Čo nesmieme vedieť: Zaujímavosti a citáty známych osobností o medicíne


Print Friendly, PDF & Email

Čo nesmieme vedieť: Zaujímavosti a citáty známych osobností o medicíne

V roku 1976 štrajkovali lekári v Bogote v Kolumbii počas 52 dní. Počet úmrtí vtedy klesol o 35%.

V roku 1976 v Los Angeles štrajkovali lekári kvôli poisťovacím poplatkom. Počet úmrtí poklesol o 18%. Hneď po ukončení štrajku sa percento úmrtnosti vrátilo na pôvodné hodnoty.

V Izraeli v roku 1973 lekári štrajkovali jeden mesiac, pričom úmrtnosť klesla o neuveriteľných 50%. Predtým sa tak stalo počas štrajku 20 rokov skôr.

*******

Videl som hlúposť liečby múdrosťou konvenčnej medicíny. Videl som pacientov s rakovinou hrubého čreva, ako boli kŕmení bielym chlebom.

Videl som deti s leukémiou, ktorým bolo podávané mlieko a sladkosti.

Videl som, ako sú deti v školách kŕmené čipsami a Coca-colou, a potom som videl ich zvratky na školskej lavici. Potom som videl tie isté deti, ako sú dávkované liekmi proti hyperaktivite.

Videl som pacientov, ktorých lekári nechali dva týždne na nemocničnom lôžku bez toho, aby mali stolicu.

Videl som pacientov, ktorým bolo povedané, že majú 6 mesiacov života a žili 60 mesiacov.

Videl som pacientov, ktorí vďaka prírodným metódam prekonali tie najťažšie choroby, na ktorých sa nakoniec vlastný lekár vykričal, že odmietli jeho liečbu a použili prírodnú.

Videl som batoľatá vypľúvať umelo pripravené mlieka, zatiaľ čo ich matkám bolo lekárom povedané, aby viac nekojili.

Videl som lepšie ingrediencie v potrave psa, ako v potrave pacienta v nemocnici, alebo v potrave deti v školách. Videl som dosť.

Dr. Andrew Saul, www.doctoryourself.com 

*******

Centrum pre rakovinu McGill v USA rozposlalo dotazníky lekárom a onkológom predpisujúcim chemoterapie.

Jednou z otázok bola: “Ktorú z nasledujúcich protokolov chemoterapie by ste využil, ak by vám bola diagnostikovaná rakovina?”

Namiesto zaškrtnutia jednej alebo viacerých možností, 64 z 79 lekárov by chemoterapiu absolútne odmietlo a to hlavne kvôli jej neefektívnosti a toxicite.

www.canceractive.com

*******

Výsledky prieskumov ukázali, že deti s leukémiou majú väčšiu nádej na prežitie pri použití transplantácie kmeňových buniek (56.7%), ako pri použití samostatnej chemoterapie (40.6%).

Žurnál Lancet (August, 2005)

Poznámka: Je záhadou, prečo niektoré detské onkologické kliniky propagujú 70 % úspešnosť pri liečbe detí s leukémiou.

*******

Ak by som ja ochorel na rakovinu, nikdy by som nevstúpil do konvenčného centra pre liečbu rakovín. Ľudia, ktorí sa vyhýbajú takýmto centrám, majú väčšiu nádej.

Professor Georges Mathé, Francúzsky onkológ

*******

Dr. James R. Shannon, ex-riaditeľ Národného Inštitútu Zdravia deklaroval, že:

Zbohom vysoký krvný tlak

Jediná bezpečná vakcína je tá, ktorá sa nikdy nepoužije.

Ako lekár na dôchodku, môžem z čistým svedomím prehlásiť, že ak ste len neutrpeli úraz, vaša najväčšia nádej dožiť sa dlhovekosti je vyhýbať sa lekárom a nemocniciam a zamerať sa na výživu, bylinnú medicínu a iné formy prirodzenej medicíny.

Takmer všetky lieky sú toxické, len zakrývajú symptómy, ale neliečia.

Väčšina operácii nie je potrebná.

V krátkosti, medicína je beznádejne skorumpovaná. Liečba nádorov a iných degeneratívnych ochorení je národným škandálom.

Čím skôr toto pochopíte, tým lepšie.

*******

‚Musíte pochopiť, že vieme tak málo o tom, ako funguje telo‘.

Sir David Weatherall, profesor medicíny na Oxforde a hlava Inštitútu molekulárnej medicíny na univerzite Sanford, ktorý sám seba vyliečil z veľmi smrteľnej rakoviny, použijúc prostriedky prírody.

*******

‚Asi 90% pacientov navštevujúcich lekárov trpia problémami, ktoré sú schopné napraviť sa samé, alebo sú za dosahom modernej medicíny‘.

New England J. of Medicine, Feb 7, 1991

*******

‚Iatrogenické choroby (choroby po zásahu lekárov či reakcií na lieky), sú hlavnou príčinou úmrtnosti a zdravotníckych nákladov‘.

AMERICKÁ LEKÁRSKA ASOCIÁCIA, 1980

*******

‚Liek na rakovinu nenájdeme pod mikroskopom, lebo je na tanieri‘.

Biochemik Paul Stitt

*******

‚V r 1982 Národný Výskumný Ústav (USA) vydal správu ‚Diéta, Výživa a Nádor‘, potvrdzujúcu že výživa je pravdepodobne najväčším samostatným faktorom pri epidémii rakoviny‘.

Dr. Neal Barnard, M.D. in Foods Can Save Your Life

*******

Rast nádorovej bunky sa začína relatívnym nedostatkom kyslíka. Rakovina nemôže žiť v prostredí bohatom na kyslík.

Dr. Otto Warburg, dvojnásobný laureát Nobelovej ceny a nositeľ Nobelovej ceny za objavenie príčinnosti rakoviny.

*******

Najnovší odhad je, že asi 75 percent nádorov prsníka je spôsobených predošlou ionizovanou radiáciou hlavne zo zdravotníckych zdrojov (mamografy a iné).

John W. Goffman, M.D., Ph.D., Committee for Nuclear Responsibility, in Preventing Breast Cancer: The Story of a Major, Proven, Preventable Cause of This Disease, 1995

*******

‘Zdravotnícka ortodoxia bránila liečbu skorbutu vitamínom C počas 200 rokov…

…teraz sa vo svete nespočetné množstvo ľudí zotavuje z rakoviny pomocou prírodnej medicíny, ale sú vysmiatí, aby sa zachovali záujmy rakovinového mega-priemyslu’.

Liečba osteoporózy

Zdroj: British Anti-Vivisection Association

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Kontroverzné výroky, pravdepodobne pravdivé, ale prax je iná. Keď človek ťažko ochorie, zmocnia sa ho šamani v bielych plášťoch a on im zvyčajne podľahne. Ba čo viac, ak človeka lieči lekár nekonvenčnými prírodnými postupmi, vystavuje sa riziku obvinenia zo zanedbania zdravotnej starostlivosti. Preto lekári neriskujú a aj v beznádejných prípadoch „liečia“ tak, ako ich to učili. Onkológia je veľký biznis pre farmaceutické firmy. Skôr dočkáme prvých ľudí na Marse ako efektívneho liečenia nádorových ochorení.

Pridajte komentár

*