Čo je cieľom líg a nadácií proti rakovine: Pacient či peniaze?

Print Friendly, PDF & Email

Tento čláok je krátkou analýzou onkologických charít, občianských združení a ich médií na Slovensku a Čechách.

Budeme hľadať odpoveď na otázku, či týmto organizáciám ide v prvom rade o ľudí alebo či sa pod pláštikom filatropie zaujímajú len o vlastný prospech a živobytie.

Čo tvrdia takmer všetky združenia a charity?

Tvrdia, že ich cieľom je osveta, a snaha o to, aby mali onkologickí pacienti všetky dostupné informácie o najlepšej prevencii a liečbe jednotlivých rakovín.

Liečba osteoporózy

Snahou je vraj tiež pomoc pacientom získať vedomosti o svojej diagnóze.

Realita

Realitou je, že tieto spolky efektívne potláčajú (nezverejňujú, napádajú a znemožňujú) pravdivé informácie, ktoré sú onkológii dobré známe.

Napríklad, onkológii je dobre známe to, ako cukor a uhľohydráty na glukózu premenené, živia a sú palivom pre nádorové bunky. Na tom je totiž založené aj vyšetrenie PET, kde sa do pacienta nalieva rádioaktívna glukóza, ktorá samozrejme smeruje k nádorovej bunke a vysvieti ju, keďže je rádioaktívna).

Napriek týmto poznatkom, charity a OZ pacientov na riziká stravy s obsahom cukrov a uhľohydrátov neupozorňujú.   

Sú tieto média nezávislé a slobodné?

Takmer všetky onkologické charity a OZ, vo svete a u nás, sú silne prepojené na onkologický priemysel.

Buď sú jednotlivé média sponzorované samotnými výrobcami chemoterapii, rádioterapii, mamografov a inej drahej techniky, alebo sú nehanebne riadené onkológmi či pacientmi, v pozadí ktorých tieto korporácie stoja.


Náš tip: Jar a jeseň sú najvhodnejším obdobím na detoxikáciu. Vyskúšajte čisto prírodný detoxikačný prostriedok, ktorý je overený tisíckami zákazníkov. Viac informácií tu

Všimnite si zoznam partnerov jednotlivých médií ako aj logá jednotlivých firiem, ktoré vidieť v jednotlivých médiách. Nemožno teda v žiadnom prípade hovoriť o nezávislosti. 

Majú tieto média snahu priniesť verejnosti pravdivé informácie?

Keďže tieto média nemožno považovať za nezávislé, netreba očakávať nezávislé a optimálne informácie, založené na skutočnej vede.

Tu treba pripomenúť, že tieto média sa často odvolávajú na výskumy, prieskumy a štúdie vedcov a výskumných zriadení, ktoré sú rovnako často závislé a prepojené na farmaceutické korporácie.

V súčasnosti sa na verejnosť dostávajú prípady o podvodoch vo vede, o strete záujmov a o ovládaní vedy spomínanými korporáciami.

Téma pseudovedy sa stáva čoraz aktuálnejšou.  

Keďže tieto charity a OZ sú prepojené na výrobcov medicínskych produktov, ktoré treba predať a vykázať zisk, tieto telesá nemajú záujem propagovať nechemické, bezpečné, lacné a efektívne preventívne metódy a liečby, ktoré neprinášajú veľké zisky a sú nepatentovateľné.

To platí obzvlášť pre prevenciu a liečbu správnou výživou, výživovými doplnkami a celkovou zmenou životného štýlu, samovyšetrením prsníkov (namiesto nebezpečných mamografii (viď sekciu o mamografii) a iné.

Dôkazy o potláčaní pravdy sú napríklad aj v slovách, ako „Životný štýl a stravovacie návyky ochorenie nespôsobujú”, „ochorenie ste si sami nespôsobili”, „nemožno mu predísť“, mamografia je najlepšou a bezpečnou prevenciou“, „vznik rakoviny nemožno ovplyvniť“ a podobne.

Na diskusných fórach sú názory pacientov a ostatných diskutujúcich cenzurované a pri prejave rozdielnych názorov, sú diskutujúci napádaní a ich vstupy, napríklad o zdravej výžive, vymazávané.  

Ak aj sú spomenuté informácie o účinnej prevencii výživou a životným štýlom, alebo ako tieto prispievajú k zotaveniu, tieto témy sú úmyselne zanedbávané, alebo ich často obklopuje množstvo bludov (napríklad, „potrebná je pestrá strava“, čo znamená aj konzumovanie cukrov a živočíšnych tukov, podporujúcich rast rakoviny.) 

Čo je teda skutočným cieľom onkologických charít a občianských združení?

Cieľom je manipulovať pacientov a verejnosť a propagovať informácie o ortodoxnej liečbe chémiou, rádioterapiou (mnohí predstavitelia majú minulosť v oblasti rádiológie!), biologickou liečbou, chirurgiou a podobne – zásahy, ktoré produkujú zisk sponzorom a partnerom charít a OZ.

Cieľom j tiež vytvárať domnienku, že neexistuje iná, než chemoterapeutická a rádiologická, alebo iná oficiálna onkologická liečba rakoviny.  

Za pomoci strategického marketingu sponzorských firiem, charity a OZ usporadúvajú podujatia a súťaže a inými spôsobmi vytvárajú pozitívny psychologický zväzok medzi pacientom a onkológiou (resp. liekmi a liečbami).  

Záver

Odporúčame preto širokej verejnosti, predovšetkým pacientom, podobné charity, OZ a ich média uvedomelo prehodnotiť, byť opatrní pri prijímaní informácii z takýchto zdrojov, prípadne sa im celkom vyhýbať.Podobné články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Pridajte komentár

*