť.

   • Nehnevajte sa, ale zavádzate!
    V článku jednoznačne hovoríte o vyliečení tejto choroby a nie o zmiernení. Navyše tu spomínate nevedomého modrého motýľa… pričom kráčate po veľmi tenkom ľade. Uvedomujete si, že ste oslovili desiatky, až stovky rodičov, ktorí žijú s vedomím, že robia pre svoje deti všetko, čo sa pre ich zdravie dá a pritom u týchto detí choroba silne progreduje. Neodvolávajte sa preto tu na nejaké hmlisté prípade vyliečenia, ale buďte teda konkrétny.
    Ďalej, hneď na začiatku článku uvádzate:
    „Čože? Aký je potom rozdiel medzi ľuďmi a hospodárskymi zvieratami?
    Rozdiel je veľký! Konkrétne v tomto:
    choré zviera = žiadny zisk, utratí sa, ak neexistuje lacná liečba
    chorý človek = ohromný zisk (teda hlavne pre farmaceutické firmy, medicínsky priemysel a podobne)
    Teraz už chápete?“

    No, viete, že nechápem! Práve s touto diagnózou sa nespája žiadna drahá liečba – ak nerátam posledné správy o Translarne, pričom ide len o možnú liečby pri nonsens-mutáciách. Takže práve tu sa nenabaľuje žiadna farmafirma…

    • To nie je priamo náš článok, ale prebratý zo zdroja, ktorý má s touto chorobou vlastné skúsenosti.

     Zamyslite sa však logicky. Svalová dystrofia vzniká, lebo sa v tele netvorí istá bielkovina a tak sa svaly odbúravajú. Ale keď sa tá bielkovina netvorí, tak ako potom vôbec tie svaly vznikli? Čiže ona sa musela tvoriť kedysi. A keďže sa tvorila kedysi, tak zrejme telo má genetickú informáciu o tom, ako ju vytvoriť. Už potom len ide o to, aby sa tá tvorba znova povzbudila. A práve o tom je tento článok.

  • henry mayer
 4. Svalovych distrofii je vela roznych druhov a kazda ma inu pricinu, tym padom aj liecbu a nie je sanca, ze by na tak rozne choroby zazracne fungovali tie iste doplnky. Z clanku sa vsak vobec neda zistit, o ktorej distrofii je rec – a mam podozrenie, ze to netusil ani sam autor, ak vobec tusil, ze takych chorob je viacero.

 5. Prečitala som si Vaš članok a neviem co si mam myslet.Mam 3 synov ale len jeden ma tuto chorobu najmladši aj lekári sa divili ako je to možne . Moc tomu neverim lebo syn tieto vitaminy bral ked bol malý a zazrak sa nestal a ani sa nestane je to len slabá utecha pre rodičov.Keby to bol pravda prva by som to utekala kupit .

 6. Dobry den, moze tato kombinacia fungovat aj pri naberani svalstva? (niektori kulturisti beru lieky na svalovu dystrofiu ako anabolika). Ak by to stalo za pokus Je vhodnejsie brat tuto kombinaciu vitaminov naraz (rano alebo vecer, s jedlom alebo bez?) alebo si rozdelit davku na 2x denne?
  Velmi pekne Vam dakujem za odpoved, je to fantasticka stranka.

 7. henry mayer

  SVALOVU DYSTROPHIU JE MOZNO VYLIECIT, KED VIETE AKO!!! DALAT SALVATION-NON PROFIT ORGANIZACIA VO VIETNAME, POMOZE VYLIECIT TUTO NEMOC V CASE 50 DNI PRIRODNEHO LIECENIA. [email protected]

 8. Dobry den, nefunguje stranka ktora je uvedena ako zdroj, chcela by som si viac o tom precitat..viete mi prosim dat spravny link? Dakujem.

  • Tá stránka fungovala, keď bol článok písaný pred pár rokmi. Ak už nefunguje, tak bohužiaľ, potom nedokážeme pomôcť, keďže my tú druhú stránku nespravujeme…

 9. Zdravim Vas,

  mam syna s diagnozou DMD a nasiel som tento clanok:

  http://www.csz.sk/?str=poradna_info&menu=19&detail=34

  treba kuknut do cca 1/3 stranky a tam je to od nadpisu
  „Svalová dystrofie“

  Co si o tom myslite?

  Vdaka za reakcie

 10. Mam dystrofiu becker.v 30 ke vozik.Tieto vitaminy som skusal uz davnejsie ale nie dlho.Jedine co sa stalo že som sltstol nič iné 😀 Takže je to kačica. A skoda penazi..keby to bola pravda tak by aj kulturistom stacilo jest tabletky a necviciť..nereálne..

  • A nebola chyba, že ste ich užíval len krátko? Na chronické ochorenia treba zvyčajne dlhší čas…

 11. juliana janechova

  ja sama mam salovu dystrofiu ako aj moj brat a to mame dvoch rozdielnych otcov a pohádzame z iných rodín a miest kde sme sa narodili, ale matku mame rovnaku – zdravu ako aj dalšie dve generacie aj tri pred nami boli zdraví .. a ja mam zas dve zdravé deti …….. som v štadiu kedy som uz na inv voziku nepostavim sa nezdvihnem ruku neušečem sa, keby je to prava bolo by to pekné,ale uz som vsetky tieto lieky brala pravidelne a to niekolko rokov ………..

 12. Václava Hofmanová

  No nevím, mám dceru, 29 let, deset let bojujeme s rakovinou mozku, předtím úspěšně alternativně, nyní nic nezabírá, myslím, že při recidivě je vše mnohem horší. Navíc během 8 měsíců ztratila svaly a vůbec mi už nechodí ani se nepostaví, pokud existuje opravdu pomoc, tak kde? Vitamíny, vše máme, i kreatin, který je důležitý. Já věřím, že cesta ven je, jen nemůžu najít tu správnou.

Pridajte komentár

*